Relletjes in Ambonezenkampen op Walcheren DJAKARTA betaalt zijn schulden aan Nederland niet meer Nasser gaat kabinet nu toch raadplegen BELANGRIJKE RIJKSSUBSIDIE voor OUDENBOSSCHE BASILIEK Lieftinck gaat naar Soestdijk DE DOOD OP DE WEG Nederlands autobusje uitgebrand - één dode Mossadek op vrije voeten Auto rijdt op muziekkorps Diefstal en geweldpleging brachten 46 man in de cel Financiering is nu verzekerd: DAGBLAD VOOR ZEELAND POLITIE MOEST NAAR VUURWAPENS GRIJPEN Geweld Het begon met kippendiefstal Aanval op de politie Posthume hulde voor dr. van Heuvcn Goedhart STAKING IN STAALINDUSTRIE Y.S. GEëINDIGD Wel die aan andere landen Conferentie van Arabische Eiga Oorlogsbodems kiezen zee Motorrijder vloog bekendgemaakt' uil de bocht Minder buiig Drie gewonden in Zandvoort Dit jaar geen „schildersregeling" Rehabilitaties in Polen EOKA stelt gijzelaar in vrijheid z«n leeft«d e» Ook provincie zal niet lang Tussen Hamburg en Bremen wachten Drie zwaar- en vier lichtgewonden 96e JAARGANG No. 22219 uitgave N. V. Uitgevers MA). Neerlandia. ?erschynt elke werkdag. Bureaus: Breda, ftelgerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 335T Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J H A Bruna Redactieraad J M. A C. v. Dongen C J v Hootegem Mr Ut A J. J- M- Mes- M' H fVl U. de Reenter. L. J. v. t Westende, P V M Ver- cauteren Abonn.pnjs Dy voorurtbet t 5.85 p gwartaal, p. post 1 b.5b. D. week luitst ei) niet postbestelL) t (1.45 tneasse wordt berekend Losse numm 13 ct Postrek 178841 Voor God. Koningin «n Vaderland MAANDAG 6 AUGUSTUS 1956 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselyka aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwss editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede- delingen f 0.35 per m/m) Bij contract aan- ueniijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra, inzendingen op advertenties, welke de uit- gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. lr v tv-t- Eilanden tOES We^t^iri^e WH. leletoon 2236 - Bureau vooi Zeeuwsch Vlaanderen: HULST. Uubbele Poort 7. Telefoon 102 (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. ^601 OOSTBURG. Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) (Van onze correspondent.) Negen gewonden en totaal zes en veertig Ambonezen in de cel, dat was de balans welke zaterdagavond laat kon worden opge maakt van de relletjes welke vrijdagavond en zaterdag plaats vonden in de Ambonezen-woonoorden te Westkapelle en Middel burg. Tal van middenstanders te Westkapelle, Domburg en Mid delburg werden gedupeerd en aan het uitermate correcte optre den van autoriteiten en politie is het te danken, dat de balans niet groter is. In de kampen te Westkapelle en Middelburg I zitten hoofdzakelijk leden der Partai Nasional Meluku Selatan. Hun leider, de heer Siwa- letti verblijft in het woonoord te Westkapelle, doch zit thans eveneens in een cel opgesloten. De P.N.M.S. wordt door de Nederlandse regering niet erkend en dit zette reeds lang kwaad bloed bij de leden. Herhaaldelijk kwam het tot uitbarstingen. DRUNEN: Een 9-jarig meisje, dat bij haar vader achter op de fiets zat, is dodelijk verongelukt doordat een slippende auto de fiets aanreed. HAAKSBERGEN: Een 40-jarige Duitser, die in een onoverzichte lijke bocht teveel links reed, bot ste met zijn motor tegen een te gemoetkomende autobus. De man werd op slag gedood. VEENENDAAL: De 21-jarige bloemist Huuting verleende met zijn motor geen voorrang aan een personenauto. Hij botste er in volle vaart tegenaan en was op slag dood. WEERT: Een motorrijder uit Am sterdam, die, moest remmen voor een parkerende file auto's slipte. Hij kwam te vallen en zijn 60-jarige echtgenote, die op de duo zat, be landde zo ongelukkig op het weg dek dat zij kort nadien overleed. bod werd ingesteld van 21 uur tot 6 uur. Een detachement Rijkspolitie groepeerde zich rond het kamp. De bewoners van het kamp traden pro vocerend tegen de politie-mensen op, die echter uitermate beheerst en cor rect het uitgangsverbod handhaafden. Vorige week zondag stal men col lectief in Westkapelle een twintigtal kippen. Het motief luidde: „men kreeg geen geld of voedsel van de Nederlandse regering." Zoals bekend vallen alle Ambonezen in Nederland onder de zelfverzorgingsregeling, doch zij, die niet beschikken over in komsten door een werkkring, genie ten een ruimschoots voldoende uitke ring. Deze ondersteuning dient men echter aan te vragen, doch déze groep van P.N.M.S.'ers weigert de formulieren in te vullen... In het par tijprogram der P.N.M.S. is boven dien opgenomen, dat wanneer de Ne derlandse regering niet zorgt voor voedsel etc., de leden dit zélf zullen halen! Na de diefstal van de twintig kip pen te Westkapelle heeft burgemees ter Tydeman een onderhoud gehad met de kampraad. Men beloofde toen de kippen weer bij de boer terug te brengen, hetgeen ook inderdaad ge schiedde. Alleen: de kippen waren allen gedood en ten dele reeds ge pluimd! In de afgelopen week werden bij Westkapelle en Domburg aardappelen en andere veldprodukten gestolen. Vrijdag stal men wederom een aan tal kippen, nu dertig stuks, doch bij een inval in het kamp vond men al leen nog de botjes! Gezien de dreigende houding achtte de burgemeester van Westkapelle het instellen van een Avondklok gewenst, zodat vrijdagavond dit uitgangsver- Zaterdag barstte het geweld zowel in het kamp te Westkapelle als Mid delburg I los. 's Morgens begon 't in Middelburg I. Vrouwen beroofden een passerende melkboer van flessen melk. Een bak ker, die steeds brood afleverde in 't kamp werd bedreigd toen hij om geld vroeg en men stal zelfs brood uit zijn kar. Politie moest de bakker ontzetten waarop een Ambonees rui ten van het kampkantoor inwierp. In dit kamp werden 11 personen gear resteerd, onder wie drie vrouwen. De burgemeester van Middelburg kondig de onmiddellijk 'n algeheel uitgangs verbod af en politie betrok de wacht bij het kamp. In Westkapelle waar de politie bezig was met het onderzoek naar de diefstal en stroperij trok men 's-middags de winkels af. nam daar kruidenierswaren en levensmiddelen mee o.a. een hele baal suiker doch wilde niets betalen. ,,Dicn de rekening maar in bij jullie Koningin of bij Drees" werden de winkeliers toegeroepen. Zij, die trachtten hun waren terug te krijgen, moesten haas tig de benen nemen door de drei gende houding der Ambonezen. Door deze hernieuwde diefstallen werd een uitgangsverbod afgevaar digd voor het kamp Westkapelle. Twee Ambonezen trachtten per fiets tóch door de afzetting heen te breken. Zij verweerden zich met I anden en voeten, doch slaagden er niet in, de politiemannen te passeren. Hierop stormde een grote groep van Ambonezen naar buiten en be dreigden de politie-mannen zodanig, dat men noodgedwongen uit zelfbe houd gebruik moest maken van de vuurwapenen. Negen Ambonezen wer den gewond. Zij werden per ambu lance of taxi overgebracht naar het ziekenhuis te Middelburg. Slechts twee van hen verblijven momenteel nog in het ziekenhuis voor een ver dere behandeling. Wegens diefstal, vernieling, strope- ij en verzet werden 35 Ambonezen in het kamp te Westkapelle gearres teerd de hele mannelijke bevol king en overgebracht naar de be schikbare celruimte op Walcheren en Zuid-Beveland. In de loop van zondag zouden alle Ambonezen worden over gebracht naar het Huis van Bewaring te Middelburg. Het comité voor de toekenning van de Nansen-medaille heeft besloten een bijzondere Nansen-medaille, niet ge bonden aan enig bepaald jaar, post- huum te verlenen aan de onlangs overleden Hoge Commissaris van de Verenigde Naties voor vluchtelingen, dr. G. J. van Heuven Goedhart, „als een speciale betuiging van respect voor zijn buitengewone verdiensten" in die functie. De medaille zal op 3 september a.s, in de raadszaal van het paleis der Verenigde Naties te Genève worden overhandigd aan de weduwe vén de Hoge Commissaris. NIET MINDER dan 329.901 mensen hebben de Rembrandttentoonstelling in het Rijksmuseum te Amsterdam bezocht.. Gisteren is de expositie ge sloten. DE PLANNEN om ongeveer 700 kin deren uit Duitse vluchtelingenkam pen naar ons land te laten komen, gaan niet door. De hoofdinspecteur van de Volksgezondheid heeft deze transporten namelijk afgeraden, HET EEIDRAG aan schadevergoedin gen, dat enkele passagiers van de gezonken „Andrea Doria" van de betrokken Italiaanse en Zweedse scheepvaartmaatschappijen hebben geëist, was zatëïdag al tot meer dan twee miljoen dollar gestegen, IN CHINA heeft men skeletten ge- vor.oen van dinosaurussen, die onge veer 100 miljoen jaar geleden geleefd moeten hebben. FRANSE POOLONDERZOEKERS zullen eind augustus met parachutes in het onbewoonde binnenland van Groenland worden neergelaten, waar zij op 3000 meter hoogte een basis kamp zullen vestigen. VREEMDE ZAKEN stal een 23-jarige vertaler uit Voorburg, o.a. een kope ren plaat van het gebouw van de Turkse legatie in Den Haag en een reclamefluitketel met een middellijn van een meter. EEN VIETNAMESE kustvaarder is tengevolge van het breken van een schroefas in de Chin. Zee is gezonken, Vijf opvarenden konden worden gered, twintig zijn er verdronken. OMDAT HIJ ZICH op het perron in Oldebroek met een portemonnaie van een Amsterdamse dame uit de voeten trachtte te maken, is een 50-jarige ambtenaar van het Centraal Bureau voor de Statistiek door de recherche gearresteerd. KINDEREN DIE GEEN eigen pas poort hebben zullen van 1 september ?;„alev meer alleen naar het buiten man kunnen rei2en. Totnutoe nam men genoegen met overlegging van het paspoort der ouders. „Bethlehem Steel", op een na cle groot ste staalproducent in de Ver. Staten, heeft zaterdag een contract voor drie jaar gesloten met de vakbond voor arbeiders in de staalindustrie. „Beth lehem Steel" is de laatste van de „grote drie" der staalproduktie, die niet de vakbonden overeenstemming hebben bereikt ter beëindiging van de staking in de staalindustrie. Deze staking heeft 35 dagen geduurd. De Indonesische regering heeft zaterdag bekendgemaakt, dat zij de „Indonesische schulden aan Nederland, neergelegd in de R. T. C. - overeenkomsten, niet meer zal erkennen en niet ver der zal betalen". In een communiqué wordt gezegd, dat Indonesië de schulden aan andere landen zal blijven erkennen „ondanks het feit, dat deze schulden werden aangegaan door de Nederlanders tij dens de oorlogsperiode". De R.T.C.-overeenkomsten werden enerzijds door Indonesië opgezegd, na dat de Nederlands-Indonesische con ferentie in Genève in februari van dit jaar was mislukt. De beslissing is genomen op de jongste zitting van het Indonesische kabinet en gebaseerd op het advies van de staatscommissie, die tot taak had de gevolgen van de opzegging van de R.T.C.-overeenkomsten te bestu deren. Hel huidige sn-do van de Indone sische schulden bedraagt 4.081 mil joen Nederlandse guiTens, bestaande uit 420 miljoen gulden aan schulden -.an andere landen dan Nederland en In financiële kringen te Amsterdam gaf men als commentaar, dat het be sluit de kredietwaardigheid van Indo nesië niet zou vergroten. De regering in Djakarta, zo zei men. springt maar al te gemakkelijk met verdragen om Intussen heeft Indonesië ook een stop afgekondigd op de invoervergun ningen. Dit in verband met de devie- zenpositie van het land. Premier Nasser van Egypte zal zijn kabinet bijeenroepen om de westelijke uitnodiging voor het bijwonen van de Londense De Aziatische landen aarzelen nog met hun antwoord op de uitnodiging. Djakarta zei, dat het eerst overleg moest plegen met de Colombo-landen. De conferentie zal in Lancaster House te Londen worden gehouden. Intussen gaan Frankrijk en Enge land verder met hun maatregelen voor een eventueel militair ingrijpen. Het Britse vliegdekschip Theseus" is naar de Middellandse Zee vertrok ken en ook een Frans escortevaar tuig, met commandotroepen aan i 3.661 miljoen gulden aan Nederland ^et sUezkanaal te bespreken. Er j is echter nog geen datum voor I de kabinetsvergadering vastge- steld. Dit werd gisteren in Cairo conferentie, op 16 augustus, over l boord, heeft uit Toulon zee gekozen. De Egyptische regering heeft alle reservisten opgeroepen, zich zo snel mogelijk bij hun onderdelen te mei- den. De bevolking van de grote ste den wordt met luchtbeschermings maatregelen vertrouwd gemaakt. Een regeringsvertegenwoordiger heeft ge zegd, dat alle sportverenigingen en Dinsdag of woensdag komt de andere organisaties „militaire kam- T- -i mnotnn viin nm inn (fo tYloncon J Srw?e?ting van het K.N.M I J te 23J5 uur™"3™110' °Pgemaakt z°Mige perioden, maar ook hier J oter 3h ?en.regen- of onweersbui. "ver het algemeen weinig wind J tot 2Ö11^ad!nmPeratUren Van 17 J WeA^A'TnsSuVt^1 B*lgiSCh t hiehte wind uit veranderlijke 't richtingen. Bewolkt maar ook op- klaringen. Hier en daar een on- weersbui. Lichte stijging van tem- J t peratuur. J Vandaag: zon onder 20.23 uur. Op de Haagweg ter hoogte van Schiphol, reed zondagmiddag een Volkswagen, afkomstig uit Eindho ven, op een andere auto, die, na te hebben geparkeerd gestaan, de weg opreed. De bestuurder van deze laatste auto, die alleen in de wagen zat, kwam met de schrik vrij, maar de twee dames en twee heren in de Volkswagen werden bij deze bot sing ernstig gewond. Wat er van de Volkswagen overbleef toont deze foto. Tijdens de sterrendag van de KNMV op het Zandvoortse circuit is een ern stig ongeval gebeurd. De renner A. H. van Zutphen uit Utrecht vloog, uit het bos komende de bocht uit en kwam hierbij in een groepje mensen terecht, dat onder het prikkeldraad door was gekropen en zich langs de kant had opgesteld. De rijder trachtte tevergeefs het groep je nog te ontwijken. Van Zutphen brak beide armen en zijn rechterbeen op twee plaatsen. Een 11-jarig meisje liep ernstige vleeswonden op aan bei de benen terwijl een 16-jarige jongen zijn rechter onderbeen brak. Er komt voor de winter 1956-1957 geen „schildersregeling", zoals in de laatste jaren toen het departement van Sociale Zaken een bijdrage in de kos ten van het schilderwerk gedurende de wintermaanden verleende. Met het oog op de situatie op de arbeidsmarkt heeft de minister beslo ten de komende winter geen subsidie in genoemde kosten te verlenen. Arabische Liga bijeen om de toestand onder ogen te zien. Nasser zou momenteel intensief contact hebben met zijn naaste advi- I seurs en met vertegenwoordigers van de Indische en de Russische regering. Hongarije zoekt zondebokken Gomulka, de voormalige secretaris generaal van de Poolse communis tische partij, die in 1951 wegens „Ti- toisme" werd veroordeeld, is met nog drie andere bekende Poolse commu nisten gerehabiliteerd. Een van deze drie, Kliszko, is meteen aangesteld als onderstaatssecretaris van Justitie. Radio-Boedapest meldt, dat twaalf Hongaren wegens „het voor Westerse imperialisten vergaren van geheime economische en militaire gegevens tot gevangenisstraffen zijn veroordeeld. Een der beklaagden kreeg levens lang, een ander dertig jaar, en de tien overblijvenden gevangenisstraffen van een tot zes jaar. Waarnemers menen, dat dit waar schijnlijk het eerste is geweest van een reeks processen, waarvan de bedoeling is aan te tonen, dat de „Westerse im perialisten" de schuld zijn van de in Hongarijë heersende ontevredenheid. De 78-jarige Britse onderwijzer John Cremer, die sinds woensdag door de Cyprische verzetsorganisatie Eoka was vastgehouden en die men gedreigd had te zullen executeren als represaille voor het doodvonnis tegen drie ver zetsstrijders, is vrijgelaten. In de nacht van zaterdag op zondag werd Cremer door leden van de Eoka tot zes kilometer van zijn huis ge bracht, waar hij uitgeput en sterk ver magerd aankwam. De Eoka had zaterdagavond vlug schriften verspreid, waarin werd ge zegd dat Cremer vrijgelaten zou wor- Morgen: zon op 5.13 uur, maan 1 6.42 isinv f i op 6.42 uur. In de haven van Portsmouth heb ben soldaten en zeelui hard gewerkt aan het inladen van de uitrusting voor Britse parachutisten in het vliegtuigmoederschip „Theseus", dat zondag koers zette naar de Middellandse Zee. Uit Den Haag vernemen wij, dat H. M. de Koningin heden morgen op Paleis Soestdijk zal ontvangen Mr. P. Lieftinck, oud-minister van Financiën. Prof. Lieftinck heeft, zoals men weet, van de bevrijding af tot aan de verkiezingen van 1952 aan het roer van financiën gestaan. In genoemd jaar trad hij in dienst van de Wereld bank en hij is voor die bank zowel in Turkije als in de Libanon als des kundig adviseur opgetreden. Daarna ging hij als functionaris van de We- pen" moeten zijn, om jonge mensen paraat te maken voor het afweren van een eventuele buitenlandse aan- reldbank in Amerika wonen. Momen- val." I i Syrië heeft laten weten dat het be reid is aan de zijde van Egypte te strijden als het tot een militair con flict mocht komen. Syrische kranten maken melding van plannen voor een Russisch vlootbezoek aan de Arabische havens omstreeks 15 augustus, aan de voor avond dus van de conferentie te Lon den. De Britse regering heeft zondag het laden van wapens voor de Liba non aan boord van het Egyptische schip ,,Star of Luxor" afgelast. Het schip ligt in de haven van Liverpool. In Londen acht men het niet onmo gelijk dat de wapens in een verkeer de, namelijk Egyptische, haven zullen worden gelost. De Spaanse pers heeft laconiek be toogd, dat Engeland, gezien zijn op vattingen omtrent Suez, nu ook maar eens over internationalisatie van Gi braltar moet gaan praten. Zwitserse bankiers hebben een Egyptisch verzoek om leningen voor de bouw van de Assoeandam van de hand gewezen. I teel is hij op vakantiereis in Europa. Deze vakantie zal hij nu onderbreken, j om door Hare Majesteit geraadpleegd I te worden in verband met de vastge- lopen Kabinetsformatie. Het zou niet mogen verwonderen, als van P.v.d.A. zijde deze ongetwij feld bekwame figuur naar de voor grond is geschoven in de hoop, dat zijn gezaghebbend oordeel bij de be trokken partijen doorslag zou kun nen geven, om alsnog tot een compro mis te geraken. De vraag kan intussen gesteld wor den, of de figuur van Lieftinck inder daad door bemiddelende kracht uit munt en ook oog heeft voor KVP- opvattingen inzake bezitsvorming e.d. We laten de beantwoording van deze vragen nog rusten, om eerst af te wachten, welk nieuws uit het be zoek van prof. Lieftinck aan Soestdijk zal volgen. Prof. mr. P. J. Oud, die, zoals be kend, zondag 22 juli een blindedarm operatie heeft ondergaan, heeft giste ren het havenziekenhuis te Rotter dam verlaten. Hij zal nog enige tijd rust moeten houden. (Van onze redacteur.) Het herstel van de basiliek van Oudenbosch wordt door het rijk mede gesubsidieerd Dat was het grote nieuws, dat zaterdagmorgen door de secre taris van de stichting, de heer J. F. v. Hoek ,kon worden mee gedeeld. De secretaris ontving zater dagmorgen een brief van het ministerie van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen, onder tekend door minister J- M. L. Th. Cals, waarin werd meegedeeld, dat het ministerie genegen is bij te dragen in de kosten van het herstel van het gebouw tot een maximumbedrag van f 200.000. Door de steun, die thans is toe gezegd door het rijk is het mogelijk de basiliek te restaureren. Doordat het nu meer dan waarschijnlijk is, dat ook do prorineie financieel me- dewerking zal verlenen is het zeker dat binnen afzienbare tijd de res tauratie ter hand zal worden geno men. De „Stichting Behoud Basiliek Oudenbosch" stuurde op 25 juni 1955 een brief naar het ministerie van O.K.V/., waarin om een bijdrage werd gevraagd voor het herstel van de basiliek. De brief bevatte ook de gegevens uit het rapport, dat door een commissie van deskundigen in mei 1955 aan het bestuur van de stichting werd overlegd en waarin werd ge zegd, dat de basiliek zonder enige twijfel tot de monumenten moet wor den gerekend. Het duurde lang, zeer lang voordat ia aanvrage een definitieve behande ling kreeg. Op 2 juli 1956 werd ech ter een afvaardiging van de stichting op het ministerie ontvangen. Burge meester B. Funk, pastoor W. F. van Heyst, secretaris J. F. van Hoek en de heren J. Dingemans en J. van Haperen kregen toen de gelegenheid de belangen van de stichting te be pleiten. Zaterdagmorgen kwam dan het ver rassende nieuws, dat het ministerie subsidie wenste te verlenen. Vanzelfsprekend is de verlening van deze subsidie er niet zonder dat aan enkele eisen van het ministerie wordt voldaan. Zo zal de architect, die straks de restauratie gaat uitvoe ren door het ministerie moeten wor den aanvaard. Bovendien behoren de plannen voorgelegd te worden aan de rijksdienst monumentenzorg. Zoals bekend hebben de provincie bestuurders tot op heden gewacht op een beslissing van het rijk alvorens zelf een subsidie uit te trekken. De provincie zal zoals te doen gebruike lijk vermoedelijk een subsidie uitke ren van 32% van het bedrag van het ministerie, zijnde f 64.000,Het lijdt ook geen twijfel of de gemeente Oudenbosch zal toestemming krijgen jaarlijks f 10.000,aan de basiliek te spenderen. Daarmee is dan de finan ciering voor e«n baltngruk deel rond. Op de autoweg Hamburg-Bremen, bij Ottersberg, is zaterdagmiddag een autobusje uit Arnhem, waarin acht Nederlandse vakantiegangers zaten, in brand geraakt. De vrouw van de bestuurder, de 32-jarige P. Oudega, kwam daarbij om het leven, drie andere inzittenden werden zwaar ge wond. Op een plaats, waar een werk in uitvoering was en waar een maxi mumsnelheid van dertig kilometer was voorgeschreven bleef de bestuur der met honderd kilometer per uur rijden. De auto kwam in een berm terecht en sloeg verscheidene malen over de kop. Daarbij ontplofte de benzinetank, waardoor de wagen ge heel uitbrandde. De arbeiders, die aan de weg werk ten, konden met houwelen de deuren openen en zeven van de acht inzitten den uit de auto halen. De echtgenote van de bestuurder zat echter dus danig beklemd, dat zij niet bevrijd kon worden en in de auto verbrandde. De 31-jarige bestuurder de heer Do- rigo en de heer Mutser uit Arnhem zijn met brand- en snijwonden in een De voormalige Perzische premier, dr. Mohammed Mossadek, die 20 augustus 1953, na de staatsgreep van generaal Zahedi, door een krijgsraad tot drie jaar gevangenisstraf werd veroordeeld, is zaterdag op vrije voe ten gesteld. ziekenhuis te Bremen opgenomen. Volgens de Nederlandse consul is hun toestand naar omstandigheden goed. De verwondingen zijn niet levensge vaarlijk. De echtgenoot van mevrouw O. is slechts licht gewond. Hij is reeds naar huis teruggekeerd. Zondagavond omstreeks tien uur, is op de Tongerseweg te Wolder - Maastricht een personenauto, komen de uit de richting Maastricht, van achteren ingereden op de boerenkapel van de harmonie St. Petrus en Paulus te Woldcr. Hierbij zijn 7 personen min of meer ernstig gewond. Zjj zijn overgebracht naar het ziekenhuis St, Annadal te Maastricht. De kapel was op weg naar huis, na op een concours te St. Geertruid een eerste prijs te hebben behaald. Het muziekkorps marcheerde in de richting van de Belgische grens. De automobilist, M.L. uit Maastricht, is vermoedelijk misleid door de lichten die het korps met zich voerde. Er zijn drie zwaar gewonden en vier licht gewonden onder wie de dirigent M. H. en zijn zoontje.

de Stem | 1956 | | pagina 1