ZOMER JAPONNEN H.'° - 19. Fokdag te Koewacht DAGEN 4 kg toffees Materiaal voor Delta- en Drie-eilandenplan Woningbouw in het groot Muziekconcours te Hulst DRIEWIELER KANTELDE TE RILLAND-BATH DAGBLAD DE STEM Vervoerverbod voor varkens in grensstrook sensationele verkoop 80 VROOM l DREESMAMN Onze le Wekelijkse Etappe prijsvraag Ie Wekelijkse Etappe - prijsvraag DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 10 JULI 1956 Bloem der warmbloedfokkerij op 13 juli naar Den Bosch Ter viering van Ket veemarkt-jubileum Maatregel tegen mond- en klauwzeer Tour de France-Prijsvraag DAGBLAD DE STEM Cortfisserie B e 11 o f Bertha van Em. van Remoortere werd kampioene der koeien Middelburg wordt aanvoercentrum De kredieten Walcheren MIDDELBURG Krediet voor 336 huizen gevraagd o.a. Coton en Nylon Imprsmé vanaf heden, kunt U profiteren van deze unieke aanbieding Zuid-Beveland ZEEUWSCH- VLAANDEREN TERNEUZEN Drie Harmonie-leden onderscheiden De uitslag GOES Ontdek uw stad Een zeeman zocht ruzie Lunchroom de Jonge Bestuurder uit Oudenbosch gewond AGENDA Heden Morgen Vijf en twi ig jaren geleden zag burgemeester Mr. Fr. van Lanschot zijn grootste plan, dat links en rechts nogal wat kritiek had opgeleverd, ten uitvoer gebracht, n.l. de bouw van veemarkthallen in Den Bosch. 's-Hertogcnboseh stond toen als veemarkt 10de in rangorde der Ne derlandse veemarkten. Thans, na 35 jaar is zij opgeklommen tot de eerste plaats. De Warmbloedfokkers van de af deling Noord-Brabant geven ook ac te de presence en komen met hun beste merriën naar Den Bosch, op vrijdag 13 juli a.s. Gepoetst totdat hun robe een zijde achtige glans heeft, gewassen tot dat hun witte kentekens fel afsteken, van keurig nieuw beslag voorzien, zodat alleen van het paardengetrap pel al een bekoring uitgaat en de manen getailleerd met de beste wol len garens, de staart in sierlijke ding dragend, de staart in sierlijke houding dragend gaan de merriën hulde brengen posthuum hulde op de eerste plaats aan de voorvechter burgemeester van Lanschot, nulde aan de directeur dr. M. den Hartog die ook zijn zilveren jubileum viert als directeur en eveneens zilveren ju bilaris opzichter Merks die steeds met hun staf van medewerkers tesa- men alles op alles zetten niet alleen om het de mensen zo prettig moge lijk te maken maar ook alle zorg te besteden aan de plaatsing en ver zorging der dieren. Uit hoofde hiervan zijn op de di verse locale premiekeuringen in de laatste weken gehouden de beste merriën aangewezen voor deze hul diging. Ruim 250 merriën zullen hun op wachting maken en na hun plaatsing defileren voor de autoriteiten. Behalve de gewone premiekeuring wordt er ook een „kroon"-keuring (Advertentie) gehouden. Dit is het hoogste predi cant dat een merrie kan behalen op exterieur. Hier zullen we dan ook te zien krijgen de bloem van de Bra bantse en Zeeuwse warmbloedfok kerij. Na deze keuringen zullen er nog nummers eenspannen merriën ge splitst in Gronings en Gelders type verreden worden het paard dus in zijn sierlijkste bewegingen. Deze massashow betekent als eer ste een huldiging en als tweede een demonstratie van het hoog peil waar op de warmbloedfokkerij in het zui den staat. Naast de vele belangstellenden uit het binnenland worden ook vele be zoekers uit België verwacht waar ook evenals hier de warmbloedfokke rij grote opgang maakt. Ook de landelijke ruiters zullen aan wezig zijn want de warmbloedfok kerij gaat niet alleen in de richting van het fokken van een paard ge schikt voor het landbouwbedrijf maar schikt voor het landbouwbedrijf maar dat tevens geschikt is voor de rui tersport. Om half tien zullen de eer ste paarden worden voorgeleid. De toenemende biggensmokkelarij uit België waardoor, naar men aanneemt, besmetting met mond- en klauwzeer naar Nederland is overge bracht is voor de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening aanleiding geweest een ver- voerverbod voor varkens met een le vend gewicht tot zestig kilogram, uit, naar of binnen een grensstrook langs de Belgische grens af te kondigen. Vervoer is alleen toegestaan, indien daarvoor vergunning is verleend door of namens de districtsinspecteur van de veeartsenij kundige dienst. Een vergunning moet worden aangevraagd bij de plaatselijke bureauhouder, binnen wiens rayon de aanvrager woonachtig is. De grensstrook omvat geheel Zeeuwsch Vlaanderen, het gedeelte van de provincie Zeeland gelegen ten zuidep van de spoorlijn Goes-Bergen op Zoom, in Noordbrabant het ge deelte ten zuiden van de spoorweg Goes- Bergen op Zoom - Roosendaal- Breda - Tilburg - Boxtel - Eindho ven naar Weert. Het verbod geldt niet voor vervoer van varkens welke op een vergun ning van de minister van landbouw worden ingevoerd of doorgevoerd. De oorzaak van een aantal geval len van runder mond- en klauwzeer in de laatste tijd kon worden terug geleid tot besmetting door gesmokkel de biggen. De Nederlandse export van Advertentie) Met telkens een zullen 50 winnaars van de van het worden verrast door ST. JANSTEEN. De vereniging tot verbetering van het rundvee-ras te Koewacht hield haar jaarlijkse fokdag op Het Zand. Er was buitengewoon veel belangstel ling. In totaal werden er 68 stuks rundvee aangevoerd. De uitslag was als volgt: Koeien 1 maal gekalfd: 1 Bonte van Th. van Daele, 2 Mina van B. C. Baert, 3 Sanne van J. Cerpentier, 4 Griet van G. Dierick. Koeien 2 x maal gekalfd: 1 Nellie van E. de Vliegher. 2 Bertha van Th. van Daele, 3 Sterre van A. van Gremberghe. Koeien 3 maal gekalfd: 1 Blondine van Jos Bonte, 2 Gonda van de Fa. van Goeye, 3 Bonte van Gebr. de Bock. 4 Bertha van de Fa. van Goeye. Koeien 4 maal gekalfd: 1 Bertha van E. de Vliegher, 2 Ria van Alf. de Letter; 3 Mina van A. Verbraecken, 4 Sterre van A. Verschraegen. Koeien 5 maal gekalfd: 1 Bertha van E. van Remoortere, 2 Blomme van Fr. van Damme; 3 Bina van Fr. van Damme; 4 Bora van Fr. van Damme. Kampioene der koeien werd Ber tha van Em. van Remoortere. Stieren: Jinche van Gebr. de Bock 2e prijs; Ellas Robist van Em. van Gaever 2e prijs. Drachtige vaarzen: 1 Anna van Em. de Vliegher. 2 Bonte van G. Dierick, 3 Leentje van Th. van Daele, 4 Mina van Em. Cerpentier. Onzichtbaar drachtig: 1 Grietje van Jos. Bonte, 2 Juweeltje van A. Bonte, 3 Sterre van E. Cerpentier. 4 Bertha van A. Bonte. Vrouwelijk jongvee: 1-2 jaar: 1 Nelly van Th. van Daele, 2 Lena van Th. van Daele. 3 Griette van Em. de Vliegher; 4 Bertha van G. Dierick. Het voornaamste voorstel in de Middelburgse raad, die tegen dinsdag 17 juli is bijeengeroepen, is dat t.a.v. het aanvoercentrum voor het materiaal ten behoeve van Delta- en Drie-eilandenplan.. B. en W. vragen n.l, de raad twee kredieten; een van f 80.000,en een van f 66.000voor de aanleg van een overslagterrein en het treffen van voorzieningen op het Industrie terrein. B. en W. schrijven o.m. hierover. „Voor de uitvoering van het delta plan zullen grote hoeveelheden mate rialen nodig zijn. Naar alle waar schijnlijkheid zal een deel hiervan per spoor worden aangevoerd. Het ter plaatse brengen to de zee gaten zal uiteraard per schip geschie den, zodat het noodzakelijk is de goe deren van spoorwagen op schip over te slaan. In verband hiermede heeft de N.V. Nederl. spoorwegen ons bericht, dat als overslagterrein in aanmerking zou komen een terrein, gelegen op het groot-industrie-terrein in onze gemeente. Het nadere contact dat hierover met voornoemde N.V. heeft plaats gehad heeft tot overeenstemming ge leid. Het losspoor zal door de N.S. wor den aangelegd. De voor rekening van de gemeente komende kosten worden globaal begroot op f 18.000, De benodigde bovenbouw en bevei ligingsmaterialen zullen door de N.S. ter beschikking worden gesteld; genoemde materialen blijven eigen dom van de N.S. De gemeente zal vanaf de Kanaal- weg naar het overslagterrein een straat aanleggen. De kosten hiervan worden geraamd op f 66.000.Deze straataanleg is begrepen in de totale raming van het bouwrijpmaken van het industrieterrein en de kosten daarvan zijn derhalve reeds begrepen to de kostprijs per M2. Een deel van het rijdek zal worden ingenomen door de spooraansluiting. De spoorweg zal worden aangelegd op stelconplaten, welke tussen de rails en aan beide zijden nog onge veer 1 meter daarbuiten worden ge legd. Deze platen geven «en zeer het vorenstaande te besluiten. goed rijdek. De aanleg is echter veel duurder dan gen normale klinkerver harding. De meerkosten geraamd op f 15.000,worden gedragen door de N.S. Bovendien dienen nog enige voorzieningen te worden getroffen aan de oever. De kosten hiervan, ge raamd op f 14.000 kunnen eveneens door het grondbedrijf in de post bouwrijp maken worden opgevangen. Nadat de aanleg heeft plaats ge vonden zal de N.S. voor haar reke ning voor onderhoud en vernieuwing van het spoor zorgen. Het krediet van f 80.000 is nodig voor de oevervoorziening en de straat- aanleg; dat van f 66.000 voor kosten spooraansluiting en overslagterrein. Het laatste bedrag wordt ineens af- gescheven uit de verhoogde uitkerin gen uit het gemeentefonds, die f 76.600 bedragen. Voor de eerste fase van het Delta plan, het zogenaamde Drie-eilanden- plan, zullen ongeveer 300.000 ton goederen worden ingevoerd. Bij de heffing van een overslagrechf van 10 cent per ton zal derhalve een bedrag van f 30.000,aan rechten kunnen worden ontvangen. Het ligt in het voornemen van B. en W. de op deze wijze te ontvangen rechten te reser veren. Deze kunnen niet worden be schouwd als vaste inkomsten en be horen derhalve niet ten bate van de gewone dienst te worden gebracht. Hoewel thans nog niet met zeker heid kan worden vastgesteld dat de goederen inderdaad per spoort zullen worden aangevoerl, achten B. en W. dit toch wel zo waarschijnlijk, dat zij de raad verzoeken overeenkomstig Vrouwelijk jongvee 1/2-1 jaar: 1 Truus van J. Bonte, 2 Ivonne van H. de Waele, 3 Lena van Kinderen van Damme, 4 Mol van Kinderen van Damme. vee in het algemeen wordt daardoor in gevaar gebracht. Het vervoerverbod legt de bonafi de handel geen belemmeringen in de weg. Tevens hoopt men door het vervoerverbod het opnieuw uitbreken van mond- en klauwzeer in Neder land tegen te gaan. B. en W. schrijven de raad, dat het aannemingsbedrijf van de N.V. Jansen en Broek beschikt over een bouwcapaciteit van ongeveer 300 hui zen per jaar., waarvan dit bedrijf er jaarlijks ca. 100 in deze gemeente wil bouwen. Voor de bouw van halve premie woningen, bestaat in deze gemeente, door het ontbreken van voldoende in dustrie, geen belangstelling, terwijl daarnaast vorenbedoeld bedrijf is ge specialiseerd in het bouwen van wo ningen in grote aantallen tegelijk, zo dat ook het bouwen van hier en daar een enkel huis niet in aanmerking komt. Teneinde de aanwezige bouwcapa citeit zo volledig mogelijk te benut ten, is het nodig de aannemer een groot aantal woningen tegelijk op te dragen, waarvan de bouw verdeeld kan worden over een aantal jaren. Hiermede kan worden bereikt, dat er steeds voldoende werk is voor ar beiders met een speciale taak zoals grondwerkers, ijzervlechters enz. en dus continu kan worden doorgebouwd. Door genoemd bedrijf is in samen werking met de architect, de heer P. Gotzen, een plaan voorgelegd voor de bouw van 78 eengezinswoningen en 258 etagewoningen, te bouwen in 3 jaar. De woningen zullen worden ge bouwd op het terrein, gelegen tussen de Nieuwe Vlissingseweg en de La- geweg en aansluitend aan de reeds bestaande bebouwing op 't Zand. De totale stichtingskosten worden geraamd op 4.596.000.waarvoor zij 'n krediet vragen. Da irvan verwachten zij een meer dere opbrengst van 37.000 per jaar en bovendien denken zij nog 2500 meer te halen uit hogere meterhuur. Het hogere bedrag van 64.500 al dus verkregen is nodig om de meer dere uitgaven voor 1957 meer spe ciaal die wegens de hogere kolen- prijs, rente en afschrijving op te (Advertentie) Wegens vergevorderd seizoen wa ren wij in de gelegenheid beslag te leggen op een prachtige partij ZOMERJAPONNEN Maten 38 t/m 50 BREDA BERGEN OP ZOOM vangen. De helft van dit geraamde bedrag kan dus ook voor 1956 nog worden geraamd, waardoor het bo ven becijferde nadeel ongeveer wordt gedekt. Elektriciteitstarieven stevig omhoog Vanwege de stijging der kolenprü- zen en de daaruit voorvloeiende ho gere inkoopsprijzen, aldus B. en VV. aan de raad, wordt 35.000.meer gevergd. Daarom kan verhoging der elektriciteitstarieven niet uitblijven. In de eerste plaats willen B. en W. de huishoudelijke tarieven met 'n halve cent verhogen, wat 25.000. in het laatje brengt. De vastrechttarieven willen zij nog heel wat steviger aanpakken. Daar van verwachten zij een meerdere op brengst van 37.000.per jaar en bovendien denken zij nog 2500. meer te halen uit hogere meterhuur. Het hogere bedrag van 64.500. aldaar verkregen is nodig om de meerdere uitgaven voor 1957 meer speciaal die wegens de hogere kolen- prijs, rente en afschrijving op te vangen. De helft van dit geraam de bedrag kan dus ook voor 1956 nog worden geraamd, waardoor het bo ven becijferde nadeel ongeveer wordt gedekt. NIEUWE DIRECTEUR H.B.S. Tot directeur van de rijks H.B.S. en de daaraan verbonden middelbare meisjesschool is met ingang van 1 sept. a.s. benoemd de heer E. Kui per, leraar aan het lyceum te Zut- phen. Ter gelegenheid van het 155-jarig bestaan der Koninklijke Stedelijke Har monie werd te Hulst een muziekconcours gehouden. Te 12.30 uur vond de officiële opening op het stadhuis plaats door het gemeentebestuur. Hier werden de besturen der deelnemende verenigingen ontvangen waarbij z<j door burgemeester Lockefeer werden toegesproken en waarbij hü speciaal de Stedelijke Harmonie feliciteerde met haar 155-jarig bestaan. Om 13 uur bracht de harmonie 'n se renade aan 3 jubilerende leden waar bij 2 bestuursleden de eremedaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau in zilver en 1 „spelend" lid de medaille in brons werd overhan digd. De jubilerende leden waren L. Wauters, L. Janssens en Fr. de Bruijn Vanwege de warmte was de be langstelling niet overweldigend, om dat velen blijkbaar de zee v -dden verkozen op deze eerste zomerse dag. 's Avonds gaf de Nieuwe Kon. Har monie „Vlijt en Volharding" uit Roo sendaal een zeer goed geslaagd slot- concert. Door de jury werd de volgende uit slag opgemaakt: Fanfare 3e afdeling. Ie prijs met 289 punten r.-k. Mu ziekvereniging „Eikels worden bo men" te Westdorpe. Ie prijs met 264 punten „Aurora" te Woensdrecht 2e prijs Fanfare Kruisland met 254 punten. 2e prijs „Excelsior" te Terhole met 238 punten. Fanfare 2e afdeling. Ie prijs met 283 punten Fanfare „Con Affazzione" te Kwadendamme 2e prijs met 242 punten r.-k. Fanfa re „St. Antonius" te Lepelstraat 2e prijs r.-k. fanfare „Fjnis Coronat Opus" te Bosschenhoofd met 241 pun ten. 2e prijs r.-k. Fanfare „St. Jan" te St. Jansteen met 228 punten. Harmonie 2e afdeling. Ie prijs Harmonie „Juliana" te Heer- Ie met 272 punten. Ie prijs Harmonie „St. Cecilia" te Nispen met 265 punten. Fanfare le afdeling 2e prijs r.-k. Fanfare „De Eendracht" te St. Willebrord met 258 punten. Fanfare afdeling Uitmuntendheid. 1 prijs Fanfare „Weldoen door Ver maak" te Clinge met 271 punten. Harmonie ere afdeling. le prijs Koninklijke Stedelijke Har monie te Hulst met 227 punten. Harmonie afdeling superieure le prijs Nieuwe Kon. Harmonie „Vlijt en Volharding" te Roosendaal met 268 punten. Met de ondernemer van de Goese stadsbusdienst de heer Tissing maakten we gistermorgen 'n ritje door de Goese binnenstad en door de sinds de oorlog enorm uitbebreide nieuwe stadswijken in oost en west. Met ingang van morgen zal iedere ochtend bij voldoende belangstelling dagelijks zo'n ritje gemaakt worden behalve dinsdags en ons dunkt dat behalve voor de toeristen ook menig Goes' burger pp deze prettige wijze zal willen kennis maken met oud en nieuw Goes. De heer Fissing die met matige vaart dit uitstapje rijdt geeft gedu rende de rit allerlei toelichtingen op wat er reeds is of nog gaat komen in de naaste toekomst. Ook verzuimt hij niet de vele mooie plekjes wel ke Goes heeft zijn speciale aandacht te geven. De rit duurt ongeveer drie kwar tier. Heinkenszand JAARLIJKSE REIS OUDEN VAN DAGEN. Onder het wakend oog van burge meester Derckx, de wethouders Nij- se en Dellebeke en dr. van Maanen hebben de ouden van dagen ook dit jaar weer hun traditionele reis ge maakt, welke ditmaal naar het Bel gische land voerde. St. Niklaas en Antwerpen werden bezocht en op de terugweg werd Hulst nog aangedaan. Het was een reis vol afwisseling en de oudjes hebben weer met volle teu gen genoten. Het muzikale welkom bij terugkomst door de muziekver. Euterpe moest ditmaal vervallen we gens het overlijden van een hunner leden. BOTSING DOOR ONOPLETTENDHEID. Op het kruispunt Dorpsstraat-Pro vinciale weg had een aanrijding plaats tussen een vrachtauto, be stuurd door de heer K. uit Goes en een personenauto die werd bestuurd door de heer v. W. uit Middenmeer. De vrachtautobestuurder nam de bocht te kort, waardoor hij uit de tegenovergestelde richting komende personenwagen aanreed. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor; de beide voertuigen werden beschadigd. DE HEER W1SKERKE TEN GRAVE GEDRAGEN. Onder grote belangstelling werd het stoffelijk overschot van de heer C. Wiskerke, regisseur van de r.-k. to neelvereniging Vriendenkring en lid van de muziekver. Euterpe ten gra ve gedragen. In de parochiekerk van de H. Blasius werd een plechtige H. Mis van Requiem opgedragen, waarna de teraardebestelling plaats vond op het r.-k. kerkhof. Geünifor meerde leden van de muziekvereni ging Euterpe die in hem een ver dienstelijk medewerker moeten mis sen, escorteerden de baar, gevolgd door het bestuur en leden van de toneelver. Vriendenkring welke ver eniging onder zijn kundige leiding zo menig succes boekte. Yerseke BAGGERMOGELIJKHEDEN OPGELOST. Naar het zich laat aanzien zullen de moeilijkheden, die de pannenleg- gers ondervinden door het bagger- werk in de Zandkreek, nog opgelost kunnen worden voor het tijdstip dat de broedpannen aldaar uitgezet moe ten worden. De baggermolen is reeds ter plaatse aangekomen en zal eerst d vaargeul bij de vangplaats van het oesterbroed uitbaggeren. Hiermede zal waarschijnlijk een week gemoeid zijn. SLECHTE KREEFTENVANGST. Hoewel het seizoen voor het van gen van kreeften nog niet gesloten is hebben enkele vissers hun vang- korven reeds uit het water gehaald omdat de vangst zo gering is, dat de onkosten van materiaal en arbeid niet gehaald worden. Van jaar tot jaar gaat deze visserij, zowel de op brengst in k.g. als in geld, langzaam achteruit. Ook de krabbenvangst is dit seizoen niet overweldigend. In een café aan de Dijkstraat be vonden zich onder de bezoekers twee zeelui van he' aan de Hoekse brug liggende s.s. „Sandsgard". Eér. van beiden was behoorlijk dronken en zocht ruzie met een Terneuzenaar. De andere Noor, die de rol van scheidsrechter trachtte te vervullen, kreeg daardoor moeilijkheden met zijn dronken vriend. Zachte heelmees ters maken stinkende wonden en zo gebeurde het dat de drinkebroer een voltreffer van zijn vriend kreeg die hem met de grond gelijk maakte. Het resultaat was dat hij naar het zie kenhuis moesj om de opgelopen hoofdwonde te laten krammen, waarna zij beiden aan boord gingen om over hun vriendschap verder te redeneren. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Annelies dv J. de Blok de Smit; Cornelia dv G. Willigenburg- Mosselman; Maatje dv C. de Pooter de Blaeij; JoF.anna dv C. Mesman Bijl; Suzar.na dv H, van Tatenhove Kaijser; Geertrui dv J. Verllnde—Ver- poorte. Huwelijksaangiften. Abraham van Doezelaar 58 jr. en Pieternella v. d. Broeke; 42 jaar; Johan van de Putte 23 jaar en Adriana Donze 21 jaar. Overleden: Christina Schalk, 80 jaar echtg. van A. Snell, Alida van Alten 70 jaar wed. van M. van de Wege; Maria Maas 61 jaar, echtg. van J. de Wit; Levina de Bruijr.e 75 joaar, wed. van J. Brakman. GESLAAGD. De heer P. Adriaanssens slaagde te Djakarta voor het diploma A Werktuigkundige (grote vaart). (Advertentie) i: Waar vrienden of kennissen elkaar ontmoeten, bij: MARKT AXEL Sas van Gent KWARTJE PER INWONER VOOR ONTWIKKELINGSPLAN KANAALZONE. In de raadsvergadering van 12 juli zullen o.a. aan de orde komen een voorstel tot deelname in de stichting beschuttende werkplaatsen gevestigd te Terneuzen en vaststellinog van de statuten voor die stichting. Eien voorstel tot het verlenen van een bijdrage van f 0.25 per inwoner voor het ontwerpen van een ontwik kelingsplan der gemeenten in de ka naalzone. Een -verzoek van de Rembrand t- stichting om een subsidie van een halve cent per inwoner. Een verzoek om gelden voor de aanschaf van een klassebureau met stoel en podium en nieuwe school banken voor vijfde en zesde leerjaar, gedaan door het bestuur van de r.-k. Lagere meisjesschool. Goed te keuren besluit van de stichting „het Sasse Zwembad" tot verhuur van de consumptiegelegen heid aan mevr. de Vriend-Bakker. Een voorstel tot verhoging van de subsidie van de afdeling t.b.c.-be- strijding der r.-k. vereniging „Het Wit-Gele Kruis". Voorts verzoekt de r.-k. toneelver eniging „Excelsior" om een jaarlijkse subsidie van f 250.—, terwijl de N.V. Stijfsel- en Glucosefabriek „Sas van Gent" tot verkoop van 1872 m2 grond in het Stevensbos verzoekt over te gaan. Kapellebrug DUIVEN NAMEN HUN KANS WAAR. Iedere vrijdag en zaterdag ziet men in de grensstreken vele duivenliefheb- bers hun duiven wegbrengen, naar de inkorfadressen. Zo bracht J.H. uit de St. Jansstraat de duiven van A. v.d. L. van Kapel lebrug naar de duivensociëteit op Drieschouwen gemeente Kemseke. In de sociëteit aangekomen, pakte ij de mand van de rug. maar zag tot zijn grote verbazing dat er geen duiven meer in zaten. Er was name lijk vergeten de mand af te grende len. De duivenmelker v.d. L. had nog nooit zijn duiven zo vroeg thuisge- had en H. kwam met een kwaad ge moed de duiven nogmaals halen. IJzendijke CHARITATIEF CENTRUM OPGERICHT. De stichting van het Parochieel So ciaal Charitatief Centrum is nu defi nitief opgericht, door samenstelling van een bestuur waarin vertegen woordigers zijn opgenomen van het r.-k. Armbestuur, St. Vincentiusver- eniging, Wit-Gele Kruis en Maat schappelijke Gezinszorg. Als voorzit ter fungeert de heer J. Ch. Cornelis, als secretaris-penningmeester de heer J. Everaard terwijl pastoor de Grauw als commissaris het dagelijks bestuur completeert. NIEUW WEGDEK Nu men klaar is met het asfalteren van de Nieuwe Dijk 's men begon nen met de herbestrating van de Nas- saustraat en Waterpoortstraat. Beide straten krijgen een nieuw wegdek van betonklinkers. Men is reeds bezig met de banden van het trottoir te leggen. Geslaagd. Aan het te Rotterdam gehouden examen voor het politiedi- ploma slaagde onze plaatsgenoot de heer Verpoorten. Gistermorgen half tien reed de 40- jarige P. P. uit Oudenbosch, die in dienst is bij de fa. Jamin, voor wie hij verpakt i.is verkoopt door Rilland Bath met zijn gemotoriseerde .drie wieler. Bij de Derde weg klapte een ach terband; P. raakte even uit de koers en sloeg met de driewieler, waarop ook zijn vrouw en zijn zoontje zaten, omver. P. was er het ergste aan toe. Hij bleef bewusteloos liggen en de dok ter constateerde een zware hersen schudding; de vrouw en het 10-jarig jongetje kwamen met de schrik vrij. Per ziekenauto is P. naar het Gast huis te Bergen oo Zoom vervoerd. Hulst Bioscoopgebouw 8 u.Ty phoon. Sas van Gent Olympia 8 uur A en C en de mummie. Goes: Schuttershof: 8 uur Oostenrijk se avond. Grand: Ongetemd. Middelburg: Electro: De charge van de wilde brigade. Vlissingen: Alhambra: Mens durf te leven. Luxor: Charley Chaplin festival. Antwerpen: Rubenshuis: Tekeningen van P.P. Rubens. Goes: Schuttershof: Oostenrijkse avond. Grand: Ongetemd. Middelburg: Electro: De charge van de wilde brigade. Vlissingen: Alhambra: Mens durf te leven. Luxor: Charly Chaplin fes tival. Antwerpen: Rubenshuis: Tekenin gen van P.P. Rubens. Oostburg: Ledel: 8 uur, Onderbro ken Melodie. Sas van Gent: Olympia: 8 uur, Cy clusvoorstelling. Voor de eerste etappewedstrijd hebben wij een etappe gekozen, die nog niet midden in de bergen ligt en waarin onze Nederlandse equipe dus ook haar slag zal kunnen slaan. Onze vraag luidt; WIE WORDT DE WINNAAR VAN DE ETAPPE ANGERS—LA ROCHELLE (180 km), DIE A.S. DONDERDAG 12 JULI 1956 ZAL WORDEN VERREDEN Voor de juiste inzendingen stelt het Dagblad De Stem de volgende prijzen beschikbaar: 1 Waardebon van f 25. 1 Waardebon van f 10 1 Waardebon van 5. Bij meerdere goede inzendingen beslist het lot. Ieder persoon kan slechts voor één prijs in aanmerking komen. Personeel en agenten van het Dagblad De Stem, alsmede hun huisgenoten, zijn van deze Etappe-prijsvraag uitgesloten. Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd. Doet niet alleen mee aan de grote Tour de France-Prijs vraag van het Dagblad De Stem, maar neemt óók deel aan de Wekelijkse Etappe-prijsvraag Vult onderstaand biljet in en levert het uiterlijk woensdagavond 11 juli in bij een der daarop vermelde kantoren van het Dagblad De Stem (bij voorkeur zonder enveloppe). Bij inzending per enveloppe daarop duidelijk vermelden J ETAPPE-PRIJSVRAAG. INVULFORMULIER VOOR DE VAN HET DAGBLAD DE STEM ATTENTIE! Dit biljet uiterlijk op woensdag 11 juli 1956 in te leveren bij een der kantoren van het Dagblad De Stem te Breda (Reigerstraat 16), Roosendaal (Molenstraat 45), Bergen op Zoom (Zuivelstraat 26), Waalwijk (Grotestr. 189), Goes (Westsingel 98), Hulst (Dubbele Poort 7), Terneuzen (Noordstraat 56) of Oostburg (Nieuwstraat 41). WIE WINT DE TOUR DE FRANCE-ETAPPE VAN DONDERDAG 12 JULI 1956 ANGERS—LA ROCHELLE, 180 km Naam Straat Woonplaats Duidelijk invullen Leest ook dagelijks het étappe-verslag in het (U kunt er gewoon niet buiten

de Stem | 1956 | | pagina 2