TEGENVOORSTEL SJEPILOF CYPRUS Stevenson kandidaat der Democraten EINDHOYENSE OP STAP MET POLITIEMAN TRAP-AUTO PROF. P. LIEFTINCK IS VOOR DE TWEEDE MAAL AAN BOD Slachtoffers Marcinelle begraven Ten minste dertien landen steunen voorstel Dulles Warouw draagt commando Vervoerverbod van pluimvee en varkens Nu moet hij vertrouwen van parlement verwerven over m f De reddingen te Marcinelle WEER SLACHTOFFERS GEBORGEN EEN KWARTAAL-INBREKER WERKTE TE VLISSINGEN Op zoek naar gemiddelde Rus DAGBLAD VOOR Vandaag bespreking Sjepilof-Dulles Extra-parlementair kabinet onderzoek ijdelijk regen Kefauver kandidaat vice-president Rechtbank deed gemoedelijk Met vijf trappende inzittenden dertig kilometer per uur Voertuig is puzzle voor de politie De vakantie in per trap-auto Uit auto geslingerd 96e JAARGANG No. 22229 Ongave N. V. Uitgevers My. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, fteigerstraat 16. Tel.: Direcüe, KedacUe en Administratie 3351 Verantwoordelijk Hoold- redacteur: J. J. tl A Bruna Redactieraad: J. M. A C. v. Dongen. U J. Hootegem &ïr ür A J. J. iVL Mes, Mr a M. L. de Rechter, L J. v. t Westende. P. V M. Ver- cauteren. Abonn.pnjs by vooruitbet t 6.85 p kwartaal. p. Post t 6.65. p. week (ult&l bi] niet postbestell) t 0.45 Incasso wordt berekend Losse oumm 13 ct Postrek 378841. Voor God. Koninpin en Vaderland ZATERDAG 18 AUGUSTUS 1956 t Ó8»| selijke* Advertentieprijs voor de gehele oplage 1 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f per m/m). Voor advertenties van plaatseüjH»J aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie t U.14 per m/m (Ingezonden Mede delingen 1 0.35 pet m'm) Bi] contract aan- uenlijke reductie; volledig tartel en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uiV gevers om redenen te hunner beoordeling viiet wensen al te geven, worden vernietigd. bureau voot de Zeeuwse Eilanden GOES Westsingel 98, Telefoon 2336 Bureau vooi Zeeuwsch Vlaanderen Hlll.S'l Dubbele Poort 7, Teletoon 102 Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 OOSTBURG. Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) Sjepilof, de Sovjet-minister van buitenlandse zaken, heeft op de tweede dag van de Suez-conferentie te Londen op het Westelijke plan voor internationaal beheer van het Suez- kanaal geantwoord niet de indiening van een eigen plan van zeven punten. De grondslag van zijn voorstellen is, dat de soevereiniteit van Egypte over het kanaal aanvaard moet worden, doch dat Egypte verplichtingen op zich moet nemen om de vrije vaart voor alle landen te verze keren. Ook moet Egypte het kanaal in goede staat houden. Geen enkel optreden om de vaart door het kanaal te belemmeren, mag worden toegestaan. Het kanaal mag niet aan blokkade worden onderwor pen, aldus een der punten, waarop Sjepilof bijzonder de aandacht vestig de. Uiteindelijk concludeerde hij, dat deze conferentie niet bevoegd was. Tevoren had de Franse minister van buitenlandse zaken, Pineau, het woord gevoerd. Voorop stelde hij, dat zijn plan voor hulp aan minder ont wikkelde gebieden niet verwezenlijkt zal kunnen worden, als het beginsel van eerbiediging van internationale verplichtingen voortdurend in gevaar wordt gebracht. Hij stelde voor, als onderdeel van Dulles' plan, dat wij in onze editie van gisteren publiceerden, in de eer ste twaalf jaar een deel van de in komsten van het Suezkanaal te re serveren voor schadeloosstelling van de kanaalmaatschappij en een deel voor Egypte. Egypte zou er dan in 1968, als de concessie van de Suezkanaalmaat- schappij afloopt, van financieel standpunt bezien, even gunstig voor staan als bij de overneming van het kanaal in dit jaar. Hij verklaarde voorts, dat alleen maar uitoefening van toezicht op het kanaal ondoelmatig en daarom voor Frankrijk onaanvaardbaar is. Pro en contra Diverse afgevaardigden hebben op deze tweede conferentiedag het woord gevoerd. Samenvattend mag men aannemen, dat 13 van de 22 deelnemende landen voorstanders zijn van internationaal beheer van het Suezkanaal. Dit zijn: Australië, Nieuw-Zecland, Zweden, Nederland, Portugal, Noor wegen, West-Duitsland, Denemarken, Turkije, Perzië en de drie landen, die het plan hebben opgesteld: Ame rika, Engeland en Frankrijk. Men gelooft, dat de Sovjet-Unie, Indonesië, India en Ceylon er tegen zijn. Vijf landen hebben hun stand punt nog niet duidelijk uiteen gezet: Italië. Japan, Pakistan, Ethiopië en Spanje. Nederland De voorzitter van de Nederlandse delegatie, minister Luns, zal waar schijnlijk op de vergadering van he den het Nederlandse standpunt uit eenzetten. Het is uiteraard te ver wachten, dat het westelijke plan de volle steun van Nederland zal heb ben, zij het dan, dat ten aanzien van enkele punten nog nadere opmerkin gen zullen worden gemaakt. Het voortbouwen op de conventie van 1888. waarin de vrije vaart door het Suezkanaal werd gegarandeerd, zo als gisteren door de Sovjet-Unie en donderdag door Indonesië is bepleit, acht men in Nederlandse delegatie kringen geen basis om tot een bevre digende oplossing te komen. Het bericht in ons blad van 10 augus tus betreffende het verbod tot ver voeren van pluimvee blijkt aanvulling nodig te hebben. Het is belanghebbenden bekend, dat de bestaande vervoersbepalingen ver zacht zijn. Deze verzachting slaat ech ter op het vervoer van pluimveehou der naar pluimveehouder. Het artikel betreffende het ver- voersverbod in de Staatscourant van 9 dezer luidt als volgt: Het vervoeren van levende hoen ders, waarvan de staar» niet is afge knipt, is verboden, zulks met uitzon dering van het rechtstreeks vervoer door of vanwege een pluimveehouder naar een andere pluimveehouder en mits de vervoerder niet tevens zijn bedrijf maakt van het kopen en ver kopen van hoenders (hij mag dus geen pluimvechandelaar zijn). De Staatscourant van gisteren bevat een beschikking, waarbij wordt be paald, dat het vervoer van varkens met een levend gewicht tot 60 kg. uit, naar of binnen de grensstrook, zoals die in de beschikking nader is aan gegeven, is verboden, tenzij tot dit vervoer vergunning is verleend door of namens de districtsinspecteur van de veeartsenijkundige dienst. Dit verbod tieedt in werking op 20 augustus. Een woordvoerder van het leger heeft aangekondigd, dat kolonel Wa rouw, de territoriale commandant van Oost-Indonesie, zijn commando op 21 augustus aan zijn opvolger, kolonel Sunual, zal overdragen. Deze aankondiging volgde op de verklaring van Warouw, dat hij zou weigeren het commando over te dra gen, zolang er nog geen overeenstem ming was bereikt tussen de stat-chef van het leger, generaal-majoor Nasu- tion en de waarnemend chet-staf, ko lonel Lubis en de voormalige com mandant van West-Java, kolonel Ka wilarang, ten aanzien van het bevel van Kawilarang om de minister van buitenlandse zaken, Roeslan Abdul- gani, maandag j.l. aan te houden. Die overeenstemming is er thans, aldus de woordvoerder. IN TURKIJE is bij Istanbul een auto bus in een ravijn van 150 meter diep te gestort. Van de 37 inzittenden heb ben er elf de dood gevonden en zijn er 17 gewond. EEN DEENSE autobus, die van een be zoek aan Nederland naar Denemarken terugkeerde, is op de autobaan Ham burg-Lubeck van de weg afgeraakt en over de kop geslagen. Alle zeven tien inzittenden werden gewond, van wie vier zwaar. EEN VRACHTAUTO met Falangisti- sche jongeren is bij Burgos in Noord- Spanje verongelukt en in brand ge raakt. Twaalf jongens kwamen om het leven. Er zijn 22 gewonden, van wie 14 zwaar. IN MANDSJOERIJE zijn zware over stromingen ontstaan. Er zijn 400.000 mensen gemobiliseerd voor verster king van de dijken langs de rivier de Sangari. Meer dan 200.000 mensen hebben uit voorzorg hun woning moe ten ontruimen. PRINSES BEATRIX en prinses Irene zullen, op uitnodiging van de Griekse koninklijke familie, van 19 tot 27 augustus op het eiland Korfoe ver blijven. Voor de tweede maal komt prof. Lieftinck aan bod om de mogelijk heid te onderzoeken tot het vormen van een kabinet. In het begin van de vorige week luidde de opdracht, dat er een kabinet moest zijn, ,,dat geacht kon worden het vertrouwen van het parlement te geniete n." Thans moet het een kabinet worden, dat het vertrouwen van het kabinet zal kunnen ,,v e r w e r v e n'\ Het onderscheid is klein, maar veelbetekenend. Dat blijkt uit de door ons gespatieerde woorden. De eerste maal moest het immers een kabinet zijn, dat bij voorbaat, op een behoorlijke meerderheid in de Kamer kon rekenen. Dit maal be hoeft dat niet het geval te zijn. De informateur kan een kabinet samen stellen waarvan hij mag aannemen ook al zou het zich bij zijn optre den niet mogen verheugen in het vertrouwen van het parlement dat het na verloop van tijd dat vertrou wen wel zou krijgen. Wat zal dat moeten worden Een extra-parle mentair kabinet Een intermezzo kabinet Volgens de jongste berich ten zal het een extra-parlementair kabinet op brede basis worden. De toekomst zal wel moeten uitwijzen, of dat kabinet er in slaagt het vertrou wen te veroveren. Lukt dat, dan is de zaak gezond. Zonder K.V.P. ïn Ar 1°°P van de tijci kan echter ook blijken, nadat er in het parle ment een groepering van partijen ontstaat, welke over een fikse meer derheid beschikt, dat daar op een werkelijk parlementair kabinet kan worden gebouwd. Klopt die meerder heid niet met de samenstelling van het zittende kabinet, dan zou het voor dit laatste tijd worden om plaats te maken voor een nieuw. Reeds heeft prof. Lieftinck laten weten, dat hij zal trachten zijn doel langs een andere weg te bereiken, dan de weg die hij tot nu toe bewandelde. Daar bij zal hij zijn licht opsteken bij lei dende politieke personen. Van de K.V.P. fractie en haar voor zitter worden in deze omstandigheid grote tact en waakzaamheid vereist vooral ook, omdat volgens sommigen de P. v. d. A. speelt met de ge dachte van een kabinet zonder de K.V.P. We geloven niet, dat de A.R.- partij zich daarvoor zal laten vinden. Dat dit laatste in de gedach- tengang van de informateur niet uitgesloten moet worden geacht, meende men te mogen afleiden uit een zinsnede van zijn woord voerder. Deze sprak van een ka binet, dat ,,de uitslag der ver- Weersverwachting van het K.N. M.I. tot vanavond, opgemaakt vrijdagavond 23.15 uur; Tijdelijk regen, maar ook enkele verspreid optredende opklaringen. Tot krachtig of hard toenemende wind .voornamelijk tussen zuid- west en zuid. Weinig verandering in temperatuur. Verwachting vap het Belgisch J Weerkundig Instituut: J Zwakke tot matige wind uit zuidwest tot west. Bewolkt met opklaringen. In het algemeen zacht» weer. i Vandaag: zon onder 20.00 uur 5 Morgen: zon op 5.32 uur. Zon I onder 19.58 uur. Maan op 18.39 i uur. Maandag: zon op 5.34 uur. Maan J I op 19.02 uur. De regering van Cyprus heeft de bestandsverklaring van de verzetsbe weging EOKA, waarvan wij gisteren melding maakten, als echt aanvaard, maar zij is van plan de Eoka een maand op de proef te stellen, alvo rens officieel te reageren, zo wordt uit de omgeving van de regering ver nomen. Volgens de officiële statistiek zijn sinds het begin van het gewelddadige verzet, 16 maanden geleden, 145 men sen gedood en 415 gewond. Er zijn door het verzet 1.167 bommen ge plaatst of geworpen. kiezing voldoende zou weerspie gelen." Die terminologie paste precies in de overspannen overwinningsroes van de socialisten, die de pretentie hebben, om in de komende regerings periode de dienst alleen te kunnen en te mogen uitmaken In het raam van een extra-parle mentair kabinet op brede basis past een dergelijk voornemen niet. zodat daarmee althans voorlopig geen rekening behoelt te worden gehou den. Lieftinck heeft uiterlijk heden ant woord geëist van alle fracties, of zij er mee akkoord gaan. dat hij de mo gelijkheden onderzoekt tot vorming van een extra-parlementair kabinet. Commentaar Onze parlementaire verslaggever te 's-Gravenhage seinde ons naar aanleiding der tweede opdracht aan Prof. Lieftinck nog het volgende: Uit communiqué en voorlichting van de woordvoerder van de informateur valt af te leiden, dat uit de adviezen die aan de koningin zijn gegeven, de wenselijkheid van een soort extra parlementair kabinet naar voren is gekomen. Met deze oplossing werd inderdaad reeds enige tijd rekening gehouden. De grote moeilijkheid zal zijn, dat de informateur ministers moet aanwerven, die bereid zijn met zijn opzet in zee te gaan op een pro gram, dat de fracties niet hebben kunnen onderschrijven, zoals uit de voorafgaande onderhandelingen reeds duidelijk is gebleken. Wanneer diegenen, die voor minis terzetels worden gevraagd, nu maar vrij zijn naar eigen keuze te hande len, zonder hun partyen en fracties te raadplegen over de wenselijkheid om tot het kabinet toe te treden, dan, zo redeneerden de optimisten, zou er niets aan de hand zijn. Het is duidelijk, dat het kernpunt van alle moeilijkheden de bezitsvor ming is en blijft. Daaromtrent is nu wel komen vast te staan, dat het heel wat meer be tekent dan een enkel programma punt. De ideeën van de K.V.P. rond de bezitsvorming hangen samen met een gehele reeks maatschappelijke verschijnselen, waartoe onder meer ook de vrijere loonvorming behoort. De achtergrond is verzet tegen de ontwikkeling in de richting van een toenemend proces van verzorging door de staat, zonder dat daar tegen over een primaire eigen zorg en ver antwoordelijkheid staat. De katholie ke opvattingen zoals die in de pause lijke encyclieken zijn neergelegd, wil de K.V.P. juist nu als richtsnoer aanhouden. Zij acht het in het alge meen belang niet verantwoord, lan ger de weg op te gaan, van een toe geven aan collectivisering. Hoe dit te rijmen zal zijn met de nieuwe poging om toch nog tot een compromis te geraken, is niet dui delijk. Een meer reële oplossing zal wel zijn, dat er een christelijke coalitie ontstaat. Prof. Lieftinck is begonnen met achtereenvolgens de fractieleiders, Mr. Burger (P.v.d.A.), Prof. Romme (K.V.P.). Prof. Zijlstra (A.R.). Drs. Korthals (V.V.D.) en de heer Tilanus (C.H.U.te ontvangen. Hij heeft hun daarbij zijn plannen uiteen gezet en medegedeeld, dat hij aanstuurt op een extra-parlementair kabinet op brede basis. De reactie van Prof. Romme was. dat hij, na een zeer kort onderhoua, overstak naar het 2e Kamergebouw, waar hij de opdracht heeft gegeven om alle leden van de fractie van de K.V.P. bijeen te roe pen voor een spoedvergadering, die hedenmorgen om 11.15 uur zal plaats vinden. 'i Onder overweldigende belangstel- iing vond vrijdagochtend in Marci nelle de uitvaart plaats van 37 slachtoffers van de mijnramp: 12 Belgen22 Italianen, 1 Hongaar, 1 Pool en 1 Duitser. De foto geeft een overzicht van de begrafenis plechtigheid bij het massagraf op het kleine kerkhof, waarbij de kis ten op tien vrachtwagens voor het altaar waren opgesteld, dat in de openlucht was geplaatst. De Democratische Partijcon ventie heeft Adlai Stevenson als kandidaat voor de in november a.s, in de Verenigde Staten te houden presidentsverkiezingen aangewezen. Op Stevenson werden in totaal 905 stem uitgebracht, tegen 210 op de goeverneur van de staat New York, de miljonair Averell Harriman en een gering aantal stemmen op voorkeurs kandidaten der verschillende delega ties. Na zijn overwinning verklaarde Stevenson zich „gelukkig en dank baar" te voelen. Harriman zei glimlachend: „Ik wens Stevenson geluk met zijn grote overwinning. Wij staan nu allen achter hem. Ik denk, dat wij zullen winnen". Adlai Stevenson is 6 februari te Los Angeles geboren. In 1952, toen Truman zich niet meer herkiesbaar stelde, werd Stevenson kandidaat ge steld. doch hij werd door de Repu blikeinse kandidaat, Eisenhower, ver slagen. Stevenson is gescheiden van zijn echtgenote, die hem verliet, omdat zij bezwaar tegen zijn politieke loopbaan had. Hij heeft drie zoons en woont in de staat Illinois. Senator Kefauver is vrijdag op de conventie van de Democratische Partij te Chicago aangewezen als democra tisch kandidaat voor het vice-presi- dentschap. Reddingsploegen, die syste matisch verkenningen uitvoeren in de galerijen boven verdieping 835 te Marcinelle hebben op de 769 meter verdieping vijftien lijken kunnen bergen. Gisterenmorgen heeft, onder over weldigende belangstelling, de uitvaart plaats gevonden van 37 slachtoffers van de mijnramp. De directeur-gene raal van het Belgische mijnwezen, van den Heuvel, heeft verklaard, dat het verlangen van het mijnbestuur om de verdieping 1035 te bereiken, gemotiveerd is door het feit, dat men alleen op die verdieping overleven den zou kunnen aantreffen. Deskun digen zijn van oordeel, dat veel mijn werkers, die op de verdieping 1035 aan het werk waren, getracht hebben de uitstromingsschacht te bereiken en daarom naar de verdieping 975 waren gevlucht, waar ze echter zijn omge komen. Dat is de reden, waarom men tegelijk met het opsporingswerk in de richting van 1035, zodra het mogelijk zal zijn, ook de verdieping 975 zal doorzoeken, waar tal van instortingen de reddingswerkzaamheden echter ernstig bemoeilijken. Van de naar boven gebrachte slacht offers zyn er nu 59 geïdentificeerd. Bij deze identificatie hebben zich pijnlijke situaties voorgedaan. Zo wa ren er twee Italiaanse families, die beiden een lijk opeisten als zijnde van een familielid. Hulp in natura blijft inmiddels van alle kanten toestromen. Op de giro 777 van het Nederlandse Rode Kruis was gisteren ruim 50.000 gulden gestort. De 25-jarige fabrieksarbeider G. S. uit Almelo afkomstig, was in mei j.l. neergestreken te Vlissingen om een psychiatrice te bezoeken, die hem vroeger behandeld had. Een ondernemende Eindho- vense politie-agent, lid van de motor-brigade van de Lichtstad, heeft met zijn buurman een voertuig gebouwd, dat alles heeft van een auto althans nlMM Gistermorgen is op de rijksweg te 's Heer Arendskerke een 8-jarig jon getje uit de auto van zijn vader, de heer v. D. uit Rotterdam, geslingerd. De jongen maakte een schuiver over de weg en kwam in de berm terecht. Het ventje dat erg toegetakeld was, is naar het Goese Gasthuis overge bracht. De vader vertelde, dat de jongen het raampje van de auto wil de opendraaien om er iets uit te gooi en per ongeluk morrelde hij toen aan de kruk van het portier, dat open- En dit is dan de trap-auto van Piet j uit Eindhoven. Vijf personen wacht «art den Berk en Ber van Deursen] een gezellige vakantie. uiterlijk maar wordt voort bewogen door vijf, door inzit tenden te bedienen, trapinrich- tingen. Een soort trap-auto dus, grote broer van fabriekmatige kinderauto's, die echter dit op het Eindhovense bouw sel vóór hebben, dat zij geen ver- keerswettelijke puzzel vormen. Dat doet het „trap-automobiel" gedoopte voertuig wel. Het is namelijk zo, dat Piet van den Berk wel zoveel van zijn eigen vak weet, dat hij beseft, dat hij zich niet met het vehikel op rijwielpaden mag begeven en evenmin op autosnel wegen. Want zijn vierwielige „car" is zon der motor geen auto en ondanks trap pers en kettingen toch geen fiets. De Eindhovense inspecteurs wisten er ook geen raad mee en zjj hebben van den Berk het advies gegeven: „Kijk maar eens wat de collega's buiten Eindhoven er van zeggen." Naar Schoort Buiten Eindhoven. Jawel, de trap auto is niet voor de sier of voor de aardigheid gebouwd, maar voor een stevige vakantietrip naar het zilte Noordzeestrand bij Schoorl: een 180 kilometer lange tocht, die de bouwer in goed zes uur denkt af te leggen. De trap-auto namelijk haalt een snel heid van 30 kilometer per uur. als al thans alle vijf inzittenden hun taak naar behoren vervullen. Het feit, dat zij de pedalen „doortrappen" zal ech ter wel voorkomen, dat gemakzuch- tigen gaan vrijwielen. De kans op ongelukken is vrij ge ring, omdat de 1.40 meter brede en 3.50 meter lange wagen verkeers-vei lig is uitgevoerd. Mechanische remmen werken op de voorwielen en worden be diend door de bestuurder, die, om geheel voor zijn taak berekend te zijn, is vrijgesteld van trappen. De remcapaciteit kan nog worden vergroot, doordat de inzittenden hun trappers kunnen tegenhouden. Amper 200 gld. Ook aan de verlichting is zorgzame aandacht beteed. De in de roodglan zende voorspatborden aangebrachte koplampen en het achterlicht worden gevoed door enkele sterke rijwieldyna mo's. Het nummer van de wagen is minder professioneel: PB-45-49: de voorletters van de voornamen der bouwers Piet van den Berk en Ber van Deursen en hun huisnummer in de Eindhovense Kreeftstraat. De trap auto is tenslotte hermetisch afgedekt met een stevige tentzeilkap. Het ge hele geval kost amper 200 gulden aan materiaal en kan twee gezinnetjes een even originele als avontuurlijke va- kantietocht bezorgen. Als politionele collega's althans geen spaak in de trap-autowielen steken Emaal in de Scheldestad vergat hij het doel van zijn komst, pleegde in braken in een kruidenierswinkel en in een bakkerszaak; klom in een volgende nacht over een muur en stal ten nadele van een andere kruide nier een snelbrommer, waarmee hij ijlings Zeeland verliet zonder nach- tans aan de justitie te ontsnappen. S. gaf alles toe, stemde in met de mening van de president, dat zijn strafblad er belabberde uitzag en knikte bemoedigend bij de door de rechters uitgesproken vrees, dat het voor S. „levenslang in etappes" dreigt te worden. De Officier had weinig fiducie in het geval 'n Ttijdje gaat het goed en dan vervalt S. weer in misdaden. Welbewust gaat verdachte overigens r.iet te werk en hij wekt de schijn op een gegeven moment niet meer te weten waarom hij iets doet. De Officier had overleg gepleegd met de psychiater prof. Baan naar eventuele mogelijkheden voor reclas sering en deze had Groningen ge noemd, waar men met een nieuwe methode startte. Spreker eiste vier maanden met aftrek en onvoorwaar delijke terbeschikkingstelling. Gemoedelijk praatje De president polste hoe de opvat ting van verdachte was. Het werd als het ware een praatje over de toon bank en S. hield het r.iet onder zich dat hij noch iets voor Groningen, noch iets voor Avgreest voelde, maar omdat uiteindelijk de rechtbank hem geen reisje langs de Rijn kon aan bieden, verzandde de discussie Mr. v. d. Weel jr. zei nuchter, dat verdachte feitelijk zelf al het pleidooi had gehouden en meende dat men prof. Baans advies maar moest vol gen, Uitspraak 29 augustus a.s. „De gemiddelde Amerikaan", in de persoon van Bill Kenne dy uit Los Angeles, is gisteren middag uit New York op door reis naar Moskou op Schiphol aangekomen. Bill, fabrikant van prentbriefkaarten, won deze ti tel in een wedstrijd, die de N.B.C. hield in haar program ma „People are funny". Hij kreeg de opdracht om naar Moskou te vliegen, daar de ge middelde Rus op te sporen en tezamen met deze naar de States terug te keren. Om aan deze wedstrijd te kun nen meedoen moesten de kan didaten aan verschillende, soms ietwat zonderlinge eisen vol doen, zoals: getrouwd zijn op de leeftijd van 23 jaar en acht maanden, 21/2 kind hebben, maat zeven van schoen, des morgens om zeven uur opstaan, doch zondags een uur uitslapen, een inkomen hebben van 5330 dollar en nu 29 jaar en negen maanden oud zijn. Twee kan didaten gingen gelijk op, maar toen kwam de vraag: „Wat eet u het liefst?" Prompt ant woordde Bill: „Ik: biefstuk met gebakken aardappelen," en daarmee won hij. De ander zei nl. kip. Bill's vrouw vond het niet zo prettig, dat hij naar Rusland ging. Maar zei Bill, wiens eerste buitenlandse reis dit is, dat behoort bij de gemid delde Amerikaan

de Stem | 1956 | | pagina 1