9250 Speelterrein voortdurende zorg voor de gemeente Programma in Zeeland Tweede Goese fruitcorso trekt op 15 september Een levende aap Op Borgstellingsfonds wordt nog vaak beroep gedaan F. du Bois te Terneuzen jubilerend „spoorwegman" «aTTCT voo H. Pieters nieuwe voorzitter Zeeuwse Kunstenaarskring AXEL BELEEFDE DE EERSTE complete FOKPAARDENDAG Een halve ton verduisterd Taxi-staking duurt voort Levensscholing Raad legt mengen van specie aan banden agenda Gehalte der aanvragende zaken stijgt Groene kruisbessen worden niet meer geplukt Van. jongste bediende tot inspecteur der N.S. Veel hamerstukken in Terneuzens raad Exportprijs appels West-Dui tsland Gaat de „fruitfeeniet op tournee Tour de France prijsvraagreglement van het DAGBLAD DE STEM <- Tilburgs Natuurdierenpark Twee nieuwe exposities in voorbereiding Hoogwaterstanden Goede voorbereiding en goede verzorging Kassier krijgt 2 jaar Walcheren In Amsterdam i Nachtelijke botsing te Rijsbergen MIDDELBURG Z.-Vlaanderen TERNEUZEN HULST 's-Heerenhoek krijgt bus-wachtlokaal Heden Morgen DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 6 JULI 1936 Uit het pas verschenen jaarverslag van het Borgstellingsfonds Zeeuwse eilanden blijkt dat in 1955 honderd nieuwe aanvragen om kredieten bin nenkwamen, terwijl daarnaast vijf en twintig aanvragen van de soc. econ. hulpverlening werden behandeld. Het verslag constateert dat het ge halte van de middenstandsbedrijven, welke zich tot het fonds om hulp wenden, stijgt. Dit blijkt ook uit de bijgehouden administraties. Van de honderd be oordeelde bedrijven was de adminis tratie in tweederden der gevallen re delijk. Grotere kapitaalbehoefte als ge volg van het gestegen prijsniveau, loonsverhogingen en stijging der on kosten zijn nog steeds de voornaam ste redenen van de liquiditeitsmoei lijkheden in de verschillende bedrij ven. Het is wel zeer verblijdend zegt het verslag, dat nieuwe mogelijkheden tot stand zijn gekomen. Het bestuur vertrouwt, dat zowel die kredietvor men, die het fonds moet uitvoeren, als die, welke over andere organen lopen een toepassing kunnen vinden, die het mogelijk maakt, dat de mid denstand op grote schaal ervan kan profiteren. De achterstand, ook die op de kre dieten in de getroffen gebieden, wordt zij het langzaam, ingehaald. De samenwerking in het bestuur van het fonds was uitstekend, terwijl ook de verhouding met het departe ment goed was. In 1955 kon aan 43 van de honderd aanvragers een krediet worden toe gestaan tot een totaal bedrag van f. 80.250. Van de kredietnemers woon den er 11 te Middelburg; 6 te Goes; 3 te Vlissingen en de rest was ver- Advertentie) deeld over de andere 32 aangesloten gemeenten. Er werden 10 borgstellings-kredie- ten gegeven; 19 kredieten voor be- drijfsuitrusting en 14 bijzonder kre dieten. In 1955 werd voor f 51.000 aan kre dieten afgelost en op het eind van 't jaar stond nog f 119.940 uit. De Middenstandsbank te Goes had hiervan f 76.777 voör haar rekening en de Middenstandsbank te Middel burg f 43.163. VERLIES CIRCA 2 PCT. In de negentien jaar van zijn be staan verstrekte het fonds 358 kre dieten met een totaal van f 420.566. Afgelost is tot nu toe f 292.231; het verlies bedraagt f 8.395 en de achter stand f 11.750. De renteschuld be loopt f 1.525. In het geheel lopen er nog 118 kredieten. De pluk van groene kruisbessen is in Zeeland weer afgelopen. De kruis bessen welke er nu nog aan de strui ken hangen zijn namelijk bestemd om rijp te worden. Dit betreft echter slechts een zeer klein kwantum. De meeste struiken zijn leeg. De oogst van kruisbessen is dit jaar groter geweest dan het vorig jaar. Ook de prijs lag hoger. De voor naamste veiling van kruisbessen is die van Kapelle-Biezelinge en hier werden dit jaar aangevoerd 250.741 kg. grote kruisbessen en 29.427 kg. kleine kruisbessen. Voor de grote werd een middenprijs betaald van f 48.76 en voor de kleine bessen werd gemiddeld f 34.69 per 100 kg. betaald. De totale oogst bedroeg dus voor het ravon van de veiling in Ka- pelle 280.168 kg. en de middenprijs was f 47.29. Het vorig jaar bedroeg de totale oogst 273.462 kg. en de middenprijs was toen f 41,76. Het areaal bessen is dit jaar ver der Ingekrompen maar de opbrengst per struik was belangrijk hoger. De heer L.F. du Bois herdacht on der grote belangstelling het feit dat hij veertig jaren geleden in dienst trad bij de voormalige spoorweg Me- chelen-Terneuzen. Het heeft de in specteur der Nederlandse Spoorwe gen te Terneuzen die zijn loopbaan als jongste bediende begon, niet aan belangstelling ontbroken. Dit was wel te verwachten daar de heer Du Bois ook in het openbare leven een vooraanstaande plaats inneemt. Op de morgen van de feestdag, toen de jubilaris zich met zijn gezin op het kantoor der N.S. te Terneuzen bevond en daar ook het personeel en de stationschef der verschillende plaatsen aan de Zeeuwsch - Vlaamse lijn aanwezig waren, arriveerde een delegatie van ruim twintig ambtena ren uit Breda, en Utrecht. Grote belangstelling Door verschillenden van hen, n.l. de heer Kievron namens de afdeling Vervoer, de heer Tak, namens de Tractie, de heer Meijer, voorzitter van het pensioenfonds van bestuur de jubilaris sinds 18 april 1935 lid is. de heci R. Vc stationschef te Sas van Gent namens De agenda van Terneuzens gemeen teraadsvergadering, die gisteravond werd gehouden bevatte een vijftien tal punten. Het allergrootste deel daartan was echter kleingoed", dat in «nel tempo onoder de voorzitters hamer doorging. De percelen grond, die B. en W. voorstelden aan de gegadigden te verkopen gingen vlot van de hand. Een enkele opmerking werd gemaakt naar aanleiding van het perceel aan de Marijkestraat, omdat dit als speel terrein favoriet is bij de jeugd. Men zag er graag een ander ter rein voor in de plaats. De voorzitter antwoordde, dat het onderwerp speel terrein een voortdurende zorg van het gemeentebestuu is. Ook bij de rondvraag kwam dit nog eens tot uitdrukking, toen er gewag gemaakt werd van de speelplaats aan de Ro zenstraat. De heer Dteleman (PvdA) pleitte er sterk voor, om van deze speelplaats een speeltuin te maken. De voorzitter verwees dit idee ech ter beslist naar een particulier initia tief. Het voorstel tot het verlenen van een bijdrage (25 cent per inwoner) voor het ontwerpen van een ontwik kelingsplan der gemeenten in de ka naalzone en het aanwijzen van een vertegenwoordiger in een ter zake te vormen commissie, werd in zover re gewijzigd, dat het nu werd: om de burgemeester en een vertegen woordiger uit de raad aan te wijzen in de commissie van de samenwer kende gemeenten, die belast wordt met het opstellen van de richtlijnen van dat plan en het opdragen aan een of meer deskundigen tot de opzet en de uitwerking daarvan. Burge meester Tellegen werd met algemene stemmen gekozen. De definitieve beslissing voor wat betreft het raadslid viel pas na de derde stemming. De heer Henry (P vdA) werd hiervoor aangewezen. De raad besloot deel te nemen aan de stichting „Beschutte Werkplaatsen" binnen Zeeuwsch-Vlaanderen. DE RONDVRAAG. Bij de rondvraag vroeg de heer van Langevelde (A.R.) of het moge lijk zou zijn een commissie te benoe men, die zich o.a. in verbinding stelt met het bedrijfsleven, wanneer Ter neuzen deel gaat nemen aan de we reldtentoonstelling In Brussel. De voorzitter acht dit zeer nuttig en meent dat deze commissie uit de raad moet worden gevormd. Men wilde aanvankelijk tesamen met de stad Gent exposeren. Doch deze heefj la ten weten, dat, met het oog op de opstelling van de tentoonstelling, dit niet mogelijk is. Ook informeerde de heer van Langevelde naar de werk zaamheden door de stichting Haven- belangen. De voorzitter antwoordde, dat het niet mogelijk is, nu medede ling te doen, maar dat er eind vol gende week een vergadering wordt gehouden. De heer Dieleman pleitte voor nieuwe kranen, omdat de firma de Meyer bij gebrek hieraan schepen moe» doorzenden en veel meer men sen te werk zou kunnen stellen, wan neer de haven goed was geoutilleerd. De voorzitter beaamde deze opmer king ter. volle. het personeel, de heer Bakker, na mens de Economische Dienst, de heer Oortmersen die inspecteur was direct na de overname van de Zeeuwsch - Vlaamse lijn door de N.S. in 1948, de oud-stationschef van Ter neuzen, de heer G. Dieleman, en de voormalige inspecteur de heer van Houten werden woorden van geluk wens en waardering gesproken. Woor den die de heer du Bois schetsten als een bekwaam spoorwegman" maar ook als een goed mens waar voor men veel respect heeft. Vele geschenken onderstreepten al deze fe licitaties. Na dit gedeelte werden de genodig den ten huize van de jubilaris ver versingen aangeboden. Om drie uur recipieerde de jubi laris in één der zalen van „Hotel Rot terdam". Vele vertegenwoordigers uit het openbare leven hebben deze receptie bezocht. Zo waren daar de burge meester van Terneuzen, mr. Tellegen vertegenwoordigers van de belastin gen, Waterstaat, de lab, ie ken te jluiskil en de overige bedrijven in de kanaalzone, de oud-onderdirecteur van dc spoorweg Mij. Mcehelcn-Ter- ncuzen. de heer Blankert en diens In het bioscoopgebouw te Hulst draait deze week „Typhoon" (a.l.) een film over een avontuur in de Stille Zuidzee, met als climax een alles overdonderende typhoon. Mooie meisjes, een exotisch eiland, teme- rament en liefde zijn de beelden, die het doek beheersen. Van heel andere allure is ,,To catch a thief" (a.l.) een prent vol spanning en humor, met prachtige opnamen aan de zonnige kust van de Rivièra. Een combinatie van thriller en come- die. Het Centrum te Axel geeft „Je bent nooit te jong" (a.l.) een film met in de hoofdrollen Jerry Lewis en Dean Martin, die voor de nodige liedjes zorgdragen. Dit komische duo komt op een gegeven moment in een moordzaak terecht en om zich van de moordenaar te ontdoen verkleedt een van de komieken zich als elfja rig jongetje en bezoekt zo een meis jeskostschool. Dat dit de nodige ver wikkelingen met zich mee brengt valt licht te begrijpen. Verder „Eskader 8 keert terug", een verhaal over drie vliegers tij dens de Koreaanse oorlog. De film geeft een serie aardige vliegstunts te zien zoals het bombarderen van een spoorlijn en het redden van een in zee gesprongen piloot door middel van een helikopter. De verfilming is aardig en het zien waard. Luxor Terneuzen vertoont ..Zolang je nog een moeder hebt" (18). Deze moeder is een vrolijk vrouwtje Kathe dat op haar verjaardag haar man verliest Zij trekt naar Wenen en begint ee. wasserij, die gelukkig goed gaat lopen. Haar drie kinderen maken ieder voor zich kennis met hét leven. Al met al een aardig film product. „Piraten van Tripolis" (14) is te zien in het Concertgebouw. Een boeiend schouwspel waarin de zee schuimers nu eens niet de zee af stropen, maar een prinses te hulp komen, die van haar troon verdre ven is door de heerszuchtige Bey van Tunis. Olympia, Sas van Gent, draait „Gekweld Geweten" (18), een histo rie, die zich afspeelt in de circus- en variètè-wereld. We maken kennis met Helène en Aldo, een beroemd artistenpaar, dat lauweren oogst met een repertoire van gevaarlijke zweef- rek-nummers. Veiüei ,,A en C en de mummie" (i-i). Uit ue mepten van ae Egypti sche g,aiiuiiioen kunnen gom-ucn, die u doen schateren van net laonen. -I A en C slopen naar de mummie van echtgenote en vele vrienden van de ^.laus en de schat van Aramaar heer Du Bois De jubilaris kreeg tientallen bloem stukken, geschenken en schriftelijke felicitaties. Na deze feestdag te Terneuzen werd de jubilaris ontvangen door de di recteur - generaal der Nederlandse spoorwegen Ir. den Hollander. Ook het personeel te Terneuzen zal tenslotte gedurende een dag dit vecitig jarig jubileum van de heer Du Bois feestelijk herdenken. De gemengde Nederlands-Duitse commissie van deskundigen heeft be sloten de minimumexportprijs voor appels naar West Duitsland voor het komende seizoen voorlopig vast te stellen op 18 ct. per kg. Dit houdt voor de Nederlandse kwe kers in dat appels welke op de vei lingen minder dan 18 ct. per kg. heb ben gekost, niet naar West Duitsland geëxporteerd mogen worden. Het vo rig jaar was dit in het begin van het seizoen 20 ct. per kg. De organisatoren van het Zeeuwse fruitcorso, dat 15 sep tember a.s. te Goes zal worden gehouden, zijn vol goede moed, dat men ook dit jaar iets zal kunnen brengen, dat op even hoog peil staat als vorig jaar, toen met dit evenement gestart werd en het succes groter was dan men had durven hopen. Zonder teleurstelling werkt het cor- so-comltè echter niet, want de pro- paganda-stunt welke men op het oog had en die zou bestaan uit een tour nee van de fruitfee met haar hof dames naar Amsterdam, Rotterdam, Leiden, den Haag, Utrecht en Arn hem en verder naar Brussel, Ant werpen en Gent, waar deze meisjes, gekleed in Zeeuws costuum, mandjes met fruit zouden moeten uitreiken, zal wel niet doorgaan. Terecht verwachtte men van deze onderneming een grote reclame voor het Zeeuwse fruit, maar de kosten van zo'n tournee waren niet gering en de oproep aan de fruitkwekers om bijdragen had niet veel gevolg tot nu toe. Tenzij dit nog vlug ver andert zal men van de tocht der 1. De prijsvraag staat voor iedereen open; 2. Alleen personeelsleden en agenten van het Dagblad De Stem zijn van deelname uitgesloten, evenals hun gezinsleden; 3. Van iedere deelnemer wordt slechts één inzending in aan merking genomen; 4. Indien blijkt, dat geen of niet voldoende inzenders vraag 2 op de juiste wijze hebben beantwoord, worden de prijzen toe gewezen aan degenen, die vraag 1 op de juiste wijze hebben beantwoord en het juiste antwoord op vraag 2 zoveel mogelijk benaderen; 5. Bij meerdere inzendingen met de juiste antwoorden, en/of bij meerdere inzendingen, die de juiste antwoorden op dezelfd' wijze het meest beantwoorden, beslist het lot; 6. In onvoorziene omstandigheden beslist de directie van h. Dagblad De Stem naar redelijkheid en billijkheid; 7. Alle beslissingen van de directie van het Dagblad De Stei zijn bindend; 8. Correspondentie over de uitslag, kan niet worden gevoerd; 9. Alle inzendingen moeten uiterlijk op dinsdag 24 juli om 24.00 u in ons bezit zijn. „Iruit-ambassadrices" moeten afzien. ONDERSCHATTING RECLAME-KRACHT Op onze vraag naar de reden van deze afzijdigheid kon men ons geen positief antwoord geven. Nog te veel Zeeuwse fruitkwekers menen in te genstelling tot hun Betuwse collega's, de reclame wel te kunnen missen. Sommigen zien in het fruitcorso en wat daar aan vastzit teveel een Goese en te weinig een Zeeuwse aangele genheid en de om onbegrijpelijke re denen ontstane tegenstelling Goes-Ka- pelle schijnt ook haar woordje mee te spreken. NIET VERVAGEN De corso-commissie vindt een en ander jammer, daar zij alleen de be langen van alle Zeeuwse fruikkwe- kers op het oog had. Doch dit doet haar niet verslappen in haar pogin gen om het corso weer tot iets groots te maken. Zowel de fruitkwekers als de figu ren uit het bedrijfsleven worden be werkt en als ruggesteun heeft men dan nog de hulp van de Goese mid denstand. velden een Mata Han in de woes tijn. „Het moederhart spreekt" in Hof- zient te IJzendijke. In volle oorlogs tijd adopteert een jong Uuits eent- paar een kind uit een weeshuis en voedt het op als eigen kind. Later blijkt, dat het kind nog een moeder heeft. Deze eist het kind terug. De pleegmoeder weigert en zo ontstaan de moeilijkheden. Ledel Theater in Oostburg vertoont „Onderbroken melodie" (a.l.) een ontroerende biografie van de zange res Marjorie Lawrence. „Avontuur »n Hongkong"- (14) speelt in Grand te Goes. Susan Hay- ward is op zoek naar haar verdwe nen echtgenoot. Deze is fotojourna list en ging eens een kijkje nemen acnter het ijzeren gordijn. Met behulp van de grootste bandiet van Hong kong v/eet de echtgenote haar man te vinden. In Vlissingen in Alhambra draait „Ik was een Amerikaanse spionne" (14) een film, die gedeeltelijk in Ma nilla en gedeeltelijk in Indië speelt. Een vrouw ziet haar man voor haar ogen door de Jaanners neerschieten en daarmee begint het verhaal. Luxor geeft „Met een kwartje de wereld rond" (a.l.) Electro in Middelburg vertoont „Geboren in gevangenschap", terwijl in de Schouwburg „Helena van Tro- je" (14) de Griekse geschiedenis doet herleven. (Advertentie) of Papegaai plus een gezinsabonnement voor een bezoek aan dit park totale waarde ontvangt een gelukkige win naar in de Tour de France prijsvraag van het Dagblad De Stem, van TILBURG. De Stichting „de Zeeuwse Kunste naarskring", welke thans ruim een jaar bestaat en in dit eerste levens jaar op een drietal geslaagde ten toonstellingen mag terugsien, maakt zich thans op om zjjn tweede jaar ronde aan te vangen met de opening van twee nieuwe exposities, onder scheidenlijk te Oostburg en te Mid delburg. De kring meent een en ander als een zekere verheugende consolidatie van zijn positie te mogen zien. Deze consolidatie heeft meegebracht, dat de voorzittersfunctie, welke indertijd voorlopig, bij wijze van inleiding, door de heer A.Borst, medewerker aan de Stichting Zeeland, werd be kleed, thans definitief geregeld is kunnen worden. In de jongste ver gadering van de Z.K.K. is besloten, dat de heer Borst zal worden opge volgd door de heer H.Pieters, biblio thecaris van de Provinciale Biblio theek en secretaris van het Kunst museum, wiens verdiensten ten op zichte van de beeldende kunst in Zeeland wel geen nader commentaar zullen behoeven. De overdracht van het voorzitterschap zal ep da eerat- komende vergadering plaatsvinden. De kring bracht in deze verga dering zijn warmgevoelde dank uit aan de heer Borst voor het vele, dat hij voor de kring heeft over gehad en gedaan; zijnerzijds sprak de schei dende voorzitter zijn waardering uit voor de wijze, waarop in deze kring is samengewerkt en gaf hij blijk van zijn goede verwachtingen te dezen ook voor de toekomst. Vertrouwd mag worden, dat op de thans ver kregen nieuwe basis, waarbij de zelf standigheid van de beide stichtingen nog eens nader is geaccentueerd, een zeker niet minder harmonieuze sa menwerking tussen de kunstenaars organisatie en de culturele adviseurs der provincie zal plaatsvinden. Voor de provincie Zeeland gelden uur morgen, zaterdag 7 juli. de vol lende hoogwaterstanden: te Hansweert om 1.44 en 14.13 uur, te Terneuzen om 1.07 en 13.34 uur en te Vlissingen om 0.41 *n 13.05 uur. (Advertentie) De trekpaarden-fokverenigingen in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen „Door Eendracht Sterk te Hulst en de „Vereniging van Zeeuwse fokkers" te Axel, hebben donderdag te Axel ge zamenlijk tokpaardendag plus pre- niieKeuring genouden. Voorheen werd op twee piaatsen premiekeuring ge- iiouucn, doch men heelt nier inge zien uat gezamenlijk optreden naar buiten meer en beter indruk maakt en ook heeft men aan de officiële premiekeuring uitbreiding gegeven door tevens hengsten, jongere en oudere iokprodukten te keuren, kort om, het is een complete fokpaarden- aag gewuiuen voor alle leeftijden. Geen wonder dat velen zich nad oen opgemaakt om deze eerste dag ut Axel volgend jaar in Hulst te komen zien. Welke dag, ook in ander opzicht, uitstekend vooibereii en vezorgd was. Alle hulde! Mogelijk dat het nieuwe en de wat Vti-n,i'cerce fokkerij een rol spoel den doch het zeer jonge spul was niet zo overtairijk evenals de dekheng sten. En die jeugd was van nogal vele vaderpaarden. Nu de prijzen weer aantrekken zal de fokkerij zich wei weer uitbreiden. DEKHENGSTEN. Die dekhengsten brachten een zeer opineiae.uk exemplaar en wei 'n Heel opvallend goeae: de driejarige Hon- veu van moinmanshol, v. Hunved I, va:. Jos 8. de Waal te Honter.isseeen zeiuzaam grove en sterke bruinschlm- mei, koit en diep en breed en met goe„e gangen. Een zeer veel belovend exempiaar.' Ook de Waal's zwart- schimmel Nico van Paula, v. Nico V. Heex, is een zeer goede verschijning teerste der ouderen) terwijl ter op luistering aanwezig was de import Castor ae 1 Abbye. v. Constand de Marche van M. L. M. Ysebaert—v. d. Linden te Axel en P E. Kerckhaert te Stoppeldijk, een zeer goede bruin- schimmel met zeer goede macht. De merriën van Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen, die toch al een beste repulatig hebben, hebben deze zeer goed opgehouden: er waren vele en zser goede dieren. Echter'van vele vaderdierep;, 4e .acht allereersteiy-van de premiekeuring zijn van zes ver- scnillende vaders; alleen de oud- ka mpioen-hengst Nico van Annie was vjdei van drie dezer. L"ir deze hoogstbekroonden werd als kampioene aangewezen de bruin- schimmel Bertha v. d. Melo, v. Karei van Certain, f.e. Wed. C Steijaert en Zn te Graauw, beste soortige merrie met goede grove benen en goede gan gen H.,ar laatste conocurrenten waren twee bruinen, de vyfj. Olga van Trui v Barra, van A. de Clercq te Zuid- do. pe en de meer dan 10 jaar oude Lucie van Zuiddorpe, v. Elfridus van Meio, van Adh. van Waes te Zuid dorpe, die evenals meerdere weinig voc: de kampioene onderdeden. In haar klasse werd Bertha gevolgd door de 1 B Nellie van Annie, v. Monlain van Torenberg, van Osw Sei ckhaert en Zn re Westdorpe. STALGROEP. Deze Kerckhaert zegevierde met zijn stalgroep: Nellie van Annie plus de oud-kampioene Addy van Annie plus no. 1 van de kleine maat der vietjarigen plus no. 5 van de 510- jarigen grote maat. Wed. C. Steij aert werd 2A met, o.a. de kampioene van de dag, zeer goed vijftal bruin- sthimmels, terwijl A. Serrarens met 4 fcruinschimmels plus een vos 2 B werd. Ook heel goed met o.a. drie jongt hengsten. Welke drie hengsten als fokgroep ook 2 B werden na weer drie besten (de drie eersten) van Osw. Kerkc- haerl en Zn., die eerste werd en drie van Wed. Steijaert en Zn met ook nu weer de kampioene i2A). Nellie van Annie werd met ha®1 telgen ook terecht een eerste prijs gegeven als stammoeder. VIERTALLEN. En dan waren er tenslotte de loten of viertallen. Van één eigenaar was het lot' bruinschimmels van Wed. C. Steijaert en Zn, terecht eerste, ge volgd door de vier van Kerckhaert en de vier van Mevr. H. M. A v Waes te Westdorpe, welke loten niet hele maal éf waren. Wel weer het lot zwartschimmels van vier eigenaren, vier dochters van Nico van Annie, die hiermee blijk heeft gegeven goed uniform te vererven. Alles bijeen was het een goed ge slaagde fokpaardendag. Het gerechtshof in Den Haag heeft de kassier-boekhouder J. van R. uit Oegstgeest veroordeeld tot een gevan genisstraf van twee jaar met aftrek van de preventieve hechtenis. Van R. had door middel van valse vrachtbrieven en remboursementen f 38.000.— en door het niet boeken van betalingen f 12.000.verduisterd. Tegen de veroordeling tot drie jaar door de rechtbank was van R. in be roep gekomen. Bij de behandeling voor het gerechtshof verklaarde de procureur-generaal, dat van R. zo ge raffineerd te werk was gegaan bij zijn malversaties, dat de accountants van de desbetreffende fabriek aanvanke lijk niets hadden gemerkt. i "i«r; De twee partijen in het Amster damse taxi-conflict, dat nu ongeveer zes weken duurt, staan nog steeds on verzoenlijk tegenover elkaar. Gisteren hebben de ondernemers in het taxi bedrijf met elkaar vergaderd en de situatie besproken. Zij zijn andermaal tot de slotsom gekomen dat zolang de staking voortduurt niet over de loonregeling van de chauffeurs zal worden onderhandeld. Eerst na het beëindigen van de staking zullen de ondernemers met de erkende vakor ganisaties besprekingen openen. Inmiddels hebben ongeveer zestig stakers emplooi elders gevonden. Audiënties De Bisschop van Breda zal geen audiëntie verlenen op 8 en 9 juli a.s. In de nacht van woensdag op don derdag rond èèn uur is de 30-jarige ongehuwde C.H. uit Rijsbergen in zijn woonplaats ter hoogte van de bunker tegen een vrachtauto gereden, die van de richting Breda kwam. H. lep daarbij een zware hersenschud ding op. Hij werd naar het St. Igna- tiusziekenhuis te Breda gebracht, waar hij bediend werd. Zijn toestand was gisteren nog zorgwekkend. In navolging van hetgeen o.m. te Goes en Hulst wordt gedaan om de jonge meisjes te vormen voor de taak van huisvrouw, welke de mees ten van hen wacht, willen enkele da mes en heren tegen september van dit jaar, cursussen in het leven roe pen in het kader van de z.g. levens scholen. Hedenavond is daartoe een bijeen komst belegd in de Bogardzaal, waar toe een zestigtal meisjes, hoofdzake lijk uit de bedrijven, is uitgenodigd. Mevr. Michielsen, de echtgenote van de directeur der P.Z.E.M., zal een inleiding houden en voorts wor den de meisjes aangenaam bezigge houden met enkele films, goochelaar, enz. GESLIPT. Bij het remmen in de bocht, op de hoek Grenulaan - Vlooswijkstraat slipte de personenauto bestuurd .door de heer G.M. uit Oostburg en. botste tegen een juist passerende Belgische personenauto, van de heer D.B. uit Gent. De Belgische auto werd zwaar beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. OP HET TROTTOIR. In de Westkolkstraat moest mevr. B.V. plotseling uitwijken voor een te genligger. Zij belandde daardoor met haar auto op het trottoir en ver nielde een fiets. De tegenligger heeft hiervan waarschijnlijk niets gemerkt en is doorgereden. De politie heelt de zaak in onder zoek. Sluiskil Benoemd Ch. Nasveld uit Ut recht is met ingang van 1 september a.s. benoemd tot hoofd van de Chr. School alhier. DS. CUPéDO WORDT IN AMBT BEVESTIGD Ds. Cupédo van Spekholzerheide, die zijn beroep voor de N.H.Kerk alhier heeft aanvaard, wordt op 29 juli a.s. in zijn ambt bevestigd. De raad van 's-Heerenhoek besloot een verbod uit te vaardigen om bij het mengen van metselspecie en be ton gebruik te maken van de open bare weg, maar de burgemeester kan ontheffing daarvan verlenen. Dat het druk hiermee lopen zal is echter niet waarschijnlijk. De opzichter van de centrale dienst Beveland zal opdracht worden gege ven om de aanbesteding van een wachtlokaal voor buspassagiers, waaraan grote behoefte is, voor te bereiden. De waarde van het perceel Molen dijk 14a, dat voor de verkoop bestemd is, zal door drie deskundigen ge taxeerd worden. Aan de plaatselijke muziekvereni gingen werd 'n kasgeldvoorschot ver strekt van f 569. De aflossing zal geschieden met F 75 per vereniging per jaar. Advies voor opdrachten aan letterkundigen De minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen heeft inge steld een Rijkscommissie van advies Inzake opdrachten letterkundigen (scheppende kunstenaars) 1956. In deze commissie zijn benoemd tot lid en voorzitster: Mevrouw C. Egglnk te Amsterdam, tot leden: Dr. J.C. Brandt Corstius te Utrecht; M. Croiset te 's Graven- hage; M. van der Plas (pseud, van B.G.F. Brinkel) te 's-Gravenhage en H. Reaeker te Amsterdam, tot secretaris: H.J. Michael te 's-Gra venhage. Besloten werd de uitvoering tot verbetering der bovenlopen van de Molendijk en de Burg. Timansweg op te dragen aan de firma Hol. Bij de aanbesteding van de vier woning wetwoningen was de heer J.Engel- bert de laagste inschrijver met f 48.274, met welke prijs de raad ak koord ging. Deze prijs zal echter eerst worden voorgelegd aan de pro vinciale directeur van wederopbouw en volkshuisvesting. CANDIDAAT MEDICIJNEN Aan de r.-k. Universiteit te Nijme gen slaagde voor het candidaatsexa- men medicijnen, de heer W. Witkam alhier. DIRECTEURSWISSELING BIJ AMSTERDAMSE BANK De heer A.v.Heel, een der twee di recteuren van het kantoor der Am sterdamse bank alhier, heeft ver vroegd pensioen aangevraagd. Hem is per 1 september a.s. eer vol ontslag verleend. Als zijn opvolger is benoemd de heer J.Germink, directeur van het kantoor Middelburg. Geslaagd Onze plaatsgenoot de heer W.G.M Witkam is aan de r.-k. Universiteit te Nijmegen geslaagd voor het kandidaatsexamen tweede gedeelte geneeskunde. Geslaagd. Te Utrecht slaagde voor het onderwijzersdiploma onze stadgenoot de heer P.Strijdonk. St.-Jansteen DEELNAME CONCOURS Onze fanfare „St. Jan" zal op zon dag 8 juli deelnemen aan het muziek concours te Hulst in de 2e afdeling. De Klinge DOUANE KANTOOR Reeds geruime tijd wordt aan het nieuwe grenskantoor gewerkt, dat in de onmiddellijke nabijheid van het Nederlandse grenskantoor is ge bouwd. De werkzaamheden zijn nu zover gevorderd, dat slechts het schil derwerk afgemaakt dient te worden. Het ligt in de bedoeling om het nieu we grenskantoor deze maand in ge bruik te nemen. Biervliet REEKS VERKEERSONGEVALLEN Een tweetal auto's, welke tegen de langs de weg staande bomen bots ten, waarbij zeer veel materiële scha de en bovendien kneuzingen te pas kwamen, openden de rij van ver keersongevallen. In de kleine uurtjes botsten op de viersprong Oudestad - Gentsestraat- Weststraat - Beukelstraat twee brom mers op elkaar, doordat J.de V. geen voorrang verleende. Twee beschadig de brommers en een hersenschudding voor C. de V. waren het gevolg. De heer H. uit Breda slipte even eens met zyn auto op de rijksweg en vloog tegen een boom. Z'n vrouw liep een hersenschudding op. IJaendijke De Phil-Harmonicaclub „Flandria" zal in samenwerking met de muziek vereniging ..Geduld Overwint" het jaarlijkse tuinfeest houden op 21 en 22 juli. Aardenburg STRAATAANLEG Van gemeentewege werd een aan vang gemaakt met de nieuwe bestra ting van de Reinaertstraat en de Zuidstraat beide in het nieuwe uit breidingsplan. De trottoirbanden wer- .den reeds gelegd, zodat deze straten ook een trottoir zullen krijgen. De bouw van de r.-k. Jongensschool vor dert en het dak kon reeds worden gelegd, terwijl het torentje ook reeds werd gebouwd. Met zijn helder gele steen zal dit moderne en fraaie schoolgebouw een aanwinst betekenen in het straat- en landschapsbeeld. GOES Grand 8 uur: Avontuur in*Hong kong. MIDDELBURG Electro 8 uur: Gebo ren in gevangenschap. Schouwburg 8 uur: Helena van Troje. SAS VAN GENT Olympia 8 uur; Ge kweld geweten. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Zolang je nog een moeder hebt. VLISSINGEN Alhambra 8 uur: Ik was een Amerikaanse spionne. Luxor 8 uur: Met een kwartje de wereld rond. AXEL Het Centrum 6.30 en 9 uur: Je bent nooit te jong. DE KLINGE Kinema v. Dijck 7.30 uur:. Op de kaaien. GOES Schuttershof 8 uur: Weense avond. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Met dieven vangt men dieven. OOSTBURG Ledel-theater 8 uur: On derbroken melodie. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Ge kweld geweten. STOPPELDIJK J. Vernimmen-Baert 4 uur: gaaibollen. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Zolang je nog een moeder hebt. Concertgebouw 8 uur. Piraten van Tripoli. IJZENDIJKE Hofzicht-theater 8 uur: Het moederhart spreekt.

de Stem | 1956 | | pagina 2