DE HERVERKAVELING EN DE SANERING IN ZEELAND HONIG'8 Ook voor repen! Nescafe is koffie! H TIMI1M Groentesoep TWEEDE BESPREKING ZEKER NOG NODIG Oesterhandel wil vrijheid ZWARE EISEN TEGEN ZWARE JONGENS DE DIJK IS (BIJNA) DICHT Me Dr. E. Tonkes naar Utrecht Moderne Kunst in Brabant Walcheren moest bijna geheel opnieuw ingedeeld worden De omvang Ambonees pleegde serie diefstallen Friese beschuit Treffend weerzien te Terhole Kies de gemakkelijkste manier om lekkere soep te maken! Neem direct... 35 ct per zakje voor 4 borden Lieftinck sprak met fractie-leiders De harmonie van Zaamslag jubileert Gezworene hij polder Zonnemaire Pruimen zijn duur Hoogwaterstanden In prijs en gewicht Bromfietsrijder bij Kloetinge aangereden Aiotor in brand te Steenbergen Bestuurder gewond Gouden feest van de Goese parochiekerk Het muziekfestival te St.-lansteen Toon de Soepde kapper en Arnhemse Nol Walcheren VLISSINGEN Jlingrijderij trekt deelnemers Z.-Vlaanderen HULST Oud-verpleegsters naar Den Bosch' EXAMENS AGENDA Heden Morgen SPOO TIE Lil AAN DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 9 AUGUSTUS 1956 In een extra nummer, dat de landbouwvoorlichting te Den Haag uitgaf, wordt het reusachtige werk der herverkaveling en sanering in Zeeland uit voerig belicht, door de assistenten van de landbouwvoorlichting in ons ge west. Nauw betrokken bü deze zaak, brengen zij heel wat wetenswaardigs aan het licht. Behalve voor de technische zijde, blijken zij ook oog te hebben voor de menselijke kant en stuk voor stuk beseffen zij hoe diep de nodig geachte maatregelen ingrepen in leven en bestaan van de boeren die er bij betrokken werden. Bij de herverkaveling in Zeeland, welke zich afspeelt op de Zeeuwse eilanden, gaat het om een gebied van 52.350 ha, veel meer dan de helft der totale oppervlakte. Op Walche ren ging het om 15.000 van de onge veer 17.000 ha, Schouwen-Duiveland met zijn 21.000 ha, valt geheel in de herverkaveling evenals Tholen met zijn 11.000 ha en op Zuid-Beveland tenslotte wordt te Waarde 850 ha en in de Zak 4500 herverkaveld. Bedrijf ssanering De landbouwassistent E. Krijger geeft in zijn beschouwing een duide lijk beeld wat de sanering in het ka der van 't herverkavelingswerk voor Walcheren heeft betekend. In totaal werden op dit eiland 240 bedrijven gesaneerd, waarvan er op 29 alleen de tuinbouw werd beoefend. Een vergroting met 1 a 2 ha geeft weinig verandering in het bestaand bedrijf- Wanneer daarentegen een klein bedrijf van 5 a 6 ha op een grootte komt van 10 a 12 ha, dan moet de gehele opzet van het bedrijf worden herzien. Zoveel mogelijk is getracht om ook deze groep in hun overgangsstadium te adviseren. Voor de bedrijven beneden de 10 ha werd hierbij dankbaar gebruik gemaakt Dr. E. Tonkes, vrouwenarts sinds 1946 te Middelburg is met ingang van 1 september benoemd tot directeur van het universitair kankercentrum te Utrecht. Dr. Tonkes die in 1903 te Arnhem is geboren heeft van 1932 tot 1946 zijn praktijk in die stad gehad. In Aardenburg gepakt De politie te Aardenburg heeft op verzoek van de Vlissingse recherche ter plaatse aangehouden en gearres teerd de Ambonees G., die zich schul dig had gemaakt aan diefstal van een bromfiets. In Vlissingen had hij n.l. een bromfiets gehuurd, doch deze on middellijk daarna verkocht. Bij verhoor bleek, dat hij nog aleer op zijn kerfstok had, want hij bleek een Vlissingse winkelier te hebben opgelicht door kledingstukken ter waarde van driehonderd gulden te kopen zonder te betalen. Voorts is hij schuldig aan diefstal van bromfietsen en rijwielen in Amsterdam en Weert. Hij legde een volledige bekentenis af en zal voor de officier van justitie worden geleid. (Advertentie» van de Dienst kleine boerenbedrijven- regeling, terwijl in enkele gevallen via het Borgstellingsfonds kon wor den geholpen. In de omgeving van Koudekerke werden 9 van deze bedrijven beneden de 10 ha samengevoegd tot een kern van rationalisatiebedrijven. In 1955 werd in deze kern een 27000.ge ïnvesteerd met een subsidiebedrag van ƒ3510.De hoop dat deze kern een voorbeeld zal worden voor de om geving lijkt alleszins gerechtvaardigd Verplaatsing naar IS. O. polder De sanering ging gepaard met een verplaatsing van ettelijke tientallen boeren. Voor Walcheren waren in de Noordoostpolder 3000 ha beschikbaar gesteld, die helaas niet ten volle zijn benut. Algemeen was men in Walche ren erg hokvast en zonder drin gende noodzaak was er weinig ani mo om het eiland te verlaten. Som mige kandidaten trokken zich weer terug, andere werden afgewezen. Voor de gebruikers van bedrijven op goede grond en voor de eigenaar gebruikers was het vertrek naar de Noordoostpolder niet altijd een ver betering. Men wilde wel gaan als men ginds een groter bedrijf zou krijgen, maar dit bleek vaak niet mogelijk te zijn. De meeste gegadig den waren landbouwers die hun ver woeste bedrijf moesten herbouwen en dit financieel niet goed aankonden of aandurfden. Getracht werd om door propaganda het aantal sollicitanten zo hoog mogelijk op te voeren en veel al was een extra bezoek nodig alvo rens een besluit werd genomen. De verplaatsing binnen Walcheren had voornamelijk betrekking op het brengen der boeren naar de poel grondgebieden. Hierbij kan men on derscheid maken tussen hen die een nieuw te stichten bedrijf krijgen toe gewezen en hen die een bestaand be drijf, waarvan de vorige gebruiker naar de Noordoostpolder was ver trokken, in exploitatie kregen. In bei de gevallen moest de nieuwe gebrui ker zijn bedrijf uitoefenen onder an dere omstandigheden dan waaraan hij gewend was. Met deze landbou wers werd een intensief contact on derhouden. Het eerste aanknopings punt vormde als regel het verzoek van de landbouwer om het nieuw toegewezen bedrijf samen met hem te beoordelen. De groep omvatte vooral jonge energieke mensen, die graag de hun geboden kans wilden benutten. Op 'n enkele uitzondering na lieten zij hun nieuwe kavels direct bemonsteren voor het uitvoeren van grondonder zoek. Met hen werd het gehele bedrijfs plan opgesteld. Ze vormden het meest dankbare object voor intensie ve voorlichting. In het begin stond men vaak wantrouwend tegenover de nieuwe gronden. De poelgronden had den vanouds een slechte naam, om dat de landbouwkundige mogelijkhe den er altijd beperkt waren geweest. Na 2 a 3 jaren bleek echter dat dit wantrouwen volkomen ongegrond was geweest. Deze toen goed ontwa terde, gedraineerde en later door de boer gekalkte gronden leverden een goede oogst. Alleen de goede verzor ging door de landbouwer die nu bij zijn land woont, samen met de cul tuurtechnische verbeteringen, hebben dit resultaat opgeleverd. Vaak moest ook hier het vertrouwen in het oor deel van de onpartijdige deskundige de doorslag geven om in deze gebie den te gaan beginnen. Grondonderzoek Was de voorlichtingsdienst zeer ac tief bij de sanering: niet minder was zij het bij de eigenlijke herverkave ling. Zo werd o.m. op zijn initiatief overgegaan tot een regionaal grond onderzoek op Walcheren voor reke ning van de Herverkavelingscommis sie. In totaal werden 11300 grond monsters genomen en van elk bedrf werd een schetskaart vervaardigd, waarop de monsternummers waren aangegeven. Elke landbouwer kreeg deze schets van zijn bedrijf met de analyses en het adviesformulier. De assistent gaf steeds een mondelinge toelichting op het bedrijf zelf. Deze wijze van werken heeft enorm bijge dragen tot een doelmatige bemesting en bekalking van de te zure gronden. (Advertentie) (Advertentie) rv FABRIEKEN IE LEEUWARDEN -Li- Jaren geleden verlieten achtereen volgens de ouderlijke woning: Angela Rosalia en Anna Vioen, een drietal dochters van de wed. Vioen te Ter hole, om zich als religieuzen te gaan wijden aan gebed en liefdewerken. Gisteren kwamen de drie klooster zusters voor één dagje terug naar Terhole, terug naar hun intussen be jaarde moeder, hun broers en zus ters. Het was een ontroerend weer zien. Dat het een echte onvergetelijke dag voor moeder Vioen, haar doch ters en de verdere familie geworden is, dat lijdt geen twijfel. De drie kloosterzusters t.w. zr. Par- cella (RK Ziekenhuis Hulst), Zr. Ma thilda (St. Elisabeth-gasthuis Breda) en Zr. Angelique (Mariaoord Vinke- veen) zijn resp. 24, 18 en 16 jaar religieuze en zijn in die jaren nim mer meer in Terhole geweest. (Van onze Haagse oorrespondent) De informateur, professor Lieftinck, heeft gisteren in het Torentje bespre kingen gevoerd met drs. A. H. Kort hals (VVD), de heer Tilan :s (CHU), prof. dr. J. Zijlstra (AR) en in de na middag met prof. mr. C. P. Romme, fractieleider van de KVP. Voor deze laatste was de gehele namiddag ge reserveerd. In de avond is ook mr. J. W. Bur ger PvdA geruime tijd in het Toren tje geweest. Met opzet is van de ge bruikelijke volgorde afgeweken en heeft de informateur eerst de kleinere partijen willen horen. Volgens de woordvoerder zijn de problemen daar iets minder gecompliceerd. Deze woordvoerder verkondigde zelfs de mening, dat de kleine partijen tegen het regeringsprogramma van dr. Drees noch tegen dat van prof. Romme ernstige bezwaren hebben. Omtrent de opening van het schaak spel kan uit de eerste informaties nog slechts worden meegedeeld, dat al aanstonds is gebleken, dat de proble men van zo diepgaande aard bleken, dat zeker de fractieleiders van de grote partijen nog deze week voor een tweede bespreking zullen worden uitgenodigd. Het zou in de bedoeling van prof. Lieftinck liggen om reeds aan staande maandag aan de Koningin rapport uit te brengen, waaruit H.M. zal kunnen opmaken, of deze derde poging om tot een kabinet op brede basis te komen, kans van slagen biedt. In politieke kringen wint steeds meer de overtuiging veld, dat, mocht prof. Lieftinck niet slagen, de kan sen voor de regering op brede basis er buitengewoon slecht voor zullen staan. Ook om die reden neemt men aan, dat allen, die thans bij de voor bereiding betrokken zijn, hun uiterste best zullen doen om tot een vergelijk te komen. Belangrijk zal ongetwijfeld ook zijn, hoe de besprekingen in de verschillende fractievergaderingen, die ongetwijfeld deze week zullen worden gehouden, zullen verlopen. Muziekfestival bij 70-jarig bestaan De Harmonie „Volharding" te Zaamsla» bestaat 70 jaar en ter ge- leger eid van dit zeldzame jubileum organiseert dit muziekgezelschap a.s. zaterdag een muziekfestival, waaraan behalve de jubilerende harmonie zelf de volgende gezelschappen deelnemen: Biervliet, Terneuzen, Hansweert en Schoondijke. Om 3 uur worden de deelnemers en de jubilerenden op het gemeente huis officiéél door het gemeentebe stuur ontvangen, om 4 uur is er een rondgang door het dorp en om 5 uur zullen de concerten aanvangen. De 70-jarige „Volharding", die in de afdeling uitmuntendheid uitkomt, heeft een fraaie staat van dienst. Ze mag ook thans een unicum heten, want er zijn zeer weinig muziekgezel schappen die zozeer de belangstelling van de jeugd hebben als dit. Een groot aantal jeugdigen speelt in de Harmonie mee. Haar tegenwoordige directeur is de heer J J. Meyers te Terneuzen. daarvoor fungeerde de heer Hon. de Gucht uit Hulst als zo danig en de eerste directeur van de harmonie was de onder vele muziek liefhebbers in Zeeuwsch-Vlaanderen nog steeds welbekende heer H. Wisse uit Zaamslag. Bij koninklijk besluit is benoemd in de provincie Zeeland met ingang van 1 augustus 1956, tot gezworene van de polder Zonnemaire, J. C de Vlieger, te Zonnemaire. Zeer hoge prijzen worden er op het ogenblik betaald voor pruimen, welke in geringe mate worden aan gevoerd op de veilingen In andere jaren is er steeds eind jtili en begin augustus reeds een redelijk aanbod van vroege pruimen. Nu is het nog nog maar mondjesmaat. De vroegste rassen hebben namelijk praktisch geen vruchten als gevolg van de on gunstige weersomstandigheden tij dens de bloei. z z Omdat het vakantie is en het weer de vraag naar pruimen ook stimu leert, orden hiervoor thans zeer hoge prijzen betaald. In Zeeland is het op het ogenblik de Early Laxton welke in een enigs zins betekenende mate wordt aange voerd en hiervoor wol-den prijzen be taald van f 1,20 to' f 1.40 per kg voor de goede kwaliteit. Een groot deel der aanvoer bestaat uit gescheurde vruchten. Ook hiervoor worden prij zen betaald welke ongekend hoog zijn en lopen tot f 1,— per kg. Over het algemeen wordt in Zee land een redelijke pruimenoogst ver wacht, maar landelijk verwacht men toch een belangrijk lagere oogst dan in normale jaren. Voor de provincie Zeeland gelden voor morgen, vrijdag 10 augustus, de volgende hoogwaterstanden: te Hans- weert om 5.43 en 17.41 uur: te Ter neuzen om 4.52 en 17.14 uur en te Vlissingen om 4.23 en 16.40 uur. De adviescommissie der verschil lende verenigingen voor oesterkwe kers en exporteurs heeft, na een ver gadering te Yerseke, aan de voor zitter van het Bedrijfsschap voor vis- serij-produkten, drs. v. Dijk, voorge steld de gehele handel, zowel prijzen als gewichten, vrij te geven. Dit zou, wanneer het doorgaat, een omwente ling in de oesterhandel betekenen. De „Vebo" en de Zeeuwse Oester" hebben zich ook uitgesproken voor een centraal verkoopkantoor. Met een dergelijk verkoopkantoor wordt reeds jaren succesvol in de mosselhandel gewerkt. Ernstig: gewond Gisteravond is op de Rijksweg on der Kloetinge een bromfietsrijder, die van Goes uit in de richting Kapelle reed, zonder richting aan te geven, plotseling naar links gezwenkt, om de Molenweg in te rijden.. Hij werd toen gegrepen door een auto, bestuurd door de heer V. uit Bergen op Zoom. De b^omfietsberijder, naar schat ting een goede vijftiger, werd tegen de weg gesmakt en bleef met een schedelbreuk bewusteloos liggen. Een Goese arts verleende eerste hulp en liet de man naar St. Johanna brengen. Daar het slachtoffer geen identiteitspapieren bij zich had, wist men eerst niet, rhet wie men te doen had. Later meldde zich een jongen aan, die zei de man te kennen. Hij deelde mee dat het de oesterhande laar Boone uit Ierseke was, wat juist bleek te zijn. Gisteravond laat ver keerde de man nog in levensgevaar. Naar de politie ons meedeelde treft de chauffeur van de auto geen schuld. Toen de 38-jarige Steenbergse mo torrijder v. T. gisteravond even na 8 uur benzine tankte bij garage T. aan het kruispunt Dinteloord-Steenbergen- Kruisland, raakte de tank overvol. De overlopende benzine vloog in brand door een vonk van de motor en in een oogwenk stond de machine in lichter laaie. Ook de kleding van de bestuur der vatte vlam. De man rende de wo ning van de garagehouder binnen, waar men hem snel de brandende kleding van het lichaam rukte. Niet temin had hij brandwonden aan han den en benen opgelopen, waarvoor hij in het ziekenhuis te Steenbergen be handeld moest worden. Het vuur van de motor werd met blusapparaten bestreden. De benzine pomp is wel geblakerd uit de strijd gekomen, maar vatte gelukkig geen vlam. Onder auspiciën van de heemkun dige kring ,,De oude Vrijheid" wordt in het slot ,,Dommelrode" te St. Oe- denrode, eens de residentie van de kwartierschout van Peelland en tot voor kort zusterklooster, een tentoon stelling gehouden van moderne schil derijen van Noordbrabantse schil ders. Deze expositie werd daar in gericht in verband met het achtste werkkamp van de stichting „Bra bants Heem" en duurt tot 31 augus tus. Bij de samenstelling van de exposi tie is niet zozeer gestreefd naar vol ledigheid als wel naar variatie. De werken zijn ondergebracht in de voo malige kapel en kloosterrefter. altijd welkom Dit jaar is het een halve eeuw ge leden, dat de toen, nieuwgebouwde parochiekerk te Goes in gebruik ge nomen werd. Op zondag 7 oktober zal dit gouden jubilé kerkelijk worden gevierd met een pontificale H. Mis. welke gecele breerd zal worden door mgr. Jos. Baeten. De deken van Goes gaf als zijn me ning te kennen, dat een eventuele feestgave het best zou kunnen be staan uit een te vormer, fonds, om daaruit de kerk van gebrandschil derde ramen te voorzien. Volgende maand, zo is het voorne men. zal daarvoor bij de parochianen worden rondgegaan. (Advertentie) Ongekende deelname Reeds meerder malen is te St. Jansteen een muziekfestival gehou den, maar de deelname voor het in ternationaal muziekfestival op 26 augustus bij gelegenheid van de Steenfeesten overtreft alle vorige. De inschrijving is nu gesloten en niet minder dan 15 verenigingen heb ben hun deelname verzekerd, n.l. r.k. Harmonie St. Jan, St Jansteen; fanfare Nooit Gedacht, Graauw; r.k. fanfare Koewacht; r.k. Muziekvereni ging Heikant; fanfare ,,Con Affez- zione" Kwadendamme; fanfare Wel doen door Vermaak Clinge, fanfare St. Cecilia De Klinge België; Kon. fanfare St. Cecilia Meerdonck België; fanfare De Scheldezonen Nieuw Na men; fanfare Eendracht Vrasene België; fanfare Excelsior Terhole; fanfare Vrijheid Eendracht Lams- waarde; Muziekkorps Brandweer van Oudeghem België; fanfare Vrij en Blij, Kemzeke België en Boerenka- pel St. Jansteen. (Advertentie) De procureur-generaal by het ge rechtshof te 's-Gravenhage heeft zware straffen geëist tegen drie mannen, die per auto het pad van de misdaad waren opgegaan en over wier capriolen we enkele weken geleden al schreven. De 44-jarige fabrieksarbeider A. J._ H., alias ,,Toon de Soep", hoorde een gevangenisstraf van drie jaar tegen zich eisen, evenals de Arnhemse koopman A. R., beter bekend als Arnhemse Nol". Tegen de kapper T. van H. uit Rotterdam requireerde de procureur-generaal vier jaar met aftrek en vernietiging van een in be slag genomen auto. Alleen de kapper gaf min of meer toe dat hij zich aan misdrijven had schuldig gemaakt. De beide andere zware jongens hielden vol dat ze zo onschuldig waren als pasgeboren kin deren. Het was begonnen in september van het vorig jaar. Van H. had een auto, die dringend nieuwe banden nodig had. Deze banden werden gestolen uit een sloperij bij Rotterdam. Van H. beweerde dat Toon het deed, maar Toon zei dat hij er juist niets mee te maken wilde hebben en dat hij uit de auto was gestapt toen van H. de banden ging stelen. Van H. en Toon, die als getuigen werden gehoord in de zaak tegen R. legden verschillende verklaringen af. R. die met een stort vloed van woorden zijn onschuld wilde bewijzen, deed vele verwarde verha len, ,,Ik begrijp er niets van/' zei daarom de president, toen R. weer met een verklaring kwam waar geen touw aan was vast te knopen. „Daar heb je het nu al", riep R. daarop uit, „Dan moet U ook beter luisteren". Voorts was er nog een zaak van een gestolen bromfiets en twee fietsen, die door bemiddeling van „Toon de Soep" in Oss werden verkocht. Deze rijwielen waren per auto naar Oss gebracht. De kapper beweerde dat „Arnhemse Nol" de fietsen had ge stolen en deze op zijn beurt zei dat de kapper met de gestolen rijwielen bij hem was gekomen. Voorts zeiden zo wel Arnhemse Nol" als de kapper dat zij „Toon de Soep" niet kenden en nooit hadden gezien, voordat zij met de gestolen fietsen in Oss kwa men. „Maar", riep R., „jij hebt met „Toon de Soep" in Groningen geze ten". ,,'t Is nic+ v/aar", zei van H., „jij bent met hem in Leeuwarden gezeten". Het werd beschuldigen over en weer. De procureur-generaal zei er van overtuigd te zijn dat hij met ver- stolkte boosdoeners had te doen. De straffen die hij eiste, waren zwaar der dan het vonnis dat de rechtbank eerder had uitgesproken. DE BESTE BEREIDINGSWIJZE: Wanneer U Nescafé in het kopje hebt gedaan: 1. eerst kokend water erbij m. 2. dan pas suiker en melk naar NS smaalt toevoegen. Bus voor ten minste 35 koppen f 2.55 en voor 140 f 9.20, Coffeïne-vrij respectievelijk f2.90 en f 10.45 U T' ft a AV De werkzaamheden aan de inpol dering van het stuk IJselmeer, dat weldra tot een niéuwe polder Oos telijk Flevoland zal worden, zullen binnenkort zijn voltooid. Thans wordt evenwel nog overal koorts achtig gewerkt aan de voorberei dingen voor de grote dag, waarop het laatste dijkgat zal worden ge dicht. Foto: Bij Lelystad, de hoofdplaats van de toekomstige nieuwe landbouwstreek is inmid dels reeds een nieuwe verbindings- sluis in gebruik genomen. De op name toont deze nieuwe sluis op de voorgrond en op de achtergrond de huizen van Lelystad. Aan de ringrijderij, die zaterdag 18 augustus op de Steenenbeer wordt ge houden, zullen niet minder dan 140 ringstekers deelnemen; dit is een aantal dat boven de verwachtingen uitgaat. De Zeeuwse ringrijderij-ver- eniging organiseert dit festijn met medewerking van gemeentebestuur; V.V.V.middenstand en zomershow- comité. De mij ,,De Schelde" subsi dieert. Sluiskil STICHTING SFEELTUIN. Bij notariële akte is hier ter plaatse opgericht een Stichting „tot het op richten en instand houden van één of meerdere speelterreinen voor de jeugd." Men is thar.s doende een voorlopig bestuur „op brede basis te formeren", dat „geacht kan worden het vertrou wen van de gehele Sluiskilse bevol king te genieten". Westdorpe BRANDSPUIT De brandweer heeft haar nieuwe spuit gekregen, 's Avonds om 7 uur werd met de nieuwe Metz spuit proef gedraaid aan het kanaal van Terneu zen naar Gent. Het proefdraaien verliep tot volle tevredenheid van de brandweerlieden. OUDEN VAN DAGEN Onlangs was besloten om voor de ouden van dagen in deze gemeente twee maal per week een ontspannings middag te organiseren. In afwijking hiervan is thans besloten om slechts een keer per week bij elkaar te ko men. Wel zal getracht worden dit in de naaste toekomst te wijzigen in twee maal per week. REISCLUB DE REINAERTSVRIENDEN In onze stad is een nieuw reisclub opgericht, die zich „De Reinaerts- vrienden" heeft genoemd en met cir ca twintig leden is gestart. A.s. zon dag zal ze voor de eerste maal in de Bruyn's restaurant haar plannen bespreken. St.-Jansteen Raadsverslag verhuisde Het verslag van de spoedeisende raadsvergadering is per abuis terecht gekomen onder het plaatselijk nieuws van Hulst, in onze krant van giste ren. Kuitaart KERMIS WAS MINDER De jaarlijkse kermis is weer voor bij. Hij was dit jaar vergeleken bij vroeger heel wat minder. Voor de volksspelen voor de vol wassenen was praktisch geen deel name. Met de volksspelen voor de jeugd ging het beter. Overigens was er ook geen enkele andere attractie voor de schooljeugd. In november 1955 werd het 75-ja- rig bestaan van het Groot-Zieken- gasthuis te Den Bosch gevierd. In het kader van deze jubileumviering zal nog een reünie van oud-verpleeg sters worden gehouden en wel op zon dag 7 oktober. Alle verpleegsters die haar driejarige opleiding in het Groot Ziekengasthuis te Den Bosch hebben gehad en daar het eindexamen de den, zijn o pdeze reünie welkom, mits zij tijdig haar naam en adres opge ven aan Zr. M.F. Deenen, St. Anna- plaats 4, Den Bosch. notariaav Te Den Haag slaagde de heer E. HSel uit O&senisse voor het eerste gedeelte notariaatsexamen. hoofdakte Mej. A. Franse onderwijzeres aan de r.-k. jongensschool te Kwadendamme, slaagde voor de hoofdakte onderwijzeres. gezel schoenhersteller Te Zwolle slaagde voor het diplome gezel in het sohoenherstellersbedrijf de heer L. Seghers uit Hulst. costumiere Op het examen voor costumière, dat te Breda werd afgenomen slaagden de dames N. Bosman, C. v. d. Made, J. Meyer, C. Leuthaal en B. Verstraeten, allen uit St. Filipsland, en de dames S. Braat, L. Deurlo en J. de Hond uit Tholen. coupeuse Voor het diploma coupeuse slaagden de dames C. Smaat uit Nieuw-Vossemeer, R. Herel uit Steenbergen. F. Bosman uit St. Filipsland en L. Houler uit Krabben- dijk. costumiere Op het te Breda gehouden examen der Eerste Nederlandse Mode Vakschool slaagde mej. T. Akkerman uit Rilland Bath, voor costumière. middenstandsdiploma Mej. M. Vromans en de heren C. Peys en A. Bernaerts, uit Alphen, behaalden het middenstandsdiploma. WONINGTEXTIEL Arthur IJsebaert uit Terneuzen slaagde te Rotterdam voor het exa men voor de vakgroep woningtextieL hulst Bioscoopgebouw 8 uur: Car men Jones, 18 j. ontwerpen —Rubenshuis: Tekeningen van p. p. Rubens. ANTWERPEN Rubenshuis: Tekeningen van P. P. Rubens. «xx>oo<xx OOOOOOOO LIET verlit spoorwe toe geleid, d worden. Of volledige fii leiden, is ee voortbestaan goeddeels v sprakelijk z verwachten. Nu heeft Kempen eei premier va praktisch or tekorten als wordt aange gen toch hui bij de indusl door de aan dernisering i Het komt staat de spo van deze ta van subsidif ken. Als ree immers het den ingeroej De stichtir denkt in spoorbaan 1; en de parallc gen autostra wel oog vooi het financiël gische spoor gelost. Inderc der door ge pregnanter g Maar de st terecht de ei belang voor, dige spoorw voldaan. pROF. Lieft ze van v cieel aan he Hij was de de mislukkin me enkele wachten. N Lieftinck eei formaat is. het weer op derlands fin; ontreddering bewindsman, werk kon vei bewondering kennis van z; ter ook niet ken, dat h iemand dus op de econon de wenselijk komst. Hij t zijn beginseli ten steeds ta; liet zich slecl missen bewej Wie mocht dei zomer het alk met ons Nede troosten met d uit Tunbridge geneeskrachtij gelse graafsc weergoden he ste zomerweei Na een wolkb 2) Ik wilde ni zeker wist da vervalsing ni< den. Volgens daad, die mc kon kwijtsche de consul zir op. Een maani gekomen mc die de Mexic strekt had e gegaan. Dat Calisto is bro het enige wa; stond uit ron zen hoe heei winters in Mc ren. In geda stadje Merid schuchtere wi schap kon lij rookpluimen der huizen, ei waarover de Daar wilde ik Ik snakte e straten te ku gezichten te

de Stem | 1956 | | pagina 2