N EN K Gehele wereld reageert op naasting Suezkanaal O ijn Blokkade Egyptische sterlingsaldi vormt drastische Engelse tegenzet STORM OVER ENGELAND EN NEDERLAND WOL TRIE I)E DOODOP DE WEG Doilcnlal scheepsramp Romme klaar met program Twee ongelukken vanwege gesprongen autobanden Grote Drie confereren reeds in Engelse hoofdstad Engelse Fordfabriek trekt groot aantal ontslagen in STOOTTROEPERS TE CUYCK Wel schade, doch weinig slachtoffers n.v. EUZEN 'n stervende vmmeeiê f fa kruit,.. DAGBLAD VOOR ZEELAND Lagere temperaturen Nasser: geweld contra geweld! WEER TOMATEN NAAR BELGIE DERTIG FINNEN VERDRONKEN Oorlog in Tibet In Palastina Waarnemer V.N door mijn gedood Republikeinen steunen Nixon V er trouwensvotum voor Mollet Vóór woensdag oordeel gevraagd Zeven gewonden In twee vliegtuigen vrijheid tegemoet. Honderden doden bij opstanden in Russische kampen Y oedselvergiftiging te Krommenie Schepen in nood in Het Kanaal Door tankontploffing twintigtal doden HET REGENDE ROET...... Ivoor dekens 3URG. TILBURG zaak era ing STEEN 96e JAARGANG No. 22213 Oilgave N. V. Uitgever» Mij Weeuandia. Verschijnt eike werkdag. Bureaus: Breda, ftelgerstraat 16. Teh: UirecUe, Kedactie en Administratie 6351 Verantwoordelijk Hoofd- redacteur: J. J. H A Bruna hedactieraad: J M. A C. V. Dongen li J v Huotegem Mr Ur A J j. M Mes Mr H M U de Hechter. L. J v t Westende, P V M Ver- cauteren Abonnprys DU vooruitbet t 6.86 p. Kwartaal, p post t 6.56, p. week luilsi bü met postbestelL) t 0.45 Incasso woidi berekend Losse oumm 13 ct Postrek 378841 Voor God, Koningin en Vaderland MAANDAG 30 JULI 1956 Advertentieprijs voor de gehele oplage 1 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen 1 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m (Ingezonden Mede- delingen f 0.35 pei m'm) Bi] contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. b'uieau vuul ae Zeeuwse Eilanden (JOBS Westsingel 98, felef.x.n 3236 - Bureau voni Zeeuwsch Vlaanderen HULST Dubbele Poort 7. Tele oor 102 - (Bubureaus TEKNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 - OOSTBURG. Nieuwstraat 41. Tel. no. 35) De Egyptische naasting van het Suez-kanaal heeit de spanning in het Midden-Oosten enorm doen stijgen. Gisterenavond reeds zijn de Britse en Franse ministers van buitenlandse zaken, Selwyn Lloyd en Pineau, in Londen met bespre kingen begonnen om verdere maatregelen tegen Egypte te beramen. De eerste klappen, die beide landen terug konden geven waren niet mis te verstaan en duiden op de ernst van de situatie: Engeland ging stante pede over tot het blok keren van de Egyptische sterlingsaldi en in de Franse staatscourant werd zondag bekend ge maakt, dat voortaan voor alle handelingen be treffende Egyptische rekeningen in Frankrijk machtiging nodig is van het deviezeninstituut. Ijlings is intussen de Amerikaanse plaatsver vangende onderminister van buitenlandse za ken, Robert Murphy, naar Londen gevlogen om eveneens deel te nemen aan de beraadslagingen. Dulles heeft een telofoongesprek gevoerd over de vraag of Dulles zelf nog naar Londen zou gaan. Nasser zelf treft zijn tegenmaatregelen voor de druk, die het Westelijk blok om hem zal uitoefenen. „Wij zijn op alle gebeurlijkheden voorbereid", verklaarde hij. „Wij zullen geweld met geweld, agressie met agressie en aanval met aanval beantwoorden". De troepen langs het Suez-kanaal zijn in alarmtoestand gebracht en Egyptische kruisers zijn van Alexandrië opge- stoomd naar Port Said, aldus meldde Radio Parijs zondagavond nog. Twee beelden, die veelzeggend de naasting van de Suezkanaal maat schappij in beeld brengen. Links een Egyptisch officier, die de brandkast in het hoofdkantoor van de maat schappij in Ismailia verzegelt en rechts de Dom op het gebouw van de maatschappij in Port Said met de Egyptische vlag in top. IN GREVENBICHT in Limburg ver toeven ruim 800 vrijgezellen. Het vierde Vrijgezellencongres is er met de bekende jaarlijkse luister ge opend. KROESTJEV heeft te Alma Ata, de hoofdstad van Kazakhstan, het Sov jet-ministerie van landbouw ervan beschuldigd, dat het niet vooruitziet en dat zijn ambtenaren organisatori sche ervaring missen. DE PREMIER van Oostenrijk, de 83- jarige Theodor Koerner, is momen teel ernstig ziek. DE JAPANSE minister van buiten landse zaken, Mamoru Shigemitsu is te Moskou aangekomen om besp'rè- kingen over de vrede tussen Japan en de Sovjet-Unie te voeren. Foster Dulles, de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, die gisteren juist terugkeerde uit Panama, waar hij de conferentie van Ame rikaanse presidenten had bijgewoond, noemde de naasting der Suez kanaal maatschappij een ernstige slag voor het internationale vertrou wen. Hij voegde hieraan toe: „Een dergelijke handelwijze treft niet slechts de aandeelhouders der maatschappij, doch zij kan tevens invloed hebben op het gebruik van het kanaal zelf. In dat laatste geval zullen de Verenigde Staten, die zelf een zeevarende natie zijn, deze aangele genheid zeer ernstig opnemen". - EEN VEEHOUDER uit Spaken burg heeft op trieste wijze zijn paard verloren. Toen het dier aan de kant van de weg voor een wagen met hooi stond te grazen en daarbij de wagen in de berm van de weg trok, kantelde de wa gen. Het paard werd onder de vracht hooi bedolven en vond de dood. HET AANTAL doden als gevolg van overstromingen in Perzië is tot 450 gestegen. Er worden nog tal van personen vermist. OP DE LAATSTE DAG van hun hu welijksreis zijn een jonge bruigom en zijn 19-jarige bruid in de rivier Crouch in oost-Engeland verdronken. Weersverwachting: van het K.N. M.I., geldig tot vanavond, opge- S maakt zondag 23.15 uur: ..Opklaringen maar ook plaatse- l lijk enkele buien. Matige, af en toe krachtige wind tussen west en l zuidwest. Lagere temperaturen l dan gisteren. Weersverwachting van het Bel- gisch Weerkundig Instituut: Plaatselijk nog neerslagvlagen. J Vrij krachtige wind uit zuidwes- telijke richting. Koeler. J Vandaag: zon onder 20.35 uur l Maan op 23.02 uur. Morgen: zon op 5.02 uur. Maan onder 14.47 uur. De door Engeland tegen Egypte ge nomen maatregel van blokkering van de sterlingsaldi gaat nog verder dan die, welke indertijd in 1951 tegen Per zië werd genomen. In dat jaar trok Engeland nl. bepaalde faciliteiten voor Perzië in, zoals bijv. het recht voor Perzië om bepaalde dollar in sterling om te zetten. Perzië kon toen wel de lopende handel in sterling blijven verrichten. Aan Egypte wordt thans echter alle mogelijkheid ontnomen om sterling te gebruiken, behalve met officiële Britse toestemming, welke voor ieder afzonderlijk geval zal wor den toegestaan of geweigerd. Dit betekent voorlopig, dat de financiering van vrijwel de gehele Egyptische buitenlandse handel onder Brits toezicht is komen te staan, daar afgezien van een ge ringe handel op het westelijk half rond tegen dollar en ruiltransacties met enige communistische en an dere landen, voor de Egyptische handel sterling wordt gebruikt. De technische positie is nu zodanig, oat Egypte is uitgesloten van de mul tilaterale sterlingovereenkomsten en nog niet in het bezit is van bilaterale mogelijkheden. Voorlopig zullen de meeste gebrui kers van het Suezkanaal niet in staat zijn de kanaaldoorvaartrechten te be talen, daar vrijwel alle bestaande re gelingen voor de betaling hiervan in sterling luiden. Alle tot dusver in Britse monetaire kringen ontvangen mededelingen van monetaire autoriteiten op het conti nent van Europa wijzen er op, dat daar het Britse ingrijpen ten zeerste wordt toegejuicht. Men ziet in, dat net beginsel, dat thans op het spel staat, van het grootste internationale belang is. Commentaar van Nasser Uiteraard zint Nasser op een tegen zet: Alle banken van financiële in stellingen in Egypte is bevel gegeven onmiddellijk een opgave te doen van de rekeningen der Suez-kanaal maat schappij bij die banken en instellin gen, alsmede een lijst van effecten en andere geldswaardige papieren, toebe horend aan de Suez-kanaal maat schappij, welke zich bij die banken en instellingen in depot bevinden. Alle operaties uit hoofde van reke- ningen der Suez-kanaal maatschappij /ijn verboden. Voorts heeft de Egyp tische regering de uitvoer naar Groot- Brittannië verboden, indien de goede ren niet kunnen worden betaald in de munt van landen, die handel drij ven met Egypte. De opwinding in Londen en Parijs acht de Egyptische premier onge rechtvaardigd. „Dat alles is alleen ge baseerd op de methoden van het im perialisme en de traditie van bloed- uitzuigingen, het onrechtmatig be machtigen van rechten en inmenging in de zaken van andere staten. Enge land heeft, evenals Frankrijk, een protest ingediend, maar ik weet niet op welke gronden: de Suez-kanaal maatschappij is een Egyptische maat schappij'Met nadruk verzekerde hij, dat het recht op vrije doorvaart ge waarborgd blijft. Readies Bij het verkondigen van deze stel lingen wordt hij braaf bijgevallen door Met ingang van zaterdag 28 juli heeft België de invoer van tomaten uit Nederland weer toegestaan. Dit geldt enkel voor de sorteringen A en B. Voor hoe lang deze exportmoge lijkheid zal geiden valt niet te zeg gen. Het zaï wel afhankelijk zijn van de tomatenprijzen op de Belgische markt. Wel zal er bij export van tomaten naar Belgie een heffing worden opge legd. Voor zaterdag 28 juli bedroeg deze heffing 22 ct. per ag. Ze is af hankelijk van de veilingprijs in ons land en kan dus dalen en stijgen. Bjj een ongeluk met een volle bus nabij Kuopio in midden-Finland zijn dertig mensen verdronken. Slechts acht inzittenden konden worden gered. De bus ging over de land van een kleine veerboot te Ki- visalmi. De acht overlevenden wis ten door een dakraampje te ontko- men. IN TUNIS is een vroegere bendelei der, Taieb Zellag, geëxecuteerd. Rusland. De Prawda noemde de naas ting gewettigd en deze wordt gezien als het „afwerpen van het koloniale juk" door Egypte. Ook de Indonesi sche pers is op Nassers hand, evenals Jordanië. Reacties in de economische sector zijn uiteraard niet uitgebleven. De prijzen voor tin en rubber op de markt te Singapore gaven onmiddellyk stij gingen te zien. Gezaghebbende kringen noemden de situatie momenteel zefls ernstiger dan op enig tijdstip sedert de oorlog op Korea, toen de voornaamste exporten van Malakka tot recordhoogten stegen. KERKDRIEL: Een 18-jarige bromfietser kwam in botsing met een hem tegemoet komende per sonenauto. De jongen was op slag dood. UTRECHT: Een personenauto reed met een vaart van 120 km tegen een vrachtwagen, cjie op een parkeerstrook stond op de Rijksweg 2. Een kort tevoren op genomen 22-jarige liftster werd gedood, haar verloofde en de be stuurder kregen verwondingen en •do ^ooijs uoa uadait De Engelse Fordfabriek heeft mee gedeeld. dat zij de ontslagen aan een groot aantal arbeiders heeft inge trokken „teneinde een betere at mosfeer te helpen scheppen" en de arbeiders in staat te stellen na het einde van hun vakantie op 13 augus tus het werk te hervatten. Volgens de directie is het vooruit zicht hiertoe, nu er besprekingen zul len worden gehouden om het geschil bij te leggen, gunstiger. Ook de aan voer van bepaalde onderdelen, die gestagneerd was door de staking bij de ..British Motorcorporation", zal waarschijnlijk hervat kunnen wor den. Aanstaande dinsdag zullen bespre kingen worden gehouden over even- Talloze niet-officiële en onbevestig de berichten spreken van een onaf hankelijkheidsoorlog in het oosten en noordoosten van Tibet. De opstandelingen zouden in een gebied van 210.000 vierkante mijl de Chinese bezetters hebben verdreven en het front zou zich in de richting van de hoofdstad Lhasa verplaatsen. Ook zou een Chinese missie van Peking naar Lhasa zijn gereisd om daar onderhandelingen te voeren met de leiders der opstandelingen. De Deense officier Rasmussen, waarnemer der Verenigde Naties in Palestina, is om het leven gekomen, toen een mijn ohtplofte onder de au to, waarmede hij in het grensgebied van Gaza reed. Een woordvoerder van het Israë lische leger heeft medegedeeld, dat de mijn door Egyptenaren is ge plaatst op de weg nabij Niroz, die veelvuldig door de waarnemers der Verenigde Naties wordt gebruikt. Niet minder dan 180 der 202 Repu blikeinse leden van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden hebben een gepubliceerde verklaring onderte kend, waarin zij hun „volledige steun" toezeggen aan een hernieuwde kandidatuur van Richard Nixon voor het vice-presidentschap der Verenig de Staten. De Franse regering heeft van de Nationale Vergadering een vertrou wensvotum gekregen over het wets ontwerp voor nieuwe belastingen ter financiering van de militaire opera ties in Algerië. tuele beëindiging van de staking van ruim 23.000 arbeiders in de Britse auto-industrie, aldus is te Londen meegedeeld. Vertegenwoordigers van de werkgevers en de vakbonden zul len daartoe in een fabrieksgebouw te Birmingham bijeenkomen. De minis ter van arbeid, Macleod, had de ge dachte tot het houden van deze be sprekingen geopperd. De Amerikaanse kustwacht heeft zondag bekend gemaakt, dat waar schijnlijk 42 personen om het leven zijn gekomen bij de aanvaring tussen de „Stockholm" en de „Andrea Do- ria". Vijf van hen waren zeelieden van de „Stockholm", de 37 anderen wa ren opvarenden van de „Andrea Do- ria". Professor Romme heeft zaterdagmorgen aan de voorzitters van de Tweede Kamerfracties van P.v.d.A., K.V.P., A.R., V.V.D. en C.H. het door hem ontworpen regeringsprogramma toege zonden. Hij heeft daarbij ieder hunner in een begeleidende brief gevraagd eventuele opmerkingen liefst dinsdag, doch uiterlijk woensdagochtend a.s-, hetzij schriftelijk, hetzij mondeling, aan hem te doen toekomen te zijner nadere overweging. De formateur heeft tevens aan de voorzitters behalve aan die van de V.V.D.-fractie medegedeeld, dat hij gaarne van ieder hunner zal verne men, hoe deze sta#t tegenover het t.z.t. adviseren van geestverwanten om zit ting te nemen in een kabinet van be vredigende sam^istelling, dat het pro gram van de formateur tot grondslag en richtsnoer neemt. In zijn brief aan de wnd. voorzitter van de V.V.D.-frac tie heeft de formateur gezegd op grond van het hem bekende standpunt van prof. Oud als voorzitter zijner fractie, in dit stadium geen vrijheid te vinden tot het stellen van een vraag, als in de vorige alinea bedoeld. Professor Oud heeft namelijk altijd verkondigd, dat de fracties pas hun oordeel kunnen geven, als het program vaststaat en de zetelverdeling bekend is. Professor Romme wil nu afs het ware peilen, of de V.V.D.-leider nog op dat stand punt staat. Merkwaardig is de spoed, welke de formateur betracht lieeft. In drie da gen tijds had hij zijn ontwerpprogram gereed. De fracties krijgen nu ook drie dagen, om er zich over te beraden. Nieuwe formuleringen Aangenomen mag worden, dat de formateur ten aanzien van de onaan vaardbare punten in het program- Drees naar formuleringen heeft ge zocht, welke het K.V.P.- standpunt beter benaderen zonder dat ze de anderen behoeven af te stoten. De inschakeling van fiscale faciliteiten op het punt van de bezitsvorming heeft ongetwijfeld ook de ernstigste Door het springen van de rechter voorband is gistermiddag rond vier uur de auto van de landbouwer S. v. d. H., uit Baarle-Hertog op de weg van Chaam naar Baarle-Nassau tegen een boom gereden. Van de zeven in zittenden van de M agen, met name de eigenaar van de auto, zijn echtgeno te en zijn 2 kinderen en 3 buur kinderen, kwam er slechts één met de schrik vrij. De heer v. d. H. en zijn echtgenote werden ernstig ge wond, de kinderen lichter. Het ongeluk gebeurde even- voorn" het Hoge Huis aan de Chaamseweg. Een pater en enkele broeders van dat klooster waren als eersten ter plaat se om hulp te bieden. Ook dokter Govaerts en pastoor van Steen van Ulicoten waren spoedig op de plaats van het ongeluk. De heer v. d. H., bleek een stuk van een van zijn rib ben in een long te hebben gekregen en zijn vrouw had een bekkenfrac tuur opgelopen Alle gewonden wer den naar het St.-Laurens-ziekenhuis te Breda overgebracht. De wagen was aan de voorkant geheel in elkaar ge drukt. De rijkspolitie regelde ter Twee Poolse vliegtuigen zijn zater dag in Oostenrijk geland. Het eerste landde op een weiland dicht bij Krems, het tweede in een bos bij Kirchberg. Het tweede toestel werd licht beschadigd, de beide piloten van dit vliegtuig werden licht gewond. Ook het eerste toestel telde twee in zittenden. Aan de vier cadetten, allen van de opleidingsschool der Poolse luchtmacht, is op hun verzoek poli tiek asyl verleend. plaatse het verkeer, dat nogal enige stagnatie ondervond. Ook te Nieuwland Eveneens doordat een der banden var. zijn auto sprong, geraakte de heer Lokerse uit Zierikzee gistermiddag onder Nieuwland (gemeente Nieuw en St.-Joostland) de macht over het stuur kwijt. De wagen schoot naar links en vloog tegen de motorrijder C. Crucq uit Arr.e'muiden op. De laatste werd met inwendige kneuzingen naar huis vervoerd. Gisteravond was zijn toestand minder gunstig. Zijn motor werd totaal vernield. Een tweede motorrijder, zijn vriend, kon nog net een botsing vermijden. studie vereist. Langdurige besprekin gen met staatssecretaris van den Berghe hebben hierbij licht moeten verschaffen. Ten aanzien van de sub sidiëring van het Hoger Onderwijs zou naar verluidt een oplossing gezocht zijn in dezer voege, dat de opdracht aan de commissie- 's Jacob, welke het stelsel van deze subsidiëring onder zoekt, zou worden verruimd, waar door ook de verdere doortrekking van de pacificatie in deze tak van onder wijs daaronder zou worden gebracht. Volgens een communiqué van de Oostenrijkse vereniging tot beharti ging van de belangen van voormalige Oostenrijkse krijgsgevangenen, zou den de Russen tegen het einde van het .vorig jaar een opstand van ge vangenen in een kamp ten oosten van de Jennissei (Siberiëi na drie maan den strijd met geweld hebben onder drukt. Er zouden hierbij 800 mensen om het leven zijn gekomen en 2.000 gewond. De overlevenden zouden zeer streng zijn gestraft. In een kamp in Kazakhstan zou volgens genoemde vereniging even eens een opstand zijn uitgebroken. Bij deze opstand zouden 500 doden zijn gevallen en 1.000 gevangenen zijn gewond. Er zijn 1.600 gevangenen, aldus een mededeling van de vereniging, door Sovjetrussische rechtbanken ter dood veroordeeld. In de gemeente Krommenie heeft zich een ernstig geval van voedsel vergiftiging voorgedaan, vermoede lijk tengevolge van het gebruik van ondeugdelijke worst. Een 78-jarige man, de heer Pruim, is aan de ge volgen overleden. Een patiënt is naar het gemeentelijke ziekenhuis te Zaan dam overgebracht. In tientallen ge zinnen zijn niet ernstige verlam'» mingsverschijnselen waargenomen. Per politie-auto is de bevolking ge waarschuwd tegen het gebruik van worst, die vermoedelijk afkomstig is van een slager. Enkele honderden inwoners van Krommenie waren bij deze vergifti ging betrokken. Met ongekende hevigheid voor de tijd van het jaar raasde zondag een storm over Zuid-Engeland en Nederland. In de namiddag bereikte de wind zijn maximum. Er werden toen windstoten van meer dan 100 km. per uur gemeten, o.m. in Gilze-Rijen. Plaatselijk kwamen ook regen en onweersbuien voor, waarvan sommige gepaard gingen met windhozen. Hier en daar werd grote schade aangericht. Voor de Engelse zuidkust kwamen enkele schepen in nood te verkeren, omgewaaide bomen ver sperden het verkeer en diverse kleinere ongevallen moesten eveneens op rekening van de storm geschreven worden. De veerdiensten op de Schelde werden gestaakt, evenals de loodsdienst te Vlissingen. In het Zeeuwsch-Vlaamse dorpje Hengstdijk, waar men twee dagen feest had georganiseerd ter ere van het 800-jarig bestaan en ter ere van de fameuze ronde van Hengstdijk, heeft de storm lelijke schade berok kend. Een feesttent was het eerste slachtoffer en een danstent werd na dien onbruikbaar doordat er het dak afwoei. Auto van de dijk Een merkwaardig ongeval deed zich ook nog voor op de Kruislandse dijk onder Steenbergen, waar een au- weeshuis te Steenbergen van de dijk waaide. Door een hevige rukwind verloor de bestuurder de macht over het stuur. Zuster Adrienne werd door de schok uit de wagen geslingerd. De vijf religieuzen, die op weg waren naar een priesterwijding te Ouden bosch, konden, dank zij de hulp van de heer D. Kardux, toch nog hun doel bereiken. Ook elders in Brabant en Zeeland hjeeft het flink gestormd, waardoor schade ontstond. In Haarlem waaide een tak van een boom, waardoor e en 74-jarige voetganger met een schedelbasisfrac- tuur in zorgwekkende toestand naar liet ziekenhuis moest worden ver voerd. to met vijf zusters van het r.-k. ons Windhoos De ernstigste schade, voor zover het land betrof, werd gemeld uit Ten Boer in de omgeving van Gronin gen. Door een windhoos werden tal van bomen ontworteld. Palen knap ten af als lucifers en dertig huizen liepen schade op. Wonder boven won der werd hier slechts een persoon zo danig gewond, dat zij naar het zie kenhuis moest worden vervoerd. Zij die hun vertier op het IJssel- meer of op de Loosdrechtse plassen hadden gezocht, kwamen er bekaaid af. De abnormaal sterke wind joeg 37 boten omver. Boven Engeland Vergeleken met zuid-Engeland, Wales en noord-Schotland kwam ons land er bijzonder goed van af. Daar was het finaal noodweer. Vooral in het Kanaal spookte het geducht. Vijf schepen geraakten in nood, twee er van zijn gekapseisd, doch de beman ning kon op één lid na door an dere schepen, die te hulp waren ge sneld, worden gered. De scheep vaart in het Kanaal van Engeland naar Frankrijk en omgekeerd, werd stil gelegd. Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de bond van oud-stoot- troepers is zaterdagmiddag in Cuyck een monument onthuld. Het beeld, de barmhartige Samaritaan voor stellend, werd door een onbekende Poolse kunstenaar vervaardigd uit 'n bloek graniea, afkomstig van het Rijksdaggebouw in Berlijn. Op de foto zien we de 12-jarige Tonny Keijzers, wier moeder bij een bom bardement op Cuyck het leven liet tijdens het onthullen van het monument. Een olietank van de Shamrock- Mckee-oliefabriek in de omgeving van Dumas, in de Amerikaanse staat Texas, is zondag in de lucht gevlo gen. Volgens de eerste berichten hebben hierbij vijfentwintig personen het leven verloren. Er is ook een groot aantal gewonden. Door de ontploffing geraakten ze ven tanks in brand. De brand woedt voort en nieuwe tankontploffingen dreigen. Ongeveer 60 buspassagiers, die bij bushalten op de markt in Almelo stonden, zijn over vallen door een.,,, roetbui. Zij werden bedekt met een dunne laag roet, afkomstig uit een schoorsteen van een spinnerij. In een nabijgelegen viskraam werdén haringen en rolmopsen bedorven en in een kraam daar naast werden sinaasappelen met roet overdekt. De spinnerij zal waarschijn lijk de gehele schade vergoe den, maar in elk geval zullen er tal van overhemden c n boordjes naar de wasserij moe ten.

de Stem | 1956 | | pagina 1