BAAYENS uw OPTICIEN DKW OYER ZWEMPRESTATIES VAN GROOTSE ALLURE 5?Ga mee, of ik schiet!55 Keizer Karei Y benoemde de eerste notarissen Zware taak Amerikaanse journaliste vrij dank zij foto B. en K. Eugenio krijgt seven jaar 11 Na anderhalf uur hechtenis LANGE VORSTSTRAAT 106, GOES, TELEF. 2159 Wachtmeester werd woest Uitspraak in de Clierry belle-zaak Boeren zagen moord gebeuren Irt Italië Landarbeiders in staking DE ZAAK MESSINA Carmelo op vrije voeten Prins Bernhard en prinses Beatrix naar Aken Ruslan. Abdulgani over repatriëring Ambonezen GARAGE CARL PETERS SAS VAN GENT h 'oor mr. Alex Bakker) Berger Bti en de Kanaal race liet bondsconcours In dustrieframbozen geveild Zangconcours te Yerseke „PRAWDA" ZIET HET BREED Twintig opstandelingen in Indonesië gedood Dode „getuigen-1 tekenden soms Record gebroken Uit t goede hout Ceschd met Bondscoach Merkel MARKTEN EXAMENS Officiële publicatie WATERSTANDEN „Uit betrouwbare bron heb ik vernomen, dat er in Posen 5000 arrestaties zijn verricht. Van executies heb ik echter nog niets gehoord", vertelde op Schiphol de Amerikaanse journaliste Batty Mase. Het vliegtuig op de lijn Warschau-Posen-Amslerdam kon wegens het slechte weer niet op het vliegveld van Posen landen en is na drie maal rondcirkelen verder gevlogen naar Kopenhagen, waardoor tal van Nederlanders, die de Jaarbeurs in Posen bijwoonden, nog niet naar huis konden vliegen. De Amerikaanse journaliste heeft Posen zondag bezocht en heeft 1'A uur in hechtenis gezeten, omdat zij een foto maakte van het totaal verwoeste gebouw van de Poolse geheime politie. Tijdens haar verhoor toonde Betty Mase een foto, waarop zij afgebeeld staat met Boelganin en Kroestjev, die een jaar geleden te Moskou tijdens een schaaktournooi werd genomen. Op vertoon van deze foto kreeg mej. Mase haar toestel en zelfs de onbelichte film weer terug. (Advertentie) Een 43-jarige wachtmeester eerste klasse bij de Koninklijke Marechaus see was zozeer in woede ontbrand dat hij het rustige Anna Paulowna- plein in Den Haag op stelten zette. De wachtmeester was erover ge belgd, dat een makelaarskantoor J. van G. te lang wachtte met het laten repareren van een lekkage in zijn woning. Hij wilde nu de makelaar met fors geweld dwingen de reparatie'te laten verrichten. De secretaresse van de makelaar dwong hij onder zware drei ging met zijn stengun het kantoor te verlaten en met hem mee te gaan op zijn bromfiets. De secretaresse echter sloeg, toen zij buiten stond, gillend op de vlucht en verborg zich in een kan toor naast dat van de makelaar. Be zoekers van een café op het plein, aie de wachtmeester te keer hadden zien gaan, waarschuwden ijlings de politie. Jeeps rukten uit en de man was spoedig overmeesterd, voordat hij werkelijk kwaad kon aanrichten. De economische politierechter te Middelburg heeft vrijdag vonnis ge wezen in de „Cherry belle"-radijs- zaak. De bedrijfsleider van de Goese zaadhandel C. V. de K. en V. is veroordeeld tot een boete van drie duizend gulden, subs. 2 maanden den hechtenis. De eis van de officier van justitie was 3000 subs. 6 maanden. De zaadhandel C. V. de K. en V. werd veroordeeld tot een boete van 3000, hetgeen conform de cis is. Deze zaadhandel en de bedrijfslei der hebben in strijd met de bepalin- ?en in het kwekersbesluit inbreuk gemaakt op het kwekerspatent van A, A. R. van der Z. en Zn te Voor burg. De veroordeelden brachten een adijsras Cherry Belle In de handel, ;en ras, dat door de Voorburgse N.V„ na jaren experimenteren op de markt ton worden gebracht. De Voorbugse I V. was het ook die een aanklacht ndiende. Twee boeren in het Yvette-dal, in het Franse departement Seine et Oise, hebben donderdag voor hun ogen een moord zien plegen, die waarschijn lijk een „afrekening" tussen leden van de onderwereld betekende. De twee boeren zagen des avonds op de weg een jongeman aankomen, die blijkbaar niet goed raad wist. Na derbij gekomen vroeg de vreemdeling hun of zij een logement voor hem wisten. Nog voordat de boeren ant woord hadden kunnen geven, naderde een auto en de jongeman sloeg op de vlucht. Twee mannen, die uit de auto sprongen, zetten de jongeman na en schoten hem met de revolver neer. Een derde man, die in de auto was gebleven, maande tot spoed. De twee anderen sleepten de vreemdeling in de auto en deze reed weg. Kort tevoren waren de overvallers in een café in de buurt gezien. Bijna vier miljoen Italiaanse land arbeiders zijn vrijdag in staking ge gaan voor betere arbeidscontracten en hogere gezinstoelagcn. Op boerderijen in de omgeving van Milaan heeft zich een aantal inciden ten voorgedaan. Zo hebben stakers op een boerderij 1.400 populieren omge hakt, terwijl zij op een andere een aam vernielden, waardoor landerijen onder water liepen. Eugenio Messina en zijn broer Car melo, van wie men weet dat zij zich op grote schaal aan handel in blanke slavinnen hebben schuldig gemaakt, maar die totnutoe altijd handig door de mazen van het juridische net wis ten te glippen, zijn gisteren door de rechtbank in Doornik gevonnist. Carmelo is er opnieuw afgekomen met een gevangenisstraf, gelijk aan de tijd van het voorarrest. Eugenio echter, van wie men de beschuldiging van vrouwenhandel bewezen achtte, werd veroordeeld tot zeven jaar ge vangenisstraf. Daarnaast werd hem een geldboete opgelegd van 114.000 francs. Carmelo kreeg 80.000 francs boete. Hij werd alleen veroordeeld wegens illegale grensoverschrijding, gebruik van een vals paspoort en wapenbezit. Omdat hij al tien maan den vastzit en hem een gevangenis straf voor dezelfde tijd werd opgelegd zou hy onmiddeliyk op vrye voeten komen. Z.K.H. Prins Bernhard is gisteren met H.K.H. Prinses Beatrix per vliegtuig naar Aken vertrokken, waar de wereldkampioenschappen springen voor hippische sport worden gehou den. H.K.H. Prinses Irene zal over en kele dagen zich eveneens naar Aken begeven en zich bij het gezelschap voegen. De terugreis naar Nederland zal woensdag worden aanvaard. De Indonesische minister van bui tenlandse zaken Ruslan Abdulgani heeft vandaag bevestigd, dat hy ty- dens zijn verblijf in West-Duitsland met president Soekarno, de heer P. de Queljoe naar Bonn heeft ontboden om op te treden als adviseur voor aangelegenheden betreffende de thans in Nederland verblijvende Ambone zen. Minister Abdulgani weigerde commentaar te geven op persberich ten uit Den Haag, volgens welke als eerste experiment binnenkort tien Ambonese families zouden worden ge repatrieerd. Luxueus en uiterst snel!_ Imp H.rl Nlbbrtj N.V. Farlutr»! Oen.H».9 OHlcUl D.K.W. O..I.» WESTKADE 107 Telefoon K 1158 - 361 Zondag heeft in Hulst het bonds- oncours van harmonieën en fanfares ilaats. Zondagavond om acht uur zal e nieuwe koninklijke harmonie Viyt n Volharding uit Roosendaal con- erteren. De winkels zullen van 12 to, 20 uur men mogen zijn. Het spreekt vanzelf dat de bevol ing bij zo'n groot festijn het niet zal alaten de vlag uit te hangen. Het eerste kwantum van 2 tnn rambozen voor de industrie is vrij- lag in Kapelle geveild. Voor deze rambozen welke in het vat ea»n verd betaald 1 135.90 per ton een :eer hoge prijs welke belangrijk ho ler is dan het vorig jaar voor de zatframbozen werd betaald. Federatie van beschut tende werkplaatsen In hotel de „Korenbeurs" te Goes vergaderde de commissie tot voor bereiding van de stichting van be schuttende werkplaatsen. Voorzitter was wethouder A.Berenpas. In deze bijeenkomst werd tot vast stelling van de statuten overgegaan en de aanwezige werkplaatsbestu- ren verzocht de vertegenwoordigers in het algemeen bestuur aan te wij zen, opdat, uiterlijk I oktober 1956 de Federatie haar werkzaamheden zal kunnen aanvangen. Deze zullen voornamelijk bestaan in het opsporen en aantrekken van werkzaamheden en 't verlenen van diensten aan de beschuttende werk- Jlaatsen in Zeeland, waarvan aange- lomen wordt, dat er uiteindelijk 8 werkzaam zullen zijn, nl. de streek- werkplaatsen te Zierikzee, Goes, Ter- teuzen, Hulst, Oostburg, op het ei- and Tholen, Middelburg en de ge- neentciyke werkplaats te Vlissingen. joes „Zang 7 juli Ue Zeeuwse zangersbond wredelt" houdt op zaterdag a.s. een concours te Yerseke, by "ge '''Benheid van het 60-jarig bestaan van de zangvereniging „Excelsior' aldaar. Voor dit concours hebben twintig zangverenigingen ingeschreven, ver deeld over 9 afdelingen. H.M. koninging Juliana en de com missaris der koningin in de provin cie Zeeland hebben een medaille be schikbaar gesteld. Het Sovjet-partyblad „Prawda" heeft ontkend dat er in Rusland be hoefte bestaat aan een andere poli tieke party dan de communistische. Het meer-partycnstelsel, zegt het blad vormt het kenmerk van een maat- schappy van verschillende klassen, die uiteenlopende belangen hebben. In andere landen, waar het socia lisme in opkomst is, kunnen onder byzondere historische omstandigheden wel andere arbeiderspartijen aan de regering deelnemen, „als de revolu tionaire marxistische partij dan maar de leiding heeft...." Volgens vrijdag uit Makassar in Djakarta ontvangen berichten, zijn- twintig opstandelingen gedood en vele gewond tijdens een gevecht tussen 'n militaire eenheid en een bende van de Darul Islam in het district Mad- jene, in Zuid-Celebes. Notarissen zyn er, om zo te zeg gen, altijd geweest, d.w.z. zij, die het zichzelf maakten en zich ais zo danig vestigden, al konden ze nauwe lijks lezen en schrijven. De datum van de officiële in .telling van het Ambt echter kunnen we nauwkeurig bepalen. Het was niemand minder dan Kaerle, by der Gratie Godts, ghekoozen Roomsch Keyzer &c, die ingevolge 't Placaat van 21 maart 1524, 'n einde maakte aan ai 't ge- registreer en het testamenten-opma ken door die self-made notarissen. Hij constateerde, „dat binnen onsen Lande ende Graefschappe van Hol- lant, groot menichte van Notaris sen waren, die hem onderwinden al le manieren van Contracten, Testa menten, Legaten ende andere t' ont- fangen: Ende dat overmits de sim- pelheyt ende onabelheyt van deze Notarissen, of fraude die eenige van hen daar mee gebruyeken, ook dat sommige geen Registeren, Noten en de Prothocollen en houden, ende te duchten is, dat zy in beuren Instru menten Getuygen gestelt zouden mo gen hebben, die tot dien tyde doot waren, waer uyt diversche abuysen dagelycx geschieden, ende vele twis ten ende processen tusschen onze On- dersaten gebeuren, tot heurder groo- ten verdriete, schade ende achter- deele, SOO 1ST, dat Wy ordonnee- ren by dezen: Dat van nu voortaan binnen onzen Landen van Hollant, 'n seecker getal van Notarissen wesen sal". Twisten en processen waren, in die „goede oude tijd" niet van de lucht. Was 't wonder? Als je testament mede-ondertekend door ge- /Sn ?-e a* lan® „doot" waren, n Geschiedschrijver uit die tijd, 'n zekere Simon van Leeuwen meldt, dat er twee honderd jaren voor het Iar„1lg.en „Yan het Placaat, reeds n menigte Notarissen leefden, die er maar, naar eigen goeddunken op los contracteerden en registreerden, hoewel er in d'oude Keuren der btadt Leiden omstreeks 1449 reeds stond aangetekend „dat gene'makin- gen van uiterste wille mochten be staan ten zy dezelve waren beze geld met twee Schepenen Zegels en met des Stadts Zegel". OPENBAARE INSTRUMENTE Eerst in 1565 deed de stad Am sterdam, volgens die van Leeuwen de eerste „nominatie" van een be paald getal notarissen, n l. van vijf personen, onder wie drie Secretaris sen van die Stad. 't Redigeren van 'n laatste wil was in die tijden niet eenvoudig. Ziehier 'n specimen van wat men te horen en als men kon, te lezen kreeg: „In den Name Gods. Amen. By desen openbaare Instrumente zy kondt ende kennelyk, dat in den Jaare ons Heere duysent vyf hon- dert negen ende veertig, stile com- muni, ter sesde indictie, den XII dag in Januario, 't Pausdom ons alreheiligsten in. Christo Vaders, ende hun Heere Pauli, door Gods Voorzienigheit Paus van Roomen, den derden van zyn Naame. in zyn XV. Jaare, ende des Roomschen Keizer Caroli den vyfde van dien name, in zijn Key- serryk XXX, ende van zynen Ryc- ken van Castilien ende anderen XXX1111. ter preferentie van my Notaris Publyk, by den Hove van Holland geadmitteert (n.B. zonder enige melding te maken van de plaats zijner residentie zoals 't volstrekt gedaan moest worden) en de getuygen naar geschreven, com pareerde in properen Persone Ael- lik Gerrits dogter, veduwe wylen Willem Jansz van der Bies, gaande staande, haar verstand, reden, me morie. zeer wel gebruykende, ende heeft in der beste forme als 't zelve best naar den geestelyken wereld- lyken Rechten, ofte naar der Cos tume van den Lande zal mogen subsisteren, gemaakt ende geordi- neert &c." Dan komen de namen der getui gen en 'n toelichting in Latijn, waar van men duizelt. Dit „Instrument" werd volgeplakt met Zegels in groene was gedrukt ,,'t Wel schijnt geschied te zijn in navolging der Romeinsche Getuigen, die de Testamenten met hun Zegel of Merk bevestigden". Hoeveel tijd het opmaken van zo'n testament vorderde is niet bekend. We kunnen ons echter indenken, dat 'n erflater, onder 't voorlezen van dat „Instrument", op de loop is ge gaan: „Dan liever helemaal geen tes tament!" Veie Bergenaren zullen zich herinneren, dat ik in 1928 een poging heb gedaan „Het Kanaal" over te zwemmen. Die poging had geen resultaat, omdat ik, na meer dan drie uren te hebben gezwommen, werd overvaren door een volgboot. Deerlijk geha vend ben ik uit de strijd tevoorschijn gekomen en ik heb het niet meer in mijn hoofd gehaald nog een tweede poging te wagen, ofschoon ik me er altijd op kan beroepen een „bonk van een kerel" te zijn geweest. Nu wil ik me richten tot Maria Meesters, die van de Butlin-organi- satie toestemming heeft gekregen om aan de race deel te nemen. Proficiat Maria. Het doet mijn Bergse hart goed te vernemen, dat er een Bergenaar een grote prestatie wil gaan leveren. Ik heb gelezen, dat Maria Meesters een tocht heeft gemaakt van het Goese Sas naar Ber gen op Zoom. Die tocht is niet te vergelijken met een kanaalrace al doet de afstand dat enigszins vermoe den. Er zit in zo'n tocht een stukje kanaalrace, want het nemen van de ,,Gorishoek" valt niet mee. Je zwerft daar een paar uur in het water en je hebt het dan stellig niet gemakke lijk. Je wordt door diverse stromin gen omgegooid en ie beleeft iets van de echte kanaalsfeer. De kanaalsfeer is immers de sfeer v. d. stromingen. Ik heb dat zelf mogen ervaren en ik moet zeggen, dat het een zeer merk waardige ervaring is geworden. De stromingen zullen ook bij de kanaaltocht van Maria Meesters een zeer grote rol spelen. Niemand weet dat beter dan de zwemmer of de zwemster zelf. Zwemmers en zwem sters weten ook, dat het niet een voudig is om van het Goese Sas naar Bergen op Zoom te zwemmen. Ma ria Meesters heeft deze tocht vol- eisen, die de tocht Goese Sas-Bergen stelt. Heb ik het goed, dan heeft Maria het tijdens deze grote oefentocht ze ker niet gemakkelijk gehad, want het water was maar 15 graden Celsius. Ik heb onder gunstiger omstandighe den gezwommen. Zo bezien wint het record aan waarde. Daartegenover staat, dat ik destijds zwom toen het springtij was. Insiders zullen weten dat dan vooral Gorishoek een ware hel is. bracht en de moeilijkheden overwon nen. Dat verschaft mij een zekere geruststelling, ofschoon ik het niet zo belangrijk vind, dat tijdens deze tocht mijn record is gesneuveld. Ja, het is waar, ik was blijkbaar nog altijd hou der van dat record! Het komt erop aan, vast te stellen hoe de lichamelijke conditie van Ma ria is geweest. Ik vraag me af of het meisje in staat vftas de tocht nog een keer over te zwemmen en nu kan worden opgemerkt, dat dit toch wel erg veel is gevraagd. Men mag niet vergeten, dat een kanaalrace enorme hoge eisen stelt aan de lichamelijke re hoogte zijn te vergelijken met de Alles bij elkaar mag ik geloven, dat Maria Meesters uit 't goede hout is gesneden. Ik heb me op de hoogte gesteld van de trainingsmethoden, die zij heeft gevolgd. Ik weet, dat er ijve rig is getraind en dat er hard, zelfs zeer hard is gewerkt. De kanaalrace is echter ook zo hard als een bikkel. Molentour Leivedorp- Nieuwdorp De Molentour staat voor de eerste keer op het Zeeuwse wielerprogram. Deze wedstrijd voor amateurs onafhankelijken, over 120 km. wordt georganiseerd door het wielercomité Lewedorp en werd in handen gesteld van „Theo Middelkamp". Hij wordt verreden op zaterdag 4 augustus a.s. Los van 't individuele klassement, met prijsklasse I, zal er een van de grotere Noord-Brabant se verenigingen worden uitgenodigd om in een ploegenklassement een wisselbeker te betwisten. De organisatie Lewedorp spaart tijd. moeite noch geld om van deze wedstryd iets byzonders te maken De route voor deze wedstrijd loopt vanaf Oude Rijksweg (start-fin.) Le- wedijk - Kasteelweg - Molenweg (ronden van plm .4 km.). MULO-EXAMENS TE GOES Het diploma A ontvingen de da mes L. de Kraker, Zaamslag x; A. Geene, Terneuzen x; S. de Kramer, Schoondijke x; H. van Vlaanderen, Vlissingen x; M. van Wingerden, Vlis singen x; H. Verschoor, Terneuzen x; A. Oppeneer, Terneuzen x; W. Fran- cke, Grijpskerke x; T, Franse, Mid delburg x: E. Geerse, Serooskerke W x; W. Sinke, Vlissingen x; A. de Klerk, Vlissingen x; A. van Beuse- kom, Middelburg; M, v. Geelen, Mid- idelburg x; J, Jongman, Middelburg; A. v.d. Kop, Middelburg; L. de Graaf, Middelburg x; M. Goverse, Middel burg x: C. Naeije, 's-H. Arendskerke; J. Buys, Middelburg en de heren J. Lako, Breskens x; P. Sinke, Koude- kerke x; D. Verstraten, Zaamslag x; P. van Elven. Wissenkerke; J. Kou- wer, Kamperland; J. Lauret, Hoek; C. van Ham, Zaamslag; W. Schroe- vers, Middelburg en J. Bastiaanse, Middelburg. Het diploma B verkregen de dames W. Wattel. St. Laurens; J. Bezuijen, .Zierikzee en M. Geleijnse, Zonnemai- re en de heren H. Elenibaas, Zaamslag; D. Wattimury, W, Souburg x; L. Ver- couteren, Hoek en D. Tazelaar. Kats. x tevens geslaagd voor midden standsdiploma. De vereniging van voetbaloefen- meesters in Nederland, die deze week haar jaarlijkse studiebijeenkomst te Lunteren houdt, heeft naar het secre tariaat van deze vereniging meedeelt, een protest bij de K N.V.B. ingediend tegen de houding van Max Merkel. De bondscoach van de K.N.V.B. zou nl. vrijdag 6 juli naar Lunteren ko men, om een demonstratie voor de Nederlandse oefenmeesters te houden. In een telefonisch onderhoud met de heer G. Kruyver. voorzitter van de technische commissie van de K.N.V.B. deelde deze de oefenmeesters mede, dat de heer Merkel vermoedelijk niet zou komen, omdat naar het oordeel van de heer Merkel de vereniging van oefenmeesters niet over mensen be schikte. die in staat zouden zijn de door hem, Merkel, te doceren oefen stof goed uit te voeren De voorzitter van de vereniging van oefenmeesters, de heer de Bois deelde daarop de heer Kruyver mede, dat o.a. de oud-internationals Arie de Vroet. Kick Smit. Bas Paauwe, Otto Bonse- ma. Gerrie Stroker aanwezig waren. De heer Kruyver zou nog contact op nemen met de andere leden van de technische commissie, maar vrijdag morgen kwam het bericht v.an de K.N.V.B. dat de heer Merkel vermoe delijk niet zou komen, hetgeen ook niet geschiedde. De vereniging van voetbaloefen- meesters voelt zich nu zo heet het in het schrijven aan de K.N.V.B. Successen van Bruinvis in Kortrijk „Bruinvis" uit Sas van Gent heeft als enige Nederlandse zwemclub deel genomen aan internationale wedstrij den te Kortryk in België, waarin voorts ook Belgische en Franse clubs uitkwamen. De polowedstryd werd een succes voor de Sassenaren. want zij versloegen de Kortrijkse Zwem- kring met 52. Bij de individuele nummers boekte Wim de Vries een overwinning op de 200 meter schoolslag heren in 3.12.4, terwijl hij tweede werd op de 100 me ter schoolslag jongens in 1.26.9. Willy de Bruyn werd op de 100 meter vrije slag dames eveneens tweede in 1.23.-. Ook in de estafettes kwamen de Sassenaren uitstekend voor de dag. Zij eindigden als tweede op de 4 x 50 meter wisselslag heren en de 3 x 50 meter wisselslag dames, terwyl zy bij de 3 x 50 meter wisselslag jongens op de vierde plaats beslag legden Brabant won zuidelijk waterpolotoernooi Het waterpolotoernooi tussen de vertegenwoordigende zeventallen van Limburg, Brabant en Zeeland, dat te Kerkrade werd gehouden, Is op over tuigende wijze door Brabant gewon nen. De Zeeuwse ploeg kwam tegen Lim burg tot een behoorlijk resultaat, want de ontmoeting eindigde in een 5—5 gelijk spel. De Zeeuwse jongens wer den echter door Brabant met 9—0 ver pletterd. Ook op Limburg behaalde Brabant een grote overwinning (81), zodat de eindstand was; 1 Brabant; 2 Limburg; 3 Zeeland. ZOWEL WILNO ALS WILL VAN ZOELEN zullen het komende sei zoen uitkomen in de landelijke overgangsklasse tafeltennis. De com petitie begint half september en de wedstrijden zullen alle op zater dagen worden gespeeld. Handboog- kam pioenschappen in Zeeland Ook de tweede en laatste wedstrijd om het kampioenschap van Zeeland handboogschieten werd door C.Geus van de vereniging „Juliana" uit Kwa- dendamme gewonnen. Dete verover de hiermede zijn derde kampioen schap, want ook in de jaren 1951 en 1952 wist hij deze titel te behalen. In deze wedstrijd over 40 pijlen liet Geus 279 punten noteren. Hij liet hiermede zijn grootste concurrent M. Steenbakker, die in de eerste wed strijd slechts 8 punten achterstand had, 6 punten na zich. De heer Steen bakker werd dus tweede in dit kam pioenschap met een achterstand van 14 punten in totaal. Llndenberg, Zeeuws kampioen 1955, die in de eerste wedstrijd de derde plaats bezette met een achter stand van 9 punten, kwam deze keer geblesseerd in de stryd, In de loop van de week had hy namelijk zijn pols gekneusd. Dit was erg jam mer, want de strijd ging nu in feite nog slechts tussen Geus en Steen bakker, welke ten voordele van Geus werd beslist. Tevens werden verschoten de klas sekampioenschappen. Door zijn kampioenschap van Zee land werd C. Geus tevens A-klasse kampioen. B-klasse kampioen werd L. Geus van „Juliana" te Kwaden- damme. C-klasse kampioen werd W. Geijs van „Soranus II" uit Hein- kenszand en jeugdkampioen van Zee land is geworden C. Steenbakker van „Juliana" uit Kwadendamme. Deze 4 kampioenen zullen Zeeland op 5 augustus a.s. op de klassekam pioenschappen van Nederland verte genwoordigen. Het Zeeuws record handboogschie ten over 20 pijlen werd in deze wed strijd gebroken door C.D. Raas van „Soranus II" uit Heinkenszand en kwam op 156 punten. Dank zij de ze prestatie bracht Raas het In de ze wedstryd tot een prachtige 4e plaats. zeer gedupeerd, beledigd en in haar eer aangetast, omdat in de ogen van de heer Merkel en blijkbaar ook in die van de heren van de technische commissie, de Nederlandse oefenmees ters een stel figuranten zijn De vereniging van oefenmeesters, die elk jaar een studiebijeenkomst houdt om door het uitwisselen van gedachten over het demonstreren van oefenstof op technisch en taktisch ge bied, alsmede door het houden van lezingen enz. de kennis van de leden te verbreden, is ernstig teleurgesteld door de geringe medewerking van de zijde van de K.N.V.B. Tot zover t mededeling van het secretariaat van de vereniging van oefenmeesters. GOES, 6 juli Fruit: Jucunda exp. 146.30-149.50, 2 130.25 afw. 46, Mad Moutot exp. 143.40 2 130-95 afw, 45, Climax exp. 141.80 2 109, aardbeien p doos 1 38-52 2 26-38 p. kg. 1 157-163 2 63-149, rode bessen p. doos 1 15-25 tie: eise'ft, "diemaar tot op zeke-~ 2 13-15 p. kg. 1 72-85 2 37-74, fram bozen p. doos 1 25-42 2 14-23, Br, Bruine p. doos 2 19-23, Early Rivers p. kg. 2 76-82, Hollanders p. kg. 2 79 95, meikersen p. kg. 2 53-62, perziken p. st. 6-20. Groenten: kropsla Al 3-5 A2 3, bloemkool A2 33-42 BI 25-31 afw. 21-29, komkommers Al 12-19 BI 11-13 Cl 8-11, doperwten 23-41, tuin bonen 15-20, dubb. pr.b. 150-170, stam- snij-b. 95-110, stoksnijbonen 160, gr. sav.kool 3, spitskool 5-6, postelein. 17 29, spinazie 15-19, peulen 120-140, wor telen 15-35, kroten 4-5, bosselderij 9-13 (Atletiek) Zeeuwse titelwedstrijden De Zeeuwse a tletiekkain pioen schappen, welke heden zaterdag en zondag op de sintelbaan te Vlissin gen worden gehouden, beloven dit maal iets zeer bijzonders te worden, in de eerste plaats, doordat de Zeeuwse atletiek dit seizoen een geweldige stijging heeft meegemaakt. Daarbij komt nog, dat op 15 juli in Kempe (Duitsland) de ontmoe ting tussen Rijnland en Zuid Neder land plaats vindt en in de Zuidneder landse ploeg zullen zeker de Zeeuw se prominenten worden gekozen. Het bezoek van bondscoach Grootewal wijst ook in deze richting. Er wordt dus ditmaal niet alleen gestreden om de Zeeuwse titels, maar ook om een plaatsje in de vertegenwoordigende ploeg. Ook de vijf jeugdige Vlissingers, die op 15 juli zullen deelnemen aan de Neder landse jeugdkampioenschappen, kan men zondag aan het werk zien. Voor de sportliefhebbers een uit stekende gelegenheid, om nu eens het puikje van de Zeeuwse athletiek op één dag aan het werk te zien Vier elftallen van Vlissingenpromoveren De eerste vier elftallen van de VC Vlissingen behaalden dit jaar het kampioenschap van hun afdeling. Voor het tweede elftal betekent dit promotie naar de reserve eerste klasse, welke echter eerst het vol gend jaar zal worden samengesteld. Hierdoor zag het er naar uit, dat geen enkel kampioenselftal kon pro moveren. De KNVB heeft thans echter be sloten, om het derde elftal van Vlissingen te laten promoveren naar de reserve tweede klasse, zodat Vlissingen het komende seizoen zo wel met haar tweede als derde elf tal in deze klasse zal uitkomen. Hierdoor wordt het tevens moge lijk, dat het vierde elftal promoveert naar de reserve eerste klasse van de afdeling Zeeland, omdat het de opengekomen plaats van het derde elftal kan innemen. Twee wielerkoersen te Zuiddorpe In plaats van de traditionele ker- miskoers die door het onvoldoend be rijdbaar parkoers is komen te ver vallen, zijn er in de vergadering van de Supportersclub „de Zwaluw" in overleg met het Fancy-fair comité, nu toch twee wielerwedstryden uit geschreven. Zy worden verreden: èèn op 15 augustus ten bate van de Fancy-fair en èèn op 26 augustus op Molenhoek- kermis. Beide wedstrijden zijn voor nieuwelingen. KAPELLE, 6 juli Export- en in dustrieveiling: frambozen voor vat- levering 135.90, aardbeien z. dop: Jucunda exp. 146.80-151.70 2 140.05, Mad. Moutot exp. 145.70-146.20 2 140.95, Climax exp. 154 2 150.05, Mach. Fruh. 2 138.50, Regina 2 138.50, afW. aard beien 101.10. Kersen: Early Rivers 82-108 2 46-80, meikersen 2 76, Vr v. Werder 1 91-100 2 50, frambozen p doos: Mall. Prom. 1 29-54 2 26-33, aard beien p. doos: Climax 1 40-60 2 26, Mad. Moutot 1 43-52 2 38, Regina 1 35-42 2 20, Mach. Fruh. 1 32 2 26, Soltwedel 1 54 2 28, Bowa 2 32-39. Ydun 1 46. aardbeien p. kg. 1 149-176 2 88-121, perziken 1 24-33 2 6-12, rode bessen p. doos: Jonkh. v. Tets 1 17-24 2 11-17, Prolific 1 21-29 2 12-16, rode bessen p. kg. 45-62, aardappelen 1 11 10, driel. 4-6, kriel 2-3. Groentenvei ling: kropsla 3. doperwten 49-50, kom. kommers 15-16. bloemkool 18-34, ra barber 9-12, spitskool 4-7, bospeen 16, peulen 77, dubb. princ.b. 141. LEEUWARDEN, 6 juli Aanvoer 90 stieren 3,00-3,25 p. kg. slachtgew 125 slachtkoeien, le kw. 2,65-3,35 2e kw. 2.40-2,64 3e kw. 2,20-2.39, 484 melk. en kalfkoeien 600-1095, 125 pinken 425 525, 282 graskalveren 160-310, 242 nucht., kalveren 50-70, 262 vette- en weidesehapen 85-125, 510 lammeren 65-82, 245 vette varkens, oude varkens 1.60-1,75, vette biggen 1,62-1,70, zou ters (tot 93 kg.) 1,80, 330 biggen en lopers, biggen 38-54, lopers 55-98, 29 bokken en geiten, geen notering. 119 paarden 500-975 totale aanvoer: 2783 Overzicht: Stieren aanvoer kort, stem. ming willig, pryzen hoger. Melk- en kalfkoeien aanvoer kart, stemming beter, prijshoudend. Pinken aanvoer kort, stemming rustig, prijzen gelijk Graskalveren aanvoer kort, stemming vlot, duur. Nucht. kalveren aanvoer kort, stemming vlot, prijzen hoger. Varkens aanvoer kort, stemming lui. Oude varkens en vette biggen hoger, zouters gelijk in prijs. Biggen en lo pers aanvoer kort, stemming rustig, prijshoudend. Schapen aanvoer min. der, stemming rustiger, prijzen ge drukt. Lammeren aanvoer minder, stemming rustiger, prijzen gedrukt. Paarden aanvoer ruim, stemming goed prijzen niet hoger. TERNEUZEN. 6 juli Sla 3, bloem kool A2 30-43 B2 17-27 C 12 B afw. 9-29, gr. komkommers B 24-28 C 16, witte komkommers A 24 B 15-17 8-17. selderij 1-5, Peen 2 13-36, kroten 4,5-6, uien 4-6, sjalotten 2, eerstelin gen bonken 19-24 1 10-18.70 2 5-10 kriel 2-5, andijvie 8, princ.b. 120-132, tuinbonen 11-22, doperwten 16-27, peu len 25-53, kassnijbonen 1.36, Tomaten A 15-20 B2 79 C 70, postelein 41, aard beien p. doos 25-44, p. kg 09-99, rode bessen p. doos 11-37, jorikh. v. Tets p. kg. 37-60, frambozen 26, kersen 65-88 Ministerie van Buitenlandse Zaken, afdeling rehabilitatie Indische oor logsslachtoffers, Nobelstraat 10, 's-Gravenhage. WIJZIGING UREN VAN OPENSTELLING. Met ingang van 15 juli 1956 worden de uren van openstelling voor het) publiek als volgt gewijzigd: Maandag, woensdag en vrijdag, des voormiddags van 9 tot 12 uur. Bezoeken buiten deze uren alleen na persoonlijke oproeping. 284-oo BEKENDMAKING van het ministerie van buitenlandse zaken. De tussen Japan en Nederland on langs gesloten overeenkomst krach tens welke door de Japanse rege ring gelden ter beschikking zullen worden gesteld voor het doen van een uitkering aan burgerpersonen-Neder landers, die - ongeacht leeftyd - tij dens de oorlog door de Japanners in Azië geïnterneerd zijn, is thans van kracht geworden. Tot het doen van bedoelde uitke ringen kunnen derhalve thans de no dige maatregelen worden genomen. Degenen, die tydens hun internering Nederlander waren, doch nadien een andere nationaliteit hebben verwor ven, zijn ook deelgerechtigd. Dege nen, die tijdens de internering Ne derlandse onderdanen waren en thans het Nederlanderschap bezitten, zullen eveneens als deelgerechtigd worden aangemerkt. Naar schatting zal de uitkering, waarvan door Nederland geen belasting zal worden geheven, per persoon ongeveer f 300.-- bedra gen. Het juiste aantal ex-geinterneer- den is niet bekend. Derhalve kan het bedrag, waarop ieder belanghebben de recht kan doen gelden, niet reeds thans worden vastgesteld. Voor de uitkering komen in aan merking: l.Zij, die voor 15 augustus 1945 ge durende tenminste in totaal 6 maan den door de Japanners in Azië geal terneerd zijn geweest. Met interne ring wordt gelijkgesteld, de aanhou ding in gevangenissen of andere als zodanig gebezigde gebouwen, anders dan terzake van strafbare feiten val lende onder het gewone strafrecht. Onder strafbare feiten worden niet verstaan zodanige, welke kennelijk zijn begaan met het doel daarmede de bezetter afbreuk te doen. 2. Zij, die ten aanzien van de duur van internering of aanhouding niet aan het vereiste onder 1. voldoen, doch die ten gevolge van mishande lingen door, of op last van de Japan ners gepleegd, blijvend in hun gezond heid werden geschaad. 3. De gezamelijke erfgename(n) en rechtverkrijgende (n) van de onder 1 en 2 bedoelde personen. Voor de be oordeling wie in aanmerking komt voor deze uitkering, zyn afzonderlij ke vragenlijsten samengesteld voor: a. Personen, die bij de aanvang der internering meerderjarig waren en tijdens de internering geen kinderen te hunnen laste hadden. b. Personen, die tijdens de interne ring wettige, gewettigde of wettelijk erkende natuurlijke kinderen, pleeg kinderen en-of stiefkinderen te hun nen laste hadden. c. Personen, die bij de aanvang der internering minderjarig waren, doch geboren zijn voor 1 juni 1935. Het ministerie van buitenlandse za ken verzoekt alle belanghebbenden zich per BRIEFKAART te melden bij de directie overgangs-zaken Indo nesië (bureau Japanse uitkeringen aan ex-geinterneerden), Hooftskade 1 's-Gravenhage. Door of voor IEDERE ex-geinter- neerde die voor 1 juni 1935 geborefi is dient een AFZONDERLYKE brief kaart te worden verzonden. DRINGEND wordt verzocht op de achterzijde van de briefkaart UIT SLUITEND te vermelden (in bloklet- ters) Naam en voornamen van de ex- geinterneerde. Geboortedatum en - plaats. Huidig adres (volledig). Een der letters A, B, of C als bo- Mannheim 352 (-0,22), Kaub 276 (-0,23) Trier 157 (-0,13), Koblenz 278 (-0,14), Keulen 276 (+0,04), Ruhrort 486 (+0,39), Lobith 1089 (+0,24). Nijme gen 856 (+0,17), Arnhem 865 (+0,13), Eefde 362 (onv.), Deventer 265 (+0,02) Namen la Plante 155 (+0,04), Maas tricht hoofdsluis 4387 (+0,02), Borg haren 3889 (-0,14), Belfeld 1105 (-0,05), Grave 475 (onv.) venvermeld. (om vertraging te voor- zke gr< of C men meent te behoren). komen wordt verzocht nauwkeurig r te gaan tot welke der groepen A, B na Ingeval de briefkaart wordt inge zonden door een nabestaande, dient te worden vermeld tot welke groep de overledene heeft behoord en aan de adreszijde bovendien te worden vermeld: naam, voornamen en adres van de afzender. Na ontvangst van de briefkaart zal aan belanghebbende 'n op zijn-haar groep betrekking heb bende vragenlijst worden toegezonden Met aanmeldingen, welke ingezonden werden voor het verschijnen van de ze publicatie, kan om administratieve redenen geen rekening worden gehou den.

de Stem | 1956 | | pagina 11