DAGBLAD DE STEM Van de Cóte d'Azur naar Grenoble via de Route Napoleon U doet toch ook mee f 10.000.- Zevende Benelux-ronde van start Tour de France-prijsvraag VAKANTIEREIS DOOR MOOI FRANKRIJK Zeeuws evenement in Bergen op Zoom Officiële publikatie 13 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 21 JULI 1956 13 De uitwisseling van luchtvaartpioniers Naar het noorden Prachtige streek prachtige prijzen De auto- en motoreriz zegening te Hoeven St.-Cecilia Rijsbergen houdt festival Bij haar zevende lustrum Alpen wachten „DE ACHT VAN CHAAM' Radio en tv in de Tour Walcherens ringrijderij in optocht SPORTUt't KORT Ook buitenlanders EXAMENS WATERSTANDEN MARKTEN bezitters van een getuigschrift M.T.S. ingenieur aan de Techn. Hogeschool De jaarlijkse internationale uitwis seling van luchtvaartcadetten met de V.S., Canada en acht Europese lan den startte donderdag met de aan komst van Fransen, Italianen, Noren, Zweden en Denen op Ypenburg. Van daag komt een gezelschap Turken aan. Er is een programma opgesteld, dat tot 15 augustus doorgaat. De gas ten bezoeken vrijwel geheel Neder land, alleen de provincie Noordbra bant (Giize-Rijen en Eindhoven!) is in dit schema vergeten. In dezelfde periode gaan Nederland se cadetten naar het buitenland. Op de lijst der deelnemers troffen we o.a. aan Johan C. van Zonneveld uit Vlissingen en Hugo van Woerkom uit Wouw. Wat men ook tegen Napo leon moge hebben, zeker is dat hij de hedendaagse toerist, zij 't onbewust, een grote dienst heeft bewezen door als eerste de later naar hem genoemde weg te volgen, die loopt van Cóte d'Azur naar Grenoble. De moderne mens heeft het trouwens heel wat gemakke lijker dan Napoleon, die in 't jaar 1815 na zijn ontsnapping van het eiland Elba voet aan land zette in Golfe Juan en met 1100 man troepen, die praktisch allen te voet waren, koers zette naar Grenoble, waar hij 8 dagen later aan kwam. De toerist, die niet over een eigen vervoermiddel beschikt, hoeft beslist niet te voet naar Grenoble te gaan, doch kan gebruik maken van één der comforbtabele kussens van de Franse Spoorwegen, die dagelijks van Nice naar Grenoble vica-versa gaan. De route, die gevolgd wordt, is dezelfde als die, welke Napoleon aflegde. Men komt door Antibes, het vroe gere Antipolis, gesticht door de Pho- céeng uit Marseille. In deze plaats zijn nog de prachtige vestingwallen te zien, die dateren uit de XVIe eeuw Na langs de elegante badplaats Juan- les—Pir.s te zijn gekomen, waar een prachtig strand tot zonnebaden noodt, komt men in Golfe-Juan, waar een mozaïek herinnert aan de landing van Napoleon. Men verlaat nu de kust om naar het noorden af te buigen, waar de eerste plaats, die we tegenkomen Grasse is „de geurigste stad van de Cóte d'Azur", omringd door uitge strekte velden met rozen, violen, anjers en jasmijn, die gebruikt wor den voor de vervaardiging van de beroemde parfums. Grasse is door het goede klimaat buitengewoon ge schikt als verblijfscentrum. Na de Pilon-pas loopt de weg naar beneden tot Saint-Vallier en gaat daarna langs de bergen en uitge strekte wouden over de Pas de la Faye (981 m) naar Castellane, een schilderachtig stadje, waarvan het aanzicht beheerst wordt door een 184 meter hoge rots, waarop zich een kapel verheft. Het is in de buurt van Castellane, dat één der muildieren van het leger van Napoleon, dat een kist met 300.000 goudfranken vervoerde in een ravijn stortte. Slechts 260.000 franken werden teruggevonden.... Misschien zal eens een toerist zo gelukkig zijn bij zijn tocht langs de Route Napo leon de verloren 40.000 franKen terug te vinden! Bij Castellane loopt de weg over de rivier de Verdon. Het is de moeite waard op deze plaats een kleine om weg te maken, om de grandioze Gorges du Verdon te bezichtigen, één van de meest spectaculaire natuur lijke bezienswaardigheden van Frankrijk. Na Varrême en Carrières arriveert men in Digne. hoofdstad van het departement Basse-Alpes en be kend kuuroord. Een bezoek aan de kathedraal Notre-Dame-du-Bourg, waar prachtige fresken van schilders uit de school van Sienna te bewon deren vallen, is zeer de moeite waard. De eerstvolgende plaats is nu Sis- teron, een merkwaardig stadje, om ringd door grillig gevormde rotsen, die het geheel een woest aanzien ge ven. Na Sisteron volgt Gap, dat var een zeer zacht klimaat geniet, zodat een verblijf hier ook in de winter aangenaam is. De weg vervolgt in noordelijke richting en na de Col Bayard (1246 m) gepasseerd te zijn >oooooooooooo<x>oooooooooooooo< de Tal van tot een totale waarde van van het DAGBLAD DE STEM komt men bij het stuwmeer van Sautet, dat een der hoogste ter we reld is (126 m boven het peil van de rivier de Drac). Dicht in de buurt van 'dit stuw meer ligt het bekende pelgrimsoord La Salette, dat zich bevindt op een hoogte van 1770 m. Na La Mure komt men bij Laffrey, een plaats met een zeer goed kli maat, die kan bogen op 4 meren. Te Laffrey bevindt zich 'n groot stand beeld van Napoleon, dat echter vol komen in het niet verzinkt bij het imposante kasteel Vizille, een waar lijk monumentaal gebouw, dat in 1611 gebouwd werd. De route Napoleon eindigt in Gre noble, een der meest karakteristieke Franse sleden, omlijst door machtige bergmassieven als Belledonne, La Chartreuse en Le Vercors. Een be zoek aan deze vrolijke universiteits stad vormt een waardig besluit van onze tocht langs de Route Napo leon. De jaarlijkse bedevaart naar de patroon voor verkeersgebuikers St. Christoffel, te Hoeven, zal gehouden worden op zondag 29 juli. Om 11 uur wordt een speciale H. Mis voor de pelgrims opgedragen, waarna de zegening van auto's en motoren zal aanvangen. Ter gelegenheid van haar 35-jarig bestaan organiseert de r.-k. Kon. Erk. fanfare ,,St Cecilia" te Rijsber gen van 4 t.m. 7 augustus a.s. een groot internationaal festival. De fees telijkheden zullen op 4 augustus wor den geopend met een muzikale wan deling door het onlangs in prachtig uniform gestoken jubilerende korps. Aan de Pastoor Verbuntstraat en op het schoolplein zullen diverse ker- mis-attracties, waaronder een grote danstent, worden geplaatst. De eerste avond zullen concerten worden gegeven door de Kon. Har monie „De Jonge Scheuten" uit Wuestwezel en door de fanfare „Moed en Volharding" uit Udenhout. Op zondag 5 augustus zal door 'n groot aantal, zowel BELGISCHE ALS Nederlandse korpsen aan het festi val worden deelgenomen. Op deze dag is ook 'n officiële ontvangst ten gemeentehuize gepland. De Harmo nie ..St. Cecilia" uit Chaam zal deze dag het avondconcert verzorgen. Voor j de concerten en eventueel taptoe op de overige avonden, zijn nog onder handelingen gaande. (Advertentie! Belgische - Italiaanse en Zwitserse profs starten op 1 augustus in W'ielerrecord 5 km. De Italiaan Donato Piazza heeft op de Vigorellibaan te Milaan het we reldrecord over 5 km. verbeterd. Hij legde deze afstand af in 6 min. 13.2 sec-, betgeen een gemiddelde uursnel heid betekent van 48-232 km Het oude record stond reeds op zijn naam Het fraaie stadje Castellane langs de Route Napoleon Cottaar laat het er vandaag ook al heeft de Tour in Aix-en-Provence rust niet bij zitten. Om 21.30 uur geeft hij een overzicht van het laatste nieuws. Zondag volgt weer een finish-repor tage, die tussen 16 en 17 uur over Hil versum I <402 m.) wordt verwacht. Nabeschouwing om 22 20 uur- De Ne derlandse televisie geeft de filmrepor tage (22-15 uur). Op maandag is het wederom over Hilversum I te doen. De reportage komt tussen 16 en 17 uur. De Belgi sch? televisie brengt de filmreportage wederom om 21.15 uur. De jaarlijkse ringrijderij van de Walcherse ringstekers, welke donder dag weer te Middelburg plaats heeft en waaraan nu ook wordt deelgeno men met sjezen, zal een bijzondere kleur krijgen, doordat als speciale attractie een optocht zal rondtrekken door de binnenstad. Dit evenement heeft in de middag pauze plaats en er wordt o.m. aan deelgenomen door 120 versierde sje zen; de ringrijders te paard; het Se- rooskerkse muziekkorps in hoeren dracht, huifkarren enz. Zo zal men in de Zeeuwse hoofdstad een stukje folklore kunnen zien, even karakte ristiek als boeiend. HET LIGT in de bedoeling het Utrechtse stadion, dat door DOS wordt bespeeld, nog voor de aan vang van het nieuwe voetbalseizoen de toeschouwerscapaciteit van 12-000 tot 21.000 te verhogen. DE VLISSINGSE wielrenner Bram Sluys heeft besloten over te gaan naar de onafhankelijken. HET PERSONEEL van de herverka veling in Zeeland hield op het sportterrein te Kloetinge een ge slaagde sportdag, waaraan werd deelgenomen door groepen uit Mid delburg. St. Maartensdijk, Goes en van het secretariaat te Goes. De wisselbeker ging naar Zierikzee, dat tevens een rerinneringsplaquette kreeg. DE SPORTDEMONSTRATIEs die vandaag in Heinkenszand door „Atlas" zouden wordien gegeven, zijn afgelast evenals de ruitersport- dag die door de Oranje-vereniging tegen 28 juli was uitgeschreven. Een en ander staat in verband met het gevaar voor kinderverlamming. Dit biljet uiterlijk op woensdag 25 juli inleveren bij de agent van het Dagblad De Stem ot bij een der kantoren van het Dagblad De Stem te Breda (Reigerstraat 16), Roosendaal (Molenstraat 45), Bergen op Zoom (Zuivelstraat 26), Waalwijk (Grotestraat 189), Goes (Westsingel 98), Hulst (Dubbele Poort 7), Terneuzen (Noord straat 56) of Oostburg Nieuwstraat 41). 1. WIE WINT DE TOUR DE FRANCE 1956 2. IN WELKE TIJD wordt de laatste etappe (Montlugon-Parijs, 328 km) door de win naar van die etappe afgelegd mm. Naam Straat Plaats Duidelijk invullen (Niet duidelijk ingevulde formulieren moeten terzijde worden gelegd). Wanneer U Uw biljet inlevert, gebruikt U dan a.u.b. geen enveloppe. Zendt U het per post, vergeet dan vooral niet om vóór op de enveloppe te vermelden: Tour de France- Pnjsvraag. Leest ook dagelijks het etappe-verslag in het Warme zonnestralen vielen vrijdagmorgen over de deel neemsters en deelnemers van de zevende Beneluxronde, die traditiegetrouw in Bergen op Zoom van start gingOm pre cies half één zwaaide burge meester ir. L. Peters met de zwart-wit geblokte vlag en ver trok een groep van 20 motor rijders. Nauwelijks hadden de glanzende machines de Grote Markt verlaten of een nieuwe groep diende zich aan, ditmaal bestaande uit automobilisten, die tien minuten na de motorrijders vertrokken. En opnieuw verstreken er tien minuten voordat een derde groep de weg werd opgezonden. Zo ging dat door totdat alle 110 deelnemers en deelneemsters de Grote Markt had den verlaten. Een gigantische organi satie was andermaal verwezenlijkt. Een tevreden glimlach gleed over de gezichten van de organisatoren, de heren van de MAC De Scheldegouwen uit Middelburg. Er waren vele redenen om tevre den te zijn. Allereerst de stralende hemel. Vervolgens de voortreffelijke regeling in Bergen op Zoom, waar de heren vaji de WV opnieuw had den gezorgaT dat zich geen moeilijk heden konden voordoen. Daarnaast het deelnemersveld, dat wederom zeer bevredigend was. Ofschoon geen record werd gebroken waren er toch 110 dames en heren present om de verre reis naar het schone hertog dom Luxemburg te aanvaarden. De routekaarten werden uitgereikt en het bleek, dat in deze toertocht weer meer dan 1000 kilometer wor den gedraaid. Vanaf Bergen op Zoom beloofde de groep naar Breda te rei zen om daarna het Land van Heusden en Altena in te trekken, vervolgens in de omstreken van Den Bosch te komen en vandaar te rijden in de richting Maarheze, waar men de Bel gische grens bij Bakel passeert. Ontvangst Voordat het „grote veld" op pad ging werden de organisatoren van de (G kunt er gewoon niet buiten van de Beneluxronde, die altijd on. Een jaarlijks terugkerend evene- f der grote belangstelling, ook ment_m_Bergen op Zoom, de start I Zeeuwen, vertrekt. ,m I toertocht op het stadhuis in de Mar- kiezenzaal ontvangen. Burgemeester ir. L. Peters richtte zich tot de or ganisatoren en wenste hen met deze sportieve inrichting alle succes toe. Later sprak de burgemeester de deel nemers en deelneemsters in de hal van het stadhuis toe. De ontvangsten werden meege maakt door mr. dr. N. Bolkestein, burgemeester van Middelburg, W. Ballegooyen de Jong, commissaris der rijkspolitie in Zeeland, M. Rene- man, commissaris van politie te Mid delburg. de heer van Dam van Isselt, secretaris van het Beneluxcomité, en G. Oskamp, directeur der WV. Waren de meeste deelnemers en deelneemsters Nederlanders, er wa ren ook Belgen aan de start, evenals enkele Duitsers, Engelsen en zelfs een Italiaan. Goes, J. Dekker Wolfaartsdijk. L. Diele- man Ellewoutsdijk, D. v. Doezelaar Kloe tinge, D. Dorrepaal Schore, L. Engelse Goes, E. Flora Hansweert, A. Fraanje Borssele, J. Geelhoed Goes, J. Geluk Goes, P. Goud Lewedorp, J. v. d. Guohte Hein kenszand, A. Gijssel Wemeldinge, J. Han- newijk 's-H.Arendskerke, C. Imanse Goes, M. de Jager Kapelle, C. Jeremiasse Elle woutsdijk, J. Karelse Heinkenszand, P. de Keyzer Hansweert, G. v. d. Kloaster Goes, C. Rnuit 's-Heerenhoek, K. Koch Heinkenszand, C. Koens Driewegen, M. Koole Rilland-Bath, W. Koole 's-Heeren hoek, G. Korstanje Oudelande, P. v. d. Kreeke 's-H.Arendskerke, E. Lambertus Goes, J. v. Liere Goes, J. de Looff Krab- bendijke, F. Loulsse Waarde, A. Manu- hutu Hansweert. N. Morauw Nisse, D. Munter Kloetinge, M. v. Poelje Yerseke, A. Poortvliet Hansweert, J. de Regt Kloe tinge, L. Riemens Nieuwdorp, G. Rijn Goes, J. Rijnhout Wolfaartsdijk, Chr. v. Sabben 's-H. Arendskerke, C. Schikker Borssele, P. Spruyt Ellewoutsdijk, P. Timmerman Goes. C. Verbrugge Hein kenszand, W. Verburg 's-H.H.Kinderen, C. Vis Goes, M. de Vos 's-Heerenhoek, J. de Vries Wemeldinge, M. Walhout Bors sele, B. Wattel Wissekerke, J. Weststrate Krabbendijke, Chr. v. Will Kruiningen, M. de Witte Driewegen, P.* Zandee Goes en J. de Zeeuw Wemeldinge. Schilderen: J. Coomans Kapelle, J. Geys Goes, P. v. d. Schraaf Wolfaartsdijk en H. v. d. Velde Goes. Getuigschrift kopklasse: J. Buitelaar Vlissingen en A. Poortvliet Hansweert. Diploma brood en banket: C. de Boer Hansweert, G. Brouwer Goes, A. Janse Wilhelminadorp. A. v. Leuven Ossenisse, A. Luteyn Gapinge, M. Otte 's-H.Arends kerke, M. Rinkhoud Goes, J. Risseeuw Zaamslag, A. Scheele Oostburg, A. Ver meulen Heinkenszand, A. Visser Middel burg en P. de Waard Vlissingen. Het diploma metselen kregen: J. v. Baaien Goes, C. Borsboom Hansweert, J. Dekker, J. Flipse en H. Rejack Goes, C. Wisse Kapelle, A. Deurwaarder Wemel dinge en S. Mol Baarland. Diploma auto-techniek: W. Breen Goes, A. Bruinooge Kapelle, A. Geene Wol faartsdijk, A. Goeree Rilland-Bath, P. Herrebout Kloetinge, J. Janse Kruingen, J. Karelse Wemeldinge, M. Kievit Yerse ke, M. Koens Ovezande, H. Krijger Bors sele, E. v. d. Kuvl Kapelle, L. Maas Bors sele! J. Mieras Wemeldinge, J. Oele Goes, R. Scholten 's-Heerenhoek, J. de Smit Goes en J. v. Zunderen 's-Heerenhoek. Landbouwwerktuigen: P. Akkerman Ril land, C. Harthoorn 's-H. Arendskerke, J. de KPok Goes, W. de Kok Nieuwdorp, A. Kole Kruiningen, I. Lindenberg Krab bendijke. C. Martens 's-Heerenhoek, J. v. d. Plasse 's-H. Arendskerke, J. Poort vliet Goes, W. Raas 's-Heerenhoek, A. Smallegange Wolfaartsdijk, P. Sloover Goes, N. v. d. Sluis Lewedorp en T. Wa genaar Wolfaartsdijk. HOOFDAKTE Te Breda slaagde voor zijn Hoofdakte examen de heer A. Borm uit Biervliet. ENGELS M.O.-A. Te Amsterdam slaagden voor het exa men Engels M.O.-A. de heer J. Bakker te Zierikzee en de heer P. F. de Houck te IJzendijke. R.K. ULO Te Bergen op Zoom slaagden voor het Ulo-diploma: Tonny Dogge Middelburg, Piet Hoondert Heinkenszand, Pim v. Ho ve Goes en Joyce de Wilde Vlissingen. ULO-EXAMEN TE GOES Voor diploma A slaagden: H. v. Gees- bergen Zierikzee, G. Versepunt Zierikzee, M. v. d. Maas Zierikzee, M. Heule Oos- terland< K. de Bree Breskens, A. de Groo- te Zuidzande, M. Pessireron Groede, C. Adam Sas v. Gent, A. de Blaey Sluiskil, P. Faasse M'burg, J. de Looff M'burg, C. de Mol Kamperland, C. Thomson M'burg, A. Vreeke Domburg, M. Parren M'burg, W. van Bel Goes. De volgende geslaagden kregen ook het middenstandsdiploma: J. Scheele Axel, J. Smies Axel, D. Rollof Axel, A. de Vis ser Zaamslag, J. Sohier Vlissingen, L. Passenier Domburg en P. Poppe M'burg. R.K. ULO TE BERGEN OP ZOOM Gisteren slaagden te Bergen op Zoom nog voor het Ulo-diploma Fina Janse en Nel Paree uit 's-Heerenhoek en Leni v. Laere uit Goes. HANDENARBEID Voor het examen handenarbeid slaagde uit Kwadendamme P. J. Zuidhof, on derwijzer aan de r.-k. jongensschool aldaar. vooral in fokschapen en prijshoudend Lammeren aanvoer ruim, stemma^ beter prijshoudend. Paarden aanvoer ruim, stemming willig en, duur. TERNEUZEN, 20 juli Sla 7.80-», bloemkool A 55-70 A2 40-65 B 40-50 B2 21-44 B afw, 10-51, gr. komkom mers C 21, witte komkommers B 26- 29 C 22-26, selderij 1-9, peen 13-30, kroten 5-6, uien 12-22. eerstelingen bonken 11-12 2 6-8 kriel 3, bintjes 1 7.30-7.70, andijvie 11-15, stamsnijbn. 101-110, princ.bn. 125-146, wagenaars 110-121, saxa 130, tuinbn. afw. 8, dop erwten afw. 5-14, kan. 96, r.kool 18, sav.kool 12-24, waspeen 26-29. rabar ber 16-20. tomaten A 55-58 B 58-30 C 40-51 CC 30, Spitskool 17-20, kruis bessen 25-55, frambozen 20-30, kersen B2 90 p. kg., aardbeien p. d'. 2 33-46 afw. 19-35 p. kg. afw. 73-142, rode bessen p. d. 25 p. kg. 54-83. Mannheim 455 (-5), Kaub 353 (-7), ^rier 197 (+3). Koblenz 343 (-8). Keu len 357 (-4), Ruhrort 505 7), Lobith 1231 12). Nijmegen 1002 12), Arnhem 986 (+9). Eefde 527 (-4), De venter 415 (-8). Namen la Plante 170 (+13), Maastricht hoofdsluis 4387 (-8) Borgharen 3887 (-2), Belfeld 1105 (+8) Grave 475 (-0). van AMBACHTSSCHOOL TE GOES Gisteren had aan de Goese Ambachts school de diploma-uitreiking plaats. Dat van timmeren verwierven: E. Bauer, Kruiningen; G. Begthel. Wissekerke; J. v. d. Berge, Goes; C. Boonman, 's-Hee renhoek; A. Bouwense, Colijnsplaat; J. Braam, Baarland; C. Brand, 's-Heeren hoek; G. Bruggeman, Hansweert; J. Drie dijk, 's-H.Arendskerke; J. Fierloos, Hoe- dekenskerke; J. Goedegebure, Nieuwdorp L. de Hond, 's-Heerenhoek; M. Hoog- strate, Krabbendijke; A. de Jager. Goes; P. Klap, Wolfaartsdijk; P. Lamajn, Kloe tinge; G. Lamers, Kloetinge; J. Over- beeke. Goes; L. Paauwe Hansweert, J. C Pekaar Yerseke, J. v. d. Plasse Nieuw dorp, P. Raas 's-Heerenhoek, J. de Regt Wolfaartsdijk, J. Rooze 's-H.Arendskerke, J. Sandee Nieuwdorp, J. v. Schaik 's-H. Arendskerke, C. de Schipper Goes, A, Slabbekoorn Kapelle, F. Soeters Goes, J. Talla Hansweert, J. Traas Lewedorp, B Vaes Goes, J. Weststrate Wemeldinge, J. Weststrate Wilhelminadorp, C. de Win ter Ovezande en J. Zoutewelle Goes. Diploma elektrotechniek; Chr. Boogaard Goes, J. Boogert Kortgene, M. Dek Krui ningen, A. v. Garsel Lewedorp, A. Heyns dijk Hansweert, C. de Jonge Yerseke, A. Kraak Wolfaartsdijk, L. Landkroon Vlis singen. H. Maat Kruiningen, A. Oele Ka pelle, P. Onderdijk Wemeldinge, J. de Rechter Goes, A. Rijk Kwadendamme, L. Scholten 's-Heerenhoek, F. Slabbe koorn Yerseke, B. v. d. Wildt Oudelande en J. v. Winckelmann 's-H.Abtskerke. Smeden-bankwerken: M. Aertsen Goes, M. Bauer Kruiningen, A. Blankenburgh Nieuwdorp. C. Blomaard Kloetinge, P. Bosman Wolfaartsdijk, D. Breen Goes, A. v. d. Cingel Wemeldinge, G, v. Dalen GOES, 20 juli Export- en indus trieveiling: jucunda exp. 151.50 2 148 alw. 99, mad. moutot exp. 141 2 126 afw. 95, climax exp. 148 2 116 afw. 88, zw. bessen exp. 223.60-223.80 2 218.60 3 121, rode bessen 2 80.25-80.95 3 75, frambozen in kratten 2 211 3 170. Ge wone veiling: aardbeien p. doos 1 48- 49 p. kg. 2 149 3 106-122, rode bessen 2 74-100, brb. bruine 2 76-103 3 36, markiezen 2 100-110 3 41-81, zoete mo rellen 2 50 3 21, insp. leunis 2 90, klerken 2 90-117, varikse zw. 2 103- 106, witte bessen 43-64, kruisbessen 53-65, frambozen p. doos 1 55. Groen ten: kropsla Al 16-18 A2 13-18 BI 4, bloemkool Al 55-76 A2 35-40 BI 29- 41 afw. 16-48, komkommers A2 21- 26 BI 19-23 Cl 10-17, tomaten A 60- 62 B 58-65 C 51-57, doperwten 29-32, tuinbn. 27-25, dubb. pr.bn. 113-148, stoksnijbn. 78-108, andijvie 26-28, eer stelingen 9-9.50 driel. 7-8 bonken 10-12 rabarber 9-13, kootuien 26, gr. sav. kool 16-21, waspeen 24-26, wortelen 14-30, selderij 5-9. KAPELLE. 20 juli Industrie- en exportveiling: aardbeien z. dop ju cunda exp. 155.80 2 156.20-155.80 afw. 145 stek 100.10, mad. moutot 2 150 afw. 137.90, climax 2 159.80, rode bessen (49 ton) exp. 85.30-86.30 2 79.80-82.20 3 77.80-78.10, zw bessen (18 ton) exp. 223.30-226.80 2 215.80-216.20 3 125, fram bozen in tubs (10 ton) 169.60-171.40, in kratten exp. 225-236.60 2 218.40, eerstelingen 9-9.70. Kersen: markie zen 2 109-138 3 49-90. meikersen 2 49- 62, varikse zw. 1 107-113 2 61-91 3 37, mierlose zw. 2 85, klerken 2 102- 105 3 62, vleeskersen 2 39, hollanders 2 85, morellen 2 35-62 3 10-28, krie ken 2 39 3 28, abesse de moulon 2 46, vr. v. werden 2 82-83, frambozen p. doos 1 45-59 2 40-44, aardbeien p. doos 1 48-75 2 52-56, aardbeien p. kg. 2 127-141 afw. 100-121, kruisbessen 1 48-70 2 23-46, rode bessen p. doos 1 35-39 2 30, witte bessen 1 13 p. doos, 25-44 p. kg., rode bessen p. kg. 1 96 2 73-93 3 48-64, aardappelen bonken 9-12 1 9-9,5 driel. 3-5 kriel 2. Groen- tenveiling: dubb. princ.bn. 1 109-137, bloemkool 13-48, boskroten 4-5, uien 16, kropsla 6-13. bosselderij 1-9,5, bos- peen 29, doperwten 49, spitskool 18, komkommers 19-26. LEEUWARDEN, 20 juli Stieren aanvoer 135 van 3-3,27, 130 vette koeien le kw. 2,65-3.35 2e kw. 2,40-2,64 3e kw. 2,20-2.39, 469 melk- en kalf- koeien 600-1090. 135 pinken 425-525, 200 graskalveren 170-225, 209 nucht. kalveren 65-90, 306 vette- en weide- schapen 85-125, 792 lammeren 65-90. 306 vette varkens oude varkens note ring 1,60-1,75, vette biggen 1,62-1,70, zouters tot 93 kg. 1,84, 289 biggen en lopers 50-98, 41 bokken en geiten geen notering, 113 paarden 500-990, to tale aanvoer 3177. Overzicht: aan voer stieren ruim, stemming willig, aanvoer matig, stemming willig, prij- prijshoudend. Melk- en kalfkoeien zen hoger. Pinken aanvoer matig, stemming goed, prijshoudend. Gras kalveren aanvoer matig, stemming goed prijshoudend. Nueht. kalveren, aanvoer kort, stemming rustiger, prij zen lager. Varkens, aanvoer kort, stemming lui, oude varkens en vette biggen gelijk in prijs en zouters ho ger. Biggen en lopers aanvoer kort, stemming beter prijshoudend. Scha pen aanvoer ruim, stemming beter, De Staatssecretaris van On derwijs, Kunsten en Weten schappen maakt het volgende bekend: Om te voorzien in de behoefte aan bevoegde leraren voor het middel- haar technisch onderwijs wordt aan een aantal (werktuigbouwkunde elektrotech niek bouwkunde weg- en wa terbouwkunde chemische tech niek) die zich aangetrokken gevoelen tot dat onderwijs, de gelegenheid gebo den tot het volgen van de studie voor Om in aanmerking te komen voor de studie moet de gegadigde •voldoen aan de volgende voorwaarden: 1. hij moet aantonen na verkrij ging van het m.t.s.-getuigschrift ten minste 3 jaar op behoorlijk niveau in de betrokken vakin richting in het bedrijf werk zaam te zijn geweest; 2. hij mag op 1 september 1956 niet ouder zijn dan 35 jaar; 3. hij moet zijn toegelaten tot de examens aan de Technische Ho geschool. Is hij niet in het bezit van een ge tuigschrift van een met gunstig gevolg afgelegd examen h.b.s.-B of gymnasium-B, dan kan hij toelating vragen op grond van het bepaalde in artikel 122, le lid van de hoger- onderwijswet. Degene, die aan bovenstaande voor^ waarden voldoet, kan tot uiterlijk I september 1956 een sollicitatie indie nen ter benoeming tot assistent in tijdelijke dienst aan een van de hier onder genoemde middelbare techni sche dagscholen. Deze sollicitatie dient te worden gericht tot het be voegd gezag (schoolbestuur of ge meentebestuur) van de school, waar aan een benoeming wordt geam bieerd. Ook degene, die nog niet in het bezit is van een bewijs, dat hij is toegela ten tot de examens aan de Techni sche Hogeschool, kan solliciteren; hij kan echter eerst voor een aanstelling in aanmerking komen, nadat hij dat bewijs heeft verkregen. Volgt een aanstelling," dan zal hem een taak worden opgedragen, die on geveer de helft is van de normale taak van de assistent in volledige betrekking. De overige tijd blijft dan beschikbaar voor zijn studie, zonder dat op het salaris, dat hem volgens de rijksregeling als assistent in volle dige betrekking toekomt, enige kor ting zal worden toegepast. Bovendien zal op zijn verzoek een RIJKSSTUDIETOELAGE kunnen worden toegekend voor de extra-kos ten die de studie vergt. Als extra-kosten zullen in het alge- meen worden beschouwd: reiskosten, verblijfkosten te Delft, college-, in- schrijvings-, practicum- en examen gelden. Een verzoek daartoe zal moe ten worden ingediend bij 't Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen, afdeling Rijksstudietoela gen, Nieuwe Uitleg 1, te 's-Gravenhage, door tussenkomst van de directeur van de school, nadat zekerheid is verkregen, dat de gegadigde zal wor den aangesteld. Op dat moment zal derhalve moeten zijn voldaan aan de drie xn de aanvang genoemde voor waarden. Na het behalen van het volledige kandidaatsexamen kan het schoolbe stuur de betrokkene voordragen ter benoeming tot (onbevoegd) leraar. Is de studie voltooid, dan kan het schoolbestuur hem aanstellen als le- raar in vaste dienst Voor verdere inlichtingen kan men zich wenden tot de directeuren van techn'i^b» 7 gT°,erade middelbare technische dagscholen en tot het Mi- Wetene hVan 0nderw«s. Kunsten "en onderwas PPSn' afdelin« Nijverheids- De regeling, bedoeld onder 3, voor de dfe nfef hoVuS 8etui8schrift m.t.s., beschikken over een eetuie- medrfdh-bf-B of gymnasium-B? aïf- ten In ISr6gïing V0Dr bisten- krhffinJ en de regeling ter ver- knjging van een rijksstudietoelage worden op aanvraag aan de afdelin» Nijverheidsonderwijs gratis toegezon" Scholen waar plaatsen voor assist™ ten beschikbaar zijn «wtsten- B bouwkunde f chemische techniek E elekt ro-techniek M werktuigbouwkunde - weg- en waterbouwkunde Amsterdam (PI. Muidergracht) Arnhem Breda Dordrecht Enschede 's-Gravenhage (gemeente (Sneeuwbalstraat) Groningen (gemeente) Heerlen 's-Hertogenbosch Rotterdam (dag) Tilburg Utrecht (gemeente) (mech, Vlissingen technologie) M E—M E—M—1W M M CT—E-W BEM B—W B—W B—W M W

de Stem | 1956 | | pagina 11