OPVOLGER MAKARIOS OOK LID VAN EOKA Kabinetsformatie opnieuw potvast Welkom in Moskou HOE BEN IK ZO? :R Beperkte bewegingsvrijheid voor Cyprische bisschop PRINSES IN EIGEN AUTO Landbouw-delegatie keerde terug uit de Sovjet-Unie Bosbrand bij Grasse CAIRO-CONFERENEIE BEGINT MAANDAG KORTERE WERKTIJD IN WINKELS ABDULGANI BRENGT RAPPORT UIT Vreugde over een „dode" Men verwacht 800.000 man Onderhoud met ir. D. v. d. Have Olierijkdom in ons land zeer groot [én DAGBLAD VOOR ZEELAND Advocaat weigerde half miljoen Een ding, van waarc/e Duitse Katholiekcndai j Zonnige perioden j Bezocht o.a. tentoonstelling te Moskou Berging slachtoffers te Marcinelle Stempel plicht eieren afgeschaft voor drukke dagen Staatscommissie benoemd Amerikaanse gangsters namen wraak SOEKARNO BIJ BOELGANIN Staking Enschedé duurt voort iiig oor- 6oo ||fe !n brede rtreffelijke mondeling listen een vlotte, Jnnis waar- os. K t het, alsof de pnieuw wil op- an zegt hij: ,,Ik ïbalt, zoon van esandra is mijn 'ijl zij naar mij door dat zwijn n ontvoerd is!" 96e JAARGANG No. 22239 tlilgave iv V. Uitgevers Mij. Meerlandla. herschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, fielgerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351 Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. i± A Bruna Redactieraad: J. M_ A C. V. Dongen, C J. v. ttootegem, Mi. Dr. A J. J. M. Mes, Mr fcL M L. de Rechter, L. J. v. t Westende, P. V M Ver- cauteren. Abonn.prijs bij vooruitbet t 5.85 p. kwartaal, p. post t ö.o5, p. week (ultsl bij niet postbesteil) t 0.45. incasso wordt berekend Losse aumm 13 ct Postrek 378841. Voor Cod. Koningin m Vaderland DONDERDAG 30 AUGUSTUS 1956 Advertentieprijs voor de gehele oplage 1 6.85 per m/m. (Ingezonden Mededelingen 1 6.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede. lelingen f 0.35 per m/m). Bij contract aan- denüjke reductie; volledig tarief en AlM- aene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit. gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES Westsingel 98, Telefoon 2238 Bureau vooi Zeeuwsch Vlaanderen: HUI,ST. Dubbele Poort 7, Telefoon 102 - (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 - OOSTBURG. Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) Bisschop Anthimos van Kitium, zolang aartsbisschop Ma- karios in ballingschap verkeert het hoofd van de Grieks- orthodoxe kerk op Cyprus, is door een bevel van de Britse overheid in zijn bewegingen beperkt. In een officiële verklaring wordt gezegd, dat dit bevel tot be perking van bewegingsvrijheid een uitvloeisel is van de nood maatregelen, die op Cyprus worden getroffen. Uit het dagboek van Dighenis (de Eoka-leider) is gebleken, dat ook bisschop Anthimos met de Eoka in verbinding staat. In de bekendmaking staat, dat het door gouverneur Harding onderteken de bevel tot beperkte bewegingsvrij heid de bisschop consigneert in zijn officiële residentie te Larnaca. Zon der speciale toestemming mag hij zijn residentie niet verlaten, omdat Hij niet in verbinding mag treden met de verzetslieden, noch hun politieke propaganda mag steunen. Intussen zijn vijftig Britse politiemannen per vliegtuig uit Engeland overgekomen om de veiligheidstroepen te verster ken. Zij zullen in Nicosia worden ge legerd. De Ethnargische raad, de kerkeraad van de Grieks-orthodoxen op Cyprus, heeft op een spoedzitting krachtig geprotesteerd tegen het bevel tot be perking van de bewegingsvrijheid van officier van wie men vermoedt, dat hij de bevelhebber is van de Eoka op Cyprus. De rechtskundige is mr. Constan- tine Efstathopoulos, wiens naam voorkomt in het dagboek, dat volgens de Britten toebehoort aan Dighenis. Hij heeft het aanbod van de hand gewezen. bisschop Anthimos. De raad was van oordeel, dat deze maatregel de sfeer voor het vinden van een oplossing van het Cyprische probleem stellig nog minder gunstig zal maken. Vlugschriften In Paphos (West-Cyprus) zijn vlug schriften van de ,,Peka" verspreid, waarin onderhandelingen met de Britse gouverneur Harding worden afgewezen en de gouverneur ervan beschuldigd wordt een overeenkomst over de kwestie-Cyprus te beletten Grivas' handschrift Een Atheens rechtskundige heeft verklaard, dat agenten van de Britse geheime dienst hem vier maanden geleden te Athene 500.000 gulden hebben geboden voor een staaltje van het hand schrift van Grivas, de Griekse GP Een Weslduitse verzamelaar j van oudheden heeft van kinde- ren te Itzehoe een massief gov- den armband gekregen, die 3000 j J jaar oud is. De kinderen hadden het „ding" van een boer gehad en ermee gespeeld, tot de ver- zameiaar er belangstelling voor I toonde en de armband kreeg. Deskundigen van de universi- telt van Kiel hebben na rei- niging. de waarde en ouderdom van de armband kunnen vast- j stellen. Vit mededlingen, die de in formateur, prof. de Gaay, is gisteren persoonlijk beeft willen verstrekken, blijkt, dat de kabinetscrisis na 75 dagen nog altijd muur vast zit. Men kan zelfs con stateren, dat zij juist door de lange duur is vastgelopen. Want de informateur, die wij voor het kabinet van de koningin aantrof fen, zei spontaan, dat er geen moei lijkheden denkbaar zijn, die hij in de afgelopen week niet op zijn bureau had gevonden. Die moeilijkheden la gen, zo deelde de informateur ons mede, zowel op economisch als op politiek terrein. In politieke kringen is men van mening, dat alleen een noodoplossing nog uitkomst kan bie den, wil het mogelijk zijn de opening van de nieuwe zitting der Staten-Ge- neraal op de gebruikelijke plechtige wijze met gouden koets en een troon rede van H.M. de Koningin te laten doorgaan. Men spreekt over een zgn. inter mezzo-kabinet en ook over een za kenkabinet. Dit laatste wordt echter het minst wenselijk geacht, omdat in dat geval allee vakministers de wet geving in handen zouden nemen en zich zouden beperken tot het afdoen van lopende er» urgente zaken. Bij een intermezzo-kabinet zou het program aantrekkelijker kunnen zijn, daar het zich dan wei beperkingen oplegt, maar grote cn belangrijke kwesties toch zeker niet laat liggen. Een dergelijk kabinet zou tijdelijk kun nen optreden, totdat uit de debatten in de Kamers blijkt, dat de beide grootste partijen, die nu zo fel tegen over elkaar staan, weer zouden kun nen samenwerken. In de tussenliggen de periode heeft men dan de gelegen heid gekregen om tot bezinning te komen. Het zal echter de vraag zijn, op welke basis een dergelijk inter mezzo-kabinet zal moeten steunen Voor een Christelijke coalitie schijnt in vergelijking met enige tijd gele den, bij de Piot. Christelijke partijen minder belangstelling te bestaan. Men blijkt daar achteraf niet zo gebrand te zijn op een coalitieregering met de K.V.P. op een tijdelijke smalle basis. VIER FRANSE onderzoekers, die ge durende meer dan een jaar op een zame gletschers zullen verblijven, zijn in centraal Groenland per parachute op het ijs neergelaten. EEN JAPANSE parelvisser heeft ten noorden van Australië een parel met een doorsnee van 25 mm. opgehaald. Het gewicht is 16 karaat. Vermoe delijk is het op twee na de grootste parel, die ooit gevonden is. TE CAIRO is een overeenkomst ge sloten tussen de Syrische minister voor economische zaken en de Egyp tische minister voor de bevoorrading, volgens welk contract Syrië erin heeft toegestemd aan Egypte 100.000 ton tarwe te verkopen tegen 30 Egyptische ponden per ton. BIJ WERKZAAMHEDEN aan de nieuwe Maasbrug te Venlo is de 47- jarige heibaas J. van Schayk uit As ten bekneld geraakt onder een hei stelling en gedood. Het slachtoffer had zeven kinderen. DE CHINESE premier Tsjoe en Lai zal begin december naar Rangoon gaan om met de Birmaanse regering te spreken over grensgeschillen tussen beide landen. IN VAUCRESSON nabij Versailles is ingebroken bij dr. Th. Berasma, eer ste secretaris van de Nederlandse am bassade te Parijs. Dr. Bergsma was met vakantie in Zwitserland. Het is nog niet bekend, wat men heeft ont vreemd. IN CHINA zijn twee groepen spion nen, die door de „Amerikaanse inlich tingendienst" naar China waren ge zonden, gearresteerd, aldus het Sov- jetrussische persbureau Tass. Prinses Beatrix heeft gisteren in haar eigen wagen een bezoek ge bracht aan het terrein van het in ternationale concours-hippique te Rotterdam. Kort na haar vader, die met prinses Irene in zijn wagen arriveerde, kwam de kroonprinses in haar nieuwe auto, een geschenk van haar vader, in verband met haar slagen voor het eind-examen aan het Baarns lyceum, ook op het terrein van.het concours aan. Deze foto, een van de eerste van de prin ses met haar nieuwe bezit, laat zien hoe de prinses met prins Bernha.rd haar ervaringen van de eerste lan ge rit bespreekt. Gisteren is te Keulen de 77ste Duitse katholiekendag feestelijk geopend. Men verwacht een 800.000 bezoekers uit Oost- en West-Duitsland en uit het bui tenland. Onder de ere-gasten bevond zich Bondskanselier dr. Konrad Adenauer, die hiervoor zijn vakantie had onder broken. Hem viel een stormachtige ontvangst ten deel. De opening werd voorts bijgewoond door talrijke kar dinalen, aartsbisschoppen, bisschop pen en abten, Westduitse ministers en minister-presidenten der Duitse staten. Adenauer begroette vooral de bezoe kers uit Oost-Duitsland hartelijk. Niet minder dan 18.000 hunner waren reeds óp de openingsdag aangekomen. De Katholiekendag valt samen met het herstel van het inwendige gedeelte van de Keulse Dom. Dit zal vandaag in een kerkelijke plechtigheid, welke door zeventig hoogwaardigheidsbe kleders der r.-k. kerk zal worden bij gewoond, worden gevierd. j Weersverwachting van het K.N.; J M.I. tot vanavond, opgemaakt J woensdagavond 23.15 uur: Zonnige perioden met slechts! hier en daar een bui. Zwakke, tijdelijk matige wind voornamelijk! tussen west en noord. Ongeveer dezelfde middagtemperaturen. Verwachting van het Belgisch; Weerkundig instituut: Zwakke tot matige westenwind.! t Zwaar bewolkt met opklaringen, ;doch enkele neerslagvlagen, hier! en daar gepaard met onweders. Vandaag: zon onder 19.34 uur.! Morgen: Zon op 5.52 uur. Maan! op 0.13 uur. Dinsdagavond laat is op Schiphol de Nederlandse landbouwdelegatie aan gekomen, welke een bezoek van veertien dagen heeft gebracht aan Rusland. Deze delegatie bestond uit drie leden van het Ministerie van landbouw en drie personen uit het bedrijfsleven. Namens het bedrijfsleven waren het de heer Mertens uit Venlo van de KNBTB, de heer R. Visser uit Beedum, die voorzitter is van de veehouderij commissie van de Stichting van de Landbouw en Ir. D. J. van der Have uit Kapelle van het Kon. Kweekbedrijf en Zaadhandel van der Have te Kapelle. Met Ir. van der Have uit Kapelle hadden wij woensdagmiddag een on derhoud over deze reis naar Rusland en van hem vernamen wij dat de de legatie zeer veel indrukken uit dit land heeft meegenomen. Men heeft er een bezoek gebracht aan de Nationale Landbouwtentoon stelling in Moskou en men heeft in de Koeban in het zuiden kennis ge nomen van de teelt van suikerbieten mais en groenten en fruit. Vooral over de geweldige landbouw tentoonstelling in Moskou is Ir. van der Have niet vlug uitgepraat. Zeer veel was hier te zien. Alle sowjet- republieken hebben op deze perma nente tentoonstelling hun afdelingen. Deze gehele tentoonstelling is be doeld om te laten zien hoe het in de Russische landbouw moet gaan en kan gaan. Over deze landbouw vertelde ir. van der Have ons, dat de mechani satie er zeer sterk in ontwikkeling is. Sterk m ontwik' is trouwens het gehele leven m Rusland. Er wordt hard gewei i. om vooruit te komen. Om de an tand in te ha len welke er vooiai tijdens de twee de wereldoorlog is ontstaan, Eerst in 1917 is de ontwilckeling It wa aaodanM «tM* bl gonnen door. en deze ontwikkeling gaat Een raadsel In het landbouwgebied van de Koe- ban was de delegatie onder meer ontvangen op een proefstation voor de Zuidelijke cultures. Hier had men gezien hoe men daar met zeer in gewikkelde entingen en bevruchtingen er in was geslaagd om uit één zaadje een sinaasappelboompje te kweken met drie verschillende soorten bla deren. Ik kan het eigenlijk wetenschappe lijk nog niet verklaren" zo zei ons ir. van der Have, „maar ik heb het zelf gezien." De delegatie was in Rusland bij zonder gastvrij ontvangen en zoals uit het onderhoud met ir. van der Have duidelijk bleek, had men er ook veel gezien. Dichte, zwarte rookwolken, die tot op twintig kilometer waren te zien, stegen gisteren weer op aan de Cote d'Azur. In het al eerder getroffen ge bied rondom Grasse zijn nieuwe bos branden uitgebroken. Het bos rondom La Turbie is geheel afgebrand. Het verkeer langs de hoofd weg naar Nice is door het vuur ge stremd. Een aantal berghutten is ver woest. terwijl het dorpje La Turbie badnigd wordt Op de verdieping 1035 meter in de mijn „Bois du Cazier" te Marcinelle zullen de bergingsploegen de lijken, met kleine rubberboten moeten ver voeren De leden van de bergingsploe gen zullen de uitrusting van kikvors mannen dragen, op het masker Ha. Een vrachtwagen van de Belgische zeemacht heeft uit Oostende een do zijn van deze uitrustingen meege bracht. De ongeveer 140 lijken moeten met een boot in de over een lengte van 300 meter overstroomde galeru vervoerd worden. Het werk aan de geleibomen wordt tot op 1020 meter voortgezet. Door de instorting op ver dieping 975 is men thans heen en men is met het ophalen van de lijken begonnen. Op 975 meter wordt het bergings werk bemoeilijkt door de aanwezig heid van 20 procent mijngas op som mige plaatsen. In vier Russische vliegtuigen is pre sident Soekarno van Indonesië voor een bezoek aan de Sowjet-Unie in Moskou aangekomen, waar hij door 'n aantal Russische regeringsleiders werd verwelkomd. Deze telefoto laat zien, hoe de president op het vliegveld werd begroet door maar schalk Nikolai Boelganin. de Rus sische premier. In het midden: pre sident Worosjilof. In ren gisterenmorgen te Utrecht gehouden bestuursvergadering van het bedrijfschap voor pluimvee en eieren is medegedeeld, dat binnengekomen is de ministeriële bekrachtiging van de verordening-, die een einde maakt aan het verplichte stempelen van eieren. Deze bestempeling zal thans faculta tief zijn. Het officiële Egyptische antwoord is gisterenavond aan de Australische premier Menzies overhandigd. De inhoud is nog niet openbaar gemaakt, doch wel is bekend geworden, dat zoals gisteren reed. algemeen werd verondersteld Nasser akkoord is met een conferentie, die te Cairo zal worden gehouden. Daartoe zullen de leden van het Vijflandencomité, dat na de Londense conferentie is gefor meerd, zondag naar de Egyptische hoofdstad vertrekken, waar maandag de conferentie met Nasser zal begin nen. Inmiddels zijn Franse troepen op Cyprus gearriveerd, waar zij- op alle mogelijke gebeurtenissen in het oos telijk deel van de Middellandse zee geprepareerd blijven. Een officiële Franse woordvoerder heeft te ken nen gegeven, dat Frankrijk beslist niet akkoord zal gaan met eventuele ver tragingsmanoeuvres van Egyptische zijde. Nasser op zijn beurt heeft tegen over de speciale verslaggever van de New York Tribune verklaard, dat een internationaal beheersli- chaam over het Suezkanaal een vorm van „gezamenlijk kolonialis me" is, die door de Egyptische arbeiders zal worden beschouwd als een belediging van „hun on afhankelijkheid, hun waardigheid en hun trots". In verband met de spionage-affaire waarover wij in onze editie van gisteren reeds het een en ander pu bliceerden zijn tot dusverre in Egypte twaalf personen gearresteerd. Voorts zijn twee Britse diplomaten het land uitgewezen in verband met deze spionage, te weten de eerste secreta rissen van de Britse ambassade, James Flux en John Gove. Zaterdag treedt een wijziging van het werktijdenbesluit voor winkels in werking. Voortaan mag het winkelpersoneel niet lan ger dan 9 uur per dag en 48 uur per week werken. De oude regeling stond 9 1/2 uur per dag en 53 uur per week toe. Bij wijze van overgang mogen de kap persbedienden en het personeel van winkels waar voedings- en genotmid delen worden verkocht, gedurende 1 jaar (dus tot 1 september 1957) nog 9 uur per dag en 50 uur per week werken. Het tijdstip, waarop het werk moet zijn beëindigd, is teruggebracht tot 7 uur 's avonds. De oude regeling stond half negen toe. De wekelijkse rust dag is verlengd van 32 tot 36 uur. De wekelijkse vrije halve dag zal op een middag of op maandagmorgen moeten vallen. Voor deze bepaling geldt een overgangstijd van een half jaar, dus tot 1 maart 1957. Voorts is een regeling getroffen voor drukke dagen (bv. koopavond). Eens per week is voor winkelperso neel boven 18 jaar een werkdag van 11 uur toegestaan. Het maximum van 48 uur per week mag dan echter niet De Indonesische minister van bui tenlandse zaken, Roeslan Abdulgani, zal over de zogenaamde „13 augustus- affaire" rapport uitbrengen aan een speciale commissie, waarin zitting hebben tie eerste en tweede vice-pre miers, Mohammed Roem en Idham Chalid, en de ministers van justitie en voorlichting, Muljatno en Sudibjo, de procureur-generaal Suprapto, de chef van de politie, Sukanto en an dere politie-autoriteiten. De commissie zal, na de verklaring van de minister van buitenlandse za- ken te hebben gehoord, moeten be slissen of hij al dan niet ondervraagd moet worden door het hoofdparket. Welingelichte kringen zeggen, dat Abdulgani inlichtingen aan het co mité zal geven op zijn eigen verzoek en dat hij niet verplicht was zulks te doen. Minister Muljatno verklaarde, dat naar zijn mening een minister, die deel uitmaakt van het kabinet, slechts ondervraagd kan worden met toestem ming van de president en het kabi net. Het onafhankelijke blad „Indonesia Raya", dat enige weken geleden het nieuws over het bijna aanhouden van Roeslan Abdulgani en over de arres tatie van de voormalige minister van voorlichting, Sjamsuddin Sutan Mak- mur, wegens beschuldigingen van cor ruptie bekend maakte, kondigde gis teren in een artikel met een kop over de hele pagina een nieuwe serie ont hullingen aan over roverij en corrup tie in de Indonesische hoofdstad. In een hoofdartikel dringt het blad er bij minister-president Ali Sastroamid- jojo op aan, zijn beschuldiging dat „zekere elementen hadden getracht politiek voordeel te verkrijgen uit deze affaire, die er op gericht was de regering ten val te brengen", te bewijzen. Het nationalistische ochtendblad „Merdeka" dringt er daarentegen sterk op aan krachtige maatregelen te ne men tegen Abdulgani's lasteraars. Het Amerikaanse ministerie van justitie heeft medegedeeld, dat vier personen te New York zijn gearres teerd op beschuldiging van deelname aan en komplot tegen de journalist en dagbladcommentator Victor Riesel. Tot de gearresteerden behoren de 42-jarige John Dioguardi en zijn 40- jarige broer Thomas. Riesel is, tengevolge van een aan slag, voorbereid door het viertal, blind geworden. De man die een bijtend zuur in Riesels gezicht wierp, is in middels door een andere gangster groep doodgeschoten. De aanslag op Victor Riesel werd in de lente van dit jaar gepleegd. Rie sel voerde in die tijd in de pers een campagne tegen de onderwereld van New York. worden overschreden. Tenslotte is een langere werktijd voorzien voor de uitverkooptijd en voor perioden, dat winkels ingevolge de winkelsluitingswet extra lang open zijn, zoals met kermissen en andere festiviteiten. Hieronder kunnen ook de seizoenbedrijven gedurende het seizoen vallen. De bestaande facili teiten voor de Sinterklaas- en Kerst tijd blijven ongewijzigd gehandhaafd. De olierijkdom in Nederland is ver rassend groot. Op grond van recente vondsten in het westen des lands in het bijzonder IJsselmonde en Den Haag-Wassenaar kan nu met stellig heid worden gezegd, dat het huidige nationale verbruik (4.4 miljoen ton per jaar) voor 20 tot 25 percent uit eigen produkti, gedurende een reeks van jaren gedekt zal blijven. De produktie van het Schoonebeek- veld in Drente met 275 putten loopt langzamerhand terug. Nog een vijf tal putten zal daar worden geslagen, doch over 70 jaar zal Schoonebeek geen oliewinning meer hebben. De achteruitgang van de produktie (die thans 2900 kubieke meter per dag be draagt) wordt in toenemende mate gecompenseerd door de produktie in het westen. Hoe groot de uiteindelijke produktie in het westen zal zijn is nu nog een cijfer met een vraagteken. Ons land is echter rijk aan aardolie gebleken, zodat na het verlenen van een concessie aan de Nederlandse Aardolie Maatschappij voor het wes ten van het land, bij verdere boringen nog verrassingen mogelijk zijn. President Soekarno van Indonesia, die een officieel bezoek aan de Sov jet-Unie brengt, heeft gisteren een bezoek gebracht aan Worosjilof, de president van het presidium van de Opperste Sovjet, en aan premier Boel- Êanin. Een krans werd gelegd in hei enin- en Stalin-mausoleum. Duizen den Moskovieten juichten de presi dent hartelijk toe. Een Russische economische delega tie brengt momenteel een bezoek aan Indonesië. Bij die gelegenheid heeft Indonesië economische en technische hulp aan de Sovjet verzocht ten be drage van 100 miljoen Amerikaanse dollars. Hieromtrent is nader overleg met Moskou gaande. De meisjes bij P. J. Blom N.V. te Enschedé hebben gisterenmorgen het werk nog niet hervat. Weliswaar zijn zij op de naai- en strijkzaal versche nen, maar zij liepen heen en weer en voerden niets uit. Successievelijk ver anderde in de loop van de morgen het karakter van de staking. Kon men 's morgens vroeg nog spreken van een sit downstaking, in de loop van de dag hebben de meisjes het bedrijf verlaten. De drie werknemersbonden hebben gisteren de meisjes gewezen op het wilde karakter van de staking en hun met nadruk geadviseerd het werk te hervatten. Hieraan hebben de meisjes echter geen gevolg willen geven. Hannie Brekoo is negen jaar en zij was een van de honderddertig Bre- danaartjesdie gisteren een bezoek aan de vaar- en duikerschool te Geertruidenberg hebben gebracht. Een beetje verloren, maar olijk, komt haar grappige gezichtje onder de duikerhelm vandaan. De man nen van de vaar- en duikerschool (die voortreffelijke gastheren ble ken) zorgden er wel voor, dat het 83 kg wegende duikerpak niet te zwaar op de smalle schouders van de kleine Hannie kwam te liggen. Het uitstapje van de Bredase jeugd werd in het kader van het kinder vakantiewerk gehouden. Te Tongeren had een geval van mum van tijd en diende in extremis schijndood plaats, dat in de betrokken de sacramenten der stervenden toe familie vanzelfsprekend evenveel pa- Daarna begaf hij zich naar de bene^ niek als vreugde veroorzaakt, aldus denverdieping, waar de geneesheer deGazet van Antwerpen. onmiddellijk het over lij densattest op- Een vrouw lag in de Ambiorixstad stelde. Intussen werden de rolluiken ziek te bed. Op een gegeven ogenblik naar beneden gelaten en onderhielden bleek haar toestand zo ernstig, dat priester en geneesheer zich nog even dringend beroep werd gedaan op de over dit schielijk overlijden, geneesheer. Deze verscheen spoedig en Plots hoorden de huisgenoten, door stelde de dood vast. een panische schrik aangegrepen, van De gewetensvolle geneesheer raadde boven de overleden vrouw luidkeels de familieleden aan een priester te roepen. Toen de aanwezigen over hun falen om de gestorven vrouw in ex- eerste schrik heen waren, begaven zij tremis de laatste H. Sacramenten toe zich naar boven, waar zij de vrouw te dienen, wat dan ook gebeurde. Ter- springlevend aantroffen. De toestand wijl men de handen van de vrouw in van de zieke verbeterde zelfs zodanig, elkaar vouwde en haar zelfs een luci- dat zij niet alleen het ziekbed kon ierdoosje onder de kin plaatste om te verlaten, maar zelfs weer haar dago- beletten dat de mond zou opengaan, lijkse bezigheden hervat heeft, verscheen de priester in een mini-

de Stem | 1956 | | pagina 1