MODE UIT IERLAND OUDE GLORIE PARTITUREN ZIJN ONTDAAN VAN INTERPRETATIES Top-succes: BAININ UTRECHTER NOPPIE KOCH KWAM MET VERRASSING UIT DE LUCHT VALLEN v. Vliet (via herkansing) en Derksen in de kwartfinales Fonds van dr. Henle wordt maar langzaam uitgebreid Kanaal weer het sterkst... Vijf zwemmers vochten vergeefs Sport in 't kort Vissers en boeren Niet geverfd Spaanse invloed Scotland Yard speurt in Eastbourne Beroemde dames Zes procent voor de ledervjarenindustrie De wereldkampioenschappen te Kopenhagen DAAN DE GROOT UITGESCHAKELD Niet duurder Eén deelneemster naar ziekenhuis Wim van Est naar monster-rit Toernooi van amateurkampioenen te Vlissingen MARKTEN WATERSTANDEN DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDACL31 AUGUSTUS 1956 Crios banden in paars, goud en blauw, ingeweven in perkament- kleurige Ierse tweed japon en jas je van Irene Gilbert. Sinds enige jaren heeft Ierland zijn Export Promo tion Board, een door de rege ring ingestelde organisatie, die tot taak heeft de Ierse export op ieder gebied te be vorderen. Op deze wijze hoopt men de welvaart in 't land te verhogen en o.a. zo de sterke emigratieneiging on der de Ieren tegen te gaan, want, hoe vreemd het ons misschien in de oren mag klinken, Ierland heeft te kampen met het probleem van onderbevolking, vooral op het platteland. Hele stre ken dreigen er ontvolkt te raken, omdat de mensen, veelal gedreven door armoe de, elders een beter bestaan proberen te vinden. Op het gebied van textiel en mode voert dit Export Promotion Board een krachtige actie om het Ierse handwerk, de prachtige met de hand geweven tweeds en het breiwerk, te stimuleren. Een ex port hiervan geeft de vissers- en boerenbevolking, die in de lange wintermaanden deze tweeds en dit breiwerk thuis vervaardigt, een behoorlijke bijverdienste, maar daarvoor is het een eerste ver eiste, dat uitvoering en dessins op de huidige smaak zijn afge steld. In nauwe samenwerking met .enkele Ierse modeontwerpers, die de afdus verkregen stoffen tot mo dellen verwerken en het breiwerk in hun collectie opnemen, is men er in geslaagd prachtige, modieu ze produkten te verkrijgen, die iedere vrouw graag in haar bezit zou willen hebben. Wellicht is het onnodig te zéggen dat ook is geble ken, dat een aantal van de tradi tionele produkten zonder meer konden worden opgenomen of met een kleine wijziging, zoals bijvoor beeld een wat lichtere uitvoering van bepaalde stoffen. Zo een stof is ook het z.g. „bai- nin", een prachtige dunne, bijna- witte wolienstof, welke in de laat ste jaren met veel nadruk in de collecties der Ierse ontwerpers naar voren is gebracht, verwerkt tot zeer aantrekkelijke modellen. Het succes hiervan is zo groot ge weest, dat vele ontwerpers in an dere landen deze bainin ook in hun collecties hebben opgenomen. Een aardige bijzonderheid is, dat deze stof met geverfd wordt, maar de natuurlijke kleur van wol heeft. Het Keltische woord „bainin" be tekent dan ook „wit". De Ieren hebben echter begrepen, Hat het noodzakelijk is, steeds met wat nieuws te komen, wü men de aan dacht van de buitenwereld vast houden en daarorp komen zij dit seizoen met een havermoutkleuri- ge en een zwarte bainin, even eens in natuurlijke wolkleuren, dus ongeverfd, waarvoor dan weer an dere Ierse schapenvachten ge bruikt worden. Deze zwarte bainin werd bij voorbeeld, als een zeer licht-gewe- ven stof, gebruikt voor de voe ring van een driekwart jasje, met de hand gebreid van licht beige wol in een dessin van schuine rui ten, dat het effect van verticale strepen gaf. Dit jasje werd getoond over een van de aansluitende japonnen in licht beige wol uit de collectie van Irene Gilbert. In de collectie van Maureen Evans treft men veel gebreide jas jes en sweaters aan, allemaal handwerk van de vrouwen en doch ters der Ierse boeren en vissers. De prijzen zijn redelijk, maar de voorraad is niet onbeperkt, ook al omdat in de zomer ander werk de tijd van deze breisters in be slag neemt. In de kleuren en pa tronen ziet men steeds weer de traditionele Ierse motieven terug komen. In het gebruik van diep zwart, contrasterend met leven dig paars of helder oranje kan men nog Spaanse invloeden terug vinden, ontstaan naar men zegt, in de tijd dat de Armada, de on overwinnelijke vloot, aan de kus ten van Ierland ten onder ging en veel scheepsvolk in Ierland ach terbleef. Deze invloed is ook nog duidelijk in de crios, een wollen ceintuur van ca. 5 cm breed en 2 meter lang, welke de vissers weven met Detectives van Scotland Yard, die in Eastbourne een onderzoek instellen naar geruchten over de dood van een groot aantal vrouwen, hebben aan hun hoofdbureau bericht, dat ze tot nu toe nog geen redenen aanwezig achten om enkele van de lijken op te graven. In politiële kringen vermoedt men, dat het nog ten minste drie weken zal duren, voor de geruchten officieel tegengesproken of bevestigd kunnen worden. Aansluitende japón uit zw'art-witte Ierse tweed met een klein blousend jasje; het geheel afgezet met zwart satijn. Model van Irene Gil bert. Met de hand gebreid jasje met grote kraag, bijna-witte wol ver werkt tot groot dessin van verti cale ruiten, gevoerd met zwarte bainin. Uit de collectie van Mau reen Evans. een soort houten stokjes, die met de tenen vastgehouden worden. Deze ceintuurs worden om de tail le gewikkeld en komen goed tot hun recht op japonnen uit een lichte tweed. Afgeleid van deze crios zijn de helder gedessineerde banden, welke met grote tussen ruimten in licht beige tweeds -ge weven zijn, zodat zij gebruikt kun nen worden als afsluiting van een rokzoom of de onderkant van een jasje. Door een nauwe samenwerking: kussen tweedwevers en breisters is men er in geslaagd sets van rok ken en twinsets of vesten te ma ken, waarbij het vest bijvoorbeeld is afgezet met breiwerk van het zelfde garen, waaruit ook de tweed voor de bijpassende rok is gewe ven. De rest van het vest is dan in een effen kleur gehouden. Onder deze werkstukken viel vooral een set op uit effen breiwerk, gecom bineerd met tweed in een mengsel van groen en blauw. Dit is een van de beroemde handgeweven tweeds Van Avoca, in County Wicklow. Deze worden gemaakt door drie oudere dames, de gezusters Vero nica, Winnifred en Emily Wynne, wier tweeds door beroemde ont werpers over de gehele wereld verwerkt worden èn die vroeger speciale tweeds weefden voor de sensationele collecties van Schia- parelli. In de lederwarenindustrie is volle dige overeenstemming bereikt over een loonsverhoging van zes procent per 1 september op basis van het regeringsbesluit van 19 maart. Aan het college van rijksbemidde laars is verzocht om met ingang van 1 september deze verhoging in de c.a.o. goed te keuren, waarbij de mo gelijkheid is opengelaten, dat onder nemingen die een desbetreffend ver zoek bij de iooncommissie indienen dispensatie tot drie procent kunnen ontvangen. F. Ivens en L. Hermans bestuurs-kandidaten De jaarvergadering van de KNVB afdeling Zeeland zal worden gehouden op zaterdag 15 september a.s. in het restaurant ,,Wöhler" te Middelburg. Behalve de gewone jaarstukken omvat de agenda een bestuursvoor stel om het aantal bestuursleden tijde lijk op 10 te brengen wegens uit breiding met een tweede r.-k.-zetel. In de vacature ontstaan door het ver trek van 't r.-k. bestuurslid F.H.A.G. Ivens is kandidaat gesteld door d^ verenigingen Clinge, Graauw, Honte- nisse, Rapenburg en Vogelwaarde de heer L.G. Hermans te Hengstdijk, lid van de vereniging Rapenburg". De periodiek aftredende bestuurs leden de heren J.J. den Boer, J.M. Meyler en F.J. Lensen stellen zich herkiesbaar, evenals de periodiek af tredende leden van de Commissie van Beroep en de Financiële Commissie. Zilveren Krab-toernooi van MOC Aan het Zilveren Krab Toernooi van MOC te Bergen op Zoom wordt thans definitief deelgenomen door MOC, RAC (dat de trofee reeds tweemaal achtereen heeft gewonnen), RFC en Vlissingen. Het toernooi wordt gehouden op zondag 9 sept. en begint met RAC- Vlissingen, gevolgd door MOC-TSC. Hierna volgen de verliezers- en win naarsronden. Alle wedstrijden duren 2 x 30 minuten. KOPENHAGEN, donderdag- vond. De nog vrij jeugdige Utrecht se stayer Noppie Koch heeft de toeschouwers op de Ordrupbaan een grandioze verrassing be zorgd. In de herkansingsrit, waarin hij het op moest nemen tegen de Engelsman Bunker, de Fransman Le Strat, de Italiaan Martino, de Duitser Otte, de 'Zwitser Zehnder (die de strijd staakte) en onze andere landge noot en oud-wereldkampioen J an Pronk, heeft Koch een frap pante zege behaald. Door in deze rit te winnen hij legde in een uur bijna 66 kilometer af plaatste Koch, die voor eigen rekening naar de wereldkampioen schappen was gekomen, zich in de finale. Hy alléén uit deze herkansing omdat reglementair slechts de win naar zich finalist (met nog zes an deren) mocht noemen. Het blijft vanzelfsprekend de vraag, of de Utrechtenaar het in de zaterdag (morgen) te verrijden eindstryd zal gelukken opnieuw van zich te laten spreken, maar zijn prestatie van deze avond was zonder meer opzienbarend. Wat de sprintwedstrijden voor profs betreft: Jan Derksen klasseerde zich onmiddellijk uit zijn serie, waarin hij Gaignard (Fr.) en Stephenson (Dene marken) klopte, voor de kwartfinales, die eveneens zaterdag op het pro gramma voorkomen. Arie van Vliet echter lukte dat niet direct. In zijn serie werd hij door de Italiaan Moret- tini naar de tweede plaats verwezen en de Brit Peacock naar de derde plaats. In de eerste herkansing zegevierde de Woerdenaar echter over de Deen Andresen en d^ Zwitser Trefenthaler, zodat Arie zich ten minste via een nieuwe herkansingsrit met Sacchi (It.) Gaignard en Peacock, die op hun beurt in een herkansing wonnen, defi nitief naar d kwartfinales kon op werken. Dit wil zeggen wanneer hij won van van Gaignard. Dit gebeurde inderdaad zodat onze Arie zijn kansen op de ti tel behield. Peacock versloeg Sacchi, zodat ook Peacock deelnemer aan de kwartfina les is. Bovendien rijden daarin: Har- ris, Maspes, Plattner, Derksen, Moret- tini en Potzernheim, die zich al eer der hadden geklasseerd. In de achtervolging voor profs wis ten zich voor de kwartfinales te klasseren Daan de Groot, Anquetil, Nielsen. Strehler, Messina, Piazza, Brun (Fr.) en de Zwitser Wirth. Daarin wonnen Anquetil (van Wirth) Nielsen (van Brun) en Strehl (van Piazza). Daan de Groot werd echtex door de Italiaan Messina geklopt (6.24.8-6.29.4) In de halve finales komen tegen el kaar: Anquetil en Nielsen en Messina- Strehler. Een hoogst interessant slot staat dus nog te wachten. Als steun en toeverlaat voor de jongere generatie en uiteraard als bijzonder geinteresseerd toeschou- uier, verblijft Piet Moeskops, eens onbetwist Nederlands heerser in de internationale sprinterswereld en vijfmaal wereldkampioen in de sprint op het ogenblik op de Ord rupbaan te Kopenhagenwaar de strijd om de diverse wereldtitels amateurs en profs 1956 volop aan de gang is. De foto toont (links) Moeskops, op een bankje bij de Ko- penhaagse wielerbaan, in gesprek met de voormalige Duitse wereld kampioen Walther Rütt Het Zuidafrikaanse meisje Elizabeth Wild heeft de Noordzee het langst weerstaan in een nieuwe zwemslag in het Kanaal. De poging werd ondernomen door drie dames en twee heren, die bij Cap Griz Nez startten. Maar ook Elly kwam niet aan de overkant- Niet zwemmend ten minste. Zeven kilometer voor de Engelse kust moest ze op geven. (Van onze Duitse correspondent) „Ludwig von Beethoven - Alle sona tes voor piano", een goed gebonden uitgave, gedrukt op goed papier. Hetgeen deze uitgave van andere uitgaven van dezelfde sonates onderscheidt is de mededeling, dat dit een natuurge- irouwe uitgave is van de oorspronkelijke partituur. Aan dergelijke medede lingen zijn de uitgaven van de muziek-uitgeverij Henle in Duisburg-Mün- chen te herkennen dekte, die hij graag wilde uitgeven, maar wegens gebrek aan deviezen r.iet kon kopen, vergeleek hij dit oor spronkelijk manucript nauwkeurig met latere uitgaven, noteerde elke verandering en dit was het begin. Zo en op dergelijke wijze kwamen de eerste manuscripten van zijn uitgeve rij in 1948 tot stand, vandaag staat hij voortdurend met de grote biblio theken in Londen, Parijs, New York en Washington in contact, die hem gaarne alles sturen waarom hij vraagt. Allé Bij deze uitgeverij verschenen partituren zijn een natuurgetrouwe weergave van de over de gehele we reld verspreide oorspronkelijke ar- tituren, zij zijn ontdaan van onjuiste aanvullingen, veranderingen of inter- Ipretaties. Zij zijn desondanks niet duurder dan andere uitgaven. On danks het nog betrekkelijk kleine fonds van deze uitgeverij, verkopen wil vandaag de dag al meer Benle- partituren dan van alle andere be kende ^internationale uitgeverijen te- samen", zei de eigenaar van de groot ste muziekhandel in Bonn. „Het ver langen naar betrouwbare partituren, die gelijk zijn aan het oorspronkelijke manuscript, wordt steeds groter. Het fonds kan eehter slechts langzaam worden uitgebreid, omdat de voorbe reidende werkzaamheden zoveel tijd vergen en de uitgeverij alleen de ori ginele partituren uitgeeft". Dr, punter Henle, directeur van de wereldbekende lirma Klöckner en Co. in Duisberg heeft er vroeger stellig niet aan gedacht, dat hij, die door zijn zaken er. politieke werk zaamheden hij is president van het genootschap voor buitenlandse poli tiek méér dan genoeg te doen heeft, ook nog op 't gebied van de muziek: uitgeverij een naam zou krijger- tachtig delei), want Haydn was bui tengewoon produktief, en denkt deze uitgave tot 1975 te hebben voltooid. Eerst moeten ongeveer een miljoen bladzijden worden nagekeken en ver zameld. Toen Klöckner en Co. on langs hun vijftigjarig bestaan vierden, werd er geen groot feest gehouden, Inplaats daarvan werden vele duizen den marken neergeteld voor de ori- ginale partituur van Haydn's „Schöp- fur.gstnesse", die aan de Beierse staatsbibliotheek in München ten geschenke werd gegeven. Hoe het begon Uitzonderlijk lichte wol (men zegt dat dit de lichtste wollen stof Is, die ooit geweven werd) is ver werkt tot een helder rode matador- broek, met zwarte bouclé strepen langs de zijnaden. De bijpassende stola kan bijna in één hand weg gemoffeld worden. De sweater is gebreid van zwarte wol. Hij had altijd al zin gehad om de uitgevers van muziek door een paar voorbeelden eens te laten zien hoe het mooier en beter kan. En toen na de oorlog in Duitsland nauwelijks er gens meer partituren te koop waren, besloot hij een uitgeverij op te rich ten. Hij had nogal wat verstand van muziek en muziek-geschiedenis, wist welke musicologen expert waren voor Mozart of Schubert en wist de weg in antiquariaten. Toen hij eens, voor zaken in Zwit serland zijnde, in een antiquariaat in Zurich een sonate van Schubert ont- Veel speuriverk nodig Waar echter originele handschriften te vinden, wanneer men niet weet waar ze zijn? Hiervoor is veel speur werk nodig en zonder geluk slaagt men hier r.iet. Zo vond Dr. Henle toevallig eens in New York de ont brekende bladzijden van een werk, waarvan hij het grootste deel al in Zürich had gevonden. Maar de eige naar van deze laatste bladzijden, een liefhebber, wilde zijr. schat niet uit handen geven. Fotocopieën zorgden er echter voor, dat de uitgave toch tot stand kwam. Een Engelsman, die jarenlang op brieven geen antwoord gaf, bleek 'n uitermate beminnelijk gastheer, toen een Duits musicoloog hem persoonlijk opzocht en stelde toen zijn schatten bereidwillig ter beschikking. Toch komt het ook voor, dat eige naars van eerste drukken of origine len deze niet alleen niet verstrekken, maar verborgen houden en niemand toestaan er een blik op te wer pen, Verzamelde werken van Haydn Dr. Henle heeft een groot aandeel in de werkzaamheden van het in 1°55 in Keulen opgerichte Haydn-ir.stltuut waarvan hij ook bestuurslid is. Het is een internationaal congres van mu sicologen, die zich tot taak hebben gesteld de verzamelde werken var Haydn uit te g«ven. Deze bestaan tot nu toe niet. Men rekent op ongeveer Nederland kandidaat voor wereldschaaktoernooi dames Op het 27e congres van de inter nationale schaakfederatie in Moskou vormde de bespreking van het zone- en inter-zone toernooi het belangrijk ste onderwerp. De 21 bestgeplaatste spelers van de 9 zone-toernooien zullen overgaan naar het interzone-toernooi, waarvan de hoogst geklasseerden in de eind rangschikking mogen deelnemen aan het kandidaten-toernooi. De winnaar hiervan heeft het recht op een twee kamp met de wereldkampioen, waar bij diens titel op het spel staat. De Russische, Amerikaanse en Ca nadese spelers zullen in aparte zones worden ondergebracht. In de negende zone zijn de spelers uit Australië, India, Iran en de Philippijnen ge plaatst. Tenslotte besloot het congres in 1957 voor het eerst een toernooi voor da- mes-landenteams te laten organise ren om het wereldkampioenschap. De Koninklijke Nederlandse Schaakbond heeft aangeboden de organisatie van dit toernooi op zich te nemen. Europese winterbanen gaan samenwerken Op uitnodiging van de neer Ernst Nielsen, directeur van de wielerwin- terbanen te Kopenhagen en te Aar- hus, hebben de directeuren van de winterbanen in west-Europa, met uit zondering van die te Brussel en Parijs besprekingen gevoerd teneinde tot samenwerking in organisatorisch ver band te komen. Een werkcomité is benoemd, met als leden de heren Keiler (Hallensta dion, Zürich), Nielsen (winterbaan Kopenhagen), Wittrock (Festhalle, Frankfort) en van Gastel (Sportpa leis, Antwerpen). Secretaris is de heer Hachler van het Hallenstadion, Zürich. Dit comité zal voorbereidingen tref fen, teneinde te komen tot de op richting van een Europese Unie van winterbanen. Voorlopige zetel van het comité is Zürich. In de nacht van donderdag ging de eerste van de vijf het water in: het was de 22-jarige Nieuwzeelandse Diana Cleverly. Een minuut later waagde het de forse Zuidafrikaan Ian Tirell Vervolgens begonnen de Nieuw zeelandse Margaret Sweeney en Elly Wild. Een half uur na de eerste dook de Indiase zwemmer Mihir Sen het zoute water in. Hij werd vergezeld van de Syri sche kampioen Mohamed El Soussi. Mohamed had echter geen grotere plannen dan om Sen bij wijze van training enkele kilometers te verge zellen. Hij kroop Inderdaad spoedig in een van de volgboten. Over en kele dagen wordt het hem pas ernst, want dan gaat hij proberen het Ka naal in de richting Engeland Frankrijk over te zwemmen. Zeeziek Sen hield 't niet veel langer vol. Hij zwom zes uur en liet zich toen aan boord helpen. Hij vertelde verschrik kelijk zeeziek te zijn geworden. Dit was begrijpelijk, want het kalme wa ter bij de start, was steeds woeliger geworden. Vijf mijl ten zuiden van de St. Mar garets baai moest de Zuidafrikaan de strijd opgeven, nadat hij 10 uur en 49 minuten had gezwommen. Tir- rell had een spier in zijn linkerarm geblesseerd en leed bovendien aan maagkrampen. Slachtoffer van de tocht was ook Diana Cleverley, die in Dover in het ziekenhuis moest worden opgenomen. Volkomen uitgeput was zij, toen zij de tocht moest staken op ongeveer twee en een halve mijl afstand van South Goodwin. Dit Nieuwzeelandse meisje had toen 8 1/Z uur in het wa ter gelegen. Na 12 uur staakte ookMargaret Sweeney de strijd, zodat Elly Wild op dat moment de enige was, die nog volhield. Maar ook zij kwam er niet. DE WEDSTRIJD voor de eerste ron de van de bekercompetitie (west I) tussen DCG en Amsterdam is door Amsterdam met 4-3 gewonnen. TEN AANSCHOUWE van 14.000 kij kers heeft een veel sterker Fortuna '54 zijn succesvolle tournee in het buitenland beëindigd met een prachtige 4-1 zege op de eerste di visieclub „Valenciennes". DE V.V. AARDENBURG is het nieu we voetbalseizoen goed begonnen. Een vriendschappelijke wedstrijd tegen S.K .Melda uit de buurtge- meente Maldegem (B) werd met 9-2 gewonnen. ZEELAND SPORT speelde een oefen wedstrijd tegen Goes dat een ver diende 1-5 overwinning behaalde. ZATERDAGMIDDAG organiseert Scheldestroom te Breskens het der de en laatste deel van de Zeeuwse zwemcomp. Luctor heeft op het ogenblik de leiding met 160 punten voorsprong op Bruinvis. IN DE TECHNISCHE commissie van de Kring Zeeland KNZB is een wij ziging gekomen.' Mevrouw Geerling uit Sas van Gent heeft namelijk haar functie als secretaresse van deze commissie neergelegd. Zij wordt (voorlopig) vervangen door de heer C. Wagenaar uit Vlissingen. RAYMOND KOPA, de bekende Fran se internationaal van Stade de Reims zal voor de Spaanse club Real Madrid gaan spelen. 'K. m. Wim van Est heeft gisteren avond laat besloten inderdaad deel te nemen aan de monster wedstrijd ParijsBrestParijs (1200 km.), die zaterdag en zon dag 8 en 9 september aanstaande wordt verreden. Hij behoort tot de ongeveer vijf en dertig dapperen, die de barre fietstocht gaan onderne men. Voor zo ver ons bekend, is Willem de eerste Nederlander, die aan deze klassieker (die voor taan om de' vijf jaar wordt geor ganiseerd) deelneemt. Bij wijze van trainig rijdt van Est nog enkele koersen in België, terwijl hij ook de andere dagen besteedt om „afstand" in de be nen te krijgen. Na de ronde van Roosendaal, die donderdag te gebeuren staat, en waar Wim nog meerijdt, ver trekt hij naar Parijs. KNBV toont levendige interesse Het revanchetoernooi van het amateurkampioenschap van Ne derland, dat de VC Vlissingen zondag organiseert, heeft in wijde kring belangstelling ge wekt. Ook de KNVB toont zich bijzonder geïnteresseerd. Zo zal het bondsbestuur vertegen woordigd zijn door Dirk Nijs, terwijl zeer waarschijnlijk ook de heer Brunt acte de présence zal geven. Voorts heeft de keuze-commissie deze ge legenheid om een aantal top-amateurs op een dag tegelijk aan het werk te zien. dankbaar aangegrepen. De Zeeuwse voetballiefhebbers o.a. vragen zich af, of Vlissingen het in dit toernooi beter zal doen dan in de kampioens-competitie en of zij in derdaad kans zullen zien om revanche te nemen. Het is onmogelijk om met enige zekerheid de toernooi-winnaar bij voorbaat aan te duiden. Zeker is echter wél, dat er fel gestreden zal worden om de tel begeerde prijs en dat de toeschouwers zullen kunnen genieten van vier goede en spannende wedstrijden. Het toernooi begint in de voormid dag met de wedstrijd Vlissingen-Hen- gelo. Daarna komen RFC en TSC tegen elkaar in het veld en vervolgens begint de verliezersronde. Culinair sluitstuk Het sluitstuk is in Hotel Britannia, waar om half zes bestuursleden, of ficials en genodigden zullen worden ontvangen, gevolgd door een geza menlijk diner, waaraan bijna 200 per sonen zullen aanzitten. Tijdens dit diner zal Dirk Nijs een rede uitspre ken en zullen de prijzen worden uit gereikt. Naast de prijzen voor de deelnemende clubs is er voor alle spelers een sigarettendover met een 1 model van „De Zeven Provinciën" GOES. 30 augustus 1956. Export- en industrieveiling Perzikappel St. 70-80; 52 St. 70-75: 51 St. 65-70: 48 St. 60-65: 44 St. 60-70: 48 H 70-80 52 H 60-70: 44-44.80 II 27.50-27.80. Manks Codlin St. 70-80: 46 St. 60-70: 34 H 70-80: 40 H 60-70: 26.20-29.90. Zigeunerin St. 75- 85 67 St. 65-75: 63.70 H 75-80: 52 H 65- 75: 52 II 30.10-30.40. E. Vict. H 70-80: 33 H 60-70: 27.20-27.70 II 15.80-15.90. Clapps Favourite St. 65-75: 58.10 St. 55-65: 53.90-54.60 H 65-75: 56 H 55-65: 49.50-50 II 33.20-33.50. Pree. de Trev. St. 60-70: 62.80 St. 55-60: 53-54.20 St. 50-55: 40.15 H 60-70: 62 H 55-60: 50-51 H 50-55: 39 II 30.30-30.50 Dubb. pr. bonen II 94 Afw. 89.60-89.90 stek 37. Verpakt fruit: Zigeunerin H 75-80: 68 Benoni H 70-80: 82.84. J. Grieve H 63-76. Gewone veiling; Perzikappel keuken 43-35 fabr 2Ó-27. Manks Cod lin keuken 21-24 fabr. 15-18. Zigeune rin keuken 24-37 fabr. 18-30. E. Vict, keuken 20-21 fabr. 13-15. J. Grieve IT 70-80 61-63. Clapps Favourite keuken 36-42 fabr 24-31. Pree. de Trev. keu ken 37-47 fabr. 28-34. Czarpruiimen I 45-72 II 29-55 Gr 39-61 F 6-28. Was hington I 59-63 II 28-49 Gr 40-64 F 6- 45. Mons Hative I 96 Gr 58. B de Lou- vain I 42-60 II 30-42 Gr' 41-59 F 9-45. Bramen per doos II 46-54. Perziken per stuk I 19-35. KAPELLE. 30 augustus 1956 Ex port en industrie: Dubb. pr. bonen. I-II 91.70-92.80, m 63.40-64.60, stek 33,—. Perzikappel H 70 49.20, H 60-70 42.90-43.70, II 28.20-29,—, K 35.70, fabr. 23.60. Manks Codlin St. 70 47.10, St. 60-70 33.20-33.30, H 70 36.30-37.10, H 60-70 24.60-25.60, K 19.50, fabr. 17.70. Zigeunerin H 75 98.20, H 65-75 53.10- 54,—, II 28.20-28.70, K 29.30, fabr. 17.30. E. Vict. H 70 33.99, H 60-70 26.30, II 15.20, K 22.30, fabr. 13.80. Keswick H 70 33.20, H 60-70 22.60-23.70, II 13.20, K 19.40. J. Grieve St. 75 66.70-69.30, St. 70-75 66.50-67.80, H 75 62.—, H 70- 75 62.—, K 38.10. fabr. 25.20. Clapps Fav. St. 65 55.60-59.10, St. 55-65 53.30- 53.50, H 65 54.80, H 55-65 49,20-49.60, H 55-60 42.20, II 50-55 34.20, K 42.40, fabr. 31.90-32.10, kroet b. 45 14.20. Prec. de Trev. St. 60 62.60, St. 55-60 52.10, St. 50-55 39.30, H 60 60.95, H 55-60 50.50, IX 30.70, H 50-55 38.30, K 42.20, fabr. 27.60-29.—, H 55-60 43.20. Jutten I 45-67, II 26-38, fabr. 29. Dr. Jles Gu- yot I 26, II 20, fabr. 14. Lady Suddely I 30. II 23, fabr. 19. Petit Margriet II 22. Yellow Transp. I 36, II 27. Valap- pelen 9.50-12.10. Kroetappelen 6.- 6.70 Gewone veiling: Bramen p. doos I 45-52, II 41-42. Zure morellen II 60- 85. BI. druiven I 1.48. Pruimen: R. Cl. d'Ouillins I 50-69, n 26-42, grof 38-56. B. de Louvain I 46-66. II 28-39, grof 34-41 R. Victoria I 57-83, LI 31-41, grof 49-54. Czar I 55-74, II 29-40, grof 36- 47. Boere Witte I 34-49, II 20-26. Mons. Hative I 72-101, II 40-42. Princepruim I 16. Pruimen gesch. 32.60, fabriek 20.10-25.10 Mannheim 493 (+006), Kaub 362 (—002), Trier 269 (+031), Koblenz 359 (+012), Keulen 358 (+024), Ruhrort 557 (+017), Lobith 1168 (+022), Nij megen 939 (+023), Arnhem 936 (+018) Eefde 456 (+010), Deventer 350 (+006) Namen la Plante 167 013), Maas tricht hoofdsluis 4383 OU), Borg haren 3914 (+012), Belfeld 1122 (+027) Grave 473 (—007).

de Stem | 1956 | | pagina 3