IN GIERSBERGEN WACHT DE JUKE-BOX OP TOERISTEN Bossche Gerrit op ere~„schavotje" WIELERFEEST OP DE BAAN VERREGENDE IN DE MIDDAG Cees Dees Zeeuwse (Terneuzen) snijdt de echte boeremessen Braat en van Houwelingen reden zich in kwartfinales Nog zwemmen en schaatsen Nieuwe rector lyceum Hulst De macadamweg is er.de son nog niet RIA VIERDE OPGEWEKT ZILVEREN FEEST DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 28 AUGUSTUS 1956 voor, n Tachtigjarige met de vitaliteit van een wielrenner Drs. S. Groen benoemd Geslaagde wedstrijden van Marathon, Vlissingen Ex-minister Djody op vrije voeten Sovjet-bezetting in Oost-Duitsland minder De wereldkampioenschappen te Kopenhagen Ned. amateursprinters reeds uitgeschakeld Geslaagde receptie KNVB-ONDERSCHEIDINGEN VOOR DRIE ZILVEREN JUBILARISSEN WATERSTANDEN MARKTEN ?/i klangs \n het Jsingen ■btena- lm de en tot l'an de litregel l't jaar lm zijn pciale voor llit ter l.inister U het li/an de Jntrales Itale in- aange- Ide per- lier uit- |;nt nog ldt ver- Idat op lionaire fcze uit- Isociale wezen I menen Idat de Imet de idat ter peneens por ge- et niet neente- It onbe- 1 kennis fidpunt, over- parti- is toe- poodza- hand- I in het I gelijke (gelijke groot |dat de licapte ld zich ht. pg had Voor- heer- naakt. i Lore- enige geho- Happy Als je met de tachtigjarige heer Cees Dees uit Terneuzen zit te praten krijg je zo het gevoel dat je zelf al een krakend oud man begint te worden en dat de enig waarlijk jonge kerel diezeifde heer Cees Dees is. Hij mag dan juist de acht kruisjes gehaald hebben, van enig teken van ouderdom is geen sprake. Hij springt stukken kwieker op de fiets dan menige bloeiende veertiger, pedaalt stevig schuin de bocht door en houdt dit deel van zijn dagelijkse gymnastische oefeningen geregeld bij. Een ritje naar Knokke, heen en terug, vindt hij „maar 112 kilometer" Brussel is wat verder, dat is waar, maar als je maar vroeg genoeg weg gaat en onderweg niet vergeet een paar boterhammen met spek te ko pen, dan kom ja daar ook gemakkelijk mee klaar. stuk van een jongen, gerust zijn. Het vertoont precies dezelfde tekeningen als de tegenwoordige, die dus zeven tig jaar ouder zijn. Tientallen jaren, wel ongeveer een halve eeuw, deed de heer niets aan zijn hobby- Totdat hij weer volop tijd kreeg. Nu is die bezigheid bijna een particulier bedrijfje geworden. Want de liefhebber die een Zeeuws mes wil hebben, komt onvermijdelijk bij hem terecht. De heer Dees kan smakelijk verha len van de folklore rond het Zeeuwse boeremes. Wie er een van zijn vader kreeg, was een grote vent geworden en op de kermissen keken de meis jes naar de broekzak van de jongens. Als daar het heft van zo'n mes uit stak. gesierd door twee paarden, dan hadden ze met een grote vent te doen. die van zijn vader wel met een meisje uit mocht Als er om zo'n ker- misliefde ooit eens ruzie kwam tussen de jonkmannen van weleer, dan was het de regel van de ongeschreven wet het mes weg te doen. „Maar vechten deed ik niet graag", vertelt <3e heer Dees, „want dat is slecht werk-.,, je Met zulke dingen schept hij overi- gers niet op. Want zelfs het feit dat hij, bij warm weer, nog een fikse duik in de Schelde neemt vindt hij heel normaal. Een mens moet toch eens wat verkoeling 7oeken, vindt hij. £n hij bekent, dat hij zelfs in de winter wel schaatst. Op zo'n manier oud worden is zo iets als een feest- Trouwens, Cees Dees heeft geen tijd gehad om oud te worden. Hij had altijd wel iets omhan den. Bijvoorbeeld jagen Daar is hij nu mee gestopt. De aardigheid begint er, na zovele tientallen jaren, af te gaan. Maar wie de tachtig jaar oude heer Dees met verve wil horen praten over iets wat hem zeer na ligt, die moet het onderwerp „Zeeuwse mes sen" ter sprake brengen. Dan diept t hij uit een keurig pakje een paar fraaie exemplaren op- Die snijdt hij zelf, met eindeloos geduld, met ver bazingwekkend vakmanschap en met liefde voor de folkloristische waarde van deze unieke hobby- Het Zeeuwse mes kenmerkt zich door een zeer rijk bewerkt heft, dat van noten-, kersen- of palmhout ver vaardigd wordt en waarin hele series mesjes en beiteltjes te pas komen. Op de kop prijken ofwel twee paarden ofwel een leeuw, en met die dieren corresponderen ingesneden dieren op de bovenste helft van het heft. resp- een hert en een roofvogel. In die bo venste helft is een flinke ruimte uit gesneden, waarin een los stukje hout behoort te blijven zitten. Dit is de clou van het messenmaken; zonder dat rammelend stukje hout is een Zeeuws mes geen écht Zeeuws mes en voor de liefhebber waardeloos. De onderste helft vertoont een com plete serie landbouwwerktuigen, waar- bü practisch niets vergeten is. Die rijk bewerkte messen, waarvan de heer Dees er nu al vele gemaakt beeft (dit jaar reeds 70) doet hij van de hand- Tegen een goede prys, want geen zakenman, hoe gewiekst ook, kan het tegen Cees' tachtigjarige brein opnemen als 't op handelen aan komt. Op 10-jarige leeftijd Zijn eerste heft sneed hij toen hij tien jaar oud was- Van zijn vader kreeg hij een mes,een zeker teken van volwassenheid. Zelf maakte hij het heft en desgevraagd toont hij het met trots. Het mag er, al is het een werk- Het bestuur van de Katholieke Mid delbare Schoolvereniging te Hulst heeft drs. S.P. Groen benoemd tot rector van het Jansenius Lyceum, welke vacature is ontstaan door het vertrek van drs. J.J.P. Boezeman. Drs. Groen zal zijn benoeming aan vaarden met ingang van de datum waarop hij zijn tegenwoordige func tie kan verlaten. De heer Groen is geboren té Utrecht en bezocht de r.-k. Lyceum te Alk maar. Van 19331938 was hij student aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam. Van september 1938 tot 15 augustus 1944 was hij leraar aan het r.-k. gym nasium voor jongens te Venray, in augustus 1944 kwam hij te Tilburg, waar hij nu nog de klassieken do ceert. Tijdens de oorlog diende hij het j land als reserve-officier in Neder land, Engeland en Indonesië. De heer Groen is gehuwd en heeft drie kinderen. I Zaterdagmiddag organiseerde VSV Maiatiwn op de sintelbaan te Vlis singen regionale atletiekwedstrijden, weike ondanks de minder* gunstige weersomstandigheden uitstekend ge slaagd genoemd mogen worden. Als gaste nam mej. v. d. Werff van PSV uit Eindhoven aan deze wed strijden deel. Zij won bij dc dames het kogelstoten en discuswerpen vóór Willy Cijsouw, doch moest bij bet verspringen, hoogspringen en op de 80 meter horden genoegen nemen rnet de tweede plaats achter Willy, die bij het verspringen haar tot nu toe beste prestatie verrichtte met een sprong van 5.55 meter. Hein Cujé EMM Middelburg deed een poging om het Zeeuws record op de Engelse Mijl, dat op 4,20 staat, te verbeteren, waartoe hij tegelijk met de 1500 meter lopers startte. Wel liep hij al deze lopers in, maar tot re cord-verbetering kwam hij niet. Tijdens deze wedstrijden bleek nog eens duidelijk, dat er vooral bij de jeugd veel animo .voor de atletiek bestaat en dat er onder deze jonge ren enkele veelbelovende krachten schuilen. kunt er niet van ophouden als je wil!" Intussen is de heer Dees een door en door gezonde en levenslustige „grijsaard", die niet een van de ge noegens van het leven versmaadt. Ja toch: één.Hij rookt niet, Toen hij 27 was en z'n verstand kreeg, wilde hij wei eens zien of hij zichzelf niet baas kon; hij ploegde pijp en tabaksdoos onder de grond en heeft sindsdien-niet meer naar tabak getaald. Een glas hier? Laat maar komen. Maar in tachtig jaar nooit zat ge weest, verklaarde hij trots. En als we hem erop wijzen dat men zoiets als Zeeuwsch-Vlaming (hij is geboren Boschkapelienaar) moeilijk kan staan de houden, dan wil hij voor dc recht vaardigheid wel bekennen dat zulks ééns geschied is- Maar dat was van rooie wijn, voegt hjj er als excuus aan toe Engeland-N ederland amateurs) gaat niet door De voetbalwedstrijd tussen de amateurploegen van Engeland en Ne derland, welke op de internationale kalender voor 10 november a.s, in Highbury voorkwam, zal niet door gaan. De wedstrijd was door de Engelsen op de internationale kalender gezet zonder dat er een definitieve afspraak met de KNVB was gemaakt. Het progra nina van de Nederland se amateurs voor het seizoen 1956 1957 is door de KNVB reeds gereed gemaakt. Het licht nu in de bedoeling de wedstrijd tussen Engeland en Ne derland (amateurs) in het volgend seizoen te doen houden. Odio-Grenstvachters Binnen het kwartier was de stand reeds 2-0 voor Grenswachters. Hierna zakte het tempo zienderogen en wist Odio het spel te verplaatsen. Spoedig verkleinde Verrest de achterstand door een voorzet van rechts in te schieten. Met 2-1 voor Grenswachters werd thee gedronken. Na dc rust was het de rechtsbui ten van de bezoekers die op fraaie wijze 3-1 maakte en ook 4-1. In deze stand kwam geen verandering meer. Odio 2 deed het beter en hield Grenswachters 2 met 3-1 eronder. Dit was tevens hun 3e overwinning. A.s. zondag 2 september komt het sterke Alliance uit Roosendaal met twee elftallen op bezoek. De voormalige Indonesische minis ter van justitie, Djody Gondokusumo, is gisteren op vrije voeten ge- stele^ omdat hij zijn gevangenisstraf wegens het aannemen van steekpen ningen heeft uitgezeten. Het raadgevende comité van het parlement zal binnenkort bijeenko men om Djody's lidmaatschap van het parlement te bespreken. Uit Finsterwalde bij Cottbus in Oost- Duitsland zijn gisteren négentig Rus sische MIG-15 straaljagers naar de Sovjet-Unie vertrokken. Het terug trekken van deze jagers is een onder deel van de vermindering van de Sov jettroepen in Oost-Duitsland met 33.500 man. Bij het vertrek van de jagers waren vertegenwoordigers van de westelijke Grote Drie aanwezig. Uit Dresden is per trein een vol ledige infanterie-divisie naar de Sov jet-Unie vertrokken. DE INTERLAND VOETBALWED STRIJD ZwitserlandNederland, welke zaterdag 15 september a.s. in Lausanne wordt gespeeld zal om half vijf beginnen. RIK VAN STEENBERGEN en Gerrit SchuUe zullen zaterdag 22 septem ber deelnemen aan een internatio nale wedstrijd in het Sportpaleis te Brussel. De recette komt in zijn geheel ten goede aan de nabestaan den van de slachtoffers van de mijnramp te Marcinelle. DL' JAARLIJKSE internationale Bou levardloop van de VSV Marathon te Vlissingen is thans definitief vastgesteld op zondag 23 september DE Tafeltennisclubs Wilno uit Vlissingen en Will van Zoelen uit Middelburg zullen Zeeland in het komende seizoen vertegenwoordigen in de landelijke competitie. Zij zijn ingedeeld in groep A van de over gangsklasse met Irene (Tilburg); TilburgBSM (Dongen)Atoom (Eindhoven) en de Rotterdamse clubs Eendracht, Carbon 3, USV en Wifra 2. THEO VAN WIJCHEN uit Goes heeft de Ronde van Wondelgem (België) voor amateurs gewonnen. Hij reed de 120 km in 3 uur, 5* minuten. Zijn clubgenoot Jaap Huyssoon werd 15e. Piet Rentmeester kwam in onzachte aanraking met 'n licht mast en moest de strijd staken. hein CUJé van EMM uit Middelburg won zondag in Den Haag de 2 mijl in 9.45.6. Z'n clubgenoot Rini Mon- deel won de 880 yards jongens A in 2,11,2. Arie Billius van Zeeland Sport uit Vlissingen werd vijfde op de mijl in 4.44 en A. Bostelaar van EMM moest in de finale van de 300 meter met de zesde paats genoe gen nemen in 42.2. TE 's-HEERENHOEK zal zondag 23 september een tweede wegwedstrijd worden verreden voor onhafhanke- kelijken en amateurs. Verscheidene sterke coureurs hebben reeds inge schreven. Giersbergen, dat stille, een zame gehucht onder de ge meente Drunen, aan de rand van de Drunense heide, is het oude Giersbergen niet meer. Want het is niet meer zo, dat er geen behoorlijke weg naar toe leidt en dat men het alleen maar kan vinden, als men de verschillende duinpaden en zandweggetjes maar volgt, die er heenleiden. Want men kan er nu komen via een moderne macadamweg, die midden in het gehucht doodloopt. Met die weg zijn de boeren van Giersbergen natuurlijk bijzonder in genomen, want het was voor hen vroeger een onderneming om voor al in de wintermaanden over eer weg vol gaten en kuilen naar df bewoonde wereld te moeten. Giers ?er£en is zoetjesaan volledig uit zij' isolement gekomen. Daar heeft d waterpomp, die de gemeente middei tussen de boerderijen heeft weggeze toe meegewerkt; de elektriciteits kabel, die van Drunen naar Giersbe 8en is getrokken, tengevolge waa. van de petroleumlampen konden woi oen opgeborgen; de telefoon, waar "•ee op ieder moment van de dag ei be nacht het contact met de bewoon de wereld mogelük is. - - 'AS1 Onveranderd siltouet Het is dus allemaal veel veran derd. AUeen het silhouet van Giers bergen is nagenoeg hetzelfde geble ven. Op korte afstand vouwt zich, zo als vroeger, het hele complex open: een groep hoge bomen, heggen schaarhout en knotwilgen met daar tussen en daarboven de donkere, ge bogen rieten daken van de boerde rijen kris-kras door elkaar zonder enig geometrisch verband. De maca damweg voorkomt nu, dat men zon der erg een boerenerf oprijdt, zoals vroeger, omdat men doodeenvoudig niet wist waar nu precies de weg liep en omdat met geen mogelijkheid viel uit te maken wat er nu eigenlijk bij elkaar behoorde. De macadamweg heeft dat nu wel duidelijk gemaakt a kan men zich r.og niet onttrekken aan de indruk, dat men eigenijk over iemands erf heen rijdt. Overigens is Giersbergen hetzelf- ie gemoedelijke schilderachtige ge hucht, waar schilders nooit genoeg van krijgen. Men vindt er alle rust 'ie men zich maar wensen kan, als 'nminste de zon verstek laat gaan dreiqende wolken langs de he mel zeilen en de temperatuur aller- ninst behaaglijk is, zoals dat deze zomer" nogal eens pleegt te ge beuren. Dan kan men in een rieten *toel in de herberg van v.d. Meyden laan zitten zonder door iemand te worden gestoord. Maar zo gauw de zon zich maar even laat zien dan w Mi «a nu* 6a rust, Dan komen de vakantiegangers van heinde en ver en ineens is het stille gehucht vol rumoer. Dan worden de fietsen rond de herberg van v. d. Meyden neergezet en trekt men te voet de duinen in. De juke-box, die hier muziek-autornaat heet, binnen in de donkere herberg komt ineens tot leven en heel Giers bergen hoe Johnny van zijn oude Westertoren en zijn mooie Jordaan houdt. Moderne technieken Toen de petroleumlamp bij v. d. Meyden nog aan het plafond hing kon je dat niet gebeuren, maar nadat de elektriciteit in Giersbergen kwam. kwamen alle moderne technieken mee en het was uit met de rust. De boe ren var. Giersbergen zijn aan het va kantierumoer gewend. Ze trekken ei zich niets van aan en maaien de ha ver. die goudgeel op de akkers staa en rooien de aardappels. Maar als men het hun vraagt, zeg gen ze, dat het deze „zomer" toe' stil is geweest in hun gehucht. D drukte is lang zo groot niet gewee* als b.v. vorig jaar, toen we eei prachtige zomer hebben gehad vernemen bij andere ontspanning* centra langs de duinrand zoal' Bosch en Duin en de Roestelberg Het weer speelt hierbij een allesover heersende rol. Want als de zon zich maar even Iaat zien, dan komen de mensen bij honderden en honderden naar hier en veranderen het witte duin in een mierenhoop. Gebr. Allonsius behaalden grote successen in België Zondag j.l. wist Eug. Allonsius uit Westdorpe te zegevieren op de 1200 meter hardlopen, in het plaatsje Ros- tijnne in België. Hij liep als enige ju nior bij de senioren. Ook op de 3000 meter bij de senioren finishte hij als eerste. Zijn jongere broer Carlo, behaalde de eerste prijs hoogspringen, hard lopen 60 m, en hardlopen 600 meter De gebroeders Allonsius kwamen der halve zondagavond thuis met vijf eerste prijzen Kapelle heeft sportcommissie Door B. en W. van Kapelle is thans een sportcommissie benoemd welke tot taak krijgt toezicht uitoefenen en B. en W. adviseren ten aanzien van het gebruik en onderhoud van het nieuwe sportgebouw en de sportvel den. Voorzitter van deze sportcommissie is wethouder B. de Jager, verdei hebben er zitting in een afgevaardig de van de voetbal-, korfbal-, en gym nastiekvereniging en iemand van het onderwijzend personeel. fl I (1 Uf KOPENHAGEN, maandagmiddag. (Van onze speciale verslaggever). De wereldkampioenschappen, die voor de Deense organisato ren begonnen met een zware financiële debacle, zijn vanmid dag' voortgezet op de snelle 370 meter lange Ordrup-baan, waar Arie van Vliet destijds zijn wereldrecordtijd van 11 sec. no teerde over de 200 meter. Het weer was nu goed, de tribunes die maximaal 9000 toeschouwers kunnen bevatten waren voor de helft gevuld, hetgeen niet zo heel ongunstig is, omdat er deze middag alleen nog maar voorwedstrijden op het program ma stonden. Begonnen werd met 12 senes achtervolging voor amateurs over de 4 k.m. Acht renners konden zicii hierin voor de des avonds te houden kwartfinales plaatsen, waarbij de acht beste tijden beslissend waren. Frans Braat uit Aalsmeer en Arie var; tiouwelingen uit Noordwijkerhout. hebben zich allebei gehandhaafd, hoewel Braat, die in d? derde serie een slechte start had en nogal stroef reed, van de Engelsman John Ged- des verloor met bijna een kwart baanlengte Zijn tijd van 5 min. 16.4 sec. bleek nadat de overige series waren ver reder. echter precies voldoende voor een plaats in de kwarteindstrij den. Zijn nederlaag was overigens geen schande, want Geddes had dit seizoen zijn iandger.oot Sheiil, die houder is van de wereldtitel en dit maal niet voor uitzending in aanmer king kwam, verslagen. Arie van Houwelingen, sciieen aan vankelijk óók te gaan verliezen van de Fransman Jean-Claude Lecante. Na vier ronden lag hij bijna een kwart baanlengte achter, maar hij herstelde zich twee ronden voor de finish uitstekend en toen bleek, dat Lecante (een fout van meer Franse achtervolgers) zich meteen na de start reeds had leeggereden. Van Houwelingen noteerde een tijd van 5 min. 14.8 sec., waarmee hij op de zesde plaats kwam te staan, ach ter de Italianen Faggin, wereldkam pioen 1954 en Baldini, de Engelsen Goddes en Gambrill en de Deen Hansen. De indeling voor de kwartfinales werd als volgtGambrill tegen Han sen; Geddes tegen van Houwelingen, Baldini tegen Schweizer (Zwitser land), en Faggir. (Italië) tegen Braat. De amateur sprinters Vervolgens werden er voor de sprint der amateurs twaalf series gereden met drie of vier deelnemers tegelijk. Ook hierin was Nederland door twee man vertegenwoordigd, doch geen van beiden slaagde erin te winnen en zich direct of indirect voor de achtste finales te plaatsen. De Amsterdammer Joop Captein liet zich in zjjn rit verrassen door de pijlsnelle demarrage van de Pool Zbigniew Zajac. Captein beantwoord de deze aanval zó krachtig, dat zijn zadel, waaronder hij verzuimd had oen steuntje te plaatsen, voorover kantelde. Uiteraard werd de Am sterdammer hierdoor gehandicapt. Hoewel hij schitterend reed, bleef hij op de streep een wiellengte achter op de Pool. Zijn 16-jarige stadgenoot Melis Ger ritsen ontbrak het ten ene male aan ervaring hij maakte hier zijn in ternationaal debuut om het tot een overwinning te brengen. Ook hij weerde zich echter dapper, al ein digde hij op de derde plaats achter de Fransman Rousseau en de Deen Hjortbol. IR de andere series hadden zich onder andere de Italianen Ogna, wereldkampioen 1955, en Pesenti, en de Australiër Tressidder met groot gemak onmiddellijk in de achtste fi nales gereden. Captein gevallen Een massale angstkreet verscheur de de betrekkelijke rust op de baar toen in de zesde rit van de herkan singen onze landgenoot Joop Captein, die m de gunstige tweede ositie achter Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de zwemclub Schelde- stroom te Breskens recipieerde za terdagmiddag het bestuur van deze vereniging in hotel Luctor et Emer- go. Namens het bondsbestuur van de pracntlge zomer hebben gehad Ben kwam de heer Straatman de zelfde geluid kunt ge trouwens ooi .ov rengen' welke hij - vergezeld liet gaan van de zilveren öondsmedaille. De heer Meyer uit Souburg voerde het woord namens de .ring Zeeland van de KNZB, terwijl de heer Bouwense de jubilerende ver eniging gelukwenste namens Luctor et Emergo uit Middelburg. Beide laatste sprekers lieten hun gelukwen sen vergezeld gaan van een bloemen hulde. de Oost-Duitser Lauff lag, kwam te vallen. Wéér plaatste Captein zich in zijn demarrage met een ruk ver naar voren op zijn zadel, waardoor hij e«n ogenblik het evenwicht kwijt raakte en zijn achterwiel als het ware dwars onder hem wegzakte. Hij gleed weg en door de wrijving over de betonnen piste scheurde z^jn voorband van het wiel. Nog geen tien meter voor de finish smakte Captein op de baan en de achter hem rijdende Engelsman Handley tuimelde over hem been. Beiden bleven kreunend liggen. Onze landgenoot was er met schaaf wonden aan de benen en een flinke keep in zijn elleboog er nog het beste van afgekomen. Handley moest, half bewusteloos op een brancard van de baan worden gedragen. Na de verzor ging van zijn schrammen en builen, waarbij hij tevens weer tot rust kwam, bleek ook zijn toestand niet van ernstige aard te zijn. Voor Captein waren de wereldkam pioenschappen afgelopen en even la ter was dit ook het geval met de dappere Melis Gerritsen, want in de heikansingen bracht hij het niet ver der dan een derde plaats achter de Rus Romanov en de Belg Godefroid. Kwartfinales uitgesteld Ir de avonduren werden de wed strijden voortgezet met de kwartfina les achtervolging amateurs. Na de tweede race begon het echter te re genen, zodat de wedstrijden werden onderbroken. Toen het steeds harder ging rege nen besloten de organisatoren de res terende kwartfinale^ achtervolging en de wedstryden voor de achtste finales sprint der amateurs uit te stellen tot dinsdagmiddag. De uitslagen van de twee eerste kwartfinales luiden Eerste kwartfinale: l Gambrill, 5.10.2, 2 Hansen 5.22,3. Tweede kwartfinale: 1 Geddes 5.13 2 Arie van Houwelingen 5.15. Zeeuivse korfbalcompetitie hervat De Zeeuwse korfbalcompetitie werd na enkele weken van onderbreking in verband met de vakanties weer her vat, zij het nog met een beperkt pro gramma. In de eerste klasse werd geen en kele wedstrijd gespeeld, maar in de tweede klasse A bleek, dat Animo geen last van de onderbreking heeft gehad, want de Souburgers bleven door een stevige 8—3 overwinning op het bezoekende Togo 2 ongeslagen en zonder verliespunten aan de kop. Vios 2 gaf Vitesse uitstekend partij, maar trok tenslotte toch net aan het kortste eind (4—5). In de tweede klasse B had Scam- polo 2 weinig moeite met hekkeslui- ter BKC, dat met een 71 nederlaag naar Breskens terug moest. TOP veroverde de leiding door bij Elto de volle buit op te eisen (13). Reeds voor de midda"' ^eerste er zondag in het kamp van RIA te Westdorpe een ware feeststemming. De bestuurs leden hadden plaats genomen in het clublokaal om geluk wensen in ontvangst te ne men. Vele Westdorpse voetbal liefhebbers maakten hiervan gebruik om de zilveren be stuursleden te feliciteren. Suske's tegen Wiske's Des middags om twee uur ver schenen de spelers van het eerste en tweede elftal in het clublokaal om zich te verkleden voor de gekostu meerde voetbalwedstrijd „De Suske's tegen de Wiske's". Elf spelers en elf speelsters werden door de muziekvereniging „Eikels worden Bomen" afgehaald om naar het voetbalveld te gaan. Op het voetbalveld speelde zij op gewekte muziek en vervolgens werd door de scheidsrechter M. Dehulsters, die deze keer zijn burgerpak had uit getrokken en hiervoor een cowboy- kostume had genomen, het sein ge geven om de wedstrijd te beginnen. Het was een kleurenspel van aller lei soorten broeken en lange rokken en korte rokken, en op het laatst veel gescheurde rokken en kapotte broe ken. De Wiske's scoorden het eerst voor de rust 0—1. Doch de Suske's lieten zich niet onbetuigd en maakten er spoedig 11 van. Zo ging het voor de rust op en neer, maakten de „da mes" een doelpunt, wél: de heren gingen er ook om één. De rust ging in met gelijke stand 3—3. Na de rust waren het de Suske's die het eerste doelpunt maakten 43. Tien minuten voor het einde maakte de midvoor van het dameselftal „De- nise" gelijk. Met deze stand eindigde de wedstrijd. Serenade muziekvereniging Om vijf uur werd door de muziek vereniging „Eikels worden Bomen" een serenade gebracht aar. de jubile rende vereniging, waarbij de voor zitter van deze vereniging een voet bal aanbood en de vereniging met haar zilveren bestuursleden felici teerde. Hierna gingen de RIA-mannen naar het oude schoolgebouw, waar zij een feestvergadering hielden en een kof fiemaaltijd gebruikten. Jubilarissen gehuldigd Bij het officiële gedeelte feliciteerde de zilveren voorzitter G. van Haelst, de heren Antonissen en Dehulsters, met hun 25-jarig bestuurslidmaat schap. Hij bood hierbij 20 nieuwe voetbalshirts aan Hij deelde vérvolgens nog mede, dat de oprichter van RIA, kapelaan Rombauts, 's morgens een telegram had gestuurd, dat hij verhinderd was aanwezig te zijr.. De heer Imanse, de afdeling Zee land KNVB vertegenwoordigend, feli citeerde hierna de jubilarissen en de vereniging met haar 25-jarig bestaan. Hij boot' een voetbal aar. namens de KNVB cn namens de ZVB. Hij reikte verder een Bondspla- quette uit van de KNVB en overhan digde de drie zilveren RIA bestuur ders een zilveren draagmedaille van de KNVB. Burgemeester en pastoor Vervolgens feliciteerde de burge meester der gemeente de vereniging en de jubilerende bestuursleden. Na de burgemeestr was het de pastoor, die zijn gelukwensen aanbood. Van Corn. Boys was een bloemen mand ontvangen met hartelijke geluk wensen. Daarna heeft de heer L. Audenaer- de gesproken r.amens de werkende leden van RIA. Hij bood de voorzit, ter een barometer aan en de heren Antonissen en Dehulsters een schil derij. Na sluiting door de voorzitter van het officiële gedeelte, met een woord van dank mede namens Antonissen en Dehulsters kreeg. G. Dehulsters „het woord". Met zijn zelfgemaakte liedjes over de geschiedenis van RIA neeft hij de ongeveer honderd aanwezigen goed weten te amuseren. Om half elf ging alles aan de kant voor een dans. Tot middernacht feest ten de RIA-leden. Deze dag zal on getwijfeld met vet gedrukte letters in de geschiedenis der vereniging komen te staan. M„a"nhrfim «4 (+028), Kaub 346 Tner 152 (+°0V), Koblenz 322 (+021), Keulen 300 (+020), Ruhrort 489 (+012), Lobith 1102 (+020), Nijme gen 871 (+015), Arnhem 880 (+014), Eefde 403 020), Deventer 306 (+020) Namen la Plante 157 (—003), Maas tricht hoofdsluis 4390 (onveranderd) Borgharen 3864 (—58), Belfeld 1091 (—019), Grave 465 (+012). De linker-joto toont de jinish van de zondag op het Ballerup-circuit bij Kopenhagen verreden wieler wedstrijd om het wereldkampioen schap op de weg voor profs. Op de streep zien we de kampioen, de Belg Rik van Steenbergen, achter hem zijn landgenoot Rik van Looy en op de derde plaats de Neder landse „veteraan" Gerrit Schulte, krampachtig pogend nog enige cen timeters terrein te winnen. Foto rechts: Nog staande op het ereschavotje begon Gerrit Schulte, die had gereden als in de beste da gen van „Le fou pedalant" en die alleen in de sprint tekort schoot om de titel te behalen, al een vrij hef tig gesprek met kampioen van Steenbergen, die we hier, met de kampioenskrans behangen, bezig zien Gerrit van repliek te dienen. VVZB Goes 27 aug. Export- en indus trieveiling. Perzikappel St. 70-80: 58 St. 65-70: 57 St 60-65: 45-47 H 70-80; 58 H 60-70: 5l II 24. Manu's Codrial St 60-70 48 H 60-70: 42. E Vict. H 60-70: 24.90 II 1120. Pree. de Trev. St 60-70: 61,50 St 65-60: 47.10—49,30 St 50-55: 33,40—33,90 H 60-70: 57 H 55-60 44,20— 45 H 50-55: 32,70—32,90 II 23.60. Clapps Favourite St 65-70: 62 St 55-65: 56 H 55-65: 49. Dubb. pr. bonen II 91 afw. 87 Gewone veiling: Perzikappel fabr. 22. E. Vict. Keuken 18-20 fabr. 8-10. Pree. de Trév. Keuken 23-29 fabr. 16 18. Clapps Keuken 31-32 fabr. 1824. Czarpruimen I 51-57 II 27-36 Gr 47 F 19-27. Antario Gr. 57 fabr. 28-31. Washington I 46-58 II 26-36 Grof 43- 53 F 26-31. Dubb. b witte I 33-44. R.E1 Althon I 44 Mons Hatine I 72- 79 F 27-38. R. Vict. I 54-67, Bramen per doos II 23-39. Groenten, kropsla All 8-10 BI 5-7. Bloemkool AI 44-55 All 25-40 BI 36 Afw. 12-45. Komkommers AI 21 All 16 BI 14 Cl 10. Tomaten A 44-48 B 43- 46 C 33-36, alles pes stuk. Stoksnijbo- nen 44-93. Pootuien 8. Gr. sav. kool 10-22. Rode kool 14-16. Andijvie 22-26. Posteleijn 25-29. Bintjes 8-10. Meloenen 52-105. allee per kg.. Wortelen 21-23. Kroten 15, alles perjpos. KAPELLE 27 aug. 1956 - Export en Industrie. Dubb. Princ. bonen 1111 101.10, III 60,-; Tonnerboers 35.40-37.20 Perzikappel H 70 61.40, H 60-70 49,60, II 24.80, K 30,- fabr. 21.40. Zigeunerin H 70 59,40, H 65-75 62.80, H II 25.10, Manks. Codlin St 70 48,70, St. 60-70,4 41.10, H 70 45.10,' H 60-70 37.20-37.50, K 18.40, fabr. 16,-, Early Vict. I 70, 30,- H 60-70 25,90, II 12,-, K 19,70, fabr. 9,60, Codlin Keswich H70 20.80, H 60 -70 21.10-24,-, II 12.40, K 15,90. Clapp's Fav. st. 65 62,70, St. 55-65, 56.10, St. 60-65, 58,20, St. 55-60, 54,10 H65 60.25- 60.30, H55-65 53.80, H55-60 45.80-50.25, II 33.20, K 40,65, fabr. 25.40, Precoce de Trev. St. 60 61.30-63,50, St. 55-60, 52,50, St 50-55, 35,20, H 60 59,-, H55-60 49,20-59.50, H 50-60 44.20, HH 50-55 34.80-35.30, II 26.20-26.50, K 36.10-37.40 fabr. 23.80, kroet 15.20. Geplukte kroetappelen 3-3.90; Zigeunerin val 12.50, Gewone veiling: Frambozen p. door I 68-96, II 51, Bramen p, doos I 40-51, II 39-43, Zure Morellen p. kg. 105, Moerbeien p, doos I 65, Rode bes sen p. kg. II 113, BI. Duiven I 166-179, Pruimen: R. Cl. d'Ouillins I 48-60, II 30-41, grof 38.47, Cza I 50-68, II 29-45, grof 35-41, Mons. Hative I 73-90, II 45, grof 57-61, Bell de Louvain I 61-80, II 31-37, grof 47, Boere Witte I 36-49, II 26-27, grof 40, Ontario I 52-69. ri 28-42, Reine Victoria I 52-87, II 41, grof 62, Wijnpruim I 39, Utility I 68, II 32, Golden Japan I 58. R. CI. d' Althan I 60, II 29, Pruimen gescha. 27,90, fabriek 19,-, - 20.75, Yellow Transp. I 32-43, II 23-28, fabr. 23,27, N.H Suikerpeer I 19-21, II 12-17, K 16-18, fabr. 8-12, Br. Herenpeer I 15, Aardappelen I 9-11, II 8. bonken II. Groenten: Bloemkool 23-53, Sav. kool 9-18, Kropsla 4-11, Tomaten 33-46, Augurken 45, Snijbonen 71-89, Andij vie 14-18, Rode kool 15-17, Stokprinc. bonen 80, Komkommers 8-13. ROTTERDAM 27 AUG. Binnen landse granen (ochtendbeurs) offici euze noteringen per 100 kg. Tarwe - nieuwe oogst - rode op voehtconditie f 26,50 franco fabriek, in de voedersec tor werd ca. f 27 franco Rotterdam betaald. Voedergranen, nieuwe oogst flauw, zomergerst naar kwaliteit en droogte van f 23-f 24,75, wintergerst naar kwaliteit en droogte f 22,50. f 23,50, haver naar kleur en droogte f 24-f 26, rogge naar kwaliteit f 21,50- f 22,50. Peulvruchten - vast - van de nieuwe oogst; groene erwten op basis 3 procent f 78, laten, boerenschoon v. f 40- f 70, schokkers op basis 3 pet. f 86, bieden f 90, laten, boerenschoon van f 40-f 76. TERNEUZEN 27 AUG. '56 Per 100 st. in centen: sla 3,20-10.-, Per st. in centen: bloemkool Bil 33-47 afw. 10-23, groene komkommers B 15-22. C 15, witte komkommers B 14-16; C 11-13, peen 10-20, kroten 16. Appelen: Perzikr. zomerappel standaardmaat - 60-70, 40-47. H 60-70 31-42. H II 20-25, keuken 30-35, fabr, 17-22. Pruimen: Belle de Louvain grof 56-60, F. 44-47, Czarpruimen I 51-56 - II 27-50, f 34, boerewitte F 55, Monsieur Hatif I 61, grof 50-55, Druiven 1,52-1,77; Groen ten: Bintjes, Bonkers 10,50-11,10, Ei genheimers I- 11,-, Andijvie 20-27 - Stoknijbonen II 72-84, Princ. bonen II 51-63. III 32-43. Saxa II 27-43 Pronk- bonen 49-60, Kroten 20, Rode kool 7- 13, Sav. kool 15-20. Witte kool 3, Prei 31-36, Rabarber II 15, Tomaten A II 43-46, B II 44, C II 33-35, Uien II 7-15. Fruit: Peren: Précose de Trévoux - stand. 60 - 58 - 02. 55 47.50-51,30, 50 33-35. H 60 53-56. H 55 44.70-47, H 50 32,90-34,60, H II 18,- - 27,- K 28-35, F 15-26.

de Stem | 1956 | | pagina 3