PAPIER VOOR UW PEN ESSO EXTRA MOTOR OIL ZATERDAG 4 AUGUSTUS 1956 DERDE BLAD Op IJselmeer: Twee Zwitserse verdronken scholieren STEDEN Marktkooplieden te Hoogeveen gingen staken Antiek beeldje gestolen Uit bisschoppelijk paleis Haarlem NOODTOESTAND IN HONDURAS En verder MOSTERD NA DE MAALTIJD bedienen e afdeling 209-OO PRETTIG WERK (Slot) Tot mijn spijt werd mijn lyrisch proza betr. de luchtwachtdienst afd. Breda verkeerd geïnterpreteerd. Het lag geenzins in de bedoeling de be reidwilligheid der Bredase dames het land op hun manier te dienen in een kwalijk daglicht te stellen. Ik vroeg mij alleen, in gemoede af, wat deze dienst gezien de huidige ontwikkeling van het vliegwezen kon bereiken. Dat door de zelfde dienst in Engeland prach tig werk verricht is staat vast. Dat dit echter alweer ca. 15 jaar geleden is staat eveneens vast. Waarmee ik maar wil be weren dat methodes die 15 jaar geleden (in Engeland) zeer goed voldeden, thans (in Nederland) onbruikbaar zijn, maar toch, de tije benne veranderd. U ergert zich terecht een beetje aan het feit dat ik mij stootte aan de gezelligheid van Uw werk en daar hebt U wel een beet je gelijk in. Defaitistisch, mijnheer Pison? Zeker niet. Sléchts een open (nog steeds onbe antwoorde) vraag over iets wat me be slist (nog steeds) niet duidelijk is. Uw raad kameraad Molotov te vragen of ik te oud voor de studie ben, lijkt mij zeer naïef daar hij volgens goed Russische traditie zeer waarschijnlijk met „njet" zal antwoorden. Als ik Molotov weer eens spreek zullen wij samen hartelijk om U lachen! Ik heb daarom Uw advies betr. Russische handelscorrespondentie ter harte genomen en onmiddellijk de cur sus: ,,Vlot Russisch spreken in 8 lessen" aangeschaft. Ben ondanks HBS Gezellig? - Ja!! Ik kan U met klem deze HBS aanbevelen. September a.s. begint het nieuwe schooljaar) steeds dol geweest op zelfstudie, vooral uit populair-weten- schappelijke werken. Kreeg in deze vorm de Relativiteitstheorie in 2 avonden on der de knie. Mijn leergierige geest kwam eerst tot rust na de studie van de culinai re wetenschappen van, ik mag wel zeg gen mijn goeie vriend, Aert Aengebrant (bij de ingewijden bekend als P. „Tuba" Donker - ik zeg gewoon Piet en jij te len hem). Slechts over een ding, mijn heer Pison, tast ik nog in het duister, ondanks mijn - aan U te danken - per fecte kennis van het Russisch (8 lessen). Als nu die Vliegmasjiens maar niet zo hard vlogen. is, dat men zich te weinig van hem heeft aangetrokken! Is Veere dan zo groot dat deze inwoner onopgemerkt bleef? Neen! Men is blind geweest voor zijn nood en zorgen! Achter de schone schijn van een Ere- tentoonstelling kan Veere zich niet ver bergen en niet goedmaken wat het tij dens zijn leven heeft verzuimd te doen. „Schaam U Veere, dat nu op Uw borst klopt omdat een groot schilder onder U geleefd heeft, en serveer voortaan de mosterd tijdens de maaltijd!" OBRECHTSTRAAT 68, W. de LEUR DEN HAAG op maandag antore, Baro- De olympiajol "Pollux" Oz-42, die dezer dagen leeg aan de Leidam bij Lelystad werd gevonden behoorde toe aan twee Zwitserse scholieren, de 19-jarige J. en zijn neef D. Neuen- schwander, beiden uit Frauenfeld. Aangenomen wordt, dat de jongelui tijdens het stormachtige weer van het afgelopen weekend zijn verdron ken. Hun stoffelijke overschotten zijn echter nog niet aangespoeld. De jongelui maakten in hun jol over de Rijn een vakantietocht en passeerden op donderdag 26 juli onze grens bij Lobith. Zaterdag heb ben zij nog hun familie in Zwitser land vanuit Amsterdam getelegra feerd. Volgens de vader van een der jongens waren zwemvesten aan boord die zich automatisch vullen als zij in het water komen. itallaties met lbouwschuren ■en). egen betaling postrekening domeinen te ek 3.—), HIJ STAAT VOOR V - STAAT U ACHTER HEM Tussen 6 en 19 augustus roept Katholiek Thuisfront dit „Hij staat voor U!" ieder een toe. Katholiek en niet-katholiek. Ijverige collectanten zullen deze roep verder brengen en -daar zij zich collec tanten noemen- tevens een speldje aan bieden, waarop eveneens die roep staat vermeld. Door Uw offer, draagt U dat speldje. Door het dragen van dat speldje ver breidt U op Uw beurt weer die vraag „STAAT U ACHTER HEM?" Zondag 19 augustus, vindt de collec te plaats aan de kerkdeuren. Moge Ne derland en in het bijzonder Katholiek Nederland, begrijpen, dat de geestelijke verzorging van onze tienduizenden mi litairen, geld -véél geld- vraagt. Moge het spontane offer in de collec tebus ervan getuigen dat wij achter onze soldaten staan, als een waardig Thuis- FRONT. KATH. THUISFRONT NA DE TOER Misschien is het niet aan mij, Pellenaars de eer te geven die hem toekomt, maar namens veel wielerliefhebbers zou ik hem toch op deze plaats een bescheiden hulde willen brengen voor wat hij in de voorbije Tour heeft verricht. Men kan nog zoveel kritiek op hem hebben, men kan hem schelden voor eigenwijs, dic tatoriaal en weet ik veel, maar de Ne derlandse ploeg heeft toch maar goede successen geboekt. Wagtmans zat enkele dagen voor de aankomst in Parijs nog in de gele trui, wat nooit tevoren ver toond is en ook de overige Nederlanders hebben zich duchtig geweerd. De keu ze van Pellenaars is juist geweest. Wie het klappen van de zweep kent, zal toe moeten geven dat de aanwezigheid van van Est in de Tour funest zou zijn ge weest voor de teamgeest van de Neder landse ploeg. Dan zou het weer een per soonlijke wedijver zijn geworden tussen Wagtmans en van Est en behoudens een incidenteel succesje zouden de Neder landers weinig lauweren hebben geoogst. Dat Pellenaars, om het gevaar van de persoonlijke wedijver te ontgaan, Wagt mans thuis had moeten laten en /an Est meenemen, zal zelfs de meest fer vente supporter van sympathieke Wil lem niet in ernst durven beweren. ROOSENDAAL H. G. van L. aria verz.) SENDAAL men 300.- assistentie (Advertentie) ke zich in n goed te of borgen, •en onder GREVENBICHT De twintigste eeuw wordt vaak de eeuw van de techniek genoemd; de eeuw van het kind, de eeuw van het collecti visme, vult u zelf maar aan. Iedere sno- bist heeft zo zijn eigen twintigste eeuw. In hoeverre al die wijdse benamingen een zegen of een vloek vertegenwoordi gen laten wij hier buiten beschouwing, waar wij willen spreken van de eeuw der bespottelijke initiatieven. Men is reeds dermate vertrouwd met uitvindingen als Werelddierendag, Vader dag, Baksteendag, de Pijprokersclub, de Leugenaarsclub en Moederdag, dat men zich nauwelijks meer realiseert, hoe zin loos en vooral hóe overbodig dat mis selijke gedoe eigenlijk is, en hoe vol- strekt-onbenullig vaak de resp. uitvinders die er gewoonlijk alleen maar op uit zijn om hier of daar in de sociaal-eco nomische sector hun slaatjes te slaan. Natuurlijk zijn er ook eerlijke uitvin ders en gezonde initiatieven. Wat Grevenbicht (en blijkbaar voor namelijk Grevenbicht) aangaat staan wij op het standpunt, dat alleen de staat en de partijleiders verantwoordelijk zijn voor de belasting-technische discriminatie van bepaalde bevolkingsgroepen. En on ze volksvertegenwoordigers worden er voor betaald, behoorlijk gedocumenteer de grieven van het Nederlandse volk over te brengen aan de Nederlandse re gering. De parlementaire democratie is een ernstige zaak; en als de heer Greyn c.s. dat nog niet wisten, dan zullen zij er nu wel zo langzamerhand achter ko men. De heer Greyn gaat trouwen, zegt men. Vreselijk belangrijk, niet? Maar hij zal blijven strijden voor.... enfin, u ként dat. Of niet, natuurlijk. De wereld wil be drogen worden. Daarom kan Grevenbicht gerust zijn. BREDA. L. PISON. e-prijsvraag met de nieuwe verdubbelt U de levensduur van Uw motor NA DE TOER (II) Nu de Tour voorbij is kunnen we nog eens rustig terugzien op wat er vóór de Tour is gebeurd. Ik wil niet nakaarten hoor, dat niet, maar eerlijk is eerlijk. Pellenaars heeft ongelijk gekregen. Hij heeft Wim van Est thuisgelaten, maar wat hebben Lahaye en Hinsen gepres teerd? Niets? Iedereen zal moeten toe geven dat Willem van Willebrord het toch altijd beter had gedaan. En dat van Est en Wagtmans elkaar voor de wielen zouden hebben gereden? Daar geloof ik niets van. Gerrit Voorting heeft ook geen knechtje willen spelen. Natuurlijk, iedereen wil iets van de eer hebben, maar het zou best gelukt zijn als Pelle naars maar had gewild. Ik wil niet zeg gen dat de Nederlanders het zo slecht hebben gedaan, maar het had toch nog wel beter gekund. BREDA, „WIELERVRIEND" Zijn vader was ook Möcharen- sliep" of om in het bargoens te spre ken, „blanser" (het kan ook met een ,,z" zijn). Hij heeft nu 26 jaar voor zichzelf gewerkt. Eerst met een kruiwagen, later met een bakfiets (maar dat ging te zwaar) en sedert tien jaar met de fiets. 's Winters blijft hij meer in Breda en onmiddellijke omgeving. Maar in de lente, de zomer en de herfst gaat Martien (als 't een béétje weer is) ,,den-boer-op". En als deze 50-jarige zijn schaar of mes vlijmscherp afgeleverd heeft dan zegt-ie hetzelfde wat hij ook aan het einde van ons babbeltje gezegd heeft: ,,Houdoe-ór. En bedankt hé!" TE WEINIG VOOR EEN ZITPLAATS (II) Met verwondering heb ik het inge zonden stukje met bovenstaande aan hef gelezen en me afgevraagd, wie toch wel dat stuk „barbaar" moet zijn, die 2 militairen, die misschien ik weet niet hoeveel kilometers van hun ouderlijke woning verwijderd, in een weer sturen dat nog niet voor een hond bekwaam Js. En dat alles voor een dubbeltje! Vermoedelijk is het een middenstander, of mag ik hem zo wel noemen, die be ter kan gaan werken, want als men als zakenman zo op de dubbeltjes let, zal men nooit een bloeiend bedrijf krijgen. Ook neem ik aan, dat hij geen zonen heeft, die in dienst zijn geweest, want anders zou hij wel geweten hebben, dat een soldaat over het algemeen met f l,— zakgeld per dag zich niet kan bedruipen. Bedenk ook, dat zich niet ieder gezin kan permiteren, hun zoons of zonen, f 5,tot f 10,of nog méér itfee' te geven als extra zakgeld. Het is maar goed ge achte „zakenman", dat Uw naam niet vernoemd wordt, anders zou het er voor U nog donker uit gaan zien. Hulde aan hen, en gelukkig zijn het er velen, die onze militairen hoe dan ook de helpende hand bieden. St. WILLEBRORD G. M. Egn 20fl-tal kooplieden van de goe derenmarkt te Hodgêveen verklaarde zich solidair met het protest van de circa twintig collega's, die door het gemeentebestuur verplicht waren een kraam te huren van de op de markt aanwezige kramenverhuurder. Deze 20 kooplieden zijn bezitter van een eigen kraam en wensten niet met deze verplichte huur akkoord te gaan. Het gevolg was, dat geen enkele ver koper zijn waren uitpakte en dat alle kramen leeg bleven. Een deputatie van de marktkooplieden begaf zich naar het raadhuis om te onderhan delen met de burgemeester. De de putatie kwam van het raadhuis terug met de mededeling, dat de oude toe stand deze dag nog gehandhaafd zou blijven, maar dat B. en W. zich na der over de kwestie zouden bera den. Hierna begonnen de meeste han- i delaren hun goederen uit te pakken. NA DE TOER (III) Wagtmans heeft het lang niet slecht gedaan, daar in Frankrijk, maar ik ge loof, geachte redactie, dat de hulde toch niet op de eerste plaats hem moet gel den. Debutant van der Pluym is de grote openbaring van deze ronde van Frankrijk geweest. Een jongen die rijden kan, een renner waar pit in zit, die van volhouden weet en verstandig genoeg is, om de juis te beslissing te nemen op het juiste mo ment. Ook voor Kees Pellenaars zal het een verrassing zijn geweest. Hij heeft dat trouwens toegegeven. Laat hij nog eens verder zoeken onder die geestdriftige jongeren, die de toekomst van de Ne derlandse wielersport moeten maken. Wellicht vindt hij nog meer krachten, die alleen hun kans wachten en ooit zullen tonen dat we ons om de kwes tie van Est eigenlijk wat al te druk heb ben gemaakt. WAALWIJK R. G. Uit het bisschoppelijk paleis aan de St. Janstraat te Haarlem is een uit 1520 daterend kunstvoorwerp ver duizend gulden. Het is een Noord- dwenen, ter waarde van ongeveer N:derlands eikenhouten beeldje voor stellend de stal van Bethlehem met kribbe, Christuskindje en dieren. De ontvreemding moet zijn geschied tus sen 31 juli en 2 augustus. Donderdagmiddag maakte een bui tenlandse bezoeker in een der zalen d« concierge van het paleis attent op een lege plek met een kaartje als aanduiding van het geëxposeerde I werkje. Nadat de regering een opstand had bedwongen, is de noodtoestand in Honduras afgekondigd, die 20 dagen zal duren en censuur op pers en ra dio impliceert. Volgens de jongste berichten heeft de opstand aan 44 mensen het leven gekost. Er zouden ongeveer vijftig gewonden zijn. In de stad Tegucigalpa is de rust volledig weergekeerd. Over het algemeen beschouwt men de re cente poging tot opstand als een „dwaze daad" uitgevoerd door op standige elementen uit de liberale partij, die tegen de verkiezingen zijn die op de eerste zondag in oktober a.s. zullen worden gehouden. VERBODEN Wij hadden j.l. zondag voor de zo veelste maal een spijtige ervaring toen een gezelschap van 175 personen, allen van de brouwerij van Haecht bij Leu ven (België) en waaronder een geünifor meerd muziekgezelschap, inclusief drum band, van 80 personen, ons Zeeuwsch- Vlaanderen binnenstoomde met vijf autobussen. Allereerst kreeg het gezelschap het consigne de muziekinstrumenten in de autobussen achter te laten wijl het geven van muziek vóór 1 uur 's middags op zondagen bij de wet „verboden" is. Hier door ontging de Hulstenaren een fraaie muzikale rondgang door de stede. Toen het uitgebreide gezelschap zich daarop her- en derwaarts verspreidde (natuurlijk in de cafés want het waren er allemaal van een brouwerij!) werd onder het genot van een pot gerstenat een vrolijk plaatje op de pick-up ver zocht. Maar ook dat is bij de wet in „Holland" verboden. (Kom dat tegen als Belg zijnde!). Ten einde raad gingen de talrijke da mes dan maar eens „winkelen", maar werden in deze evenzeer teleurgesteld wijl alle winkeldeuren hermetisch ge sloten waren, want het openen daarvan is in „Holland" bij de wet verboden. En wij maar proberen om toeristen naar ons land te trekken!! De deur werd helemaal dicht gedaan toen in het verslag van een gewestelijk dagblad over de feestelijkheden te Hengstdijk geen woord werd vernoemd over het optreden van het geünifor meerd muziekkorps van Haecht, terwijl dit toch twee van de belangrijkste onder delen van het feestprogramma te verzor gen had. Het vermelden in het verslag van een firmanaam is n.l. „verboden". Tableau EEN BELANGHEBBENDE. (We moeten inzender toegeven dat de gezelligheid er bij ons wel eens een beetje uitgeorganiseerd wordt. Ofschoon... winkeliers en zo hebben ook wel eens graag een rustige zon dag. Het vermelden van een firma naam in 'n verslag is niet bij de wet verboden, echt niet. Als dat waar was, zat de hele redactie in de ge- vangenisf of zij was door de boeten die haar werden opgelegd tot de bedelstaf gebracht. Andere dan wet telijke richtlijnen weerhouden haar er soms van een firmanaam te ver melden. Dat die richtlijnen met be trekking tot bovenvermeld gebeuren in het geding zijn geweest, geloven we niet. De plaatsing van dit inge zonden stuk mag voor inzender het vergeetachtigheidje (want dat was het) in de verslaggeving goedmaken.) immerciële EVEN KNIPPEN Vergun mij een kleine ruimte in Uw veel gelezen blad, waarvoor ik bij voor baat dank zeg. Ik ben schipper en vaar door heel Nederland en ook veel in het buitenland, maar zoiets-nis bij die kapper in Breda heb ik nog nooit meegemaakt. Ik was omstreeks 12 uur bij die kapper en zei „goeie morgen", maar ik had er geen erg in dat die kapper Oostindisch doof was. Er was nog een meneer en een jongen voor me. Ik ging er bij zitten en wat zitten lezen in de krant. Er was ongeveer een 20 minuten verstreken, toen er weer een klant binnen kwam. Hij vroeg: „Allemaal knippers?" Dat was zo Dan kom ik niet klaar voor 1 uur zei hij. Toen richtte die kapper zich tot mij „We helpen hier alleen maar vaste klanten", deelde hij mee. Ik was geen vaste klant. Ik zeg dus tegen hem, „Dat had je moe' ten zeggen toen ik binnen kwam en eerst geen 20 minuten laten zitten „Hij zei: Ik heb je net gezien". Het is maar een klein zaakje en hij helpt maar alleen in de zaak. Dat is wel sterk. Net even om de hoek in de Veemarkstraat is het politiebureau en daar informeerde ik. Nu ze vonden het wel erg om zo een vreemdeling te behandelen, maar er was niets aan te doen. MAASTRICHT SCHIPPER T. de WILD NA DE TOER (IV) De afgelopen Tour heeft weer eens be wezen dat al dat rumoer rond van Est storm in een glas water is geweest. Goed hij kan rijden, hij is een doorzetter en de erenaam „ijzeren" Willem komt hem toe. Maar zou hij voor grotere Neder landse successen hebben gezorgd dan nu zijn behaald? Nee! Want de Tour is op de eerste plaats uitkijken en dagen tellen. Rekenen en listig een kans grij pen. En we weten allemaal dat van Est goed fietsen kan, maar dat hij geen man is om in een wedstrijd die enkele weken duurt zijn plan te trekken. Misschien dat hij geen dwaas figuur zou hebben geslagen, maar hij zou ver achter Wagt mans en achter v. d. Pluym zijn geble ven. Daar ben ik van overtuigd. Laat Pellenaars maar begaan. Zijn keuze is niet volmaakt geweest. Maar als hij er volgend jaar de brui aan zou geven, wat dan? Die herrie van een maand geleden kunnen we nu rustig af doen met te constateren dat waar twee vechten, twee schuld hebben. En verder komen dan nog slechts de positieve re sultaten van deze Tour bij de beoorde ling van Pellenaars houding in aanmer king. BREDA, COR R. C.C Terheyden, concours Dax: 1 en 4 Gebr. Van Bekhoven, 2 P. Dijkers, 3 M. Lodewikus, 5 C. Janssens, en 2e vielen als mussen. Fondkam pioenen Gebr. van Bekhoven: 2e An- gouleme, le Chateroux, le Limoges, en 2e Chateroux. Goed of slecht weer die mannen bakken er altijd een korstje aan. De Verenigde Bergen op Zoomse Krabben zaten met 891 jonge man nen op Neufvilles en de uitslag was als volgt: 1 H. van den Berg, 2 P. de Kok, 3 S. Zandbergen, 4 F. Lambregts 5 Jac. Geers, 6 J. van Eekelen, 7 R. Free, 8 Gebr. Becht, 9 J. Leyten, 10 J. Wilthagen enz. ,,De Reisduif" vanouds b(j Jan Ver palen in de Wouwsestraat moet U ook niet uitvlakken, die zat met 340 duiven op Neufvilles: 1 J. Tiberius, 2 A. Hazen, 3 S. van Veen, 4 en 5 L. Vos, 6 J. Demming, 7 P. de Mooy 8 A. Hellemons, 9, II en 12 H. Hop mans, 10 B. Hopmans enz. Kaatsheuvel bracht voor Dax vijf en zeventigduizend aan start zaterdag kwamen er negen door: 1 A. Snoeren, 2 D. Mateysen, 3 en 4 Jo Hamers, 5 G. van der Linden, 6 L. Hamers, 7 A. de Bie, 8 P. Zijlmans, 9 J. van der Linden, 10 L. Hamers, 11 J. van Riel, 12 Th. Netten, 13 H. van Hei voort, 14 C. Labee, 15 L. van Geel, 16, 17, 18, 20 G. van der Linden enz. De C.C. Waspik, Raamsdonk en Ca- pelle zat met haar hebben en houden op Neufvilles, in concours 642 dui ven: 1 en 7 J. Timmers, 2 Boelaars, 3 F. Poorter, 4 J.C. van der Hoeven, 5 H. Langermans, 6 Th. van Dongen 8 P. de Graauw, 9 A. de Ruyter, en 10 Arendse. omgeving •ergoeding neelszaken dagelijks. RENé DESCARTES In de rubriek „Mensen en Muzen" van zaterdag 28 juli j.l. schreef C. B. - naar aanleiding van Den Doolaards boek „Kleine mensen in de grote wereld" - o.m. het volgende: „In het jaar 1637 deed de Franse wijs geer René Descartes te Leiden zijn be faamde „Discours de la Méthode" ver schijnen. Hiermee werd in de filosofie - de wetenschap die de diepste zin van het mensenleven poogt te achterhalen een werkwijze geïntroduceerd, die ge schoeid was op mathematische leest. Hoe juist deze methode op zich ook is, zij is niet overal toepasbaar, daar zij gebaseerd is op de abstractie. Er wor den slechts bepaalde aspecten van de werkelijkheid mee achterhaald; een be langrijk gedeelte wordt per se over liet hoofd gezien." De lezer was misschien geneigd uit het bovenstaande te besluiten, dat de wijs begeerte zich uitsluitend bezig houdt met het probleem omtrent de zin van ons leven. Maar de filosofie stelt een onderzoek in naar de eerste beginselen en de diepste oorzaken aller dingen en daardoor ook naar het doel van de mens. Voorts diende men zich te hoeden voor de gevolgtrekking, dat het de ab stractie als zodanig is, welke de mathe matische methode ongeschikt maakt voor wijsgerig onderzoek. Immers evenals de mathematica en ieder andere wetenschap, kent ook de filosofie bepaalde aspecten van de werkelijkheid, waarvan zij moet abstraheren. Descartes beging echter de fout, dat hij die graad van abstractie welke alleen geëigend is voor de beoefening van de wiskunde, ook toepaste bij de beoefe ning der wijsbegeerte. Hierdoor liet Des cartes aspecten van de werkelijkheid buiten beschouwing, welke hij als mathe maticus wel, doch als filosoof niet kon missen. Deze opmerkingen zijn niet bedoeld als kritiek op, maar slechts als verdui delijking van het zeer lezenswaardige artikel, waaruit ik hierboven mocht ci teren. BREDA EDUARD SADéE LEVENSGEVAARLIJK Moge ik het Bredase stadsbestuur door middel van dit sohrijven verzoeken, verandering te brengen in de zeer ge vaarlijke situatie die er heerst bij 't Oranje Hotel hier ter stede! Dagelijks hoort men continu het schie lijk afremmen van auto's, wat 'n zeer Irriterend geluid met zich meebrengt. Drie weken geleden was 'n bromfiet ser 't slachtoffer van deze wantoestand. Ik hoorde dat toen zou worden ingegre pen, maar helaas, de dood loert hier nog op anderen. Dat hier verandering komt is spoedeisend en noodzakelijk. Het be treft hier het verkeer komende uit de Willemstraat, dat niet kan vermoe den dat ander verkeer op 't Stationsplein links mag rijden. VISMARKTSTRAAT 7a H. de CONINCK BREDA Dat de uitslagen van deze machti ge bond niet regelmatig geplaatst werden, zit 'em nergens anders in dan dat ik ze niet regelmatig ontvangen heb. Het juiste adres is Baronielaan 256. Neemt er nota van, waarde vrienden. De fiets is voor J. Timmers, de rij wiellantaarn voor Boelaars en de fles ouwe klare voor F. Poorter. Ook de „Luchtbode" te Dinteloord hing er weer behoorlijk tegen aan, Neufvilles: 1 en 8 Kurst-Duyvelaar, 3 Jac. Donkers, 5 D. Boluyt, 6 P. Krebbeks, 7 P. Mangelaars, en 9 M. Iriks. (2e prijs op de uitslag verge ten?) De strijd met de jonge duiven be gint in een stadium te komen, dat de moeite van een nadere kennisne ming waard is. Orleans met zijn vloed van prij zen komt langzaam maar zeker na derbij. De derby van het N.O.-Vlaams der- byverbond bracht 17.300 duiven aan start. De vlucht verliep met orkaan op de staart en de duiven werden: van in 't begin uiteengeslagen lijk de bladeren van een perelaar in herfstgetij.... Omreden van het scho ne zomerweer dat wij beleven. Allemaal goeie DIKKEN BRUINE acties. ra etc.

de Stem | 1956 | | pagina 5