Mr. van RijckevorselDe Kamer moet geen rechter spelen 1 MARIA MEESTERS MAG MEE Dr. W. Drees bereikte leeftijd der sterken ENORM OLIEBUISNET VOOR WEST-EUROPA Socialisten beriepen zich op het recht van enquête Vrachtauto viel in zee Verdiende hulde „Vooruit dan maar" ALGERIJNEN HIELDEN HERDENKINGSSTAKING Spanning nog niet geweken ,Eilandbases ouderwets' DE DOOD OP DE WEG SCHOKKING" IN HET PARLEMENT DE KARAVAAN VERTREKT Ook staking in de Britse staalindustrie Rusland nog tot de tanden gewapend Goedkoper en gemakkelijk Automaten voor plaatskaarten r~ Wi'mpi'e deed het. DAGBLAD VOOR ZEELAND Midclen-Oosten Labour over Cyprus s Uiteenlopende conclusies Interrupties Op IJmuider pier: ADENAUER BIJ DE H. VADER Westelijke wind Vreemde erewacht voor Cogny Juristen richten zich tot Poolse premier Shape stelt vast t Service van N.S. Min. Staf betreurt uitlatingen van Schout bij Nacht 96e JAARGANG No. 22193 Uitgave W. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16. Tel.: Directie, Kedactle en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A Bruna. Redactieraad: J. M. A C. V. Dongen, C. J. v. Hootegem, Mr. Dr. A J. J. M. Mes, Mr. H_M-L.de Rechter, L. J. v. 't Westende, P. V. M. Ver- cauterea Abonn.prijs bij voorultbet 1 5.85 p. kwartaal, p. post t 6.55, p. week (ultsi. bij niet postbestelL) t 0.45. Incasso wordt berekend. Losse numm 13 ct Postrek. 278841. Voor God. Koningin en Vaderland V R IJ DAG 6 JULI 1950 Advertentieprijs voor de gehele oplage f M# per m/m. (Ingezonden Mededelingen t OXS per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede. delingen f 0.35 per m/m). Bij contract aan» zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236 - Bureau vooi Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7. Tele oor. 102 (Bjjbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 OOSTBURG. Nieuwstraat 41, TeL no. 35) De spanning: aan de Israëlisch-Jor daanse grens is donderdag toegenomen door een incident, waarbij volgens Jordaanse berichten een Israëlische patrouille schoot op boeren die op Jor daans gebied werkten. Twee Jorda- niërs werden gewond. Een Jordaanse patrouille beantwoordde het vuur, waarna de Israëliërs zich terugtrok ken. De Jordaanse opperste defensieraad is donderdag in Amman bijeengeweest onder voorzitterschap van koning Hoessein. In een communiqué is be kend gemaakt, dat na bespreking van de toestand een aantal maatregelen zijn genomen om elke Israëlische aan val op Jordaans gebied te verhinde ren. Overiegns hebben V.N.-waarnemers ten stelligste ontkend dat Israël troe pen aan de Jordaanse grens zou heb ben samengetrokken. De parlementsfractie van de Britse Labourpartij heeft woensdag een pro gram inzake de buitenlandse politiek goedgekeurd. Wat Cyprus en Singapore betreft spreekt Labour zich uit voor het be ginsel van het zelfbeschikkingsrecht van volken. Het handhaven van ba ses temidden van een vijandelijke be volking, aldus het partijbestuur, heeft geen zin. Bovendien menen de Labour- deskundigen, dat in het atoomtijdperk „eilandbases" ouderwets zijn. SCHIEDAM: De 17-jarige C. K.. leerlinge van een huishoudschool, raakte met haar fiets onder een trailer. Een van de wielen kreeg zij over het hoofd. Het meisje was op slag dood. WINTERSWIJK. Tussen Aalten en Winterswijk is op een onbe waakte overweg een scooter met twee Duitsers in volle vaart tegen een dieselelektrische trein gereden. De bestuurder werd op slag ge dood, de duo-passagier levensge vaarlijk gewond. DE HONGAARSE aartsbisschop mgr. Groesz, die kortelings werd vrijge laten, heeft bij de regering in Boeda pest geprotesteerd tegen een over- heidsactie voor de legalisering van immorele geboortebeperking. EEN K.L.M.-VLIEGTUIG was al voor een groot deel vol, toen gisterenavond het ggzin Moons uit Haastrecht aan boord was gegaan. Vader en moeder Moons met veertien kinderen vertrok ken naar de V.S., waar ze een boer derij gaan beginnen. ZEVEN MENSEN werden gedood toen op het Japanse eiland Hokkaido een vrachtauto bij het inhalen van een autobus omsloeg. Vier personen kre gen ernstig letsel. TWEE vlieginstructeurs uit Zuid- Slavië zetten hun sportvliegtuigen in Udine (Italië) aan de gvond slaakten een zucht van opluchting en vroegen prompt om asiel. REGERINGSAFGEVAARDIGDEN in Bonn hebben voorgesteld van de Volkswagenfabriek, die staatseigen dom is, een particuliere maatschappij cp aandelen te maken. „STALIN zal voor ons een van de grootste leiders van het communisme blijven en zijn portret wordt niet uit het partijbureau verwijderd". Dat zei de leider van de Indonesische com munistische partij. „TUSSEN dc vakorganisaties van de trawlvissers en de IJmuidense reders is volledige overeenstemming bereikt over een nieuwe en voor de vissers veel gunstiger arbeidsovereenkomst. EEN ZEVENJARIG jongetje uit Nij- verdal viel in Deventer in de Nieuwe Haven. Het ventje was met zijn ouders op bezoek bij een schipper en waar fchijnlijk is het bij het spelen over boord geslagen. TWAALF PERSONEN, onder wie ver scheidene voormalige legerofficieren, zijn door de Nepalese politie gear resteerd, omdat zij een komplot zou den hebben gesmeed tegen het bewind van koning Mahendra. (Van onze parlementaire verslaggever.) In aanwezigheid van een talrijk publiek, dat de tribunes tot de laatste plaats bezette, heeft de Tweede Kamer in haar nieuwe samenstelling zich gisteren gezet aan de behandeling van de zaak van burgemeester mr. F. Sehokking, tegen wie veertien jaar na dato enige maanden geleden een storm van publikaties in een Haags blad is losgeslagen. De burgemeester was onder de oorlog burgervader in Hazerswoude geweest, waar zich een geschiedenis heeft afgespeeld, die eerst thans alleronaangenaam ste gevolgen heeft. In het dorp bevond zich een Joodse familie Pino, die door haar gedrag de burgemeester aanleiding gaf tot verdenking. Hij heeft na overleg met de dominee van het dorp toen besloten om deze familie te laten arresteren, in de vaste overtuiging met provocateurs te doen te hebben. Deze zouden, zo meende mr. Schokking, door de Duitsers dan toch niet verder lastig worden gevallen. Hij heeft bevel tot in hechtenis ne men gegeven aan de politie, daarbij bevelend de familie alsnog alle kans te geven te ontvluchten. Dit als een soort proef op de som van zijn ver onderstellingen. Tenslotte heeft hij, toen dit niet gebeurde, de S.D. opge beld en de familie overgeleverd. La ter is gebleken, dat de burgemeester in zijn beoordeling gefaald heeft. De famiiie Pino is het slachtoffer gewor den en in Duitse concentratiekampen omgekomen. De minister van Binnenlandse Za ken heeft in 1955 bij de herbenoe ming van mr. Schokking als burge meester van Den Haag eerst van deze zaak iets vernomen. Hij heeft daarin geen aanleiding meer gevonden om de herbenoeming niet door te laten gaan, omdat hij erop vertrouwde dat de Bijzondere Rechtspleging en zuive ringsinstanties deze zaak reeds vol doende behandeld en beoordeeld had den. Zowel de zaak zelf als het beleid van de minister zijn aanleiding ge weest tot een beoordeling door het parlement. Het geschiedde op zeer verschillende wijze. Van de zijde van de P.v.d.A. en de communisten werd de gehele zaak wee.r in finesses be sproken. Daartegenover stelden de woord voerders van de K.V.P., C.H., A.R. en V.V.D. een sobere behandeling, waarin men uitging van het stand punt, dat de Kamer niet bevoegd is op de stoel van de onafhankelijke rechter te gaan zitten. Mr. van Rijckevorsel, die namens de KVP sprak, werd hierover met interrupties van socialistische zijde aangevallen. Hij achtte de behande ling van de feiten in strijd met de grondwet. „Is er dan geen recht van enquete voor het parlement?" riepen de socialisten. Mr. van Rijckevorsel gaf dat grif toe, maar meende toch dat in dit geval de Kamer geen rech- tertje kan spelen en mensen voor on betrouwbaar, oneerlijk en stom uit gaan maken, die er zelf niet bij zijn. De heer Scheps had deze kwalifica ties gebruikt ton aanzien van een po litieman in Hazerwoude en sugge reerde dat ze van mr. Schokking af komstig waren. „Zover komen wij. als wij op de stoel van de rechter gaan zitten", riep hij de socialisten toe, die hierna be scheiden en veelbetekenend zwegen. De conclusie van dit depat, waarop de minister van Binnenlandse Zaken vandaag zal antwoorden, liepen zeer uiteen. Van socialistische zijde werd betoogd, dat mr. Schokking de zelf overwinning maar moet opbrengen om weg te gaan en dat minister Beel in zijn benoemingsbeleid ten enen male gefaald heeft'. Mr. van Rijcke vorsel daarentegen was van oordeel, dat de minister niet anders had kun nen handelen en dat in de stukken De badgasten in de zomerhuisjes op het IJmuidense strand waren er gis teren getuige van, hoe hoog oplopende zeeën een zware vrachtwagen van een aannemersbedrijf van de Zuidpier te IJmuiden hebben geslagen. De firma had al het materiaal dat wordt gebruikt bij het onderhouds werk aan de pieren, op de kop van de Zuidpier laten staan. Hierbij was ook een kostbare waterwagen, die wordt gebruikt bij het mengen van beton. In de ochtend kon het werk bij de overslaande zeeën niet worden hervat, maar twee arbeiders van de firma trachtten de waterwagen te redden. Na veel moeite bereikten zij de kop van de pier. Van dat ogenblik af zat het de twee mannen niet langer mee. De motor van de vrachtwagen sloeg af en was niet meer op gang te krijgen. Zij moesten lopend de terugtocht aanvaarden en kwamen tot op de huid nat aan het strand terug. Beide wagens werden nu door de zeeën besprongen en om twee uur 's middags schoot een der auto's door het hek langs de rand van de pier en viel in zee. geen aanleiding was te vinden, om de burgemeester in zijn ambt niet te handhaven. Schoorvoetend volgde mr. Roosjen (A.R.) deze laatste conclusie. De heer Ritmeester (WD) was van oordeel, dat de regering op de duur zal moeten uitzien naar mogelijkheden om Den Haag een andere magistraat te be zorgen. De communist Gortzak wilde alle zuiveringsdossiers opnieuw aan een onderzoek onderwerpen. Min of meer op de achtergrond bleef de figuur van de commissaris in de provincie Zuid-Holland, die destijds, hoewel mr. Schokking hem zelf in kennis had gesteld van het gebeurde in 1942, daarvan de minis ter geen kennis had gegeven. Slechts enkele sprekers wezen hierop. Darrigade kreeg lofwoorden van Bobet 'Van onze speciale verslaggever) André Darrigade, de Franse sprinter van klasse werd als winnaar van de eerste etappe opgewacht door Louison Bobet, die hem op bijzonder hartelijke wijze geluk wenste met zijn overwinning. Hij liet het ech ter aan de wereldkampioene in het harmonicaspelen, de lang harige zwarte Ivette Hornaire over, om zijn landgenoot de eerste welverdiende gele trui over de schouders te trekken. Dat was het slot van een sim pele, maar keiharde etappe, waarin dank zij de strijdlust van enkele op prijzen beluste cracks enerzijds en de energie ke pogingen van een groot aan tal debutanten om zich te on derscheiden anderzijds, een ver schrikkelijk hoog tempo werd gereden. Dr. VV. Drees, de demissionaire mi nister-president die gisteren zeventig jaar werd, heeft woensdagochtend op het ministerie van Algemene zaken de gelukwensen in ontvangst geno men van degenen die aan dit departe ment en de daartoe behorende dien sten zijn verbonden. Op zijn werktafel prijkte een bloem stuk. Toen Dr. Drees de vergaderzaal waar allen zich verzameld hadden, betrad, werd hij verwelkomd met een vrolijk „Lang zal hij leven". Bij ontstentenis van de secretaris generaal heeft de plaatsvervangende secretaris-generaal, Mr. O. W. S. Jo- sephus Jitta, de jarige toegesproken en hem namens alle ambtenaren een boekwerk aangeboden. In zijn dankwoord deed Dr. Drees uitkomen, met hoeveel genoegen hij al die jaren op !t« ministerie ge werkt heeft en hij sprak zijn waarde ring uit voor de toewijding, waarmee zijn ambtenaren hun arbeid verrich ten. Dr. L. W. Kortenhorst, voorzitter der Tweede Kamer, zei in een voor de wereldomroep uitgesproken rede, gewijd aan de verjaardag van Dr. Drees, dat er maar weinig Nederlan ders zijn, van wie zoveel goeds is te vertellen. Hij kent Dr. Drees al der tig jaar en hij verklaarde, dat de ja rige van vandaag voor hem altijd de zelfde is gebleven. „Mijn eerbied en mijn sympathie zijn steeds meer gegroeid 'en er is geen gebeurtenis in zijn lange leven aan te wijzen, waarvan ik zou moeten getuigen: hij is mij tegengevallen". Allen die Dr. Drees hebben leren kennen, zullen hetzelfde over hem verklaren, aldus de heer Kortenhorst. „Door zijn eerlijkheid, eenvoud, ver draagzaamheid en hartelijkheid ver overde hij de harten van talloos ve len. Hij is tot een nationale figuur in ons midden gegroeid". In de Houtrusthallen te Den Haag is dr. Drees gisterenavond door zijn partijgenoten gehuldigd. Donderdagochtend is de Tour karavaan in Reims van start gegaan. De Zwitserse ploeg pas seert hier de startlijn. Elders in dit blad kan. men uitvoerig le zen hoe de Fransman André Darrigade erin slaagde de eer ste étappe van de monsterrit op zijn naam te brengen. Z.H. Paus Pius XII heeft gisteren Bondskanselier Adenauer van West- Duitsland, op de laatste dag van diens bezoek aan Italië, in audiëntie ont vangen. De H. Vader prees Adenauer voor zijn werk om Duitsland weer op te bouwen na de verwoesting door de oorlog en het weer terug te voeren in de gemeenschap van de volkeren. De Paus vervolgde: „Uw land wacht nog steeds op de oplossing van bran dende vraagstukken. Wij raden het Duitse volk aan, deze vraagstukken aan te pakken met de volharding, de vooruitziendheid en het geduld waar mee zijn minister-president ze in voorgaande jaren heeft benaderd. De geschiedenis van Duitsland na de eer ste wereldoorlog bewijst, dat zij die niet kunnen wachten een internatio nale ramp kunnen veroorzaken. Weersverwachting van het K.N. M.I, tot vanavond, opgemaakt t donderdagavond 23.15 uur: Opklaringen maar ook enkele buien. Krachtige tot matige wind i 1 tussen zuidwest en noordwest. De- J S zelfde of iets lagere temperaturen. J Vandaag: Zon onder 21.03 uur; J maan onder 19.22 uur. Morgen: Zon op 4.31 uur; maan op 3.41 uur. S De Butlin-organisatie in En geland heeft Maria Meesters geaccepteerd. Dit heuglijke nieuws ontvingen wij gisteren telegrafisch uit Londen van de organisatoren. De sterke Bergse zwemster is dus waardig gekeurd, om mee te doen aan de zwemtocht over het Kanaal. Zoals bekend heeft de Butlin-organisatie deze mon- itertocht in elkaar gezet, die in mgustus zal plaatsvinden. Vorige week was reeds het inschrijf- irmulier voor Maria naar Engeland ezonden, te zamen met een „certifi- at.e of fitness" een bewijs van goede ezondheid, dat ondertekend was door okter Schlüter. Of Maria Meesters nu inderdaad aat meezwemmen, hangt af van fi- lanciële en organisatorische kwesties. Dit althans werd vorige week mede gedeeld, toen het Inschrijfformulier werd verzonden. Intussen kunnen we ons niet voorstellen, dat haar deel name daarvan zal afhangen. Immers, als dat niet voor elkaar is, was de moeite van het inschrijven overbodig geweest. De Nederlandse vertaling van het telegram dat we hierbij afdrukken, luidt: „Maria aanvaard, alles in orde, vertrouwelijk - Stem-Londen." Het in het westelijk stadsdeel gele gen gebouw van de Oostberlijnse ra dio is donderdag door de Sovjets aan de W.-Berlijnse autoriteiten overge dragen. In 1952 hebben de Britten een ver sperring rondom het gebouw aange bracht, zodat het niet meer door de Oostberlijnse radio kon worden ge bruikt. Jarenlang zijn enkele Russi sche wachtposten de enige bewoners geweest. Deze zijn nu teruggetrokken. Aan de overdracht van 't gebouw is door de Sovjets geen enkele voor waarde verbonden. Zowel in Algerië als in Frankrijk zelf hebben gisteren een groot aantal Mohammedanen gestaakt ter herden king van de verovering van Algiers door de Fransen op 5 juli 1830. Niet minder dan driehonderd patrouilles liepen door de straten van Algiers om bij het eerste teken van geweld te kunnen ingrijpen. De Franse minister in Algerië, La- coste, maande de bevolking van de stad tot kalmte. Veel Algerijnen wis ten kennelijk niet goed wat ze doen moesten. Zij voelden er blijkbaar wei nig voor met de extremisten vereen zelvigd te worden, aan de andere kant vreesden zij represailles van de laat- sten als zij het stakingsparool niet opvolgden. In Frankrijk hebben zestig tot tach tig procent van de Algerijnse arbei ders gisteren gestaakt. In Agadir, aan de Marokkaans-Alge rijnse grens, is de laatste dagen span ning ontstaan door Franse troepen verplaatsingen, die hulpverlening van Functionarissen van negen Britse vakverenigingen welke ongeveer 14.000 arbeiders vertegenwoordigen, hebben aangedrongen op een staking in het gehele land, nu de loonbesprekingen met de werkgevers mislukt zijn. De commissie heeft aanbevolen, om op 14 juli te gaan staken. De betrokken functionarissen zeiden dat de produktie door een staking in de staalindustrie sterk beperkt zou worden. Sedert april jl. hebben deze arbeiders reeds geweigerd overwerk te verrichten, hetgeen voor de indus trie een produktieverlies van bijna 300.000 ton heeft doen ontstaan. In de vijf belangrijkste havens van Australië zijn gisteren 53 schepen niet kunnen vertrekken tengevolge van de stakingen onder de havenarbeiders. De „Internationale commissie van juristen", met zetel te Den Haag, heeft de Poolse premier een telegram ge zonden in verband met de na de on geregeldheden te Poznan verrichte ar restaties. In dit telegram wordt verzocht om toestemming tot het zenden van waar nemers naar eventueel te voeren pro cessen. Als gegadigden voor de waar nemersfuncties worden opgegeven: professor J. M. van Bemmelen (Lei den), G. de Freitas (Londen), profes sor J. Graven (Genève), en professor R. Vouin (Bordeaux). Het telegram verwijst naar verkla ringen van premier Cyrankiewicz en de voorzitter van de Poolse advocaten- vereniging Jodlowski, dat het de be doeling is om in het verleden begane fouten bij de rechtspleging te her stellen. Poolse bladen zijn plotseling „ver zetsgroepen" ervan gaan beschuldigen dat zij op grote schaal branden zou den stichten, vooral in de vroegere Duitse gebieden. Vier Poolse dorpen zouden zij „volledig hebben platge brand". uit Marokko aan Algerië moesten verhinderen. De Marokkaanse bewo ners van de streek gingen in staking. Generaal Cogny en de Marokkaanse prins Moelai Hassan hebben zich van de toestand op de hoogte gesteld. Toen Cogny op het vliegveld arriveerde, posteerden zich plotseling twaalf mi litairen van het Marokkaanse bevrij dingsleger tussen de Marokkaanse militairen en de Franse mariniers die de erewacht vormden. Verdere inci denten deden zich echter niet voor. Ondanks dc aangekondigde inkrim ping van zijn strijdkrachten heeft Rusland de laatste maanden zijn onderzeese strijdkrachten en lucht macht versterkt, zo meldt Shape, het NAVO-hoofdkwartier in Parijs. Een Shape-rapport met de laatste gegevens over de sterkte van de strijd krachten in Oost-Europa onthult, dat Rusland en zijn satellietstaten thans over vier en een half miljoen man grondstrijdkrachten beschikken en over meer dan een miljoen man lucht strijdkrachten. Voorts beschikt de Sovjet-Unie over 20.000 oorlogsvliegtuigen, waaronder vele met straalmotoren en de satelliet staten over 2500 machines. Rusland bezit nu 450 onderzeeërs. Men is volgens Reuters financiële redacteur druk bezig met het bestu deren van plannen voor de aanleg van een uitgebreid oliebuisnet voor West- Europa. De hoofdbuisleiding zou lo pen van Marseille aan de Middel landse Zee via oost-Frankrijk, Luxem burg, het Saargebied, West-Duitsland, Nederland en België naar de havens van Rotterdam en Antwerpen. De kosten voor de aanleg van dit net worden geraamd op ongeveer 1 miljard gulden. Het net zou worden gebouwd door de Koninklijke Shell- groep in samenwerking met een aan tal maatschappijen, werkzaam in Frankrijk, Duitsland. België en Ne derland. De hoof dleiding zou een door snede hebben van ongeveer 75 cm of ongeveer de doorsnede van de gro te oliebuisleidingen in Noord-Ameri- ka en het Midden-Oosten. Na voltooiing zou deze buisleiddng een vitale rol kunnen spelen bij de Ter snellere bediening van het rei zend publiek en ter ontlasting van de loketten zal de N.S. nog dit jaar op een aantal stations in het westen van het land perronkaarten- en plaats- kaartenautomaten stellen, de laatste voor de meest gevraagde bestemmin gen op die stations. De voor plaatskaartenautomaten in aanmerking komende stations zijn: Amsterdam CS, Haarlem, Den Haag, Leiden, Delft, Rotterdam CS, Dor drecht, Zaandam, Naarden-Bussum en Hilversum. voorziening in de Westeuropese be hoefte aan brandstof. Door de vesti ging van grote raffinaderijen nabij Parijs, in Lotharingen, het Saargebied het Ruhrgebied en in andere binnen landse verbruikscentra, zou deze lei ding van groot belang kunnen zijn voor de industrie in alle landen waar de leiding zal lopen. Voor olie afkomstig uit het Midden- Oosten betekent lossing te Marseille, in plaats van te Rotterdam of Ant werpen ,een besparing van ruim de helft van de door het tankschip af te leggen wegen bij de tegenwoordige vervoersprijzen van meer dan een derde van de kosten. Schout bij Nacht W. J. Kruijs heeft tegenover minister Staf ontkend dat hij bij de tewaterlating van een mij nenveger gezegd zou hebben „dat de geest van onafhankelijkheid, de uit latingen van de kabinetsformateur ten spijt, vaardig zal blijven over het Nederlandse volk". De Schout bij Nacht zou dit gezegd hebben in verband met plannen van dr. Drees tot besnoeiing van de Ma rine-uitgaven. Prof. Romme had in verband met deze kwestie vragen aan de minister gesteld. In zijn antwoord zei de minis ter niet meer te kunnen nagaan wat de Schout bij Nacht in feite gezegd heeft. In elk geval zei hij diens woor den te betreuren, omdat zij de indruk konden wekken dat hij kritiek uit oefende op het beleid van de reg». ring, ook al waren de woorden niet als zodanig bedoeld. Gedurende de laatste weken werden geregeld garagehouders te Schiedam opgebeld om een auto naar een bepaald adres te sturen. Telkens bleek, dat een vergeefse reis werd gemaakt, omdat een grappenmaker aan het werk was geweest. Tenslotte werd het een gara gehouder te veel. Toen hij weer opgebeld werd blokkeerde hij de lijn. Via de telefoondienst kon vastgesteld worden, waar vandaan getelefoneerd was. Het bleek het huis van een eerzaam burger te zijn, waar ook een negenjarige jongen, Wimpie ge naamd, woonde. Wimpie is door de politie aan de tand gevoeld en bekende, dat hij degene was, die opge beld had. Hij gaf zelfs toe dit ook gedaan te hebben bij de politie en de brandweer, zodat die er herhaaldelijk vergeefs op uitgetrokken zijn. De kinderpolitie zal Wimpie nu eens goed onderhanden ne men.

de Stem | 1956 | | pagina 1