ALLE NOTULEN NAAR NASSER Suez-conferentie in milde sfeer geëindigd Sigaren iets duurder ONTSPORENDE „LOC" RAMT TREINRIJTUIG Schuldenkwestie een binnenlandse zaak INFORMATIE-OPDRACHT voor PROF. DE GAAY FORTMAN Geen enkele overlevende mijn van Marcinelle in de EOKA verwerpt ultimatum DE DOOD OP DE WEG Koninklijk Paar naar Korfoe Het harde woord is eindelijk gevallen EISENHOWER EN NIXON KANDIDAAT Commissie gaat in Cairo Westers plan bespreken Buitenstaanderkrijgt so ruim mogelijk armslag Per 1 oktober i IN GEEN GEVAL,' ZEGT EGYPTE Ook KNLC klaagt Voor boeren wordt te weinig gedaan Bij CS. te Amsterdam Een passagier werd zwaar gewond Djakarta constateert laconiek: Zillertal werd geisoleerd Franse generaal omgekomen De lucht in alle gangen blijkt vergiftigd te zijn Nu en dan buien S on Zon op 5 42 uur' Maan Ook optiekzaken van ziekenfondsen verlagen prijzen BERGINGSWERK ZEER MOEILIJK Wij vluchten Weer een brand Conventie besluit s Geestelijke bij het baden verdronken Gouden stiertje 96e JAARGANG No. 22234 (jitg.v. N. V. Uitgavers My. Neerlandie. Ferscüynt elke werkdag. Bureaus: Breda, Aelgerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C J. v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. H. M. U de Reenter. L. J. v.'t Westende, P. V. M. Ver- cauterea Abonaprys Du voorultbet f 5.85 p. rwartaal p. post t 6.55, p. week Cuital bij niet postbestelL) t 0.45 Incasso wordt berekend Losse oumra. 13 ct Postrek 378841. Voor God. Koningin en Vaderland bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES Westsingel 98, Telefoon 2236 Bureau vooi Zeeuwscii Vlaanderen: HULST Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bybureaus VRIJDAG 24 AUGUSTUS 1956 Advertentieprijs voor de gehele oplage f Ü.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.8S per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in do- Zeeuwse editie f 0.14 per m/m (Ingezonden Mede. delingen f 0.35 per m/m) Bij contract aan- tienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk ct per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. TERNEUZEN, Noordstraat 56, TeL 2601 OOSTBURG. Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) Met ingang van 1 oktober zullen de prijzen van het me rendeel der op de markt ge brachte sigarenmerken gemid deld met drievierde cent wor den verhoogd. Van de zijde van de sigarenindustrie vernemen wij naar aanleiding van deze prijsverhoging, dat de sigarenindustrie de afgelopen jaren voortdurend zo veel mogelijk zich ingespannen heeft door relatief lage prijzen haar artikel zo dicht mogelijk onder het bereik van het publiek te brengen. Sedert 1 januari 1956 zijn de pro- duktiekosten met name de prijzen van de ruwe tabak en de verpakkings artikelen zo belangrijk gestegen, dat zonder prijsverhoging een aantal on dernemingen in ernstige moeilijkhe den zal komen. Vlugschriften, ondertekend door de F.oka-leider Digenis, zijn donderdag middag in Limasol verspreid. Hierin wordt de oproep van de regering van Cyprus tot de opstandelingen, om zich met hun wapens over te geven, verworpen. De Eoka-leider zegt in het vlug schrift zijn vrijheid van handelen te zullen hernemen (d.w.z. het door de Eoka een week geleden afgekondigde bestand zal opheffen) als de eisen tot overgave van de Cyprische regering niet worden ingetrokken en de onder handelingen „op de grondslag van aartsbisschop Makarios' voorwaarden" niet tegen 27 augustus te middernacht zijn hervat. NAARDEN. De 47-jarige brom fietser G. de Prinse uit Bussum is op een kruispunt in aanrijding gekomen met een bestelauto. Hij was vrijwel op slag dood. De Suez-conferentie is geëindigd. De afgevaardigden van de 22 landen, die vorige week donderdag te Londen bijeen waren gekomen naar aanleiding van de naasting van de kanaalmaatschappij door Egypte, hebben donderdag huil besprekingen besloten. Met algemene stemmen werd een motie aanvaard, waarin aan de voorzitter van de conferen tie, Selwyn Lloyd, worth opgedragen, -de complete notulen van de besprekingen ter kennis van de Egyptische regering te brengen. Door deze motie, welke door minister Pineau van Frankrijk was ingediend, nadat moeizaam over de te volgen gedragslijn was gedebateerd, werd een voor alle partijen aanvaardbare op lossing gevonden voor de omstreden kwestie, op welke wijze het resultaat van de conferentie aan president Nasser zou moeten worden meegedeeld. Voorts hebben achttien van de te Londen vertegenwoordigde landen besloten, een delegatie naar Egypte te zenden om daar te onderhandelen over een door hen voorgestane internationale exploitatie van het Suezkanaal. Deze delegatie zal worden geleid door premier Menzies van Australië, terwijl er voorts de V.S., Zweden, Perzië en Ethiopië in zullen zijn vertegenwoordigd. Vier andere landen de Sovjet- Unie, India, Indonesië en Ceylon hebben zich uitgesproken voor een Egyptisch beheer van het Suezkanaal, in overleg met een internationale commissie van advies. Volgens Indiase kringen heeft Krisj- na Menon, de leider van de Indiase delegatie en de voornaamste pleitbe zorger voor Egypte, zich met de gang van zaken, zoals die op de laatste dag van de conferentie is vastgesteld, ak koord verklaard, mits het duidelijk wordt gemaakt, dat de commissie-Men- zies alleen de aanhangers van het meerderheidsplan vertegenwoordigt. Volgens Egyptische bronnen heeft kolonel Ali Sabri, Nasser's speciale afgezant naar de Londense confe rentie, donderdag verklaard, dat Egypte het voorstel van de meer derheid van de Londense conferen tie, dat een internationaal beheer van het Suezkanaal inhoudt, niet kan aanvaarden. Sabri zei, dat slechts het Indiase voorstel als basis kan dienen voor een regeling van het geschil. Majoor Salem. Nassers voormalige minister van Voorlichting, had vol gens de „Daily Sketch" een plan om Egypte te „neutraliseren" naar het voorbeeld van Zwitserland en het kaf naai door Egypte te laten beheren, onder bescherming van de grote mo gendheden. Cairo liet echter onmid dellijk weten dat het hier niets voor3 voelde! De ontevredenheid over de uitslag van de conferentie blijkt ook uit nieu we militaire maatregelen die de re gering in Cairo momenteelt neemt. Alle reserve-officieren in het land moeten zich vóór zaterdagmorgen melden. Minister Luns, die voor Nederland de besprekingen in Londen heeft bij gewoond, zei dat de uitslag van de conferentie hem was meegevallen, daar een overweldigende meerderheid van de 22 landen zich duidelijk heeft uitgesproken voor internationalisatie van het kanaal. Het is te hopen, zei hij, dat de Egyptische regering op ba sis van deze alleszins redelijke voor stellen zal willen onderhandelen. Nieuwe loodsen Amerika heeft besloten, hangende bet geschil over het kanaal, de uit zending van technici naar Egypte en de verscheping van zwaar transport materiaal naa dit land, in het kader van de hulpverlening, stop te zetten. Op het voorlopige karakter van deze maatregel werd echter de nadruk ge legd. Intussen is de Egyptische regering al druk doende met het aanwerven van nieuwe loodsen voor de kanaalmaat schappij. Duitse loodsen, die hun dienst uitoefenen in het Kielerkanaal, zijn door vertegenwoordigers van Cairo benaderd. Zij zouden een salaris van 8000 gulden krijgen als zij naar Egypte willen komen. Enkele loodsen hebben, naar aanleiding hiervan, hun huidige contract blijkbaar al opge zegd. Totnutoe zijn 26 loodsen van de Suez- maatschappij, die met vakantie gin gen, niet teruggekeerd. Het zijn 15 Fransen, 8 Engelsen, 2 Noren en een Nederlander. De Egyptische regering heeft het bericht tegengesproken, als zouden bij ontslag van Britse en Franse loodsen, de schepen van Engeland en Frank rijk worden achtergesteld. Ook het Koninklijk Nederlands Landbouw-Comité heeft te kennen ge geven, dat het ongerust is over de geringe aandacht die bij de kabinets formatie aan de belangen van de boerenstand is besteed. Een radicale herziening van het in de laatste jaren gevoerde prijsbeleid is noodzakelijk, zo wordt gezegd. Het knagend gevoel van misken ning. dat onder de boeren- en tuin dersbevolking veld wint, wordt ver sterkt door de omstandigheden, waaronder duizenden boeren- en tuindersgezinnen leven en werken. Nog is het aantal boerderijen, dat niet aan een verharde weg staat, ont stellend groot. Nog zijn er in Neder land circa 60.000 percelen verstoken van elektrische stroom. Het aantal bedrijven, dat tot dusverre tever geefs uitziet naar telefoon en/of wa terleiding is nog vele malen groter. Verouderde bedrijfsgebouwen en ver ouderde woonhuizen roepen om ver nieuwing of vervanging. Hetzelfde geldt, aldus het K.N.L.C. voor de meeste landarbeiderswoningen. Donderdagmorgen, om ongeveer half tien, twee minuten na het vertrek uit het Centraal Station te Amsterdam, is de locomotief ontspoord van een DE STICHTING „Nationaal Fonds voor de Bestrijding van Kinderver lamming" zal op 12 september in de Ridderzaal te Den Haag worden ge ïnstalleerd. De beschermvrouwe van de stichting, prinses Beatrix, zal de plechtigheid bijwonen. HAMMARSKJOELD. de secretaris generaal van de V.N., heeft meege deeld zijn plannen voor een bezoek aan Latijns Amerika opgegeven te hebben met het oog op een aantal internationale vraagstukken, die mo menteel al zijn aandacht eisen. DOOR het in werking treden van een overeenkomst, die indertijd de Bene- lux-landen met elkaar zijn aange gaan, zullen per 1 september de in voerrechten voor een aantal artike len worden verlaagd. TWEE AMERIKAANSE soldaten die een 19-jarig Duits meisje hadden aan gerand, zijn door een Amerikaans militair gerechtshof in de Bondsre publiek tot levenslange tuchthuisstraf veroordeeld. ONLANGS zijn bij het plaatsje Rhünde (in West-Duitsland) de goed bewaarde schedelresten ge bonden. van een Neandertaler. Men is van mening dat de resten van deze oermens 120.000 jaar oud moe ien zijn. VEEL MINDER ongevallen dan in dezelfde maand van 1955 zijn er dit jaar in juli te Amsterdam gebeurd. Men neemt aan, dat dit mede een gevolg is van het slechte weer. ERNSTIGE terreurdaden zijn er de laatste dagen weer in Algerië voor gevallen. In de buurt van Orleans- ville werden vier boerderijen geplun derd en in brand gestoken. DE H. CONGREGATIE de Propa- Fide heeft een oproep ge richt tot de katholieken over heel de wereld, om de Missie-zondag op 21 oktober door gebeden en giften te doen slagen. Een woordvoerder van het Indo nesische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft verklaard, dat Indonesië het niet langer erkennen van zijn schulden aan Nederland als 'n .zuiver binnenlandse Indonesische aangele genheid" beschouwt. Het besluit van Indonesië om niet langer de schulden aan Nederland te erkennen noch te betalen was slechts „de uitvoering van de nationale wetgeving". In een commentaar op berichten uit Den Haag, dat Nederland van plan is de kwestie van de schulden aan de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties voor te leggen, zei hij slechts, dat ieder land het Ongeveer 4000 buitenlandse toeris ten zijn gisteren ingesloten geweest in het Zillertal (Tirol). Die streek na melijk is geteisterd door de ergste overstromingen sinds mensenheugenis en vrijwel alle wegen waren ver sperd. Later begon het water weer wat te zakken, waardoor ettelijke wegen weer begaanbaar werden. Verscheidene mensen bewoners van de streek worden vermist. recht heeft te trachten een kwestie op de agenda van de algemene ver gadering te plaatsen. In een regeringsverklaring wordt in herinnering gebracht, dat Indone sië gedurende de Ronde-Tafel-Confe rentie heeft voorgesteld, dat de schul denkwestie geregeld zou worden na de souvereiniteitsoverdracht indien noodzakelijk onder toezicht van de Verenigde Naties". Dit voorstel werd door Nederland afgewezen en Indone sië werd gedwongen het voorstel van de schuldencommissie te aanvaar den, zonder voldoende kennis van de kwestie van de interne schuld, die tot een bedrag van 3 miljard beliep", aldus de verklaring. Minister Luns heeft donderdag op het Britse ministerie van Buiten landse Zaken de Britse minister van staat, Lord Reading bezocht. Diplomatieke waarnemers zijn van mening, dat de Indonesische verloo chening van schulden aan Nederland onderwerp van gesprek was. H.J?. de Koningin en prins Bernhard vertrekken vandaag naar Korfoe, waar ZÜ enkele dagen de gasten zullen zijn van koning Paul en koningin Frede- rika van Griekenland. In het begin van de volgende week zullen zij met hun dochters prinses Beatrix en prin ses Irene naar Nederland terugkeren Prof. Mr. W.F DE GAAY FORTMAN Meer succes dan voorgangers? Generaal Besanqon, inspecteur-gene raal van de artillerie in het Franse leger, en zes andere personen zijn om het leven gekomen bij de botsing van twee militaire vliegtuigen in het ge bied van Mascara, in Algerië. (Van onze Haagse correspondent.) Nauwelijks is Lieftinck uit het „Torentje" verdwenen, of er zit alweer een nieuwe informa teur, die tracht de politieke puz zels op te lossen. Tegen de ver wachtingen in heeft de Konin gin haar keuze niet laten vallen op prof. Zijlstra, maar op zijn partijgenoot en vroegere collega van de Vrije Universiteit, prof. mr. Willem Ferdinand de Gaay Fortman. De professor, zo deelde men enigszins laconiek mee, werd fietsend aangetroffen in de buurt van Kootwijk. Na al de mislukkingen van figu ren uit de grote partijen moet nu een protestants christelijke figuur, die nog buiten het strijdgewoel is gebleven, trachten de formatie uit het slop te krijgen, waarin men te recht is gekomen door het koppige tegenwerken van de P.v.d.A. om een eenvoudige passage over de mogelijkheid tot bezitsvorming* in het regeringsprogramma op te ne men. Prof. de Gaay Fortman zal er op moeten rekenen, dat prof. Rom- me zijn eisen op dit punt zal hand haven. Hij heeft echter bij de vervulling Weersverwachting van het K.N. i M.I tot vanavond, opgemaakt te t *3.15 uur: j Veranderlijke bewolking met nu en dan buien. Matige tot krach- koud™ estelijke wind. Tamelijk „^^verwachting van het Bel- J gisch Weerkundig Instituut: «t,Ti hehte, later matige tot vrij t westenwind. Bewolkt tot met neerslagvla- I Dichte daling van tempera- t tuur' t y.andaag: Zon onder 19.47 uur. °P 20.41 uur. m Nu de opticiëns enkele dagen ge leden een prijsverlaging voor brille- glazen en monturen hebben afgekon digd, hebben ook de door de zieken fondsen geëxploiteerde optiekzaken in Amsterdam en Den Haag hun prij zen weer verlaagd. Namens de zie kenfondsen werd te kennen gegeven dat men de prijzen van de particulie re optiekzaken nog altijd te hoog vindt, reden waarom men verder gaat met het „prijsregelend optre den." Reddingsploegen in Marcinelle hebben woensdagnacht in de gangen van de 1035 meter-verdieping van de rampmijn weer 92 lijken gevonden. Tevens stelden zij vast dat iedere hoop op over levenden moet worden opgegeven. Alle gangen zijn tot in de uiterste hoeken met vergiftige lucht gevuld. Een Italiaanse redder, die met zijn kameraden naar boven kwam, wilde aanvankelijk geen vragen beantwoorden over wat hij beneden gezien had. Op een gegeven moment echter barstte hij in snikken uit en zei: „Niets dan lijken." In een dramatische extra-uitzending van de Belgische radio heeft de mi nister van Economische Zaken, Jean Rey, officieel meegedeeld, dat er aan alle onzekerheid omtrent het lot van de slachtoffers een eind is gekomen „Alle hoop, op de bodem van de mijn nog overlevenden te vinden," zei hij, „hebben we moeten opgeven." De werkzaamheden om de lijken naar de oppervlakte te brengen, al dus de minister, zullen op zijn minst twee dagen in beslag nemen. De doorgangen die de redders moeten gebruiken zijn uiterst smal. „Onze laatste kleine~hoop is verdwenen. Wij zijn aan het einde gekomen van de grootste mijnramp die ons land ooit heeft gekend." Vandaag reeds zal de Belgische ministerraad beslissingen nemen om trent de hulp aan families van de slachtoffers, de vaststelling van de verantwoordelijkheden en de maatre gelen die naar aanleiding van de ca tastrofe op nationaal en internatio naal vlak behoren te worden getrof fen. Zes uur lang hebben de mannen die de 1035 meter-verdieping hadden bereikt, rondgekropen op de bodem van de uitgebrande mijn. Er zijn nu nog 73 slachtoffers niet gevonden. Tot voor gisteren waren 97 lijken gebor gen. De minister van arbeid, Troclet, deelde mee dat een groep mijnwer kers had getracht te ontkomen, niet aan het gas maar aan de rook. Men is dat te weten gekomen doordat een mijnwerker nog op een deur had kun nen schrijven: „Wij vluchten voor de rook met een vijftigtal naar de Qua- tres Paumes, 8 augustus, 13.30 uur. Hieruit blijkt dus dat reeds in de middaguren van de dag waarop de ramp uitbrak, de onderste verdiepin gen besmet moeten zijn geweest. Sommige lichamen van slachtoffers werden aangetroffen in 80 cm diep water. Het is echter uitgesloten dat zij door verdrinking om het leven zijn gekomen. Het nieuws dat er weer 92 lijken gevonden waren heeft in Marcinelle diepe indruk gemaakt. Weer stonden veel familieleden van de slachtoffers voor het hek van de mijn en weer speelden zich tragische tonelen af, evenals tijdens de eerste dagen van de ramp. Een vrouw die een zenuw aanval kreeg, moest met een ambu lance worden weggevoerd. Terwijl de reddingsploegen in Mar cinelle hun werk deden is donderdag ochtend in alle vroegte brand uitge broken op verdieping 900 van de mijn „Saint Charles", op enkele kilome ters van Marcinelle. Er bevonden zich op dat moment 48 arbeiders in de mijn, die echter spoedig konden worden gered. De brand was in en kele uren geblust. van zijn taak: „de mogelijkheid te on derzoeken tot samenstelling van een kabinet" een veel ruimer armslag dan zijn voorgangers, die gebonden waren aan de opdracht tot formeren van een kabinet, dat het vertrouwen van het parlement moest genieten of zou kunnen verwerven. Dit betekend echter niet, dat hij niet allereerst zou gaan zoeken naar mogelijkheden waarbij toch nog de tegenstellingen overbrugd kunnen worden, zodat er een brede samenwerking ontstaat, langs de extra-parlementaire weg, waarbij dus kandidaatministers wor den gevraagd of zij het met het re geringsprogram eens kunnen zijn, terwijl de fracties er verder buiten worden gehouden. De leiding van de PvdA is gisteren al aanstonds in „conclaaf" gegaan om zich te bera den. Morgen worden de leiders van de vijf grote fracties weer in het „To rentje" verwacht. Als mr. Burger dan met zijn eerste ervaringen te rugkeert wordt er opnieuw verga derd. De KVP ziet nog geen reden voor enigszins omvangrijk beraad. Rom- me was gisteren wel op het Binnen hof en sprak met de partijvoorzitter mr. van Doorn en de president van de Tweede Kamer, mr. Kortenhorst. Als de socialisten weer tegenstoom geven zal de bemiddelaar weer op 't dode punt komen waar ook zijn voor gangers zijn gestrand. Bij de door sommigen geopperde oplossing van een rechtse regering, waarbij dus de socialisten in de oppositie zouden gaan, moet echter aan de arbeids- vrede worden gedacht, die verstoord zou kunnen worden en aan allerlei andere ongewenste gevolgen. Een regering op smalle basis brengt nu eenmaal hevige spanningen mee en men hoort nu al in de uiterst stille Kamergangen een enkele politi cus, die weet te vertellen dat men dan maar het best, aanstonds na het indienen van de miljoenennota op de derde dinsdag in september, een ste vige motie van wantrouwen van de oppositie uit moet lokken. Komt de nieuwe regering daar doorheen, dan is er meer vastheid. Het begint er op te lijken, dat Franse methodes in ons gezapige po litieke leven gaan binnendringen. Tekenend voor de situatie is, dat de aartsvader van de na-oorlogse poli tiek van de rooms-rode samenwer king, dr. Drees, definitief heeft laten weten, dat hij onder geen voorbe houd meer wenst terug te keren achter de regeringstafel. De als een sardineblikje open* gescheurde personenwagonmet d0 leden van de bergingsploeg van de N.S. sneltrein in de richting Amersfoort» Zwolle. De ontsporing geschiedde juist op het ogenblik dat de trein een uit Amersfoort komende trein passeerde» De ontsporende locomotief drong in een van de rijtuigen van die trein, waardoor een reiziger, de 32-jarige J. B. uit Weesp, ernstig werd gewond. Drie andere reizigers kregen lichte kwetsuren. Achter de ontspoorde locomotief ontspoorden twee assen van het eer ste rijtuig. Van de trein uit Amers foort ontspoorde één as van het aan gereden rijtuig. De materiële schade was niet zeer groot. Als oorzaak wordt voorlopig aange* nomen een samenspel van krachten, voortkomend uit een niet goede lig ging van het spoor ter plaatse en een mogelijk defect aan de locomotief. Met zekerheid kan worden aangenomen, dat niemand van het N.S.-personeel voor het ongeval verantwoordelijk is. NOG EEN..., Om half zeven gisterenavond is een forensentrein van Utrecht naar Am sterdam bij het binnenkomen te Hil* versum met één rijtuig ontspoord. Omtrent de oorzaak tast men in het duister. Er zijn geen persoonlijke on gevallen gebeurd. President Eisenhower van de V.S. is door de republikeinse partijconventie in San Francis co met algemene stemmen aan gewezen als presidentskandi daat bij de verkiezingen in no vember. Richard Nixon werd, eveneens zonder tegenstem, kan didaat gesteld voor het vice-pre- sidentschap. Alles verliep zoals men verwacht had. Alleen een ogenblik was er ru moer. Een algevaardigde uit Nebras- ka bracht tijdens de stemming voor het vice-presidentschap de naam naar voren van een zekere Joe Smith, maar de voorzitter trachtte vergeefs iets naders omtrent de heer Smith aan de weet te komen. De vergadering be gon daarop te roepen: „Smijt Joe Smith eruit". Prompt werd de afge vaardigde, die spelbreker was gewees.t door ordebewaarders bij de kraag ge grepen en buiten de deur gezet. ..Ik wilde alleen maar bewijzen", zei hij, „dat het er op de conventie de mocratisch toegaat en dat het kandi daatschap van Nixon niet vooraf in kannen en kruiken was". Gistermiddag is et Bergen aan Zee pater Th. Lucassen van het klooster der Kruisheren te Rotterdam bij het baden in zee verdronken. De ruim 30-jarige geestelijke verbleef met een groep jongens op een vakantieboer derij te Bergen-Binnen. Twee 17-jarige jongens, die even eens in zee in moeilijkheden verkeer den, konden worden gered. Het provinciale bestuur van Friesland, de K.L.M. en de be stuursleden van het Friese Rundveestamboek voelen zich min of meer gegrepen. Met alle égards hebben ze een zekere mevrouw Gloria King uit het Amerikaanse Houston ontvan gen en haar door Nederland rondgeleid. Mevrouw King zei, dat ze afgevaardigd was door de „Organisatie van veehouders in Texas" voor een studiereis door Nederland. Tijdens een ontvangst op het gemeentehuis in Leeuwarden bood ze de be stuursleden van het Friese Rundveestamboek een gouden stiertje aa.n, „als blijk van waardering voor wat de Friese veefokkers hebben weten te bereiken." Nu heeft men terloops eens in Houston geïnformeerd. Men weet daar niets af van 't bestaan van een „Organisatie van vee houders in Texas" en niemand heeft ooit van mevrouw King, in haar kwaliteit van veeteelt- deskundige, gehoord. Maar het stiertje is van onver valst goud. Daarmee mogen de bedrogenen zich dan troosten.

de Stem | 1956 | | pagina 1