BELGEN WINNEN ETAPPES OP ZATERDAG EN ZONDAG CHIEF WHIP Maria Meesters kan het zeker wel halen Haan was te langzaam Klassementen en uitslagen KANAALRACE UITGESTELD En óf... Chief Whip op ieders lip! el 34 jeer de béste Virginia! P. de Jong bij achtervolging uitgeschakeld Thor kampioen op 4X1500 mtr estafette DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 13 AUGUSTUS 1956 Ronde blijft teleurstelling voor Nederland Pech voor Magni DE LAATSTE ETAPPE OP MAANDAG Rivière herneemt leiding in Ronde van Europa Aan de prijswinnaars VAN LOOIJ WAS ONGENAAKBAAR Monstertocht Twee brokken wagens Int. wielerwedstrijd voor nabestaanden Belgische mijnramp De pure waarheid van heer Conza Dat weer toch Bedrij vigheid Tenms-succes van de Mos KNVB keurt terrein van. Enschede af Draken op Alkmaardermeer Scheidsrechters en KNVB zijn het eens Van Amsterdam wint ronde van Sluiskil KNVB-beker: Brabant sterker dan Zeeland Zwitserse renners voor Kopenhagen Duke viel in Ulster Kiinen slaat Culjé op 1500 m. Molentoer afgelast (Van onze sportredacteur.) VENLO, zondagavond. Het wordt bijna afgezaagd om het te melden, maar opnieuw zegevierde een Belg: André Ro- selle van de Belgische B-ploeg. De ontelbare toeschouwers op het circuit aan de Nijverheim- straat hadden zo vurig gehoopt een landgenoot te zien winnen, het liefst streekgenoot Piet Haan. Er kwam niets van. Geen jonge snelle Nederlander en evenmin een oudere, als Schulte of Voor- ting was in staat om de jongere Belgen te verdringen. En dan was het nog niet eens nodig, dat Vannitsen (in feite zelfs sneller dan van Looij!) er aan te pas kwam. Roselle mocht van hem winnen, als dank vermoedelijk voor de hulp, die de B-mannen hun collega's van de, nogal geha vende A-equipe, bij tijd en wijle willen verlenen. De nederlaag was voor onze landgenoten voor de zoveelste keer volkomen! Voor het overige is het verhaal van deze zevende etappe vlug verteld. Wie verwacht had een denderende ontwikkeling te zullen zien, nu ieder heuveltje en bergje in het Limburgse land erbij was gesleept om de 160 kilometer te halen, kwam bedrogen uit. Onmiddellijk na het vertrek uit Heerlen had Piet Haan de eerste actie ontketend, tezamen met de Duitser Junckermann. Daarna rukte zich uit het compacte peleton, (in de geluk kig weer schijnende zon) een groepje van vier los, o.w. Baroni. Nog vóór Maastricht (20 km) werd dit zestal „gehaald" door vijf renners, met Koblet, Magni, Schulte enzovoort, maar zonder Wim van Est en Ger- rit Voorting ditmaal. Het „elftal" zag er als volgt uit: Piet Haan, Gijs Pauw, Adri Voorting, Arend van 't Hof (die later bandenpech zou krijgen), Rien Verhelst prima in conditie! Van nitsen, Roselle, Junckermann, Magni, Baffi en Koblet. Mooie Hugo en Magni voelden zich kennelijk zeer op hun gemak De handen op het stuur fietsten zij de soms lastige bergjes op. Zij waren hier in hun element, de klimmers van nature! Na veertig kilometer noteerden wij reeds een voorsprong van 3,5 minuut op het uiteenrafelende veld. In Spekholzerheide boften de elf, dat de gesloten overweg nèt weer open ging toen ze daar arriveerden. Wat verderop kreeg Arend van 't Hof een ferme klap met de hamer, toen een zijner tuben dat akelig flui tende geluid liet horen. Daar was een schone kans verkeken, want wie los van het leidende groepje geraakte, kwam er ook niet meer bij! Toen verrichtte Piet van der Lijcke (het spitse, kranig rijdende coureurtje uit Zeeuwsch-Vlaanderen) een daad, die hem praktisch met algemene stem men tot winnaar van de strijdlust- premie maakte. Hij ontdekte in de verte Arend van 't Hof en... deed de koene sprong uit de grote groep naar de onofrtuinlijke Arend. Van der Lijcke bereikte hem vrij snel en samen zetten zij nu de strijd voort naar het einddoel, dat over vlakke wegen kon worden be reikt. Zij boekten tot kort voor Venlo een tweetal minuten op het grote pe leton en brachten de achterstand op de tien man aan de kop tot circa vier minuten terug. Toén werd van 't Hof nogmaals door tegenslag getroffen. Voor hemzelf héél erg, voor Piet van der Lijcke even eens onprettig, omdat hij nu alleen de resterende kilometers (een 15-tal) solo moest fietsen. Maar hij volbracht de moeilijke opgave op uitstekende wijze, al was zijn achterstand op de vluchtelingen tot ruim acht minuten opgevoerd. Arend van 't Hof had zich in de hoofdgroep genesteld, waaruit Harm Smits was weggevallen. De jongen kwam bijna een half uur na de win naar binnen! Magi heeft het evenmin beleefd niet de eerste tien binnen te vallen. Kort voor Venlo begaf het een zij ner banden!... Maar het dramatische gezicht, dat hij aan de finish toonde was meer show dan wat anders. Hij zit immers even als Koblet in onze Ronde om „gero deerd" naar de wereldkampioenschao- pen te kunnen vertrekken! En niet om etappewinnaar te worden. Dat la ten die heren aan de „mindere go den" over! Piet Haan deed geweldig zijn best om in Venlo naar de vergulde krans te grijpen. Jammer genoeg kwam hij, evenals de Pauw en Adri Voorting. dat laatste, nodige beetje méér snel heid te kort. Piet Haan werd vijfde, nèt achter Hugo Koblet, maar vóór Rien Verhelst o.m.. die als achtste eindigde, in dezelfde tijd als de win naar: 3 uur 53 min. 10 sec. En nu morgen de laatste etappe naar Amsterdam. Eerst een individu- Lxngu J02ki» Militaire tprinl Afgelegd aant.kmQ De uitslag van de zesde etappe van Roosendaal naar Heerlen over 255 km. luidde: 1 van Looy (België A) 6.50.18; 2 Baffi (Italië); 3 van Dongen (Ned. C); 4 Schulte (Ned. A); 5 Koblet (Zwits.) 6 van Est (Ned. B)7 van 't Hof (Ned. C); 8 de Valck (België B); 9 Van nitsen (België B); 10 G. Voorting (Ned. C.) Het resultaat van de 7e etappe van Heerlen naar Venlo over 160 km.: 1 Rosselle (België B) 3.53.10; 2 oU,w ..(Nederland B) z.t.; 3 Vannitsen (België A) z.t.; 4 Koblet (Zwitserl.) z.t.; 5 Haan (Ned. A) z.t.; 6 A. Voor- ting (Nederland B) z.t.; 7 Junkermann (Duitsland) z.t.; 8 Verhelst (Nederl. C) z.t.; 9 Magni (Italië) 3.53.42; 10 Baffi (Italië) 3.54.33. Van Looy houdt de oranjetrui. Het algemeen klassement na de 7e ronde luidt: 1 van Looy (België A) 33.51.37; 2 Carlesi (Italië) 34.09.24; 3 G. Voorting (Ned. C) 34.09.54; 4 Vannitsen (België A) 34.10.46; 5 Rusman (Nederland A) 6 van Est (Ned. B) 34.12.05 7 A. Voorting (Ned. C) 34.14.57; 8 Ver helst (Ned. C) 34.17.57; 9 van der Lyke (Ned. A) 34.19.48; 10 de Feijter (België B) 34.19.51. Het militair klassement na zeven etappes luidt: 1 Baroni (Italië) 65 punten (defini tief al winnaar); 2 Adri Voorting (Ne- ?,e. i?d B) 32 punten; 3 Pauw (Ned. O) 29 punten; 4 van Dongen (Ned. C) punten; 5 Junkermann (Duitsland) 31 punten. Algemeen ploegenklassement na de 'e etappe; l België A 101.25.33 2 Nederland A dtsi' 3 Nederland C 102.28.03; 4 Belgie B 102.30.32 5 Italië 102.45.08; 103 46 54 B 102-45-55; 7 Duitsland lirnietg1oSt?verschri-idinS van de tijds- stri d £Harm Smits <Ned- B) "it de deze efa«omen- Het gemiddelde van etappe was 41.2 km./uur. I En dit is dan het slot van de Ronde: eerst een individuele tijdrit van Venlo naar Gennep en dan nog eens een fikse étappe van 202 km van Gennep naar Amsterdam. Piet van Est heeft zaterdag (zijn verjaardag) in de Ronde van Europa voor amateurs en onafhankelijken de Nederlandse kleuren hooggehouden door in de moeilijke etappe van Trente naar Innsbruck als derde over de streep te gaan, achter de Italianen Ferlenghi en Tognaccini Alleen Lute kwam met grote ach terstand binnen. Hij was tweemaal gevallen. De vijfde etappe heeft wei nig successen voor de Nederlanders opgeleverd. Stevens was de eerst aan komende met ruim twaalf minuten achterstand op de Italiaan Uliana, die de etappe won, vóór Rivière. De Ne derlander Lute staakte de strijd. De etappe ging van Innsbruck naar Ulm, een afstand van 230 km. De Fransman Rivière heeft thans weer de leiding in het algemeen klas sement. Na de vijfde etappe luidt het alge meen klassement als volgt: 1 Rivière (Fr.) 26.59.24 2 Christian (Oost) 27.04; 3 Fallarini (It.) 27.04 32; 6 van Steen- selen (Ned.) 27.07; 13 Stevens (Ned.) 27.15.04; 19 Janbroers (Ned.) 27.27.26; 21 Piet van Est (Ned.) 27.28.13 Het algemeen ploegenklassement luidt: 1 Frankrijk 80.40.01; 2 Italië 80.50.13; 3 Oostenrijk 81.12.25; 4 Ne derland 81.25.36. In verband met enige informaties, delen wjj mede, dat alle prijs winnaars in onze Tour-de-France-prijsvraag in de loop van deze week van ons een schriftelijke bevestiging ont vangen tegen overlegging waarvan zij de prijs in ontvangst kunnen nemen bij de firma, die de prijs beschik baar heeft gesteld. DIRECTIE DAGBLAD DE STEM. ele rit naar Gennep, dan in groep naar Amsterdam. Zal het dan misschien nog gebeu ren, dat een Nederlander wint?... Rik van Looij won zaterdag avond met een gemak, dat hem tot een ongeëvenaarde van de wtgspririt van net ogenblik stempelt. Na 265 kilometers keihard fietsen, in druilerige motregen, afgewisseld met enorme buien. Ellendig zware rit, die niet minder dan een dozijn slachtoffers maakte, waardoor het rennersveld tot 38 gedund werd. Ongeveer de helft van het aantal, waarmee we in Utrecht het avontuur begonnen waren, zag dus de eindstreep in Heerlen. Het nad een overwinning voor Wies van Dongen kunnen zijn. De Bredanaar. die wellicht nooit tevo ren in zo'n uitstekende vorm ver keerde lag vér vóór de grote groep van 18 renners, toen de finish in zich kwam. De bedoeling was geweest, dat van Dongen aan Gerrit Voorting de kans zou scheppen Nederland aan zijn eerste etappe-zege te helpen. Voorting haa echter ongelukkig genoeg nèt een niet al te best func tionerend versnellingsapparaat en de kans was verkeken! Als van Dongen alléén dóór was gegaan zou de over winning voor hem zijn geweest. Nu Voorting niet gelaiceerd mee kon en van Dongen er niets voor voelde om Gerrit Schulte (andere ploeg!) van zijn wiel te laten profiteren, kwam van Looy's wiel en kon nog nèt Wiss geboden mogelijkheden uit te buiten. De Italiaan Baffi profiteerde van van Looy's wiel en kon nog niet Wies van Dongen naar de derde plaats ver wijzen. Evengoed een zeer mooi re sultaat voor de man uit Princenhage, die de zesde etappe van Roosendaal naar Heerlen in de begin-periode kleur gaf en ook later herhaaldelijk opvallend werk verrichtte. Het waren 265 monsterachtige kilo- meters geweest; ongeveer precies de I afstand die in de wereldkampioen- J schap., n tc Kopenhagen moet wor den aigelegd. Een uitgezochte gele genheid dus voor de renners die zijn uitgekozen, om zichzelf èn de tegen standers te testen! De weersomstandigheden en wel licht de lange weg hebben een ware slachting onder de dapperen aan- gericht. De eerste, die sneuvelde was de Zwitser Rudolf. Nog elf zouden zijn voorbeeld volgen, het gros binnen de 100 kilometer. Het waren: de Belgen Derboven, Saelens en Hendriks; de Nederlanders van den Brekel, van Oers. Schoenmakers en Suykerbuyk (die de tol van een doldrieste rit in de aanvang duur betaalde!), de Ita liaan Moresi en verder nog twee Zwitsers: Hollenstein en Moresi. Zodoende hadden we nog slechts 38 renners in de strijd. O Wat nooit tevoren was gebeurd, ge schiedde in deze 8e Ronde van Ne derland: eén brokkenwagen bleek met toereikend- er moest een tweede worden gecharterd!! Het water begon met bakken uit de hemel te vallen in de buurt van Ge leen, niet meer zover dus van het eindpunt Toen was de rit niet min der dan een verschrikking. En aan de kop bleef het harder gaan naar mate de „stal" in zicht kwam Ook de ploegleiders in hun open Citroëntjeg wekten ieders mede lijden op. Doorweekt van de nattig, held moesten zij hun werk blijven doen. Onder de rook van de mijn te Ge leen had Adri Voorting met pech te kampen, een goede maat van Wim van Est, die blootshoofd reed, omdat z'n petje te zwaar van de regen was geworden. De laatste kilometers werden snel weggedraaid. Het merkwaardige slot schetsten wij reeds. Dood- en doodvermoeid zochten de coureurs, die zaterdag inderdaad de naam „dwangarbeiders van de weg" verdienden, hun hotels op Een etappe om aan de balk te schrijven. Al was het dan opnieuw geen Nederlandse zege. Op de dag van de aankomst van F?,™ -fmers aan de Ronde van dlezaterdag 18 augustus a.s. 1 cind'St zal een interna- °naal c"terium met gangmaking 7°r?,eniJehouden ten bate van de familieleden van de slachtoffers van de mijnramp te Marcinelle. z"u®n om- deelnemen Fausto Coppi, Bruno Monti, André Darrigade, Adriaenssens, Close, Bran kart, Richard van Genechten, Marcel Janssens, Cerami en Derboven. Het criterium wordt gereden na 1 aankomst van de renners in de ronde van Europa. (Van onze speciale verslaggever) J 2 FOLKESTONE, zondag. J 2 Hedenmorgen om elf uur beslis- 1 ten de organisatoren van de Ka- naalrace, dat de weersomstandig- 5 heden de tocht niet toelieten. Zij stelden de race 24 uur uit, on- danks het feit, dat bijna alle zwemmers en zwemsters dachten, 2 dat hij zeker zou doorgaan. Het 2 ministerie van luchtvaart had 2 echter voor de eerst volgende 24 J uur geen goed weerbericht in por- J 2 tefeuille. Te veel wind en daar- door te hoge golven veroorzaak- 2 ten veel stroming in het Kanaal. De deelnemers zullen zich nu 2 pas maandagavond naar Gris Nez begeven en als het weer een beet- 2 je beter is, starten zij in de nacht 2 van maandag op dinsdag om half 2 twee. 2 Maria Meesters heeft inmiddels J haar bootnummer toegewezen ge- J 2 kregen. De ..Ariël 2" draagt num- 2 mer 20. Haar bootbestuurder is 2 een zekere heer Burton uit Dover, 2 een jongeman van rond de dertig, die al meer Kanaalraces heeft S meegemaakt. (Advertentie) v „En ik zeg U manheer, dat het de pure waarheid is", dat waren de laatste woorden van Clarence Wentliworth Conza, een heerschap van 33 jaar, kampioen op alle mogelijke en onmogelijke afstanden en hü wilde met de bovengeciteeerde woorden niets anders zeggen, dan dat hij er vast en zeker van overtuigd is, dat Maria Meesters de Kanaalrace tot een goed eind zal brengen. Dat was weer een geheel ander geluid Het was bepaald bemoedigend voor Maria Meesters, die van de heer Conza ook n vriendelijk schouder klopje heeft gekregen. De Nieuw-Zeelander betoogde, dat het geen vriendelijke geste van hem was, om tegen een Nederlander te vertellen, dat het Nederlandse zwem- stertje onmiskenbare talenten heeft. Hij vervolgde met de bewering, dat hij enkele uren van zijn, o, zo kostba re tijd had uitgetrokken, om naar de deelneemsters van de race te gaan kijken en hij had verbaasd gestaan over de schitterende slagen, die Ma ria Meesters in het water maakte. Bovendien had Conza bemerkt, dat de baby van de race de beschikking had over een hart waaruit slechts moed en dapperheid konden voortko men en omdat hij bovendien geloofde, dat alleen kinderen beneden de veer tien en grijsaards boven de zeventig niet meer aan een Kanaalrace moe ten beginnen, gaf hij haar een juweel van een kans. Dat was dus inderdaad weer eens een geheel ander geluid. Een geluid, dat zo links en rechts wordt beves tigd door niet de eerste de beste, ter wijl er anderzijds met de meeste na druk op wordt gewezen, dat de weers omstandigheden van een beslissende betekenis moeten worden geacht. De experts, die zich maandenlang met de Kanaalzwemmerij bezighouden, be gonnen na te denken en vertelden, dat in 1955 slechts twee van de zeventien zwemmers en zwemsters de overkant haalden. De oorzaak daarvan was het weer. Tijdens de race van 1955 was er een flinke wind en had men te ma ken met golven, die tot drie, vier me ter hoog de lucht ingingen en dit was de meesten te bar. In 1954 was het iets anders. Toen vertrokken er 21 dames en heren, waarvan er vijf het haalden. De zee was spiegelglad, de zon scheen en al les was zo ideaal, dat bij wijze van spreken velen de race tot een goed einde konden brengen. De vraag is of Maria Meesters in een goed blaadje staat bij vrouwe Fortuna. Is de vrouwe present, dan moet zij volgens experts een kans hebben, zij het dat er weer andere experts zijn, die zeggen, dat zij slechts een zeer kleine kans maakt. De blonde Bergse maakt het best. Ze eet goed, ze zwemt en zij rust. Om negen uur tikt elke avond het klokje van gehoorzaamheid. Inmiddels heerst er een koortsach tige bedrijvigheid op het hoofdkwar tier van de Butlin organisatie, waar o.a. de typistes handen vol werk heb ben de nieuwe startlijsten te fabrice ren, want er is de laatste dagen toch weer het een en ander veranderd, maar dat schijnt Billy Butlin te prefe ren, want de plaatselijke bladen voe- Jen zich verplicht elke dag met een verse, gloednieuwe deelnemerslijst op de proppen te komen en dat zijn even- zovele gratis advertenties voor Butlin en zijn strandzaken. Maar goed, er staan zeven meisjes en zeventien mannen gereed voor de race, die voorlopig voor 24 uur is op geschort. De concurrenten voor Maria Mees ters zijn de Deense Greta Marie An derson (die om het kwartier een nieuw model badpak vertoont), de Amerikaanse Florence Burdette, de Nieuw-Zeelandsen Diana Meveily en Margaret Sweeny, de Zuidafrikaanse Elisabeth Wing en het Engelse meisje Jenny James. Zij kunnen, indien zij tot goede prestaties komen, gezamen lijk zo'n slordige tienduizend gulden verdienen en dat is een achtbaar be drag, dat mister Butlin vlot neertelt. Hij is waarachtig niet op zijn achter hoofd gevallen, want door zijn vrijge vigheid, die op de gewone man nogal enige indruk maakt, wordt hij aller- wege geprezen en om zijn faam bij de massa nog wat te verhogen beslis te hij. dat hij eerst met een raceboot naar Calais zou varen om het start schot te lossen, waarna hij de race verder per helikopter zal volgen om aldus in staat te zijn de winnaar en winnares van de race onmiddellijk te fêteren ten aanschouwe van het vele publiek, dat, zo verwacht hij, bij dui zenden langs de kust zal staan. Het zal opzien naar de big-boy, maar ook naar de Kanaalracers. Zal Maria Meesters worden gefeliciteeerd Vol gens de pure waarheid van mijnheer Conza wel. Zaterdag zyn op de Utrechtse sta- dionbaan de Nederlandse kampioen schappen begonnen met de voorritten voor de achtervolging amateurs. Uit deze ritten plaatsten zich in de j kwartfinales Geldermans, van Hou- j welingen, van Steenvoorden, Buis, i Braak van Heusden, P. de Jong en Rol. In de kwartfinales moest de Made- naar Pieter de Jong uitkomen tegen van Houwelingen. Hij reed over de vier kilometer precies tien seconden langer dan van Houwelingen en hij werd zodoende uitgeschakeld. Naast van Houwelingen hebben ook Geldermans. Braat en van Heusden zich in de halve finales geplaatst. Deze worden vrijdag a.s. te Amsterdam verreden. De series en achtste finales sprint voor amateurs moesten worden ver schoven naar morgenavond. Over vloedige regen had de baan volkomen ongeschikt gemaakt. Het voetbalveld van Sportclub En schedé in het sportpark Diekman, dat woensdagavond officieel is geopend, is voor competitiewedstrijden afge keurd. De KNVB is van oordeel dat de springbak welke zich voor de hoofdtribune vlak bij de zijlijn be vindt, alsmede de springbakken en werpcirkels aan de buitenzijde van het veld, gevaar opleveren voor de. voetballers, daar deze bakken te dicht bij de zijlijn zijn aangebracht. Reeds bij de wedstrijd sportclub En- schede-Preussen Münster zijn. enkele spelers in aanraking gekomen met de stenen rand van de springbak voor de hoofdtribune. Het afgelopen weekeinde zijn op het Alkmaardermeer zeilwedstrij- den gehouden. Op deze foto tiet 1 men de „Draken" met de ballon- fokken op, in volle vaart. Fel is er gestreden om de Neder landse estafette-kampioenschappen, welke dit jaar door de Haagse atle- tiek-commissie op de sintelbaan aan de Laan van Poot te Den Haag, zijn georganiseerd. In totaal kwamen 29 verenigingen aan de start met als in zet bij de dames de „mevr. Dieren- Koningsbeker" en bij de heren de „Herman van Leeuwenbeker". De ploeg van Thor uit Roosendaal behaalde met een ruime overwinning de titel op de 4x1500 meter heren met de lopers van Eekelen, Malie paard. van Loon en vooral de in pri ma stijl lopende Roovers. De afstand werd afgelegd in 16 min. 34.6 sec. Uiteindelijk won Olympia '48 bij de dames de mevr. Dieren-Koningsbeker met een totaal van 17 punten. V. en L. bij de heren veroverde onbedreigd de Herman van Leeuwenbeker. De eindstanden luidden: Dames: 1 Olympia 48 17 pnt.; 2 GAC 12 pnt.; 3-4 Hollandia en Sa- gitta 11 pnt.; 5 Celebes 7 pnt.; 6-7 Victoria en LDA 2 pnt.; 8 Suomi 1 pt. Heren: 1 V en L 21 pnt.; 2 AAC 14 pnt.; 3-4 DOS en Trekvogels 10 pnt.; 5 LDA 7 pnt.; 6 Thor 6 pnt.; 7 Mi nerva 3 pnt.; 8-9 Holland Haarlem en VIF 1 pnt. Onder voorzitterschap van de heer J. J. van der Kaa uit Roosen daal heeft de centrale organisatie van voetbalscheidsrechters in Utrecht haar jaarvergadering ge houden. Het belangrijkste punt van de agenda betrof de overeenkomst tussen de KNVB en de COVS. Na langdurige besprekingen tussen de commissies van de KNVB en de scheidsrechters is men tot een over eenkomst gekomen. Een kwaliteitszetel van de COVS in de scheidsrechterscommissie, die reeds eerder was toegezegd is thans be schikbaar gesteld. De KNVB aal voorts de scheidsrechters adviseren, lid te worden van de COVS. De lei ding van het scheidsrechterswezen zal in de. toekomst in handen zijn van het bondsbestuur van de KNVB, de scheidsrechterscommissie en de afde lingen van de KNVB. Het bondsbe stuur en de scheidsrechterscommissie zullen worden bijgestaan door de OOVS. Tevens is overeengekomen dat de COVS assistentie zal verlenen bij de opleiding van scheidsrechters. Met de aanstelling van scheidsrechters voor wedstrijden zal de COVS zich echter niet bemoeien. Voorzitter van der Kaa kon zijn te vredenheid uiten. De positie van de COVS is geconsolideerd en de voor uitgang is verblijdend. In 60 groepen heeft men nu 4328 leden. Ten aanschouwe van een talrijk pu bliek is zaterdag de vierde ronde van Sluiskil verreden. Na felle voorge- vechten, viel 50 km na de start de beslissing. Uit een kopgroep van tien man ontsnapten toen v. Amsterdam uit Oosterhout en Timmermans uit Roosendaal. In de voorlaatste ronde schudde v. Amsterdam zich met een formidabele demarrage los van Tim mermans Hij stoof met een voor sprong van 150 meter als eerste over de eindstreep. De uitslag luidt: 1 v. Amsterdam (Oosterhout) 70 km in 1 uur 55 min. 2 L. Timmermans (Roosendaal) op 27 sec. 3 W. v. Smirren (A'dam) op 1 min. 4 H. Vernooy (Sluiskil). 5 P. v. Hees (Hoogerheide). 6 A Reekens (Vennep). 7 J. v. d. Kluhdert (De Heen). 8 De Wouterse (Kwadendam- rae). 9 M. Roks (Bosschenhoofd)10 J. v. Nispen (Axel). 11 J. Konings (Rucphen) 12 M. Heeren (St. Wille- brord). 13 F. v. Doeselaar (Sluiskil). 14 C. de Schipper (Kapelle). 15 P. v. d, Vijver (Axel). Zondag was de laatste dag van het internationaal tennistoernooi voor beroepsspelers dat te Noordwijk aan Zee werd gehouden. Op de foto ziet men v.l.n.r. met hun trofeeën Iemetti, van Sau, J. de Mos en Cawthorn. Het team Cawthorn (Australië) en de Mos (Nederland) werd winnaar in de finale heren dubbelspel tegen Iemetti-van Sau (beiden Fransen). Cawthorn werd bovendien winnaar in de finale heren enkelspel tegen de Mos. De drie nog in de strijd om de KNVB-beker overgebleven Zeeuwse clubs zijn gisteren alle drie door Bra bantse clubs uitgeschakeld Zierikzee was lang niet opgewassen tegen Alliance uit Roosendaal. Het werd 2-10. Axel-Roosendaal leverde een duhbel-blanke eindstand op. Vol doende voor de bezoekers om de vol gende ronde te bereiken. Terneuzen moest tenslotte een stevige 0-5 neder laag slikken tegen VES '35 uit Ouden, bosch. De Zwitserse wielerbond heeft de volgende renners aangewezen voor de wereldkampioenschappen te Ko penhagen; Professionals: wegwed strijd: Kuebler, Koblet, Schaer. Schel lenberg, Rolf, Graf, Pianezzi, Lurati, Engret- Achtervolging: Rene Strehler. Stayers: Bucher. Sprint: Plattner en Tiefenthaler. Amateurs: Sprint; Meier, Gassner, Rechsteiner. Achtervolging: Schweize en Mw siere. De Italiaan Ubbiali heeft de 115 cc klasse in Ulster na weinig strijd ge wonnen. Hij was trouwens voordat da race begon al zeker van het wereld kampioenschap. Hij draaide gemid deld 130,35 km. De halve liter klasse werd gewonnen door de Engelsman Hartle met een snelheid van 137,86 km per uur. Duke had tot de 14e ronde de leiding maar viel en werd licht gewond. Hij draaide overigens de snelste ronde met een snelheid van 152,03 km per uur. Te Oss zijn atletiekwedstrijden ge houden, georganiseerd door de ver eniging Oss "20. De voornaamste uitslagen luidden: Verspringen: 1 Mooy (Volt, Tilburg) 6.83 meter. Kogelstoten; 1 Meyer (DOS, Rotterdam) 14.11 meter. Hoog springen: 1 van Kleef (DOS, Rotter dam) 1,85 meter. 1500 meter 1 Künen (Sprint, Breda) 4 min. 01.9 sec., 2 Cujé (EMM, Middelburg), 4 min. 0.6 sec. Discuswerpen: 1 Rebel, (Quick Nijmegen) 47.90 meter. 2 Kamerbeek (PSV, Eindhoven) 43.33 meter. 800 meter: 1 Van B«lkun (PH, Vught) 2.01.4 sec., 2 van Leeuwen, (Tempo, Bussum) 2.01.4 sec. Speerwerpen: 1 E. Kamerbeek (PSV, Eindhoven) 62.59 meter. 100 meter1 Mooy (Volt, Tilburg), 11,5 sec. Het wielercomité te Lewedorp heeft in een gecombineerde vergadering met het bestuur van de ren- en toer club „Theo Middelkamp" besloten de „Molentoer" (die aanvankelijk was verschoven van 4 augustus naar 1 sept.) thans definitief af te gelasten. Dit naar aanleiding van het wed strijdverbod dat in genoemd rayon van kracht is in verband met het ge vaar voor kinderverlamming. Vermoedelijk wordt dit wielereve- nement nu gehouden omstreeks Pasen 1957.

de Stem | 1956 | | pagina 5