VLASSERS STAAN OPNIEUW VOOR EEN CATASTROFE BAAYENS uw OPTICIEN De-prachtige EUMIG f 257,50 De nieuwe populaire KODAK BROWNIE filmcamera f 148- FOTO-FILM Gem. Middelburg Brabant en Zeeland lijden onder regenval Ook aardappeloogst hopeloos Rampgelden voor zwembad Onthulling van twee gedenk tekens te Vrouwenpolder CONTROLE OP VARKENS DE Eg Zware kleigrond is doordrenkt Herinnering aan oorlog en Lions-hulp M. J. Robijn verliet Waterleiding Mij. Dodelijk ongeval te Nieuw Namen Walcheren MIDDELBURG BLOEMENSTOET TE ST. NIKLAAS Doktersdiensten OOK MOTEL Bil ZOUTELANDE? Zelf filmen is zo eenvoudig. geeft zoveel levensvreugde.. nm D* .Tiende pijnen 7.u idHere tand ZEEUWS! li- VLAANDEREN TERNEUZEN Meer douche-cellen 45 laar bij de PTT AXEL Hoogwaterstanden AGENDA Heden Morgen Maandag DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 4 AUGUSTUS 1956 „De vlasserswereld staat opnieuw voor een grote catastrofe. Zelfs indien de regenval op dit ogenblik ophoudt kan de zaak niet meer goed gemaakt worden. Ik kan me geen jaar herinneren waarin de toestand zo somber is geweest", zo zei de heer C. Sweere uit Standdaarbuiten, een nestor in het vlas. De heer Sweere geloofde, dat het niet lang meer zou duren of de vlas sersbonden zouden overwegen wat hen te doen staat. Het is zeker, dat er grote, zelfs zeer grote stroppen worden geleden en dat het bestaan van diverse bedrijven gevaar loopt. De heer C. Sweere, die in het vlas groot is geworden zag de toestand voor west-Brabant zeer, zeer som ber in. „Het is zo, dat we rustig van een ramp kunnen spreken", zo be toogde hij, er aan toevoegend, dat het reeds geplukte vlas op het veld staat te rotten, omdat er geen kans is ge weest het in tollen te zetten en dat het nog niet geplukte vlas al even zeer heeft te lijden, omdat het water dat op de akkers stroomt in de zware gronden, waarop juist het vlas bloeit, niet meer zakt, omdét de grond reeds is verzadigd. „Er circuleren allerlei berichten over een noodtoestand in Overijssel, Drente en de Noordoostpolder", al dus de heer Sweere. „Men kan daar zonder enige overdrijving de vlassers wereld van west-Brabant bijzetten". In het west-Brabantse kleigebied ziet de situatie er ook op andere ter reinen allerminst gunstig uit. Vallen de graansoorten nog te redden, indien de weersomstandigheden gunstiger worden, met de aardappeloogst is het hopeloos gesteld. Een niet onbelang rijk percentage aardappelen staat in de grond te rotten. Er zijn nog maar zeer weinig aardappelen gebut Spe culatieve produkten als uien en gla diolen hebben ook zeer veel geleden. Personeelsprobleem Vreest men in het kleigebied de kwaliteit van de oogst, men is nog meer beangstigd voor een ander probleem, dat van het regelen van de werkzaamheden. Straks komt immers alles tegelijk aan de orde en men heeft geen personeel om dan de oogst met één slag binnen te halen! Voor wat het Brabantse zandgebied betreft, is de toestand nog niet ho peloos. Over het algemeen staan de oogsten er goed voor, maar er is nu voldoende regen gevallen. De produk ten op de hoge zandgronden hebben behoudens de aardappelen weinig ge leden, de produkten op de lagere zandgronden staan er minder gunstig voor. Sijgende rivieren Zelfs landbouwers uit de streek rondom Breda waren een beetje on gerust over de situatie. De Aa of Weerijs en de Mark, rivieren, die de laatste jaren bij herhaling in het ge drang zijn geweest, hebben tot nu toe weliswaar de regen kunnen op vangen. Er moet nu echter niet veel meer bijkomen of de rivieren tre den buiten hun oevers. Het water in de Chaamse Beek was vrijdagnacht één meter gestegen. Ook het waterschap „De Haagse Beemden" heeft veel wateroverlast. In voor- en najaar is men daar heel wat gewend, doch in de zomermaan den heeft men iets dergelijks nog niet meegemaakt. Volgens een ruwe schat ting staat er ca. 200 ha. blank. In Z. Vlaanderen De toestand van de gewassen in Zeeuwsch-Vlaanderen is even min rooskleurig. Men kan ge lukkig niet spreken van een dramatische toestand en als men alles bijeen beschouwt, dan valt het wellicht nog mee wat er van de oogst terecht zal komen, doch dat neemt niet weg dat er onder talrijke gewassen ernstige scha deposten te noteren vallen. Zo deelde de Rijkslandbouwvoor- lichtingsdienst te Axel ons desge vraagd mee, dat ook in Zeeuwsch- Vlaanderen de opbrengst van het vlas waarschijnlijk zeer zal tegenval len. Het rijpende vlas heeft zeer veel te lijden gehad en in deze toch al zo gevoelige sector zal dan ook heel wat schade geboekt moeten worden. Bij de erwten zijn veel peulen door het vele nat verrot en ook daar valt op een slechte oogst te rekenen. Het koolzaad, voor zover nog ongedorst, heeft veel schade ondervonden dooi de storm: er is veel zaad uitgewaaid. De nog ongemaaide percelen zijn door de elementen hardhandig ..ge dorst" en daar is dus praktisch alles verloren gegaan. Wat de gerst betreft: op vele per celen zijn talrijke aren afgewaaid en ook is er veel „doorwas", hetgeen eveneens een schadepost betekent. De tarwe daarentegen staat er re len is het bijzonder treurig gesteld: vrijwei alles is ziek en er moet dan bij de oogst op zeer veel rot gere kend worden. In een etmaal werd op het proef bedrijf Scheldemonden op het ooste lijk deel van Schouwen-Duiveland niet minder dan 60,3 mm neerslag af getapt. Voor de eerste twee dagen van augustus was de hoeveelheid daardoor reeds gestegen tot 70 mm, dat is meer dan de normale hoeveel heid voor de gehele maand. De keus vaii Zierikzee De gemeente Zierikzee heeft haar besluiteloosheid ten aanzien van de bestemming van de f 100.000, welke voor haar uit het Rampenfonds ter beschikking waren, overwonnen en kenbaar gemaakt aan de Commissa ris der Koningin dat men de ton bestemmen wil voor een zwembad. De Commissaris heeft daar genoegen delijk voor, doch met de aardappe- mee genomen. Het stille Vrouwenpolder be-zuiveren, 's Morgens vier uur begon- Sedert de oprichting van de Water leiding Maatschappij Zeeuwsch-Vlaan deren N.V. in 1935 is de heer M. J. Robijn te Terneuzen de eerste die in dienst van deze maatschappij de 65- jarige leeftijd bereikt heeft Op het hoofdkantoor in de Axel- sestraat werd namens de commissaris sen en door directie er.- personeel af scheid genomen van de heer Robijn, die als eerste employé op 7 februari 1935 in dienst werd genomen. Directeur ir. G. P. M. Dikötter (ook mevrouw Dikötter was aanwe zig) zei dat het bij dergelijke gele genheden de gewoonte is dat de spre kers aan het woord plegen te komen van hoog tot laag. Nu gebeurde het op een andere manier. Eerst werd het woord gevoerd door de heer A. D. van Driel, die het langst met de heer Robijn heeft samengewerkt. Uit zijn woorden en die van de voorzitter van de personeelsvereniging de heer N L. Norel en tenslotte van direc teur Dikötter bleek dat de heer Robijn bij de waterleiding een grote activi teit heeft ontplooid, ijverig, trouw en absoluut eerlijk was. Dit is allemaal duidelijk en met veel goede vriend' schapsgevoelens gezegd. Als bewijs van het weimenen van deze woorden kreeg de heer Robijn verschillende cadeaus aangeboden waarbij één van de heer en mevrouw Dikötter per soonlijk, mevrouw Robijn kreeg bloe men. Nadat de heer Robijn had bedankt kreeg ieder de gelegenheid de heer Robijn en zijn familie persoonlijk de hand te drukken. leeft vandaag een drukke en grote dag. Een internationaal gezelschap zal in de ochtend uren door burgemeester de Kam en zijn wethouders worden ontvangen voor de bijwoning van een dubbele plechtigheid. Allereerst zal de onthulling plaats hebben van een bronzen gedenkplaat in de voorgevel van het huis der familie Wassel, waarin op 8 november 1944 de laatste Duitse strijdkrachten op het eiland Walcheren zich over gaven aan het vierde Engels- Franse commando. De plaat, waarop in relief de Duitse adelaar staat afgebeeld, die door een mannenhand de keel afgeknepen wordt, is een geschenk van de stich ting „Nieuw Walcheren" en zij zal worden onthuld door de luitenant- kolonel R. Dawson, die in 1944 het vermaarde commando aanvoerde, dat ook Vlissingen bevrijdde. De tweede plechtigheid staat in verband met eep vreedzamer aangelegenheid. Destijds is n.l- met ge uelijke steun van Lions International, een in Ame rika gesticht verbond tot hulp aan medemensen, het verenigingsgebouw in Vrouwenpolder kunnen worden ge bouwd. Ook deze hulp zal in een ge denkteken worden gememoreerd, die heden onthuld wordt door de Neder landse vertegenwoordiger van de Li- ons, de heer J. Lioni uit Rotterdam. DE ACHTERGROND Burgemeester de Kam. die gister morgen de Zeeuwse pers ontving be lichtte duidelijk de achtergrond van een en ander. Men had reeds lang het plan gehad om de merkwaardige ge beurtenis, welke in november 1944 te Vrouwenpolder plaats had, vast te leggen, doch allerlei omstandigheden hielden dit tegen. Nu was eindelijk het geschikte moment aangebroken en men kon een en ander combineren met de dank aan Lions. Burgemeester de Kam deelde mee dat kolonel Dawson, die van gisteravond af, de gast is van bur gemeester Kolff van Vlissingen, niet alleen komt. In zijn gezelschap bevinden zich nog 'n twintigtal an dere Engelse officieren en soldaten, die in hef vierde commando stre den voor de bevrijding van Wal cheren. Frankrijk laaf zich verte genwoordigen door graaf de Cham- brune. Omdat het 41ste commando, waarin ook Noren en Belgen stre den, op Walcheren pocht in samen werking met het vierde, zal Noor wegen zich heden laten vertegen woordigen door zijn tijdelijk zaak gelastigde, de heer Mitfun en Bel gië door kolonel Hullebroeck. Ook enkele Nederlandse com mando's, die aan de strijd deelge nomen hebben, zijn geinuiteerd. Van de andere gasten noemde de heer Kam nog de Commissaris der Koningin; de burgemeester van Vlis singen: de garnizoenscommandant van Middelburg: de waarn. commandant der maritieme middelen in Zeeland; het bestuur van ,,N. Walcheren" en nog anderen; in totaal negentig. Na de onthullingen wordt een ver versing gebruikt en later een koffie maaltijd. In de middag wordt een rij toer gemaakt over Oost-kapelle en Domburg naar de landingsplaats te West-kapelle. Dan volgt nog een ont vangst op het gemeentehuis en 's a- vonds biedt het Vlissingse gemeente bestuur een deel der gasten een diner aan in Britania. OUDE HERINNERINGEN Burgemeester de Kam haalde uit de novemberdagen van 1944 nog ver schillende herinneringen op. Toen 7 november heel Walcheren was bevrijd, behalve Vrouwenpolder en omgeving, kreeg het 4e en 41e commando de op dracht het laatste weerstandsnest, dat door duizend Duitsers was bezet, te nen de gevechten. Het 41e nam de batterijen voor zijn rekening en net 4e trachtte door te stoten naar Vrou wenpolder. Vierhonderd commando's tegen duizend verschanste Duitsers leek niet gemakkelijk, maar de com mando's telde stuk voor stuk voor tien en daar het moreel der Duitsers was geknauwd, probeerden zij na enkele uren tot onderhandelen te komen. Kolonel Dawson sloeg dit niet af. Via een veldtelefoon wist hij contact te krijgen met de Duitse staf, die in het huis der Wattels was gevestigd. Kwarl voor regen reden Dawson en drie van zijn mannen naar het vijandelijke hoofdkwartier en om negen uur was de capitulatie met de Duitse kolonel beklonken. Walcheren was vrij en Vrouwenpolder kwam vrijwel onbe schadigd uit de oorlog vandaan Auto tegen boom gereden In de nacht van donderdag: op vrij dag is in de Veerstraat, een polder weg onder Nieuw Namen, een erns- stig verkeersongeval gebeurd, dat het leven heeft gekost aan de 21- jarige R. A. Baecke uit Boschkapelle Zijn vader, de heer Th. A. Baecke, di ede wagen bestuurde, liep een her senschudding op en een derde inzit tende, de jeugdige A. W. werd even eens gewond. De twee jongens waren in de pol der aan 't werk geweest en keerden nu, opgehaald door de heer Th. B. naar huis terug. Door tot nog toe onverklaarbare oorzaak reed de wa gen tegen een boom, met het be kende noodlottige gevolg. Morgen, zondag, vindt weer dc be kende Bloemenstoet te St. Niklaas plaats, een gebeurtenis die ieder jaar uit Zeeuwsch-Vlaanderen vele bezoe kers trekt. Sedert de instelling van de stoet is nij telkenjare groter en mooier geworden en hij trekt thans rond onder de naam van „Zomer- cavalcade Bloemen- en Reklaam- stoet". Nadat de stoet door de stad ge trokken is zal hij zich naar de Gro te Markt begeven en daar een défi lé houden voor de talrijke autoritei ten en genodigden op de tribunes Ongetwijfeld zullen ook dit jaar weer duizenden vanuit Zeeuwsch- Vlaanderen naar de hoofdstad van Waesland gaan om het fleurige eve nement van de eerste augustuszon dag te zien. Te Goes wordt zondagsdienst ge daan door dokter v. d. Feen; te Mid delburg en Vlissingen resp. door dok toren Simons en Detmar; te Heinkens- zand. Arendskerke en Wolfaartsdijk door dokter v. Maanen; te Heinkens- zand en op Oost Zuid Beveland door dokter Noome te Krabbendijke. Dok ter Luyckx te 's-Heerenhoek neemt waar voor dokter Folmer en dokter Kiviet te Borssele voor dokter Gel derblom. Vervolgens neemt dokter van Bre- da-Vriesman waar voor Terneuzen en dokter A. Kals voor Axel. Tenslotte Zoutelande, Koudekerke en Westkapelle, waar dokter L. Sioos de zondagsdienst heeft. (Advertentie) Dienst dierenartsen Op Zuid Beveland wordt de zon dagsdienst waargenomen door de he ren Joh. Klaassen. Heinkenszand en G. Boneschanser, Kruiningen. Nog geen definitief plan Een landelijk blad publiceerde gis teren het bericht als zou er een plan bestaan tot het stichten van een mo tel bij Zoutelande. Te bevoegder plaatse werd dit bericht niet beves tigd. Wel deelde men ons mee, dat er reeds geruime tijd plannen waren voor een vakantiehuis ten dienste van een grote industrie. Evenmin als voor een motel is echter voor een dergelijk huis een bouwvergun ning aangevraagd. MET LUXE LEDEREN TAS Een der hoofdprijzen van de Tour In Dagblad De Stem de Franee-prijsvraag GINNEKENSTRAAT BREDA TEL. 6683 WIJ GEVEN BLIJVEND DESKUNDIGE VOORLICHTING! Overschrijding achtergevelrooilijn Burgemeester en Wethouders van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat door de Provinciale Plan- nologische Dienst vergunning is ge vraagd tot overschrijden van de ach tergevelrooilijn van het pand Nieuw- straat 27. Tot 12 augustus 1956 bestaat ter ge meentesecretarie (kamer 14) gele genheid tot het inzage nemen van het verzoek en tot het schriftelijk in dienen van bezwaren. MIDDELBURG, 1 aug. '56. Burgemeester en Wethouders voorn., J. W. KÖGELER, wnd. burgem. J. PH. KOENE, Secr. Hoek Korte Noordstraat onder slopershamer Op de hoek Korte Noordstraat-Pen- ninghoeksingel vallen thans twee pan den een woonhuis en een pakhuis, onder de slopershamer. Deze afbraak geschiedt in het kader van de kazer ne-uitbreiding en de vestiging van het gymnasium in de Kloveniersdoe len (het zgn Mil, Hospitaal). Zodaa de beide panden zijn afgebro ken, zal op deze plaats worden be gonnen met de bouw van een drogis terij. Het pand. waarin deze drogis terij is gevestigd, dient, zoals bekend, voor de kazerne te wijken. Met de bouw van dc nieuwe drogisterij hoopt men begin volgend jaar gereed te ko- POLITIE VRAAGT INLICHTINGEN Op 27 juli te ongeveer 16,30 uur vond op de Houtkaai ter hoogte van de Koningsbrug een verkeersongeval plaats, waarbij waren betrokken een voetganger en een personenauto. De Commissaris van Politie verzoekt eventuele getuigen van dit ongeval zich zo spoedig mogelijk te melden aan het bureau van politie, Lange Giststraat 40, bij de afdeling Verkeer. Advertentie* van reumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen worden snel en af doende verdreven door Togal. Er is geen beter middel tegen dan Togal. Togal baat waar andere middelen falen. Togal zuivert de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apoth. en diog. 0.95, 2 40 en 8.88 (Advertentie) LANGE VORSTSTRAAT 106, GOES, TELEF. 2159 SOES In verband met de heersende mond- en klauwzeer onder varkens vermoedelijk ontstaan door het binnensmokkelen uit België van zieke dieren) is er een vervoerver- bod voor varkens afgekondigd. De overheid oefent thans een nauw- gezette controle op veevervoerauto's uit, daarbij bijgestaan door leden van de rijkspolitie. Op de bijgaan de foto zien we een der ambtena ren tijdens hét inspecteren van een aangehouden auto. R.K. KRAAMBUREAU Het r.-k. Kraambureau dat een paar jaar te Middelburg gevestigd is geweest, werd thans overgeplaatst naar hier, in het pand aan de 's H.H. kinderenstraat, waar ook het Wit-Ge- le Kruis domicilie heeft gekozen. BROMFIETSER ONDER AUTO Doordat op de rijksweg een auto plotseling de Evertsestraat inreed, geraakte de heer F., een gem. amb tenaar uit Bergen op Zoom met zijn brommer onder dc wagen. Een der wielen gihg over zijn been en ieder dacht, dat het gebroken was. In „St. Joanna" bleek dat dit niet zo was en de heer F. kon met enige ontvellingen huiswaarts keren. Kloetingp NIEUWE SCHOOL BIJNA KLAAR De bouw van de nieuwe schooi op de hoek Lewestraat- Groenedaal is thans in een zo ver gevorderd sta dium gekomen dat het gemeentebe stuur overweegt het lager onderwijs half september te verplaatsen naar de nieuwe school. BLOEMENTENTOONSTELLING Op 21 en 22 sept zal weer een bloemententoonstelling worden gehou den, zeer waarschijnlijk in „De Tol". De Kloetingse schoolkinderen zullen hierin weer een groot aandeel ne men. Aan hen zijn op de school reeds enige tijd geleden plantjes verstrekt. Men is voornemens aan de ten toonstelling nog enkele attracties te verbinden in verband met de dek king der hoge onkosten. Ovesande Tijdens de raadsvergadering werd de begroting 1956 gewijzigd. In deze wijziging werd o.m. opge nomen het uitbreiden van het aan tal douche-cellen. Thans zijn 2 douche cellen in exploitatie. Dit aantal blijkt te weinig te zijn en in verband hier mede werd besloten gelden ter be schikking te stellen voor 2 nieuwe cellen, terwijl de bestaande cellen zullen worden verbeterd. De raad toonde zich zeer verheugd met deze verbetering, aangezien de huidige toestand niet bevredigend is. Aangeboden werd de begroting 1957, welke in de gewone dienst sluit met een post voor onvoorzien van f 8204.14. De voorzitter deelde me de, dat in de eerstvolgende verga dering van de raad de begroting zal worden behandeld. Premies inzake verbetering van wo ningen werden toegekend aan de he ren J. L. Boonman en P. Hoondert. Een aantal subsidies werden vast gesteld o.a. voor de kruisverenigingen f 2.50 per lid; sportvereniging f 100.- fanfare f 150.-; plaatselijke bibliothe ken resp. f 70.- en f 40.-; Militaire Tehuizen f 25.-; Jeugdcontact f 150.- en geestelijke volksgezondheid f 0.03 per inwoner en stichting 1940-1945 f 15 In verband met wegverbetering werd besloten tot aankoop van zij kant weg en sloot over te gaan. als mede van weiland van mej. de Jonge en wed. de Jonge-Vette. Bij de rondvraag vroeg de heer van Steenbergen wanneer de haag bij de burgemeesterswoning wordt verwijderd, aangezien deze haag niet erg sierlijk is. De voorzitter zegde toe zo spoedig mogelijk tot verwij dering te doen overgaan. De heer Remijn stelde de vraag of in de Hoofdstraat een inhaalverbod kon worden ingesteld De voorzitter deel de mede, dat dit ingevolge de wegen verkeerswet niet mogelijk was. Raadsvergadering Op donderdag 9 augustus komt de raad yan de gemeente Terneuzen om 7 uur in openbare vergadering bijeen. Onder meer zullen voorstellen van B. en W. behandeld worden tot het ver lenen van eervol ontslag aan d'r. A. W. Brons, keuringsveearts, per 1 ja nuari 1957 en tot verkoop van gron den in het plan Zeven Triniteitspol- der II aan de woningbouwvereniging „werkmar.sbelang". B en W. deelt de raad mee dat de afde'ling „Terneuzen van Schuttevaer" een vefzoek heeft gericht tot de raad over te' gaan tot de stichting van een gemeentelijke school voor continu-on- derwijs aar. schipperskinderen in deze gemeente. Daar er reeds jarenlang een behoefte bestaat aan een dergelijke school stelt het college var. B. en W. voor over te gaan tot het stichten van een openbare school voor cor.ti- nu-onderwijs aan schipperskinderen in deze gemeente. Vervolgens komen B. en W. met 'r voorstel tot het voeren van een rechtsgeding in eerste aanleg, in ver band met de onteigening van gron den in de Zuidlandpolder en inzake straatverlichting te Sluiskil. AANRIJDING Op Rijksweg 61 ter hoogte van de „Goese Polder" had een aanrijding plaats tussen een personenauto, be stuurd door J. F. J. te Hoek en een bestelauto die werd bestuurd door H. A. J. vertegenwoordiger te Breda. De chauffeur van de personenauto verleende aan het verkeer op de Rijksweg géén voorrang en kwam daardoor in botsing met de bestel wagen die naar Sluiskil reed. De beide auto's werden flink be schadigd. c Sluiskil TERREINVERBETERING Al weken achtereen vervoert men grond er. afvalstoffen (door terrein egalisatie overbodig geworden) van de cokesfabriek naar een kreek, die aan de oostzijde van het kanaal ge legen is, nabij het veebedrijf van Ar.t, van Wijk. Deze nu gedeeltelijk gedempte moerassige kreek (pl.m, 5 ha groot) komt meer en meer in het brandpunt van de belangstelling te staan, doordat deze een belemme ring vormt voor de steeds snelle voortschrijdende uitbreiding van Sluiskil. Jammer dat de overbodige grond en afvalstoffen van de Cokesfabriek niet voldoende zullen zijn om het moeras geheel te dempen. Mogelijk dat de op het programma staande baggerwerken in het kanaal nabij Sipiskii hieraan iets kunnen doen. CONCERT OP KIOSK Op de vooravond van de verjaar dag van H.K.H. Prinses Irene, van avond dus, zal de r.-k. fanfare „St. Franciscus van Assisië" een concert geven op de Kiosk. Aanvang om streeks 8 uur. Na afloop volgt nog een muzikale wandeling door Sluis kil-West. Terhole R. J. de Theye vierde feest Hoewel een jubileum van 45 jaar niet zo mooi „rond" is dat het al tijd gevierd wordt, is dat van de heer R. J. de Theye, besteller le klas bij de PTT in ons dorp, toch wel aanleiding geweest om de jubilaris hartelijk te huldigen. Want meestal gaan de PTT-ers met 40 dienstjaren op pensioen en ook de heer de Theye heeft vijf jaar geleden gedacht dat hij er mee moest stoppen. Mede door zijn doorzettingsvermogen heeft hij het echter volgehouden en nu hoopt hij zelfs het gouden jubileum te halen. Hetgeen een grote zeld zaamheid zou betekenen. De jubilerende besteller kwam op I5-jarige leeftijd bij de PTT als hulp- besteller. In Terhole bracht hij toen de post rond. Verscheidene jaren werkte hij ook in Hulst en daarna werd hij aangesteld tot besteller en kantoorhouder van het station Ter- hele. Daar heeft hij 32 jaar lang de mensen van zijn dorp gediend en hij zou dit nog gedaan hebben als hij niet om gezondheidsredenen de buitendienst had moeten verlaten. Hij werkt nu op het postkantoor te Hulst en hij heeft zich daar al spoedig bemind gemaakt bij het ge hele personeel. Namens het personeel kwam de directeur van het kantoor, de heer J. de Vries, de jubilaris gelukwen sen en een geschenk aanbieden en ook van vele andere zijden, o.a. van vele buurtbewoners, heeft de heer de Theye gelukwensen en geschen ken ontvangen. ZILVEREN EREMEDAILLE Aan de heer M. J. Boerman, mees terknecht bij de fa. gebr. Schieman alhier, is de zilveren, eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau verleend. Marden Girl Singers gaven uitvoering Voor een zeer talrijk publiek werd in het „Centrum" een zanguitvoering gegeven door het Engelse Meisjes koor „The Marden Girl Singers" uit Caernarvon in Wales, de winnaars van de eerste prijs in het Royal Na tional Festival of Wales Dit koor ,dat geregeld voor de Engelse radio en televisie optreedt, bestaat uit meisjes tussen de veertien en zeventien jaar en maakt momen teel een vakantiereis door Nederland. Het was de eerste maal dat onze plaats een uitvoering op zulk hoog staand peil werd gegeven. Het talrijk ew zeer gevarieerd publiek werd voor de pauze vergast op een gave uitvoe' ring van verscheidene volksliedjes uit Wales, meestal meerstemmig voorgedragen in Wales' dialect. Een enkele solo gaf een prachtig beeld van de uitzonderlijke gave stemmen die dit jeugdig koor bezit. Na de pauze werden enkele meer bekende en moderner zangnummers ten gehore gebracht. Een prachtig voorbeeld van „hoe het ook kan" was het lied; The hap py wanderer, waarin deze bekende tot in de treure gezongen melodie totaal verdween, en naar voren werd gebracht in een kleed van een prach tig welverzorgd meerstemmig lied. Het wiegelied van Brahms, in een arrangement van Owen, kon echter niet zo zeer bekoren, en werd zeer zeker reeds door een bekend Axels meisjeskoor op aangenamer manier ten gehore gebracht. Het meerstem mig Lonely Little Robin daarentegen oogstte weer 'n donderend applaus. Jammer was, dat elk lied op een enkele uitzondering na slechts werd ingeleid met een korte vertaling van de titel. Een betere uitleg van de in houd zou voor hen die de Engelse taal niet machtig zijn, het genot van deze uitvoering nog hebben ver hoogd. De avond werd besloten met het meerstemmig gebed „At the end of the day", dat op verzoek nogmaals werd herhaald en de beide volkslie deren. KATHOLIEKE WERKNEMERS OP BEDEVAART Op zondag 12 augustus zullen alle katholieke werknemers in bondsver- band met hun echtgenoten de jaar lijkse bedevaart naar Zuiddorpe hou den. Intentie van de bedevaart zal zijn: Versterking van het geloof onder de arbeiders, speciaal voor hen, die de gave van het geloof dreigen te ver liezen. De bedevaart die te kwart voor twee te Zuiddorpe begint, zal per fiets of te voet worden gemaakt. Ook de ka- j otters en kajotsters zullen aan deze bedetocht deelnemen. IJxendijkm „FLANDRIA' NAAR BRUGGE De Phil-Harmonicaclub „Flandria" heeft een uitnodiging aanvaard om morgenavond een concert te geven te Brugge. Ook met de Averester Kunstkring kwam het bestuur over een op een nader te bepalen datum een gala-concert te Dedemsvaart te verzorgen. MOOIE PRESTATIE Op het muziekconcours te Hengst dijk behaalde onze plaatsgenote Mej. C. Vermeulen als accordeonsoliste, een 4e prijs met hoge onderscheiding in de afdeling uitmuntendheid. REFLECTOREN In de bochten van de nieuwe weg tussen IJzendijke en Oostburg is men bezig de bekende betonnen paaltjes met reflectoren te plaatsen. Voor de ze drukbereden weg, waar nog steeds geen fietspad langs ligt. is dit wel een zeer goede verbetering. Aardenburg Mooi succes. Op het accordeon- conjours te Hengstdijk behaalde onze plaatsgenoot de heer G. Dumoulin in de ere-afdeling de le prijs met lof. Voor de provincie Zeeland gelden voor morgen, zondag 5 augustus, de volgende hoogwaterstanden: te Hans- weert om 1.31 en 13.54 uur; te Ter neuzen om 0.53 en 13.16 uur en te Vlissingen om 0.25 en 12.47 uur. Maandag 6 augustus is het hoog wa ter: te Hansweert om 2.31 en 14.51 uur; te Terneuzen om 1.45 en 14.06 uur en te Vlissingen om 1.17 en 13.35 uur. AXEL Het Centrum 6.30 en 9 uur: De regen kwam. DE KLINGE Kinema v. Dijck 7.30 uur: Hel onder nul, als bijfilm 8 Mannen van staal. GOES Grand: De man uit Laramie. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: De graaf van Bragelonne. Aug. de Gucht' 3.30 uur: jubileumschleting. KOEWACHT Th. de Pau 4 uur: sohie- ting. P. van Hove 3 uur: sohieting staande wip. KUITAART A. de Bakker 4 uur: schie ting. MIDDELBURG E'ectro: Emiel en zijn detectives. Schouwburg: Slaven van de Nijl. OOSTBURG Ledel 8 uur: Meisjes in nood. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: On sterfelijke liefde. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Jacht op het groene vuur. VLISSINGEN Alhambra: Geen tijd om te blozen. Luxor: De terugkeer van het monster. IJZENDIJKE Hofzlcht-theater 8 uur: Warenhuis op stelten. AXEL Het Centrum 4.15 uur: De re- gen kwam: 8 uur: Meisjes voor Tarvger DE KLINGE Kinema v. Dijck 3 en 7.30 uur: Hel onder nul, als bijfilm: 8 mannen van staal. GOES Grand: De man uit Laramie. HULST Bioscoopgebouw 2.30 uur: De graaf van Bragelonne; 5.15 en 8 uur: Carmen Jones. ST. JANSTEEN Gez. Ever aard: schie ting staande wip. KOEWACHT Th. de Pau 3 uur: grote schieting. KUITAART II. J. de Vlieger: dansen. A. de Bakker 3 uur: puntenschieting. MIDDELBURG Electro: Emiel en zijn detectives. Schouwburg: Slaven van de Nijl. OOSTBURG Ledel 2. 4,30 en 8 uur: Meisjes in nood. SAS VAN GENT Olympia 2.30 uur: The command; 5 en 8 uur: Onsterfe lijke liefde. TERNEUZEN Luxor 2 uur: Jupiters darling; 4.30 en 8 uur: Jacht op het groene vuur. IJZENDIJKE Hofzicht-tlieater 5 en 8 uur: Warenhuis op stelten. VLISSINGEN Alhambra: Geen tijd om te blozen. Luxor: De tei*ugkeer van het monster. AXEL Het Centrum 8 uur: Meisjes voor Tanger. DE KLINGE Kinema v. Dijck 7.30 uur: Hel onder nul en als bijfilm: 8 man nen van staal. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Car men Jones. KUITAART 2.30 uur: volksspelen. H. J. de Vlieger: dansen. A. de Bakker 3 uur: schieting. OOSTBURG Ledel 8 uur: Meisjes in nood. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: On sterfelijke liefde. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Jacht op het groene vuur. "NE vori zegd, treden va het Suez woord w deze weel gevolgd. De Fra: landse Za den gega: ook de A ris Dulles Britse hc met de I wat er te treden va moet woi De wijzl president sitie tusse Sovjet-Uil trachtt de inkom: liseerde S dam te ga de eerste en Franse| Suezkanaa houdt bov van de Br hele Eurot Wanneer toe zou kr vaart door bieden, ka Azië en Ei de veel la Afrika te r en grotere en waarop opzicht ni« b.v. veel n pen nodig Midden-Oc brengen ei Afrika zoi worden uil Hiermee gegeven v; en Frankr Ver. State: benden zeevarende tot de ord< internation; kanaal te 1 Hierbij k rechtsschen dat het succ diging zou deren tot Men denke heid van maatschapp Oosten. Het staat dat Egypte soeandam t met de hui Suezkanaal staan. Het dat Egypte nationalise* gaan verho vri,je doon deert, zoa heeft laten vaar 'besta; straks voor te staan. I maar afwa lofte van UET is dal dat Er ernstige m; troffen. Doo Egyptische 5 land bijna handel ond( wapenlevers de Britse str ten van de 1 worden veri Ver. Staten stige maatr Direct oor hierin echte: ser heeft n; voeringen d 38) Smidt her; niets vinden „Buhl is r rein", knikte dit van belar lid van de last van Smii een sleutel Hij wist eve hotelkamer v Weer wens sleutel lag in afstand van „Froken H tellen, in ho< haar onnatur volgde Svane onder 't tram te er ook ni werd gebrac onverwijld d „Smidt ont is meer dan, tegen hem. I zen, komt de 'k Zei u reL aan Kopenha beroepsinbrek ken de safe - open en de v huisde in mij „Papperlep, ».U hebt geei

de Stem | 1956 | | pagina 2