Twee schepen botsten voor Amerikaanse kust OCEAANREUS GING TEN ONDER RECHERCHE ROLDE GROOT INBREKERSKOMPLOT OP PROF. ROMME sprak met demissionaire ministers Bonn wil gesprek over de westelijke verdediging Passagiers van Andrea Dona konden iiai in veiligheid worden gebracht Drie mensen vonden de dood GEMINIANI HEEFT PECH BS**1 M Vijftig krantenjongens uit de States op Schiphol PICASSO-HEMDEN EN LOVE-PICTURES „loon de boep weer op oorlogspad De bendeleden hadden hun vuurwapens gereed Noodweer in Afghanistan Egypte nationaliseert Suez-kanaal- maatschappij ACROBAAT dagblad voor zeeland Tijdens dichte mist in de sloepen Tijdens afscheidsbed Drijvend paleis Systematisch en snel Nederlander gastheer in Leningrad DE DOODOP DE WEG Nota aan W.E. U-landen Brochures waren niet anli-Russisch Meer bewolking LANGZAAM, MAAR ONVERBIDDELIJK Tweede bende Motorrijder dupe van misdadige verkeersfout Stakingen Engeland BMC wil praten 96e JAARGANG No. 22211 Uilgave N. V. Uitgevers MIJ Weenancua. Versctujnt elke werkdag Bureaus: Breda, Eelgerstraat 16. l'el.: Uuectie, Keüaclie en Administratie 3351 Verantwoordelijk Hooto- redacteur: J. J. U A Bruna Redactieraad j M. A C. V. Dongen G J v Hootegem Mr. Ur. A J. J- M Mes. Mr H. Ml L. de Rechter, U J v t Westende, B V M. Ver- cauteren Abonn prys du voonutbet t 5.85 p kwartaal p post t 6.55, p. week tuitsl bij niet post bestel!) t U 45 Incasso wordt berekend Losse oumm 13 ct Postiek 378841 Voor God, Komnffin en Vaderland VRIJDAG 27 JULI 1956 Advertentieprijs voor de gehele oplage I 0.36 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0 8J per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend ln de Zeeuwse editie t 0.14 per m/m (Ingezonden Mede delingen f 0 35 pet mm) Bi) contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt Staatwerk 3 ct per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau vooi de Zeeuwse Eilanden GOES Westsingel 90, Telefoon '3230 Bureau vnoi Zeeuwse!) laanderen HULST Dubbele Poort 7, Te.e oo, 102 - (B.jbureaus TEHNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2001 - OOSTBURG. Nieuwstraat 41. Tel. no. 35) zich in veiligheid te stellen. Het majesteuze Italiaanse passagiersschip „Andrea Doria", bijna even groot als onze „Nieuw-Amsterdam", is gisteren voor de Amerikaanse oostkust ten onder gegaan. Nadat alle passagiers van boord waren gehaald en de bemanning ver twijfelde pogingen had gedaan het schip te behouden, verdween de oceaanreus langzaam in de golven. De Italiaanse minister voor de Koopvaardij heeft ka pitein en bemanning radiografisch moeten gelasten, De „Andrea Dorea" had in de vroege ochtenduren van vrijdag, in dichte mist, een aanvaring gehad met het Zweedse passagieis- schip „Stockholm". Het maakte zo snel slagzij, dat de sloepen niet meer gestreken konden worden. De meer dan 1101) passagiers konden echter binnen enkele uren in veiligheid worden gebracht, dank zij de snelle hulp van andere schepen. Drie personen zouden het leven hebben verloren en enkele honderden mensen werden gewond. De meesten van hen gelukkig niet ernstig. Deskundigen vragen zich af hoe het ongeluk heeft kunnen gebeuren. Beide schepen waren uitgerust met de modernste radar-installaties. Nadat de .Andrea Doria" haar eer ste S.O.S.-bericht had uitgezonden, werden haar latere berichten steeds dringender. Het was duidelijk, dat de toestand kritiek was en dat snelle hulp was geboden. Zware mist verhinderde vliegtuigen aan de reddingsoperaties deel te ne men, doch van alle kanten snelden passagiers- en koopvaardijschepen naar de plaats van de aanvaring. On der die schepen was ook de Franse oceaanreus „Ile de France", die een groot aantal passagiers aan boord nam en daarna koers zette naar New-York Een klein vrachtschip, de „Cape Ann" bereikte de „Andrea Do ria" het eerst en zond ogenblik kelijk sloepen naar het geha vende schip om de passagiers over te nemen. Ongeveer vijf uur na de aanvaring waren alle passagiers in veiligheid. Langs touwladders daalden ze af inde sloepen, terwijl overal in het rond de misthorens angstaanja gend loeiden- Van paniek was gelukkig geen spra ke. De bemanning trachtte zoveel mo gelijk de vrouwen en kinderen ot hun gemak te stellen Als het schip iets sneller water had gemaakt en de botsing verder uit de kust had plaats gevonden, waren de gevolgen niet te overzien geweest. De ramp zou dan herinneringen hebben kunnen wekken aan het gebeuren met de „Titanic". Het Zweedse schip, dat eveneens zware averij kreeg kon op eigen kracht naar New-York terug. Toen het ongeluk gebeurde, waren vele van de passagiers van de „An drea Doria" in de Palm-Court van het schip, waar een afscheidsbal werd gehouden. De „Andrea Doria" was namelijk op weg van Genua naar New York en zou gisterenavond de haven van New-York zijn binnengelopen. Het is de eerste aanvaring die ooit tussen twee grote, moderne passa giersschepen heeft plaats gehad. De kapitein is met elf bemannings leden tot het laatst toe aan boord ge- 1 bleven. i I Gisteravond kon men omtrent het j I aantal gewonden nog geen juiste ge- i gevens krijgen, omdat de passagiers naar verschillende plaatsen waren ge- i oracht. Zeker is dat een bemannings- lid van de „Stockholm" zich onder degenen bevindt die bij de ramp de dood hebben gevonden. Een zevenja rig meisje bevond zich onder de ge wonden die per helicopter naar de kust werden gebracht. De 30.000 ton melende „Andrea Do ria" was in 1952 in de vaart gekomen. Zij was een van de twee grootste en snelste Italiaanse passagiersboten. Zij had elf dekken waarvan vier doorlo pend van achteren naar voren. Haar totale lengte was 212 meter. Haar breedte 27 meter met haar hoge druk- stofturbines (50.000 P.K.), kon zij een snelheid van 25 knopen ontwikkelen. De „Andrea Doria" droeg de naam van een in de buurt van Genua ge boren admiraal, die de vloten van Frans I en Karei V heeft aangevoerd, en een actief aandeel had in de be vrijding van Genua. Het schip had plaats voor 1700 passagiers, naast een bemanning van 575 koppen. Het had S openluchtzwembaden, een zieken boeg voor 60 personen, 4 bioscopen, talrijke liften en 300 telefoons voor verbinding met het vasteland. De in richting van het schip was zeer luxu eus. De „Andrea Doria" was voor meer aan twintig millioen verzekerd. Nederlandse passagiers bevonden ziel" tijdens de ramp niet aan boord. Millioenen Amerikanen hebben de ondergang van de „Andrea Doria" op hun televisiescherm gezien. Televisie maatschappijen hadden namelijk ver- (Van onze Haagse correspondent) Prof. Romme heeft in enkele dagen tyd de besprekingen met de minis- slaggevers en cameramensen naar de 1 ters van het demissionaire kabinet plaats van de ramp gestuurd. ten einde gebracht om zich te oriën- AMSTERDAM: Een motor rijder, die rechts werd gepas seerd door een andere motorrij der, vloog door die verkeerde manoeuvre tegen cm lichtmast en werd daarbij gedood. (Zie ook elders op deze pagina.) IJMUIDEN: Een 66-jarige bromfietser, die twee fietsers in haalde, maar zelf weer door een autobus werd ingehaald, raakte tegen de zijkant van de bus en kwam ondcz. het achterwiel te recht. De man was op slag dood. Met meer zelfvertrouwen dan de knapste chirurg voor een bij zonder onbeduidende operatie zou kunnen opbrengen, in hem den. die het midden hielden tus sen het rijke klecren-amma van een Picasso in zijn bontste tijd en het sombere zwart ran d (■oodsgraver ve. ievendigd mei het rood van de doek van de toreador en met een mentaliteit, vergeleken waarmee wij de zeven wereldwonderen zelfs al geen wonderen meer noemen... zo lie pen zij gisterenmorgen op Schip hol rond: de vijftig Amerikaanse krantenjongens tussen twaalf en achttien jaar oud. die een prij.- hadden gewonnen in een kran- tenverkoopwedstrijd en daarom zo'n dag of veertien Europa mochten bezoeken. Het is een super-reis voor super krantenjongens uit een legertje van 300.000, die gemaakt wordt in een super-Constellation van de KLM. ..Junior-diplomats" noemt men dit gilde van krantenverko pers in Amerika. Eisenhower zelf is trots op zijn jonge diplomaten. Hun vak als krantenverkoper en hun Amerikaanse opvoeding heb ben overigens maar weinig bijge dragen tot hun kei,nis van het oude Europa. In het vliegtuig, op weg naar Nederland, organiseerde de KLM-gezagvoerder Frank Bik enkele wedstrijden op het gebied van hersengymnastiek Slechts en k-He van de joneens wisten, dat de Nederlandse Koningin Juliana heette. En bijna iedereen ant woordde op de vraag welke Neder lands natuurlijke vijand was: Rus land en het communisme, in plaats van het water. Grote interesse toonden zij voor moordenaars. „Hoe staat het nu in Holland met de moordenaars", wilden zij van de Nederlandse ver slaggevers weten. „Hebt U hier in dividuele moordenaars of gang sterbenden, die moorden? Waarom worden hier moorden gepleegd: voor geld of uit jaloezie? Hoe wor den de moorden bestreden?'" Zij schenen het algemene ant woord. dat in Nederland het moor den geen alledaagse bezigheid is, maar nauwelijks te willen gelo ven.... „Hoe oud ben jij?", vroeg een verslaggever aan een der kranten- Bij hun vertrek uit New York had jongens. „Dertien. What about hij gezorgd, dat er een speciale boodschap voor hen aanwezig was: „Als vertegenwoordigers van het Amerikaanse volk en in het bijzonder van onze jeugd zult gij, dat weet ik, uw best doen in de Europese landen, die U gaat be zoeken, goodwill bij de burgers aan te kweken", aldus de presi dent. it?", luidde het antwoord. De knaap haalde even later drie foto's uit zijn zak. waarop drie Amerikaanse meisjes stonden af gebeeld. „Dit zijn mijn laatste drie meisjes..."" vertelde hij er bij. „Tja... what about it", peinsden toen de verslaggevers... In de Tour de France betekenen bergetappes „bandjes plakken", want de wegen liggen vol met ste- nen. Op de foto ziet men Rafaël Geminiani van de Franse nationale ploeg zwoegen terwijl zijn landge noot van de westploeg, Hassen- forder, hem passeert. teren. Hjj werkt overdag met een merkwaardig snel tempo. De bezoe kers komen om het uur in het To rentje. Na ieder bezoek wordt het re sumé van het besprokene gedicteerd en vastgelegd. Des avonds vertrekt de formateur met de stukken naar zijn woning in Bloemendaal en werkt daar verder aan zijn regeringspro gram. Gisteren waren de demissionaire ministers Cals (Onderwijs), Zijlstra (Economische Zaken), Staf (Oorlog) en Luns (Buitenlandse Zaken) in het Torentje, 's Ochtends heeft de forma teur een bezoek gebracht aan de heer v. d. Kieft, om met hem de begroting voor 1957 te bespreken. Dat gesprek duurde een uur. Tussendoor zagen wij nog mr. Laudy, de hoofdambtenaar van minister de Bruyn naar binnen gaan. Hij bracht de gegevens waar de kabinetsformateur hem om gevraagd had over de bezitsvorming. Met al deze documenten beladen vertrok de formateur om kwart voor vijf naar Bloemendaal. Men kan er van opaan, dat het regeringsprogram van prof. Romme niet lang op zich zal laten wachten. Wat betreft de kans van slagen van prof. Romme houdt het pessimisme intussen de overhand. Volgens de mening van velen zou prof. Romme alleen een regering kunnen samenstellen die het vertrou wen van de Kamer geniet, wanneer hij buiten de PvdA om een meerder heid zou kunnen krijgen. Dat zit er echter naar men vermoedt niet in. De protestants christelijke partijen zullen zich terdege bedenken alvorens met de KVP in zee te gaan. Er is enige neiging in die richting te bespeuren bij de AR maar er is grote gereser veerdheid bij de CH. Omtrent de wd tast men vrijwel in het duister. Prof. Oud is nog altijd in het zieken huis en het is nauwelijks te ver wachten dat zijn waarnemer drs. Korthals een zo vergaande beslissing zelfstandig zou kunnen nemen. De Duitse Bondsregering heeft door middel van haar diplomatieke verte genwoordigers aan de Beneluxlanden, Groot-Brittannië, Frankrijk en Italië, de leden dus van de Westeuropese linie, ëen officiële nota doen toeko men, waarmee zij het initiatief wil nemen ter inleiding van besprekingen over de militaire organisatie in het kader van de westelijke verdediging. Naar van bevoegde zijde te Bonn verluidt handelt de nota over twee punten: de wenselijkheid van gecon troleerde ontwapening en het gevaar van een overhaaste omschakeling van conventionele op atoomwapens. De Westduitse regering verzoekt in haar nota om een conferentie van de ministerraad van de Unie, die de politieke gevolgen van een eventuele verandering van de algemene strate gische opvattingen zou moeten bestu deren. De Westduitse regering zegt in de nota de voorkeur te geven aan een EEN VENEZOLAAN, die in een van de grote hotels in Amsterdam logeer de, ontdekte tot zijn schrik dat" van zun kamer een portefeuille met 20.000 gulden verdwenen was. DE WERKEN tot afsluiting van de Lauwerszee hoop' men in 1957 of 1958 te beginnen. Het sluitgat zou in 19*63 geblokkeera moeten worden. EEN STRAALVLIEGTUIG van de Amerikaanse luchtmacht is woensdag tegen een flatgebouw te New Gastele, in de Amerikaanse staat Pennsylva nia, gevlogen. Het gebouw brandde uit en twaalf mensen werden gewond. De piloten konden zich redden. WEGENS HUN „PLICHTSBESEF" zijn de eerste piloot en de werktuig kundige van het Hongaarse verkeers vliegtuig, dat tot een landing in West- Duitsland werd gedwongen door de Hongaarse regering onderscheiden. BOELGANIN EN ZJOEKOV hebben tijdens hun reis door Polen verklaard, dat „de westelijke grenzen van Sile- zië nu voorgoed Pools zijn" en dat in deze „het :echt heeft gezegevierd". IN GROOTEBROEK is het anderhalf- jarig zoontje van de familie Boon te water geraakt en verdronken. Na twee uur zoeken werd het kind door de ouders zelf gevonden. Niet MINDER DAN 27 miljoen kroi en sla en 1815 ton stoofsla zijn in de ee.-ste helft van dit jaar in Ne derland doorgedraaid. Dit volgens 'n mededeling van het produktschap. In het kader van de uitwisseling van vlootbezoeken met Rusland is een Nederlands smaldeel naar de Sovjet-Unie geweest en heeft in de haven van Leningrad voor anker gelegen. Op de foto ziet men de Sovjet-admiraal I. I. Baikow die een bezoek bracht aan schout-bij nacht L. E. Goslings aan boord van ,De Zeven Provinciën" in de haven van -Leningrad. T J C N.T.S. beweert: Namens de anti-communistische or ganisatie N.T.S. is gisteren in Den Maag meegedeeld, dat de brochures die door leden van de organisatie on der de Russische matrozen in Neder land zouden worden verspreid, geen anti-Sovjet-propaganda inhielden. Zo als men weet zijn vier leden van de organisatie wegens een poging tot het verspreiden van de brochures over de grens gezet. Volgens de woordvoerder van de N.T.S. zouden op de kruiser „Sverd- lov drie matrozen zijn gearresteerd omdat zij verboden geschriften in hun bezit hadden. Hij sprak er zijn be vreemding over uit dat communisten in Nederland wel propaganda mogen voeren, maar dat dit aan anti-commu nisten verboden wordt. sverwachting door het KNMI tot vanavond, opgemaakt donder dagavond 23.1b uur: 1 Veranderlijke bewolking rret hiei I pi daar enige regen. Iets lagere lemPeraturen. Matige tot vri yachtige wind tussen zuidwes ®n noordwest. andaag: zon onder 20.40 uur. I ÏJaan op 2152 uur- S zon op 4.57 uur. Maan onder U.n uur# De Rotterdamse recherche heeft de laatste hand gelegd aan een lijvig proces-verbaal tegen een aantal zware jongens, die maandenlang een deel van ons land onveilig hebben gemaakt met inbraken en andere dieverijen. Onder degenen die in hun kraag werden gepakt, waren ook de beruchte „Toon de Soep" uit Oss, (nu 54 jaar), en een neef van hem, die zich inmiddels een zekere faam had verworven als „Toon de Soep jr". Waaruit dan weer eens mag blijken, dat goed voorgaan goed volgen doet.... Het onderzoek is zeer langdurig geweest. Het begon eigenlijk reeds in de zomer van 1955, toen de recherche in verband met een serie in braken in Vreewijk (Rotterdam-Zi/ld), twee jongens van achttien jaar en een 40-jarige heler arresteerde. Men had toen echter de indruk, dat er nog een beruchte figuur uit de onderwereld de hand in het spel had, maar dat de knapen bevreesd waren hem te verraden. Hadio-Kaboel heeft gemeld, dat zuid-, midden- en noord-Afghanistan door hevig noodweer is geteisterd. De ver bindingen zijn door overstromingen verbroken, zodat nog geen juiste be richten over de omvang van de schade zijn ontvangen Er zouaen duizenden woningen vernield zijn, graanvoor raden door het water zijn meege sleurd en zeer ernstige schade aan de gewassen zijn toegebracht. De konink Jijke paleizen van Paghman bij Ka boel en van Zahirsjahi Bagh zouden ook grote schade hebben opgelopen. Na uitvoerige naspeuringen arres teerde de Ridderkerkse politie de 34- jange kapper Th. G. van H„ wiens aKf"deel echter beperkt gebleven bleek te zijn tot het vervoeren van gestolen goed met auto's. De re cherche stak evenwel haar voelho- rittS LJ! k ,Uit fn kwam te weten, dat een bekende figuur uit de Utrechtse onderwereld, de 63-jarige A. J. R„ bijgenaamd Arnhemse Nol, met van H. had samengewerkt bij 't plegen van inbraken in Rotterdam, Zevenbergsehoek en Vorden. Uin ook A. J. H. lit Oss, b?Ter bekend als „Toon de Soep". Zij drieën zijn ondertussen door de Rot terdamse rechtbank veroordeeld. Van H. werd echter weer ter beschikking gesteld van de recherche, omdat men vermoedde, dat de bende de gestolen goederen in een woonwagenkamp in Nooru-Brabant had geruild voor vuur wapens, waarmet wellicht gewapen de overvallen zouden zijn gepleegd. Van H. werd voor onderzoek meege nomen, maar in Kaatsheuvel wist hij aan de waakzaamheid van de recher che te ontsnappen. Enige weken later liep hg op on gedachte wijze in de val, toen hü in Rotterdam met een auto, zwaar be laden met in Nijmegen gestolen bus sen verf, door een stoplicht reed. Een politieman wist hem na een achter volging klem te rijden, waarna de twee mannen uit de auto vluchtten, van II. die koi. worden gegrepen, en een onbekende. Door een toeval echter hield de Dordtse politie de volgende dag een neef van Toon de Soep aan. de 45- jarige A. J. H.Hij bleek de onbeken de geweest te zijn. Bij een onderzoek in de woning waar hij een toevlucht had gezocht, vond men 'n grote partij autogereedschappen en textiel af komstig van in Rotterdam gepleegde inbraken. De neef. Toon de Soep jr., bleek te behoren tot een bende, die in Rotterdam, Vorden en Nijmegen dief stallen had gepleegd. Verder bleek nog, dat kapper van H. ook nog contacten had gehad met andere „zware jongens", die ook met auto's het land afstroopten. Zo was er in de zomer van '55 een inbraak gepleegd in Delft, waarbij betrokken waren de 34-jarige chauffeur J. van der S. Alias Blackie, en de 31-jarige chauffeur C. L. H. Zij werden echter betrapt, vluchtten, maar Blackie moest zijn auto achterlaten. Aan de hand van het nummerbord kon hij opgespoord worden en hij werd ter beschikking van de Haagse Justitie gesteld. Hij moest wegens gebrek aan bewijs worden vrijgesproken. Inmid dels was C. L. H. aan boord van een tanker naar het Midden-Oosten ver trokken. Toen hij op zes juli jl. per vliegtuig uit Abadan op Schiphol zou arriveren, besloot de politie ook ter ontvangst aanwezig te zijn. Tegelij kertijd zou Blackie in Rotterdam ge arresteerd worden. Deze ging echter ook per auto naar Schiphol, zodat de politie beide heren daar kon arres teren. De bemanning van de radiowagen, die van H. en Toon de Soep jr. had klem gereden, bleek nog aan groot gevaar te zijn ontsnapt, want beiden hadden toen een vuurwapen bij zich. Een achtjarig jongetje en zijn vader ontsnapten ook aan gevaar toen zij het wapen van H. vonden en naar de politie brachten: het was namelijk schietklaar. Premier Nasser van Egypte heeft donderdag bekendge maakt, dat de Egyptische rege ring het besluit heeft genomen de Suez-kanaalmaatschappij te nationaliseren. Met het geld dat het Suez-ka- naal oplevert, zei Nasser, zal Egypte de bouw van de Assoe- an-dam trachten te bekostigen. Bij dit bericht kan worden aange tekend dat de maatschappij gevormd werd bij de aanleg van het kanaal door Ferdinand de Lesseps. Men kreeg in 1856 een concessie voor 99 jaar. Het kapitaal van de maatschap pij is momenteel voo. het grootste deel in bnnden van de Britse rege ring, maar ook Frankrijk en de erven van de Lesseps hebben aandelen. In de rede, waarin hij het voorne men van de Egyptische regering be kend maakte, onthulde Nasser nu ook dat het initiatief voor de wapenleve ranties aan zijn land niet van Tsjecho- Slowakije, maar van de Sovjet-Unie is uitgegaan. Het Kremlin heeft in dertijd laconiek beweerd, dat het met deze transacties „tussen Praag en Cai ro" niets te maken had. Nasser zei ook dat de weigering van de V.S. en Engeland om leningen te verstrekken voor de bouw van de Nijl- dam bij Assoean moest worden be schouwd als een strafmaatregel, om dat Egypte niet mee wenste te doen aan militaire verdragen. gecontroleerde ontwapening in het oosten en het westen, boven eenzij dige maatregelen zoals vermindering van de westelijke strijdkrachten. Verklaringen in Washington en Lon den hieromtrent hebben in Bonn blijk baar ongerustheid gewekt. „Bovendien zou een overhaast op geven van het militaire plan van het westen de onderhandelingspositie van de vrije wereld tegenover Moskou aanzienlijk verzwakken", aldus de no ta. Dit zou negatieve gevolgen hebben in het bijzonder ten aanzien van de oplossing van het probleem der Duitse hereniging. Een ernstige verkeersfout, in Am sterdam begaan door een onbekend gebleven motorrijder, heeft een ande re motorrijder, de 41-jarige J. S. het leven gekost. Deze botste in volle vaart tegen een lichtmast aan de De Ruyterkade, toen hij plotseling moest uitwijken voor een motorrijder die hem rechts in haalde en zonder veel omhaal links af sloeg. S. werd met zijn duo-rijder, de 53- jarige Amsterdammer B. G. A. van zijn motor geslingerd en beljwam een ingedrukte borstkas, een schedelbasis- fractuur en een schouderfractuur. A. brak twee benen en liep een hersen schudding op. De motorbestuurder is enige uren na het ongeval in het Bin nengasthuis, waarheen hij met zijn duorijder was gebracht, overleden. Van de motorrijder, wiens onver wachte manoeuvre de aanleiding is geweest tot dit dodelijk ongeval, ont breekt ieder spoor. Hij is doorgereden zonder om te zien naar zijn slacht offers. De staking in de Britse auto-indus trie duurt nog altijd voort. In totaal 33.000 mensen bij Ford en de B.M.C. hebben nu het werk neergelegd. De directie van laatstgenoemde maat schappij heeft zich echter bereid ver klaard met de betrokken vakbonden de vraagstukken te bespreken, die ontstaan zijn bij het verlenen van ont slagen wegens overtolligheid. De re gering gaat ook haar bemiddeling verlenen bij het zoeken naar een op lossing. In Amerika heeft men goede hoop dat de staking in de staalindustrie over enkele dagen beëindigd kan wor den. Gisterenavond alarmeerden bewoners van de Meppel- weg in Den Haag de politie, dat de negenjarige Eddy B. op de balustrade van een balkonnetje op de derde etage aan het balanceren was. De ouders van het ven tje waren niet thuis, en de buren zouden af en toe een kijkje komen nemen. Het jongetje was uit bed geko men en had via het boven licht het balkon weten te be reiken. Een agent slaagde er in via dit bovenlicht het jongetje bij zijn pyjama te vatten en hem naar binnen te hijsen, waarna hij Eddy weer in bed stopte.

de Stem | 1956 | | pagina 1