N.A.C. MET 5-1 NEDERLAAG NAAR BREDA GEZONDEN Rapid speelde een klasse beter dan de bezoekers int HOOGENHUIJZEN REDDE DE EER Uitslagen Titel-ronde nog niet „uit verstopping KNAPPE ZEGE VAN JO BRUGGENKAMP Nieuw sportcomplex te Kapelle in gebruik genomen MARATHON TRIOMFEERDE HET OOG VAN SIVA Drii ge; DE D Hoogst verrassende uitslag in Kaalheide Vlissingen verraste Hengelo DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 9 JULI 1956 Heeft de warmte een rol gespeeld? Bredase achterhoede vaak een zeef Elinkwijk-schutters sloegen Sparta De derde Kaperprijs van Heinkenszand PLOEGENPRIJS VOOR RTC MIDDELKAMP THEO Geef de strijd niet op tegen Kees v. Amsterdam na solovlucht winnaar in Breskens 3 versnellingsnaaf met terugtraprem 'n Naam in Naven! Pet* VEB bij p tl Lagere (Van onze sportredacteur). N.A.C. is in Kaalheide wat je noemt „kaal" weggekomen. De warmte? De zenuwen? Te veel vertrouwen vooraf, in een goed resultaat? Zowel het een als het ander behoort tot de mogelijk heden, welke tot deze 51 nederlaag hebben geleid- En die geen twijfel latende score is niet eens overdreven; zij had zelfs nóg sprekender in het voordeel van de Limburgers kunnen zijn, als slechts een paar van de vele door o.a. Noud van Melis geschapen, doelrijpe kansen, benut waren geworden. Van de aanvang af was al te zien, dat de Bredanaars tegen dit vloeiende spel van Rapid niet het goede antwoord wisten te vinden en dat zou, met enkele sporadische uitzonderingen, tot het einde zo blijven. Het was ditmaal niet N.A.C., dat het tempo aangaf. Dit geduchte wapen der gasten werd met kennis en kunde door de thuisclub gehanteerd en vijfmaal met over het algemeen onhoudbare doelpunten tot besluit. De anders zo uitstekende achter hoede en middeniinie van NAC werd van het eerste fluitsignaal af door de rappe Rapid-voorhoede soms finaal van de kaart gespeeld. Bram Lussen- burg bleek herhaaldelijk te langzaam om de vijandelijke aanvallen met suc ces tot staan te brengen. Kees Kuijs, herhaaldelijk te hulp gesneld, liet op zijn beurt de nodige steken vallen en werd strijk en zet door de uitstekende rechtsbuiten Adang, door Kuijs - nood gedwongen - te veel vrij spel gelaten, voor voldongen feiten geplaatst in de vorm van vlijmscherpe voorzetten, af gewisseld met verraderlijke schoten. Maar Adang en van Melis fantas tisch op dreef waren niet de enige uitblinkers in de steeds voortreffelijk door middenlinie en achterhoede ge stuwde aanvalslinie van Rapid. Han- neman en Bisschops op de linkervleu gel bleken al even gevaarlijk en rechts binnen Janssen, die drie doelpunten scoorde, fungeerde als „duveltje uit een doosje" en., uitbuiter van doel- rijp gemaakte kansen! Daartegenover had het spel der Bre danaars al zeer weinig te betekenen. Opstellen en plaatsen was van de aan vang af zéér tekortschietend (te be ginnen vanuit de halflinie) en in het aanvalsquintet was hetzelfde euvel onafgebroken merkbaar. Er zat geen fenkel verrassend element in de atta ques, welke de NAC-voorhoede in de richting van het Rapid-doel onder nam. Waar niet Cox, de fameuze, on der de lat stond, doch zijn voorganger (oude rot) Vroomen, wiens werkelijke kwaliteiten we niet kunnen beoorde len, omdathij practised gesproken geen moeilijk werk te doen heeft ge had. In ieder geval minder dan Goed hart, die weliswaar vijf ballen achter zich vandaan heeft moeten halen, maar daarnaast series uitstekende reddingen heeft verricht. TEMPO-TEKORT. De NAC-aanvallen ontbeerden de onmisbare vaart en afwerking-in-hoog -tempo, waaruit goals plegen te re sulteren. j Tenslotte beging men óók nog de fout om via het „midden" te willen doorstoten, hetgeen volkomen misluk te, door de op volle kracht opereren de middenlinie en achterhoede van Rapid, die voortdurend een prima grendel bij de hand hadden en de tegenstanders (óók Canjels) zonder verwijl voor de gesloten deur lieten staan. Vooral het goede spel van Elink- wijk in de tweede helft van de wed strijd tegen Sparta is oorzaak ge weest van de verdiende 3-5 overwin ning van de Utrechters. Voor de rust, die met een 1-0 voor sprong voor de Rotterdammers in ging, werd van beide zijden weinig aantrekkelijk voetbal getoond. Half- speler Verhoeven opende de score en gaf hiermede de Rotterdammers een toen verdiende voorsprong. Na de rust hebben de toeschouwers waar voor hun geld gekregen. Binnen 11 minuten gaven Klein en de Jongh Elinkwijk een 2-1 voorsprong. De Spartavoorhoede liet Kraak niet lang met rust. Daniels en van der Gijp brachten met mooie combinaties steeds weer de bal voor Kraak's ves te. Het duurde dan ook niet lang of zij hadden ieder een fraai doelpunt voor hun rekening genomen. De ster kere Utrechtse voorhoede liet geen kansen onbenut. Twee doelpunten van de Jongh brachten de stand op 4-3 in het voordeel van Elinkwijk. Een strafschop van Vonk, bezegelde het lot van de Rotterdammers. Met 5-3 nederlaag en de vierde plaats in deze competitie kwam voor hen hef einde. (Betaald) Kampioenschap van Nederland: Rapid JC-NAC 5-1. Elinkwijk-Sparta 5-3. Promotie-competitie naar ere-divisie GVAV-NOAD 5-1 (NOAD promo veert naar ere-divisie). KFC-RCH 2-3. (Amateurs) Kampioenschap van Nederland: Hengelo-Vlissingen 1-2. Zuid 1/Zuid 2. Promotie naar le kl.: De Speehten-Heksenberg 7-1. Promotie naar 2e klasse: Boxmeer- BSC 3-2, Reusel Sport-RCS -6. Promotie naar 3e klasse: Grens- wachters-Nevelo 2-2, Gilze-Hans- weertse Boys 3-1. KORFBAL Kampioenschap van Nederland. Be slissingswedstrijd: Rohda-Het Zuiden 8-5 (Rohda kampioen van Nederland) Tot werkelijk goede combinaties heb ben de Bredanaars het slechts spo radisch gebracht. Eén keer, in de 20e minuut van de tweede helft, is het NAC gelukt een treffer te produceren. Hoogenhuijzen kwam daarbij tot een hard schot, dat via een been van spil Smeets (waar tegen Canjels zeer weinig in had te brengen) langs de verbouwereerde doelman Vroomen in het Rapid-net belandde. De Bredanaars brachten daarmee de stand op 3—1, wat impliceert, dat de thuisclub tevoren reeds driemaal kans had gezien Goedhart te laten vissen. Dat is als volgt gegaan en nu komen we aan tot een meer wed strijd-technisch resumé. Het terrein bleek zeer effectvol èn glad (door de droogte?), omstandig heden, die Rapid beter nivelleerde dan de Bredanaars vermochten. Van de aanvang af kon men vaststellen, dat qua spelkwaliteit de gastheren verre superieur waren aan de bezoekers. Hun balbehandeling, liehaamsbeheer- sing en plaatsen staken in alle op zichten gunstig af bij die der bezoe kers. die herhaaldelijk voor voldon gen feiten kwamen te staan; de eer ste maal in de 14e minuut van de eerste helft. Noud van Melis had zich magnifiek vrijgelopen, toen hij de bal van de zeer ijverige Bisschops kreeg aangegeven. Hij stootte door en nam er de tijd voor om te richten. Maar dat deed hij dan ook volgens de re gelen der kunst: met een kanjer, vlak onder de lat, die Goedhart nog even aanraakteU0). Precies tien minuten éérder had Hoogenhuijzen minder fortuin gehad, toen hij een kogel afvuurde, die tegen de onderkant van de lat terechtkwam en vandaar terug het veld in sprong! In de 16e minuut had van Melis ove rigens nog een keer gescoord, maar volgens arbiter Bronkhorst jr. in bui tenspelpositie! NAC had inmiddels twee hoek schoppen geforceerd, die verder niets opleverden. Intussen stonden de geel zwarten, evenals in Breda, dus wéér tegen een 10 achterstand aan te kijken! Inplaats van te gaan vechten, bleven de bezoekers een tam, loom spelletje spelen, dat niet eens een flauwe afspiegeling mocht heten van dat van woensdagavond tegen Elink wijk. En Rapid's ongebreideld offensief duurde voort, zij het dat talrijke ge schapen kansen onbenut bleven. In de Bredase achterhoede en mid denlinie bleef men fout op fout sta pelen, zodat het niemand verbaasde, toen in de 34ste minuut doorzetter Adang zijn maat Jansen een bal ser veerde, die door deze zuiver geplaatst, langs Goedhart werd gejaagd (20). In de resterende tijd vóór theedrin ken bleef NAC te vee) tijd nodig heb ben bij opzet en afwerking der aan vallen om gevaarlijk te beten, en tot de rust bracht alleen Hoogenhuijzen het nog tot een, vrij tam, schot. GEEN BEZIELD SPEL. De verwachting, dat na de hervat ting de Bredanaars uit een ander vat zouden gaan tappen, is tot grote te leurstelling der ontelbare supporters niet in vervulling gegaan. Slechts enige momenten leek het er op, dat NAC zijn oude, beproefde tactiek: de tegenstander overrompe len na de rust, toe zou gaan passen, maar het is er niet van gekomen. Jam mer genoeg, want dan was de wed strijd niet zo eenzijdig geweest als zij nu feitelijk tot het slot toe, gebleven is. Er zijn weliswaar enige pogingen toe gedaan en na een kwartier van gelijk opgaand spel werd Rapid op eigen helft teruggedrongen, maar het was slechts een korte .tijdelijke op flikkering, die onvoldoende was om de tegenstander, in de 6e minuut door Jansen, uit een fraaie combinatie met Adang en Bisschops aan een 3-0 voor sprong gekomen, tot overgave te kun nen dwingen. Toen in de 20ste minuut Hoogen huijzen het reeds vermelde tegenpunt scoorde, leefde de nombreuze NAC- gemeensehap even op. Maar toen beet Rapid opnieuw op de tanden en i met succes, want vijf minuten later bracht Jansen uit een zeer fraaie combinatie van v. Melis en Adang het vierde doelpunt voor Rapid op het scoringsbord (41). Dit werd de genadeslag voor de bezoekers, die intussen óók nog Vrou we Fortuna's medewerking moesten missen, zoals Canjels in die 29e mi nuut, toen hij uit een vrije schop het leder enorm hard tegende lat knalde. In de laatste minuten zag men alleen nog gevaarlijke dingen aan Rapid- zijde. Vele toeschouwers hadden de gloei end hete arena, die 26.000 voetbalfans bevatte, reeds verlaten toen 2 minu ten voor het einde de mee naar voren gekomen linkshalf Stroucken een pass van de vrij spel gelaten Adang benutte (51). Géén landskampioen dus in Breda (nóg niet?!); geen feest, geen.... Maar dat kan misschien a.s. zater dag nog in orde komen. Die avond, om zeven uur, wordt namelijk in sta dion „De Vliert" te Den Bosch de beslissingswedstrijd gespeeld. Blijft U er rekening mee houden, dat voetbal een verschrikkelijk vreemd spel is....?! De uitslagen van de wedstrijden voor de competitie om het kampioen schap van Nederland betaald voetbal luiden: Rapid JC—N.A.C. 5—1. ElinkwijkSparta 53. De stand in deze competitie is: Rapid 6 4 0 2 8 13—7 N.A.C. 6 4 0 2 8 13—11 Elinkwijk 6 2 1 3 5 12—14 Sparta 6 1 1 4 3 7—13 Rapid en NAC zijn gelijk geëindigd. Een beslissingswedstrijd tussen deze clubs zal uitmaken welke vereniging zich kampioen van Nederland (semi- profs) mag noemen. Vlissingen, niet meer in aan merking komend voor het na tionaal kampioenschap amateur voetbal eerste klasse, heeft gis teren de kansen van Hengelo een geduchte knauw gegeven, door de Hengelo-ers op eigen terrein een 1-2 nederlaag te bezorgen. De Vlissingers won nen hun laatste wedstrijd in deze kampioenscompetitie vol komen verdiend. Artver tentte (Van onze speciale verslaggever. Slechts achttien renners doorstonden zaterdag de veldslag van Heinkenszand. De vierkante Jo Bruggenkamp uit IJmuiden, uitblinker in de „Dauphiné Liberé", werd door de sportieve bur gemeester Harrie Derckx in het shirt van de „Kaperprijs 1956" gehesen. Geen glimlach ontplooide zich op het gelaat van Brug genkamp. Te hard en te verbeten had hij moeten strijden in deze zeer merkwaardige wedstrijd, die in twee étappes werd ver reden. Een haast grenzeloos uithoudingsvermogen was er nodig geweest om in de laatste kilometers overeind te blijven. De IJmuidenaar werd zwaar bedreigd door de lichtgewicht Tonnie Lie- brechts uit Vlijmen, maar ook door de tacticus Geurt Pos uit Heerlen. En tenslotte dreigde er gevaar van de zijde van Plet Damen en Jo Kersten, die in de tweede étappe zestig kilometer lang aan de leiding bleven, die als overwinnaars van die étappe op de voorgrond traden, maar die in de eerste rit over zestig kilometer te veel tijd hadden verloren om de zege nog te behalen. Damen en Kersten «varen de helden van deze heerlijke wielerdag, die in de annalen van Heinkenszand met gulden letters zal worden beschre ven, maar zo hard konden Piet en Jo niet draven of Bruggenkamp, zich stug verdedigend in een groep, handhaafde zijn positie. Het was een merkwaardige wed strijd. Meer dan honderd renners tra den aan voor de eerste étappe, die over zestig kilometer ging en die in ploegverband werd betwist. De indivi duele klassering speelde echter een té belangrijke rol, zodat er van puur ploegwerk praktisch geen sprake was. De Zeeuwse favorieten Jan Huisson, Theo van Wychen en de kleine Piet Rentmeester draafden maar door en zij lagen met hun clubgenoot Cees van der Zande in een leidende groep, die uit negen man kwam te bestaan. De wieler club „Theo Middelkamp" kon de ploegprijs niet meer ontgaan, ook niet doordat Theo van Wijchen door materiaalpech terugviel. De negen leiders, later de „grote acht", be heersten de strijd en leverden pas in de laatste tien kilometer slag, want de knappe Rien van Grinsven, de sterke Jo Bruggenkamp en Jan Huis son sloegen op de vlucht en bereikten met een halve minuut voorsprong de finish. Jan Huisson zegevierde in de sprint, Jo Bruggenkamp werd twee de, Rien van Grinsven derde. Gerard Bestebreurtje, Jo Nieskens, Bert Lu- te, Henk van Glerum, Tinus van Overveld, Piet Rentmeester, Bram Heeren en Geurt Pos arriveerden op dertig seconden. Op dat moment waren èn de Bel gen èn de Engelsen reeds verslagen. Frappante duels Voor de tweede étappe mochten nog vijfenzeventig renners de start ne men. Zij, die de eerste étappe tot een einde hadden gebracht mochten hun plan trekken in het criterium over honderd kilometer (50 ronden). Het was meteen erop of eronder. Het regende eenvoudig demarrages en na dertig kilometer was de zaak reeds zodanig op toeren geraakt, dat er nog slechts een twintigtal renners in aanmerking kwam om te finishen. Er ontstonden allerlei groepjes. Aan de leiding gingen Piet Damen en Jo Nieskens. Daarachter vochten Cees van der Zande, Leo van de Brand, Jo Bruggenkamp, Tonnie Lie- bregts, Geurt Pos en Kees van der Horst. Verder behoorden nog tot de niet „gedubbelden" Jo Huisson, Bert Lute, Rien van Grinsven en Jan Ko- nings. Damen en Kersten, voortreffelijk samenwerkend, namen een grote voorsprong en leken, toen zij ook de groep met Lute dubbelden, niet meer te kunnen verliezen. Maar zij bleven in dit groepje hangen en hielden er onvoldoende rekening mee, dat de tijd van de twee étappes beslissend was. Zij hadden niet in de gaten, dat èn Tonnie Liebregts èn Jo Bruggen kamp, die in de eerste étappe drie minuten hadden genomen op de Lies houtenaar en de Limburger, aan een slotvuurwerk zouden beginnen, dat zonder meer knap was. Liebregts was de eerste, die uit de groep weg sprong. Hij had anderhalve minuut, op Bruggenkamp goed te maken. Zijn sprong reikte ver, maar zó verras send kwam de IJmuidenaar terug, dat hij de bloemen greep. Een sterk einde maakte er ook Geurt Pos van, die voldoende secon den reserveerde om in het eindklas sement tweede te worden. Klassementen: le étappe: 1 J. Huisson 60 km. in 1.35.00 2 J. Bruggenkamp z.t.3 R. v. Grinsven z.t.; 4 G. Bestebreurtje op 30 sec,; 5 J. Nieskens z.t.; 6 B. Lute z.t.; 7 H. v. Glerum z.t.; 8 T. v. Overveld z.t.; 9 P. Rentmeester z.t.; 10 B. Heeren z.t. Voorts: G. Pos op 30 sec.; L. v. d. Brand, J. Konings, T. Liebregts en K. v. d. Horst op 1.35. P. Damen, J. Kersten, C. v. d. Zan de op 3.28. 2e étappe: 1 P. Damen 100 km in 2.33.16; 2 J. Kersten z.t.; 3 T, Lie bregts op 37 sec.; 4 J. Bruggenkamp op 56 sec.; 5 G. Pos op 1.28; 6 K v. d. Horst op 1.28; 7 K. v. d. Zande op 1.28; 8 L. v. d. Brand op 2.34; 9 B. Lute op 3.22; 10 J. Konings op 3.22. Eindklassement: 1 J. Bruggenkamp 4.09.12; 2 G. Pos 4.10.14; 3 T. Lie bregts 4.10,28; 4 K. v. Horst 4,11,19; 5 R. v. Grinsven 4.11.38; 6 J. Huis son 4.11,38; 7 P. Damen 4,11.43; 8 J. Kersten 4.11.43; 9 B. Lute 4.12.08; 10 L. v. d. Bra nu 4.12.25; 11 J. Konings 4.13.42; 12 C. v. d. Zande 4.13.42. Puntenklassement: 1 J. Bruggen kamp 6 p.; 2 J. Huisson 13 p.; 3 T. Liebregts 14 p.; 4 R. v. Grinsven 14 p.; 5 G. Pos 16 p.; 6 B. Lute 16 p.; 7 J. Konings 28 p.; 8 L. v. d. Brand 30 p.; 9 P. Damen 49 p.; 10 J. Ker sten 52 p. Ploegenklassement: 1 RTC Theo Middelkamp; 2 Feijenoord; 3 Sportief Breda; 4 Gerrit Schulte Den Bosch; 5 België. (Advertentie: DIT IS do manier om verstopping te overwinnen: Drink 's morgens vroeg en 's avonds voor het naar bed gaan een glas water en ga op een vast uur van de dag naar het toilet. Neejn eerst een week elke avond twee Carters pilletjes - 2e week: elke avond één - 3e week: om de andere avond één. Daarna niets meer. Want Carters Leveipilletjes zorgen voor de galtoevoer die nodig is om het voed sel beter te verteren en de darmen te ontlasten; ze inaken bovendien dat de ingewanden daarna op eigen kracht regel matig blijven werken. Zó helpen Carters Lererpilletjes u helemaal van hardlijvig heid af, u is een ander mens. En mocht u later door zorgen, door te veel eten, overver moeidheid of gebrek aan beweging toch nog eens verstopt raken, dan zijn een paar Carters pilletjes voldoende om u vlug weer >p gang te helpen. Vraag naar CARTERS CEVERPIL.LEXJES - f 1.20 per flacon. Hengelo was voor rust voortdurend in de meerderheid, maar de vecht lust van de Vlissingers hield de strijd vrij goed in evenwicht. De verdedi ging van de bezoekers was er deze middag prima in en wat ook de voor hoede van Hengelo probeerde, tot scoren kon het maar niet komen. Er werd drn ook voor rust niet gescoord. Met een grote dosis enthousiasme en vechtlust probeerden de Vlissin gers tia de thee de Hengelose verde diging uit zijn verband te spelen en dit lukte inderdaad. Na ruim 20 mi nuten was het midvoor de Nooyer, die de Hengelose achterhoede zijn hielen liet zien en op fraaie wijze doelman Koers het nakijken gaf (0-1). Nog geen tien minuten later moest de doelman van ons nationaal amateur elftal voor de tweede maal zwichten, nu bij een ferm schot van linksbuiten van der Sc'nraaf (0-2). Dat was te veel voor Hengelo. Met man en macht werd getracht de achterstand in te lo^en. maar het bleef slechts bij een treffer van midvoor Ensing (1-2). De stand is nu: RFC Hengelo Vlissingei 9- 6 5- 4 7-11 55 55 Advertentie) De zaterdag en zondag te Vlissin gen gehouden Zeeuwse atletiekkam- pioenschappen zijn wel een bijzonder succes geworden voor het Vlissingse Marathon. Niet alleen veroverde het maar liefst 31 titels, maar er werden vijf Zeeuwse records gebroken, alle door leden van Marathon. De belangrijkste prestatie was wel die van Hans Luitwieler op de 110 meter horden heren. Deze jeugdige Vlissinger liet een tijd van 15.1 sec. voor zich afdrukken, hetgeen niet al leen een nieuw Zeeuws record bete kent, doch bovendien bleef hij slechts 0.1 seconde boven het Nederlands re cord. Hans Luitwieler behaalde in totaal vier titels. Willy Cjjsouw bracht het Zeeuws record discuswerpen dames op 32,09. Zij behaalde in totaal het grootste aantal titels, namelijk vijf. J. Haas bracht het Zeeuwse record verspringen jongens B van 4.78 op 4.84, R. van Lopik verbeterde het Zeeuwse record kogelstoten meisjes C van 10.9 meter in 11.70 meter en J. van Hyfte bracht het Zeeuwse record hink-stap- sprong heren, dat reeds meer dan 20 jaar op 12,71 meter stond, op 13,16 m. Marathon veroverde dus 31 titels. Het werd gevolgd door Zeeland Sport uit Vlissingen met 10 titels, Delta Sport met 9, AV '56 uit Goes met' 8, EMM uit Middelburg en Hulst, elk met 5 en 't Zwin uit Retranchement met 2. Willy Cijsouw bracht vijf titels op haar naam, haar clubgenoten Hans Luitwieler en Nel Labruyere ieder 4. Voorts behaalden ieder twee kam pioenschappen J. Johannisse (AV '56), J. Sinke (AV '56), Hein Cuje (EMM), E. Kal (Marathon), H. Masolijn (Delta Sport), Leni Minderhoud (Zeeland Sport). R. Mondeel (EMM) en C. Bo- lijn (Delta Sport) Ifet is zaterdag feest geweest in Kapelle. Feest ter gelegenheid van de officiële opening van het nieuwe sportcomplex, dat is aangelegd en ge bouwd aan de Vroonlandseweg. Voor de plaatselijke sportverenigingen be tekende dit het einde van een perio de waarin men steeds opnieuw moest worstelen met oefenruimte. „Het heeft heel veel geld gekost maar het was noodzakelijk, want hit gaat om de jeugd en voor hen is het dat er iets groots tot stand is ge bracht''. Deze woorden sprak burge meester H. G. v. Suylekom zaterdag- Te Breskens werd zaterdag: een wedstrijd voor nieuwelingen verre den die een zege opleverde voor de jeugdige belofte Kees van Amster dam. Toen van Egmond de eerste lont aan het kruit stak en op zijn eentje op avontuur uitging, was het van Amsterdam die hem een halt toe riep. Toch slaagde van Egmond er in weg te komen, enkele ronden la ter, in gezelschap van Boon, Timmer mans, de Klundert en van Doeselaar. Dit vijftal wist op het kleine par cours dat 75 maal genomen moest worden, een ronde uit te lopen. Van Amsterdam wist echter na een moedige solo-vlucht zi.ln opgelo pen achterstand goed te maken en kwam dus mede aan de leiding. In de slotfase wisten nog diverse ren ners eveneens in te lopen. Het zes tal koplopers wisten zij echter niet meer te achterhalen. Van Amsterdam moest het in de eindsprint uitvechten met van Eg mond en Boon wie er met de bloe men naar huis zou gaan. Van Am sterdam won gedecideerd. De uitslag luidt: 1. Kees van Am sterdam, 65 km in 1 uur 43 min., 2. A, van Egmond (Den Haag), 3. P. Boon (Markeloo), 4. L. Timmermans (Roosendaal), 5, J. de Klundert (De Heen), <6. F. van Doeselaar (Sluis kil), 7. E. Verstrate (Ede), 8. J. Lin- ders (Roosendaal), 9. M. Heeren (St. Willebrord), 10. J. van Geel (Lepel straat). middag tot de genodigden in het slot van zijn openingsrede. Nadat de genodigden het gebouw hadden bezichtigd defileerden de le den der sportverenigingen van Ka pelle. met medewerking van de mu ziekvereniging Ons Genoegen, voor B. en W. en de raadsleden. Aan dit defile namen ook deel de gymnas tiekverenigingen uit Wemeldinge, Ril land, Yerseke. Goes en Krabbendijke. Terwijl het Wilhelmus werd ge speeld ging de driekleur aan de vlaggerrast naar boven en onderwijl neigden' de vlaggen en vaandels der deelnemende verenigingen en hier mede was het nieuwe gebouw offici eel geopend, evenals de terreinen. Het gebouw is een van de fraaiste spoitgebouwen. welke Zeeland op dit ogenblik heeft, zo werd meerdere ma len door deskundigen verklaard. Ter gelegenheid van de opening waren er 's morgens sportwedstrijden voor de leerlingen der lagere scho len. 's Middags was er het massaal optreden van de gymnastiekverenigin gen uit Kapelle en omliggende plaat sen. Verder was er ook de voetbalwed strijd Kapelle IKats welke door Kats werd gewonnen met 21. De korfbalwedstri.jd Kapelle I-Souburg I eindigde in een 22 gelijk spel. In de avonduren werd er een voet balwedstrijd gespeeld tussen Kapelle II en een veteranenplosg, Na straf schoppen wonnen de veteranen deze spannende wedstrijd. (Promotie naar 3e klasse) Grenswachters-N evelo 2-2 Deze beide reeds gepromoveerde clubs, hebben in Putte de buit broe derlijk gedeeld. Onder veel spanning en ondanks de hitte. In de 11de minuut maakte Govers er 1-0 van en v. Beeck zorgde na 16 minuten spelen voor 2-0. Nevelo vond dat erg vervelend en diende de Puttenaren in de 38ste mi nuut van repliek door zijn rechtsbin nen, die met een fraai schot de ach terstand verkleinde (2-1) Na de rust maakte dezelfde speler er 2-2 van. Ongeveer drie minuten voor tijd miste midvoor v. Beeck voor de thuisclub een dot van een kans om de volle winst in zijn zak te ste ken. door 2 meter voor het lege doel staande, hoog over te schieten. (Advertentie) IAttentie! Sturmey Archer Gears Holland N.V. is nul gevestigd Nassaukade 387, Amsterdam, zodat een vlotte j service voor dit beroemde fabrikaat in heel Nederland is verzekerd. J215. Aram verweert zich als een wanhopige. „Sylvester!" schreeuwt hij boven het gewoel van de massa uit. „Sylvester! Hierheen!" Doch op hetzelfde ogenblik, dal hij Sylvester in de gaten krijgt, springt een der aanvallers hem op de rug. Aram verliest zijn evenwicht en komt ruggelings tussen de strijdenden terecht. Het laatste wat hij van Sylvester ziet, is dat deze ruggelings tegen de paleismuur, zich tracht te ver dedigen tegen een overmacht van zeker zes aanvallers. Dan hoort hij van vlakbij de stem van de lange man met de knots. ..Bindt hem en voert hem weg! D~'kt eraan, dat hij in leven moet blijven!" De ha veloze kerels storten zich op hem en in minder dan geen tijd is Aram aan handen en voeten gebonden. Hij voelt zich opgenomen en weggedragen en even later smijten Tarai's tra wanten hem onzacht op een bos stro in een donkere vunzige kerker. 96e J7 Uitgave Verschijnt Reig Adnumstr redacteur: i M. A Mr. Ut. A Recbtet, L eau teren p. kwarta bij met c berekend bureau vo De New nacht van drie arresi van de on Enkele teh de heer brachten c van de ma opgebeld. een auto een nabijgi De 26-jarl avond op hl een motorbl was, is verl verloofde ol zij bevreescl taxi overval De verlool Het stoffcl E. is nog nl OISTER A. V. uit seling zo verloofde, de motor meisje, del uit Tilbur wond, dat kenhuis o\ DE COMMI! van de Soi heeft een on uit blijkt, da bedrijfsleven gen zijn, waa raad dient t< PRINS NORC Cambodjaanst ben Moskou een auto ten Iin-leiders. DE NAMEN van de autoll Rotterdam-Def kend. Het zii installateur H dam en de 4 Hooykaas, ev| DE SULTAN prof. Abdallr gouverneur v| is in een staj| volledige opn Marokko. TOEN EEN conducteur tas controle onaangenam, maar even rittenkaarte' suppletiekaa- En de cond- nummering HET PARLElJ besloten dat rl ari a.s. de Saa rood met een zal. Deze vlag van het autoi), ALARMEREN ïadio-activiteit land binnenko gegrond. Een M.I. heeft naj in ons land ge. de radio-activ VANDAAG z het laatste w voorgestelde straf. De reg( handhaven. GEMASKERD in de nacht v een Cyprische schoten in Hij werd van ten verdacht. DE K.N.A.C. gevraagd, alli plicht verkei geven. KATHOLIEK wereld gaan land de feestr gelegenheid jaardag van c Baden Powell| Weersver M.I. tot maandagavc Vrij veel opklaringen sen droog \i tige noordwj temperaturi J Verwaehtil Weerkundig Matige wr noord tot v ook opklarii S Vandaag: J maan onder Morgen; z| op 9.13 uur

de Stem | 1956 | | pagina 6