Maandag de beslissing over omvangrijk program Na lang en moeizaam formatie-beraad Met eerste fase van Haringvliet wordt afsluiting begonnen Doka „de oudste" in Graauw overleden Sovjet-Unie wil Europees een gesprek DREES EN Ir. STAF WERDEN HET EENS OVER DEFENSIE-BUDGET Nog veel haken en ogen DE DOOD OP DE WEG Straaljager IJsselmeer Uitstel niet langer verantwoord HONGAREN LIETEN VLIEGTUIG LANDEN Na een korte ziekte: H. Vader richt zich tot de Oosteuropese geestelijken Ba Coet werd gevonnist OLYMPISCHE ZEGELS Fabriek zonder mensen 10 DAGBLAD VOOR ZEELAND Twistpunten Socialisten staan op groter overheidsinvloed Piloot wordt vermist Vrij warm Eerste zink stukken als aanzet gigantisch werk Stellendam binnen de afsluiting En daarna een veldslag Samen werking a toomenergie Kort geding om een knoopje J oorbereidingen SMOKKEL van gestolen auto's Uitgebreid complot - op het spoor Tunesië breekt besprekingen met Frankrijk af Cyprioten houden het been strak Christus mag niet worden aangepast Ouders beloven 25000 dollar Onder guillotine 96e JAARGANG No. 22200 Uitgave N. V. Uitgeven Mij. Maerlandla. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16. TeL: Directie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. ti A Bruna. Redactieraad: i M. A C v. Dongen, C. J v Hootegem Mr. Dr. A. J. J. ML Mes, Mr tLM_L.de Rechter. L. J. v. t Weslende, P V M. Ver- eauteren Abonn.prijs Dij voorultbet t 6.85 p. kwartaal, p. post t 6.55, p. week (uitsl. by met postbesteli.) t 0 45 Incasso wordt berekend Losse numm 13 ct Postrek 278841. Voor God. Koningin «i» ZATERDAG 14 JULI 1956 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m/m) Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, weike de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: üOES. Weststngel 98, Telefoon 2236 Bureau vooi Zeeuwsch. Vlaanderen: HUIST. Dubbele Poort 7, Tele oor. 102 - (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noo75^ 56, Tel. 2601 - OOSTBURG. Nieuwstraat 41, Tel. noJ5) (Van onze Haagse correspondent) Juist een maand na de verkiezingen is dr. Drees er in geslaagd de vijf grootste poli tieke partijen een program aan te bieden dat een redelijke kans geeft op een ak koord, Het is echter nog een vrij vaag ge heel, dat echter door toelichtingen van «ie kabinetsformateur zodanig is uitgewerkt, dat een reeks hindernissen kon worden t*e- nonien. Maandag zal dan eindelijk, na de ruggespraak met de fracties, die «le gehele vrijdag in beslag heeft genomen, in een af- sluiteiul gesprek met de formateur deze eerste fase van de uiterst traag lopende kabinetsformatie kunnen worden besloten. Met ir. Staf is dr. Drees inmiddels tot een akkoord gekomen. In het program worden enkele algemeenheden vooropgesteld waar iedereen het wel mee eens zal zijn. Dat er in de komende vier jaar een nieuw burgerlijk wetboek moet komen is evenmin een moeilijkheid als dat de prijsstabilisatie, waarvoor minister Zijlstra sinds 1952 heeft gevochten, tot geen enkele prijs mag worden opgeheven. Daartegenover staat dat dr. Drees wil gaan knabbelen aan de faciliteiten bij de algemene belastingverlaging verkregen om de investeringen meer aan te moedigen, terwijl hij hier en daar ook- een nieuwe belasting wil gaan invoeren, o a. op de vermogenswinst en dat hij als doel vooropstelt algemene verbetering van de lagere en middeninkomens. staat een tekort, dat de laatste jaren min of meer tot de normale verschijn selen is gaan behoren, thans moeilijk kan financieren. De staat moet hiervoor geld opne men en is afhankelijk van de zeer zware voorwaarden waartegen op dit ogenblik op de geldmarkt, op de korte en lange termijn, middelen worden verstrekt. ROTTERDAM: De 52-jarige En gelse matroos John James Mo- ran werd bij het oversteken op het Marconiplein aangereden door een taxi. Met een hoofdwonde werd hij naar het Coolsingelzie- kenhuis vervoerd, maar bij aan komst bleek hij reeds overleden te zijn. OP VLIEGTUIGEN van de S.A.S., die via de Noordpool naar Tokio vliegen, zullen automatische camera's worden gemonteerd, die iedere minuut foto's nemen van het hemelgewelf. Men kan op die manier b.v. waardevolle gege vens krijgen over het noorderlicht. DE ROEMEENSE regering heeft Washington een nota gezonden, waar in zij vraagt een Amerikaans-Roe meense commissie in te stellen, die de politieke, economische en culturele betrekkingen tussen de twee landen moet ontwikkelen. SARAGAT, de leider van de „rechts"- socialistische partij in Italië, heeft ont slag gevraagd als vice-premier, om zich geheel aan de partijleiding te kunnen wijden. EEN FELLE, uitslaande brand heeft in Groningen gewoed. Een rijwiel magazijn en de woning van een kleer maker werden geheel verwoest. Bij het schoonmaken van een motor is er waarschijnlijk, benzine in brand ge raakt. HET EERSTE gebouw van het St.- Radboudziekenhuis in Rijwegen zal op 1 september in gebruik kunnen worden genomen. Op 29 september vindt de officiële openingsplechtig heid plaats ERNSTIGE financiële moeilijkheden ondervindt momenteel het Britse communistische blad „Daily Worker' De gaven van begunstigers zijn na de Stalin-verguizing aanmerkelijk klei ner geworden. RUSLAND heeft nu bij de voorzitter van de Veiligheidsraad geklaagd over schending door Amerikaanse vlieg tuigen van het Russische luchtruim. IN LENINGRAD is gisteren een ten toonstelling geopend ter gelegenheid van de Rembrandt-herdenking. PREMIER van Acker van België en minister Spaak gaan begin oktober voor 'n officieel bezoek naar Moskou DE FRANSE anti-belasiingpartii van Pierre Poujade heeft besloten in het vervolg .volstrekt te weieeren" belas tingverhogingen te betalen. Voegt men daarbij het verlangen naar een soort Nationaal Bouwbedrijf, zij het misschien niet van een lande lijk maar van een gemeentelijk ka rakter, dan is wel duidelijk, dat dit program nog niet een-twee-drie door de fracties is geaccepteerd. Men heeft er vele uren voor nodig gehad om het nogmaals kritisch te bekijken. Daarbij zijn weer enige eisen gesteld die de „Grote Vijf" maandag om half tien opnieuw aan dr. Drees zullen voorleggen. Daar dan. naar het zich laat aanzien, de beslissing wel moet vallen zal het een spannende dag wor den. Van belang is voor de landbouw, dat in het program wordt vooropge steld dat voor het goed geleide bedrijf bestaanszekerheid moet worden ge-_ schapen. Het geheel klinkt, zoals het dagblad Trouw opmerkt, als een soort „Troonrede" Voor allerlei departe menten worden richtlijnen gegeven. Zo staat wel vast dat bij het onder wijs verlaging van de leerlmgenschaal en verlenging van de leerplicht in het vooruitzicht worden gesteld, ter wijl in de sociale sector invoering van de weduwen- en wezen verzekering een dringend verlangen van de KVP als nummer één op het program staat, naast invoering van een invali diteitsverzekering en een kinderbij slagverzekering. Stellig hebben wij vernomen dat het gerucht onjuist is, dat omzetbelasting voor textiel en suiker per 1 januari beslist weer zullen worden ingevoerd. De kans is zeer groot, dat deze beide belastingen zullen gaan verdwijnen, hetgeen ook met de prijspolitiek in overeenstemming zou zijn. Het zal helemaal afhangen van de begrotings positie, die op het ogenblik nog slechts ruw geschat kan worden. Deze ruwe schatting die een tekort van een mil jard zal aangeven is dan ook minder verontrustend dan het feit, dat de Eon punt dat grote tegenstellingen heeft opgeroepen is de kwestie „Nieuw-Guinea". De socialisten zou- cen de souvereiniteit over dat gebieds deel niet meer voorstaan. Het merk waardige is, dat dr. Drees echter aan deze eis wel vasthoudt. Daarover wordt dus tussen Drees en zijn partij genoten onderling nog gevochten. Een ander twistpunt schijnt ook te zijn ce wens, om een gelijke beloning voor man en vrouw als doelstelling voor de komende parlementaire pe riode te nemen. Een bedenkelijk so- sialistisch tintje heeft ongetwijfeld het verlangen, om in het algemeen meer overheidsinvloed in het be drijfsleven te krijgen. Daartegenover staat, dat men de vrijere loonvorming eveneens gewenst blijft achten. Tenslotte zal maandag nog moeten blijken hoe nu het compromis tussen minister Drees en de demissionaire minister Staf. inzake de verlaging van de defensiekosten tot vijftienhonderd miljoen, is geregeld. Gistermiddag is minister Staf nog bij minister Drees geweest en de twee bewindslieden kwamen inderdaad tot een akkoord. De fracties in de Tweede Kamer zullen echter ongetwijfeld klare wijn verlangen over de wijze waarop de oplossing is gevonden. In de omgeving van de formateur acht men de kaarten voor het afsluiten van de eerste fase van de kabinetsformatie gunstig. Men ziet met spanning uit naar verdere sensaties, wanneer het erom zal gaan de portefeuilles te ver delen en de gegadigden daarvoor uit te kiezen. Een straaljager van de luchtmaelit is gisterennchtend, tegen half twaalf, tien kilometei ten noordwesten van Lelystad in het IJsselmeer gestort. Het wrak van het toestel werd laat in de middag ontdekt. De piloot, een sergeant-vlieger uit Groningen, word! nog altijd vermist. Even voor het ongeluk had de vlie ger gemeld dat hij geen brandstof meer had en dat hij het toestel zou verlaten. Urenlang hebben vliegtuigen en schepen gezocht naai de plaats van de ramp. Tenslotte vond men een olie vlek, die eroj duidde dat het toestel daar moest zijn neergekomen. Inder daad had een visser uit Elburg het ongeluk zien gebeuren. Hij had het toestel het water zien raken, opsprin gen en daarna exploderen. Niet ver van het wrak vond men de parachute van de piloot, die zich slechts gedeeltelijk had ontplooid. Hieruit viel af te leiden, dat hij een poging heeft gedaan zich in veilig heid te brengen. Een tweede straaljager, die met het verongelukte toestel in formatie vloog en ook gebrek aan brandstof kreeg, heeft op het nippertje Leeu warden kunnen halen. De Nederlandse Pos terijen gaan 5 Olym piade-zegels uitgeven ter gelegenheid van de spelen in Melbour ne. Vier van de zegels zijn gewijd aan enkele takken van sport, met name aan de water sport, hockey en atle tiek. De vijfde zegel brengt de antieke olympische spelen in herinnering. 5? 5? wordt nu de dicht bij de Goereese oever liggende voorhavens van de scheepvaartsluis zo ruim aan te leg gen, dat ze tevens als vissershavens voor Stellendam en zo nodig ook voor Goeree dienst kunnen doen. Weersverwachting van het K.N. M.I. tot vanavond, opgemaakt vrij- dagavond 23.15 uur: Perioden met zonneschijn, maar plaatselijk ook een regen- of on- weersbui. Zwakke tot matige, aan de Waddenkust tijdelijk vrij krach- tige wind, in hoofdzaak tussen J noord en oost. Warm. I Vandaag: zon onder 20.56 uur' maan onder 23.26 uur. Morgen: zon op 4.40 uur; zon on- der 20.55 uur; maan op 14.21 uur' I I maan onder 23.52 uur. I J Maandag: zon op 4.41 uur. t Deze maand nog zal worden begonnen met het leggen van zinkstukken in het Haringvliet als voorbereiding van het bouwen van de uitwateringssluizen in de dam, waarmee deze zeearm zal worden afgesloten. De minister van Verkeer en Waterstaat heeft deze opdracht gegeven na overleg met de vaste commissie voor Verkeer en Waterstaat uit de Tweede Kamer. Het verstrekken van deze opdracht is gegrond op de overtuiging, dat uitstel van deze zeer grote en urgente werken niet langer verantwoord zou zijn. Als eerste onderdeel van de uitvoe ring van de afsluiting van het Haring vliet komt het leggen van een bezin- king met zinkstukken aan de orde op dat gedeelte van de bodem, waar bin nenkort de ringdijk voor de bouwput van de uitwateringssluizen zal worden aangelegd. Het aanbrengen van deze zinkstukken op de bodem van het Ha ringvliet. die uit zand bestaat, is no dig om uitschuring van de bodem zo veel mogelijk te voorkomen. Het eerste zinkwerk, waarmee dus nu wordt, begonnen, zal in 1957 nog aanzienlijk worden uitgebreid. Het totale werk van de afsluiting van het Haringvliet omvat de bouw van een complex uitwateringssluizen (een enorm kunstwerk van ongeveer 1 km. lengte), een scheepvaartsluis en het eigenlijke dijkslichaam. De afsluitdam is zo ver mogelijk westelijk van Hellevoetsluis geprojec teerd, opdat een zo groot mogelijke lengte van de bestaande waterkerin gen binnen de afsluiting zal vallen Voorts is het gewenst het Voorns ka naal binnen de afsluitdam te houden mede ter bestrijding van het zoutwa- terbezwaar op het eiland Voorne en Putten, dat door dit Voorns kanaal wordt doorsneden. Het tracé van de dijk wordt zoda nig, dat de haven van Stellendam hierbinnen komt te liggen. Overwogen Op een Amerikaanse luchtba sis bij Ingolstadt in West-Duits- land is vrijdagavond een Hon gaars verkeersvliegtuig geland, nadat een groep passagiers de bemanning bad overweldigd en het toestel van koers had doen veranderen. Aan boord van het vliegtuig zou den zich veertien passagiers en een Lemanning van vier leden hebben be vonden Ongeveer zeven passagiers zaten in het complot om zich van het toestel meester te maken. Een van hen nam de besturing over en zette het toestel op de Amerikaanse basis an de grond. Na de landing brak een gevecht tus-1 sen de inzittenden uit. Dertien Hon- i garen werden naar een ziekenhuis overgebracht. I Volgens een later bericht uit Ingol stadt hebben zeven Hongaarse studen ten de bemanning overweldigd en vervolgens de tweede piloot gedwon gen. het toestel in West-Duitsland aan cie grond te zetten. Het toestel was uit Boedapest vertrokken voor een lijnvlucht naar een andere Hongaarse I stad. Eén man aan boord, blijkbaar Koning-Vermeulen, overleden, een Hongaars politie-officier. had een Ju(j0ka. of „ons Doka" Zoals revolver bij zich, maar de studenten hadden hem overweldigd. haar directe omgeving haar Gistermorgen is in Graauw de oudste inwoonster van Ne derland, de weduwe Judoka de De Sovjet-Unie heeft een Europese gens de Russen haar activiteit onder conferentie over de instelling van een geschikt zal maken aan militaire en ionale organisatie voor vreedzaam gebruik van atoomenergie voorgesteld. Deze organisatie zou op intergouver nementele basis moeten worden opge richt, met deelneming van alle Euro pese landen die dat wensen, en de Ver. Staten. Het Sovjet-voorstel is gedaan in boodschappen die zijn overhandigd op de Amerikaanse ambassade in Moskou en de ambassades van alle Europese landen, ook de neutrale als Zwitser land en Oostenrijk. De conferentie zou een onderzoek moeten instellen naar de bevoegdhe den en de taken van de nieuwe orga nisatie en haar betrekkingen met be staande nationale en internationale Europese organisaties voor vreedzaam gebruik van kernenergie. De Sovjet-verklaring levert felle kritiek op de „Euratom", omdat het een „gesloten groepering" en een „bo- ven-nationale organisatie" is, die vol- Een Arnhemse arts, de heer Hen- geveld, heeft een uitgever en een fotograaf in kort geding laten dag vaarden, omdat zy een naar zyn mening onbehoorlijke foto van zijn dochter hebben opgenomen in een boekje, dat ,,Wij zijn óók zeventien" heet. De foto in kwestie laat Hanne- ke Hengeveld zien, terwijl zij op een bal een rugknoopje van haar japon laat dichtknopen door een jongeman. Het katholieke tijdschrift ,,Dux" dat in een bespreking van het boek de foto eveneens had afgedrukt, heeft al moeten beloven, enkele honderden exemplaren van het tijdschrift niet te distribueren. Het boekje „Wij zijn óók zeventien" beoogt een tegenhanger te zijn van „Wij zijn zeventien", een ander boek je, dat onlangs verschenen is. Als de foto van Hanneke, die op een gymnasiumbal werd genomen, uit de oplaag van 25000 stuks zou moeten worden gelicht, zou dit een strop van wellicht enkele duizenden guldens voor de uitgever zijn. Als eerste voorbereidende werk, werd reeds in d'e jaren 1955 en 1956 een werkhaven aangelegd, onmiddel lijk ten westen van het stadje Helle voetsluis. Deze haven is 370 m lang en 200 m breed. Bij de opzet ervan werd rekening gehouden met de aan leg van opslagterreinen voor materia len, die beschikbaar moeten zijn bij de aanleg van de dijken en de bouw van de sluizen. De aangevoerde of opgeslagen materialen kunnen hier worden overgeladen in werkschepen, die het naar de plaats van verwer king zullen transporteren. Dc haven zal tevens dienen als thuishaven voor de werkvloot van de aannemers. Hierbij dient ook te wor den gedacht aan het veilig meren van schepen in geval van storm, ijsgang of indien om andere redenen het werk niet door kan gaan. Aan de oostzijde is bovendien een z.g. „zate" gepro jecteerd, waarop de benodigde zink stukken en kraagstukken van rijshout kunnen worden samengesteld. Begin juni is er reeds een aanvang gemaakt met het opslaan van zink- en slort- stenen in deze haven ten behoeve van de uitvoering der allereerste zinkwerken Door de arrestatie van een los werk man en diens twee zoons in Dinkster- lo heeft de justitie, mogelijk een scha kel gevonden van een uitgebreid com plot, dat zich bezighoudt met het ste len in Duitsland en het clandestien overbrengen naar Nederland van luxe auto's. Eloewel de Duitse autoriteiten de Nederlandse politie de tip had gege ven dat er wagens gestolen werden, kon men in de grensstreek aanvan kelijk geen aanknopingspunt vinden. Een eerste spoor in deze affaire was de arrestatie van een handelaar ir auto's in Arnhem enige maanden ge leden. Daarna volgde een arrestatie in Barneveld. Tot dusver zijn 11 wagens in beslag genomen. Verwacht wordt echter dat er zeker meer dan 50 wagens op deze wijze over de grens zijn gekomen en doorverkocht. strategische doelen van blokken waar van haar leden lid zijn. Bovendien zou de „Euratom" slechts een deel van Duitsland de Bonds republiek omvatten en de huidige beperkingen voor West-Duitsland, wat betreft de produktie van atoomwapens opheffen, waardoor ,,de vrede in Europa ernstig bedreigd zal worden". Tunesië heeft zijn onderhandelingen met Frankrijk over een verdrag van bondgenootschap afgebroken. De Tu nesische delegatie onder premier Bour- guiba, is van mening, dat er tenge volge van de „onvriendelijke houding" van de Franse regering een sfeer is ontstaan, waarin verder overleg geen zin heeft. beter kende, is 28 januari j.l. honderd en vier jaar geworden. Haar „roepnaam": Doka da teert van de viering van haar honderdste verjaardag. Meer dan een eeuw lang, van haar geboorte af, heeft Doka op hetzelfde plaatsje gror.d in Graauw gewoond. Daar trouwed zij ook met Peter de Koning en ging met hem een geluk kig huwelijksleven tegemoet. Elf kin deren heeft Judoca gehad, waarvan er nu nog drie in leven zijn, twee dochters en een zoon. Een indrukwek kend aantal van 187 kleinkinderen, tot ir. het vijfde geslacht, vormt haar nakomelingschap. Zij was maar korte tijd aan de sukkel en bij de viering van haar honderdenvierde verjaardag liet alleen haar gehoor haar nog maar in de steek. Maandag a.s. zal de begrafenis om negen uur plaats vinden in de pa rochiekerk van Graauw. „Eerst Makarios terug" De Ethnarchische raad, het dertig leden tellende hoogste gezagsorgaan van de Griekse Kerk op Cyprus, heeft bekend gemaakt, dat „niemand anders dan aartsbisschop Makarios over de vereisten voor een stelsel van zelfbe stuur voor Cyprus kan onderhande len." Deze verklaring van de raad is de reactie op Edens mededeling van don derdag, dat Engeland onmiddellijk be gint aan de ontwikkeling van binnen lands zelfbestuur voor het eiland. Inmiddels is Lord Radcliffe, een vooraanstaande Britse rechtsgeleerde, naar Cyprus vertrokken, om daar materiaal te verzamelen voor het op stellen van een grondwet. Z.H. Paus Pius XII heeft een brief gericht aan de kardinaals Mindszenty, Stepinac en Wyszynski en aan de aartsbisschoppen, bisschoppen, geeste lijkheid en gelovigen in Albanië, Bul- garijë, Roemenië, Hongarijë, Tsjecho- slovva'kijë, Polen en Oost-Duitsland. Bovendien is het schrijven bedoeld voor de katholieke volkeren in Euro pa die wegens hun geloof worden ver volgd. De brief is gedateerd op 29 juni. Op die dag was het 500 jaar geleden dat Paus Calixtus de Derde in een bul de Christenheid opriep te bidden voor het lot van de Christenen in Honga rijë en naburige landen. In zijn brief Schrijft de H. Vader dat in dezezelfde streken de katholieke Kerk thans een zeer moeilijke tijd Peter Weinberger De ouders van de ontvoerde Peter Weinberger zijn bereid een losprijs van 25.000 dollar te betalen, zo heeft een oom van mevrouw Weinberger, bekend gemaakt. De ontvoerder van de baby heeft slechts 2.000 dollar gevraagd. doormaakt. De Paus maant de gelo vigen moed te houden en zich te hoeden voor de dwaling, dat Christus aangepast moet worden aan de stel lingen die in die landen opgeld doen. De Paus spoort de geestelijkheiden gelovigen aan nauw met de bisschop pen verenigd te blijven, ook al zijn niet weinigen onder hen in de uitoe fening van hun ambt gehinderd. Zij moeten de aansporingen, welke hij in het verleden tot hen gericht heeft „trouw in hun hart bewaren en edel moedig hun plicht blijven vervullen, hoe groot de moeilijkheden ook zijn". Ba Coet, de 32-jarige leider der op standige Hao Hao-secte, die wegens hoogverraad en medeplichtigheid aan moord, plundering en brandstichting ter dood was veroordeeld, is vrijdag ochtend in het openbaar terechtge steld. De executie geschiedde in Can- tho, 150 k.m. ten zuid-westen van Saigon, door middel van de guillotine. Dit is de eerste maal sedert 1940, dat in Vietnam een doodvonnis doof middel van de guillotine is voltrok ken. De terechtstelling werd door twee honderd mensen bijgewoond. Ba Coet, voormalig luitenant-kolo nel van het nationale leger van Zuid- Vietnam, begon zijn ondergrondse ac tiviteit onmiddellijk na de onderteke ning van de Indochinese wapenstil standsovereenkomsten. TIJDENS een onweer boven Eibergen is een dubbele landarbeiderswoning door de bliksem getroffen en geheel afgebrand. Twee gezinnen werden hierdoor dakloos. "N Twee industriële televisie camera's zullen „het oog hou den op de vervaardiging van 'itro-glycerine in een revolu- ■ionaire installatie, die op het ->genblik in de reusachtige fa briek van ontplofbare stoffen te Ardeer in west-Schotland wordt ontwikkeld. Wanneer de installatie klaar is zal het de eerste ter wereld zijn waar men door afstandsbedie ning ontplofbare stoffen ver vaardigt. Twee mannen zullen vanuit een speciale kamer van beton, die bestand is tegen de schokken van eventuele ont ploffingen, het produktieproces op televisieschermen gadeslaan. Het vervaardigen van nitro glycerine is een van de gevaar lijkste produktieprocessen op het gebied van ontplofbare stoffen.

de Stem | 1956 | | pagina 1