üagbtaa Pextern ZIEDAAR: WOUT WAGTMANS IN GELE TRUI! fraaie Gerrit derde Herenkostnum Voorting in positie vóór Alpen DE GOUDEN TRUI DANK ZIJ STERKE NOLTEN GELE TRUI IN NEDERUANDSE HANDEN Fa. 1. Holthuizen kg toffees LOCOMOTIEF Patient Wijn EN NU: EERST RUSTEN Voor Hinsen is de kous af derde blad zaterdag 21 juli 1956 Tour de France-Prijsvraag DAGBLAD DE STEM Briefje iTour-cijfi ers Moed Een waardebon van f. 100.- EEN ACCORDEON Druk Zondag met half dozijn verder Speed van start af een der hoofdprijzen Tour de France-Prijsvraag DAGBLAD DE STEM Confisserie B e [tof Temposlag in de schone (dorstige) Provence ONOPHOUDELIJKE DEMARRAGES Praktisch de hele Belgische ploeg is vanuit Montpellier ziek vertrokken. Het hotel, waar de équipe van Maes was opgeborgen, had de nacht tevo ren veel weg van een ziekenhuis, waar de dokters in- en uitliepen. Patient Ockers (maagklachten) trof het ei- cenlijk nog het beste. Het toeval wil de namelijk, dat zijn huisdokter, die op doorreis naar zijn vakantieverblijf was, in Montpellier bleek rond te lo pen. Hij kwam Ockers speciaal bezoe ken en lapte het Belgje weer voldoen de op om hem in de voorste rijen te doen eindigen. (Advertentie) Een prima KAMGAREN ter waarde van f 100.- gaat naar één van de winnaars in de grote van het 't Werd beschikbaar gesteld door MARKT 48 ROOSENDAAL Radio-Tour. zoals de eigen radio verbinding tussen de wagen van God- det en de ploegleiders al is gedoopt, vindt gretig aftrek Men heeft al ont dekt, dat de Franse nationale radio- omroep vetjes zit mee te luisteren en aan de hand van de koer-sgegevens verslagen uitzendt. Sinds kort is een tweede „dief" ontmaskerd- Ook de politiewagens, die de orde in de kara vaan moeten handhaven, luisteren stie- kum naar Goddets stem. Het is dan voor de politie veel gemakkelijker overzicht te houden. Mirando, die in valpartijen lang zamerhand zo veel wonden aan zijn rechterbeen heejt gekregen, dat men het niet meer ziet van de jodium en het verband, heeft uitgelegd, waarom hij niettemin zo dapper blijft volhouden. Ik heb een brief je gekregen van de oud-coureur Vietto, die zo'n beetje m vadert", vertelde hij. „Daarin schreef hij: Je mag pas uitvallen als je je bei de benen kwijt bent". En zover is het nog niet". Etappeklassement 15e étappe Montpellier-Aix en Pro vence: 1 Thomin west) 5.01.10; 2 Fo- restier (Fr.); :i Guidici (It.); 4 Bo- tella Sp5 Scribante (NOC); 6 Bar. botin (Fr.) allen m dezelfde tijd als Thomin; 7 Padovan (It.) 5.01.24; 8 Ockers (B.); 9 Picot (west); 10 De- (^OC); 11 Dolhats (zuid-west); 12 Voorting; 13 Nolten; 14 Darrigade (Fr.); 15 Quentin (west); 16 Lauredi (zuid-oost); 17 Baffi (It.); 18 Baha montes (Sp.>; 19 Rolland (Fr.); 20 Bover (Sp.) allen in dezelfde tijd als Padovan 5.01.24; 29 van der Pluym 5.01.24; 30 YVagtmans zX 34 Brankart (B.) z.t. 45 de Groot 5.06.19; 46 ex equo in 5 uur 7 min. 35 sec. een groep renners bij wie Close, Impanis (bei den B.), Lahaye en Schmitz (gem. Lux.) De wedstrijdcommissarissen hebben beslist, dat Hinsen en de Belg Vlaeyen die na de sluiting der controle te Aix zijn gearriveerd, van verdere deelne ming zijn uitgeschakeld. Er zijn dus thans nog 95 renners in de wedstrijd. Algemeen klassement 1 YVagtmans 79.04.12; 2 Lauredi (Z. O.) 79.05.52 (op 1.40); 3 Voorging 79.06.46 (op 2.34); 4 Picot (W.) 79.07.37 5 Walkowiak (N.O. centr.) 79.08.39; 6 Darrigade (Fr.) 79.10.10; 7 Bauvin (Fr.) 79.10.45; 8 Adriaenssens (B.) 79.11.31; 9 Monti (It.) 79.11.54; 10 De filippis (It.) 79.16.53; 11 de Groot 79.20.16; 12 Barbosa (gem. Lux.) 79.23.46; 13 Privat (Fr.) 79.26.07; 14 Bahamontes (Sp.) 79.30.07; 15 de Bruy- ne (B.) 79.34.34; 16 Coletto (It.) 79.34. 52; 17 Robinson (gem. Lux.) 79.35.27; w^Ste,t-(!r') 79.35.46; 19 Quentin Desmet (B.) 79.36 37' 23 Ocxers <B.) 79.39.11; 24 van der UUy^ pS'4U3; 27 Impanis (B.) 79.52. c'JL-,, (g?m- U,x-> 79.53.16; 32 Schmitz (gem. Lux,) 79.58.46; 33 Nol- ten 79.59.22, 42 Hassenfordpr (W 80.07.53;89 Lahaye 8118.56 1 w i Eloegenklassement 1 Westploeg (Thomin, Picot Onpn tin) 15.02.58; 2 Frankrijk 15 03 ia 3-4-5 Spanje, N.O. Centrum en Italië 15.03.58; 6-7 Nederland (VooHing! Nolten, van de. Pluym) en Z.O. nloeè 15.04.12; 8 gem. Lux. ploeg 15.06 4')- 9 Z.W. ploeg 15.09.12; 10 België 15.10.23; 11 lie de France 15.16.34- 12 Zwitserland 15.19.22. Algemeen I'loegenklassement JMtiê 235.37.40; 2 Nederland 7 „?'24' 3 W- ploeg 235.50.09; 4 Ita lië 236.08.34; 5 Frankrijk 236.40.24; 6 Z-O- pioeg 237.37.43; 7 N.O. Centrum 237.43.49; 8 Spanje 238.10.15; 9 Z.W. i2z38'}?'3n: gem' Lux' ploeg 11 Ile de France 238.53.24; 12 Zwitserland 239.33.07. Bergklassement 1 Huot 26 p.2-3 ex equo Bahamon- tes en Gaul 16; 4 Scumitz 15; 5-6 ex en Ockers 13; 7 Dcfiüppis 14; 8-9 Meyzenq en Picot 7, 10 t.m. 12 ex equo Morvan, Walkowiak en Pri vat 6; 13 van Genechten 5; 14 t.m. 16 Barbosa, Morales en Darrigade 4; 17 ;«;J,d„!;la,?nssens- Mont' en Fo- restier 3, 20 Padovan 1 pnt. i tv Puntenklassement VoorUng'anfi.1 aPA 2 0ckei's 246; 3 n. „g„.30b.> 4 Darrigade 307: 5 de De rijders van de zuid-west-ploeg hadden voor de rit naar Aix-en-Pro- vence een beetje schrik, aangezien er weer zo'n nijdige col in zat. Maar ploegleider Paul Maye heeft hen op zijn eigen manier gerustgesteld. -,In mijn rennersdagen lachten wij al om die berg", z-ei hij. „Ik ben er eens een keer op de top gearriveerd en vroeg daar, waar1 de klim eigenlijk begon". Aangezien alle zuid-westelijken weten, dat klimmen niet de sterkste zijfï-e was van baas Maye, zijn ze vertrok ken met een ijzeren „moraal". (Advertentie) te besteden voor aankoop van in het ACCORDEONPALEIS 'T CENTRUM wordt voor de Tour de France- Prijsvraag van 't Dagblad De Stem beschikbaar gesteld door GABY D1RNE Bosstr. 64, Breda, Tel. 4874. Walkowiak heeft liever rode wijn aan bier of een andere drank- Dit is langzamerhand bekend geworden in de karavaan Zijr. ploegleider maakt nAT" i ?,e ÏÏSnier v*n zijn voor liefde gebruik. Hij heeft hem beloofd, dat hij elke avond een fles cadeau krijgt wanneer Walko" goed rijdt. Laat hu het er bij zitten dan blijft de fles rode wijn achterwege en kan hij iets anders drinken. Groot ?V."c' v Darrigade 307; 5 de 419 8 de émet 435^'q f395;. Monti 47fi. ii r- Lauredi Monti 476- ïi r u Lauredi 448; 10 486- 13 Defilina-bo?a «3; 12 Tonello 499'; 15 HassèrSorder 507'- ne 509; 17 Caput 521- Va a! Bruy" 549; 19 Robinson Joseph Thomin. Als grootste nlihv^" gel werd Adriaenssens aanSewezen Gemeld werd voorts, dat de TV reporter Jean Guittard, die zwaar gé wond werd bij een auto-ongeluk in de buurt van Pau, thans buiten gevaar De tien Nederlandse Tour-renner., weten wat ze te doen hebben, wanneer ze de Ronde achter de rug hebben Dit is hun programma: 29juli in Hengstdijk (Zeeuwsch- Vlaanderen): 30 juli Amsterdam (Olympisch Stadion); 31 juli Utrecht; 1 augustus Chaam; 4 augustus Assen 5 augustus 's-Hertogenbosch; 11 au gustus Dussen; 16 en 17 augustus kam pioenschap van Nederland; 18 augus tus Kampen; 19 augustus Doetinchem. Het is mogelijk, dat aan deze lijst nog een of twee wedstrijden worden toegevoegd. (Advertentie) (Van onze speciale verslaggever) AIX en PROVENCE, vrijdagavond. Ziezo, die gele trui is nu ook binnen! Ze siert vanavond de tengere, energieke, slimme schouders van Wouter Wagtmans. Voor hoe lang is een andere zaak. Het feit dat het lucratieve shirt in Nederlandse handen terecht gekomen is, zegt echter voldoende voor de prestaties tot vandaag in deze 43e Ronde door onze land genoten verricht. Eindelijk dan weer èèn vertegenwoordiger uit het lage land aan de leiding in het grote avontuur dat Tour de France heet. Dat de kostbare trui tenslotte in onze handen terecht kwam, aan de voet van de Alpen, een bezit dat materieel on derstreept ivordt met een bankrekening van een slordige twee miljoen France francs bij Jacques Goddet's penningmeester, en niet éérder, kan de oranjerijders slechts ten goede komen. De Alpen, die aanstaande dinsdag of woensdag - misschien! - de eindbeslissing gaan brengen, zullen ongetwijfeld de nu verkregen schitterende posities: 131124 3389 (in deze volgorde staan achtereenvolgens Wagtmans, Voorting, de Groot, van der Pluym, Nolten en Lahaye geklasseerd) aan gaan tasten, maar op deze vrijdag wet tigen zij niettemin deze onaantastbare uitspraak: na vijftien etappes staat Nederland er uitstekend voor! Erg jammer is, dat we hier in Aix, de schone stad in de Provence, dat prachtige deel van Frankrijk, waar vanmiddag de karavaan doo rheen trok, te snel om al het natuurschoon naar waarde te kunnen schatten, verduiveld jammer is, dat we hier op schotsafstand van de hemelsblauwe Middellandse Zee, waur het zo fantastisch rusten wordt, Jos Hinsen kwijt zijn geraakt. Reeds een paar dagen bleken de opgaven en met name het ver schrikkelijk hoge tempo, teveel voor deze goede kameraad in de zevenmansploeg. Tezamen met zuiderbuur Vlaeyen kon hij de eindstreep hier in Aix niet halen en nu er geen bijzondere reden was, om bij een beoordeling af te wijken van het reglement, wer den beider namen van de deelnemerslijst geschrapt. Het zij zo. Nederland blijft dus met nog een half dozijn in de Grande Bouclé; gaat daar althans zondag de strijd verder mee voortzetten. Als de tweemaal drie musketiers het klaar spelen om in de Alpen geen grotere kleerscheuren op te lopen dan in de Pyreneeën, mag men ze ongedacht mooie kansen geven in Parijs. Maar opgepast, gij in het vaderland! Geen overdreven op timisme. Want herinner U, wat we in Bordeaux reeds schreven: voor een deel begint deze Tour pas in de Pyreneeën, de uiteinde lijke beslissing zal echter vallen in de Alpen. Althans naar men selijke berekening, want daar staan de werkelijke bergreuzen in alle grimmigheid te wachten! Daar op de Izoard bijvoorbeeld, zullen de grote klappen worden uitge deeld. Daar ligt nog altijd de kans voor de klimmers-van-nature. Waarvan er, bestudeer het algemeen klassement, verscheidene vlak in de buurt van Wagtmans en Voorting prijken. Zoals Lauredi tussen Wagt mans en Voorting in (een die ge maar goed in 't oog moet houden zoals die vinnige Picot (ook vandaag weer in de voorste gelederen), zoals Bauvin, eveneens nog slechts sporadisch gezien, maar evengoed met slechts zes en een halve minuut tekort op Wouter. En dan repten we nog niet eens van de Italianen Monti en Defilippis; spraken we evenmin van Bahamontes, Forestier, Coletto, Gaul en diens landgenoot Schmitz. Daar kan nog van alles gebeuren Maar goed, en nóg eens, vandaag na vijftien ritten mogen we hoog van de toren blazen, op de borst kloppen en met enthousiasme onze impressies naar Breda kabelen. Tenslotte hebben we ook Jar, Nolten nog hier in Aix uitstekend geklasseerd. Waarom zou hij onze beste klimmer straks geen extra lauweren aan de reeds verworven krans gaan breien wellicht aanleiding tot een wandeling door de prachtige Provence hebben gegeven. Maar de renners hadden nu geen oog voor de schitterende bossen, de prachtige platanen, de olijfbomen, de wijngaarden (die overigens wel dorstig maakten), de cypressen, die weelderig en kwistig langs de wegen stonden geschaard en er een liefelijk landschap van maakten. Zeker, de uitlooppogingen waren zeer schaars en verder onbetekenend. Maarrr.... het tempo allerminst, Er hing van de verrichtingen in de ze laatste rit vóór de tweede rustdag zeer veel voor onze ploeg af. De mo gelijkheden, om de gele trui binnen te halen, waren vele en de omstan digheden gunstig. Het was niet onbe kend gebleven, dat de Belgische equi pe min of meer op apegapen lag. Ge le truidrager Adriaenssens ziek; Ockers behoorlijk onwel; Vlaeyen met maagkrampen, Close meer dood dan levend, enfin allemaal echt in de lap- pemand, want Fredie de Bruyne werd reeds een paar dagen door de beruch te furonkels geplaagd. Nu zijn renners van het harde la beur, zoals we die speciaal in de Tour hebben, weliswaar op zijn tijd begaan met elkanders lot, maar het komt niet in hen op, daarmede reke ning te hyjden als de koers aan de g^Ifgi xS' Dat meenc*e u toch zéker niet Welnu, van de Belgen zou van daag weinig of niets te vrezen zijn. 2^5 f van ket startsein af er op Het heerlijke weer, lekker zonnig, zou onder andere omstandigheden VAN DE GROTE TOUR DE FRANCE-PRIJSVRAAG VAN HET DAGBLAD DE STEM (Advertentie) Met telkens een zullen 50 winnaars van de van het worden verrast door ST. JANSTEEN. Een luxe Dames- of Heren-Sportrijwiel ter waarde van f 215, Aangeboden door: Rijwielfabriek en Groothandel „CORSA" C. SCHRAVEN, Noordsingel 70, Tel. 884 Bergen op Zoom Wout Wagtmans voor tiende keer in de gele trui AIX EN PROVENCE, vrijdagavond (van onze speciale verslaggever) „Ken je me nog van het vorig I jaar?" vroeg de wereldkam pioene harmonicaspelen Yvette Horner, toen zij in het stadion van Aix-en-Provence de gele leiderstrui over de schouders van Wout Wagtmans trok, ten teken dat hij de eerste plaats in het algemene klassement had veroverd. „Nou en of!" zei Wout in het Nederlands. En hij mompelde, dat hij nu al voor het vierde achtereenvolgende jaar de gele trui mocht aantrekken, maar dat hij het ding steeds zo snel was kwijt geraakt! In 1953, 1954 en ook het vo rig jaar kreeg Wagtmans die leiderstrui veel te vroeg, met het gevolg, dat het gehele veld te gen hem ging rijden. Over die vier jaren heeft hij tot en met a.s. zondag tien da- I gen de gele trui gedragen. want van de aanvang af schommelde dat tussen de 45 en 50 kilometer. De rouleurs was dit een kolfje naar de hand en degenen onder de anderen, die vanmorgen in Montpellier fit op het fietsje waren gestapt, konden het óók nog wel bijbenen. Maar ojé, die mannen van Sylveer Maes Met Oc kers en Brankart is het nogal losge lopen, doch de jongste uit de ploeg, gele truidrager Adriaenssens, kon niet mee. Kijk, om die knaap ging het nu juist bij ons. Herhaaldelijk is gepro beerd Wagtmans kwijt te fietsen. Er zijn series demarrages op poten ge zet, maar altijd weer was er een oranjetruidrager attent en sterk ge noeg om ontwrichtingspogingen te verijdelen. Het tempo is gedaald bij een enkele beklimming van derde rangs formaat, maar voor de rest is er study aan en full speed gekoerst tot het eind toe. Voorting en Nolten kwamen als twaalfde en dertiende langs de jury. Voorting had ditmaal geen moeite ge daan om aan de eindsprint, waaruit de west-man Thomin zegevierend te voorschijn kwam, deel te nemen. Evenmin als Nolten, die in prima conditie was, en van der Pluym en Wagtmans, die in hetzelfde peleton als Thomin de sintelbaan op kwa men gefietst. Zij behoefden dat vandaag niet te doen, omdat Wagtmans toen al zeker was van de gele trui (Adriaenssens YVAGTMANS LAUREDI bauvin Wie het laatst lacht, lacht het best; dat geldt ook in de Toup! De laatste gele trui wordt het hoogst beloond, het is wat men noemt een „gouden" trui. En dit niet alleen voor de winnaar zelf maar ook voor de deelnemers aan onze grote prijsvraag, die de winnaars tippen: ook hen wacht een regen van prijzen ter waarde van meer dan tienduizend gulden! Wie zal dit jaar die winnaar zijn? Er zijn nog veel kanshebbers. Hierboven ziet U er drie van. Nog nooit heeft een Nederlander zoveel kans gehad als Wagtmans nu! Maar de klimmers Lauredi en Bauvin zullen in de Alpen nog wel een felle aanval doen. En dan hebben we thans ook nog Voorting in de eerste rij en ge vaarlijke Italianen als Defilippis en Monti. Ook de Belgen met Adriaenssens en Ockers tellen nog mee! Omdat er nu nog zo'weinig van de einduitslag valt te zeggen, hebben we besloten dat inzendtermijn wordt verlengd tot woensdagavond 25 juli. Volgt nauwkeurig het verloop van de volgende etappen en neem dan uw beslissing. Iedere dag verschijnt er nog een invul- formulier in onze courant en bovendien zijn nog voor ieder for mulieren verkrijgbaar aan onze kantoren en bij onze agenten. was in geen velden of wegen te zien) en Roosendaalse Gerrit, ook zonder die extra inspanning, naar de derde plaats was opgeklommen. Intussen moest Daan de Groot één stapje te rug doen, maar Leo van der Pluym opnieuw in de voorste gelederen behield zijn 24ste plaats. Nolten kwam van de 37ste naar de 33ste en Lahaye vorderde een plaatsje: van de 90ste naar de 89ste. Zo staan de zaken er op deze scho ne vrijdagavond voor Zou niet alle man er mee tevreden zijn, als de za ken er in Parijs volgende week za terdag nèt zo voor stonden Ook in Frankrijk gaan de spoorbo men omlaag wanneer een trein na dert, zelfs als de Tour-karavaan op komst is. Hier ziet men Leo va* der Pluym, tezamen met de Italiaan Monti, de spoofbomen negeren an rustig de rails oversteken. Ter ga* Iruststelling: de gendarmen vonden het goed, want.... de trein was nog in geen velden of wegen te ontdekken. (Van onze speciale verslaggever). AIX EN PROVENCE, vrijdagavond. Het vertrek was tien minuten uitgesteld in verband met de wind, die bijna mankeert in de Provence, doch die vandaag voor de renners uit een zeer gunstige hoek waaide. Gisteren waren de eerste renners ruim een uur te vroeg in Montpellier gearri veerd. Wat moest het vandaag worden als ze de wind mee had den? Vandaar die tien minuten. Inderdaad was het aanvangs- tempo hoog, 45 tot 50 km per uur. Maar slag werd er niet ge leverd. De renners hadden, bij een dorstige temperatuur vari 22 tot 26 graden, al moeite genoeg om bij te blijven. Jos Hinsen had al in de aanvang een lekke band, maar dank zij de hulp van Lahaye en van der Pluym, kreeg hij weer contact met de staart van de groep, waarin onder andere de door infecties geplaagde Belgische kampioen Vlaeyen verbleef. De zon stoofde het land, waarin eens Vincent van Gogh leefde, en de warmte temperde de aanvalsdriften, welke hier en daar in het peleton sluimerden. In Beaucaire, (78 km), werd er een man gesignaleerd, die dertig seconden voorsprong had genomen. Maar aan de spandoeken of op de met koeienletters gekalkte opschriften op de straten van het stadje kon men wel metken, dat het een plaatselijke favoriet betrof. Zodra de karavaan het stadje was gepasseerd, kwam er een einde aan dze show en kroop de uitloper, Siguenza, weer veilig tussen de wielen. De Col de la Vayède, die in de der de categorie meetelde voor het berg klassement. bracht pas leven in de brouwerij. In de dolle spiraalwin dingen na de eerste heuvel, naar be neden, die als laatste aanloop naar de top kon gelden, waagde Gerrit Voor ting een ontsnappingspoging, welke Forestier, Darrigade, Defilippis, Baha montes, Gaul en enkele regionalen met 'n demarrage beantwoordden. Zij haalden Voorting bij de spoedig volgende stijging in en op de top werd de aankomst als volgt geregis treerd: 1 Defilip pis, 2 Forestier, 3 Huot, 4 Baha montes, 5 Darri gade. Met zeven seconden achter stand volgden respectievelijk Botella. Gaul, Voorting, Siguen za, Gibanel en het peleton. JOS HINSEN ..Verliespost nummer vier Voor geruime tijd bleek het strijd- vuur weer geblust. In de buurt van de ravitaillering in Miramas (133 km) begonnen de jachten echter op nieuw en Gerrit Voorting was er we derom een paar keer bij betrokken. De arme Jos Hinsen, die in de berg jes zijn krachten weer had voelen verslappen, lag toen in gezelschap van Vlaeyen al ruim een kwartier achter. Na i55 km sprong Jan Nolten weg. Met vijf volgers kreeg hij vijftig meter voorsprong, maar er zaten verder geen Nederlanders bij en Nol ten liet zich terugzakken. De vijf an deren gingen onder aanvoering van de Franse nationalen Barbotin en Privat daar en zij vergrootten hun voorsprong. Door de herhaalde tempoversnei- ling was het peleton inmiddels in en kele stukken uiteengerukt. Er werd bekend dat Adriaenssens, die de gele trui droeg, slecht zat. Hij belandde in een tweede groep. In de eerste groep, achter het vijftal vluchtelingen, reden de Nederlanders, behalve Hinsen dan. Er was dus een kans op de gele trui voor Wagtmans. Maar dan- moest het groepje van vijf worden ingehaald. „Kom mee, jongens! Rijden!", riep Jan Nolten. En hij sprong nogmaals naar voren, met een vlammende de marrage. Voorting en van der Pluym gingen hem achterna, met Wagtmans tussen zich in. Daan de Groot en Lahaye bleven achter om de rest van de groep zo veel mogelijk af te stoppen. Natuur lijk) gelukte dat niet helemaal. Er dreven nog velen mee in het kielzog van de nu onweerstaan bare Jan Nolten. Doch een twee ledig doel werd bereikt. De groep Nolten achter haalde de vluch telingen en de voorsprong groei de. Eerst tot één minuut. Toen mankeerden er dus nog dertien seconden aan de illusie van da gele trui. Op ruim dertig kilometer van de finish, toen de voorsprong tot 2.5 minuut was gestegen, was de buit praktisch binnen en ging het er alleen nog om, dat Wout zonder pech de eind streep zou bereiken. De vier Nederlanders namen geen deel aan de eindsprint, welke door een zestal renners, met 14 seconden voorsprong werd omstreden. Dat zij, gezamenlijk, de gele trui voor de ploeg hadden gegrepen, was hun vol doende. JAN NOLTEN animator (Advertentie) WOUT WAGTMANS 'n Fiets? Vraag dan Woutje Wagtmans om raad, die met Locomotief op de ereplaats staat. loopt altijd lichter! ^Rijwielen voor sport, toerisme en dagelijks gebruik.!

de Stem | 1956 | | pagina 5