Weinig begrip voor ontwikkeling van jonge boerinnen ZUID-BEVELAND Vlissingse raad aan de rekstok De pluk van kleinfruit bereikt zijn hoogtepunt Frambozen en kersen UIT HANDEN VAN DE PRINS Beiaarddag te Middelburg HOLLAND 2 Landbouwhuishoudcursus Hulst gesloten Boerinnenleergang kon niet doorgaan Schoondijke heeft nieuw raadhuis DRIE GEWONDEN BIJ AANRIJDING College van beroep voor bedrijfsleven Doktersdiensten ZEEUWSCH-VLAANDEREN Op veilingen worden hoge prijzen gebodei *«ULtST Hoge ?n Met luisterwedstrijd OCHTMANPRIJZEN Te Goes uitgereikt WEDSTRIJD OOSTBURG-BÜRNLEY Filmster als afleidingsmanoeuvre Pad naar Ossenisse blijft openbaar SEIZOENOPRUIMING Niet één maar VELE TIENTJES VOORDELIGER! normale collectie I Op veel vragen weinig antwoorden Hoogwaterstanden De liavenvragen De UTS-kwestie Volksdansfeest imposant ingezet Nog meer woningbouw Raad vóór nieuwe muziektent AGENDA Heden Morgen Maandag DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 21 JULI 1956 Tijdens de sluiting van de Landbouwhuishoudcursus van de N.C.B. te Hulst is van verschillende zijden het gebrek aan begrip voor de ontwikkeling die de jonge vrouwen van de boerenstand nodig hebben, ernstig benadrukt. Dit gebrek aan belangstelling en aan begrip demonstreert zich nl. ook in het aantal aanmel dingen voor de Landbouwhuishoudcursus, evenzeer in de afwe zigheid van verreweg de meeste ouders der geslaagden bij de uitreiking der diploma's en bovendien in de lauwheid waarmee alle vormen van ontwikkeling voor de jonge boerin bejegend worden. Nadat rector van Bavel de geno digden bij de diploma-uitreiking ver welkomd had (er waren o.a. mej. Dieleman van de NCB, de directrice van de huishoudschool, zuster Ver- nimmen en de beide wethouders van Hulst) wees hij op de lage aantallen cursisten, en de noodzaak van ver dere ontwikkeling benadrukkend stel de hij vast dat de boeren van Zeeuws- Vlaanderen technisch en economisch wel op een goed niveau staan, maar dat zij zich niet kunnen permitteren vele andere waarden te verwaarlo zen. De geringe belangstelling spreekt ook uit de geringe aanmeldingen voor Boeren- en Boerinnenleergangen. Mej, Dieleman die namens de NCB de geslaagden feliciteerde opperde dat het misschien beter zou gaan als men deze cursus „trouwcursus" ge noemd had. De kringvoorzitster van de Boerinnenbond, mevrouw v d. Wiele-Nijskens, ging ook al op dit probleem in, voornamelijk de Boe rinnenleergang in de interesse v. n de jonge boerinnen aanbevelend. De vo rige leergang is in Zeeuwsch-Vlaan- deren wegens gebrek aan belang stelling, niet doorgegaan, zo vertelde zij. Deze laatste mededeling wierp wel een bijzonder licht op de toe- Ferket, Clinge, M. de Rechter, St. Jansteen, M. de Smet, Nieuw Namen, E. v.d. Vijver, Absdale en Th. de Winne, Kloosterzande. Het diploma „fijne keuken" ontvin gen Y.v.d.Vijver en M. de Theye, beiden uit Koewacht. "ommissaris der Koningin verrichtte de opening Het nieuwe gemeentehuis te Schoondijke is gistermiddag of ficieel in gebruik gesteld door de Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casem- broot. Hiertoe onthulde hij een in de raadzaal hangende statie foto van H.M. de Koningin en Prins Bernhard, die door een Oranjevlag bedekt was. De openingsplechtigheid werd gehouden tijdens een buitenge wone raadsvergadering, waar bij vele genodigden aanwezig waren, o.a. de echtgenote van de Commissaris der Koningin, Mevr. S. de Casembroot-Baro- nesse van der Feltz en de leden van G S. A. Schout en I. G. P. M. Dikötter. Voorts vele burge meesters van west Zeeuwsch- Vlaamse gemeenten. Na het openingswoord van de bur- jemeester bood het oudste raadslid, mevr. J. Risseeuw-Provoost, namens le raadsleden een klok voor de raads- taal aan. Namens de diverse bevol- tingsgroepen bood mevrouw Ramondt sen geborduurd wandkleed aan. ver vaardigd door de naaldkunstenaresse mevrouw van Enthoven uit Hilversum. Dit wandkleed verzinnebeeldt de ver woesting en het herstel van Schoon dijke. Rond de opening van het ge meentehuis is een reeks feestelijkhe den geweven, zogenaamde oogstfees ten, die donderdag aanvingen en tot vandaag voortduren. stand waarin het onderwijs aan de meisjes en jonge vrouwen uit de boerenstand zich in Zeeuwsch- Vlaanderen bevindt; ze is min of meer typerend. En ze wijst erop dat er heel wat meer bezieling on der deze categorie moet komen en ook dat de ouders zelf meer begrip moeten opbrengen voor de wezen lijke waarde van de vorming die hun dochters na de gewone school opleiding nog kunnen ontvangen. Aan de volgende cursisten werd het diploma uitgereikit: M. Adriaan- sens. Nieuw Namen, G. Baecke en H. Baecke, Westdorpe, P. de Buck, Absdale, H. Buysse, Koewacht, L. Op het kruispunt Sluis Breskens Cadzand Oostburg had gister avond om half zes een ernstige aan rijding plaats. Hotelhouder F. uit Cadzand, komende uit de richting Oostburg, verleende geen voorrang aan tandarts K. uit Amsterdam, die uit de richting Breskens naderde. De botsing was zeer hevig. Beide wagens vlogen een eind in een bietenland. Tandarts K. werd zeer ernstig ge wond, zijn echtgenote en de heer F. minder ernstig. De heren medici van Sluis, Cadzand en Zuidzande waren spoedig ter^laatse. Per Rode Kruis- ambulance werden de gewonden naar het St. Antonius ziekenhuis te Oost burg overgebracht. Tandarts K. en zijn echtgenote waren op weg voor een vakantiereis naar Engeland. De heer D.J. van der Have te Ka- pelle-Biezelinge is op voordracht van het produktschap voor landbouwza- den voor de tijd van vier jaar be noemd tot bijzonder lid van het col lege van beroep voor het bedrijfs leven. Te Goes wordt zondag dienst ge daan door dokter Bruynzeel; te Mid delburg en Vlissingen resp. door dok toren Feikema en Vader; te Heinkenszand; Arendskerke en Wol- faartsdijk door dokter Vos te Wol- faartsdijk en op oostelijk Z. Beve land door dokter Kamps te Rilland. Dokter Luyckx te 's Heerennoek neemt waar voor dokter Folmer en dokter Gelderblom te Nieuwdorp voor dokter Kiviet te Borssele. Voor Zoutelande, Koudekerke en Westkapelle wordt de dienst waarge nomen door dokter M. Huygens, West kapelle K 1187 - 234 Dienst dierenartsen Op Zuid Beveland wordt de zon- dagsdienst waargenomen door de he ren A. Elzerman, Goes en M. Ga$- keer, Ovezande. Audiëntie Z.H. Exc. de Bisschop van Breda zal geen audiëntie verlenen op 22 en 25 juli. Sluiskil SERENADE AAN BELGISCHE CONSUL. Ter gelegenheid van de Nationale Feestdag van België zal de r.-k. Fan fare St. Fransiscus van Assisië he denmiddag om vier uur een serena de brengen aan de Consul van Bel gië alhier Ir. C. Wats. IP estdorpe SERENADE VOOR EUG. ALLONSIUS. Door de muziekvereniging Eikels worden bomen werd aan Eug. Allon- sius een serenade gebracht voor het door hem behaalde kampioenschap van België; hardlopen bij de junio ren. De buren waren hierbij in groten getale aanwezig, om hun dorpsgenoot een buurjongen met het door hem be haalde su-.o te feliciteren. De heer Thomas feliciteerde na mens de muziekvereniging Eug. Al- lonsius en wenste hem nog veel suc ces in zijn carrière als hardloper. Hierna werd het Belgische volks lied gespeeld waarna G. Allonsius, vader van Eugène, de muziekvereni ging bedankte voor de felicitatie. Hoewel op het ogenblik de aardbeienoogst voor een belangrijk deel voor bij is, wil dit niet zeggen dat er voor de kleinfruitkweker een rustpauze is ingetreden. Integendeel het is thans drukker dan ooit in het syeehieke Zeeuwse kleintruitcentrum Kapelle-Blezelinge waar honderden handen werk vinden met het plukken van frambozen en bessen. De aarbeienoogst zal j na deze week een heel eind afgelopen zijn. Op het gcnblik zijn in Kapelle de dagaanvoeren nog rond 20 ton maar in het begin van de week lagen l deze rond 40 ton en vorige week zelfs rond 60 ton. De aanhoudende regen is er de oorzaak van dat de laatste aardbeien zeer zwak zijn en vlug tot rotting overgaan. bleek reeds dat een groot deel van de oogst als verloren moest weiden beschouwd omdat de vruchten ge scheurd waren Thans olijkt ia' cr praktisch geen goede kersen meer over zijn. Er zijn reeds kwekers welke niet meer in hun kersenboom gaard komen ondanks het feit dat er nog duizenden kilo's vruchten aan de bomen hangen. Deze zijn echter het plukken niet meer waard. Ze zijn gescheurd en tot rotting overgegaan. In het begin van de week werd in Kapelle nog een groot kwantum ge scheurde kersen in vaten gedaan voor fabriekmatige verwerking maar dit is nu ook niet meer mogelijk. Ook voor de frambozenteelt 's de langdurige en vele regen /an de laatste dagen erg nadelig. Het pro- dukt is zwak en kan in feite alleen maar bestemd worden voor directe inmaak in vaten. Als het even droog is verbeterd de kwaliteit direct maar na een hevige bui is het een s.'ap produkt. Voor de kersenteelt is tie regen funest. In het begin van de week De 16-jarige Engelse zeecadet Bar- rie Dimmock neemt met een trotse lach zijn prijs in ontvangstdie hem door Prins Bernhard wordt overhandigd. Barrie behaalde tij dens wedstrijden aan boord van het Engelse opleidingsschip „Arethusa" 910 punten van een mogelijk totaal van 1150. Prins Bernhard woonde de wedstrijden bijdie in Roches ter in Kent gehouden werden. De prijzen welke dit jaar voor het kleinfruit worden betaald liggen be langrijk hoger dan het vorig jaar toen alles ook reeds duur was. Al leen voor de kersentelers is het een strop. Voor hen die andeie produk*en hebben is het een gouden tijd. De aardbeienoogst was lande! ga .net gro ter dan 50 pet. van normaal. In Zee land bedroeg de oogst echter we. 70 tot 75 pet. van normaal. De prijs \un de aardbeien lag gennudeld tleeds rond f. 1,50 per kg. zodat dit een goe de teelt was. I Met de frambozen is net niet an ders. Voor de industrie-, raniuo/.cn wordt van f. 1,50 tot f. 1,55 per kg. betaald. Voor de frambozen in krat ten voor de industrie en. voor verre consumptie ligt de prijs rond 1 2 25 per kg. De dagaanvoer van dit pto- dukt ligt in Kapelle rond 10 ten Verder zijn er thans pok grote aan voeren van rode bessen-. Deze worden het meest gekocht voor de binnen landse consei venfabneken en de prijs ligt rond 80 ct. per kg. Voor de rode bessen voor verse consumptie woidt rond f I,-- per kg. betaald. Ook erg duur zijn de zwarte bes sen. In het begin van de week lag de prijs rond f 2,05 per kg. maar in de loop van de week liep de prijs sterk op en thans wordt f 2,35 tot f 2,40 per kg. betaald voor de dg te en tweede kwaliteit. Behalve de bin nenlandse conservenfabrieken zijn de distilleerderijen goede afnemers van zwarte bessen. De Nederlandse klokkenspelvereni- $ing heeft, in overleg met het gemeen tebestuur, tegen donderdag a.s- een Beiaarddag georganiseerd te Middel burg, waaraan zowel door Nederlandse als Belgische klokkenisten wordt deel genomen. Half twaalf 's morgens zullen de beiaardieren in de Burgerzaal worden ontvangen door B.- en W onderwijl de heer Ferwerda het carillon der Lange Jan zal bespelen. In de middag ïn 's avonds worden drie beiaardcon- jerten gegeven. Het eerste door P. Broer se, Vlissingen en L. 't Hart, Delft; het tweede door A. v. Ooik, Zeist en T. Bakker, Nijkerk en het derde door Gaston v« d. Bergh, Me- :helen. 's Avonds om acht uur vangt dan de luisterwedstrijd aan De bei- ïardieren zullen eerst vijf composi- Aan de Goese Ambachtsschool wer den de Ochtmanprijzen voor vlijt uit gereikt aan de volger.de leerlingen: F. Ossewaarde te Goes; J. Paarde- kooper te Borssele; R. F. Silooy te Hansweert; A. C. Schout te Baarland; J v. d. Berge te Goes; C. Matthijsse te Nisse; F. Slabbekoorn te Ierseke; C. Meulenberg te Wissekerke; P. Ver- rijzer te Goes; J. van Zunderen te 's-Heerenhoek; J. de Zeeuw te Wemel- dinge! M. de Jager te Kapelle; A. v. d. Heijde te Kortger.e; J. Coomans te Kapelle; H. L. Smit te Hansweert; A. Scheele te Oostburg; M_ Kieviet te Ierseke en C. Borsboom te' Hansweert. ties spelen, die bekend gemaakt wor den', wat later wordeik deze composi ties in andere rangschikking herhaald en dan moeten de deelnemers, die een plaats krijgen op de binnenhof van de provinciale bibliotheek de juiste volg orde op een formulier invullen. Tussen de eerste en tweede bespeling door, wordt nog een rapsodie gespeeld, waarin Nederlandse volksliederen zijn verwerkt, welke de deelnemers eveneens moeten opgeven. Als prijzen stelt men boeken be schikbaar. De jury bestaat uit Staf Nees, Jef v. Balen- T. Timmermans en mr. R. de Waard. Bij slecht weer kun nen de deelnemers plaats vinden in de kloostergang van de Abdij. Na de folklorisstiche avond is er dinsdag te Oostburg een evene ment, dat veel bezoek zal trekken. Men heeft het n.l. voor elkaar gekregen dat de Engelse voetballers van F.C. Burnley, die in Blanken- berghe vakantie houden, een wedstrijd tegen Oostburg komen spelen. Hoe de uitslag van die match zal zijn is natuurlijk niet zo gemakkelijk te voorspellen omdat die van Burnley r.u eenmaal niet in de KNVB- competitie uitkomen en het feit dat ze ook nooit de Cup Final wonnen is nog geen garantie voor de Oostburgers dat ze die eilanders aankun nen. Misschien doen de overkanters het echter, vanwege hun vakantie, wat kalm aan. Overigens is het van geen belar.g wie er wint. Dat zullen we wel zien. Wat er nog meer te zien valt: een filmster. Het is niet uitgesloten dat menige toeschouwer na afloop zal moeten bekennen weinig van de wedstrijd te hebben gezien. Goed beschouwd is dit een meesterlijke strategische zet van de Engelsen. Ze brengen nl. een filmster mee, een zekere miss Elliot. Dat is een supportster van Burnley. Nu denken die Engelsen natuurlijk dat de Oostburgse voetballers zó geboeid naar dat lieve sterretje zullen kijken dat ze vergeten doelpun ten te maken, ja zelfs zullen nalaten te schoppen. Nu is dat niet gek geredeneerd van die Engelsen. Dat dus de Oostburgers sterk zijn! GEMEENTE HULST. ONTHEFFING WIN KELSLU1TINGSWET. Burgemeester en wethouders van iiutsi taken bekend, dat a.s. zondag 22 juli 1556 alle in deze gemeenie ge vestigde winkels voor het publiek ge opend mogen zijn van 12 tot 20 uur, zulks in vei band met het bezoek van een gezelschap uit Salzburg. 019-0. BEVORDERING BIJ DE P TT. De heer A.W. v.d. Burg, is met terugwerkende kracht tot 1 juni 1956 bevorderd tot Hoofdemployé I bij de PTT. St.'Janstppn G. Boeckling overleden Na een zeer kortstondige ziekte is in het r.-k. Ziekenhuis te Hulst over leden de heer G. Boeckling, die sedert vele jaren lid was van de gemeente raad. De heer Boeckling was 69 jaar cn heeft zich zeer verdienstelijk ge maakt in de parochie Heikant. Grannie FANFARE OPENT FESTIVAL Onze fanfare Nooit Gedacht zal het zondag te houden festival alhier reeds vanavond openen door het ge ven van een concert op de muziek tent. Een unicum voor onze gemeente Het belooft voor het dorp zondag een drukke dag te worden. Er is zelfs een fiets rnmolent je gekomen, zodat de jeugd in ieder geval iets meer te doen zal hebben dan naar de muziekuitvoeringen te luisteren. Te gelijkertijd wordt er in het patronaat een fancyfair gehouden ten bate van het patronaat. KI oos'crzande Op verzoek van de rentmeester van het kroon-domein-rentambt be sloot de raad onlangs het „pad naar Ossenisse" aan het openbaar verkeer te onttrekken. De bewoners van Noordstr. en Ossenisse gingen van dit besluit in beroep bij G.S., die bij be sluit van 29 maart 1955 hun goedkeu ring aan dit raadsbesluit onthielden. B. en W. van Hontenisse besloten van dit besluit van G. S. in hun beurt in beroep te gaan bij de Kroon. Toen de zaak in een openbare zitting van de Raad van State behandeld werd, voerde de rentmeester aan dat dit pad niet meer werd gebruikt en dat er schade aan de vruchten werd toe gebracht. Vanwege het gemeentebe stuur werd aangevoerd dat dit pad geen kortere verbinding voor school of kerk was en dat het vanwege de onderhoudskosten en de ongemakken voor de gebruikers van het aangren zende land niet verantwoord was te achten. De pleitbezorgers van de bewoners van Noordstraat en Ossenisse gaven hun zienswijze op deze stellingen en toonden door overlegging van een si- tuatiekaart het belang van dit voet pad. Thans heeft de Kroon beslist dat het besluit van G. S. moet worden gehandhaafd, zodat het ,,pad naar Os senisse" openbaar blijft. OUDJES MAAKTEN HUN REIS De ouden van dagen uit onze ge meente hebben hun jaarlijks uitstap je gemaakt. Met 2 bussen en 2 luxe auto's ver trokken zij om half 9 richting Breda, waar de maaltijd gebruikt werd. Vandaar ging de reis naar Rotter dam. De bedrijvigheid aan de ha vens, kaden en op de rivier werd met veel belangstelling gadegeslagen Maar het hoogtepunt van de reis was 't bezoek aan diergaarde „Blijdorp". Hier was men zomaar niet uitgeke ken. Na het schuilen voor een flinke onweersbui, vertrokken de oudjes en de begeleidsters terug naar Zeeuws- Vlaanderen, waar ze op Walsoorden werden opgewacht met muziek. Door de burgemeester, wethouder Arens en de heer R. Voet, werden nog enkele hartelijke woorden gesproken. Hierna stapten allen achter de lus tig spelende muziek naar de steiger, waar nog een-rondedansje werd ge maakt. E.H.B.O. FILMAVOND Vandaag organiseert de E.H.B.O. een gevarieerde filmavond, welke om 8 uur begint, in het Parochiehuis te Groenendijk. O.a. wordt vertoond de film, wel ke dit voorjaar opgenomen is bij de oefening EHBO, Brandweer en Nat. Reserve te Hoek en Bos. rprhole KERMIS OP KOMST De jaarlijkse kermis is deze keer uitgebreider dan ooit. Vanaf zondag kunnen de bezoekers van de Terhool- se kermis zich amuseren met een hele serie attracties, waaronder er ook voor de kinderen voldoende zijn. Er valt b.v. ook hondendressuur te bewonderen. In de café s wordt na tuurlijk weer gedanst. Ossenisse FILMAVOND TEN BATE W.G. KRUIS Zondag wordt er een filmavond ge houden in de loods van de Gebr. de Waal, alhier. De avond begint om 7 uur en de opbrengst zal ten goede komen aan het Wit-Gele kruis ter plaatse. Vertoond zullen worden: "In de ber gen van Kentucky". ,.Een rustkuur" en „Gladde jongens." BwrvUp.t OVERPLAATSING. De wachtmeester der rijkspolitie J. Marteijn kreeg bericht, dat hij is overgeplaatst naar IJzendijke. (Advertentie) DIT MOET U GOED ONTHOUDEN Wij hebben geen oprui- mingsgoederen. Wij heb ben geen partij goederen in huis gehaald. U kiest uw koopjes tien tot en met veertig gulden goed koper uit onze Wij honden deze oprui ming uit traditie en oni U een speciale service te geven. Profiteer er dus can, want onze aanbie ding is ongeëvenaard Tinport kostuums en jas sen en exclusieve kle- lingstukken met aparte dessins ook nu abnor maal laag in prijs ■lerenkledirsgmagazijn Tolbrugstr. 8-14 - Breda. Voor de provincie Zeeland gelden voor morgen zondag 22 juli de vol gende hoogwaterstanden: te Hans weert om 2.46 en 15.04 uur; te Ter- neuzen om 2.08 en 14.27 uur en te Vlissingen om 1.42 en 13.57 uur. Maandag is het hoogwater; te voorstel aan te houden en de kwestie Hansweert om 3.24 en 15.39 uur; te I nog eens te bekijken en te bespreken Terneuzen om 2.46 en 15.02 uur en te Even uitvoerig ging wethouder Vlissingen om 2.18 en 14.32 uur. Poppe op het betoog van de heer De agenda van de Vlissingse raad zag er gisteren minder welgedaan uit dan gewoon en aanvankelijk leek het er naar, dat alles in de kortste keren onder de hamer door 2rau glij den. Maar bij het tiende voor stel stokte het. De wens n.l. van B. en W. in te trekken het in oktober genomen besluit om vakonderwijzers in de lichame- tijke oefening aan te stellen voor de twee hoogste klassen der lagere school ontlokte aan de heer Koops (Arb.) een lan ge jeremiade. Heel het welzijn der jeugd zag hij bedreigd indien de gymnastieklessen zouden worden gegeven door gewo ne onderwijzers met de „huppelakte" Dringend vroeg hij B. en W. het voorstel aan te houden en de kwestie Koops in. Hij wees op de harde nood zaak de extra-uitgave van f 20.000, a f 25.000,welke deze vakonderwij zers gaan kosten te vermijden, Het gaat hier alleen om iets wat wense lijk is ep daarvoor zouden verschil lende noodzakeijke dingen in gevaar komen. In dit verband wees spr. op de bouw van het nieuwe stadhuis; haven-aanleg; bouw van een techni sche school, waarmee men volgend jaar wil starten in een noodgelegen- heid, enz. Ook het plotseling oplopen van de rente-standaard vergt weer veel hogere uitgaven voor nieuw af te sluiten leningen als bijv. het be jaardentehuis. De wethouder vond het niet fijn, dat de heer Koops een karikatuur maakte van de normale gymnastiek-akte, Overigens had spr. geen bezwaar het voorstel aan te hou den. De heer Koops bleef hameren op de aanstelling van vakonderwijzers en pleitte en passant ook voor nog meer gymnastiekzalen. De heer Verhagen (WD) vond het voorstel een stap achteruit maar ge zien de financiële argumenten van de wethouder zou hij zijn stem eraan geven. AUerlei nevenzaken werden nog in het geding gebracht door de heer Koops en tenslotte diende hij 't voor stel in om de zaak nog een paar maanden aan te houden; dit werd zonder toestemming aanvaard. De andere voorstellen ontlokten minder discussie en werden allemaal aanvaard. Zo zal er o.m. een rijwielbergplaats bij de St. Paulusschool komen en een afrastering wordt aangebracht om het terrein. Aan „Gemeenschappelijk belang" werd voor de bouw van 64 huizen in de Tuinstad een grondvoorschot ge geven van f 79.600 en een bouw- voorschot van f 782.500. Aangekocht zullen worden twee huizen aan de Breestraat van mevr. Goethals en de her Flipse voor resp. f 6500,en f 3500.welke aankoop nodig is om te zijner tijd het politie bureau te vergroten. Ook het voorstel om f 24.650,uit te trekken voor afbraak en restaura tie van het huis aan de Molenstraat, vond genade bij de raad. Na afwerking van de agenda zei de voorzitter dat B. cn W. nog niet ge reed waren gekomen met hun ant woord op de vragen van de heer Vader #ver de aanleg van havens; in een volgende zitting komt dit aan de orde. De heer Verhagen had een reeks vragen ingestuurd over sportaangele- genheden. Ook hierover moesten B. en W. nog het antwoord schuldig blij ven; wel kon de voorzitter zeggen dat het bestuur der „V.C. Vlissingen" tot een bespreking is uitgenodigd. 'De heer Verhagen was ook nog met een aantal vragen gekomen over het bericht aangaande de vestiging van de U.T.S. te Terneuzen, welke oplos sing hij voor Vlissingen geen oplos sing vond. Wethouder Poppe kon op al deze vragen, die pas enkele uren te voren waren ingediend geen bescheid ge ven. Wel kon hij zeggen dat één U.T.S. voor Zeeland bepaald ontoe reikend is. Indien vestiging te Terneu zen doorgaat, dan zou een 2e U.T.S op Walcheren nodig zijn, dan wel een dépendance. Met het gemeentebestuur te Middelburg is reeds contact opge nomen over deze kwestie en men be sloot niet op te houden met aan te dringen op een tweede U.T.S. Bij de rondvraag luchtten diverse leden hun gemoed over het foeilelijke schakelhuisje dat de P.T.T. in de Aagje Dekenstraat neerzette en dat reeds de spotnaam van het „bunker- tje" kreeg. Ook werd nog eens aan gedrongen om de Stoomtram Walche ren nog eens te vragen een behoorlijk wachtlokaal te plaatsen aan dezelfde straat. Tevens drukte men voor de zoveelste maal de wenselijkheid uit de fabriekswand der „Schelde" in het centrum te „bekleden" met een win< kelgalerijtje. Het internationaal volksdans- en gymnastiekfestijn, dat Kasporgo or ganiseert, is gisteravond op imposan te wijze ingezet. De kleine tweehon derd leden van Kasporgo maakten eerst met hun Salzburgse en Würtz- burgse gasten (die van Neurenberg rustten nog uit van,een vermoeiende reis) een tocht door de binnenstad, waaraan ook het pijpercorps Excel sior deelnam. Op het podium voor het stadhuis zong, terwijl de vlaggen werden gehe sen, Arti de nationale liederen van Oostenrijk, Duitsland en Nederland. Hierna gaven die van Salzburg enige gracieuze volksdansen ten beste, mu siceerde het jeugdig trio Watzinger, o.a. op het Hackbret en zong en jo delde de bekende Oostenrijkse zange res Marianne Elmreich. De Würtz- burgers gaven een geestig volksdans je weg en de meisjes-gymnasten van Kasporgo lieten eveneens zien wat ze waard waren. Speciaal het laatste nummer, dat met de witte bal, sloeg in. Tussen de nummers van Kaspor go in traden de Salzburgers met mu ziek en zang op, tot genoegen van de grote menigte welke zich op de Markt had verzameld. De heer Ver- vest, de voorzitter van Kasporgo, die de leiding van deze demonstratie had, kondigde nog aan dat hedenmid dag op de Grote Markt een tweede demonstratie volgt en dat vanavond „De Prins" de slotuitvoering voor Goes plaats zal vinden. De aannemersmij- NV Jansen en Broek te Middelburg heeft een bouw capaciteit van driehonderd huizen per jaar. In beginsel is zij bereid die ca paciteit te verdelen over Middelburg, Vlissingen en Goes. De raad van Mid delburg nam deze week een voorstel aan om voor de eerstvolgende drie jaren, per jaar 112 huizen daarvan te gebruiken, als het departement van wederopbouw en volkshuisvesting dit goedkeurt. Ook het Goese gemeentebestuur zal dankbaar gebruik willen maken van deze kans om de woningvoorraad uit te breiden en eerstdaags zullen er, dunkt ons, wel voorstellen in die geest naar de raad uitgaan. Rilland GOUDEN ECHTPAAR Het echtpaar M. Nieuwdorp - v. Koeveringe vierde zijn gouden huwe lijksfeest. Beide oudjes zijn nog kras. De bruidegom werkt zelfs nog hele dagen op zijn tuinbouwbedrijf. Kloetinge De 20-punten tellende raadsagenda werd in recordtempo afgewerkt. De belangrijkste wijziging van de kapitaaldienst der gemeentebegroting voor 1956 gold een reservering van een post van f. 1.000,- voor de stich ting van een nieuwe muziektent. Aan mej. C. Bal uit Kattendijke werd eervol ontslag verleend als leid ster van de openbare kleuterschool in verband met haar benoeming tot hoofdleidster aan een zelfde school in Kattendijke per 9 juli 1956. Er werd een kleine wijziging ge bracht in de verordening op de hef fing van leges etc. Zo zal het bedrag voor het verkrijgen van een jacht akte gebracht worden van f 7,50 op f 10,— en voor een bijzondere akte f 3,50. De artsen K. Wouda en H. Entink werden tot lijkschouwers benoemd. Een gemeentelijke woning aan de Prins Bernhardstraat werd verkocht aan de heer J. Blomaard te Goes voor de som van f 5.500,—. Verder werd er nog een perceel grond verkocht, gelegen aan de Le- westraat aan de heer L. Steutel te Goes. Bij de rondvraag vestigde de heer J. Leijs (arb) de aandacht op de slechte afvoer van water aan de Lewestraat. Hierin zal getracht wor den zo spoedig mogelijk verbetering te brengen. „EXCELSIOR" BLIES SUPERIEUR De muziekvereniging „Excelsior" heeft op het nationaal concours te Vreeswijk een eerste prijs behaald in de superieure afd. met 344 pnt. Yerseke RIOLERING VERSTOPT. Ten gevolge van de zeer zware regenval en het verstopt raken van de afvoer op het einde van de Bree- weg geraakten vele straten onder wa ter, met als gevolg dat woningen, pakhuizen en kelders onder liepen. Verschillende straten waren geruime tijd onbegaanbaar, daar zelfs de trot toirs zo ver onder water stonden dat men ook hier niet over kon zonder nat te worden. Door gemeenteperso- neel werd zo vlug mogelijk de af voer naar de Moer vrijgemaakt, maar het duurde tot laat in de avond voor dat alle straten watervrij waren. Voor de jeugd betekende het een wel kom verzetje. Tot overmaat van ramp was men in een 2 tal straten bezig met de aanleg van nieuwe rioolbui zen. De hiervoor gegraven sleuven stonden vol water en moesten leeg gepompt worden. OUDEN VAN DAGEN OP REIS. Begunstigd door prachtig weer maakten de ouden van dagen hun jaarlijks uitstapjeen wel via Hoo- gerheide, Breda, Tilburg naar Kaats heuvel met bezoek aan de Efteling. In Breda werd, dank zij de goede zorgen van het comité de inwendige mens versterkt; Ook werd hier in het Mastbos koffie gedronken. Door het groot aantal particuliere wagens be hoefde slechts 1 bus ingelast te wor den om allen te vervoeren. Opge wacht door „Mozart" keerde men 's avonds huiswaarts. Na een dank woord van de loco-burgemeester en de heer Glerum en enkele nummer tjes van „Mozart" werd de stoet ont bonden en werden de ouden van da gen weer netjes thuisgebracht. AXEL Het Centrum 6.30 en 9 uur: Onsterfelijke liefde. DE KLINGE Kinema v. Dijck 7.30 uur: De terugkeer van de kloosterzuster en als bijfilm de Cowboy. GOES Grand: Met een kwartje de we reld rond. Prins v. Oranje: Internati onaal volksdans en gymnastiekfeest. HULST Eioscoopgebouw 9 uur: Cel 2455. ST. JANSTEEN Gez. Everaard: schie ting staande wip. MIDDELBURG Electro: De glorie van het leven. Schouwburg: The Kentuckian OOSTBURG Ledel-theater 8 uur: Jacht op het groene vuur. SAS VAN GENT Olvmpia 8 uur: Spion voor de onderwereld. TERNEUZEN Luxor 8 uur: De witte non. VLISSINGEN Luxor: Een keerde niet terug. Alhambra: De regen k-wam. IJZENDIJKE Hofzicht-theater 8 uur: Ontvlucht uit Colditz. AXEL Het Centrum 4.15 uur: Onster felijke liefde; 8 uur: Ontsnapt uit Chiku Shan. DE KLINGE Kinema v. Dijck 3 en 7.30 uur: De terugkeer v.d. klooster zuster en als bijfilm Cowboy. GOES Grand: Met een kwartje de we reld rond. GRAAUW 3 uur schieting staande wip (fietsfeest). HULST Bioscoopgebouw 5.15 uur: Cel 2455; 2.30 en 8 uur: Plotseling zeven dochters. KOEWACHT J. Aerens: schieting. MIDDELBURG Electro: De glorie van het leven. Schouwburg: The Kentuckian OOSTBURG Ledel-theater 2, 4.30 en 8 uur: Jacht op het groene vuur. SAS VAN GENT Olympia 5 en 8 uur: Spion voor de onderwereld. TERHOLE Kermis. Wed. de Cock 4 uur: dansen. J. F' de Vijlder 3 uur: kermisschieting. TERNEUZEN Luxor 2, 4.30 en 8 uur: De witte non. VLISSINGEN Luxor: Een keerde niet terug. Alhambra: De regen kwam. IJZENDIJKE Hofzicht-theater 5 en 8 uur: Ontvlucht uit Colditz. AXEL Het Centrum 8 uur: Ontsnapt uit Chiku Shan. DE KLINGE Kinema v. Dijck 7.30 uur: de terugkeer v.d. kloosterzuster en als bijfilm de Cowboy. GOES Grand: Met een kwartje de we reld rond. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Plot seling zeven dochters. MIDDELBURG Electro: De glorie van het leven. Schouwburg: The Kentuckian OOSTBURG Ledel 8 uur: Jacht op het groene vuur. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Spion voor de onderwereld. TERHOLE Wed. de Cock 6 uur: dansen TERNEUZEN Luxor 8 uur: De witte non. VLISSINGEN - Luxor: Een keerde niet terug. Alhambra: De regen kwam.

de Stem | 1956 | | pagina 2