SPRINTER VAN LOOY WON MOEILIJKE ETAPPE das- Ronde van Europa MERKEL DOOR KNVB ONTSLAGEN VROOM «fc DREESMANN Fausf# Lurati bestelde fles „Hassenforder'55" Mannelijke jongste bediende 0-prijzen Schulte en van Est mede in het eerste gelid Rondecijfers CARELS Schildersbedrijf 58 Prachtige strijd WERELDRECORD 4 x 800 METER RINGRIJDERIJ YLISSINGEN Nederlaagtoernooi te Westdorpe Duivenwedstrijd voor EHBO Nieuwelingen Sluiskil te MARKTEN WATERSTANDEN dagmeisje of werkster 178 BERGEN OP ZOOM DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 9 AUGUSTUS 1956 (Van onze sportredacteur) ZANDVOORT (woensdagavond). Rond half vijf was de martelgang voorbij! De martelgang van 220 keiharde kilo meters met doorgaans een straffe wind op kop. Een mar telgang over polderwegen, 28 venijnige slopende kilome ters op de Afsluitdijk en hels makende slingerende dijkjes tegen het einde. En daarbij series lekke banden en andere mankementen, die de zenuwen van minder ervarenen vol komen sloopten en tot opgeven dwongen, maar ook de sterken onder hen tot de laatste vezel aantastten, zoals Vannitzen, die ternauwernood Zandvoort haalde en zijn oranjetrui af moest staan aan zijn landgenoot Rik van Looy. Het shirt is dus wel zeer kwetsbaar in deze ronde van Nederland, die ongetwijfeld zeer veel belangstelling geniet. Zelden hebben wij renners zo afge tobd van hun fiets zien stappen als hier op het circuit van Zandvoort, waar de dwangarbeiders onzer vader landse wegen een monstrueuze menig- Advertentie) Hebben wielrenners humor? Wij zeggen ja - zeker nu wij dit alleraar digste verhaal hoorden van Fausto Lurati, lid var de Zwitserse Nescafé- ploeg. Verleden jaar hadden een paar schatrijke Zwitserse wieier-enthou siasten Lurati uitgenodigd voor een diner. „In een der beste hotels van Zwit serland!" verzekert Fausto ons en wij weten wat dat wil zeggen. Om kort te gaan, er werd voortreffelijk gege tenDe heren praatten over „cols" en „achtervolgingen", terwijl de na men van kostelijke gerechten door de lucht vlogen. Plotseling stond de wijnkellner voor Fausto. „Heeft u voorkeur voor een bepaalde Moezelwijn?" vroeg hij. Fausto kreeg opeens een dwaze inval. „Ja", zei hij, „ik prefereer een Has- senforder '55". De ober vertrok geen spier en verdween. Tien minuten later kwam de gérant. „Meneer wenst?" Lurati herhaalde: „Een Hassenforder '55". De gérant ver dween ook om zich een kwartier la ter te excuseren: tot zijn spijt had het hotel de gewenste wijn niet voorradig. Hij was helemaal ontdaan.... Lurati dankte hem voor de moei te. En zijn gastheren doken vuurrood uit hun zakdoeken op. „Hassenforder" is helemaal geen wijn-naam maar de naam van de bekende „fietsende dwaas", de dit jaar 4-malige étappe winnaar in de Tour! Zo wordt het begrijpelijk waarom Lurati in de Nescafé-ploeg zit: wie zo snel klaar is met een kostelijk ant woord hóórt bij de koffie die óók snel en kostelijk klaar is! 077-OO 4 b ploegentijdrit 10 rond.r, circuit Varken, oord totaal 10 km A,, 1 te zagen staan. Toen wij in onze auto het finish-terrein verlieten, grepen vier of vijf coureurs, allemaal Belgen, zich krampachtig aan de portieren vast. omdat ze niet meer bij machte waren de pedalen nog rond te krij gen PRACHTIG SLOT En dan er tenslotte nog zo'n fan tastische eindsprint te kunnen uitper sen, zoals die 9 koplopers, onder wie Wim van Est, Gerrit Schulte, Gerrit Voorting en Rik van Looy, de zeld zaam begaafde sprinter. Dat was het fameuze slot van een koers, waarin energie bij hectoliters werd verbruikt, de geestkracht bij zonder zwaar op de proef werd ge steld, zodat kenners dit alles voor geen goud zouden hebben willen mis sen. Het golvende circuit, waarop de ne gen concurrenten voor de etappe zege zich naar de eindstreep spoedden, bood een ongelooflijk imponerend beeld Vooraan lag Gerrit Schulte. met aan diens wiel Rik van Looy. twee die elkaar de ganse dag hadden bewaakt. Een kleine zestig meter er achter volgden de anderen. Wim van Est, Gerrit Voorting, Verplatse, Fore. Gielen, Derijcke en Rusman. Plotseling zag de begeesterde massa de enige witte trui in dit gezelschap Wim van Est als een pijl uit een boog naar voren schieten. Formidabel on indrukwekkend was de rush, waarmee ijzeren Willem uit St. Willebrord zich van de zes uit zijn groepje losrukte en naar van Looy en Schulte spurtte. In no time had hij die twee meer sprinter dan Willem bereikt. Als hij toen door had gezet... Maar van Est was kennelijk al te vreden met deze goede plaats. Intus sen had ook Gerrit Voorting zich naar voren weten te rukken. Het werd een groots duel tussen deze vier, waaruit Rik van Looy, zo te zien met het grootst denkbare gemak, zegevierend te voorschijn kwam. Voorting een te groot verzet? werd nog net door Schulte naar de derde plaats verwezen, waarna Wim van Est de finishlijn passeerde. Welk een fantastische krachtexplo sie na zulk een slopende rit tegen de natuurelementen en de vaak slechte secundaire en tertiaire wegen! Het kon niet anders: wat zich daar na nog rond de eindsprint afspeelde, verbleekte volkomen bij wat de vier eerstaankomenden hadden geboden. De Rijcke, Wim Rusman, Verplate, Foré en Gielen eindigden in deze volgorde. Luiten werd tiende en Wies van Dongen, die uitstekende dingen in het tweede groepje had laten zien, won de sprint en klasseerde zich op de elfde plaats met een kleine achter stand van drie minuten op de win naar, die in de leiderstrui gestoken werd en veel enthousiast applaus ge noot. En Willem van St. Willebrord, die zich practisch vanaf het vertrek in Leeuwarden vooraan had bewogen genoot ook het genoegen tot de strijd- lustigste renner door de journalisten te worden uitgeroepen. Eveneens ver diend. We zien hem, voor de ronde voorbij is, nog wel meer vermeldens waardige daden verrichten. Want hij gaat dagelijks sterker en gemakkelij ker fietsen. Ongelukkig Wat een schitterende oefening ove rigens voor de wereldkampioenschap pen in Kopenhagen. Het bleek vandaag ook uit het feit, dat behalve Schulte vlak na de start en op het laatst de Belg Luiten geen der acht overigen ook maar het min ste defect hebben gereden. Het is een bewijs voor de puike con ditie. blies daar zo onbarmhartig in het ge zicht, dat iedereen maar zien moest dat ie er doorheen kwam. Op hulp kon praktisch niet worden gerekend. Iedereen was al blij zelf op de been te kunnen blijven, laat staan anderen op te wachten en mee op sleeptouw te nemen. Wie de groep kwijt was kwam daar niet meer bij! Drie Zwitsers: Graf, Bovee en Trutz hadden het lang ge noeg geprobeerd. Zij staakten volko men gedemoraliseerd en uitgeput de strijd. En zo verging het ook twee Italianen. Dapperder en langer heeft Adriaan Braspenninxs uit Zundert de strijd volgehouden. Geheel alleen tart te hij het boven zijn schouders drei gende zwaard van Damocles, met de brokkenwagen als uitdagend „rust huis achter zich. Het was tenslotte een onmenselijke opgave.... Thijs Roks, geteisterd door een on voldoende functionerende derailleur, zat op zijn beurt alleen te tobben.. Het was meelijwekkend. Zoals te voorzien was geweest, brak de eigenlijke krachtproef eerst los toen de grote „moordenaar", die Af sluitdijk heet, in zicht kwam. Het woei er zo vinnig hard dat de va- kantiefietstoeristen de grootste moeite hadden om in het zadel te blijven Het gevecht Even voorbij Bolsward (34 km) ontbrandde het gevecht. Wim van Est, steeds op of in de kop, ging daar met een ferme pedaalsprong weg. Wim Etappe uitslag Wie overigens vandaag met pech te i unuattfj uiev pcvu u; mpen kreeg, was een ongelukkige Aflwlï?; in..het veld. Want op de «Tv bijvoorbeeld behoefden zij p g en steun te rekenen. De wind De uitslag van de derde etappe: 1. van Looy (Belg A) 6.05.49; 2. Schulte (Ned. A) z.t.3. G. Voorting (Ned. C), z.t.; 4. W. van Est, (Ned. B) z.t.; 5. Derijcke (Belg A) z.t.; Rusman (Ned. A) z.t. 7. Verplatse (Belg A) 6.05.57; 8. Fore (Belg A) z.t.; 9. Gielen (Belg B) 6.06.00; 10. Luyten (Belg A) 6.08.26; 11. van Don gen (Ned. C) 6.12.14; 12. De Valck (Belg B) z.t.; 13. van der Eist (Belg B) z.t.; 14. Boni (It.) z.t.; 15. de Feyier (Belg B) 6.13.04; 16. Saelens (Belg B) z.t.; 17. Adrie Voorting (Ned. B) z.t.; 18. Derboven (Belg B) z.t.; 19. Rosselle (Belg B), z.t.; 20. van 't Hof (Ned. C) z.t. Van Looy heeft de oranje trui van Vannitsen overgenomen. De prys voor de meest strijdlustige renner ging naar Wim van Est (Nederland B). Algemeen klassement Het algemeen klassement na de 3e etappe luidt: 1 van Looy (België A), 16.07.29; 2 ex aequo Feyter (Belg. B),'Adri Voor ting (Ned. B), en Derhoven (België B), allen 16.16.50; 5 Wim v. Est (Ned. B), 16.19.51; 6 ex aequo van den Bre- kel (Ned. A), Schils (België A) 16.22. 11; 8 van der Lyke.(Ned. A) 16.22.47; 9 ex aequo Carlesi (Italië) en Ver- helst (Ned. C) 16.23.04; 11 Schulte (Ned. A) 16.23.17; 12 Gielen (België B) 16.23.38; 13 ex aequo Derijcke (Bel gië A) en Gerrit Voorting (Ned. C), 16.23.47; 15 ex aequo Rusman (Ned. A), Verplatse (België A) en Fore (België A) 16.23.55; 18 Post (Ned. A) 16.24.07; 19 van Dongen (Ned. C) 16. 26.16; 20 Luyten (België A) 16.26.24; 21 Vannitzen (België A) 16.29.37; 22 ex aequo van der Eist (België B), Boni (Italië) en Valck (België B) 16.30.12. Ofschoon de renners Moresi, Schoen makers, Hendrickx en Reineke de tijdslimiet hebben overschreden, heb ben de wedstrijdcommissarissen be sloten hen in verband met deze zware etappe, niettemin tot de start van de vierde etappe toe te laten. De volgende renners hebben de strijd in de derde etappe gestaakt: Braspennninckx (Ned. B), Roks (Ned. B), Piazza (Italië), Zampini (Italië), Bovay (Zwits.), Graf (Zwits.) en Truetsch (Zwits.) Ploegenklassement Het ploegenklassement van de derde etappe luidt: 1 België A 18.16.35. 2 Nederland A 18.30.17, 3 België B 18.30.28, 4 Neder land C 18.31.07, 5 Nederland B 18.37.54 6 Italië 18.50.16, 7 Duitsland 18.57.03, 8 Zwitserland 19.09.15. Algemeen Ploegenklassementen Het algemeen ploegenklassement na de derde etappe luidt: 1 België A 48.23.40, 2 Nederland A 48.42.02, 3 België B 48.55.38, 4 Neder land C 49.06.42, 5 Nederland B 49.13. 40, 6 Italië 49.14.28, 7 Duitsland 49.50. 34, 8 Zwitserland 50.01.28. Militair klassement Het algemeen militair klassement na de derde dag luidt: 1 Baroni (Italië) 30 p., 2 Adri Voor ting (Ned. B) 20 p., 3 Derboven (Bel gië B) 16 p., 4 Schils (België A) 13 p., 5 Junkermann (Duitsl.) 7 p., 6 Lura ti (Zwitserl.) 7 p., 7 Rusman (Ned. A) 5 p., 8 Pauw (Ned. B) 5 p., 9 Van nitsen (België A) 5 p. Rusman en de Belgen Gielen en Fo- ree konden zijG voorbeeld volgen en weinig later voegden zitih nog zes man bij dit viertal.: Gerrit Voorting (perfecte vorm), De Rijcke, van Looyr Foree, Verplaatse en Luiten. Vier Ne derlanders dus Drie kopmannen en zes Belgen. Een beneluxgezelschap derhalve, nu geen Zwitser of Italiaan kans had gezien zich bij dat tiental sterken te voegen. Zelfs geen Koblet of Magni evenmin oranjetrui-drager Vannitsen, die gisteren kennelijk bo ven zijn stand had gefietst of in ieder geval geen steun genoeg kreeg om mee te kunnen gaan. Het tempo in de leidersgroep bleef, ondanks de slopende westewind pal tegen, merkwaardig hoog. Zo hoog dat het tijdschema praktisch volledig klopte. Nabij het befaamde monument na ruim dertig kilometer zwoegen langs het allerminst aanlokkelijke water, bleek de tienmansgroep twee minuten vijftig seconden voorsprong te hebben op het tweede peleton van twaalf renners, dat als volgt was sa mengesteld: zeven Belgen, drie Ne derlanders, twee Italianen. U ziet, de Belgen vatten het ernstig op, maar ook onze favorieten hadden nu ge zamenlijk de handen uit de mouwen gestoken. De rest van het veld met Magni, Koblet etc. lag weer enkele minuten daar achter. Om kwart over twaalf ongeveer was het zo ver dat de tien vluchte lingen de pijnbank" konden verla ten. De Afsluitdijk was intussen kra nig overwonnen. Meteen werd het tempo hoger op gevoerd, dank zij een nu iets gunsti ger wind. Snelheden van 50 km per uur waren geen zeldzaamheid. Even voorbij Hoorn (122 km) was daar door de voorsprong 3.45 geworden op het tweede peloton, waaruit Vannitsen was weggevallen, alsmede Martini. Het grote peloton had toen reeds tien minuten achterstand op de leiders die elkaar nauwlettend bleven be waken. intussen om beurten goed af lossend al zagen we Wim van Est het vaakst. In Zaandijk kregen Wim c.s. een kleine drie minuten winst zo maar cadeau toen daar de spoorbomen werden neergelaten, Precies voor de neus van Wies van Dongen en zijn medestrijders. Ongeveer eenzelfde geval als gisteren in Vietverlaten bij Groningen. Er was nu geen schijn van kans meer voor dit tiental om de vier vluchtelingen aan de kop in te ha len of zelfs maar te benaderen. Moedig hebben zowel de „combina tie" Schulte, van Est, Voorting en verder Wies van Dongen c.s. de res terende kilometers vooral tussen Zaandijk en IJmuiden onder de wieltjes weggedraaid. Een etappe om niet te vergeten. Gelukkig maar, dat donderdag in de zgn. strandboulevard-rit naar Rot terdam minder zwaar is, al zal die ploegtijdrit in de Maasstad nu ook niet direct meevallen. De Fransman Roger Riviere heeft de eerste etappe van de Ronde van Europa voor amateurs en onafhanke- lijken, van Zagreb naar Rijeka (180 k.m.) gewonnen. Hij noteerde een tijd van 4 uur 38 min. 49 sec., hetgeen neerkomt op een gemiddelde snelheid van 38.735 km. per uur. De uitslag luidde verder: 2 Falaschi (It.), 3 Rorbach (Fr.), 4 Christian (Oost), allen in dezelfde tijd als Riviere; 5 Zuliani (Fr.) 4.39.24; 6 Favero (It.); 7 v. Steenselen (Ned.), 8 Stevens (Ned.), 9 Trefois (België); 10 Volckaert (België). De recordpoging van de Belgische estafetteploeg over 4 x 800 meter is geslaagd. De Belgische ploeg noteer de een tijd van 7 min. 15.8 sec., bijna 11 sec. sneller dan het oude wereld record dat op naam staat van de ploeg van Los Angelos. Deze Amerikaanse estafetteploeg, bestaande uit Jim Wal ters, Hal Butler, Danny Schweitkert en Bill Weis, noteerde op 27 mei 1956 te Modesta 7 min. 25.2 sec. Max Merkel, de Oostenrijkse bonds coach van de K.N.V.B. is door de bond ontslagen. Merkel werd reeds enige weken geleden de dienst op gezegd, naar aanleiding van het con flict dat was ontstaan tussen hem en de vereniging van voetbalmeesters in Nederland Dit feit is toen echter niet naar buiten bekend geworden. De bondscoach hield zich n.I. niet aan de afspraak om op 6 juli in Lun- teren een demonstratie te houden op de jaarlijkse studiebijeenkomst van de vereniging. Merkel beweerde, dat de vereniging niet over mensen be schikte, die in staat waren, de door hem, Merkel, te doceren oefenstof goed uit te voeren. Op deze bijeen komst waren oud-internationals als Arie de Vroet. Kick Smit. Bas Paau- we en Otto Bonsema aanwezig. De vereniging van voetba'loefen- meesters voelde zich gedupeerd, be ledigd en in haar eer aangetast en het bestuur diende een protest in bii de K.N.V.B. Naar men ons van de zijde van de bond mededeelt, is de heer Merkel naar aanleiding van dit protest ter verantwoording geroepen Het resul taat hiervan is geweest, 'dat mer. de heer Merkel heeft medegedeeld, dat men op een dergelijke basis niet met hem kon samenwerken en dat hem de dienst werd opgezegd. TRAINER BI.I OUDE CLUB? Uit Wenen vernemen wij, dat Rapid, de vereniging waarvoor hij vroeger als speler is uitgekomen, overweegt, Merkel als oefenmeester te engageren. Er is nog geen contract getekend, maar de partijen, Rapid en Merkel, zouden in principe reeds tot overeen stemming zijn gekomen en men hoopt uiterlijk volgende week tot een be slissing te kunnen komen. Merkel, die met vakantie in Oostenrijk ver- Voor de grote ringrijderij, die za terdag 18 augustus te Vlissingen zal worden gehouden, hebben zich thans rond 140 deelnemers aangemeld. Dit folkloristisch festijn belooft wel een hoogtepunt te worden in het Vlis- singse zomerseizoen. De wedstrijden, die op de Stenen Beer worden gehouden, zullen des morgens om negen uur beginnen, waarbij iedere deelnemer 20 beur ten zal rijden. Dit zal duren tot 1 uur. Na 2 uur zullen dan naar schat ting 30 finalisten, ieder in 10 beurten om de wisselbeker kampen, terwijl de andere rijders om de overige prij zen zullen strijden. Voorts zullen er ongeveer 10 prij zen beschikbaar zijn voor de mooist gekroonde paarden. Deze ringrijderij, waarvan de Zeeuwse Ringrijderijver- eniging het technische gedeelte ver zorgt. was mede mogelijk dank zij de subsidie van de Kon. Mij ,,De Schelde" en de medewerking van gemeente, WV, middenstandscentra le en het zomershowcomité. Op 18 en 19 augustus a.s. zal een nederlaag-toernooi worden gehouden i.v.m. het 25-jarig bestaan van de voetbalvereniging RIA. Het program ma is als volgt samengesteld: op 18 augustus RIA AXEL, waarna SLUISKIL CORN BOYS. Op 19 augustus de verliezersronde, gevolgd door de winnaarsronde. De duivenwedstrijd ten bate van de plaatselijke afdeling EHBO uit Sluiskil, heeft een totaal bedrag op gebracht van 309.98. Deze gelden zullen worden besteed voor de aan schaffing van een zuurstofkoffer en verbandmiddelen. bleef, zou per vliegtuig naar Neder land reizen om een en ander met hel bestuur van de K.N.V.B. te regelen. Het contract van Max Merkel met de K.N.V.B. liep tot 1958. De KNVB heeft het verbroken op dienstweige ring door de bondscoach. Deze had namelijk opdracht van de bond om de demonstratie in Lunteren, waaraan hij zich onttrok, te houden. Omtrent de opvolging van de heer Merkel voert de KNVB op het ogen blik onderhandelingen. De aanstelling van een nieuwe bondscoach is op korte termijn te verwachten. Vast staat reeds, dat het wederom een bui tenlandse oefenmeester zal zijn. Zaterdag a.s. 11 augustus, enkele dagen voor de jaarlijkse Sluiskilse kermis, wordt voor de vierde maal het grote wielercriterium voor nieu welingen verreden, dat, zoals voor gaande jaren, wederom wordt geor ganiseerd door de actieve Sluiskilse Wielersupportersvereniging. Het bestuur van deze vereniging, dat momenteel bestaat uit de he ren: Kees Vermuren, voorzitter en secretaris, Willy Goethals, penning meester, Gelein Doeselaar en Koos Schauwenaar, commissarissen heeft het gewaagd dit jaar twee wielerwed strijden te organiseren: één voor de amateurs, die inmiddels met succes is verreden en één voor nieuwelingen, welke a.s. zaterdag plaats heeft. Deze verdubbeling van activiteit werd ge stimuleerd door de sympathie en de medewerking, die het bestuur van alle kanten ondervindt. Door de financiële steun van enkele grote bedrijven, vele neringdoenden en ingezetenen van Sluiskil, alsmede van enkele brouwerijen, is het be stuur in staat gesteld om voor de wedstrijd voor nieuwelingen van a.s. zaterdag beslag te leggen op het puikje van deze categorie. Wanneer om 3 uur in de Midden straat het startschot zal klinken, zul len 40 renners het parcours opstuiven, van wie we o.m. noemen: de plaat selijke favorieten Henk Vernooy en Frans Doeselaar, vervolgens de Zeeuwse renners P. Verschuren uit Hansweert, J. M. Bruel, Goes, C. Raes, 's-Heerenhoek, J. de Kok, Goes, de Brabantse renners: J. M. Konings, Rucphen, L. Timmermans, Roosen daal, J. Nooten, Oosterhout, A. de Vries, Waalwijk Van boven de Moerdijk de renners: G. Vermeer, kampioen van Utrecht, W. van Smirren, Amsterdam, Th. Luyten, den Haag, S. de Boer Den Haag, H. van Oosten, Groningen, C. Zult. Amsterdam, L Nolen, Gorkum, J v. d. Klundert, den Heer, J. van Oostrum, Amsterdam en J. v. d Voo- ren, Utrecht. In een koers van 70 k.m. zoals deze, doen nieuwelingen niet onder voor amateurs. Daar Sluiskil een centrum vormt, omringd door 8 gemeenten die allen slechts 56 km van Sluiskil gelegen zijn, en als men daarbij in ogen schouw neemt, dat onmiddellijk na de finish volgens aankondiging, voor de liefhebbers volop gelegenheid is tot dansen, kan men optimistisch zijn ten aanzien van het te verwachten bezoek. DEN BOSCH, 8 aug. Op de markt van heden werden aangevoerd 3303 stuks vee, zijnde: 2288 runderen, 443 vette kalveren, 235 nuchtere kalveren, 322 schapen, 15 geiten. De prijzen wa ren als volgt: melk- en kalfkoeien 770-1215, guiste koeien 675-900 zware soorten boven notering, kalfvaarzen 700-1055, klamvaarzen 600-690, guiste vaarzen 665-800. pinken 510-610, gras kalveren 275-400. nuchtere fokkalve- ren 135-190, nuchtere slachtkalveren 70-85, zware soorten 90-115, schapen 85-115, zuiglammeren 90-115, alles per stuk. Aanvoer slachtvee 785 stuks. Prijzen extra kwaliteit vaarzen 3.50-3.60, le kw. 3.25-3.35, 2e kw. 3.05-3.20, 3e kw. J.90-3.00, vette stieren. 3.00-3.20, alles per kg gesl. gew. Vette kalveren prima soorten 2.75- 3.00, vette kalveren middenklasse 2.45- 2.65, vette kalveren lichte soorten 2.15- 2.35, nuchtere slachtkalveren 1.70-1.90, zware soorten 1.975-2.20, alles per kg lev. gew. Verdere mededelingen: normale aanvoer van rundvee. Tengevolge van de hooi- en korenbouw matig bezoek en minder vraag naar melk- en kalf koeien, met trage handel en niet ge heel prijshoudend. Ruim aanbod van guiste koeien, handel stug, prijzen moeilijk te handhaven. Groter aanbod van jongvee, handel rustig, prijzen konden zich nauwelijks handhaven. Minder aanbod van vette kalveren, veel vraag, ook voor export, waardoor vlotte handel, met hogere prijzen. Nuchtere slachtkalveren, vlugge han del, met stijf duurdere prijzen. Nor male aanvoer van schapen en zuig lammeren. Vette schapen en zuiglam- meren ruim prijshoudend. Minder aanbod van slachtvee, over het ge heel verliep de handel lui duur. Volgende week wordt de veemarkt gehouden op donderdag 16 augustus. GOES, 8 aug. Export- en indus trieveiling: Yellow transp. st65-75 88.70, st55 en op 47.60-48.30, h65-75 85, h55 en op 45.70-46.10, 2 30, kroet 9.50- 10, Oomskinderen h45 68 2 50, dubb. princ. bonen 1 48.60-49.30, 2 46.40- 46.60, afw. 35.20, z. morellen 1 en 2 96.60, 3 91.60, afw. 38, zw. bessen 2 115, Gewone veiling: Yellow transp. K 41- 46, F 16-33, rode bessen 2 84-110, kruis bessen 2 14-60. krieken 3 46-76, vlees kersen 3 67-87, Early Laxtonl 116- 122, 2 50-92, gr. 82-115, F 43-71, Groen ten: kropsla A2 9, BI 10. bloemkool Al 57, A2 50-71, BI 40-51, afw. 10, komk. Al 13-25, A2 18-24. BI 8-19, dubb. pr. bonen 25-31, snijbonen 60- 68. saxa bonen 17-25, pootuien 12-17, andijvie 12-14, gr. sav. kool 11-13, ro de kool 13-14, rabarber 10-12. toma ten A 60-63. B 62, C 50-56, meloenen 100, Eerstelingen 11-14, id. bonken. 16-20. KAPELLE, 8 aug. Industrie- en exportveiling: rode bessen 3 78, zure morellen 1 en 2 99.80, 3 97.10, stek 35, dubb. pr.bonen 1 45.50-46.10, 2 42.40- 44.20, afw. 25, appelen en peren: Yel low transp. st65 88.20, st60 68.70. st55- 65 49.40-50.20. st55-60 39.50-39.90, h70 89.80, h65 85.70-86 60, h60 50.90-53. h55. 65 41.80-45.50, h55-60 39, 2 28.40-29.10, k 33-47, fabr. 20-36, val 8-23, kroet 9.40, perzikrode zomerappel h60 79, Ooms- kinderenpeer st50 83-91, h50 83-93, h45 61-68 2 33-41, fabr. 19-43, k 48-56, kroet 9-18, val 12-30, verpakte appels: Scarlet Pimpernel st70 129, st65 137, st60 123-125, st55 91, Beauty of Bath h65 1 07, h60 107-108, h55 91-92, kersen: Klerken 98-133, Krieken 103, Abesse de Moulon 108-114, vleeskers 63, zure morellen 89, kruisbessen 42-71, witte bessen 19-20 p. doos, frambozen per doos 1 45-68. 2 36-41, Boisonberry 1 49, pruimen: Early Laxton 1 107-135, 2 63-93, grof 87-109, fabr. 29-63, gesch. 31-67, val 9-33, Czar 1 124, orange- pruimen 1 53, aardappelen 7-8.5, groentenveiling: bloemkool 17-48, sav. kool 10-17, uien 12-15, bospeen 17, waspeen 14-19, kropsla 5-12, tomaten 41-62, augurken 1 66-81, 3 38. 4 10-17, komkommers 12-23, stek 10 p kg, rode kool 17, spitskool 20, rabarber 11. TERiNEUZEN. 8 aug. Sla 10.20- 10.60, bloemkool A2 53-62, B2 31-53, B afw 11-18, gr. komk. C 13-17, witte komk. B 19-23, C 15-23, meloenen 81, selderij 3-5, peen 10-25, kroten 3-8, uien 6-12, Eerstelingen bonken 10-11, 1 6.90-10. Bintjes bonken 10.30-11.40, 1 5.80-8.40, 2 3, Eigenheimers 1 8-8.70, andijvie 21-13, princ. bonen 25-47, saxa 20-35, kroten 4.5, rode kool 20- 22, sav. kool 11-26, witte kool 11, prei 48-55, rabarber 24, tomaten A2 55-57, B2 54-60, C 40-46, CC 30, spitskool 17- 18, Yellow transp. A 77-86, B 64-69, C 43-51, BC 53, overige soorten appels huish. grof 71-74, 1 47-55, 2 30-40. K 40-55, val 9-29, Early Laxton 1 91-110, 2 50-85, fabr. 47-82, val 24. Oomskin deren 37-45, rode bessen 71-98, drui ven 2,48-2.79 Mannheim 398 (-7), Kaub 306 (-9), Trier 154 (-20), Koblenz 303 (-2), Keu len 306 (+11), Ruhrort 523 (+10). Lo- bith 1148 (+6), Nijmegen 923 (+3), Arnhem 920 (+4), Eefde 450 (-4), De venter 343 (-5), Namen la Plante 162 (-5), Maastricht hoofdsluis 4395 (-5), Borgharen 3915 (-33), Belfeld 1137 (+31), Grave 463 (-10). TE KOOP: HILLMAN 1954 1400 km gelopen, als nieuw HILLMAN 1950 prima in orde HOREX 1953 350 cc kopklep, als nieuw. KEES HUYBREGTS Tel. 2155 Blauwedijk 47 Middelburg VOOR ZO SPOEDIG MOGELIJK GEVRAAGD Aanmelden: Mevr. A. EGGERMONT, K. Nieuwstr. 21, Tel. 92, Hulst Adverteert in dit blad Het adres voor BETER SCHILDERWERK Eerste Zeeuwse Autospuitinrichting Vraagt prijs van onze beton-emaille OVERAL TE ONTBIEDEN SPUIPLEIN 9 Telef. 496 BRESKENS PRAKTIJKDIPLOMA BOEKHOUDING Nederlandse Associatie. Aanvang cursus begin sept, a.s. Aanmelden bij R. KLEIN, Rozenlaan 2, Sas van Gent. 448-o Staatsgediplomeerd Boekhouder. TE KOOP OF TE HUUR een goed onderhouden woon- en winkelhuis, met tuin, gelegen te Aardenburg. Brieven onder no. 440-o, bureau van dit blad. BANKINSTELLING TE ROOSENDAAL vraagt voor spoedige indiensttreding Net voorkomen, niet ouder dan 16 jaar, in het bezit van diploma Mulo. Uitsluitend candidaten wonende te Roosendaal kunnen voor deze betrekking in aanmerking komen. Eigenhandig geschreven no. 32121-00 van dit blad. sollicitaties onder ALLEEN GELDIG VRIJDAG 10 AUG. NYLON dames onderjurk met plissée en kont boven en onder ofge- werkt, alle moten 590 BLOKSPORTKOUSEN 'n prima schoolkous, mooie frisse kleuren en dessins, teen en hiel met nylon ver sterkt. maat 4 5 6 7 88 98 1.08 1.28 maat 8 9 10 1.38 1.58 1.78 KEUKENDOEK van prima dubbele badstof, In diverse kleuren 4 OQ 50 x 60 cm Schriftelijke bestellingen welke ZATERDAG in ons bezit zijn worden SNEL EN ZORGVULDIG tegen deze PRIJZEN uitgevoerd I WEEKEND TAS van waterdicht linnen, grote inhoud met twee vooriakken, extra versterkt met lederen hoeken en sluitriem. In de kleuren groen - bruin en noot, als vakantie- |S0g aanbieding w GLOEILAMPEN sxtra goedkoop en goed, 100 watt, in wendig gematteerd, merk „Edison" QA 2 stuks voor GESNEDEN KOMKOMMER roet-zuur, nieuwe oogst, literpot EO statiegeld) ORIGINELE ENGELSE DROP eigen import 200 f rem STRANDBAL spblaasbaor, prima kwaliteit rubber in frisse kleuren QQ grote moot DAMES HOEDEN diverse charmante modellen chinees stro, met leuke gar nering, In vele mode- 4 58 kleuren COCOS KEURMATJE in frisse dessins, zware kwaliteit, maat 40 x 70 cm BREDA GEBAK- of FRUITSCH AALTJES helder glas met reliëf motief, zeer practisch zijn deze schaaltjes c« nu 6 stuks voor

de Stem | 1956 | | pagina 7