Kans op welslagen nog niet verkeken Dl PRIJSVRAAG Togliatti trouw aan de grote partijlijn STREEKTROEVEN MONTER NAAR REIMS VERTROKKEN Antwerpen- Breda wordt verbreed MILJARD MEER VOOR DE NAVO-LANDEN VAN HET JAAR! Beraad kabinetsformatie gaat stroef, maar HUURBELASTING NOG GROTE HINDERNIS Tweede Kamer begint morgen met de zaak Schokking ,,Zo bedoel ik het niet Klaar voor het Tour-avontuur.... DAGBLAD VOOR ZEELAND Belgische minister Havenstaking in Australië Niet over één nacht ijs Prinses Beatrix te Apeldoorn Als Eisenhower sijn sin krijst Zuidwestelijke wind SOEKARNO WEER THUIS „Opgekomen voor Nieuw-Guinea Moordzaak Eindhoven PROCEDURE ONJUIST Algeriës Lacoste wijst Fransen uit Ministers in de banken Caféhoudster stak haar man neer Geen twijfel meer Botsing oorzaak van vliegramp Aftreden leden Eerste Kamer Tegen dc zin van prof. Oud Ana Paukcr gestorven I. G.-Farben betaalt 27 miljoen Ruimte nodig Afscheid vol verwachtingen Vol goede moed En nu, afwachten maar... 96e JAARGANG No. 22191 Uitgave JM. V. Uitgevers Mi], Neerlandla. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Relgerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 335L Verantwoordelijk Uoold- redacteur: J. J. tt A Bruna Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr H. M. D. de Rechter, L. J. v.'t Westende, P. V M Ver- cauteren. Abonn.pn,is bij voorultbet 1 b.85 p. kwartaal, p. post t 6.50, p. week (uitsi. bij met postbestell.) t U.45. Incasso wordt berekend. Losse numm 13 ct Postrek 278841. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236 Bureau voo: Voor God, Koninffin en Vaderland oWaït WO EN SP AG 4 JULI 1956 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen t 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie t 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tanef en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. ^eeuwsch-Vlaanderen: HULST. Dubbele Poort 7, Tele oor. 102 - (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstralt 56, Tel. 2601 - OOSTBURG. Nieuwstraat 41, Tel. no. 3M (Van onze Haagse correspondent). De kabinetsformatie is gisteren niet zo heel veel verder geko men. De manier waarop dr. Drees deze zaak heeft aangepakt, blijkt steeds meer op het langzaam-aan-systeem te zijn afgestemd. Na het derde onderhoud met de fractieleiders van de vijf partijen die de formateur voor het kabinet had uitgenodigd, zijn dc frac ties weer bijeen geweest om dc voorstellen te bestuderen. Het blijkt dat er bruikbare elementen in zitten, maar naar ons werd toevertrouwd, is alles nog niet voldoende uitgewerkt, om nu reeds tot aannemen of verwerpen te kunnen besluiten. Een lid der Belgische Kamercom missie voor Openbare Werken heeft de minister de vraag gesteld, of er ook plannen bestaan voor de aanleg van een autosnelweg naar het noor den (Breda). De minister heeft hier op geantwoord dat inderdaad een dergelijk ontwerp bestaat, doch de uitvoering ervan voorlopig nog niet kan worden overwogen. Wel heeft hij het voornemen de bestaande weg te verbreden. In de meeste Australische havens staken de havenarbeiders uit protest tegen nieuwe loonregelingen. Volgens officiële ramingen zijn 20.000 van de 27.000 leden van de Australische bond van havenarbeiders direct of indirect bij de staking betrokken. In Adelaide, Newcastle en Port Kembla lag dinsdag het werk stil. De arbeiders in Melbourne zijn van plan vandaag in staking te gaan. Men voelt er in K.V.P.-kringen al lereerst weinig voor om zich al bij voorbaat voor een aantal jaren vast te leggen aan een bepaald defensie plafond. „Wij zullen dat moeten toet sen aan de economische mogelijkheden en tevens aan de eisen die de NATO ons te zijner tijd gaat stellen", zo luidt de algemene opvatting. De nadere motivering van het maxi mum van 1450 miljoen per jaar van dr. Drees is lang niet gunstig ont vangen. De bezuinigingen daarvoor zouden onder meer in het bestendigen van de huidige kostwinnersvergoeding en andere uitkeringen moeten worden gevonden. Ook met de huurpolitiek was men nog niet zover dat men reeds keuze wil maken uit de verschillende syS' temen die zijn overgelegd. Een huur belasting zonder meer blijft voor de K.V.P. onaanvaardbaar. Er is in het rapport van de demis sionaire minister Witte sprake van een oplossing door het vormen van een fonds, waaruit vernieuwing en onderhoud van het oude huizenbezit gefinancierd zou kunnen worden. Dit fonds kan op verschillende manieren ontstaan. Men kan de huren voor een zeker deel gesproken werd van 30% afromen en certificaten van deel neming ter waarde van het afgeroom de bedrag uitgeven. Men kan ook een deel van de huuropbrengst van oude huizen blokkeren. Dit laatste zou het voordeel bieden dat de moeilijkheden, die van liberale zijde naar voren zijn gebracht, in verband met te verwachten koersda lingen van de certificaten, omzeild worden. De K.V.P. zal echter om principiële redenen rente op geblok keerde huuropbrengsten blijven eisen om onteigening uit te schakelen. Ver moedelijk zal dr. Drees vandaag in een schriftelijk antwoord enkele aan wijzingen vinden in welke richting verder kan worden gegaan. De zaak zal echter nog wel verder moeten worden afgerond, alvorens een de finitieve keuze kan worden gemaakt. DEUR BLIJFT OPEN. Dat dr. Drees de kansen op welsla gen niet verkeken acht, blijkt wel uit het feit, dat na een bezoek van vijf kwartier aan de Koningin op dins dagmorgen, niet werd medegedeeld: „De opdracht is teruggegeven", maar: De formateur heeft een tussentijds rapport uitgebracht. Men verwacht, dat de fracties don derdag hun nadere zienswijze wel aan dr. Drees zullen hebben doen toekomen. Die dag zal hij echter zijn aandacht niet onverdeeld aan de formatie kun nen schenken. Hij wordt dan zeventig jaar en in een bijeenkomst in de Hout- rusthallcn zal hij door zijn partij worden gehuldigd. WELLICHT ZULLEN de V.S. hun troepensterkte binnenkort met 300.000 man kunnen verminderen. Dit gezien de vorderingen op het gebied van atoom- en raketwapens. HET LID van de Antilliaanse Staten, de heer Ferharts (Bonaire) is maan dagavond gearresteerd. Die zaak zou verband houden met een omvangrijke zedenaffaire. IN HET Skagerak is een Zweeds vliegtuig, met één man aanboord, in zee gestort. Men heeft weinig hoop 4e piloot te kunnen redden. DR. MAX EUWE, de bekende scha ker. gaat het onderwijs verlaten. Hij heeft een functie aanvaard bij een Amerikaanse firma in Nederland, die zich vooral bezig houdt met de ver vaardiging van elektronische reken machines. WEGENS SPIONAGE is een plaats vervangende militaire attaché van de Russische ambassade in Washington tot „persona non grata" verklaard. OP 8 JTTLI gaat Japan een nieuwe Senaat kiezen. Voor het eerst zullen twee grote partijen elkaar bekampen Bij vorige verkiezingen waren er twee socialistische en twee conservatieve partijen DE 5-kilometer-grens voor de afba kening van de geneesmiddelenvoor ziening door dokters en apothekers wil de regering desnoods laten vallen, mits er een betere regeling gevonden kan worden. WEST-DUITSLAND is na de Vere nigde Staten de grootste producent en exporteur van personenauto's gewor den. Niet minder dan 130.000 auo's werden de eerste vier maanden van dit jaar uitgevoerd. IN DE ontwapeningscommissie der V.N. heeft de Amerikaanse afgevaar digde Cabot Lodge een beroep op de Sovjet-Unie gedaan, „met Amerika samen te werken bij het ontwikkelen van een eerlijke en grondige inspectie vanuit de lucht". - Z Weersverwachting van het K.N. J Z M.I. tot vanavond, opgemaakt dinsdagavond 23.15 uur: Op de meeste plaatsen droog weer met enkele verspreide op- klaringen. Matige zuidwestelijke wind. Dezelfde temperaturen of iets hogere. Z Z Verwachting van het Belgische Z Z Weerkundig Instituut: Z Z Matige wind uit het zuidwesten. J Z Bewolkt tot betrokken met enkele regenbuien. Weinig verandering van temperatuur. Vandaag: Zon onder 21.04 uur; Maan onder 17.07 uur. Morgen: Zon op 4.29 uur; Maan Z op 1.42 uur. Z De Verenigde Staten zijn van plan de militaire hulp aan negen NAVO- landen, waaronder Nederland, voor 1957 aanzienlijk te vergroten. De as sistent-onderminister van Defensie, Perkins Mc Guize, heeft verklaard, dat president Eisenhower circa een mil jard dollar wil besteden voor mili taire hulp aan Europa, als aanvulling op de 3.347 miljoen dollar die reeds voor de Amerikaanse bondgenoten in Europa bestemd zijn. Mc Guize verklaarde, dat de regering voor Nederland een aanzienlijk gro ter bedrag wil vragen dan in 1956. Dit geld is voornamelijk bestemd voor lichte tanks, militaire voertuigen en onderdelen, munitie, vervanging van mijnenvegers, patrouille-vliegtuigen voor de marineluchtvaartdienst en vervanging van jachtvliegtuigen en onderdelen. België en Luxemburg wil president Eisenhower meer hulp geven voor vervanging van vliegtuigen. De gro tere hulp aan West-Duifsland zal een speciaal program van 12 miljoen dol lar omvatten voor economische hulp aan West-Berlijn. Italië zal meer geld krijgen voor alle onderdelen van de strijdkrachten. De hulp aan Noorwe gen wil de president bijna verdub belen, evenals die aan Portugal. De extra-hulp aan deze twee landen is bestemd voor schepen, onderdelen en oefenmunitie. Daarentegen is voor Engeland in 1957 geen militair hulpprogramma op gesteld, aldus Mc Guire. President Soekarno is gisteren van zijn reis naar de Verenigde Staten, Canada en enige Westeuropese landen in Djakarta teruggekeerd. Op het vliegveld Kemajoran was een grote menigte aanwezig, die hem een in drukwekkende ontvangst bereidde. Soekarno zei op het vliegveld beter begrip te hebben kunnen bereiden voor de Indonesische strijd en idealen. De minister van Buitenlandse Za ken, Ruslan Abdulgani, die Soekarno heeft begeleid, verklaarde: „Wij heb ben de vriendschappelijke banden met verscheidene landen kunnen bevorde ren en wij hebben kunnen opkomen voor onze nationale aanspraken op Nieuw-Guinea en onze belangen, nu de R.T.C.-overeenkomsten met Neder land zijn opgezegd". De Hoge Raad zal 17 juli a.s. con- „?ie. nemen in de zaak tegen de •?ïige °PPerman M. J. van der V. uit Eindhoven, die door het gerechts hof te 's-Hertogenbosch wegens dood- j ij0? z^n echtgenote werd veroor deeld tot een gevangenisstraf van 12 jaajr. Mr. S. van Oven betoogde dat de wijze van procederen in deze zaak onjuist is geweest en hij vroeg daar om nietig verklaring van het vonnis. De Franse minister met standplaats Algiers, Lacoste, heeft een aantal Fransen, voor het merendeel leraren en onderwijzers, uit het gebied van Tlemcen last gegeven Algerië te ver laten, omdat zü in contact zouden staan met de opstandelingen en door hun invloed het optreden van de re bellen zouden bevoordelen. Layachi Ben Ahmed, de dader van een aanslag in een bioscoop te Mar- nia, waarbij door een handgranaat vier personen werden gedood en twin tig gewond, is dinsdag te Oran terecht MltlIHMMIMIMMMMMNMUHUlMgeSteld. De buitengewone zitting van de beide Kamers van de Staten Gene raal is gisteren met het gebruikelijk ceremonieel geopend door professor dr. Louis Beel, die namens de konin gin de bedoeling van deze buitenge wone zitting uiteenzette: de behande ling van de grondwetsherziening en van enkele onderwerpen van spoed eisende aard. Verschillende ministers waren thans sis Kamerleden aanwezig. Het waren de heren Luns, Suurhoff, Cals, van Thiel, Staf, Algera en Zijlstra. Dr. Drees demissionair-minister-president kabinetsformateur en thans bovendien nog Kamerlid zat weer in de banken van de socialistische fractie, waaraan hij nog herinneringen heeft aan de dertiger jaren, toen hij ook lid van de Kamer was. Onder de nieuwe leden bevond zich mr. H. van Doorn, voorzitter van de K.V.P., die vlak voor prof. Romme zat. „Ik heb zoeven mijn man neerge stoken..." Met die woorden kwam een 34-jarige eaféhoudster opgewon den een politiebureau te Amsterdam binnengestormd. De politie ging met de vrouw naar haar café aan cie Lange Niezel. Daar bleek dat de messteken in bovenarm, rug en borst, waaruit de man hevig bloedde, waren voorafgegaan door „woorden" en vervolgens door de worp van een glazen vaas naar 's mans hoofd. Het slachtoffer is in het ziekenhuis opgenomen; zijn vrouw in het Huis van Bewaring. Dinsdag heeft H.K.H. Prinses Bea trix een bezoek gebracht aan het wapen der kon. marechaussee in de Koning Willem III-kazerne te Apel doorn. Bij deze gelegenheid werd zij tot schuttersvrouwe van dit wa pen benoemd. De prinses werd ver gezeld door Z.K.H. Prins Bernhard. De wacht die was aangetreden op het terrein van de kazerne, werd door H.K.H. Prinses Beatrix geïn specteerd. Zij groette de standaard van de kon. marechaussee zoals de foto laat zien. Kapitein Byrd Ryland, een deskun dige van de Amerikaanse luchtmacht, heeft verklaard dat uit verfkrassen op de wrakstukken van de twee in de Grand Canyon verongelukte verkeers vliegtuigen definitief is gebleken, dat de toestellen met elkaar in botsing zün geweest. De commissie voor handelszaken van het Amerikaanse Huis van Afge vaardigden heeft besloten een onder zoek in te stellen naar het gehele Amerikaanse luchtvaartverkeer. In de Eerste Kamer is gisteren de loting aan de orde geweest voor het bepalen van de tijd van aftreding van de leden. Het lot bepaalde, dat de groepen twee en vier (Gelderland, Overijssel, Groningen en Drente en Zuid-Holland) in 1959 zullen aftreden en de groepen één en drie (Noord-Bra bant. Zeeland. Utrecht en Limburg en Noord-Holland en Friesland) in 1962. Voor nadere bijzonderheden zie pagina 6 en 7 P m m u "HI iigpwwui-1 J IJ. (Van onze parlementaire verslaggever.) De Tweede Kamer heeft gisteren met een grote meerderheid dr. Kor- tenhorst (K.V.P.) weer als haar voor zitter aangewezen. Op de voordracht voor een definitieve benoeming, die door de koningin moet geschieden, werden 87 stemmen voor hem uitge bracht. De socialist van Sleen is met 92 stemmen als tweede voorzitter ge kozen. De heer Roosjen (A.R.) kreeg zelfs 95 stemmen als derde. Er waren 99 Kamerleden die deze eerste vergadering van de buitenge wone zitting bijwoonden. Alleen de Fries Biewinga, een van de nieuw- bcnoemden, was verhinderd naar den Haag te komen. Er ontstond na de beëdiging al aan stonds een klein conflictje over de vraag of men de zaak-Schokking nog zou behandelen met de demissionaire minister van binnenlandse zaken prof. dr. L. Beel, die hierom verzocht had, omdat hij op 7 juli ontslag wil nemen als minister in'verband met zijn be noeming in de Koninklijke Commis sie. Prof. Oud (V.V.D.) die er eigenlijk voor was om de hele kwestie onbe sproken te laten en de stukken voor kennisgeving aan te nemen, wilde over een zaak die misschien met een uitspraak van de Kamer zal eindigen, omdat er een heel debat te verwach ten valt, niet met een demissionaire minister onderhandelen. Hij zei nog nooit een zo wonderlijk-staatsrechte lijke figuur te hebben gezien. „Mijn gehele constitutionele hart komt er tegen in opstand". Dr. Kortenhorst verdedigde een be handeling met minister Beel, omdat toch ook de grondwetsherziening met een demissionaire minister regelma tig behandeld wordt. Dr. Kortenhorst had nog een ander bezwaar, waarvoor de Kamer gevoelig was. Een uitspraak van de Kamer achtte hij noodzakelijk om menselijke redenen. Het gaat hier cm de burgemeester van den Haag, die al maandenlang onder de zwaarste geestelijke druk zit, omdat zijn zaak nog steeds niet uit de wereld is. Mr. Burger (P.v.d.A.) wilde zelfs niet denken aan de mogelijkheid dat de zaak voor kennisgeving zou worden aangenomen. Men heeft nu besloten om donderdag en vrijdag het debat over deze zaak te houden. >i y y Togliatti, de Italiaanse communistenleider, die door Moskou op de vingers is getikt vanwege zijn vrijmoedige vragen over de Stalin-verguizing, heeft al bakzeil gehaald. Hij heeft zich ge haast te verklaren dat zeer zeker „de gedragslijn die de Sovjet kameraden gevolgd hebben bij de opbouw van een socialistische gemeenschap de juiste is geweest Wel voegde Togliatti er voorzichtig aan toe dat meningsverschillen over de gevolgen van de fouten, die onder Stalin zijn gemaakt, altijd mogelijk zijn. „Die meningsverschillen doen echter niets af aan de goedkeuring van de huidige gedragslijn der Sovjet-leiders". In Hongarije blijken er communisten te zijn, die minder gedwee achter de grote partijlijn staan. Het blad van de partij heeft de zogenaamde Petoefi- club (een discussiegroep van jongeren) ervan beschuldigd, dat zij openlijk een nieuwe revolutie voorstaan en dus niet anders dan contra-revolutionairen zijn. „De aanvallen op de partij", zegt het blad, „komen natuurlek uit de kring van Imre Nagy, die vorig jaar als premier werd ontslagen". Het Internationaal Vakverbond heeft inmiddels een krachtig protest doen horen tegen de manier waarop de Poolse regering de staking in Posen heeft onderdrukt. Volgens een te Parijs verschijnend blad van Roemeense vakverenigingen in ballingschap zou Ana Pauker, de Roemeense communistische leidster, die in 1952 werd weggezuiverd, een maand geleden te Boekarest op 63- jarige leeftijd overleden zijn. Haar crematie zou in alle stilte en strikt particuliere kring zijn geschied. Ana Pauker is minister van buitenlandse zaken en vice-premier geweest. Zij was een der stichters van de Roe meense communistische partij. Schadevergoeding dwangarbeiders De I.-G. Farben in liquidatie, het vroegere Duitse chemische concern, heeft 27 miljoen gulden als schade, vergoeding aangeboden voor dwang» arbeiders, die tijdens de oorlog in de fabrieken van de onderneming werk hebben verricht. In een communiqué zegt de directie zich niet tot deze betalingen verplicht te gevoelen, maar het desalniettemin te doen om de nood van onschuldige slachtoffers van het Naziregiem ta lenigen. t t i t Een groot bas-relief, voorstel» 5 lend het hoofd van Stalin, is J uit het hoofdkwartier van de J Sovjet-delegatie bij de V.N. te t New York overgebracht naar i het buitenverblijf van de ver- j tegenwoordiging te Glen Cove. J r Een lid van de delegatie ver» t klaarde, dat men geen politieke J betekenis hieraan moet hech- ben eenvo zo voegde J te*. „Wij hebben eenvoudig ruimte nodig' hieraan toe. i hij (Van onze sportredacteur). Zonder tam-tam zijn gisteren ochtend vier leden van onze Tour-ploeg te Breda in luxe auto's gestapt en naar Reims afgereisd, waar ze intussen vol op in de besognes rondlopen. Fietsspullen nazien, onderdelen in ontvangst nemen, een bezoek aan de Rondedokter brengen, het rijwiel laten loden en een rits andere karweitjes, die ge daan moeten worden voor het vertrek, donderdagochtend, het grote avontuur tegemoet. niet als voorgaande jaren gezamen lijk per trein uit Roosendaal, omdat er een boel bezwaren aan een trein reis, naar Reims althans, verbonden bleken heeft altijd een apart ca chet. Hoewel alles tevoren honderd maal gecontroleerd werd, wordt alles nog eens nagezien en dan blijkt er altijd tóch een kleinigheid te zijn ver geten. Maar oude rot Voorting bracht met zijn nooit aflatende rust en zelf verzekerdheid de „verhitte' gemoede ren met een kwinkslag tot bedaren en.... roef, weg waren ze Een klein uurtje later was er bij Toon Simons, in diens café aan de Haven, een ander vertrek. Daar was, begrijpelijk zo in hartje stad, wat meer beweging, vooral nu het Woutje Wagtmans betrof. Wouter kon best een uurtje later vertrekken dan zijn drie maats verderop in Princenhage, nu daar buiten de glimmende Merce des Sport stond te wachten. Ik ben er wel om een uur of drie vanmiddag, grijnsde Wout. Tenslotte is het maar een kleine drie honderd kilometer.. Als ge terug bent in Breda, moet ge ons eens vertellen of dat inderdaad kan, Toon, want dat lijkt ons nogal fantastisch. Toon Simons rijdt de wa gen namelijk terug naar Breda. Wout- jes charmante vrouwtje komt uiter aard ook mee, want dames kan en wil Jacques Goddet nu eenmaal in zijn Tour niet hebben. Nooit, bij ons weten, hebben we In Princenhage, bij de woning van Wies van Dongen, hesen nerveuse Wies, bezorgd over zijn plotseling ziek geworden vader; Leo van der Pluym, vol van het medeleven der enorme supportersschare uit Dussen en omgeving, en Gerrit Voorting, ge stoken in een modieuse Amerikaanse sweater, dolgelukkig dat de voorbije nacht een verraderlijk aandoend griepje met succes bestreden was ge- ke°rrdals zi' h we"z0 lck: Wagtmans'zó gezond en met zulk een tien uur hL ïf ,1°., stralend gezicht naar de Ronde van tien uur hun Tourfietscn in de laad bak, de blinkende koffers op de im perial en togen welgemoed, blij dat het eindelijk zover weer was, met Piet de Bruyn uit Roosendaal aan het stuur, op pad, met een slordige 300 kilometers voor de boeg Zo'n vertrek groepsgewijs en Frankrijk zien trekken. De kapper had hem even tevoren nog een extra goede beurt gegeven; het maakte dat Wouter er ongemeen jeugdig en inne mend uitzag. Een tikje uitdagend óók wel. Kan geen kwaad, als je in het brandpunt der wielerwereld staat, er veel van je wordt verwacht enu.. je van plan bent bepaalde dingen in de Tour te gaan verwezenlijken. Het zal nodig zijn, dat er zulke din gen gebeuren, want het ziet er naar uit, dat er onophoudelijk slag gele verd gaat worden. Van het begin af, niet in de laatste plaats door de Bel gen, die in de eerste faze van de twee en twintigdaagse strijd geruime tijd op vaderlandse bodem fietsen, met al de psychologische voordelen van dien. Maar Wouter en de drie ploegmak- kers, die uit Princenhage vertrokken, zijn met de onmisbare instelling naar Frankrijk afgereisd. Volkomen bewust van de moeilij ke taak, welke hen wacht, maar men taal sterk uitgerust en bereid het gro te avontuur niet alleen optimistisch binnen te rijden, maar opk succesvol te beëindigen op die zaterdag de 28ste juli in de Ville Lumière. Supposities over vermoedelijke re sultaten zijn achterwege gebleven, maar de wilskracht welke we van de gezichten van Wouter, Voorting, Wies van Dongen (extra monter nu hij dit jaar een meer bekeken voorseizoen heeft gehad) en de bezadigde van der Pluym af hebben kunnen lezen, doet ons zeker zijn van puike resultaten, welke deze vier streekgenoten in Frankrijk gaan leveren. Tezamen met het halve dozijn makkers, waar bij doorslaggevend zal zijn: de on derlinge kameraadschap, zomede het besef dat de onnoemelijke schare wielerfans met Argusogen hun pres taties van uur tot uur onder de loupe nemen. Elders in dit nummer is een pagina en nóg meer gewijd aan het wieier- evenement van 't jaar niet te ver- langstelling zijn. Na alles wat er aan mate de Nederlandse ploeg daarin Een grapje, een beetje weemoed en successen weet te boeken, zal de be- geten de jaarlijkse enorme prijsvraag dat nu weer een maand lang onze lezers in de ban gaat houden. Naar- onverkwikkelijks is gebeurd is niette' min de hoop levendig, dat onze jon gens goed uit de slag zullen komen. dan.... „tot over een maand". Wagt mans' vrouw Nellie zal wel zijn beste supportster zijn».

de Stem | 1956 | | pagina 1