André Darrigade reed zijn ploeg naar eerste lauweren PHILIPS TOURELANTIJNEN ORANIETRUIEN KWAMEN MIDDEL MATIG UIT DEZE SNELHEIDSRACE onze Gerrit Voorting beste (snelste) man Wie zal dew WAGTMANS (MET LOOS ALARM) EERSTE ONRUSTSTOKER NA REIMS TOUR BEGON MET KEIHARDE ETAPPE REEDS TWEE UITVALLERS hoofdprijs winnen? Outsiders setten beste beentje voor IN DE ARDENNEN VIELEN EERSTE FERME KLAPPEN DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 6 JULI 1956 Er kon zelfs geen glimlach af Etappe-resultaat TELEVISIE Keuze uit modellen van 495.- tot 1895.- Radio en tv in de Tour Hoge tempo te veel voor de jongeren Hoad en Rosewall Wimbledon- finalisten kwamen AMBT ker, Nolten en Lahaye heb mon wint A n ffrntn mann< LUIK, donderdagavond. Geen Nederlandse overwinning dus in Luik (trouivens ook geen Belgische), waarop ongetwijfeld vele landgenoten hadden ge hoopt en die misschien talrijke hadden verwacht, hoewel het daarop vandaag een poos lang wel geleken heeft. Laat het in tussen een geruststelling zijn u te melden, dat de vaderlandse ploeg over het algemeen goed uit die moordende snelheidsrace te voorschijn is gekomen. Aan de finish hier noteerden wij immers naast een Franse ze ge van de nationale tricolores-equipe in de persoon van André Darrigade, een vijfde plaats voor Gerrit Voor ting en een achtste voor Daan de Groot, zodat de oranjetrui dragers met twee onder de eerste tien vrij goed uit deze eerste veldslag zijn gekomen. Wagtmans was daar niet bij, hoewel hij als „aanvooerder" van de grote groep in de „achtervolging" van de durvers in het weg gevluchte groepje, dat het eerst Luik bin nenviel, een poos van zich heeft doen spre ken. Wouter viel, temidden van de groten uit het rennersveld, wel veertig bij elkaar, de finish-fuik binnen. Met hem waren de Limburgers Nolten en Lahaye, en Wies Stolker. Ongeveer een zestal minuten later passeerden, broeder lijk tezamen, van den Brekel en v. d. Pluym de eindstreep. Dat kon er dus best mee door! Wies van Dongen en Jos Hinsen, niet rap genoeg in deze „etappe voor hazewinden", hebben daarna nog een wijle onge rustheid gezaaid onder de talrijke landgenoten, die de reis naar Luik hadden gemaakt. Van Dongen kwam namelijk een kleine twintig minuten na de winnaar binnenrijden en werd als 91ste geklasseerd. Ruim drie minuten daarop kwam een doodvermoei de Hinsen aan peddelen; zijn plaats in het klassement werd door de jury op nummer 102 bepaald. Niet fraai, maar een lichte troost blijft, dat na de „hekkensluiter" van onze ploeg, nóg achttien afgetobde kerels binnenzeilden. Een dag voor de flyers onder de dwangarbeiders van de weg, waartoe dat bleek vandaag weer eens overduidelijk ook Gerrit Voorting nog altijd be hoort. Roosendaalse Gerrit is van de aanvang af mee in de slag geweest en goed ook, ge tuige de vijfde plaats, welke hij hier in Luik bevocht. De andere „snelle" uit onze ploeg, Daan de Groot, schonk metjsijn acht ste plaats meerdere glans aan de oranje-equipe. Met. twee Nederlanders Hinsen, die allemaal teveel ineens moesten afzien. De vier anderen: Wagtmans, Stol- hebben, teza men met de grote 'mannen uit de andere equipes in de grote groep 't hoofd nogal koel gehouden en zyn mèt Wouter, die zich nog al 'ns tactisch aan de kop van de „meute" nestelde, ferm maar rustig pedalerend, teza- men de finish „fuik" in Luik bin. nengevallen, het aan Stan Ockers overlatend, de sprint van het pele ton te winnen. Grootse daden hebben onze landge noten in deze begin-etappe dus niet verricht, maar de resultaten mogen er zijn, al moeten die voor sommige leden van de ploeg dan ook nogal teleurstellend heten. Maar we staren ons niet bepaald blind op deze aanvangsresultaten! Er volgt na deze prille 223 km nog een reeks van opgaven, die alle kans biedt om zich te herstellen, én voor de favorieten onder hen mogelijkhe den te over om lauweren te oogsten. Etappe-winnaar André Darrigade stuift in Luik, eindpunt van de eerste rit in de Tour '56, over de finish. Erg verheugd ziet de Frans- nationale ras-wegsprinter er, zo te zien, niet uit. En toch liet hij de snelle Schiir en de outsider Robin son (achtergrond) meters achter zich. (Advertentie) 1 Darrigade (Fr.) 5 uur 19 min. 15 sec. (gemiddelde snelheid 41.91 km- uur). 2 Schar z.t. 3 Robinson (gem. Lux. ploeg. 4 Vlaeyen (B.) 5,21,19, 5 Voorting, 6 Barbosa (gem. Lux. ploeg), 7 Lauredi (Z.O.Fr.) allen z.t. als Vlaeyen; 8 de Groot 5.24.49; 9 Barbotin (Fr.) 5,24,51; 10 Adnaen- sens (B.) 5.25.55; 11 Quentin (W.Fr.) ztt.. 12 Guitard (Z.W.Fr.) z.t, 13 de Smet (B. 5,26,41; 14 Ockers (B.) 5 26 43; 15 Picot (W.Fr.) 16 Bauvin (Fr!) 17 Rolland (Fr.) 18 (Defillipis (Italië), 19 Hassenforder; (W.Fr.) 20 ex aequo Forestier (Fr.) Geminiani (Fr) Mahé (Fr.), Mallejac (Fr.) Privat (Fr.), Baffi (It.) Coletto (It.) Conterno (It.) Guidici (It.) Brankart (B.) Close, de Bruyne. Impanis, Janssens, VanGenechten (allen B.) Lahaye, Nolten, Stolker, Wagtmans allen in dezelfde tijd als Ockers. 5.26.43. 70 van den Brekel 5,31,13; 74 van der Pluym 5,31,13; 91 van Dongen 5.37.21. 102 Hinsen 5,40,46. Ploegenklassement 1 Luxemburge gemengde ploeg (Ro binson, Barbosa en Ernzer); 16.07.17 2 Frankrijk (Darrigade, Barbotin en Bauvin) 16.09.49; 3 Zwitseland (Schar, Gret, Luratt) 16,12,41; 4 Ne derland (Voorting, de Groot, La haye) 16,12,51; 5 België (Vlaeyen, Adriaenssens, de Smet) 16.13.55; 6 Zuid Oost (Lauredi, Morar.do, Vitetta) 16,18.00; 7 West (Quentin, Picot, Has senforder) 16.19.21; 8 ex aequo: Italië: (Defilippis, Coletto, Conterno); Spanje (Botella, Morales, Poblet); Noord- Oost-Centraal (Huyghe, Scodeller, Walkowiak), lie de France (Barone, Hoorelbecke, Le Guilly) allen in 16.20.09. 12 Zuid West (Guitard, Huot en Beuffeuil) 16,23.51. Fliffel (Zuid-Oost) en sitek (lie de France) zijn met een vertraging van meer dan de toegestane 10 pet binnen gekomen. Tien glanzende oranjetruien hebben we de hele dag, qua kleur, zien do mineren op de wegen van Reims naar Luik, tussen de honderd en tien van andere naties, die tezamen zo'n beet je de kleuren van de regenboog vorm den. Dat er slechts twee van die zonnige oranjeshirts in de voorste ge lederen zijn geëindigd, was vanmor- gerr-~a3n de "vöet van het Paléis "Van Justitie in de champagnestad, waar de'^avond te voren heel wat kurken tegen de zoldering zijn gegaan (men was er verschrikkelijk gul met het parelende nat) uiteraard niet te voor zien. De samenstelling van het „veld" was immers zeer heterogeen en des wege verkeerden alle ploegen heel erg in het onzekere, toen zij daar bij het Justitiepaleis tussen acht en negen vanochtend zich ter controle kwamen „aandienen". Het vaderlandse ploeg je vormde èèn grote oranjeplek, waarop de zon dartel scheen, doch een fikse wind rond de lendenen tolde. Een nogal uitdagende plek, welke kennelijk fas cinerende uitwerking op de duizen den toeschouwers had, die de fiets- avonturiers adieu kwamen zeggen. In de eerste rijen Ze reden daar van dat controle punt weg in de voorste gelederen, protocolair op de vierde plaats, ach ter successievelijk de Franse, Itali aanse en Belgische nationale ploe gen, stormachtig toegejuicht tijdens hun „defilè" door de belangrijkste straten van Reims naar het eigen lijke vertrekpunt, op de Avenue Jean Jaurès, waar Jacques Goddet, directeur van de Tour, om half elf precies voor de eerste maal de vlag neerhaalde, ten teken dat de zware tocht naar Parijs begonnen was. Die entourage bij zo'n afscheid is in Frankrijk altijd heel vermakelijk De mensen daar weten met hun en thousiasme eigenlijk niet goed raad en ze zouden het liefst de coureurs stuk voor stuk hebben willen om helzen. Die dapperen! Niettemin heb ben zich toch de nodige franse tone len afgespeeld. Daarbij keken de nieuwelingen in de diverse equipes - óók in de onze - zich natuurlijk de ogen uit en later, tijdens het defilè naar de startplaats, kwamen zij diep onder de indruk van het massale applaus, dat hen onderweg bege leidde. Onstuimig begin Dat begin, onmiddellijk na het ver trek, is zeer onstuimig geweest. In feite was dat de laatste jaren steeds het geval maar vandaag werd wat dit betreft, toch wel een summum bereikt. Wat niet is gebeurd? Wel, men meende in zijn „onschuld", dat het wel de Belgen zouden zijn, die in deze eerste etappe de toon aan gin gen geven. Zo'n overwinning in Luik, op eigei bodem, was zeker niet te versmaden, dacht men. Enfin, ge weet het reeds, het zijn de Fransen geweest, de mèèr dan welke andere ploeg .zoals nu is gebleken wild wa ren op bqgin-succes. Darrigade heeft door in Luik te triomferen, la douce France dolgelukkig gemaakt en Jacques Goddet tevreden in de han den doen wrijven, niet in de laatste plaats vanwege de oplage van (zijn) l'Equipe Het is een soort snelheidrace ge worden; kon dat zijn, omdat de zeer straffe wind de coureurs voor een goed deel in de rug blies. onder de eerste tien hebben wij deze eerste dag dus ongetwijfeld een uit stekend figuur geslagen. Pechvogel streek neer Als vanouds is de beruchte pech vogel weer in de lucht geweest. Leo van der Pluym, de sympathieke jon gen uit Dussen - Benjamin van de ploeg met zijn 21 lentes - werd er door besprongen, toen hij, zo lekker meepedalerend met Roosendaalse Gerrit, in de groep der vluchteling- gen van „het eerste uur" lag. Eer zuchtige jongens, die de kans wil den grijpen om reeds in het prille begin hun supporters unieke stof tot opwindende gedachtenwisseling te le veren. Hoge gemiddelden Nu het zo hard ging - gemiddelden van 45 km per uur waren heel ge woon en tijdens de afdalingen in de Ardennen, werden snelheden van 65 km geregistreerd,- was er voor pech vogel van der Pluym geen kijk op, dat malheur spoedig genoeg te kun nen herstellen om weer mee terug aan de kop te geraken. Jammer voor hem, maar ook voor Voorting, die nu „moederziel" alleen dóór moest, zat er dus voor de Dussenaar niets anders op dan aansluiting zoeken in het grote peleton, dat hij later nog eens moest laten gaanEvenals van den Brekel en van Dongen en ft SHRi Dit is het Philips televisietoestel 14 TX 113 A. de hoofdprijs uit dc Tour de France prijsvraag van dit blad. Met dit universele apparaat kunt u niet alleen de Nederlandse televisie-uitzendingen ontvangen, maar ook rechtstreeks de Belgi sche, Duitse en Franse program ma's volgen. Een Philips televisie-apparaat brengt nationale en internationale evenementen in uw huiskamer, naast boeiende films, spannende televisiespelen en amusementspro gramma's. En het televisie-jour naal geeft u heet van de naald in beeld en geluid al wat er voor in teressants in binnen- en buiten land gebeurt. Tijdens de Tour de France zijn er geregeld filmrepor tages van dit spannende evene ment. Een Philips televisie-appa raat met het Selektronisch Brein zorgt voor een betrouwbaar en glashelder beeld Zie t op zijn best met DE BELGISCHE ploegleider is als een van de fierste mannen uit Reims vertrokken. Hij stapte zijn auto in na in een plechtige toespraak tot de journalisten te hebben verklaard: „De Belgen MOETEN nu de Tour winnen. Ais het nu niet gebeurt, ko men wij nooit meer voor de Tour zege in aanmerking." DE NOORD-OOST-CENTRAAL-ren- ner Max Cohen weet niet veel goeds meer te vertellen van het Franse le ger. Juist voor hij in de Tour zou starten werd hij onder de wapenen geroepen. Max werd vervangen door Roger Chupin, die het met „zijn" rugnummer (73) gaat proberen. DRIEVOUDIG Tour-winnaar Loui- son Bobet behoort tot de eerste uit vallers, al moet er schielijk bij: in de volgerskaravaan. Vriend Bobet was als verslaggever gecharterd door een blad, dat echter enkele dagen voor de start, wegens vals nijpend geldgebrek over de kop ging. Het moest dus verslaggever Bobet zijn ontslag geven. Vermoe delijk, .-.maakt Louison een dikke kans voor een andere krant aan het schrijven te kunnen gaan. HUGO KOBLET, winnaar van de Tour in 1955, dit jaar géén deelne mer, heeft voorspeld, dat vóór Bor deaux (waar de 10e etappe begint) geen favorieten op de voorgrond ko men, We zullen zien of Hugo, die ook aan de Ronde van Nederland mee doet, het aan 't rechte eind heeft. LEON LE CALVEZ, leider van de Franse Westploeg, wist te vertellen dat zijn equipe er een van „gehar de" is. Het zal nodig zijn ook DE SPANJAARDEN, die het vlieg tuig als vervoermiddel prefereerden 't zit er aan bij die mannen zijn als laatsten in Reims gearri veerd. Als dat in de Tour óók zo gaat JEAN MALLEJAC ge kent hem nog van vorig jaar heeft een groot deel van de afstand Parijs- Voorivedstrijden te Luik In afwachting van de aankomst van de Ronde van Frankrijk zijn in Luik wedstrijden gehouden achter scooters in twee manches. De eerste manche werd door Louison Bobet gewonnen. Wim van Est werd achtste. De twee de manche was voor de Belg Rik van Steenbergen. In deze manche bezette van Est de derde plaats. In het eind klassement werd Bobet nummer één. Reims de benen los gefietst achter een auto, bestuurd door zijn vrouw... DE PARIJSE gemeenteraad staat al klaar om de leden van de Tourclub, die zaterdag 28 juli in de „ville lu- mière" behouden terugkeren, officieel op het stadhuis te ontvangen. Was het alvast maar zover t Vandaag is de aankomst van de Tour in Rijsei te beluisteren op Hil versum I (402 m.) Tussen vier en vijf uur gaat Cottaar aan het praten Om 18.20 uur volgt de herhaling en om 21.30 uur de traditionele nabe schouwing. De televisie krijgt de Tour om 22.15 uur op het scherm, wanneer een film overzicht van de tweede étappe wordt uitgezonden (Van onze speciale verslaggever.) LUIK, donderdagavond. Onmiddellijk na de officiële start, aan de rand van de stad, ging de naam van Wout Wagtmans al door de rijen- Het bleek loos alarm. Na 5 km. fietsen bewoog de troep zich weer in een keurig carré, als één geheel over de fraaie asfaltweg. Het tempo, dat rond de 55 km. per uur lag, leek wel wat hoog om een ont- .snapping mogelijk te maken. In het wat stijve stadje Rethel, na 36 km., snelde Daan de Groot het eerst langs de vliegende con trole. Even verder, nadat 41 km. waren afgelegd, probeerde de enige Engels man in deze Tour, Brian Robinson, van de gemengde Luxemburgse pïoeg, te ontsnappen Hij slaagde slechts ten dele, want hij werd ingehaald. Maar toch legde de lange Brian hier de basis voor een zeer eervolle plaats in de uitslag van de étappe. H(j begon aan een zware taak, die hem ook de prijs voor de strijdiustigstc renner zou opleveren. Bovendien begon met deze damarrage van de Engelsman de geschiedenis van deze étappe. Nederland was aanvankelijk verte genwoordigd door drie man, Wagt mans. Voorting en van der Pluym: later viel Wagtmans terug. Na 50 km., toen het terrein wat heuvelachtiger werd en het tempo iets daalde, ont stond er een kopgroep van negen man, bestaande uit Robinson, Lauredi, Dar rigade, de Nederlanders Voorting en van der Pluym. de Belg Vlaeyen. de Portugees Barbosa de Italiaan Baffi en Waikowiak van Noord-Oost-Cen traal Frankrijk De voorsprong be droeg aanvankelijk niet meer dan 80 seconden, maar er werd hard aan ge- trokken om da win»t te vsrirotsn. Robinson dan werd ingehaald door de „rebel" uit enkele vroegere Ron den, Nello Lauredi van de Zuid-Oost ploeg. Dat scheen ploegleider Marcel Bidault van de Frans nationalen te misha.u-n Hij stuurde er de bekwame sprinter Darrigade achteraan, maar Darrigade kon niet verhinderen dat hij een aantal andere krijgsbelusten in zun kielzog kreeg. Intussen had de regionaal Tonello zich uit de meute losgemaakt om Walko wiak te steunen. Hoe hard het er vooraan aan toe ging, blijkt uit de volgende situatie: na 60 km. op kop 8 man met Voorting: op 1 min. Tonello; op 1,45 sec. het pe loton. Na 75 km. op kop de acht man; op 1 min. Tonello; op 3 min. 35 sec. het peloton, waarin Nolten, (die ook nog een poging had gewaagd) en van der Pluym waren teruggekeerd. Eten en drinken. In razende vaart rolde het renners- pak aan op de eerste verzorgingsplaats te Rocroi, 89.5 km van de start. On middellijk na de bevoorrading bleek de alleen worstelende Tonello nog maar 30 sec. achter de aanvoerders te vertoeven, die hij vervolgens te pak ken kreeg. Daarentegen verloor het peloton kostbare tijd tijdens het ge drang om de voedselzakjes in de boch tige straten van Rocroi. Er waren nu al uitlopers van de Ardennen te over winnen en tijdens dat karwei, dat nog maar een begin mocht heten, keek de grote groep reeds tegen 5,5 min, aan! In de kopgroep was inmiddels een wijziging gekomen. De Italiaan Baffi was eruit geraakt en de taaie Zwitser Schar kwam er voor in de plaats. De negen belangrijke namen luidden nu: Voorting. Vlaeyen, Barbosa, Lauredi, Robmson, Darrigade, Schar, Walko wiak en Tonello. Te Sagtigni, in het dal van de Maas, draaiden de wielen nog altijd in to meloze vaart en de kopgroep lag hier 20 min. vóór op het officiële tijdsche ma, het peloton een kwartier. De grens gepasseerd In het grensplaatsje Heer aan de Maas bedroe* het tijdsverschil tussen de voorsten en de grote groep 7 min. 45 sec. De windingen in de heuvels van de Ardennen werden talrijker en moeilijker. De in zijn eentje tussen de twee groepen zwevende regionaal Hoorelbeke ondervond daar de on prettige gevolgen-van. Ook in de kop groep vielen slachtoffers. Tonello, die zich zo vurig had geweerd om er in te komen en ook Walkowiak. moesten de aansluiting verbreken. Terwijl en kelen een ogenblik van zwakte toon den, probeerde de Belgische kampioen Vlaeyen te demarreren. Hij passeerde als eerste de bekende hoge kloof en de steile rotsen van Dinant (150 km. van de start) maar de Belg hield het niet vol. Vervolgens viel Robinson nog eens aan en ditmaal kreeg hii Darrigade en Schar aan ztfn wiel. Gerrit Voor ting kon niet meekomen en moest in gezelschap blijven van Lauredi, Bar bosa en Vlaeyen. Het grote rennersveld telde bij de tweede ravitaillering, te Ciney (165 km.) meer dan 10 min. achterstand op drie aanvoerders. Dat nam niet weg, dat het peloton nog een half uur vóór lag op het tijdschema van direc teur Goddet. Toen Gerrit Voorting en zijn gezellen 25 k.m. voor de finish de stand van zaken opmaakten wisten zij, dat zij 1 min. 40 sec. op hun vroegere strijdmakkers uit de aanvalsspits hadden ver loren. Voor de nog altijd zwe vende Tonello bedroeg het ver lies 7 min. 10 sec-, voor het voort varendste deel van het peleton 7 min. 33 sec. en voor de rest 8 min. 15 sec. en meer. De eerste gele trui ,.De eerste gele trui is geld waard", luidt het parool in de Tour de France. Zo dacht het drietal uitlopers er ook over. Op het circuit aan de Quai des Ardelles. dat een lengte heeft van 1.7 km., vochten zij een scherpe strijd uit om de sprint-overwinning. Specialist Darrigade moest die strijd wel win nen, daartoe had zijn oloagleidar hem. na goed 40 km. immers al achter Ro binson aan laten jagen. Twee min. 14 sec later dan het suc cesrijk trio kwam het groepje Voor ting binnen; onze landgenoot schouder aan schouder met de Belgische kam pioen, maar officieel op de vijfde plaats. Geen grote teleurstelling ove rigens voor de Roosendaler, voor wiens recuperatie-vermogen na zijn ernstig ongeluk in de Tour van liet vorig jaar. men groot respect moet hebben. Barbosa en Lauredi snelden vlak na hen over de eindstreep en er werd voor de vier renners, dezelfde tijd ge noteerd. Waardering dwong ook Daan de Groot af, die zich ongeveer 25 km. voor het eindpunt van de hem bege leidende groep had gedistancieerd en een dolle achtervolging, met Barbo tin op de hielen, beloond zag met de achtste plaats. Enige angst heerste er over het lan ge uitblijven van Jos Hinsen. Hij kwam 21 min. 31 sec na de winnaar, echter nog ruimschoots op tijd, binnen, om zich als Toerrenner te handhaven. Dit gelukte niet aan de regionalen Lucien Flifel van Zuid-Oost en Henri Sitek van de lie de France, die op de eerste de beste dag van de Ronde al na het sluiten van de controle arri veerden en dus de trein naar huis kunnen nemen. Maagsloornis Piet van de Brekel en Leo van der Pluym zijn op het laatste gedeelte bij hem gebleven. Wies van Dongen klaagde over zijn maag. Voor de start in Reims had hij veel water gedron ken. Hfi was ervan overtuigd, dat zijn maag 't vele vocht niet normaal heeft kunnen verwerken. Jos Hinsen, geen renner met klimcapaciteiten, heeft op de laatste 70 km. vóór Luik moeten lossen. Hij had last gekregen van ste ken in de zij. vanwege de geforceerde krachtsinspanning in het heuvelland van Givet en Dinant, welke hem par ten ging spelen. Nolten achteraan! De wedstrijdleiding maakte later bekend, dat Jan Nolten niet tot de groep renners behoorde, die op de 20ste plaats ex aequo werd geplaatst met 5.26.43. doch tot de renners, die met 5 uur 31 min. 13 sec.de 65e tot de 89e plaste bezetten. In de finale heren enkelspel, welke vrijdag (heden) wordt gespeeld, zul len twee Australiërs n.l. Lewis Hoad en Ken Rosewall elkaar ontmoeten. De „top seeded" Hoad bereikte de eindronde door een 3-6, 6-4, 6-2, 6-4 zege op de Amerikaan Ham Richard son in de halve eindstrijd. Hoewel de Australische crack, die-favoriet voor de titel is, de eerste set met 3-6 ver loor, Was hij ongetwijfeld de meer dere van de man uit Louisiana. De meeste punten veroverde hij door zijn uitstekende service een paar „aces" kwamen van zijn racket en bijna niet te retourneren drives. Een verrassing was de onttroning van de titelhoudster Louise Brough. In de halve finales werd zij door haar landgenote Shirley Fry met een drie sets nederlaag 6-4, 4-6, 6-3 naar de kleedkamers verwezen. Louise Brough kon geen antwoord vinden op het ge degen baselinespel van haar rivale. Pat Ward vond in Angela Buxton haar sterkere. Zij kon slechts- zelden controle krijgen op de groundstrokes bij deze slechte weersomstandigheden. De uitslagen luidden verder: Halve finales heren dubbelspel: Piet- rangeli en Sirola (It.) vers! Cooper en Fraser (V.S.) 6-4, 6-4, 8-6. Gemengd dubbelspel, kwartfinales: Shirley Fry en Seixas (V.S.) versl. mevr. J. Drobny en Drobny (G.B.- Egypte). Althéa Gibson en Mulloy (V.S.) versl. mej. F. Muller en Ander son (Austr.) 1-6, 6-1, 6-2. Darlene Hard en Howe (V.S.-Austr.) versl. Pat Ward en Fraser (G.B.-Austr.) 6-4, 8-6. Vmmels op transferlijst MVV heeft de volgende spelers op de transferlijst geplaast: A. Ummels, N. Aardening en H. Veugen. Albert Ummels, de linksbuiten van MW, liet zich op eigen verzoek op de lijst plaatsen. Het is niet uitge sloten, dat hij het komend seizoen voor Rapid JC gaat spelen. Zeiwedstrijden op Braakman Met een veertiental cadetten (type zeiljacht) zullen jongeren van de Royal Belgian Sailing Club te Gent zaterdag- en zondagmiddag bij wijze van proef zeilwedstrijden houden. Finialist Rosewall ||iiii „Hoe is het mogelijk, dat ik zo'n bal mis!", zat de Australiër Ken Rosewall op één knie te mopperen, nadat hij in zijn partij tegen de Amerikaan Vic Seixas in de halve finale van het Wimbledon-Jcompi- oenschap heren-enkelspel een ge makkelijk houdbare bal had laten passeren. Niettemin bereikte hij de finale, tezamen met Hoad.

de Stem | 1956 | | pagina 3