ROMME PROBEERT HET NIET VOOR TWEEDE MAAL Redders bereikten de galerij op 1035 meter Eindelijk weer de wal Rampzomer benadeelde landbouw voor tweehonderd miljoen Na mislukte informatiepoging van Lieftinck: Ook de minderheid moet aan het woord komen' Opdracht nu waarschijnlijk aan professor Zijlstra DE DOOD OP DE WEG Binnen 15 dagen moet over uitlevering worden beslist Nasser spreekt met ministers Landbouwschap dringt op maatregelen aan K.N.B.T.B. IS ONGERUST Amerikaanse straaljager in IJsselmeer V/7 y DAGBLAD VOOR ZEELAND RECHTE KOERS GEVAREN Zonderlinge suggestie Luik Stukken „Anneke Beekman"' naar Zonnige perioden Slassen niet meer tegen Nixon India en Rusland over Suez: Vandaag eerst het eindgesprek Bij Chinese kust V.S.-vliegtuig neergeschoten In mijn van Marcinelle schade zal zoveel Ernstige mogelijk worden vergoed Dodelijk ongeluk in Rotterdamse haven Registratie van oogstderving Nested ULTIMATUM AAN DE EOKA Piloot kon zich in veiligheid brengen Dat kan gebeuren... Cong res van reuzen 2e lijst ■75 10778 11786 ■594 8009 10101 1*6 19567 21862 ■58 371 410 505 ■73 684 |jl 322 |23 960 ■•>0 427 Il3 688 ■77 515 |41 619 I75 632 P6 455 i76 917 929 372 430 460 516 871 531 565 691 692 657 692 472 545 967 884 903 951 04 110 126 176 24 544 561 562 |05 719 725 731 127 844 900 908 |56 162 166 232 ■84 488 501 503 ■51 757 766 768 |25 834 862 944 lo4 295 323 351 |21 535 584 598 f58 849 946 984 Iö2 162 169 266 |17 520 641 658 82 899 913 924 |44 273 291 299 I77 388 437 531 ■57 668 755 766 ^40 261 291 346 |66 591 667 689 135 860 878 914 1.63 168 177 190 f86 309 311 329 l39 440 443 453 1)90 649 719 736 |41 852 859 886 119 150 177 M 270 291 322 *69 383 423 442 682 706 707 §43 846 854 931 p44 250 27O 345 889 901 916 |081 084 140 160 W94 496 585 626 B78 3ES APtGNONS et stukjes vlees) f door de struiken een troep van de- oze bandieten, die lagen geleden pas ■ft, in gevecht met ers. Vlakbij hem rijgers in een hevig wikkeld met drie 96e JAARGANG No. 22233 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerland». Cersctujnt elke werkdag. Bureaus: Breda, fielgerstraat 16. I'eb: Directie, KedacUe en Administratie 3351 Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. fcL A BruDa. Redactieraad: J. M. A C. v. Dongen, U J. v. Hootegem, Mr Dr. A. J. J. M. Mes, Mr H M L. de Reenter, D J. v. t Westenae, P V M Vet- cauteren. Abonn.prijs DU vooruitbet t o.Bi p. kwartaal, p. post t 6.56, p. week (uitsL bij niet postbestelt) t 0-45 Incasso wordt berekend Losse oumm 13 et Postrek 370041 Voor God. Koninffin en Vaderland DONDERDAG 23 AUGUSTUS 1956 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen t 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijk» aard uit Zeeland uitsluitend tn do Zeeuwse editie f 0.14 per m/m (ingezonden Mede delingen f 0.35 per m/m) Bij contract aan- tienlijke reductie; volledig tarief en Alge- nene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk ct per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden GOES Westsingel 98, Telefoon 3236 Bureau vooi Zeeuwsch Vlaanderen. HULST Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bjjbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, TeL 2601 OOSTBUKG. Nieuwstraat 41, Tel. no.35) PROF. LIEFTINCK Werk was verg-eefs... WINSCHOTEN. De 49-jarige bromfietser W. Wolters werd door een hem tegemoetkomende vracht auto, die met zand was geladen, overreden en gedood. De auto moest naar links uitwijken op het moment dat hij een stilstaande autobus passeerde, waardoor de bromfietser in het nauw kwam. AMSTERDAM. Het 3 H-jarig jongetje Richard Duvker stak met zijn autoped plotseling de rijweg over. Het ventje werd door een bus aangereden en overleed ter plaatse. De gebeurtenissen aan het informatiefront hebben zich gis teren snel ontwikkeld. De mislukking van prof. Lieftinck als in formateur werd gevolgd door een poging om prof. Romme in te schakelen als formateur van een kabinet op brede basis, met een orthodox-parlementair karakter (d.w.z. gebaseerd op afspraken met de fracties). Prof. Ronnne weigerde echter om de opdracht daartoe te aanvaarden en wees bovendien bij voorbaat een even tuele volgende opdracht af om een kabinet te gaan vormen „dat het vertrouwen van het kabinet zou kunnen verwerven", het be ruchte halfwas parlementair kabinet, dat zoveel onrust heeft gezaaid. Daarin wordt gezegd, dat volgens de openbare vaststelling van prof. Lieftinck de brede basis, als draagvlak van het parlementair kabinet, voorshands onbruikbaar is geworden. Prof. Romme acht zich politiek niet de aangewezen figuur, om thans de vorming en de eventuele lei ding van een ander kabinet op zich te nemen. Mede om de spanningen niet onnodig te vergroten, zegt hij, lijkt het thans veel meer in de lijn ener juiste ontwikkeling te liggen, een kabinetsformateur te kiezen uit de protestants-christelijke kring dan dit te doen uit de kring van een der grootste partijen, die bij het onbruikbaar worden der brede basis het meest betrokken zijn geweest. Na prof. Romme heeft de koningin prof. Zijlstra ontvangen en hem vermoedelijk verzocht op zich te willen nemen een kabinet samen te stellen. DOORDAT een tractor kantelde en in het water terecht kwam, is in Mus- selkanaal een driejarig meisje, dat op de tractor zat, verdronken. Haar moeder kon zich nog juist op tijd in veiligheid stellen. OP SICILIë zijn al acht doden geval len in de strijd die daar momenteel woedt om de hegemonie over de fruitmarkt. Men gelooft dat de ge heime Mafia-organisatie achter de geweldplegingen zit. PATER HYACINTH HERMANS, de bekende priester-journalist, herdenkt op 23 september zijn diamanten pro- fessiefeest in de pastorie aan de Pro venierssingel te Rotterdam. EEN Amerikaanse bommenwerper, met twee personen aan boord, is in f® buurt van de Hebriden veronge lukt. De inzittenden zijn vrijwel zeker omgekomen. DE INVOER van appels en peren in ons land zal met ingang van 1 september worden verboden. Een uitzondering wordt hierbij gemaakt voor België en Luxemburg. DINO de Laurentis. een Italiaanse filmproducer, wil een film gaan ma ken van Dante's „Divina Comedia" Hij zou wel eens de kostbaarste van alle totnutoe gemaakte films kunnen worden. NOG VIER slachtoffers hebben de overstromingen in Oostenrijk geëist. Een boot, waamee zeven mensen zich in veiligheid trachtten te bren gen, sloeg om en slechts drie opva renden konden zich redden. OP HET terrein van de hoogovens te IJmuiden is een 58-jarige elektricien overreden door een z.g. weegwagen. Hij overleed tijdens het vervoer naar het ziekenhuis. SINDS 1945 is het aantal klompen makers in Nederland met 1600 ge daald. Toch is er een lichtpunt, de zware regenval van de laatste maan den is voor de klompenmakers niet ongunstig geweest. HAVENS hebben een „f J?1 de Amerikaanse hotelmag naat H. Cantor, die met reuze- ,.ÜïeEen een dienst over de oceaan ?n h'i noemde: Zee- biugge, Miiford Haven en... Vlissin- De juiste opdracht is nog niet be kend. Vermoedelijk heeft Zijlstra een dag bedenktijd gevraagd alvorens de opdracht te aanvaarden. Het is voor de jeugdige prof. Zijlstra een merk waardige mijlpaal in zijn leven als politicus en als oud-minister, dat hij deze opdracht krijgt, die door H.M. reeds bij vorige adviezen was aange duid. De heer Zijlstra heeft grote verdiensten gehad als minister van Economische Zaken in het thans de missionaire kabinet Drees. Zijlstra baseerde zijn beleid op dezelfde uit gangspunten als prof. van den Brink, zijn katholieke voorganger aan Eco nomische Zaken en ging er vanuit, dat de invloed van de overheid zich diende te beperken tot ingrijpen, al leen daar waar het nodig is. Dat heeft hij in de afgelopen vier j^ren steeds volgehouden hoewel hem dat nogal eens met de socialisten in con flict bracht. Er ontstonden wrijvin gen over het bekende Delftzijlse ,,soda-project", dat dank zij de vast houdendheid van de minister tegen felle aanvallen van links geen gena tionaliseerd bedrijf is geworden, maar door particulier initiatief kon worden opgezet. Voorts vormde het kartelbeleid een typisch voorbeeld van opvattingen van de minister, die van oordeel was, dat de toenemende kartelvorming een van de knelpun ten was die ingrijpen vereiste. Het was opvallend, dat de Kamer zich, zij het soms niet dan na felle strijd, door hem liet overtuigen; dat men zich na zijn redevoeringen, die van grote helderheid en zeer gedecideer de visie getuigden, steeds met zijn standpunt verenigde. De gedachte van een weigering van het ontslag van het kabinet Drees, die van socialistische zijde thans wordt gepropageerd, wordt in KVP-kringen irreëel genoemd. Onge twijfeld zouden in een dergelijk ge val alle katholieke ministers hun ont slag aanbieden. Dat de gedachte naar voren wordt gebracht, duidt er echter op dat de PvdA steeds minder gaat voelen voor de dreigende rol van oppositiepartij. Wanneer Zijlstra de opdracht krijgt, meent men, zal hij waarschijnlijk geen steun van de PvdA of de WD krijgen, zodat het kabinet een Christelijk karakter zou moeten krijgen. Zoals was te verwachten, stort de PvdA thans volop de violen van haar toorn uit over de KVP en vooral over Romme. De socialistische radio-om roep begon er woensdagavond reeds aan op meer dan volle kracht. Blijkbaar wisten de gewone com mentators niet het peil van de grof heid te bereiken, dat voor deze ge legenheid nodig werd geacht. Vandaar dat men een nieuw man netje in het vuur bracht, dat daar toe wel bij machte was. Niet alleen was het meer dan grof, maar het was ook volkomen misleidend en daardoor beledigend zowel voor Romme als voor Zijlstra. Als dit een voorproefje is van de De procureur-generaal te Am sterdam, mr. A. A. L. F. van Dullemen, heeft nu op verzoek van de procureur des konings te Luik de stukken, die betrek king hebben op het proces van mevr. G. M. L. van M., de voor malige pleegmoeder van Anne ke Beekman, via de diplomatie ke weg naar België doen ver zenden. De Belgische wet schrijft voor, dat de uitleveringsprocedure, binnen 15 dagen moet zijn behandeld. De mi nister van Justitie beslist dan over het al of niet doen uitleveren. In- uien de gestelde termijn wordt over schreden, dan wordt aldus de wet steld etrokkeIle °P vrije voeten ge- tenTen8'?!'3!0116 lustitie zal nu moe ien Ho ?le2' niet oHeen op grond van de wet, doch ook op grond van de hierop betrekking hebbende juris prudentie, of hetgeen mevr. L. van M. gedaan heeft in België strafbalr Mevr. L. v. M. werd op 27 juli 1954 door de rechtbank te Amsterdam voor haar aandeel in het onttrekken van het in maart van dat jaar opge spoorde andere Joodse weesmeisje Betty Meljado aan het wettig gezag veroordeeld tot 12 maanden, waarvan zes voorwaardelijk. De zes maanden onvoorwaardelijk heeft zij uitgezeten Het wordt geenszins uitgesloten ge acht, dat als mevr. L. van M. wordt uitgeleverd, zij niet alleen de haar door het hof opgelegde straf van drie maanden zal moeten ondergaan, doch ook dat de officier van justitie omzetting van de zes maanden voor waardelijk in onvoorwaardelijk zal vorderen. Dan zou zij totaal 9 maan den gevangenisstraf moeten onder gaan. Verwachting van het KNMI tot vanavond, opgemaakt woensdag avond 23.15 uur: Zonnige perioden en op de meeste plaatsen droog weer. Zwakke tot matige wind draaiend naar zuide lijke richtingen. Middagtempera- turen van 17 tot 20 graden. Verwachting van het Belgisch Weerkundig instituut: Matige oostenwind, draaiend naar noord. Betrokken en regen achtig, later opklaringen. Lichte daling van temperatuur. Vandaag: zon onder 19.49 uur. Morgen: zon op 5.40 uur, maan op 20.19 uur. wijze waarop de PvdA in de toe komst de strijd tegen de KVP gaat voeren, dan zal dat allerminst bevor- delijk zijn voor de goede parlemen taire verhoudingen. President Eisenhower heeft woens dag medegedeeld dat senator Harold Stassen zijn oppositie tegen een her benoeming van Richard Nixon als vice-president heeft opgegeven. Stas sen zou aan de republikeinse con ventie vragen de benoeming van Ni xon te mogen steunen. De Sovjet-Unie en India heb ben woensdagavond in Londen bereikt dat de sluiting van de Suez-conferentie één dag wordt uitgesteld. Zij hebben in agres sieve bewoordingen verlangd dat behalve het plan van de meerderheid, ook bun eigen zienswijze aan Egypte zal wor den voorgelegd. Dulles heeft gezegd dat hij met niet meer dan 24 uur uitstel akkoord kon gaan. De afgevaardigde van India, Me- non, heeft zich te elfder ure tot de conferentie gericht met het verzoek het Amerikaanse voorstel niet te steunen, aangezien hij geloofde dat door dit voorstel de mogelijkheid tot onderhandelen met Egypte wordt uit gesloten. De Egyptische regering, zo is in tussen meegedeeld, heeft besloten 300 nieuwe loodsen aan te werven voor het Suezkanaal. De aanwerving zal geschieden via de Egyptische ambassades en legaties in het bui tenland. Personeelsleden van de maatschap pij, aldus een Egyptische woordvoer der, zijn vrij hun ontslag te nemen, maar indien de Franse en Britse ioodsen hun ontslag indienen, zal de Egyptische directie van de maat schappij niet verantwoordelijk ge steld kunnen worden voor vertragin gen, die Britse en Franse schepen bij de doorvaart kunnen hebben...!! President Nasser van Egypte heeft z'n vakantie onderbroken en is woens dag plotseling naar Cairo terugge keerd, waar hij zijn ministers raad pleegde. Oorspronkelijk zou hij met zijn gezin tot vrijdag in Alexandrië blijven. Egyptische kranten en radio-Caïro noemen de Londense conferentie „een volslagen mislukking". Een patrouille-vliegtuig van de Amerikaanse marine, met waarschijn lijk 9 inzittenden, is 260 km. ten noor den van Formosa door „ongeïdentifi ceerde vliegtuigen" neergeschoten. Dit is woensdagavond te Washington mee gedeeld door het ministerie van ma rine. Het vliegtuig was op een normale patrouillevlucht op ruim 50 km. af stand van de kust van communistisch- China, toen het meldde dat het werd aangevallen. Koning Saoed van Saoedië-Arabië wil de Verenigde Staten te kennen geven, dat hij zich niet langer ver antwoordelijk acht voor de veiligheid van de Amerikaanse olie-installaties in dit land, als het Westen Egypte zou aanvallen. Op verzoek der Engelse militaire autoriteiten worden de Ahoy-ter- reinen te Rotterdam thans ingericht tot parkeer- en opslagruimte. Van bevoegde zijde wordt vernomen dat dit geschiedt in verband met de mo- worden verscheept.grEEEn gelijkheid dat een Britse divisie in Duitsland binnenkort naar het Mid den-Oosten moet worden verscheept. Gisterenavond is een reddings ploeg te Marcinelle erin geslaagd, de 1035-meter-verdicping van de ramp mijn te bereiken. Bij een eerste on derzoek werd geen enkel lijk gevon den. Later, toen een tweede ploeg was afgedaald, trof men in een ver bindingsgang op 988 meter het li chaam aan van een der slachtoffers. Drie dagen Lang heeft men ge werkt, om toegang te krijgen tot de verdieping op 1035 meter. De eerste ploeg die zich inderdaad toegang ver schafte tot de gangen daar kwam om zeven uur boven. De mannen deelden mee, dat er op 1035 meter geen spoor van brand was waarge nomen. Het zag er echter naar uit dat de verdieping vol rook was ge komen cn dat er een grote hitte had geheerst. Onmiddellijk begon men met het plaatsen van ladders in de schacht. Opnieuw heerste er gisterenavond drukte bij de mijn. Verscheidene Bel gische regeringsfunctionarissen kwa men zich van de gang van zaken bij het reddingswerk op de hoogte stel len. In de nacht van dinsdag op woens dag had op 907 meter een instorting plaats gehad, die echter de galerij Het bestuur van het Landbouwschap heeft zich gisteren heraden over de regenramp die enige delen van ons land heeft getroffen. Een raming van de geleden schade door overstroming en dergelijke is niet te maken. Het slechte weer van voorjaar en zomer heeft de ge middelde opbrengst per hectare over twee miljoen hectare cultuurgrond zeker met 100.doen dalen. Dit betekent een verminderde totale oogstopbrengst van tweehonderd miljoen gulden. Aan boord van de tanklichter Shell 125 in de petroleumhaven te Rotter dam heeft een 30-jarige matroos een klap van een lierzwengel tegen het hoofd gekregen. Hij liep een schedel- basisfractuur op en is in het Haven ziekenhuis opgenomen, waar hij kor te tijd later overleed. Op 40.000 hectare is zeer ernstige schade geleden. Volgens een zeer voorzichtige en voorlopige raming bedraagt deze schade twintig miljoen gulden, aldus de heer Louwes, voor ster van het landbouwschap. Prijsstijging, o.a. van groene, erw ten en karwijzaad, kan de schade met goed maken. Daar een verloren f 9nnr»e aarc*appelen een verlies van f 2.000,—-betekent, kan men nagaan hoezeer boeren en tuinders in ver scheidene districten getroffen zijn. Na breedvoerige discussies besloot het bestuur enige beleidsvoorstellen van de heer Louwes te aanvaarden Bij de regering en bij de provinciale besturen zal worden .aangedrongen om met behulp vaa de provinciale voedselcommissarissen en de gewes telijke raden van het landbouwschap de schade te registreren, doch uit sluitend op verzoek van gedupeerden, mits een oogstderving van dertig percent of meer aantoonbaar is. De schade zou daardoor soepel en on partijdig kunnen worden vastgelegd. Het programma van uitvoering van cultuurtechnische werken en water- schapswerken zal opnieuw moeten worden beoordeeld en, zo nodig, be spoedigd. Veel schade immers ont stond Hor,, het niet nf langzaam af- Daarnaast zal bij de overheid op nieuw met klem moeten worden aan gedrongen, aldus het bestuur van het Landbouwschap, op het heffen van inkomstenbelastingen op gemiddelde inkomsten over een vast te stellen reeks van jaren. Zulks met het oog op de door weersomstandigheden on regelmatige oogstresultaten. Het instellen van een rampschade fonds via heffingen door het land bouwschap, of van een oogstverzeke- ring naar Amerikaans model zal worden onderzocht. In principe be sloot het bestuur van het landbouw schap tot het „leggen van 'n nestei", het eventueel beschikbaar stellen van enig geld voor de gedupeerde land bouwers, in de hoop, dat er wat bij zal komen van de zijde van de cen trale, provinciale of plaatselijke over heden. Ten aanzien van de oogstomvang zcide de heer Louwes nog, dat de reeds vertraagde hooi-oogst door de regenramp nog voor een belangrijk deel betrokken werd in de algemene schade. De aardappelen konden de overvloedige en aanhoudende regen val niet doorstaan -n gingen, of gaan, rotten. De niet volgroeide graanoogst zal zeker onder de weers omstandigheden hebben geleden. Veel erwten stierven ontijdig af, veel vlas liep aanmerkelijk in kwaliteit achteruit en de late rogge-oogst maakt een goed gelukken van de stoppelknollen twijfelachtig. Het grasland heeft zwaar geleden in zjjn zode en in de groei van het gras. Het dagelijks bestuur werd ge machtigd op grond van het boven staande met de regering en de pro vinciale en plaatselijke besturen in overleg te treden. In 87 dagen staken drie mannen op een uit stammen gebouwd vlot van uit Canada de Atlantische Oceaan over. De laatste dertig dagen moes ten zij leven van regenwater en zelfgevangen vis. Toch is de mon- stertocht goed afgelopen: alleen het allerlaatste stukje moesten zij de haven van Falmouth in Engeland worden binnengesleept. Op de bo venste foto zien we links de „ka pitein" van het vlot. de 29-jarige Henry Beaudot en rechts de 27- jarige „opvarende" Mare Modena. De onderste foto toont het vlot, „L'Egaré II" in de haven van Falmouth. niet volledig versperde. De Nederlandse regering heeft be sloten f 25.000 te bestemmen voor de nagelaten betrekkingen van de slachtoffers van Marcinelle. De bijzondere raad van ministers der KSG zal waarschijnlijk begin september met de Hoge Autoriteit vergaderden, teneinde overleg te plegen over het houden van een con ferentie der zes ledenstaten over de veiligheid in de mijnen. Sir John Harding, de Britse gou verneur van Cyprus, heeft de opstan delingen drie weken tijd gegeven om zich met hun wapens over te geven. Zij mogen daarna naar Griekenland gaan of op Cyprus blijven, maar in het laatste geval zullen zij zich heb ben te verantwoorden, voor de mis drijven die zij gepleegd hebben. Als er goed op het aanbod gerea geerd wordt, heeft het ministerie van Koloniën in Londen meegedeeld, zal dit bijdragen tot het scheppen van een toestand, waarin voortgang kan wor den gemaakt in de richting van zelf bestuur. De Katholieke Nederlandse Boeren- en Tuindersbond heeft laten weten, dat hij in de afgelopen maanden met toenemende onrust kennis heeft ge nomen van de perspublicaties rondom de kabinetsformatie. Hieruit is n.L gebleken, zo wordt gezegd, dat bij de formatie geen rekening wordt gehou den met de benarde situatie waarinde Nederlandse land- en tuinbouw ver keert. Tengevolge van de prijsvorming van agrarische produkten op de wereld markt, alsmede van het importbeleid van vele landen die een eigen deug delijke producerende land- en tuin bouw beschermen, is de Nederlandse landbouw steeds meer aangewezen op de realisatie van de garantieprijzen, zoals deze door de overheid in het vooruitzicht worden gesteld. Dit ga- rantieprijsbeleid is tot nog toe ten enenmale ontoereikend geweest. Er is momenteel sprake van kapi- tsal-intering. Daardoor kan de land bouw niet het hoofd bieden aan de grote risico's, die eigen zijn aan agra rische bedrijven. De K.N.B.T.B. vreest dat mede tengevolge van de berooide toestand van 's Rijks Schatkist bij het opstellen van regeringsprogramma geen middelen beschikbaar worden ge steld, teneinde aan de redelijke eisen van de landbouw tegemoet te kunnen komen. Dit is voor de K.N.B.T.B. te meer onaanvaardbaar, zo wordt ge zegd, daar de oorzaak van de slechte positie van 's Rijks financiën niet bij de landbouw ligt. Een „Thunderjet" van de Ameri kaanse luchtmacht, afkomstig vaneen vliegbasis aan de Engelse oostkust, ia gistermorgen in het IJsselmeer ge stort. De piloot wist zich met zijn schietstoel in veiligheid te brengen. Hij werd later door enkele vissers nit Lemmer van zijn rubbervlot opge pikt. Een reddingsboot heeft de vlieger, die lichte verwondingen en een shock opliep, in de buurt van Warns aan land gezet. Hier werd hij een ogen blik door de Rijkspolitie in verzeker de bewaring gesteld, omdat hij geen papieren had. Later werd hij met ee« ziekenauto naar de vliegbasis Leeu warden vervoerd en vandaar per vlieg, tuig naar het militaire ziekenhuis te Soesterberg overgebracht. Een geluidswagen van de propa- gandadienst voor Veilig Verkeer, die een rondrit door St.-Willibrord maak te, reed een jongetje aan. Het werd in de auto gezet en naar de dokter gebracht. In het bericht over dit voorval, ver meldt onze correspondent ook ter loops dat er voor de veilig-verkeers- film in het parochiehuis maar weinig belangstelling was. Het een houdt echter geen verband met het ander. -N Van 1 tot 3 september zal er in de Westduitse stad Kassei een bijeenkomst worden gehou den van reuzen. Uit Oosten rijk, Zwitserland, België en Nederland zullen delegaties van ..reuzen" naar Kassei reizen om daar belangrijke, „reuzenpro- blemen" te bespreken. De reu zen van deze tijd hebben zich nl. niet voor de grap georga niseerd, maar zijn hiertoe over gegaan om hun medemensen duidelijk te maken, dat zij geen te hoge prijzen voor hun kle ding en schoeisel willen beta len. Bovendien wensen zij ver laging van belasting voor de vervaardiging van buitenmodel kleding en schoeisel. In de statuten van deze „club van lange mensendie meer dan 800 leden telt, wordt als toelatingseis voor dames de lengte van 1.80 meter en voor heren de lengte van 1.90 meter gesteld. Tot de grootste reuzen, die men in Kassei verwacht, behoren de Nederlanders A. J. Kramer uit Amsterdam (2.42 meter) en R. Rijnhout uit Rot terdam (2.35 meter). Tot de Duitse reuzen-leden van de club behoort de zoon van Bondskanselier Adenauer, Paul Adenauer, die 2.02 m lang is.

de Stem | 1956 | | pagina 1