Eis tegen Schmidt: 15 jaar OOK MENON WIL WATER IN DE WIJN VOOR LANDGERECHT IN DJAKARTA: De tocht kan beginnen RANDSTAD HOLLAND TE DICHT BEVOLKT Istiqlal wil krachtiger politiek in Marokko LIEFTINCK DOET GEHEIMZINNIG Geen tekenen van leven Jongens lieten dief in de val lop en India dient Suez-plan in: BEDEVAART OP TINOS K.S.G. WIL ZORGVULDIG ONDERZOEK Nieuwe namen in Kabinetsspel DAGBLAD VOOR ZEELAND Anneke Beekman f Ex-pleegmoeder gearresteerd Sovjet-leiders willen een vrij weekeinde Operatief commandant van de NIGOdoor Jungschlaeger geleid Beklaagde bleef uiterst kalm Het mijnongeluk in Duitsland Nog slechts 2 man op „L'Egaré" De achtergrond Joch een nieuwe conferentie EN NU EERST ETEN Ramp Mar ei net te Gevallen van kinderverlamming Burgemeester liet tentoonstelling sluiten Rapport ruimtelijke ordening Ministers uit het kabinet Informateur die formeert In Hamburg Huiszoeking bij communisten Met gestolen auto over de kop 36e JAARGANG No. 22231 {Jitgava N. V. Uttgever» My. Naerlandi*. Verschijnt elke werkdag. Bureau»; Breda, fieigerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351 Verantwoordelyk Hoofd- redacteur: J. J. H A. Bruna Redactieraad: j M. A. C. Dongen, C J v. Hootegem Mr Dr A. J J- M Mei D M L. de Rechter, L. J v. t Westende, B V M Ver- cauteren Abonn.prys Dy vooruitbet t 5.85 p gwartaal. P P°s' I 6.55, p week (uitsi ty niet postbestelL) t U.45 incasso wordt berekend Losse aumm 13 ct Bostrek 378841 Voor God. Konintfin en Vaderland DINSDAG 21 AUGUSTUS 1956 Advertentieprijs voor de gehele oplage f (J.35 fier m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend ln do Zeeuwse editie t 0.14 per m/m (Ingezonden Mede- delingen f 0.35 per m/m) Bij contract aan- tienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt Staatwerk ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit" gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. bureau vooi de Zeeuwse Eilanden GOES Westsingel 98, I'elefoon 3236 - Bureau vooi Zeeuwscb Vlaanderen HUI.ST Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bijbureaus: TEKNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 OOSTBURG. Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) De 53-jarige ex-pleegmoeder van het Joodse oorlogspleegkind Anneke Beekman, mevr. G. M. L. van M., is zondagavond door de Belgische poli tie in Nonceveur nabij Remouchamps gearresteerd. Een Nederlandse "re chercheur was by deze arrestatie aanwezig. Mevr. L. van M. is naar Luik over gebracht en daar voor de procureur des konings geleid. De procureur- generaal te Amsterdam, heeft tele grafisch de procureur des konings om de aanhouding van mevr. L. van M. verzocht in verband met het te gen haar van kracht zijnde verzoek tot uitlevering. Naar verluidt bereikten de Bel gische politie de laatste tijd tal van tips over mogelijke verblijfplaatsen van mevrouw L. v. M. Een van deze tips heeft ertoe geleid dat de politie mevr. L. v. M. zondag heeft kunnen aanhouden. De ex-pleegmoeder van Anneke Beekman werd op 24 oktober 1955 door de Amsterdamse rechtbank tot acht maanden gevangenisstraf veroordeeld. Nader vernemen we nog dat me vrouw L. van M. verzet heeft aan getekend tegen eventuele uitlevering. Proces Poznan Geen visum voor Franse juristen De Franse afdeling van de interna tionale juristencommissie heeft maan* dag officieel bericht gekregen dat twee Franse juristen, die namens de commissie de berechting van de sta kers van Poznan wilden bijwonen, geen Pools visum zullen krijgen. Er werd geen officiële reden voor de weigering gegeven, doch de Poolse ambassade in Parijs deelde de juris ten mee dat het proces in Poznan een binnenlandse Poolse aangelegenheid is. Het Russische ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft aan de buiten landse ambassades in Moskou ver zocht in de weekeinden geen diplo matieke recepties te houden, zo men althans de hoogste Sovjet-leiders erbij aanwezig wil zien. Nader verduidelijkte men, dat pre mier Boelganin en andere leiders voor ambassaderecepties lieve, niet in Moskou blijven of speciaal terug komen van hun buitenverblijven. OP 67-JARIGE LEEFTIJD is te New York overleden de heer Anton Beste- breurtje, oprichter van de Nederland se Kamer van Koophandel in de Ver enigde Staten en jarenlang voorzitter daarvan. EEN SPEERWERPER in Saloniki, die uithaalde voor een worp, trof met de punt van zijn speer een jurylid in de borst. De getroffene overleed even later. INDIA heeft ingestemd met een voor stel van communistisch-China voor een gemeenschappelijke conferentie over een gebied van vijf vierkante kilometer, om uit te maken of dit ge bied bij India of bij Tibet behoort. DE VARKENSMESTERS in Neder land, die van de varkenshouderij hun beroep maken, willen zich in een zelfstandige bond gaan vereni gen, omdat zij van oordeel zijn dat de land- en tuinbouworganisaties hun belangen niet voldoende be hartigen. EEN ZESJARIG JONGETJE in Sche- veningen is in de voorhaven aldaar vrfpnH11 had Zich met ziJn ?"dn]e;,,ln ,het water gewaagd, of schoon hij niet kon zwemmen. Willem Faassen, die uit een bekend geslacht van toneelspelers stamt, gaat zaterdag 25 augustus zijn zestigste verjaardag vieren. Y7'*7p'TWINTIG Rembrandtpennin- SrP»... de regering laten gieten, K^Han er twee zÜn aangeboden aan rreentf!? f" 7rins' drie aan de ge- I eirtpn Amsterdam, Rotterdam en in het «.li i6 over'ge aan mensen die tentonnctfir en van de Rembrandt- hebben gehandg belanSriJk aandeel Plaatselijk buien Weersverwachting van het KNMI tot vanavond; ',npllk'?r'"«en ">aar ook plaatselijk enkele buien Zwakke tot matig, wind, in hootdzaak uit westelijk' van 16^tot MMidd1£!tPmpPraturf'' van t6 tot 20 graden. Verwachting van het Belgiscl Weerkundig Instituut: w7sasefe'aVfranderlijke wind- Al wolklle1dbew°lkt ft zwaar be enig* opklaringen. Kans op Wagen onweersachtige neerslag iff®81 zon onder 19 54 uur. op lftoC" °P 5 37 UUr' Maa" De Openbare aanklager voor het Landgerecht te Djakarta heeft gisteren tegen de Nederlander H. Schmidt een gevangenis straf van vijftien jaar, met aftrek van voorarrest, geëist. Aankla ger Jusuf Suwondo zei te geloven dat het eerste punt van de ten lastelegging steunverlening aan de vijand in oorlogstijd niet bewezen was, doch het tweede wel. In dit punt van de ten lastelegging werd Schmidt beschuldigd van „opstand en het lid zijn van een opstandige beweging". Mevrouw Bouman, de verdedigster, zal op 10 september haar pleidooi houden. Suwondo meende, dat uit getuigenverklaringen voldoende was be wezen, dat een subversieve organisatie, onder de naam „Nederlands- Indische Guerilla-organisatie" (NIGO), in west-Java bestond en dat deze organisatie de opstandige activiteiten van de beweging van kapitein Westerling, die in januari 1950 een aanval op Bandung deed, voortzette. Hij achtte ook bewezen, dat beklaagde operatief leider was van de „Nigo", „die door wijlen Leon Jungschlaeger geleid werd". In zijn requisitoir zei de openbare aanklager, dat de verklaring van de getuigen a charge misschien tamelijk ongeloofwaardig schenen, doch hij voegde hieraan toe. dat illegale orga nisaties aldus werkten. Hij verwees naar een vraaggesprek van de Neder landse kapitein A. L. Franken in het De reddingswerkzaamheden in de mijn Sofia Jacoba, bij Aken, worden met energie voortgezet. Men neemt evenwel aan, dat het nog wel enige tijd zal duren, alvorens men de vier ingesloten mijnwerkers zal kunnen bereiken. Tekenen van leven werden tot op heden niet vernomen. Er blijkt een steunbalk gebroken te zijn, waardoor een steenmassa in be weging kwam. Een ontploffing heeft niet plaatsgehad, zoals men aanvan kelijk meende. Een der ingeslotenen is vader van vijf kinderen. Een van de drie opvarenden van het vlot „L'Egaré" („de Verdwaalde") is maandag op veertien mijl van de kust van Cornwall door een reddings boot van boord gehaald. Een Nederlands schip, dat maandag het vlot was gepasseerd, had slechts per radio doorgegeven, dat een der opvarenden het vlot wilde verlaten. „L'Egaré" is 87 dagen geleden met vier man aan boord uit Halifax (Ca nada) vertrokken. Een opvarende werd na een maand van boord ge haald wegens ziekte. Twee liftende jongens, de gebroe ders van de B. uit Utrecht, 17 en 13 jaar oud, hebben zonder liet te weten een autodiefstal opgelost. Zij liftten gisterenmorgen met een stationcar tussen Roermond en Weert, aoch aangezien de bestuurder niet safe" reed en in Weert een aanrij ding kreeg, zij het dan niet ernstig, verzochten zij in Weert te mogen uit stappen. De twee knapen gingen on middellijk naar het politiebureau, om het vreemde gedrag van de chauffeur te melden. In de loop van de middag vond de Weerter politie de auto zwaar beschadigd in een sloot in een ge hucht nabij Weert. De bestuurder die lopende naar de stad was gegaan, kon dank zij de jongens die een vrij nauw keurig signalement hadden opgegeven door de politie worden aangehouden. Het bleek de twintigjarige J. S. uit Heerlen, die de auto in Heerlen ont vreemd had. Haagse blad „Het Vaderland" als be wijs, dat Nederlandse militairen in Indonesië inderdaad de „Darul Islam" hadden gesteund. Suwondo herinnerde eraan, dat enige getuigen a charge in de rechtszaal hadden verklaard, dat zij gelogen had- aen, toen zij hun verklaringen voor öe politie aflegden. Zij hadden mis schien gedacht, dat het beter zou zijn veroordeeld te worden op beschuldi ging van meineed dan op beschuldi ging van verraad, waarvoor de hoog ste straf geëist zou kunnen worden, zei hij. Voorts verklaarde hij, dat de verklaringen van de getuigen a dé charge dikwijls minder betrouwbaar waren geweest. Hij noemde getuige Prins een „fantast". Er was voor deze 55ste zitting in de zaak-Schmidt opvallend weinig be langstelling. Beklaagde aanhoorde kalm de eis van de openbare aan klager aan het slot van het requisi toir, dat twee uur in beslag nam. H. C. J. G. Schmidt, afkomstig uit Nederweert, gewezen kapitein van het KNIL, was na zijn pensioenering in 1951 eerst beheerder van een mess van de Garuda, vervolgens was hij werk zaam bij een makelaarsfirma in Ban dung. Hij werd op 18 december 1953 gearresteerd door de Bandungse poli tie, toen hij op zijn bromfiets op weg was van huis naar kantoor. Als redenen voor zijn arrestatie wer den in het proces-verbaal van de Bandungse politie (inspecteur Enduh) opgegeven, dat de politie van een niet genoemde helper de inlichting had gekregen, dat hij leider van een bende was, dat de politie vervolgens door infiltratie in zijn huis te weten kwam, dat hij anti-Indonesisch was, dat met he* oog op het nog niet opgelost zijn van de 17 oktober-affaire ide twist tussen twee groepen in het Indonesische leger, die op 17 oktober 1952 aanleiding gaf tot moeilijkheden) het wenselijk leek hem te arres teren, daar het komplot, dat onder zijn leiding zou staan elk ogenblik tot actie kon overgaan. Op 9 september 1954 begon het proces tegen beklaagde, die toen 51 jaar was. Van de 30 getuigen, die de politie na zijn arrestatie verhoorde, zijn de „kroongetuiger" dezelfde als in de zaak tegen wijlen de heer Jungschlae ger, namelijk Tomasao, Manoch en Harris. Op de Londense conferentie vroeg gisteren vooral het plan van Krisjna Menon van India aller aandacht. Naar Menon zelf verklaarde, zou dit plan kunnen dienen als basis voor een vreed zame oplossing van de kanaal kwestie. In onze editie van gisteren me moreerden wij reeds, dat Nasser het plan van India had goedge keurd- Dit plan behelsde dan: 1. Herziening van de conventie van 1888. Opneming van bepalingen daarin, die een billijke tolheffing, een goed onderhoud van het kanaal en een vrij gebruik door alle landen waarborgen. 2. Overweging van alle maatrege len, ook een conferentie van de on dertekenaars van de conventie van 1888 en alle landen die het kanaal gebruiken, die dienstig kunnen zijn voor het bereiken van het in het eerste punt gestelde doel. 3. Er moet aandacht worden ge schonken zonder af te doen aan de Egyptische bedrijfsleiding aan samenwerking tussen de internatio nale belangen die het kanaal gebrui ken en ,,de Egyptische kanaalmaat schappij". 4. Oprichting van een adviserend orgaan van gebruikers. 5. Egypte zendt ere Jaarverslagen van ,,de Egyptische kanaalmaat schappij" aan de Verenigde Naties. Foster Dulles, zaterdag blijkens zijn plannen reeds tot een compromis geneigd, ging gisteren nog een paar stapjes verder. Het geamendeerde plan van Amerika, waarachter zich (uiteraard) ook Nederland schaarde, wijkt in één belangrijk punt van dat van Indut af, en dat is, dat Amerika, in plaats van een internationale ad- Een karakteristieke scène tijdens de jaarlijkse bedevaart op het Griekse eilandje Tinos: de schrijn met de beeltenis van de H. Maagd wordt over de op de grond liggende pel grims gedragen, leder jaar komen duizenden Griekenonder wie de koninklijke familie, naar 't eilandje in de Aegeiscfie Zee om aan de pelgrimage deel te nemen. De Britse premier Sir Anthony Eden heeft maandagavond eender grootste en stellig het meest internationaal getinte diner ge geven sedert het einde van do laatste wereldoorlog. Aan dit uit gebreide diner namen de hoofden van 21 delegaties der Londense conferentie deel, veelal vergezeld van hun echtgenoten. Om de vijf tig gasten allen van een plaats te kunnen voorzien, had men twee grote tafels in de eetzaal van Dow- ningstreet 10, de ambtswoning van de Britse premier, neergezet. De Belgische minister van econo mische zaken, Rey, heeft de hoge autoriteit van K.S.G. er van op de hoogte gebracht dat hij ermede in stemt dat deze deelneemt aan het technisch en administratief onder zoek inzake de mijnramp te Marci- nelle. De hoge autoriteit heeft reeds drie hoge ambtenaren hiervoor aangewe zen. Voorts heeft de hoge autoriteit in een brief aan de zes regeringen van de Gemeenschap haar voorne men een Europese conferentie over de veiligheid in de kolenmijnen te beleggen bevestigd. Volgens de hoge autoriteit zou deze conferentie de volgende punten moe ten bestuderen. 1. De huidige stand van de veilig heid in de mijnen. 2) De mogelijkheid om die veilig heid zo hoog mogelijk op te voeren. 31 De geschikte maatregelen om een strikte toepassing van al de van kracht zijnde wetten inzake de vei ligheid te waarborgen. Gisteren z-ijn weer een aantal slachtoffers van de ramp in Marci- nelle begraven. In de week van 5 tot en met 11 augustus zijn aangegeven honderd dertig gevallen van kinderverlam ming met verlammingsverschijnse len en acht en twintig zonder. De honderddertig gevallen van kin derverlamming met verlamming zijn aangegeven in: Noordoostpolder een: provincie Groningen: geen; Friesland: vijf; Drente: geen: Over ijssel: twaalf; Gelderland: vijftien; Noord-Holland: acht; Zuid-Holland: twee en veertig: Zeeland: één; Noord-Brabant: vijftien (nl. drie in Tilburg, telkens twee in Eindhoven, twee in Someren, één in Asten, Bergeijk. Fijnaart en Heiningen, Geertruidenberg, Gemert, Helmond. Hooge en Lage Zwaluwe en Loon op Zand); Limburg: drie en twintig. Maandagavond heeft de burgemees- ter van Bergen, dr. W. Huygens, last gegeven de tentoonstelling te sluiten, die zaterdagmiddag in de kunstzaal „De Rustende Jager" te Bergen was geopend. Deze expositie, onder auspiciën van het Kunstenaarscentrum Bergen be vat o.a. werken van een aantal mo derne schilders en fotomontages. Van verschillende zijden was bij de burge meester geprotesteerd tegen enige werken, die een anti-miltaristische en een anti-katholieke tendens zouden Lebben. viesraad een internationale raad wil voor het gehele beheer van het ka naal. Egypte zou als dan een billijk bedrag uitgekeerd krijgen. Die raad van beheer werd, volgens een der laatste amendementen, vervangen door ,,een raad voor de functione ring, het onderhoud en de ontwikke ling van het Suezkanaal". Dit moet dan in een conventie en niet in een verdrag worden vastge legd. Dulles zei geen beslissing te willen forceren, waardoor de minder heid zou worden gebonden, Als Egypte dit plan aanvaardbaar acht en het ziet er naar uit, dat de meerderheid van de Londense Confe rentie van het acceptabele van dit plan uitgaat dan zal het worden uitgenodigd in onderhandeling te tre den met de landen, die achter het geamendeerde plan van Amerika staan. Men acht het niet onmogelijk, dat de conferentie vanavond beëin digd zal zijn. Z.K.H. Prins Bernhard en de Prin sessen Beatrix en Irene, gefotogra feerd in Venetië even voor het aan boord gaan van de „Achilleus" waarmee een groot aantal personen van koninklijke bloede, als gast van het Griekse koningspaar, een va- kantietocht zal maken. Inmiddels zijn de prinsessen al op Korfoe gearriveerd. Het probleem van de ongelijkma tige verdeling der bestaansbronnen in ons land is voor de minister van Wederopbouw aanleiding geweest de Rijksdienst voor het Nationale Plan een studie hieromtrent te doen ma ken met het oog op de toekomst. Een eerste nota, een beknopte be- De Marokkaanse „bevrijdingspar tij" Istiqlal heeft uit protest tegen de gematigde politiek van de huidige regering haar tien ministers uit het kabinet teruggetrokken. Premier Si Bekkai, die een gematigde houding voorstaat, had enkele dagen geleden te kennen gegeven dat hij niet voor dwang van de Istiqlal zou wijken. Door het besluit van de partij dreigt nu echter toch een einde te komen aan het gematigde bewind van Si Bekkai. Een vergadering van het kabinet, die voor maandag was blik tot donderdag uitgesteld. De huidige regering, die sinds de cember van het vorige jaar aan het bewind is, bestaat uit tien aanhan gers van de Istiqlal, zes ministers van de meer gematigde nationalis tische „democratische onafhankelijk heidspartij" en vijf partijlozen. De Istiqlal wenst terugtrekking der Franse troepen uit Marokko, actieve steun voor de opstandelingen in het naburige Algerië en directe onder handelingen met de Amerikanen over de toekomst van de Amerikaanse uitgeschreven, is op het laatste ogen-luchtmachtbases in Marokko. (Van onze Haegse correspondent) Alsof er geen vuiltje aan de lucht is gaat professor Lieftinck verder met zijn poging om als informateur op te treden. Gis- teren heeft hij enige figuren naar J waarin weinig keus meer over blijft. Het geaarzel van de eerste zes we ken begint zich thans danig te wre- formateur is en een regerings program in elkaar zet. Dit vermengen van beide functies zal echter wel geschieden om tijd te winnen en dezelfde kringen zijn het erover eens dat men zo langzamer hand wel aan het stadium toe is, Den Haag ontboden die daar wel enige indruk in politieke krin gen hebben gemaakt. Verras send was de komst van twee burgemeesters, een katholiek en een protestant, benevens een Delfts internist. Deze laatste, dr. J. Burken, is evenals de protestantse burgemees ter van Rotterdam, mr, van Walsum, lid van de Protestantse Werkgemeen schap in de Partij van de Arbeid. De andere burgemeester was de heer Kolfschoten, die in september van dit jaar zijn tienjarig ambtsjubileum heeft gevierd als burgemgester van Eindhoven en nog tot de oude garde van de K.V.P. behoort. Voor de oorlog was mr. Kolfscho ten lid van de r.-k. Staatspartij. Naast deze figuren ,,van buiten" heeft de heer Lieftinck nog de de missionaire ministers Staf, Zijlstra en Suurhoff in het torentje ontvan gen. Tussen de bedrijven door bracht hij een bezoek aan het Huis ten Bosch, om H.M. de Koningin in te lichten over de stand van zaken. Den Haag raast van de geruchten over zijn nog volkomen duistere plannen. Men ziet er in elk geval wel een poging in om toch nog minister Zijlstra mee te krijgen en een kabi net te ,,in"formeren dat uit de vrijwel hachelijk lijkende impasse moet lei den. Het is niet onmogelijk dat burge meester Kolfschoten tevens als be middelaar is aangezocht. Nadat hij enige tijd in het torentje met hem had geconfereerd, ver dween professor Lieftinck in het Huis ten Bosch, om eerst na enige uren terug te keren en het onderhoud voort te zetten, dat tot half acht duurde. Er wordt nogal kritisch over het optreden van de informa teur gesproken. Staatsrechtelij ke bezwaren die men in krin gen van niet de eersten de bes ten hoort betreffen niet zozeer het feit dat professor Lieftinck adviezen van de Kroon zou heb ben gepasseerd. Wat voor hen echter niet klopt is, dat een informateur reeds doet alsof hij ken. schouwing over de ontwikkeling van Nederland buiten het Westen, is thans verschenen. Gesteld wordt, dat het Westen thans de helft van de bevolking. 5,2 miljoen mensen, herbergt, waarvan 4 miljoen in de „Randstad Hol land". Tot 1980 verwacht men voor de randstad een groei van 5,5 tot 6 miljoen mensen bij een totale bevol kingsaanwas tot 13 a 14 miljoen. Een te grote congestie in het Westen zou remmend werken op de economische functie van dit gebied in het natio nale geheel. Agrarische en recrea tieve belangen zouden door een te uit gesproken stadsmilieu ook in het ge drang komen. Veiligheid, waterhuis houding en verkeer zouden enorme vraagstukken gaan opleveren. De totale kosten van het te hard groei ende complex van het Westen zouden onevenredige stijgingen gaan verto nen. Het is daarom nodig, aldus de nota, de duidelijk, achterstand in andere delen des lands op het ge bied van de landbouw, de industrie, de huisvesting, de openbare voorzie ningen, de culturele mogelijkheden als ook het gehele welvaarts- en ver- zorgingspeil te verminderen. Inplaats van verdere concentratie in het Westen zal het aantrekken van nieuwe bestaansbronnen en opvoering van het welvaartspeil in overig Ne derland nodig zijn. In eerste instantie kan zeker voor een half miljoen mensen méér dan thans jaarlijks naar het Westen gezo gen worden, een bestaan daarbuiten worden gevonden. De politie te Hamburg heeft mee gedeeld, dat zij de afgelopen drie dagen 120 vooraanstaande communis ten heeft ondervraagd en hun wonin gen doorzocht. Het merendeel van de betrokkenen zal zich voor het gerecht moeten verantwoorden. Zoals bekend heeft het hof voor grondwetszaken vrijdag de communis tische partij in de Bondsrepubliek hui ten de wet gesteld. Hamburg is altijd een van de bolwerken van deze partij geweest. "N Door benzine te willen hebben zonder te betalen, hebben twee Amerikaanse soldaten zich gis terenmorgen zoveel moeilijk heden op de hals gehaald, dat zij tijdens de achtervolging door de verbolgen eigenaar van een tankstation te Odijk bij Utrecht met hun auto over de kop sloegen, door de politie werden gearresteerd en op deze wijze diverse diefstallen, die zij had den gepleegd, zagen uitkomen. De auto was gestolen in Am sterdam van een inwoner van Franeker. Flessen drank, die achter in de auto gevonden werden, waren eveneens af komstig van diefstal en de si garetten die bij hen gevonden werden, hadden zij uit een auto maat in Amsterdam geroofd. Dat zij gesnapt werden, is te danken aan de snelle reactie van de eigenaar van de garage in Odijk, waar zij benzine wil den tanken. Deze zette direct, toen de twee militairen weiger den te betalen, de achtervolging in en wist hen aan de kant van de weg in een greppel te drij ven, waar de auto over de kop sloeg. De inzittenden vluchtten wel weg, maar hun vrijheid was van korte duur, want de politie te Werkhoven arresteerde hen kort daarop, Zij zijn op transport gesteld naar Amsterdam.

de Stem | 1956 | | pagina 1