OVERLEG GROTE DRIE DUURT VOORT Op internationalisatie wordt aangedrongen Fracties bestuderen programma-Romme fttkam I! De bedreiging van de Engelse slagader: het Suezkanaal Echtgenoot van Brusselse giftmengster vrijgelaten STORM EISTE ELF MENSENLEVENS vezig u Discussie over omlegging route langs Kaap de Goede Hoop Frankrijk wil heel wat meer spoed j Nasser: grootmeester s o vrijmetselaarsloge T Zelfde temperaturen Jordanië schuldig aan overval kindertehuis Zelf nauwelijks aan gif ontsnapt. Tiental schepen in Het Kanaal wordt nog vermist Geknakte en rottende oogst in N.O.-po/der T sj echo- Slo wakij e wil verdrag met Bondsrepubliek paediste paediste )ES 20 augustus. voelt adja! m verloren!" dreigt zich van ïeester te maken, rheft Aram zijn iet geweld van de rm en buldert: ft aan de riemen! nige kans!" 96e JAARGANG No. 22214 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Weerlandia. fersciiunt elke werkdag. Bureaus: Breda, ftelgerstraat 16. TeL: Directie, KedacUe en Administratie 335L Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H- A Bruna. Redactieraad- M. A C. V. Dongen, C. J. V. Hootegem jil. Dr. A J. J. 1VL Mes, Mr H. M. L. de Rechter, I* J. v.'t Westende, P. V M. Ver- rauteren. Abonn.prijs bij vooruitbet. f 5.85 p gwartaal. p. post t 6.55, p. week Cultsl bij niet postbesteii.) t 0.45. Incasso wordt berekend. Losse numm 13 et Postrek 278841 Voor God, Koningin en Vaderland Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES. Westsingei 98, Telefoon 2236 DINSDAG 31 JULI 1956 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen t 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede- delingen f 0.35 per m/m) Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra, inzendingen op advertenties, welke de uit- gevers om redenen te hunner beoordeling uiet wensen af te geven, worden vernietigd. - Bureau vooi Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST. Dubbele Poort 7. Tele oor. 102 - (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 - OOSTBURG. Nieuwstraat 41, Tel. no. 5D Salomon Wolf, de echtgenoot van de Brusselse giftmengster Catharina Verstrepen, die dezer dagen zoals gemeld is gearresteerd, verdacht van diverse vergiftigingsgevallen, is in vrijheid gesteld, nadat hij aanvankelijk mede verdacht werd. Hij was gelijktijdig met zijn misdadige vrouw aangehouden, doch na een uitgebreid onderzoek bleek, dat hij met de hele vergiftigingsaffaire niets te maken had en dat hij zelf als zoveelste slachtoffer met veel geluk aan de dood is ontsnapt. Want het zou niet lang geduurd hebben, voordat de giftmengster ook hem van kant zou hebben gemaakt om zijn levensverzekering van 16.000 francs te kunnen innen.... Vanduag of morgen sal de Britse premier, Sir Anthony Eden, een verklaring afleggen over de besprekingen, die te Londen tussen de Engelse en Franse minister van buiten landse zaken worden gevoerd, waarbij ook de Amerikaanse plaatsvervangend onder minister van buitenlandse zaken, Murphy, aanwezig is, In het Lagerhuis verklaarde de Britse pre mier Eden bereids, dat Groot-Briltannïè geen regeling voor de toekomst van het Suezkanaal kan aanvaarden, waarbij dit Mollet noemde Nasser een „leerling-dictator" en hij vroeg zich af, of men diens werk „De filosofie van de revolutie" niet beter „Mein Kampf" kon noemen. „Thans is meer dan ooit de aanvaarding van een gemeenschap pelijke politiek van de Westelijke mogendheden in het nabije en Midden- Oosten de beste manier om de veiligheid in dit gebied te handhaven en het evenwicht in de gehele Middellandse Zee te waarborgen," aldus Mollet. Parellel aan de verklaring van Eden wordt in officiële kringen te Londen gezegd, dat een der ideeën, die Sel- wyn Lloyd, IMneau en Murphy te ber de hebben gebracht, de oprichting is van e.^n n*PU-w internationaal orgaan, dat bijvoorbeeld onder auspiciën van de Verenigde Naties hangende een regeling van de kwestie het be heer over het Suezkanaal zou voeren. Waarnemers menen, dat wanneer het niet tot een regeling met Egypte zou kunnen komen, de Westelijke mo gendheden erover zullen moeten gaan denken hun schepen om Kaap de Goe de Hoop te laten varen. Dat zou kosten met zich meebrengen en mo gelijk leiden tot schaarste aan olie in een groot gedeelte van de wereld', Kanaal onder bet toezicht zou blijven van een enkele mogendheid, die bet voor na tionale doelen zou exploiteren. Premier Mollet van Frankrijk heeft intus sen te kennen gegeven, dat de Franse rege ring een krachtig en energiek'" antwoord zal geven op de nationalisatie van de Suez kanaal maatschappij door Egypte, Deze re actie, zo voegde bij hieraan toe, moet de vorm hebben van een gezamenlijke actie van de Westelijke geallieerden. DE MINISTER van wederopbouw en volkshuisvesting heeft zijn goedkeu ring onthouden aan de plannen van de gemeente Utrecht om een nieuw congres- en concertgebouw Tivoli te bouwen. Hiervoor had de raad 10.125.500.gevoteerd. Eerst wo ningbouw, zegt de minister. SINDS HET EINDE van de rantsoe nering van alcoholhoudende dranken zijn in Zweden het alcoholvérbruik en stadstegen' Van "enschap OM HET HEIMWEE, dat vele Ame rikanen op de luchtbasis op IJsland hebben, te verzachten, zal er een leen motieffluit naar het land, dat zelf geen spoorwegen kent, worden overee bracht. Men weet echter nog niet ore cies, hoe men die fluit zal laten wer ken. Wel staat vast, dat de man, die het apparaat bedient, een heuse spoor-1 wegpet zal dragen. DE RUSSEN zijn van plan in de vlakte van Ararat, in Sovjet-Armenië, een installatie te bouwen voor het opwekken van elektriciteit met be hulp van het zonlicht. Men hoopt via spiegels, die in een cirkel met een doorsnede van 800 meter worden op gesteld, een arbeidsvermogen van 1200 kw. te verkrijgen, PRINS RAINIER en prinses Gracia van Monaco zullen in september naar de Verenigde Staten vertrekken voor een vakantie van twee maanden. HET EUROPESE kampioenschap lang roken, dat in Wuerselen (bij Aken) is gehouden, werd gewonnen door de Nederlander Weyert Sino uit Don Haag. EEN LID van een Poolse dansgroep, die in Engeland is opgetreden, heeft daar politiek asiel gevraagd. maar de ondervinding van de tweede wereldoorlog heeft geleerd, dat het mogelijk is. De uitwerking van een dergelijke boycott op de Egyptische economie zou zich pas mettertijd doen gevoe len, maar mede onder invloed van andere economis-he er financiële sancties, zou het Egypte tot een her ziening van zijn standpunt kunnen brengen, aldus de waarnemers. Seheepvaartdeskundigen in Zuid- Afrika betwijfelen evenwel, of de ca paciteit der havens aldaar voldoende geacht kan worden. Egyptisch standpunt Intussen blijft Egypte er de nadruk op leggen, dat de vrijheid van de internationale scheepvaart in het Su ezkanaal gegarandeerd blijft. De Egyp tische ambassade te Londen heeft een lang communiqué van dergelijke strekking uitgegeven. Opmerkelijk is, dat de toon hiervan zeer veel ver schilt van die, welke kolonel Nasser de laatste dagen had aangeslagen. Men moet de nationalisering van het Suezkanaal in haar juiste pers pectief zien, aldus dit communiqué. Het is geen in beslag neming: de Suez kanaal maatschappij is steeds een Egyptische maatschappij geweest, die beheerst werd door de Egyptische wet geving. Gematigder is ook het optreden van Egypte naar buiten: het verbod tot uitvoer van goederen naar landen, behorende tot het sterling-gebied, is herroepen. Perscommentaren Diverse internationale perscom mentaren verwijzen naar de in 1952 door de Verenigde Naties aangenomen resolutie, die aldus onder meer de Chicago Tribune voor Egypte een machtiging be tekent om het Suezkanaal te naas ten. President Nasser zal zijn maatrege len waarschijnlijk verdedigen door te verwijzen naar de resolutie over „de uitoefening van de soevereiniteit van een staat over zijn natuurlijke hulp bronnen". Het Parijse blad Le Figaro geeft de'schuld van de huidige cri sis meer aan Amerika, omdat de V.S. indertijd de Britten hebben verplicht de Suez-kanaal zone te ontruimen. In het algemeen toont de Franse pers zich bezorgd, dat de Britse regering geen forse houding tegenover Egypte zal willen aannemen, uit angst dat de V.S. een dergelijke houding niet zou den steunen, „Toch valt er geen mi nuut te verliezen", aldus de Franse commentaren. De Britse pers is in het algemeen gematigder. .Eerst goed overwegen, alvorens tot een bepaalde actie over te gaan", aldus een samenvatting van deze commentaren. Arabisch bloc Niet te ontkennen valt intussen, dat Nasser op bepaalde punten de wind toch wel een beetje in de zeilen heeft. De vorige week maakte hij bekend, dat hij zijn streven om de Arabische wereld van de Atlantische Oceaan tot de Perzische Golf te verenigen, zou voortzetten. Van Jordanië en uit de Libanon heeft hij alle steun te verwachten. Zelfs is het mogelijk, dat een Ceylo- nees voorstel om de kwestie Suez te bespreken op een te houden confe rentie der Colombo-landen zal wor den gesteund. Het ontwakend nationalisme der Aziatische landen zal alsdan volledig begrip tonen voor de positie van Egypte De Suez-kanaal De Grootloge van Egypte en de Arabische landen heeft de Egyp- tische president Nasser tot groot- meester van de vrijmetselarij ge- kozen. De nieuwgekozene zal een met diamanten versierde gouden 2 medaille worden overhandigd. 2 Op 5 augustus begint te Damas- S cus een vrijmetselaarsconferentie. maatschappij Nadat de Egyptische president, ko lonel Nasser, de naasting van de Suez-kanaal maatschappij had aan gekondigd, kwam vrijwel de gehele wereld in rep en roer. Ook werden er enkele vergaderingen belegd. Op de bovenste foto ziet men de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Christian Pineau, de Britse minister van Buitenlandse Zaken, Selwyn Lloyd en de Amerikaanse onder staatssecretaris Robert Murphy, die te Londen de kanaalkivestie bespre ken. Op de onderste foto ziet men de nieuwe directeur-generaal van de genationaliseerde Suez-kanaal maatschappij, Hahmoud Younis (tweede van rechts), die in deze functie zijn eerste persconferentie te Ismailia in Egypte heeft gehouden. Verwachting van het K.N.M.I. tot vanavond, opgemaakt maandag- avond 23,15 uur: 2 Zonnige perioden, maar ook plaat- 2 selijk enkele buien. Matige, af en 2 toe krachtige, maar langs de Wad- 2 denkust aanvankelijk nog harde 2 wind tussen zuidwest en west. 2 Ongeveer dezelfde temperaturen als gisteren. Verwachting van het Belgisch Weerkundig Instituut: 2 Vrij sterke tot matige wind. 2 Zwaar bewolkt met breder wor- 2 dende opklaringen. 2 Vandaag: zon onder 20.34 uur, 2 maan op 23.37 uur. 2 Morgen: zon op 5.03 uur. In de loop van deze week zal te Parijs nog een vergadering worden belegd van de raad van bestuur van de Suez-kanaal maatschappij. Terwijl Egypte beweert, dat de hou ding der vroegere Suez-kanaal maat schappij. hierin aangemoedigd door regeringskringen, slechts schade kan toebrengen aan de belangen van aan deelhouders door vertraging in de re geling van hun aandelenbezit, heeft diezelfde maatschappij te Parijs een communiqué uitgegeven, waarin wordt gezegd, dat meer dan 1300 werkne mers. krachtens de staat van beleg en i onder bedreiging met gevangenisstraf. gedwongen worden voor het Egyp-1 tische regiem te werken. De maat schappij beschouwt deze toestand als een schending van individuele rechten. Koersdalingen Op de Londonse effectenbeurs is de gezamenlijke koerswaarde van de aandelen der grote oliemaat schappijen gisteren met ongeveer 100 miljoen pond sterling gedaald, nadat de nationalisatie van het Suezkanaal door Egypte vrijdag reeds koersverliezen van in totaal ongeveer 75 miljoen had veroor zaakt. Tegen het slot gaven de noteringen gisteren een stijging te zien. Ook op de meeste andere effecten beurzen in de wereld vertoonden olie waarden koersdaling. De koersdalin gen van andere aandelen waren van matige omvang. Sommige oliemaatschappijen over wegen reeds hun schepen rond Zuid- Afrika in plaats van door het kanaal te laten varen wegens de grote poli tieke en andere moeilijkheden, die naar de mening dezer maatschappijen zullen ontstaan, nu Egypte de exploi tatie van het kanaal in eigen handen heeft genomen. De Britse pi:nicr Eden heeft mee gedeeld, dat de uitvoer van oorlogs materiaal naar Egypte is stopgezet. - Volgens Radio Cairo heeft het Egyp tische ministerie van financiën be paald, dat zonder voorafgaande toe stemming van een centrale raad van toezicht op het geldwezen geen reke ningen meer mogen worden gebruikt voor betalingen in Egypte en voor overmakingen naar het buitenland. Dit voorschrift geldt in het bijzonder voor de rekeningen van niet-ingeze- tenen. De gemengde Israëlisch-Jordaanse bestandscommissie heeft Jordanië schuldig bevonden aan het grensinci dent van acht dagen geleden, waarbij een aanval op een Israëlisch kinder tehuis in de nabijheid van Jeruzalem werd gepleegd. De commissie wenst op de hoogte te worden gehouden van de maatrege len, die de Jordaanse regering neemt om verdere inbreuken op de wapen stilstandsovereenkomst te voorkomen. Door drie fracties is het regerings programma Romme gisteren reeds ernstig in studie genomen. Hoewel de P.v.d.A. vandaag pas een voltallige fractievergadering houdt, waren de kopstukken van de partij reeds gis teren bijeen om het programma onder de loep te nemen. Moet men het Tarool geloven, dan is er van de socia listische kant voor prof. Romme wei nig goeds te verwachten. „Wat de P.v.d.A. nog net aan vaardbaar achtte onder formateur Drees, blijft in socialistisch oog beneden het minimum onder for mateur Romme", aldus dit blad. Het voegt er ter verduidelijking nog aan toe, dat de P.v.d.A. niet geneigd zal zijn de concessies te herhalen die zij in de periode- Drees heeft willen doen. Van de andere kant wordt ons van de zijde van de kleine partijen de verzekering gegeven, dat het rege ringsprogramma van prof. Romme zeer reële mogelijkheden biedt te worden geaccepteerd als basis voor een kabinet, volgens de opdracht die door H.M. de Koningin aan de ka tholieke fractieleider is gegeven. Het program moet een zeer uitvoe rig werkstuk zijn, dat concrete ge gevens bevat omtrent de werkzaam heden van alle dertien thans bestaan de departementen. „Het is een stuk werk met tal van goede eigenschappen", zo luidde de opinie van enige parlementsleden, die waarderend spraken over de gedetail leerde uitwerking van het vraagstuk der bezitsvorming. Ook was het hun opgevallen, dat als een van de ver langens in het programma wordt ge noemd een definitieve oplossing van de Belgische kanalenkwestie. Vandaag komt ook de fractie van de K.V.P. bijeen om het program te bestuderen, waarbij de heer Andries- sen als voorzitter zal fungeren. Hij zal ook degene zijn, die namens de K.V.P. met de kabinetsformateur Romme de besprekingen zal voeren. Toen Catharina Verstrepen voor de eerste maal voor de rechtbank ver scheen, werd onmiddellijk het aan houdingsmandaat tegen haar bevestigd. Haar echtgenoot, die reeds eerder in vrijheid werd gesteld, verscheen weer op het gerechtshof, zonder eigenlijk daartoe ontboden te zijn. De twee en zestig jaar oude man was nog sterk onder de indruk, want hij heeft in de tijd dat hij met Catha rina Verstrepen getrouwd was nooit iets geweten over de afschuwelijke praktijken van zijn vrouw, waarmee hij in oktober 1955 in het huwelijk trad. Aan de onderzoeksrechter ver klaarde hij. dat er ongeveer een maand geleden wat herrie in het huishouden kwam. De vrouw stelde zich zeer brutaal aan tegenover hem en zij had ook schulden gemaakt in verschillen de winkels. Rond diezelfde tijd merkte hij ook, dat de koffie een bittere smaak had, maar hij had er toen geen aandacht aan geschonken, temeer, daar de vrouw hem zegde, dat er mogelijk wel een slechte boon kon bij geweest zijn. Aandelen Op zekere dag kwam Catharina met vijf beurswaarden van elk duizend frank naar huis. Zij beweerde deze van Hortense Belis gekregen te hebben. Hortense was de tante van de gebroeders Belis, die toen reeds om het leven waren gebracht door de monsterachtige vrouw. Zij had geen enkel schriftelijk bewijs van deze na latenschap en de man vond dit wel eigenaardig, maar de giftmengster stelde hem gerust, omdat, naar zij hem zegde, men hiervoor geen bewijs nodig had. „Ik sidder nog Er dient niet aan getwijfeld dat de vrouw ook haar tweede echtgenoot, Wolf, van kant zou gemaakt hebben, indien het gerecht er niet tijdig bij geweest was. Zij zat de laatste tijd in deerlijke geldnood, en zij zou maar al te graag zijn levensverzekering van 16.000 frank getrokken hebben. „Ik sidder nog bij de gedachte, tien maanden aan de zijde van zo n vrese lijke vrouw te hebben geleefd", zegde Wolf. De man, oorlogsverminkte 1914-1918, weet nog niet hoe hij de eerste tijd aan geld moet geraken, want in zijn huis is geen frank meer te vinden. Gisteren is de storm, die zondag in alle hevigheid Het Kanaal, Zuid-En- geland en ook een groot deel van ons land teisterde, in hevigheid afgeno men. Vooral in Het Kanaal blijkt het geducht te hebben gespookt. Er wer den daar windstoten gemeten van 150 km. per uur, die tien meter hoge gol ven opzweepten. In onze editie van gisteren konden wij reeds melden, dat diverse schepen in nood kwamen te verkeren. Toen maandagmiddag een eerste balans kon worden opgemaakt, bleek, dat zeker elf personen om het leven waren gekomen. Gezonken schepen Onder meer is het Britse vracht schip Teeswood (1256 ton) gekapseisd. Het schip dreef ten westen van Do ver; de vijftien opvarenden werden door een reddingsboot opgepikt, doch een van hen was reeds overleden. Het jacht Moyana, dat onlangs de race van Engeland naar Portugal won, is verloren gegaan, kort nadat ds be manning het schip had verlaten. Talloze andere jachtjes sloegen om, waarbij voor zover bekend, een man en zijn zoon zijn verdronken, toen hun scheepje nabij Cowes (Isle of Wight) verongelukte. Twee matrozen van het Britse schip Haliki zijn over boord gespoeld en verdronken. Het Franse schip Capitaine Rio vond maandagmorgen ten zuiden van Wor thing, aan de Engelse zuidkust, een zwaargehavend jacht, Caoma geheten. Het vaartuig lag gedeeltelijk onder water. Er waren geen overlevenden aan boord. In zuid-Engeland werden drie man nen en twee vrouwen gedood door omvallende bomen. Op dezelfde tragi sche manier vond aldaar ook een Duits echtpaar, op weg van Londen naar Dover, de dood, doordat een boom hun auto vernielde. Vliegtuigen, oorlogsschepen en red dingsboten boden overal in Het Ka naal hulp. Ook gisteren patrouilleer den zij nog de gehele dag, want een belangrijk deel van de zeilvloot van de Royal Ocean Racing Club te Portsmouth, die juist de Kanaal-zeil wedstrijd organiseerde, was nog niet in veilige haven: een tiental van de zestien jachten wordt nog vermist. Men vreest, dat enkele van deze sche pen naar de Engelse of Franse kust zijn afgedreven, waar het gevaar dreigt, dat zij op de rotsen zullen lopen. Als gevolg van deze storm werden aan boord van de schepen Mecklen burg en Prinses Beatrix van de Maat schappij Zeeland tien personen licht gewond. Kam peercentra Kampeercentra in Engeland en Frankrijk hebben eveens veel te lij den gehad door de storm. Ook op Ameland zijn heel wat tenten gesneu veld door de zuidwesterstorm, maar gelukkig had men voorzorgsmaatre gelen getroffen en een groot aantal van de kampeerders, juist voordat de storm in alle hevigheid opstak, in schuren en anderszins onderdak ge bracht. Miljoenen schade Rampzalig zijn op vele plaatsen, onder meer in de Noord-Oostpol der, de gevolgen voor de te velde staande gewassen. Geknakte hal men op verwaaide korenakkers voorspellen weinig goeds voor de komende oogst. In totale omvang zal die schade, alleen al voor de Noord-Oostpolder, neerkomen op miljoenen. Heel erg is de toestand in de buurt van Marknesse, waar aardappelen en bieten over een gebied van vele hec taren door de aanhoudende regenval in de grond zijn verrot, zodat deze oogst voor tachtig procent als verlo ren wordt beschouwd. Nabij Blokzijl en Vollenhove is het niet veel beter. Een boer daar ging met een opzichter van de domeinen de weddenschap aan, dat hij er niet in zou slagen over een kavel te lopen. De inzet van die wed denschap bedroeg 25, maar de op zichter won het bankje niet en van wege de modder kwam hij op handen en voeten terug. Schade aan fruit Groot is ook de schade welke de storm heeft veroorzaakt in de Zeeuw se fruitboomgaarden. Enorme hoe veelheden fruit zijn er namelijk af gestormd en daardoor waardeloos ge worden. De omvang van de schade valt op dit ogenblik nog niet vast te stellen maar zeker is, dat miljoenen kilo's fruit in de Zeeuwse boomgaar den zijn afgewaaid. Het ergst hebben uiteraard de zomerrassen te lijden ge had. Hiervan waren de vruchten ook het grootst. Van de winterrassen heeft vooral de goudreinette zeer veel schade opgelopen. Er zijn verschillen de percelen waar zeker 50 pet. van de vruchten is afgewaaid. Verder vraagt men zich op het ogen blik af hoe de kwaliteit zal zijn van het fruit dat aan de bomen is blijven hangen. Dit is namelijk ook zeer veel geslagen. Ook het zachte fruit is erg beschadigd. Ook uit andere delen van ons land komen berichten over grote storm schade in de fruitteelt. Hierdoor zal de fruitoogst wel belangrijk lager uit vallen dan eerst werd verwacht. Toch wil dit niet zeggen dat er nu een geringe oogst zal zijn. De fruitoogst beloofde namelijk zeer groot te wor den. Grevenbicht staat in deze dagen weer in het teken van de vrijgezel: dorpscafetjes worden romantische „music-halls"een schocv meiske wordt „vrijgezellen-koningin" en achthonderd vrijgezellen maken van dit vriendelijke Limburgse dorpje enkele dagen een wereldstad. Hier zien we de voorzitter van dit We- reldvrijgezellencongres, de heer Sjir Greyn, staande in een wereldbol. Op die manier trok hij in een grote optocht het dorp rond, de vrijge zellen aanmanende zich (in Greven bicht) te verenigen. N.B.: de heer Greyn zelf is het vrij gezellenbestaan beu en heeft trouw plannen. Tsj echo-Slowakij wenst di plomatieke betrekkingen met de Duitse Bondsrepubliek aan te knopen en zou het ook nuttig achten een non-agressiepact met dat land te sluiten. Dit heeft de Tsjecho-Slowaakse premier, Si- roky, in het Tsjechische parle ment meegedeeld. De rede van Siroky werd door Radio-Praag uitgezonden. Siroky zei ook, dat zijn land vredelievende be trekkingen wenst met de landen in het nabije, en Midden-Oosten, vooral met die welke een vredelievende po litiek volgen. Tsjecho-Slowakijë heeft reeds vorig jaar aangeboden diplomatieke betrek kingen met de Duitse Bondsrepubliek aan te knopen en het heeft zich ook reeds eerder een voorstander van non agressie-pacten verklaard, doch dit is de eerste maal dat een Tsjechische regeringsleider een dergelijk verdrag met West-Duitsland voorstelt.

de Stem | 1956 | | pagina 1