VERNIETIGENDE AARDBEVING IN EGEISCHE ZEE Enorme schade door bliksem, wind, hagel Vertrouwen niet voldoende ambtsuitoefening voor goede Mr. VAN HEUVEN GOEDHART PLOTSELING OVERLEDEN I wordt kleiner Tsjechische communisten hebben hooglopende ruzie Tientallen doden en groot aantal gewonden BOTSING IN „HET KANAAL Situatie was moeilijk en verantwoordelijkheid zwaar.. Laatste jaren toeverlaat van de vluchtelingen Tabee VOOR Peter Weinberger Drie mannen gearresteerd bij VERDRONKEN poging om zich te redden DE DOOD OP DE WEG Zonder benzine ging het niet NA ANDERHALVE ZOMERSE DAG Drie personen gedood Uitgeweken dirigent verklaart Mr. Schokking motiveert ontslagaanvrage Vechtpartij in Hilversum Monteur werd lelijk toegetakeld Lagere temperaturen Japan naar stembus Socialistische overwinning PANAFRIKAANS DEFENSIEPACT Tijdens partij tennis in Genève: CARRIèRE Toespraak in doodse stilte aanhoord Radio-actieve regen in Palembang Eden schrijft Boelganin: VOORSTELLEN NIET AFDOENDE In Napels Tien doden door instorting Twee Israëliërs gedood Jongetje vermist r~ 96e JAARGANG No. 22196 Uitgave N. V Uitgeven My Neeilandie. Verschynt elke werkdag Bureaus: Breda, Reigerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351 Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. 11 A Bruna Redactieraad: J. M A C. V. Dongen C J v. Hootegem Mr. Dr. A J J. M Mes. Mi HML.de Reenter. L J v. t Westenoe, P. V M Ver- cauteien Abonn.prys Dy voorultbel f 5.65 p. kwartaal, p. post t 6.55, p week (ujlsl by met postbesteli.) t 0.45 Incasso wordt berekend Losse oumm 13 ct Postrek 278841 Voor Cod. Koninffin en Vaderland DINSDAG 10 JULI 1956 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend ln de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m/m) Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tariel en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. pei m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. uiii Iinhhple Pnnrt 7 Tele oor 102 (Bijbureaus- TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 OOSTBURG. Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) Bureau vooi de Zeeuwse Eilanden GOES Westsingel 08, Telefoon 2236 - Bureau vooi Zeeuwsch Vlaanderen. HIJl.bl. Dubbele poon i, teie uui iuz ipyuu De New Yorkse politie heeft in de nacht van zondag op maandag nog drie arrestaties verricht in de zaak van de ontvoerde baby Weinberger. Enkele telefoontjes naar het huis van de heer en mevrouw Weinberger brachten de detectives op het spoor van de mannen, die in café's hadden opgebeld. Twee mannen werden in een auto gearresteerd, de derde in een nabijgelegen kroeg. De 26-jarige C. Erlings. die zondag avond op het Wantij te Dordrecht in een motorbootje aan het spelevaren was, is verdronken toen hij en zijn verloofde overboord sprongen, omdat zij bevreesd waren door een water taxi overvaren te worden. De verloofde kon de kant bereiken. Het stoffelijk overschot van de heer E. is nog niet gevonden. OISTERWIJK: De motorrijder A. V. uit Oisterwijk moest plot seling zo sterk remmen dat zijn verloofde, die op de duo zat, van de motor werd geslingerd. Het meisje, de 24-jarige mej. M. v. D. uit Tilburg, werd zo zwaar ge wond, dat zij 's avond in het zie kenhuis overleed. DE COMMISSIE ondernemingsraden van de Sociaal Economische Raad heeft een onderzoek ingesteld, waar uit blijkt, dat er in het Nederlandse bedrijfsleven circa 4500 ondernemin gen zijn, waar nog een ondernemings raad dient te worden ingesteld. PRINS NORODOM SIHANOEK en de Cambodjaanse regeringsdelegatie heb ben Moskou verlaten. De prins kreeg een auto ten geschenke van de Krem- lin-leiders. Een aantal Griekse e' -inden in de Egeische Zee zijn maandag getroffen door een aar l ring, die een van de ergste sinds men senheugenis mag worden genoemd. Minstens veertig personen kwamen om het leven en er moeten veel gewonden zijn. De toe stand is nogal verward door de verspreide ligging van de eilanden en het feit dat er veel verbindingen zijn verbroken. Men vreest dat er nog veel slachtoffers onder het puin liggen. DE NAMEN van de beide slachtoffers van de autobotsing op de Rijksweg Rotterdam-Den Haag zijn thans be kend. Het zijn de 46-jarige scheeps- installateur H. C. van Dijk uit Schie dam en de 40-jarige mej. A. W. W. Hooykaas, eveneens uit Schiedam. DE SULTAN VAN MAROKKO heeft prof. Abdallah Guenoen tot eerste gouverneur van Tanger benoemd. Dit is in een stap in de richting van de volledige opneming van dit gebied in Marokko. TOEN EEN AMSTERDAMSE tram conducteur bij het eindpunt zijn tas controleerde, kwam hij tot de onaangename ontdekking, dat daar maar even voor f 100,- aan vier- rittenkaarten, kinderkaarten en suppletiekaarten was verdwenen. En de conducteurs nu maar op de nummering van de kaartjes letten...' HET PARLEMENT van Saarland heeft bestoten dat met ingang van 1 janu ari a.s. de Saarlandse vlag, blauw-wit- r>met ?en wh kruis, verdwijnen uf ?g ls tien iaar het symbool het autonome Saarland geweest. ALARMERENDE BERICHTEN over radio-activiteit, die uit Duitsland ons la„»ronHnnro an- zijn volkomen on- gegrond. Een onderzoek van het K N M.I. heeft namelijk uitgewezen.Nat in ons land geen enkele verhoging van de radio-activiteit werd aangetroffen. VANDAAG zal het Britse Hogerhuis het laatste woord spreken over de voorgestelde afschaffing van de dood straf. De regering wil de doodstrar handhaven. GEMASKERDE verzetslieden hebben in de nacht van zondag op maandag een Cyprische kleermaker doodge schoten in een dorpje bij Limassol. Hij werd van collaboratie met de Brit ten verdacht. DE K.N.A.C. heeft aan minister Staf gevraagd, alle dienstplichtigen ver plicht verkeersonderwijs te laten geven. KATHOLIEKE verkenners uit heel de wereld gaan volgend jaar in Enge land de feestelijkheden meemaken ter gelegenheid van de honderdste ver jaardag van de geboortedag van Lord Baden Powell. Het zwaarst getroffen is het vul kanische eiland Santorini, waar tot dusver 35 doden zijn geteld, van wie tien in het dorp Iao op de noordelijke punt van het eiland. De bevolking van Santorini, die door de aardbeving en de hierna ge volgde uitbarsting van de vulkaan op het eiland in paniek naar buiten vluchtte, heeft de wijk naar de kust genomen, in de hoop naar het vas teland te worden overgebracht. Boven het eiland hangt een dichte stofnevel en de zee is zeer woest. Santorini heeft een geschiedenis die teruggaat tot 2000 jaar voor Chris tus. Het eiland is bekend om zijn wyn. Hoge vloedgolven troffen Syros, Santorini, Kalumnos en andere eilan den tot aan Kreta in het zuiden toe. Op Kalumnos drong het water hon derd meter landinwaarts. Volgens onofficiële berichten is het merendeel van de dorpen van .Santo rini zwaar beschadigd. In Pyrgos lie pen slechts vijftig van de 200 huizen geen schade op. Te Apanomeria i- het klooster van St. Elias verwoest Van Mesaghonia zijn alle huizen ver woest of beschadigd. Schepen van de Griekse vloot en een vaartuig met artsen en verpleeg sters zijn op weg om hulp te verlenen. Ook zijn Griekse en Amerikaanse vliegtuigen bij het reddingswerk in geschakeld. Koning Paul en koningin Frederika van Griekenland, die met vakantie op het eiland Korfoe verbleven, zijn aan Twee jeepagenten in Den Haag za gen hoe in de Akaleistraat een 15- jarige jongen met een fietspompje po gingen deed benzine uit een autotank te halen. Hij zei dat hij de benzine had willen overhevelen in de tank van een in de buurt staande bromfiets, die door twee van zijn vriendjes was gestolen. De jongen werd meegenomen en zijn vriendjes werden opgehaald. boord van een torpedobootjager .op weg naar Santorini. De energie, die in het epicentrum van de aardbeving ontwikkeld werd, was gelijk aan die van tienduizend atoombommen van het huidige type. aldus wordt gezegd in een communi qué van het observatorium van het Italiaanse geofysische instituut. oooooooooooooooooooooooo O De artsen van Catania op Sicilië houden zich thans bezig met q O een curieus geval: een meisje O j van vijftien jaar, Antonina 0 X d'Amico. die enige maanden ge it leden een meter vijftig lang O was, meet thans nog maar een meter. Zij wordt niet alleen O kleiner. maar stamelt thans ook X Hs een kind van twee jaar. Q'>oewl zij tevoren goed sprak. O Men heeft nog geen verklaring voor dit verschijnsel kunnen O vinden. O ooo<xxx>oooooooo<xxx>o<xx>o De Franse stoomboot „Dione" is in het Kanaal aangevaren door een schip uit Liberia, waarbij de rech ter voorzijde van het Franse schip behoorlijk werd beschadigd. Op de ze foto ziet men de Franse boot. Bliksem en zware regenval hebben gisteren boven heel Nederland een waar noodweer veroorzaakt, <f grote schade heeft veroorzaakt aan gebou wen en gewassen. Op verschil lende plaatsen sloeg de bliksem in. Een 41-jarige dame op het Zandvoortse strand werd door de bliksem dodelijk getroffen, toen zij met haar twee kinderen en een vriendin naar een bad huisje rende om daar te schui len. In Tilburg werden twee mannen slachtoffer van het noodweer. In het Leypark werd een 72-jarige man door de bliksem dodelijk getroffen, aan het Wilhelminakanaal trof de bliksem een 27-jarige jongeman, die daar zat te vissen. Hy was eveneens op slag dood. Uit vrijwel alle provincies kwamen berichten binnen van ernstige bran den. Niet alleen in eigen land overi gens, maar ook in West-Duitsland en 1 Engeland heeft het noodweer gewoed. Het veroorzaakte daar overstromingen en ernstige verkeersstagnatie. Bomen werden ontworteld en in de Londense ondergrondse kon men met moeite het instromend water de baas blijven. De omgeving van Zundert werd door een ware hagelramp getroffen. Aan de gewassen werd voor tonnen schade aangericht. Bijzonderheden hierover geeft een speciale verslag gever elders in ons blad. Te Drunen sloeg de bliksem in in de boerderij van de heer P. van de Bosch. Woonhuis en stallen brandden geheel uit. Behalve het gezin van de heer van de Bosch werd ook het ge zin Sambeek door de brand dakloos. Elders in Drunen werd nog een paard door de bliksem getroffen. Op de provincialeweg naar Eethen is een fruitbewaarplaats afgebrand, die eigendom was van de N.V. Levens verzekeringsmij. Noord-Brabant. In Chaam raakte door bliksemin slag de schuur van de heer A. v. d. Steen in brand. Alleen de muren kon den behouden blijven. In Nederweert brandden drie boer derijen af en in Ilpendam sloeg de bliksem in een woonhuis in. Het werd geheel vernield. Verder werden in Almkerk acht koeien door de blik sem gedood. Middelburg heeft de sensatie gehad van buitengewoon hevige windstoten. De étalagekast van een fotograaf, die op het trottoir stond, werd vernield en enkele ruiten sneuvelden. Op de spoorlijn tussen Arnhem en Ede brak door blikseminslag een draad van de bovenleiding. De Hilversumse politie heeft de 43- jarige Amsterdamse bankwerker M. V. gearresteerd wegens poging tot doodslag. Deze V. leefde sedert enige tijd in onenigheid met de 35-jarige Amsterdamse monteur P. W., wiens echtgenote hiervan de aanleiding zou zijn. Beide mannen wilden volgens een verklaring van V. het conflict bij leggen in een rustige omgeving. Zij kwamen op de motor van V. bij de Franse Kamp in Hilversum aan. Het gesprek liep uit op een ruzie, met het gevolg dat V. met een ijzeren staaf de arm van P. W. verbrijzelde en hem nog enkele hoofdwonden toebracht. De bankwerker, die door tal van nieuwsgierigen werd ingesloten, is door de Hilversumse politie ingere kend. Het slachtoffer verkeert niet in levensgevaar. Weersverwachting van het K.N. M.I. tot vanavond, opgemaakt maandagavond 23.15 uur: Vrij vee] bewolking met enkele opklaringen. Op de meeste plaat sen droog weer. Overwegend ma tige noordwestelijke wind. Lagere temperaturen dan gisteren. Verwachting van het Belgisch Weerkundig Instituut: Matige wind uit richtingen van noord tot west. Bewolking maar ook opklaringen. Minder warm. Vandaag: zon onder 21,00 uur; maan onder 21.55 uur. Morgen: zon op 4.35 uur; maan op 9. IC uur. Bij verkiezingen voor de helft van het aantal zetels in het Japanse Ho- geihuis (Eerste Kamer) hebben de socialisten een grote overwinning be- naaia. Hun stemmenwinst zal echter niet voldoende zijn om een regerings wisseling tot gevolg te hebben, Wel komen de conservatieven in het nauw met hun plannen voor verandering van de grondwet en de herbewape ning van het land. De socialisten heb ben zich totnutoe steeds uitgesproken tegen de oprichting van een nieuw sterk leger in Japan. De uitgeweken Tsjechoslowaakse dirigent Vojtech Vogel heeft in een vraaggesprek met het Britse blad „Daily Mail" verklaard, dat vooraan staande Tsjechoslowaakse communis ten een opstand tegen de huidige re gering en de partijhierarchie organi seren. Vogel, die in Londen aankwam, waar hij politiek asiel heeft verkregen, zei, dat een groep communistische leiders, o.w. de beste Marxistische theoretici, de ontbinding van de regering en het centrale partijcomité heeft geëist. De studenten hebben onlangs ge vraagd de universiteiten van partij- invloed te bevrijden en onder de ar beiders heerst ontevredenheid over lage lonen en slechte levensomstan- oigheden. Dit zou volgens Vogel kun nen leiden tot onlusten als die in de Poolse stad Poznan. Voorts verklaarde Vogel, dat presi dent Zapotocky onlangs op een bij eenkomst van hoge partijfunctionaris sen beledigd is. De vooraanstaande Tsjechoslowaakse communisten zou den een doortastende zuivering van Stalinistische elementen wensen. Vo gel geloofde, dat 80 procent van de bevolking in Tsjechoslowakije anti communistisch is. Hij meende, dat de regering aan de rand van een totale verwarring staat. Te Pretoria zal een Panafrikaanse conferentie worden gehouden, zo meldt de Zuidafrikaanse correspon dent van het Londens dagblad „Daily Herald". Deze conferentie, waaraan alle landen die bezittingen hebben in Afrika (Engeland, Frankrijk. België en Portugal incluis de Zuid-Afri kaanse Unie en de Centraal-Afrikaan se bond), zouden deelnemen, zou een soort Afrikaanse pendant zijn van de NAVO en een brug slaan tussen ge noemde landen, de leden van de ver dragsorganisatie voor Z.O.-Azië en die van het pact van Bagdad. Zondagavond is te Genève onverwacht aan een hartaanval overleden mr. G. J. van Heuven Goedhart, hoge commissaris voor de vluchtelingen van de V.N. Hij werd door de aanval getroffen tijdens het spelen van een partij tennis. Gerrit Jan van Heuven Goedhart is op 19 maart 1901 te Bussum geboren. Hij bezocht het gymnasium en studeerde rech ten in Leiden, waar hij in 1926 promoveerde op een proefschrift „De ontwikkeling der werkloosheidsverzekering in Nederland". In 1926 werd hij lid van de hoofdredactie van De Telegraaf. Van 1930 tot 1933 was hij eerste hoofdredacteur van dit dagblad. In 1933 werd hij hoofdredacteur van het „Utrechtsch Nieuwsblad", in welk blad hij het nationaal-socialisme en in het bijzonder de NSB be streed. Hij sprak vele malen voor „Eenheid door democratie" en was plaatsvervangend voorzitter van het comité van waakzaamheid van Ne derlandse intellectuelen tegen het nationaal-socialisme. Burgemeester mr. F. M. A- Schokking van Den Haag heeft gisterenmiddag, in de vergadering van de Haagse Raad, een uit eenzetting gegeven van de motieven voor zijn ontslagaanvrage. „Steeds", zei hij, „heb ik totnutoe het stilzwijgen bewaard. Nu echter de op dit ogenblik bevoegde autoriteiten hun oordeel heb ben uitgesproken, moge het mij toegestaan zijn dit stilzwijgen te verbreken". De heer Schokking deelde mee dat het vertrouwen in zijn persoon blijkbaar niet groot genoeg meer was om zijn aan blijven te rechtvaardigen. Het gebeurde van Hazerswoude, zei hij, werd door hemzelf meer be treurd dan wie ook zich kan indenken. Hij had hieraan graag eerder uitdrukking gegeven, maar dit niet gedaan, omdat „na de publicatie van 1 februari alles wat door mij zou worden meegedeeld verkeerd dreigde te worden verstaan." antwoordelijkheden, ik gemeend heb niet anders te kunnen handelen dan zoals ik deed. Het verwijt dat men thans tot mij richt, doet m.i. niet vol doende recht aan de situatie zoals die werkelijk was en aan de uitzonder lijk zware verantwoordelijkheid, die in de bezettingstijd op een burgemees ter rustte". Burgemeester Schokking zei verder dat er de laatste maanden van ver schillende zijden sterke morele druk op hem was uitgeoefend, enerzijds om als burgemeester heen te gaan, ander zijds om dit niet te doen. „Dat ik thans het eerste gekozen heb, vindt zijn oorzaak in mijn over tuiging dat een burgemeester moet kunnen steunen op het vertrouwen van zijn gemeentenaren, van welke groepering die ook zijn. Na de rege ringsnota en de beschikking van de Hoge Raad bleek, dat het vertrouwen, in de omvang die ik meen dat voor een goede ambtsuitoefening noodza kelijk is, niet voldoende was terug gekeerd". De heer Schokking zei van oordeel te zijn, dat ook na de krachtige ver dediging van het regeringsstandpunt in de Kamer (waarvoor hy zich er kentelijk toonde) de basis van dit ver- „Ik ben tot het achteraf onjuist ge bleken inzicht in 1942 gekomen door hetgeen destijds geschied is en aan mij werd meegedeeld. Dit inzicht werd versterkt door de ontwikkeling der gebeurtenissen met een zodanig over tuigende kracht dat, na afweging van de in die dagen op mij rustende ver- In Djakarta is bekend gemaakt, dat een commissie van het Indonesische ministerie van Gezondheid een onder zoek zal instellen naar een geval van huidontsteking, dat een gevolg zou zijn van radio-actieve regen in Pa- icmbang op zuid-Sumatra. Het slachtoffer, een gemeentearbei der, heeft verklaard, dat tijdens een gele" regenbui zwarte deeltjes op zijn lichaam vielen, die ontstekingen ver oorzaakten. Kort na de Duitse inval van ons land, op 17 mei 1940, werd de heer van Heuven Goedhart bij het Utrechts Nieuwsblad ontslagen. Hij werd daar na medewerker aan de Grebbecom- missie voor hulpverlening aan oor logsslachtoffers. In 1941 werd hij me dewerker, in '42 mede-redacteur van het illegale Parool". In januari 1942 dook de heer van Heuven Goedhart onder. In 1944 reis de hij, in opdracht van n aantal ille gale groepen, via Gibraltar naar Engeland, waar hij op 12 juli 1944 minister van justitie werd in het ka binet Gerbrandy. Na de ontslagne ming van dit kabinet in februari 1945 keerde hij, in mei 1945, naar Nederland terug. In augustus 1945 werd hij benoemd tot hoofdredacteur van het nu als gewoon dagblad verschijnende „Pa rool". Hij verliet dit blad in januari 1951, toen hij hoge commissaris der Verenigde Naties voor de vluchtelin gen werd. In 1947 was hij reeds benoemd tot lid van de commissie voor vrijheid van informatie der Verenigde Naties Van 1948 tot 1951 was hij lid van de Eerste Kamer voor de partij van de arbeid. In 1949 en 1950 woonde hij als plaatsvervangend voorzitter der Nederlandse delegatie de algemene vergadering der Verenigde Naties bij. Voor de wijze, waarop dr. van Heu ven Goedhart als hoge commissaris de oplossing van het vluchtelingen vraagstuk heeft bevorderd, is hem in 1955 de wateler-vredesprijs toege- Mr. G. J. VAN HEUVEN GOEDHART kend. Aan zijn in Geneve gevestigde bureau werd de nobelprijs voor de vrede voor 1954 toegekend. Van zijn werken noemen wij ,,De ontwikkeling der arbeidsbemiddeling in Nederland", geschreven in samen werking met R.A. Roeterink en ge publiceerd in 1929, als vervolg op zijn dissertatie. In „Onrust in het land van Masaryk" behandelde hij, na een reis naar Tsjecho-Slowakije in 1938, de kwestie der Sudeten-Duit- sers. In „Finland, zoals ik het zag", verschenen in 1940, behandelde hij de strijd der Finnen tegen Rusland. Verder schreef hij ..Over het nieuwe Nederland" (1945) en „De reis van colonel Blake." Eden heeft maandag maarschalk Boelganin in antwoord op diens brief van juni meegedeeld, dat hij de individuele ontwapening door de volkeren „nuttig", maar op zichzelf genomen niet voldoende acht om de internationale veiligheid te bevorde ren. Eden achtte een afzonderlijke be studering van Boelganin's voorstellen met betrekking tot Duitsland niet uit voerbaar. trouwen wel niet genoegzaam meer verbreed zou worden. „Voor mij en de mijnen is het een groot verdriet, op deze wijze een ambtsvervulling van 18 jaar te moeten beëindigen. Ik meen mijn plicht tot het uiterste te hebben gedaan. Thans mag noch van mijn vrouw, noch van mij in redelijkheid méér worden ver wacht". Wanneer het Hare Majesteit behaagt mij het gevraagde ontslag te verlenen zo eindigde mr. Schokking zijn toespraak tot de Raad hoop ik van U nader afscheid te mogen nemen". De verklaring van de heer Schok king werd door de Raad en de over volle publieke tribune in doodse stilte aanhoord. Namens de Raad hield de heer Swart (C.H.) een korte antwoordtoespraak, waarin hij zei dat de Raadsleden steeds hebben meegeleefd met de moeilijk heden van de heer en mevrouw Schok king. In Napels zijn maandagochtend vroeg tien mensen om het leven ge komen door het instorten van ver scheidene zolderverdiepingen van een blok huizen. Vier van de slachtoffers zijn kinde ren. Zeven mensen liepen verwondin gen op. De meeste bewoners van het huis van vijf verdiepingen lagen te slapen, toen een gedeelte van het pand in stortte. Twee Israëlische burgers zijn in een hinderlaag gevallen en doodgeschoten. Het incident gebeurde in de Araba- vallei tussen de Negeb-woestijn en Jordanië. De sporen van de aanval lers zouden naar Jordanië leiden. Sedert zondagmiddag wordt het 11-jarig zoontje van de familie van. E., uit Terneuzen vermist. Met twee oudere zusjes was hij naar de Braakman gegaan om er te zwemmen. Om ongeveer vier uur. misten beide meisjes hun broertje en daar een ongeluk werd gevreesd, werd de politie gewaarschuwd, die tot half tien 's avonds heeft ge dregd. Gisteren werd de gehele dag met alle ten dienste staande middelen verder gezocht (kikvorsmannen va nde Koninklijke marine werden ingeschakeld), doch eveneens zon der resultaat. De nasporingen worden voortge zet. Als ik plotseling uit de lucht ben, behoeft u zich niet onge rust te maken, want heus luis teraars, ik neem geen enkel risico. Ik zal nu een plaatje voor mijn meisje gaan draaien en wel „Tabee". Daar gaat-ie dan.... Maar hij ging niet... en toch werd het tabee..., zij het dan ook op een andere manier dan deze clandestiene zendama teur zondagmiddag had ver wacht. De meeste van zijn luis teraars zullen zich wel niet on gerust hebben gemaakt. Maar de omroeper „Sportamateur" had op dat moment zeker alle reden, dat wel te zijn. Want vóór de eerste tonen van dit afscheidslied in het noord oostelijk deel van de provincie Groningen uitgezonden werden, stapten een ambtenaar van de PTT, vergezeld van de districts recherche uit Winschoten en de Rijkspolitie uit Appingedam, het boerderijtje van de fam. T. Z. te Siddeburen binnen. Van de afwezigheid van de heer Z. had de zoon des huizes gebruik gemaakt, een aantal platen clandestien uit te zenden. De op het allerlaatste ogenblik in de tuin neergesmeten zender werd spoedig gevonden.

de Stem | 1956 | | pagina 1