ARRESTATIE INDONESISCHE MINISTER NET VERHINDERD EGYPTE VERRAST KLOOF ONOVERBRUGBAAR ZEGT PROF. LIEFTINCK EEN RUÏNE BLEEF OVER Busramp bij Ulm eist zeven doden Identificatie vrijwel onmogelijk geacht Twee broertjes, 14 en 17, jongste slachtoffers van de mijnramp Stakingen uit protest DE DOOD OP DE WEG Leger treedt scherp op tegen corruptie Socialistisch veto oorzaak van mislukking VIJF DODEN Nij! wast geweldig Nederlandse bus dooi vrachtauto geramd Afschuwelijke mislukking Trapje te leen om in te breken DAGBLAD VOOR ZEELAND Abdulgani kon nog juist naar Londen Nederlands schip in Kattegat vergaan Stevenson gaat winnen Cyprische gevangenen bevrijd Va kan tie-oorden voor ambtenaren Tien gewonden Regen De ramp te Marcinelle Druk op regering DE BENJAMINS VAN MARCINELLE Rampzalige moeder Kanaalrace J6e JAARGANG No. 22227 Uitgave N. V. Uitgever» ml- Neeriandla. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, ftelgerstraat 16. TeL: Directie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd- redacteur: J. J. a A. Bruna. Redactieraad: j M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem Air Or A. J. J- Mes- a «L L. de Reenter. U J. v. t Westende. P. V il Ver- cauteren. Abonn-pnjs Di) voorultbet t 5.85 p twartaal, P post t 8.55, p. week (ult&L bij niet postbesteiL) t 0.45. Incasso wordt berekend Losse oumm 13 ct Postrek 278841 Voor God. Koningin en Vaderland DONDERDAG 16 AUGUSTUS 1956 Advertentieprijs voor de gehele oplage 1 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen t 0.85 per m/m). Voor advertentie» van plaatselijk» aard uit Zeeland uitsluitend ln de Zeeuwse editie t 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen t 0.35 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge- aene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd- DeiCAm"* - oureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES Westsinge) 08, Telefoon 2236 Bureau vooi Zeeuwsch Vlaanderen. HULST Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 OOSTBURG. Nieuwstraat PUTTEN. Een 32-jarige brom fietser, die bij een val een ern stige hoofdwonde had opgelopen, is aan de gevolgen daarvan in het Stads- en Academisch ziekenhuis te Utrecht overleden. HORBACH (Did.) Een Neder landse personenauto reed te Hor- bach (bij Aken) in volle vaart tegen een boom. Een Heerlenaar werd gedood, de tweede inzitten de, eveneens uit Heerlen, werd levensgevaarlijk gewond. AMSTERDAM. Een motorrij der, die een auto wilde inhalen, reed tegen een uit tegenoverge stelde richting komende personen auto. Bij dit ongeluk vond de mo torrijder de dood. ST. ANTHONIS. Op de weg naar Gemert is de 38-jarige genees heer-directeur van de psychiatri sche inrichting St. Servatius te Venray, Dr. G. A. M. Wessels, do delijk verongelukt. Hij botste te gen een boom. De drie mede-inzit tenden, zjjn 33-jarige echtgenote en twee 9-jarige nichtjes, werden gewond. Een reeks van arrestaties, op beschuldiging van corruptie, heeft bijna verhinderd dat de Indonesische minister van Buiten landse Zaken, Roeslan Abdulgani, naar Londen kon veftrekken, waar hij de Indonesische delegatie naar de conferentie over het Suezkanaal zal leiden. Midden in de nacht kreeg de minister bezoek van twee personen in militair uniform, die zeiden, dat zij hem wilden ondervragen naar aanleiding van een geval van corruptie. Zij verklaarden een opdracht hiertoe te hebben van de militaire commandant in west-Java, kolonel Kawilarang. De minister-president, mr. Ali Sas- troamidjojo, en de chef-staf van de Indonesische strijdkrachten, generaal majoor Nasution, die telefonisch door minister Roeslan werden gewaar schuwd, kwamen echter tussenbeide. Het bericht over de reeks van ar restaties waaronder die van een voormalige minister werd gepubli ceerd in een speciale editie van het onafhankelijke blad „Indonesia Raya". De arrestaties volgen op de aanhou ding van de waarnemende directeur van de Staatsdrukkerij, Lie Hok Tay, die enkele weken geleden op beschul diging van corruptie werd gearres teerd. Onder hen, die zijn gearres teerd, zijn de voormalige minister van voorlichting, Sjamsuddin Sutan Makmur, en twee hoofdambtenaren van dat ministerie, Jusuf Puar en H. Djalaluddin. Ex-minister Sutan Makmur is inmiddels overgebracht naar Bandung, waar kolonel Kawila rang zijn hoofdkwartier heeft. Ook de directeur van de Staatsdrukkerij, Pieter de Queljoe, die onlangs uit Nederland is teruggekeerd, waar hij voorbereidingen heeft getroffen voor de repatriëring van Ambonezen, is onder arrest gesteld. Volgens de Indonesia Raya zou mi nister Abdulgani ervan beschul digd zijn, dat hij anderhalf mil joen roepia steekpenningen heeft aan genomen van een Chinese ambtenaar, die veel geld heeft verdiend met het drukken van stembiljettenDie Chinese ambtenaar was de onder-di recteur van de Landsdrukkerij. Heel wat rechtszaken zijn aanhan gig tegen bankdirecteuren en kassiers van grote bedrijven, die met kasgel den hebben geknoeid. Gisteren heeft de informateur prof. Lieftinck voor de tweede maal deze week een bezoek gebracht aan de Ko ningin, hetgeen een bevestiging vormt van de ernst van de situatie. Ditmaal heeft hij Hare Majesteit in Den Haag in het paleis „Huis Ten Bosch" zijn bevindingen medegedeeld over zijn pogen om te bemiddelen bij de samenstelling van een kabinet op brede basis. Enige uren tevoren liet de informateur mededelen, dat de te genstellingen tussen de beide grootste partijen, die bij de kabinetsformatie betrokken zijn, hem onoverbrugbaar voorkwamen. Daar de Koningin gisteren naar Den Haag is gekomen, werd veron dersteld. dat zij, behalve prof. Lief tinck ook nog anderen zal willen ont vangen en nieuwe adviezen wenst voor de .ngewikkeldheid van de poli tieke situatie. Dit is later bevestigd. Dit zal erop kunnen wijzen, dat de informateur zijn opdracht terug zal geven. In dat geval zal men na de driemaal mislukte poging zijn toe vlucht nemen tot een andere regering dan een die „geacht kan worden het TWEE BEKENDE Duitsers zijn over leden: Von Neurath, 83 jaar, de voor malige rijksminister van buitenlandse zaken, die in 1946 te Neurenberg tot 15 jaar gevangenisstraf werd veroor deeld. Ook is overleden de Oostduitse schrijver van drama's Berthold Brecht. Hij werd 58 jaar. GENERAAL ALFRED Gruenther, de NAVO-bevelhebber, zal op 20 novem ber zijn functie overdragen aan gene raal Lauris Norstad. WEST-EUROPA en Noord-Apierika zijn gisteren voor het eerst verbon den door een telefoonkabel, waardoor het mogelijk is 36 gesprekken tege lijk te voeren, ongeacht de weersom standigheden. DERTIG ZUIDSLAVISCHE vluchte lingen, onder wie zes vrouwen en twaalf kinderen, zijn, na de Adria- tische Zee in motorboten en een roei boot te zijn overgestoken, in Italië aangekomen, waar zij politiek asiel hebben gevraagd. HET AANTAL gevallen van kinder verlamming te Delft is opnieuw ge stegen. Het bedraagt thans 52. VOLGENS OFFICIëLE, doch nog voorlopige gegevens hebben 424 per sonen het leven verloren bij de dyna- mietontploffing in de Columbiaanse stad Cali. Er zijn 418 gewonden. HET COSTARICAANSE schip Lama- says is voor de kust van Costalica ver gaan. Er waren ongeveer twintig pas sagiers aan boord, van wie ieder spoor ontbreekt. vertrouwen van het parlement te ge nieten." Het zou dan een regering kunnen worden, die zich niet aan de afspraken van de partijen gebonden weet. Een zogenaamd extra-parle mentair kabinet, dat een tijdelijk ka rakter kan dragen. Tijd dringt De tijd dringt. Voor Prinsjesdag moet er nog heel wat geregeld wor den, willen miljoenen-nota en Troon rede voldoende doordacht en voorbe reid zijn en niet in een formaliteit ontaarden. Er moet echter ook rekening mee worden gehouden, dat de koningin een nieuwe opdracht aan prof. Lieftinck zal geven. De informateur was gisteravond, na zijn bezoek aan „Huis Ten Bosch" al weer ijverig aan het werk in het „Torentje". Men sprak over het als nog indienen van zijn regeringspro gram. De socialistische pers heeft op de feestdag van gisteren, waarop geen katholieke bladen zijn verschenen die dit alles aanstonds konden tegenspre ken, het weer eens met grote Hetz- koppen voorgesteld, alsof de KVP In diverse mijnen in de om streken van Charleroi en Ber gen zijn proteststakingen uitge broken. De stakers dringen er op aan, dat zo spoedig mogelijk speciale veiligheidsploegen wor den samengesteld uit Belgische en Italiaanse deskundigen. Het bureau van de Belgische socia listische partij heeft woensdag in Charleroi een motie aangenomen, waarin wordt verlangd dat het parle ment in buitengewone zitting zal wor den bijeengeroepen, zodra de regering in staat zal zijn het parlement en de openbare mening voor te lichten. voor de derde maal de formatie heeft laten stranden. De waarheid is, dat prof. Lieftinck tot het laatste moment op voorstellen van prof. Romme, waar hij zeide achter te staan, bij de Partij van de Arbeid slechts een veto te horen heeft gekregen. Deze voor stellen hadden betrekking op het kar dinale punt: de bezitsvorming. De so cialisten hebben zó gemanoeuvreerd, dat er twee voorstellen Lieftinck wa ren, die beiden iets inhielden van wat de grondslag zou moeten worden voor mogelijkheden om tot bezitsvorming te komen. Maar de KVP kon slechts beide gecombineerd aanvaarden. Zij is er niet ingevlogen en heeft zich niet met de ene hand laten geven, wat de andere haar wilde ontnemen. Daarop is de zaak afgeknapt en o.i. volkomen terecht. De oorzaak zoeke men dus bij het socialistische veto en niet bij de KVP. Nader wordt ons bevestigd, dat H.M. de Koningin gisteravond tussen zeven en tien uur inderdaad de vice- president van de Raad van State, dr. A. A. L. Rutgers, heeft ontvangen als mede de beide voorzitters der Eerste en Tweede Kamer, mr. J. A. Jonk man en dr. L. G. Kortenhorst. Het Nederlandse schip „Hondsrug" is in de nacht van dinsdag op woens dag in het Kattegat, tien mijlen ten noorden van' Funen. gezonken. Twee van de zeven opvarenden, bij wie de vrouw van de kapitein, zijn gered. Het stoffelijk overschot van de kapi tein is geborgen. Zeven Deense sche pen en een Catalina-vliegboot van de Deense luchtmacht hebben naar de andere opvarenden gezocht, maar hun pogingen gestaakt. De hoop nog iemand te redden is opgegeven. De „Hondsrug" meet 227 ton en wordt bevracht door de N.V. Wynne en Barends te Veendam. Mevrouw Lenting, de echtgenote van de kapitein, vertelde aan de po litie dat het gelukt was, de reddings boot uit te zetten. De boot sloeg ech ter in de hoge golven om. Alle zeven opvarenden sprongen te water en hielden zich aan de boot vast. Me vrouw Lenting moest toezien dat haar man en de andere opvarenden een voor een de krachten begaven en in de diepte verdwenen. Zij had alle hoop al opgegeven, toen voor haar en de machinist Mulder de redding kwam. Op wonderlijke wijze kwam de chauffeur van de Nederlandse bus, die te Vim verongelukte, met de schrik vrij. Hier zien we, wat er van deze bus overbleef na- de botsing. De kanseri van Stevenson om als democratisch kandidaat voor de aan staande presidentsverkiezingen te wor den aangewezen, zijn aanzienlijk ge stegen. Hij kan n.l. rekenen op de steun van Michigan en New Yersey, waardoor hij zeker werd van 652% stem, terwijl Harriman mag rekenen op 240 stemmen. Vier mannen zijn erin geslaagd om twee gevangenen, die in het zwaar bewaakte algemene ziekenhuis van Nicosia werden verpleegd, te bevrij den. Een van de twee gevangenen zat een gevangenisstraf van zes jaar uit wegens het smokkelen van wapens als lid van de bemanning van een Griek se kustvaarder. In het havengebied van Famagusta is, in de nabijheid van pas aange komen Britse versterkingen uit Enge land, een tijdbom ontploft. Er werd niemand gewond. Aan de vooravond van de Londense conferentie over Suez die vandaag begint, heeft Egyp te voor twee verrassingen ge zorgd. Nasser's voornaamste politieke adviseur, de luitenant kolonel van de luchtmacht Ali Sabri, is namelijk gisteravond per vliegtuig naar Londen ver trokken, waar hij de conferen tie officieel zal waarnemen- En vervolgens heeft Egypte aan Irak verzocht te willen bemid delen in het geschil met Enge land over het kanaal. Dit laatste bericht werd even wel laat op de avond door Nas ser zelf en ook door de Iraakse gezant te Cairo tegengesproken. De Regering koestert het voorne men tot inrichting van een aantal vakantieoorden voor ambtenaren. Zij wil daartoe o.a. het terrein van het vroegere „Sterkamp" te Ommen over nemen. Verder zullen te zijner tijd andere oorden op daartoe in aanmerking ko mende Domeingronden worden inge richt, zodra de toestand op de bouw markt dit toelaat. De plannen, waar mee een bedrag van meer dan 2 mil joen is gemoeid, zullen worden be kostigd uit het restant van het batig saldo van de uit 1917 daterende Ne derlandse Uitvoermaatschappij. Een wetsontwerp hiertoe is door de Rege ring bij de Tweede Kamer ingediend. Tevens zal een bedrag van 1.5 mil joen worden gebruikt ter verbetering van de financiële positie van het Na tionale Park „De Hoge Veluwe". De N.U.M. werd tijdens de eerste we reldoorlog opgericht om tussenkomst te verlenen bij de handelsbetrekkin gen tussen het (neutrale) Nederland en het buitenland. Reeds eerder is een bedrag van 45 miljoen uit het saldo van de Mij. ten goede gekomen aan de Schatkist. Bij de samenstroming van de Witte Nijl (die van de grote Afrikaanse me ren komt) en de Blauwe Nijl (stro mend uit het Ethiopische bergland) had het wassende Nijlwater zijn grootste hoogte bereikt: 16.20 meter. Wanneer het water slechts even bo ven dit niveau komt, bedreigt het rechtstreeks de stad Khartoem en zijn buurstad Omdoerman. De gou verneur van Khartoem heeft de be velhebbers van leger en politie bijeen geroepen om maatregelen te treffen. Dinsdagavond omstreeks zes uur is, op de weg van Mem- mingen naar Ulm, even voorbij het plaatsje Voehringen, een Nederlandse autobus met drie en veertig inzittenden geramd door een zwaarbeladen, slingerende aanhangwagen van een tege moetkomende Duitse vrachtauto. Door de botsing met de aan hangwagen werd de linkerzijde van de bus opengescheurd. Zeven passagiers werden vrijwel direct gedood en tien werden gewond, van wie drie zeer ernstig. De slachtoffers waren afkomstig uit Rotterdam, Dubbeldam, Dordrecht en Den Haag. ln de bus van het Reisbureau C. Stok te Zwijndrecht bevonden zich twee en veertig passagiers en twee chauffeurs. Een der chauffeurs is de zoon van de ondernemer van het reisbureau. De heer S. Sr. was dins dag zelf met een gezelschap per auto bus naar Valkenburg en dinsdagavond laat nog niet teruggekeerd. De thans verongelukte bus was vorige week maandag uit ons land vertrokken voor een reis naar en door Oostenrijk en de Beierse Alpen. Dins dagavond was zij op de terugreis naar ons land, waar zij woensdag had zul len aankomen. De doden en gewonden zijn door ziekenauto's van het Duitse Rode Kruis en van het Amerikaanse leger naar verscheidene in de omgeving ge legen ziekenhuizen overgebracht. Een groot aantal naar een ziekenhuis te Guenzburg (ten oosten van Ulm). Onder de lichtgewonden bevinden zich de dames M. en K. Wiggelink- huyzen uit Tilburg. Weersverwachting van het KN MI tot vanavond, opgemaakt 1 woensdagavond 23.15 uur: 2 Zwaar bewolkt met in het zui- 2 den van het land plaatselijk re- 1 gen, in het noorden bijna overal. Matige tot krachtige wind voor- namelijk tussen west en zuid- west. Weinig verandering in tem- peratuur. Verwachting van het Belgisch Weerkundig Instituut: 2 Zwakke tot matige westenwind. 2 Bewolkt tot zwaar bewolkt met 2 kans op een weinig neerslag in 2 het uiterste noorden van het land. 2 Vandaag: zon onder 20.04 uur. Morgen: zon op 5.29 uur. Maan op 17.43 uur. Alle 83 lijken, die in de gaierjj op 835 meter waren ontdekt, zpn naar boven gebracht. Deze slachtoffers zul len vrijdag ter aarde worden besteld. De hoop, dat er nog overlevenden zijn, is volledig verdwenen. Niettemin blijft men de reddingswerkzaamhe den intensief voortzetten, omdat nog altjjd theoretisch de kans aanwezig is, dat een enkeling in een mogelijke luchtzak het vege lijf heeft kunnen redden. Aangrijpend zijn de taferelen, die zich ook gisteren weer voor de in gang van de mijn hebben afgespeeld. Het identificeren der slachtoffers brengt grote moeilijkheden met zich mee. Een lid van het Belgische Rode Kruis verklaarde zelfs, dat het „vrij wel onmogelijk" zal zijn de stoffelijke overschotten te identificeren. Een der slachtoffers had, klaar blijkelijk kort voor zijn dood, zijn naam op een stuk papier geschre ven en dit aan zijn jas vastge speld. Op het lijk van een ploeg baas, dat bij een aantal andere stoffelijke overschotten werd ge vonden, trof men een briefje aan, waarop stond.' „Ik heb de hel ge zien". Van alle kanten wordt thans druk uitgeoefend om de veiligheidsvoor schriften in de Waalse mijnen aan merkelijk te verbeteren. Hulp voor de nagelaten betrekkin gen der slachtoffers blijft toestromen. De C.V.P. heeft erop aangedrongen om, zodra de reddingswerken voltooid zijn, het parlement bijeen te roepen. De Italiaanse regering heeft mee gedeeld, dat zij opdracht heeft gege. ven alle lichamen van de bij de ramp omgekomen Italiaanse mijnwerkers op kosten van de Italiaanse staat naar Italië te brengen, waar zij be graven zullen worden. De balans Woensdagavond was de balans van de ramp te Marcinelle: 7 geredden (4 Italianen, 3 Belgen), 6 gewonden (allen Belgen), 94 doden, waarvan 43 geïdentificeerd (26 Belgen, 15 Italia nen, 1 Pool, 1 Duitser, 169 vermis ten. Bij de vele smartelijke gevallen, welke zich te Marcinelle voordeden, is het volgende wel een der meest tragische. De meester-houwer Anatole Gonet had twee zonen, één van 17 en één van 14 jaar, die de leergangen volgden van de Mijnschool te Fali- solles. Willy was verloofd met een meisje van Moeskroen. Het was een gelukkige familie, die haar dagen sleet in volle harmonie. En samen gingen ze onlangs hun vakantie doorbrengen in De Panne, waar zij volop genoten van alles wat hun streek juist niet kan bieden: zon, de zee, de frisse lucht. te rijden met zijn jongens, en kon Twéé dagen was het gezin terug van de heerlijke tijd in De Panne. Toen stelde de zoon aan zijn vader voor, mee naar de mijn te gaan: hij wilde niet alleen wat geld binnen brengen in het gezin, maar vooral in de praktijk brengen wat hij ter school leerde. En ook zijn 14-jarig broertje Michel zou in de mijn gaan werken. Maar eerst moest moeder over tuigd worden, en na voortdurend aandringen van haar jongens stem- deze ten laatste toe, want zij zou den immers werken onder ogen van hun vader. Ook de mijndirectie ging akkoord, en zo begon vader Gonet verleden week, twee dagen voor de fatale ramp, iedere dag in zijn open wagentj,e naar het werk Michel Gonet men dit wagentje in de buurt der mijn geparkeerd zien staan. De twee eerste dagen werkte de kleine Michael op een andere verdie ping dan zijn vader en broer, maar na aandringen bij de directie werd ook hij aan de verdieping op 1035 me ter tewerk gesteld. En zo komt het dat nu ook moeder Gonet voor de fatale mijn op wacht stond en de nacht doorbracht in het wagentje van haar gezin totdat don derdag de moed haar ontviel en men haar in het dipensarium van de mijn moest opnemen. Nu staat het wagentje daar, leeg, als het ware wachtend op hen die niet meer komen zullen, na slechts twee dagen in de mijn te hebben ge werkt. En moeder Gonet zal waar schijnlijk nooit meer haar man zien thuiskomen, noch haar oudste zoon, noch haar 14-jarige lieveling Michel. Thuis staan overal de foto's opge nomen tijdens de heerlijke dagen in De Panne, nog maar luttele dagen geleden Een heel wat gelukkiger lot trof de 15-jarige Jean Rochet uit Marcinelle. Op de fatale woensdagmorgen lag de vermoeide knaap in zulk een diepe slaap, dat hij de wekker niet hoorde. Toen hij enkele uren later wakker werd was het eerste wat hij hoorde, dat 276 mijnwerkers in zijn mijn wa ren ingesloten. Het hadden er 277 kun nen zijn Intussen wijzen deze twee gevallen op een wel zeer ernstige mistoestand in de Belgische mijnen: het werken ondergronds door 14- en 15-jarige jon gens. Willy Gonet Butlin's zwemmers moesten te water. Acht van drie-en-twintig ad- spirant-kanaalzwemmers en -zwemsters werden gisteren in de prille ochtend in beestach tig weer te water gelaten. De rest startte niet eens, te ziek van de heenreis per boot.... De grote man Butlin, organisator van vakantiekampen en fabri kant van strandartikelen kon zelf nauwelijks op zijn benen staan, toen het startschot gelost moest worden. Net als zijn zwemmers was ook hij zeeziek. Er loeide een storm, die de golven tot drie, vier meter hoogte opjoeg. In Folkestone werd het stormsein ge hesen, een teken dat elke boot of bader verbiedt ln zee te gaan. Maar Butlin's zwemmers moesten te water. Vanwege de reclame van mijnheer Butlin's zaken zelf of vanwege het feit, dat elke dag uitstel hem een slordige acht tot tienduizend gulden kostte. Het was koud in het kanaal; er heerste een temperatuur, waarbij men liever de kachel thuis aansteekt dan naar buiten gaat, laat staan gaat zwemmen. Het water haalde nauwe lijks vijftien graad Celsius; het bleef er hier en daar zelfs flink onder. In de nacht van dinsdag op woens dag werd weer eens vertoond wat ge beuren kan, wanneer spijkerharde za kenlieden zich van de sport meester maken, om niet die sport, maar om eigen glorie te vergroten. Acht mannen en vrouwen werden het water ingejaagd voor de zwaarste zwemtocht, die we kennen. Onder ideale omstandigheden is die presta tie voor maar enkelen weggelegd; onder deze beestachtige omstandig heden natuurlijk voor niemand. Elders in dit blad vindt men het uitgebreide verslag van onze redac teur, die het gebeuren heeft meege maakt, dat zo triest is verlopen. Ge lukkig zonder tragische gevolgen. Vier albums met postzegels en een aantal losse zegels, voor een totale waarde van enige dui zenden guldens, benevens een klein bedrag aan geld, was de buit van een dief, die te Delft op brutale wijze tewerk is ge gaan. Dezer dagen vervoegde zich aan een woning aan de Kloosterkade aldaar een man, die een trapje te leen vroeg om bij de bovenburen een ruit in te zetten. Hij had een ruit en een bus met verf bij zich. De bovenburen waren weliswaar met vakantie, doch het verzoek wekte geen argwaan, aangezien twee dochters in de stad waren en 's avonds en 's nachts in huis vertoefden. De man kreeg daar om het trapje en klom op het balkon van de bovenburen. Na ongeveer een half uur keerde hij terug en zei, dat de zaak in orde was gebracht. Bij thuis komst van de dochters bleek echter, dat het hele huis over hoop was gehaald. Aanvankelijk meenden zei, dat een klein be drag aan geld werd vermist, maar toen de hoofdbewoner van vakantie was teruggekeerd, ont dekte hij, dat zijn waardevolle postzegelverzameling was ge stolen. De politie te Delft, die meent, dat de dief goed met de huiselijke omstandigheden op de hoogte moet zijn geweest, heeft een onderzoek ingesteld.

de Stem | 1956 | | pagina 1