WAT WIL DIE KIP Schoonheidswaanzin in U.S.A. ;d Geen grenzen c Na Tour de France Tour de Chine een Visserijfeesten in Breskens Prachtig wandkleed in nieuw raadhuis van Schoondijke Vikantie in Frankrijk wordt steeds maar duurder S DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 25 JULI 1956 Voor „dag en dauw" op stap AMERIKA LEVERT NEUSJES EN KUITEN OP MAAT KOSTEN 400 MILJOEN PER JAAR Belgen drinken yeel meer bier dan wij St.-Jansteen gaat groots feesten Vreugde over de nieuwe wegen t Zit tegen het raam en het tikt Diep in de put Prijsstijging, ook voor een hotelkamer Een kip als koekoek Men vond het grappig, maar de kip bleek er een gewoonte van te maken. „Annètje was lastig" vond men; ze huilde meer dan anders. Maar welke baby zou niet huilen als er een wilde kip op haar gezichtje krabde? „Er zit een kip op je kind", schreeuw de een buurman naar vader Megens. M Restelde kamer wordt raet verhoogd Eenvoudig eethuisje Groot gedrang Dit jaar vijf dagen Wagtmans en Nolten werden gestraft SPORT'mt KORT EXAMENS AANBESTEDINGEN MARKTEN WATERSTANDEN (Van onze redacteur). Tenslotte viel mijn vriend, redacteur van één der grote, New- Yorkse dagbladen door de mand. Hij schudde zijn hoofd en zei: „Wij, Amerikaanse mannen zijn sukkelaars, doodstomme suk kelaars en alleen omdat we zo gloeiend stom zijn, werken f/e hard en verdienen we geld. Ik zal je wat vertellen, old fellow We laten ons al vangen als we 14 jaar zijn. Op die leeftijd heb ben we onze eerste afspraakjes en mogen we de ijsjes, de week bladen en de bioscoopjes voor onze vriendinnetjes betalen. Die weten al op 15-jarige leeftijd hoe ze een beurs moeten leeg krijgen. derde kunstneus onder handen heb ben. Ongeveer 300.000 hebben een valse neus. Manlief moet dat niet alleen alle maal maar weten te verwerken maar ook nog liefjes zeggen, dat neusj drie toch beter staat dan neusje twee. Vrijwel alle dames hebben haar tan den laten bekleden met een glanzend wit spul, netgeen maar 500 gld. kost. Wordt het je duidelijk, old fel low, waar die 400 miljard Neder landse guldens per jaar blijven? We konden er een prachtig, Europees leger mee opbouwen.." Het geschenk waarmede de bur gerij van Schoondijke voor den dag is gekomen bij de officiële opening van het nieuwe raadhuis heeft veel bewondering geoogst. Dank zij de be middeling van de binnenhuisarchitec- te van de raadhuisbouw, Mevrouw Vermeij uit Bussum, besloot het da mescomité destijds tot het laten ver vaardigen van een wandkleed voor de raadzaal. Het kleed beslaat een groot vlak van een van de witte raadzaalmu ren en toont de verwoesting en we deropstanding van de gemeente. Zeer getrouw weergegeven is aan de linkerzijde het brandende oude stadhuis en de eveneens brandende Ned. Herv. Kerk. Het leed van die dagen wordt symbolisch uitgebeeld door een jammerende mannen- en vrouwenfiguur terwijl de doodgraver gebogen staat boven zijn schop. De achtergrond van het kleed wordt ge- Het verbruik van bier heeft in Bel gië per hoofd der bevolking in 1955 114 liter bedragen tegen in Nederland slechts 17 liter. Tevens blijkt het ver bruik van bier in de laatste jaren in Nederland te zijn gestegen, daar dit in 1950 tot en met 1952 11 liter, in 1953 13 liter en in 1954 14 liter per hoofd der bevolking bedroeg. Het ver bruik van thee en melk is daarente gen in Nederland aanzienlijk groter dan in België. Wat sigaretten betreft valt voor Nederland een zeer sterke stijging se dert 1950 te constateren, namelijk van 792 stuks per hoofd van de bevolking in 1950 tot 1075 stuks in 1955. vormd door de tekening van het ge west Z. Vlaanderen. Aan de rechter zijde wordt de wederopbouw van de gemeente treffend weergegeven door 2 ambachtslieden die een zware balk torsen. In het midden van het doek wordt het voornaamste middel van bestaan van de gemeente, de land bouw, uitgebeeld door een vrouwen figuur met een bundel koren. De herbouw en wederopstanding van het zo gegeselde dorp komt tot uiting in de rechterbovenhoek waar het her bouwde raadhuis, de Ned. Herv. Kerk en de r.-k. Kerk met de rijksland- bouwwinterschool volledig domineren. Hier nóg een plaatje van de Vier daagsedie het (evenmin als wij!) met 't weer treft. Een groepje mili taire deelnemers komt bij het ver laten van Nijmegen (het was nog érg vroeg) „over de brug". En het was nog érg nat ook! Ook de korenmolen van de familie de Hulster, een molen die tijdens de beschieting in 1944 een rol speelde is niet vergeten. Het doek wordt beheerst door een grote windroos in de linkerbovenhoek die zijn stralen uitzendt over het ge hele tafereel van droefheid en vreug de. Het kleed werd met de hand vervaardigd en vertoont een rijke be schaafde kleurenschakering. De architect van het Raadhuis, de heer van Embden uit Delft, ont wierp de tekening voor dit kleed en is er zeker in geslaagd om door te dringen in de toestanden, zoals die tijdens de oorlogshandelingen en daarna in het dorp waren! In St.-Jansteen is de stichting „Steen Vooruit"' opgericht welke zich ten doel stelt de gemeente in velerlei opzichten van dienst te zijn, o.a. door het organiseren van feestelijkheden. De eerste gelegenheid (èn de aanlei ding daartoe) is een feest rond de ope ning van de dan eindelijk gereed ge komen nieuwe weg die St.-Jansteen verbindt met Hulst waarbij men te vens de gehele wegenvernieuwing (en nieuwe verlichting) in de kom der ge meente in de festiviteiten betrekt om dat tenslotte St.-Jansteen daardoor 'n schakel is geworden in een perfecte verbindingsroute Hulst-België. Vooral over de Tragel mag men zich ver heugen: van ongeveer de slechtste weg in Zeeuwsch-Vlaanderen is het nu een van de fraaiste geworden, ge plaveid met betonnen klinkers. Op 25 augustus zal de Commissa ris der Koningin deze feestelijkheden openen. Er komt een tentoonstelling van industrie, handel, landbouw en middenstand, waarvoor al veel be langstelling is. Ze wordt onderge bracht in een grote haf op liet terrein van de heer Jos. de Maat. Er is een hele ruimte voor stands beschikbaar. Deze expositie is niet plaatselijk: er komen deelnemers uit de gehele streek, uit de provincie en ook velen uit overig Nederland. Onder auspiciën van St.-Jan wordt er een muziekfestival gehouden, er komt een lanobouwdag, een vrouwer dag, het congres van de KAV wordt er gehouden enz. Ook aan de atti ac ties is gedacht: Johnny Jordaan is ge contracteerd en er komen ook beken ten e'g'sche radio- en televisiearties- Kortom Steen zet weer een ouder wets Steens feest op. touw. Dat het groots wordt lijdt geen twijfel. De organisatie is in handen van de ma kers" van de Mento in OorterCt var S ih 1' reeds een subsidie van 5000 gulden toegestaan Wanneer we een goede twintig zijn trouwen we uit pure liefde. Dan be gint de jacht op het geld om vrouw tje te genoegen: levensverzekering, auto, interieur, deep-freezer, elek trische koffiemolen, ijskast, elektri sche vatenwasser, bontjassen, dure jurken, krankzinnige hoedjes, partij tjes enz. enz. te veel om op te noe men. Met die centen verzorgen onze vrouwtjes zich zo heerlijk dat ze twintig lijken en vijftig zijn. Maar. wat hebben wij mannen er aan als we op tegen de veertig ons verstand beginnen te gebruiken. We beginnen te brillen en over pijnen hier en kwaaltjes daar te klagen. Als we 45 worden ontdekken we sukkelaars te zijn en om ons te troosten grijpen we naar de whiskey. Tussen de 50 en de 60 valt de zaak in diggelen; vrouw tje, nog altijd jong dank zij haar kuiten van schuimrubber en haar ze vende kunstneusje erft alles plus de verzekering. Begrijp je nu hoe het komt, dat de Amerikaanse vrouwen van boven de veertig eigenares zijn van vijftig procent der aandelen en van 65 pet. der bankrekeningen....?" Onze vriend zat diep in de put en hij generaliseerde erg. maar overi gens raakte hij het probleem aan waarmee inderdaad bijna alle Ameri kaanse mannen tobben: ze kunnen de stand" van hun vrouwtjes niet bij benen. Het simpele bericht, dat de Amerikaanse dames inderdaad 400 miljard gld. per jaar aan schoon heidsverzorging besteden, heeft de openbare mening geschokt. Het is niets meer of minder dan een bijna misdadige verspilling, waarvoor men vroeg of laat zwaar zal moeten beta len. Bill is al niet meer verbaasd als hij bij thuiskomst zijn vrouw op haar hoofd in de keuken ziet staan. Hij weet, dat ze zich „relaxt" en hij weet ook, dat hij het verstandigst doet met er zijn mond maar over te houden, want anders wil ze zich gaan .relaxen" in één der dure bui tenverblijven van de schoonheidsspe cialisten, hetgeen een offer vraagt van ten naastenbij 2500 gld. per week. En John schrikt niet eens meer als Ann zegt: „Darling, ik ga morgen een ander neusje kopen.." De handel in neuzen en neusjes viert hoogtijNew-York en Miami zijn de steden van de valse neuzen. Sommige specialisten leveren zelfs neusjes-in-serie. Het gewonevalse neusjein trek bij het verkoopster tje of het fabrieksmeisje kost on geveer 600 gld. en worden al op af betaling geleverdmaar een prima neus naar maat, volledig aangepast aan het uiterlijkonbreekbaar en zelfs bestand tegen vuistslagen kost bijna 4000 gld. De meest be roemde neuzenspecialist is prof. Converse. Hoewel nauwkeurige cijfers ont breken weet iedereen hier, dat er al leen in de stad New York minimaal 80.000 dames Aopen, die intussen hun (Van onze Parijse correspondent) JEN vreemde, eigenwijze kip is er oorzaak van, dat Annètje Me- gens, het acht maanden oude dochtertje van landbouwer Megens in Berghem (n.b.) deze zomer geen bruinverbrande beentjes krijgen zal. Men durft de baby niet meer buiten te zet ten sinds een kip, die vrij op het erf rondscharrelt, haar eieren legt naast het vriendelijke kind in de kinderwagen. ADER MEGENS zag op een morgen dat een van zijn kippen interesse had in de kinderwagen, waarin Annètje lag. Zeker tien keer heeft de heer Megens de kip uit de wagen gejaagd. Maar ondanks die onrust had het beestje toch kans gezien op de door een dekentje bedekte voetjes van de baby een ei te leggen. GELUKKIG beperkte de schade zich tot een schrammetje, maar moeder Megens had er genoeg van, dat haar kinder wagen als leghok werd gebruikt. INSDIEN sluimert Annètje in een klein kamertje, dat 's-avonds tilcf110^ r een Petr°leumlamp wordt verlicht. Sindsdien ook ere m°rgen om acht uur de kip met haar snavel tegen Tan kamertje. Zij doet het zó hard. dat het overal in huis te horen is. AAR niemand laat haar binnen.,.. Niet minder dan 22 Franse rege ringen hebben sedert 1945 met veel ophef aangekondigd, dat z(j de prij zen zouden doen dalen. In 21 geval len was een nieuwe prijsstijging het resultaat. Slechts Pinay, de vriend der huismoeders, zag aanvankelijk kans een minimale prijsdaling te ver wezenlijken. Bij monde van Rama- dier heeft ook de equipe van Guy Mollet enige weken geleden aange kondigd, dat de prijzen zouden wor den geblokkeerd op het niveau van 1 februari 1954, dat de winst van de tussenhandelaren voortaan zou wor den gecontroleerd enz. Gevolg: vol doening bij het kopende publiek. Maar hoewel momenteel nog niet eens een poging is gedaan om de krankzinnig gestegen prijzen terug te dringen op het 1954-niveau, worden weer wel nieuwe prijsverhogingen aangekondigd, welke het goede volk de indruk moeten geven, dat ook Ra- madier hun bij de neus neemt. De basis van deze minderheidsregering is te smal om een dergelijk senti ment te kunnen verdragen. Automobielen mogen duurder wor den. Citroën heeft voor zijn klein wa gentje al goedkeuring gekregen de eindprijs met 20.000 fr. te verhogen. Ook de woningbouw zal nog wat kost baarder worden, hoewel men nu al vijf miljoen moet neertellen voor een eenvoudige woning (nieuwbouw) die men in de Benelux voor minder dan de helft plaatst en bovendien zal het zijn toegestaan de prijzen te verhogen van produkten vervaardigd uit staal. rfj?e„ktlap °pade vuurP«V fs nochtans, dat net aan de vooravond van de va kanties de hotelhouders hun kamer- prijzen gaan verhogen met 5 tot 20 pet. Deze verhoging, reeds nage streefd sedert 1953, is inmiddels van kracht geworden. De allergoedkoop ste hotels mogen er 5 pet. op werpen' de luxe paleizen 20 pet. en de grote groep toeristenhotels 10 pet. De Franse toeristen zelf menen, dat de kamerprijzen in de Beneluxlanden erg hoog zijn, doch ze vergeten er bij te vertellen, dat bij ons de kamers meer comfort bieden, beter onderhou den zijn enz. De recente verhoging zal er toe leiden, dat niet alleen de vakantie voor de Fransman zelf maar ook het Parijse uitstapje van de buitenlanders heel wat duurder zal gaan kosten. Mocht u al kamers heb ben gereserveerd en een prijs zijn overééngekomen, dan heeft de hotel houder niet het recht deze prijs als nog te verhogen. Overigens zal de gemiddelde toerist in Frankrijk wel getroffen worden door vele andere kleinere prijsstijgingen, die in de loop van de laatste jaren hun beslag heb ben gekregen. De maaltijden in res taurants, die men wat inrichting en comfort betreft kan vergelijken met onze toeristenrestaurants, moeten nu betaald worden met 750 tot 1000 fran ken, en voor een luxe maaltijd mag men wel 2500 franken neertellen. Maar er zijn ook nog honderden kleine, eenvoudige eethuisjes, waar in het wat slordig toe gaat en waar bediening en interieur een en ander te wensen over laten. In deze zaak jes kan men nog altijd een goede, warme maaltijd gebruiken voor 300 tot 500 franken. Bier en limonade zijn beslist niet goedkoop meer. Boter kost 750 fr. per kilo, prima biefstuk doet 1100 fr. per kilo. De metro daar entegen biedt U bij een tienritten- kaart nog altijd transport voor 20 fr. met onbeperkt aantal overstapjes. Een van de grote, Amerikaanse schoonheidsspecialisten, die zonder iets begon en nu tot de tien rijkste vrouwen van de U.S.A. wordt gere kend heeft een elektrische stoel uit gevonden om de dames te „ontvet ten". De slachtoffers worden in bad pak in de stoel gebonden en daarna wordt de stroom ingeschakeld. Het geheel begint te beven en te schud den, dat horen en zien vergaat en de patiënten luid gillen. Maar., schoonheid moet pijn lijden. Vervol-' gens wordt Fva op een elektrisch bed gelegd teneinde het vet op de rug te doen „smelten" en om het geheel af te ronden wordt de dame dan nog gemasseerd met een zilve ren rol, waardoor ook weer stroom gaat. Miljoenen Amerikaansen nemen we kelijks een dergelijke behandeling die met de bijkomende kosten van een potje zus en een potje zo vlot honderd dollar eist. De zelfde onderneming exploiteert ergens buiten New York een relax instituut, dat bestaat uit een kleine honderd, kleine bungalows, uitgerust met de meest ondenkbare weelde. Iedere patient krijgt een bungalow toegewezen en iedere bungalow heeft een eigen schoonheidsspecialiste, ei gen kapster en eigen masseuse. Een verblijf van een week in deze inrichting, waar men en passant ook weer valse neuzen kan bestellen of de kuiten wat kan aansterken, kost maar.... duizend dollar. De dames knappen er inderdaad van op. Maar de heren? Ik geloof, dat onze collega van het New-Yorkse blad schoon gelijk heeft: de Amerikanen zjjn sukkelaars. OOST-ROZEBEKE Vakantiemaand 't les op d'n moment 'nne tour om op iet anders de attense te trekken as op d'n Tour de France. En toch: wad is de Tour de France vergele ken bij wat wij, Belzjen, ineen ge stoken hebben... onze „Tour de Chine", onze Ronde van China? Al lee, Adriaansen, Woutje en Vervoort ge zult dikke kuiten motten hebben zoudt ge die willen trappen. De ron de van China... 't ies geen 8 van Chaam, geen 6 van Bavel, geen nul- leke van Prinsenbeek. De ronde van China.... ge zult er aan motten be ginnen, zodra ge met uw slappe been tjes uit uw wieg zyt gestapt en ge zuit er mee gereed zijn, as die ver steend zijn. Alle zotheid op 'n Hollands houtje ge meugt gerust zijn. 't Gaat hier over 'n gastronomische ronde van China, in de vakantie door ons hotel- liers in Oostende uitgeschreven. Ge loof me, as ik u zeg, dat ik de waar heid spreek. Ge zult zeggen: hoe durft gij onze Hollandse touristen naar België trekken, swens dat wij alle moeite doen om die in eigen land te houen? Dan antwoord ik u, daar zult ge toch nooit in gelukken. De mens is nie content zolank 'm nie de „Tour du Monde" in z'n vakantie heeft gemaakt. Bref, ge gaat op 'nne zaterdag met uw vrouw in uwen auto naar Oostende. Ge vraagt seffes: wat gaat me zo'n logis in 'n eerste rangs hotel kosten met ontbijt? Niks. Geene frank, geene centime. „Ja, ja, maar d'n essence.... d'n benzine.... Oosten de - Breda en terug, dat kost me...." „Niks m'nne vrind, geene frank, gee ne centime. Ze geven u 20 liters ben zine cadeau... a titre gratieux, ver staat ge dat?" En dan komt er nog 'nne titre gra tieux bij: ge wordt gratis volgestopt met olie.... 't ies te zeggen, uwen olietank. Ik zie uw Hollandse ogen wijd open gaan, gij Hollanders zijt hommes d'affaires en ge lacht: al lee, allee, ge gaat ons toch zekers nie in de luren leggen?" Daarom blijf ik u verzekeren dat ik de waarheid schrijf. „En wat heeft dat nou allemaal met de ronde van China van doen?" 't les weeral heel simpel. Ze gaan u daar ontvangen in 'n Chineese „ambiance". Elke week komen daar vijftig Chineese koks uit Parijs on der aanvoering van de beroemdste van heel China.... Tsuan Fout Liou. Of dat veritabele Chinezen zijn, daar zou ik m'nne gepensioneerde kus- terskop nie voor op 't hakblok durven leggen. Masschient hebben hun voor ouders wel revolutie gemaakt rond de Bastille, maar, in dieje tijd kon den ze in Frankrijk ook al lekker koken. En hotelliers zijn waarheidlie vende mensen. We mogen dus aanne men, dat er in Oostende elke zater dag honderd veritabele spleetogen staan te koken en nie van colère, maar van ambitie om het u zo appe tijtelijk mogelijk te maken. En dan moogt ge u er ook nog van verzekerd houden, dat ze u geen „plats" zullen opdienen die blaffen of miaauwen. Ze weten heel goed dat de Hollanders geen honden- of kattenvlees „maggen", allenig al omdat ze de dierenbescherming niet tot last willen zijn. Diejen Tsuan Fout zal wel zorgen dat 'm in de keuken geen fout begaat. Maar, nu is er nog 'n kleine conditie aan dat Chineese paradijs verbonden: Allenig de 50 deelnemers, die per auto ko men en 't verst van Oostende wonen krijgen gratis 20 liters benzine en worden gratis ge-olied. Alle inlichtin gen om deze „Tour de Chine" mee te slikken, worden u gratis thuis ge zonden. Maar, ge weet: Chinezen dragen wijde mouwen en as daar 'n aapke in zit verstopt, ziet ge dat seffes. Want gij zegt natuurlijk: as die Oosten- dese hotelliers dat zo vijf vakanties volhouen, zijn ze tot de grond ge ruïneerd. En dan antwoordt u dat De Visserijfeesten van Breskens zullen dit jaar niet minder dan vijf dagen omvatten, waarmee duidelijk is gemaakt dat deze pas enige jaren ge leden geschapen traditie stevige wor tels heeft geschoten. Van 11 t.m. 15 augustus a.s. zullen talrijke feeste lijkheden de bezoekers naar de ha venplaats aan de Scheldemond trek ken, want dat de Visserijfeesten van Breskens aftrek vinden is al bewezen. Als vanouds zal er weer een op tocht van praalwagens tondtrekken, thans zelfs driemaal. Er komen mu ziekgezelschappen uit geheel Zeeland, uit Brabant en uit België. De BRYC uit Brussel houdt weer demonstra ties, ditmaal met waterski's en mo torboten, er komt een dagvuurwerk, dat dus bij daglicht ontstoken wordt, het Marjo-ballet geeft een uitvoering er komen bekende radio-artiesten (o.a. Willy Vervoort, de Spelbrekers, Jan Tromp, Tonny Bakkenes). Ver der wordt weer de Jaarmarkt gehou den, die vorig jaar ingesteld werd en die nu definitef voor Breskens vastgesteld is. Het gevolg hiervan is nu ook een maandelijkse markt. Ook zullen er judo-demonstraties gegeven worden en het slotnummer is het op treden van de Topliners, een fraaie show. Een groots vuurwerk (op dit gebied heeft Breskens een reputa tie!) zal de Visserijdagen 1956 be sluiten. Chinese aapke: Laat u ten spoedig ste inschrijven voor deze gastrono mische Tour. Prijs voor twee perso nen: 400 francs, voor één persoon: 275 francs. Dat zijn nochtans prix modérés. 't les allenig spijtig, dat ge diejen slik-Tour gaat meeknauwen als ge gratis benzine en olie wilt trekken, eerst zo ver mogelijk in Hol land moet gaan wonen, bijvoorbeeld in Tjietjerkeradeel of op Rottumer- oog. En ze weten hier heel goed, dat ge bij jullie, zelfs voor Rottum, met of zonder oog, nog geen vestigings- bewijs kunt bemachtigen. Maar, al- la, zelfs zonder olie en benzine is zo'nne slokderm-Tour al verleidelijk genog. Surtout wanneer ze u schrij ven, dat ge uw weekend nog aantrek keiijker kunt maken, als ge die be ëindigt in de Night-Club „La Cham pagne". ...Night...Club en Champagne wat wenst 'n mens op vakantie nog meer? As ge die door gedanst en door gedronken hebt en ge keert van uw vakantie huiswaarts, om weeral op uw bureau-kruk te kruipen, valt het dagelijkse sleurbestaan u veel gemakkelijker. Uw portemonnaie is wel leeg, maar uw ziel zit boordevol moed, werklust en berusting met uw lot. Om van de opgedane devotie nog nie te klappen. Ge hoeft geene schrik te hebben, dat ge u in „La Cham pagne" zult embetteren, vermits de circulaire vermeldt, dat de beroemd ste vedettes van radio en music-hall er u de verveling en de kater zullen verdrijven. Dan hebt ge er overdag nog... de Belgische zee. Die ziet wel nie rood, geel en zwert, maar ze is toch even plezant as de rood wit en blauwe. Geen beter middel tegen champagnekaters as de zee. De man nen van de manufacturen en de tex tiel zullen er zich niet hoeven te er geren omdat ze weeral in hun eigen artikel terecht zijn gekomen. Hebt gij goestink voor 'nne Jazz-step? Geef mij de Quadrille de Ginneken maar. SUSKE VAN TESTELT (Van onze speciale verslaggever) GRENOBLE, dinsdagavond. De straffen, die de officiële com missarissen in de Ronde van Frank rijk uitdelen, zyn vandaag ni^t tot geldboeten beperkt gebleven. Zo heb ben Wagtmans en Nolten een boete gekregen van 20 gulden maar boven dien zal de totaaltijd in het algemene klassement voor beiden met dertig seconden worden, vermeerderd. In het geval van Nolten omdat hij op de Mont Cenis zijn ploeggenoot Wagt mans herhaaldelijk heeft geduwd. En in het geval Wagtmans omdat deze zich heeft laten duwen, hetgeen even eens is verboden. OP 12 AUGUSTUS krijgt „Breskens bezoek van de Franse voetbalclub Espérance Nangissienne. Het is een returnmatch, want tijdens de afge lopen Paasdagen was Breskens te gast bij deze Franse club. IN DE DERDE KLASSE M van de landelijke waterpolo-competitie stuurden de Souburgers SZV met een 31 nederlaag naar huis. SZV mag nu geen enkel punt meer verspelen, anders eindigt het defi nitief op de laatste plaats. IN VERBAND met de heersende kin derverlamming is het nog niet ze ker, dat de Zeeuwse zwemkampi- oensehappen nog door „De Ganze" te Goes kunnen worden georgani seerd. Mocht zulks niet mogelijk zijn, dan gaan de Zeeuwse kampi oenschappen vermoedelijk naar Bruinvis in Sas van Gent. HET VERTEGENWOORDIGENDE elftal van het bedrijfs- en zomer avondvoetbal uit Dordrecht speelde in Souburg tegen een team zomer avondvoetballers uit de rayons Sas van Gent (drie), Goes (drie) en Middelburg (vijf). Het werd 22. DE L.B.V. „DE TREFFERS" gaan naar de nationale kampioen schappen van België, in september te Brugge. Ook Oostburgse schut ters zullen daaraan nl. deelnemen. DE GOESENAAR Theo van Wychen wordt onafhankelijke en zal als zo danig reeds over enkele dagen de buteren. Miel Verstrate wordt amateur en komt zaterdag in Hengstdijk als zo danig aan de start. JO DE ROO uit Schore heeft zater dag in België een criterium over 90 km gewonnen dank zij een vlijm scherpe eindsprint. Rentmeester uit Yerseke werd 4e. Int. handboogconcours te Ovezande Door de sociëteit „Willem Teil" te Ovezande werd een vriendenschie- ting Nederland-België gehouden waarvoor ook deze keer grote be langstelling bestond. Niet minder dan 105 schutters bonden de stryd aan. De uitslag luidt als volgt: le wip: Hoofdvogel, P. Vermue, Goes; le en 2e zijvogel resp. E. Rentmeester, Ovezande en een Gentse schutter; le en 2e hoofdkal resp. A. de Koeier, Selzate en A. Remijn, 's-Heerenhoek; le en 2e onderkal resp. H. A. Mol, Kapelle en J. Duyt- schaver, Gent; le, 2e, 3e 4e en 5e klep resp. W. de Jonge Kwadendam- me, J. v. d. Dries, 's-Heerenhoek, E. Rentmeester, Ovezande, J. v. Doorn, Ellewoutsdijk en Lanzeele, Gent. 2e wip: le. 2e, 3e en 4e prijs: A. de Koeier, Zelzate, C. D. Raas, Ovezan de, Iz. van Wingen, Ellewoutsdijk en A. Rentmeester, Ovezande. ENGELS L.O. J. Mangnus te Boschkapelle slaagde in Amsterdam voor het examen Engels L.O. STAATSEXAMEN ONDERWIJZER De oud-Sas van Gentenaar P. R. van Assche, thans wonende te Utrecht, is geslaagd voor het staatsexamen onder wijzer. NED. HANDELSCORRESPONDENTIE Op het te Middelburg gehouden exa men voor Nederlandse handelscorrespon dentie voor de Nederlandse Associatie voor praktijkexamens, slaagde de heer P. de Soomer te Terneuzen. MIDDENSTANDSEXAMENS Op de eerste dag van het midden standsexamen in Middelburg zijn de vol gende kandidaten geslaagd: J. van An- rooy, Yerseke. mej. M. de Badts, Bres kens. mej. G. Bakker, Ovezande. L. Be- gheijn IJzendijke. M. van Belzen, N. v. d. Berg, Middelburg. J. Bimmel, Oost- kapelle. J. Blaakman, Koudekerke. C. Blaasse. Arnemuiden. J. Bodbijl, Koude kerke. A. Boone, Kruiningen. I. Boot, Kortgene. H. in den Bosch, Vlissingen. J. Bosman, Nisse. A. Bouwens, Middel burg. J. Brakman, Groede. mej. E. Bras ser, Veere. J. Broekhuizen, Vlissingen. mej. N. de Buck, Colijnsplaat. M. v. Burg Kruiningen. P. Burgs, Middelburg. A. Castel, Woensdrecht. mej. M. Castel, Sint Laurens. A. Commelin, Veere. mej. J. Coppoolse, Vlissingen. C. de Crook, Breskens. J. Cijsouw, Oostkapelle. C. van Damme, Heinkenszand. mej. T. van Dam me, Yerseke. mej. A. Dekker, Koude kerke. H. Dekker, Aagtekerke. A. van Donk. Goes. J. Eckhardt, Vlissingen. mej. A. Elenbaas, Yerseke. P. Engelse, Krab- bendijke. MULO Op het te Tilburg gehouden Mulo-exa men slaagden de heren A. de Kort en J. van Esoh uit Loon op Zand. NED. ASSOCIATIE BOEKHOUDEN Voor het examen van de Nederlandse Associatie boekhouden slaagde de heer M. Schoenmakers te Loon op Zand. HOOFDAKTE B Op het examen voor onderwijzershoofd akte B, dat in Breda werd gehouden, slaagde de heer J. Vermeer uit Loon op Zand. HANDENARBEID Voor het examen handenarbeid, dat in Eindhoven werd afgenomen, slaagden de heren K. v. d. Velden en A. v. Zon uit Loon op Zand. BOEKHOUD-DIPLOMA'S Voor het praktijk-diploma boekhouden zijn geslaagd M. v. Hekke, Yerseke. M. van Westen en M. Tissink, te Goes. DIPLOMA VEV Met het hoogst aantal punten slaagde de heer E. Rammeloo te Philippine voor het examen VEV, diploma elektrotech nische installatie. ONDERHOUD MILITAIRE GEBOUWEN EN WERKEN Op het Genie-bureau te Bergen op Zoom vond de aanbesteding plaats van het treffen van voorzieningen aan militaire gebouwen en werken te Ber gen op Zoom en Ossendrecht. Er werd als volgt ingeschreven: J. Vos, Tholen f66.397. A. Herwig,Willemstad 66.700. F. Smulders, Breda 70.550. A. Raayma- kers, Bergen op Zoom 71.000. A. van Loon, Bergen op Zoom 71.055. Gebrs. Luyten, Bergen op Zoom 74.320. P. v. Aerde, Putte 75.600. A. de Kok, Bergen op Zoom 76.100. D. Scheffelaar, Ber* gen op Zoom 76.268. GOES, 24 juli. Export- en indus trieveiling: Jucunda 1 en 2 166.50, afw. 131, Mad. Moutot 1 en 2 141, afw. 128, Climax 1 en 2 165, afw. 117, frambo zen in kratten 2 222-242, frambozen v. h. vat 170.05, afw. 90, zw. bessen exp. 236.70-237.40, 2 231-233, 3 141, rode bes sen 2 86.30, 3 81.30, afw. 67, D. zure 2 83, 3 80. Gewone veiling: aardbeien p. doos 2 53, p. kg 2 126, frambozen p. doos 40-57, perziken p. st. 20-35, rode bessen p. doos 30-33, per kg 2 84-103, druiven 240-260. Kersen: Klerken 2 76-94, 3 50-67, Varikse zwarte 3 50-53, Vr. v. Werden 2 71-81, 3 58, Markiezen 3 60, Krieken 2 41-60, kruisbessen 2 33-66, witte bessen 2 38-63. Groenten: kropsla BI 13-16, bloemkool A2 38, BI 13-16, afw. 21-32, komkommers Al 20- 23, A2 15-18, BI 17-22, Cl 12-16, dop erwten 21-32, dubb. pr. bonen 125-144, stoksnijbonen 124. andijvie 23, gr. sav. kool 9-12, eerstelingen 9, drielingen 5-7, wortelen 24-27, kroten 11. KAPELLE, 24 juli 1956. Industrie- en exportveiling: Aardbeien: Jucunda II 164,80, afw. 161,60, Madame Mou tot II 155, .0, afw. 123,60. Climax II 163,80, aardbeien stek 45,-, Zwarte Bessen exp. 234,30-235,40, II 228,90- 229,20. III 79,-. Rode bessen exp. 84.90-86.10, II 84,90-85,30. III 83.20- 83,60. Duitse Zure II 82,60. Frambo zen in tubs 169,50-170,15, idem in kratten per kg. exp. 230,- II 230,-. Kersen: Markiezen I 120-123, II 80- 107, Klerken I 120, II 80-117, III 25-41, Morellen II 34-41, III 17-36. Varikse Zwarte II 61-71, Zure Morellen 1 65- 69, Vleeskersen II 48, Vroege van Werden II 62, Krieken I 67, II 30-64, Abesse de Moulon II 33-48. Frambo zen in kratten per doos I 50-65, II 37- 50. Rode bessen in kratten per doos I 43, II 28-38, idem per kg. I 80-86, II 74-83, III 30-61. Witte bessen per kg II 21-31, Kruisbessen I 44-68, II 38-46. Dubb. pr. bonen I 150-155. Mannheim 475 (-23), Kaub 390 (-5), Trier 193 (-7), Koblenz 374 (-12), Keulen 387 (-4), Ruhrort 628 (+4), Lobith 1263 (+11), Nijmegen 1029 10). Arnhem 1015 (+10), Eefde 537 (+5), Deventer 425 (+5), Namen la Plante 159 (-1), Maastricht hoofd - sluis 4389 (+4), Borgharen 3889 (-38) Belfeld 1108 C+10), Grave 480 (+7).

de Stem | 1956 | | pagina 7