DRIE VLIEGRAMPEN VERGEN VIIFTIGTAL DODEN Twee in Verenigde Staten en een in Ierland W.M. contra opvatting van enkele functionarissen KAB Bomaanslag in Jordanië Bij verkeersongeval zes gewonden te Zundert 2,5 Miljoen kilo stro verbrand Nog twee Hongaren vragen politiek asyl VALSE TOEGANGSKAARTEN VOOR. PAUSELIJKE AUDIËNTIES! DAGBLAD VOOR ZEELAND DE DOOD OP DE WEG Voorzitter v. d. Donk te Heerlen In New Jersey 21 geredden j Aanhoudend j onbestendig De drie procent in bouwbedrijf Zorin verlaat West-Duitsland Chroesjtsjef over de handel met Nederland H. Bonifatius patroon bisdom Groningen Schadevergoeding van KLM geëist Irene had hoog bezoek bij hoge sprongen te Breda Bromfietser door bas overreden Vlak bij zijn woning te Roosendaal VOORTING IN GELE TRUI Twee Belgische auto s tegen boom Bij hevig onweer Italiaanse examens TWEE leiderstruien TWEE uitvallers in Oranje Tourplocg Het overmeesterde Hongaarse vliegtuig De lesing van een student GEEN TOMATEN NAAR BELGIE Vele buitenlanders in Rome door bende opgelicht Welhaast perfecte vervalsingen In de Ver. Staten Weer een poging tot ontvoering Gekookte ringslang en brandnetels 96e JAARGANG No. 22201 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandla. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Relgerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J- R A Bruna. Redactieraad: J M. A C- v. Dongen, C. J. v. Hootegem, Mr. Dr. A J. J. M. Mes, Mr fcLM_L.de Rechter, L. J- v. t Westende, P. V U Ver- cauteren. Abonn.prys Dij voorultbet f 5.85 p. Kwartaal, p. post t 6.55, p. week luitsl bi) niet postbestelL) f ü.45 Incasso wordt berekend Losse numm. 13 ct Postrek '278841 Voor God. Koningin en Vaderland MAANDAG--16 JULI 1955 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen 1 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m/m) Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES. WestsingeJ 98, Telefoon 2236 - Bureau vooi Zeeuwsch Vlaanderen: HUI.BI. Dubbele Poort 7, Tele oor 102 - (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 OOSTBURG. Nieuwstraat 41, Tel. noJ35) ROOSENDAAL. Een 53-jarige bromfietser kwam, bij het over steken, onder een autobus te recht. Hij werd zwaar gewond en overleed later in het ziekenhuis. Voor nadere bijzonderheden ver wijzen wij naar een uitvoeriger bericht elders in ons blad. ROTTERDAM. Een 78-jarige kruidenier werd op zijn fiets door een personenauto aangereden. Aan zijn verwondingen bezweek hij later op de dag in het zie kenhuis. AMSTERDAM. Rijdende met zijn invalidewagen met hulpmotor verleende 'n 49-jarige leraar geen voorrang aan een personenauto. De invalide leraar werd uit zijn wagentje geslingerd en was op slag dood. De voorzitter van de Nationale Standsorganisatie voor de Werkne- mende Middenstand, de keer A. J. A. van den Donk, heeft tijdens de zater dagmiddag te Heerlen gehouden alge mene vergadering der Katholieke Vereniging van Mijnbeambten stel ling genomen tegen de opvatting van enkele vooraanstaande figuren uit de Nederlandse K.A.B., als zou de W.M. met haar streven naar eigen vakor- ganisatorische bindingen de eenheid van Katholiek Werknemend Neder land verbreken. „Van dit laatste kan noch mag sprake zijn", zeide de heer van den Donk, „en wij hebben hier ook nooit naar gestreefd. Integendeel, ook voor ons gaat het er om, door de totaliteit van Katholiek Werknemend Neder land van katholieke zijde een maxi mum aan invloed te waarborgen op het sociaal-economische leven van ons land". „De sterke wijzigingen in het maat- -schappelijk beeld de heer van den Donk wees er in dit verband op, dat er een halve eeuw geleden nauwelijks sprake was van werknemende mid dengroepen, terwijl zij thans twintig tot dertig procent der werknemers uitmaken noodzaken ons, ons te Drie vliegtuigrampen èèn in New Jersey, één in Kansas en één nabij het Ierse vliegveld Shannon hebben zware scha duwen geworpen op de luchtvaart gedurende het afgelopen weekend. De ergste ramp was die, waarbij een Liftmaster transportvliegtuig van de Amerikaanse luchtmacht was betrok ken. Kort na de start van de luchtbasis Moguire, in New Jersey, stortte het toestel neer. Daarbij lieten 45 personen het leven. Bij het opstijgen op de basis Salina in Kansas verongelukte een Ameri kaanse bommenwerper van het type B-47. De vier leden van de bemanning kwamen om het leven. Tenslotte is gistermorgen een nieuw tweemotorig vrachtvliegtuig, bestemd voor de Swiss Air en op weg van de fabriek in Californië naar Zuerich, op 2,5 km van het Ierse vliegveld Shannon, bij de monding van de rivier de Shannon, neergestort. Dit toestel een Convair had vier bemanningsleden: drie Amerikanen en een Zwitser. Geen van hen overleefde het ongeluk. Toen deze Convair op het vliegveld zou landen ver dween zij plotseling uit het gezicht. Meer dan anderhalf uur later werd het wrak door een reddingsboot in een kreek gevonden. In tegenstelling met de ongeluk ken te Kansas en nabij Shannon, zijn bij de ramp in New Jersey wel over levenden. Dat vliegtuig vervoerde namelijk, behalve tien bemannings leden, 56 passagiers, militairen met hun gezinnen, die op weg waren naar Engeland. Bij de doden zijn twee vrouwen en twee kinderen. De dokters hebben verklaard, dat som mige gewonden in levensgevaar ver keren. Het vliegtuig vertrok in een zware regenbui en volgens een der overlevenden raakte het kort bezinnen op de vorm der eenheid van Katholiek Werknemend Nederland, welke aangepast moet worden aan het gewijzigde maatschappijbeeld. De komende organisatiestructuur van Katholiek Werknemend Nederland, moet volgens de W.M. zo worden, dat er een harmonische belangenbeharti ging gaat plaats vinden van en voor alle schakeringen in Katholiek Werk nemend Nederland. De eenheid, ook door ons allernoodzakelijkst geacht, blijft dan behouden, maar krijgt een andere vorm, welke aangepast is aan de sterk gewijzigde omstandigheden en waarborgt, dat de belangen van alle werknemers zo goed mogelijk worden behartigd, of zij nu behoren tot de arbeiders, de middengroepen of de hoger leidinggevenden". De voorzitter van de Nederlandse Katholieke Mijnwerkers Bond, de heer F. Dohmen verklaarde, onder langdurig applaus der vergadering, het met de opvattingen van de heer van den Donk volkomen eens te zijn. OP DE WEG tussen Bilbao en Bur gos is zaterdag door een aardbeving een autobus in een ravijn gestort. Dertig personen werden gewond. HET BESTUUR van de St.-Radboud- stichting te Nijmegen heeft besloten een der voltooide gebouwen van de medische faculteit met ingang van 1 september in gebruik te stellen. IN HONGARIJE zijn drie „Ameri kaanse spionnen" gearresteerd, zo meldt Radio-Boekarest. Het zijn twee Hongaren en een Oostenrijker. NABIJ BEDFORD, ten noorden van Londen, zijn beenderen gevonden van een 0Jl§evfer 12 meter lange pliosau- rus. Men hoopt spoedig het hele ge raamte bloot te leggen. EEN RUSSISCHE spoorwegarbeider heeft bij het station Senkowo aan de lyn Moskou—Gorki een bak met goudstukken ter waarde van ander half miljoen roebel (ongeveer 1,3 mil joen gulden) gevonden. De bak is in 1720 te St.-Petersburg uit een alliage van zilver en brons vervaardigd. PRESIDENT Eisenhower is, na een verblijf van twee weken op zijn boer derij in Gettysburg in Pensylvanië, in Washington teruggekeerd. OP HET CONGRES van de Westduit- se sociaal-democratische partij te Muenchen is Erich Ollenhauer (55 jaar) als partijvoorzitter herkozen met 368 van de 379 uitgebrachte stemmen. DE GEESTELIJK adviseur van de K.A.B., rector J. M. Doesburg, is gis teren door de K.A.B. te Utrecht ge huldigd in verband met zijn zilveren priesterfeest. i Weersverwachting van het KNMI geldig tot vanavond, opgemaakt zondagavond te 23.15 uur: i Veel bewolking met plaatselijk wat regen en een kans op onweer. I Hier en daar tijdelijk mist. Over het algemeen weinig wind. De- zelfde of iets hogere temperatu- ren. Verwachting van het Belgisch Weerkundig Instituut: Zwakke tot matige wind uit noordelijke rieh- ting. Meestal zwaar bewolkt, tjj- delijk betrokken met hier en daar kans op neerslagvlagen. Plaatse- lijk nevel en mist des morgens en J des nachts. Vandaag: zon onder 20.54 uur, J maan op 15.31 uur. Morgen: zon op 4.42 uur. maan onder 0.22 uur. Het College van Rijksbemiddelaars heeft met ingang van zaterdag j.l. goedgekeurd een overeenkomst tus sen de werkgevers en arbeidersorga nisaties in het bouwbedrijf, waarin de lonen met drie procent werden verhoogd en enkele sociale voorzie ningen werden verbeterd. De vraag of eventueel de drie procent zal mo gen worden doorberekend, is op het departement van economische zaken in studie. Tevens is door het Col lege van Rijksbemiddelaars een bin dende regeling afgekondigd ter sa nering van het vorstverletfonds, wel ke sanering noodzakelijk was gewor den tengevolge van de twee langdu rige vorstperioden in de afgelopen jaren. Door een onbekende is een bom ge worpen in de tuin van de Egyptische ambassade in Amman (Jordanië). De Egyptische militaire attaché, die juist de ambassade verliet, werd ge wond. Deze attaché, kolonel Salah Moestafa, kreeg in het ziekenhuis tot driemaal toe een bloedtransfusie nadat zijn onderarm was geampu teerd, doch hij verkeert nog steeds in levensgevaar. De Sovjet-Russische ambassadeur de Duitse Bondsrepubliek, Vale rian Zorin, zal over een paar dagen worden evergeplaatst. Zorin heeft zaterdag de Westduitse minister van buitenlandse zaken be zocht om hem van zijn overplaatsing op de hoogte te stellen en afscheid van hem te nemen. Zijn mededeling was een volkomen verrassing voor politieke kringen in Bonn. Noch de reden voor de overplaat sing, noch Zorins volgende functie zijn bekend. Op een receptie, die zaterdag ter gelegenheid van de Franse nationale feestdag in de Franse ambassade te Moskou werd gegeven, heeft par tijsecretaris Kroetsjev enige tijd ge- sproken met Nederlandse journalis- ten, die op het ogenblik in de Sovjet- Unie zijn. Zij ondervroegen hem over de mo gelijkheid om de handelsbetrekkingen tussen Nederland en de Sovjet-Unie uit te breiden, waarop Kroetsjev ant woordde: „Die mogelijkheid bestaat op voorwaarde dat u ons iets anders dan kaas verkoopt. Maar men zal u niet toestaan ernstig handel met ons te drijven. Wij zouden koopvaar dijschepen en walvisvaarders bij u willen bestellen. Wij weten dat u die bouwt, maar niet voor ons. U zoudt het kunnen doen, maar men zal het u niet toestaan." In de kerken van het bisdom Gro ningen is gisteren een herderlijk schrijven voorgelezen, waarin wordt meegedeeld dat Paus Pius XII de H Bonifatius heeft aangewezen als troon van het nieuwe bisdom. na de stalt in een luchtzak en stortte neer in een moeras, onge veer 5 kilometer van het vlieg veld. Het maaide een pad van 300 meter door bos en struiken, doch raakte niet in brand. Het duurde geruime tijd, voor men er zich op het vliegveld van bewust was. dat het vliegtuig was neerge stort en de hulpverlening werd nog verder vertraagd door het onbegaan bare terrein. De weduwe van een Unesco-func- tionaris, die in 1954 om het leven kwam. toen een KLM-vliegtuig bij Shannon verongelukte, van welk vliegtuig Viruly gezagvoerder was, heeft 950.000 dollar schadevergoeding van de KLM geëist. Te Roosendaal is zaterdag avond om even over 8 uur de 53-jarige Gabriëls, wonende in de Fortuinstraat aldaar, bij 't oversteken van een kruispunt met zijn brommer, vlak bij zijn woning onder een B.B.A.-bus terecht gekomen. Zwaar ge wond moest G. naar het zie kenhuis worden overgebracht, waar hij zondagmorgen aan de bekomen verwondingen is overleden. G. was met zijn brommer gaan toeren en keerde via de Vrouwema destraat huiswaarts, waarvoor hij het kruispunt aan de Nispenseweg moest oversteken. Op het moment, dat hij dit kruispunt wilde overste ken naderde cj een BBA-bus van de lijn Roosendaai-Esschen. G. aarzelde blijkbaar even, reed 'n ogenblik in dezelfde richting van de bus mee, doch wilde toen toch nog oversteken. De chauffeur werd door de manoeu vre van de man volkomen verrast en kon een aanrijding niet meer voorko men. G. kwam gedeeltelijk onder de zware autobus terecht. Tragisch was wel, dat enkele gezinsleden van G. het ongeval zagen gebeuren op slechts korte afstand van de woning. Een verkeersongeluk op de rijksweg Breda-Antwerpen bij het Stuivezand onder Zundert, zaterdagavond gebeurd, had niet minder dan zes gewonden tot gevolg, waarvan twee zwaar gewonden. Het ongeluk gebeur de doordat een Belgische wa gen, afkomstig uit Mechelen, bij het passeren van een andere Belgische wagen, zijn voorgan ger „sneed". Beide wagens kwamen uit de rich ting Breda. Toen de heer R. uit Me- (Advertentie) ONBEPERKTE GARANT» OP DE VERING lllllllllllllllt MAZETFABRIEKEN TE ZEVENBERGEN Tijdens een zwaar onweer, dat ge paard ging met hevige slagregens en hagelbuien is door blikseminslag brand ontstaan in een strobult bij de N.V. Kartonfabriek Beukema en Co te Hoogezand. De brandweren van Hoogezand en Sappemeer en de be drijfsbrandweer van de fabriek ver mochten tegen de geweldige vuurzee niet veel uit te richten. Een voorraad van twee en een half miljoen kg stro moet als verloren worden beschouwd. De voorraad was door verzekering gedekt. Bij de schoolexamens in Italië die deze week worden gehouden, zal voor het eerst de pers wor den toegelaten. Men wil door de publiciteit voorkomen, dat.... de afgewezen kandidaten hun wraak op de leraren koelen. Neen, on derwijzer zijn in Italië is toch ook niet alles chelcn, die samen met zijn vrouw in de auto zat, wilde passeren, kwam er juist een tegenligger aan. Beide Belgische wagens reden met vaart tegen een boom en werden totaal vernield. Voor het Mechelse echtpaar wa ren de gevolgen het ernstigste. Zij moesten met zware verwondingen naar het St. Ignatius ziekenhuis te Breda worden overgebracht. Gister avond kon men ons meedelen, dat hun toestand niet levensgevaarlijk meer was. De inzittenden van de andere Bel gische wagen kwamen er gunstiger af. hoewel slechts een van hen on gedeerd bleef. Vier moesten er met lichte verwondingen eveneens naar het ziekenhuis worden overgebracht. Het waren de in Engeland woon achtige Belg, de 54-jarige heer J. met zijn 19-jarige dochter en zijn 23- jarige gehuwde dochter, mevr. W., alsmede de Belgische mevr. L. Dat het ongeluk niet nog ernstiger gevolgen had is te danken aan het snelle ingrijpen van de heer Oost vogels uit Zundert. Hij nam onmid dellijk maatregelen toen bij het on geluk een der auto's in brand vloog. Met breekijzers konden de inzitten den uit het wrak worden bevrijd. Terwijl prinses Irene feilloos een hindernis neemt bij het in Breda gehouden concours hippique, kan haar grote zus prinses Beatrix, een glunderende lach niet onderdruk ken, Zo'n enthousiaste supportster heeft niet iedereen! In de laatste vlakke rit voor de Pyreneeën hebben de Nederlandse Tour-rijders met succes gegrepen naar de beide leiderstruien. Daan de Groot behield het groene tricot als leider van het puntenklassement. De triomf in Bayonne werd nog gro ter, toen officieel bekend werd, dat Gerrit Voorting drager van de gele leiderstrui was geworden. De rit van gisteren leverde een derde overwinning op voor de Belg Fred je Debruyne. Minder goed nieuws voor de Ne derlanders is, dat opnieuw twee man tot opgave werden gedwongen. Piet v. d. Brekel stapte ontmoedigd af. Wies van Dongen reed de etappe fris als een hoentje uit, maar deze vernam aan de finish, dat de ziekte van zijn vader zo ernstig was, dat hij meteen besloot naar huis te rei zen. Voor uitvoerige verslagen, alsmede voor foto's en tekeningen uit de rust» dag in Bordeaux en de rit naar Ba* yonne, verwijzen wij u naar onzd sportpagina's. Zaterdagavond hebben nog twee passagiers van het Hon gaarse vliegtuig, dat door stu denten in West-Duitsland tot landen werd gedwongen, waarvan wij in onze editie van zaterdag reeds gewaagden politiek asyl gevraagd. Het zijn een 33-jarige afdelingschef van een textiefabriek en zijn vrien din, een 19-jarige voorarbeid- ster van dezelfde fabriek. Zij waren van te voren niet op de hoogte van het ontvluchtingsplan ge weest. doch wilden nu van de gele genheid gebruik maken om in het westen te blijven. Slechts een paar van de dertien Hongaren die naar het ziekenhuis moesten, zijn zwaar maar niet le vensgevaarlijk gewond. Er is er geen een bij met schotwonden. Onze landgenoot Gerrit Voorting wordt in de Tour de France gesierd door het sieraad van de sterkste der sterken: de gele trui. Hij verwierf dit kostbare kledingstuk in de tien de étappe, de rit van Bordeaux naar Bayonne. We zien hem hier, ter wijl hij de trui over zijn schouders laat glijden. Hoe lang hij deze tro fee zal torsen....? De regering van België heeft beslo ten, dat met ingang van maandag 16 juli de invoer van Nederlandse toma ten weer zal zjjn verboden. Deze invoer werd op 9 juli weer toegestaan, nadat het op 4 juli ook reeds was verboden. Het verbod zou een gevolg zijn van de prijsontwikke ling van tomaten op de Belgische markt. Verder mogen er met ingang van ïde dat"m ook geen Nederlandse tomaten meer naar Ierland worden geexporteerd vanuit ons land Deze maatregel is genomen ter bescher ming van de Ierse tomatenkwekers. De afgelopen week werd de toma- landXP2ra Va?Uit ons land naar Ier land reeds afgeremd tot 500 ton. tenslotte wordt met ingang van maandag 16 juli ook de BellischS grens gesloten voor de invoer van bospeen uit ons land. DE VERENIGDE STATEN telden op 1 juni van dit jaar 167.858.000 inwo ners, dat is 2.818.000 meer dan een jaar geleden. De Pauselijke Gendarmerie, de politie van Vaticaanstad, is een bedrieglijk bedrijf op het spoor, dat door een nog niet geinditifi- ceerde bende ten koste van de Romeinse toeristen wordt uitgeoe fend. Het betreft hier de verkoop van vervalste toegangskaarten voor openbare Pauselijke audiënties. Zoals men weet worden deze toegangskaarten, die recht geven op een plaats op een van de tribunes of in een van de gereserveerde ruimten in de basiliek van St.-Pieter, op aanvrage door de hiertoe bevoegde Vaticaanse instantie, het kantoor van de „Maestro di Camera" gratis ver strekt. Zij kunnen enkele dagen tevoren worden afgehaald en moeten op de dag van de audiëntie bij het betreden van de basi liek aan de dienstdoende Pauselijke gendarmes worden getoond. Eén van deze gendarmes nu, kwam vlak voor het begin van de jongste al gemene audiëntie tot de ontdekking, dat een hem overhandigde toegangs kaart niet voorzien was van het dui delijke zichtbare opschrift „gratis" waarvan alle door bovengenoemde in stantie uitgegeven kaarten zijn voor zien. Degene van wie de kaart afkomstig aan de niets vermoedende toeristen moesten worden verkocht. De Italiaanse politie, door de Pau selijke Gendarmerie ingelicht, heeft onmiddellijk maatregelen getroffen om aan de minderwaardige praktij ken van de bende een einde te ma ken, die kennelijk in hotels, musea en andere door toeristen bezochte plaatsen opereert. De verschillende reisbureaus in Rome en elders in Ita lië zijn eveneens ingeschakeld. Zij zullen hun cliëntéle omtrent het ge beurde inlichten, om te voorkomen, dat de buitenlanders nog verder de dupe worden. Een van de studenten heeft aan Reuter het volgende verteld: „Ongeveer tien minuten na een tua» senlanding in Gyor, toen we dicht bij de grens waren, trok de leider vaij onze groep een oud pistool en sloeg er de man, die naast hem zat meg op het hoofd. Dat was het teken xoot de rest van ons om de onder onza kleding verborgen ijzeren staven tg voorschijn te halen en te trachten dg andere passagiers te overmeesteren We hebben verschrikkelijk gevochten» We wisten, dat er iemand van de geheime politie aan boord was, maar wie het was wisten we niet. Daarom moesten we ieder een neerslaan. Toen we de passa giers in bedwang hadden, for ceerde onze leider de deur naar de bestuurscabine. Daar waren de gezagvoerder, de tweede pi loot, een marconist, een mecani cien en een man die later bleek de geheime politieman te zijn. Deze laatste trok een klein pistool, maar onze leider stelde hem met een ijzeren staaf buiten gevecht. We na men hem het pistool af, waarmee we de rest van de bemanning dwongen naar de passagiersafdeling te gaan. Onze leider loste een schot in dg lucht en iedereen stak zijn handen omhoog. Onze leider nam de besti». ring over. We vlogen rondom Wenen, de Donau over en in de richting van Duitsland. We wisten niet waar wg waren, want we hadden geen kaart, maar we zagen een vliegveld en hoopten dat we boven West-Duitsland waren. Adam Clayton, een vooraanstaand democraat uit Mount Vernon in de Ver. Staten heeft meegedeeld, dat men getracht heeft zijn 9-jarige zoon te ontvoeren. Volgens Clayton heeft een onbekende zijn werkster opge beld en haar gezegd, dat mevr. Clay ton, die niet thuis was, opdracht had gegeven het kind mee te geven. Dg werkster weigerde echter de jongen af te staan. was, was inmiddels in de massa on. dergedoken, zodat de bron van uitgif- te niet direct kon worden achter haald; maar onmiddellijk werd order gegeven de waakzaamheid te verhO' gen. Bij nader onderzoek kwam aan het licht dat alleen al onder de toe gangskaarten van de laatste dagen zich een honderdtal vervalsingen be vonden. De perfecte nabeotsing van de ech te toegangskaarten wijst er op, dat de vervalsers over een uitstekend geou tilleerde drukkerij beschikken. Slechts de opdruk „gratis" moest wel weggelaten, omdat de kaarten Acht van de tien mannen, die van 1 juli af getracht hebben in de grotten van Zigues in het zuidwesten van Frankrijk te le ven op de manier van hun pre historische voorouders, zijn za terdagavond naar de bewoonde wereld teruggekeerd. De dok ters die hen onderzocht hebben, verklaarden dat zij zeer zwak waren. Hun laatste prehistorische maal bestond uit een gekookte ringslang. Hun hoofdvoedsel ge durende hun tijd van afzonde ring had echter uit slakken en brandnetels bestaan. De jongste van het gezel schap, de 15-jarige verkenner Francois Sourbier, bleek de zware lichamelijke en geeste lijke inspanning het beste te hebben doorstaan. Twee deelnemers hebben de proefneming voor het einde moeten staken. Volgens de mannen heeft het experiment aangetoond, dat de moderne mens onder prehis torische condities kan leven, mits hij weet welke dieren en planten met de minste inspan ning het best tot voedsel kun nen worden bereid.

de Stem | 1956 | | pagina 1