Sovjet-leiders: er echt niets aan „We konden doen' TEERLING NOG NIET GEWORPEN Helikopters bergen de slachtoffers Voor de derde maal nieuwe verklaringen STAKING IN DE STAALINDUSTRIE KAN MAANDEN DUREN Regai,v hmd, Baggermolen startte met drie-eilandenplan Buitenland krijgt de schuld van Stalins tyrannic TOGLIATTI BEGREEP HET VERKEERD atzuai Zes dagen voor diefstal van een fiets in 1950 VOOR ZEELAND Kabinetsformatie DE DOOI) 01' DE WEG .,IN HET BEGIN GING HET WEL" Grote bosbrand op Cyprus Machtsstrijd Embleem voor kroonprinses TREINRAMP IN MEXICO Elf doden, zestig gewonden De ramp in de Grand Canyon Wij vallen was laatste bericht Meer dan 1000 arrestaties in I osen Ceylonese premier was voorbarig Zelfde temperaturen Weer schoolbus afgekeurd Platina bruiloft in Tilburg Dit is een klucht zei Schmidt EXPLOSIE in atoomlaboratorium Britten willen hun defensie herzien Deskundigen in de V.S. zijn van oordeel zich liever Bij brand te Madrid i Huis stortte in - 15 doden Mr. Utoyo Ramelan overleden Werk haven over 10 maanden klaar Libanon eigent zich installaties van I.P.C. toe Peking laat Japanners vrij NOG JUIST NIET VERJAARD.. 96e JAARGANG No. 22190 Uitgave £M. v. Uitgevers Mij. Neei lanüia. Verschijnt elke werkdag Bureaus: Breda. Reigerstraat 16 lel.: Uuectie, Redactie en Administratie 3351 Verantwoordelijk tiuolo redacteur: J J H A Bruna tiedactieraad J. M A C. v Dongen L J v tiootegem Mr Ut A J J M Mes. Mr tl M L. de Rechter. L J v t Westende R v M Ver cauteren Ahunn pr ijs dij vooruitDet 1 D 85 p. kwartaal, p post t 6.55. p week (uitsi bij niet posthestell t U tb Incasso wordt berekend Losse numm 13 ct Rostrek 376341 Voor God, Koningin en Vaderland D I N S D AG 3 JULI 1956 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie t 0.14 per m/m (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m/m) Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse E,lande.,: tameet 98, Telefoon 2236 - Bureau vooi Zeeuwsch v.aanderen: HULST, Dubbele Poort 7. Tele oor 102 - (Bijbureaus: TERNEUZENNoordstraat 56. Tel. 2601 - OOSTBURG. Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) Het gesprek dat de kabinets formateur dr. W. Drees giste renavond heeft gehad met de fractieleiders van de vijf groot ste partijen, heeft bijna 3 uur geduurd. Dat het karakter van dit overleg nog steeds als voor lopig moet worden gekenmerkt, blijkt hieruit, dat na afloop nog geen enkele resultaat kon wor den meegedeeld, dan dat thans wederom ruggespraak met de fracties nodig zal zijn. Men hoopt woensdag het resultaat van het overleg schriftelijk aan dr. Drees te doen toekomen. Eerst dan zal blijken of het overleg uit dit eerste voorlopige stadium los zal ko men. BEILEN: De 39-jarige R. Eising werd, toen hij per motor naar zijn werk ging, door een hem tege moetkomende vrachtauto aangere den en op slag gedood. Het slacht offer laat een vrouw en vier kleine kinderen achter. In een verklaring over de „uitschakeling van de persoons verheerlijking" heeft de Russische communistische partij nu een poging gedaan om te verklaren hoe Stalin, ondanks zijn dicta tuur, toch tot het eind toe heeft kunnen aanblijven. Bovendien tracht zij een rechtvaardiging te geven van het feit, dat Stalin zijn practijken kon uitoefenen, de „democratische" inslag van de Sovjet-staat ten spijt. De verklaring komt hierop neer, dat Stalin gebruik heeft kunnen maken van de harde maatregelen die er nodig waren tegen de „kapita listische omsingeling" en zodoende steeds meer macht naar zich toe kon trekken. Openlijk verzet tegen Stalin zou onmogelijk zijn geweest, om dat degenen, die de leiding hierbij zouden hebben genomen, „gezien de successen bij de socialistische opbouw nooit de steun van het volk zouden hebben gekregen". Daarmee is dan de eer van de socialistische staat gered en het bla zoen van de hnidige Sovjet-leiders schoongepoetst. ALS GEVOLG van het koude en na£te weer is de kersenoogst in de Betuwe bijna drie weken later dan normaal. Veel vroege kersensoorten hebben van de vochtigheid geleden. PRESIDENT EISENHOWER is op zijn boerderij in Gettysburg weer aan het werk gegaan. Leden van zijn staf zijn naar Gettysburg overgekomen. EEN RUKWIND heeft te Genève het circus Barnum en Baily omver ge blazen, juist toen een koorddanser zijn kunsten vertoonde. De man werd zwaar gewond. Ook sommige toeschou wers liepen letsel op. VOOR DE derde keer zullen de Fran se socialisten een poging doen, de on- derwijswetgevingf in het parlement aan de orde te brengen, teneinde iede re subsidie aan het bijzonder onder wijs in te trekken. EEN LOCOMOTIEF, die in Heerlen door een stootblok heenreed, ont spoorde. Ook een der wagens liep uit de rails. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. MEJ. A. KASTEEL, dochter yan de oud-gouverneur van Curagao, heeft een proefschrift geschreven over de staatkundige ontwikkeling van de An tillen. Vandaag zal zij dit in Leiden verdedigen. RADIO-TUNIS heeft zo fel van leer getrokken tegen het beleid van de Fransen in Algerije, dat Parijs het noodzakelijk acht een ernstig woord met premier Bourguiba te spreken. EEN KAPITALE boerderij te Wonse- radeel, in Friesland, is gisteren tot de grond toe afgebrand. Ook tweederde van de hooioogst ging verloren. INBREKERS IN Augsburg (West- Duitsland) maakten met snijbranders een brandkast open en namen 190.000 mark mee naar huis. Daarmee is een na-oorlogs record gevestigd. EEN WARE veldslag heeft in het af gelopen weekeinde te Sin-gapore ge woed tussen twee benden, die ruzie kregen over de verdeling van een aar dig sommetje geld. Vijftig personen werden aangehouden. ALS PROTEST tegen Franse troepen bewegingen in het Marokkaanse Aga- dir, is de bevolking van dit gebied gisteren een algemene staking be gonnen. Uit de verklaring van het partijbe stuur blijkt duidelijk, dat men er op de eerste plaats op uit is, het bestaans recht van de communistische staats instelling te verdedigen tegen de aan tijging dat de kiem van de dictatuur nu eenmaal in de aard van het Sov jetisme moet worden gezocht Vandaar dat Togliatti, de vrijmoedige, een rake veeg uit de pan krijgt. Hij had zich afgevraagd, of de Sovjet-maatschappij een zekere .wedergeboorte" door maakte. In de verklaring wordt hem duidelijk gemaakt, dat er niets op nieuw geboren hoeft te worden, omdat ondanks Stalin het socialis me in Rusland ongerept is gebleven. ,,De besluiten van het Twintigste Congres," zo wordt gezegd, „hebben de volledige steun en instemming van het Russische volk". Sommige vrien den in het buitenland hadden de con clusie van het congres verkeerd be grepen. In de bossen van Paphos, op West- Cyprus, woedt een brand die volgens boswachters de grootste van dit jaar is. De autoriteiten hebben vrijwilli gers opgeroepen om de brand te hel pen blussen. De verklaring van het partijbestuur doet het verder voorkomen alsof Sta lin in het begin' volgens de Leninis tische richtlijnen zou hebben gehan deld, maar later, door karakterfouten vooral, in eigen onfeilbaarheid ging geloven. „Onmiddellijk na de dood van Stalin bond de Leninistische kern in de partij de beslissende strijd aan tegen de persoonsverering". In het decreet wordt ook melding gemaakt van de bloedige opstand in de Poolse stad Poznan. die door de Amerikanen gefinancierd zou zijn!! Het decreet besluit met de vaststel ling, ciat de communistische partijen momenteel hun activiteit baseren op ae specifieke toestanden in elk land en „de nationale belangen van ieder volk". Duidelijk wordt echter gezegd, dat de partijen zich bewust moeten bïijven dat „de strijd voor de belangen van de arbei dersklasse een gezamenlijke strijd is". De Westduitse communistische partij heeft zich gehaast te verklaren, dat het socialisme juist zijn superioriteit heeft bewezen door de misslagen tij dens de Stalin-periode ongedaan te maken Intussen blijkt duidelijk dat er zo wel in Rusland als in de Satellietsta ten (zie vooral Polen en Hongarije) grote nerveusiteit heerst over de ge volgen van de ontluistering van Stalin en de reeds merkbare consequenties van de „democratiseringspolitiek". Volgens de „News Chronicle" zou er in het Kremlin nog altijd een machts strijd gaande zijn, hoofdzakelijk tus sen Kroestjev en Malenkov. Het pres tige van Kroestjev zou door de ave rechtse uitwerking van zijn strijd tegen de per.-oonscultus aanzienlijk zijn verzwakt. Veel hoge ambtenaren vooral, die tijdens Stalin bij gebrek aan gewicht omhoog zijn gevallen, zouden veiligheidshalve de zijde van Malenkov hebbf n gekozen. Volgens maandag te Mexico-stad ontvangen berichten zijn zaterdag avond bij een spoorwegongeluk elf personen om het leven gekomen en ruim zestig gewond. Het ongeluk ge beurde ruim 250 km. ten zuiden van de Mexicaanse hoofdstad, waar een trein ontspoorde. Men vreest, dat het aantal slacht offers nog hoger zal blijken te zijn. Hefscnroefvliegtuigeii worden gebruikt voor het bergen van de stoffelijke overschotten der 128 inzittenden van de twee grote Amerikaanse passa giersvliegtuigen, die boven de Grand Canyon, in de Amerikaanse staat Ari zona, op elkaar zijn gevlogen. Een aantal personen vertegen woordigers van het Amerikaanse de partement voor de burgerluchtvaart en van de beide betrokken lucht vaartmaatschappijen is eveneens per hefsehroefvliegtuig naar de Grand Canyon vertrokken. De ccni' ojetoren te Daggetti, in Californië, heeft een mededeling ge daan, aaruit wellicht blijkt wat de oorzaak, van de botsing is geweest. De bestuurder van de „Supercon- stellation" vroeg, toen hij zich boven de woestijn van Mojave, op de grens van Arizona en Californië, bevond Volgens berichten uit gezaghebben de bron zou de opstand in Posen nu toch definitief onderdrukt zijn. Reizi gers die maandag in West-Berlijn te- lugkeerden waren van oordeel dat er de laatste dagen ongeveer 1000 arres taties zijn verricht. Radio-Warschau heeft meegedeeld dat het uitgaansverbod is opgeheven. Een blad in Warschau schreef 14 dagen vóór de opstand, dat er in Polen een grote werkloosheid heerste, die jaarlijks toenam. Arbeidsters met grote gezinnen kregen het eerst ont slag. „Hun tragische toestand is verer gerd door het feit dat onze wetge vende macht verzuimd heeft te voor zien in uitkeringen of medische hulp ten behoeve van de werkelozen, op grond van de overweging dat werke loosheid niet bestaat", aldus het blad. Een verklaring van de Ceylonese premier Baranaike, dat Engeland zich tijdens de bijeenkomst van premiers van het Gemenebest bereid zou heb ben verklaard de Britse bases op Cey lon te* ontruimen, is gisterenavond door een woordvoerder van de Engel se regering tegengesproken. Hij zei dat er wel een gedaclitenwisseling was geweest, maar dat er nog geen sprake was van een definitief akkoord. Baranaika is van de eerste dag van zijn premierschap af een voorstander geweest van de ontruiming der Britse bases. Hij wil een neutralistische poli tiek. De militaire bases op het eiland, meent hij, dienen door Ceylonezen bezet te worden. Baranaike kondigde aan dat hij bin nenkort een bezoek aan Moskou hoopt te brengen. Weersverwachting van het K.N 2 M.I., tot vanavond, opgemaakt 2 maandagavond 23.15 uur. 2 Zonnige perioden maar ook en- J kele verspreid optredende buien J Overwegend matige wind tussen J west en zuidwest. Ongeveer de- zeilde temperaturen. Verwachting van het Belgischi Weerkundig Instituut: Matige wind, later toenemend uit west tot zuid. Bewolkt met brede opklaringen. Later kans op 2 enkele buien, 2 Vandaag: Zon onder 21.04 uui 2 maan onder 15.51 uur. Morgen: Zon op 4.28 uur; Maan op 1.02 uur. Deze foto toont het embleem van het wapen der koninklijke Mare chaussee, dat brigade-generaal W. Kist, commandant van de Konink lijke marechaussee, aan H.K.H. Prinses Beatrix vandaag zal aanbie den bij haar bezoek aan het depot Apeldoorn i.v.m. het aanvaarden door de kroonprises van de titel „schuttersvrouwe". Het embleem is vervaardigd van platina en acht tien karaats goud. De gesloten gra naat, het embleem van de konink lijke Marechaussee, bestaat uit een briljant, waaruit een geciseleerde witgouden vlam opstijgt. Het ge heel is gemonteerd op een strik van moiree-zijde in de kleuren der kon. Marechaussee. Een autobus van een ondernemer uit Gelderland, die maandagmorgen een groep leerlingen van een Haagse school naar een kamp te Lochem zou brengen, is door de verkeerspolitie afgekeurd. Het bleek dat de handrem niet voldoende remvertraging gaf, ter wijl de uitlaat niet gasdicht was. Het keuringsbewijs van de Rijksverzeke- ringsinspectie was verlopen. Tegen de ondernemer is proces-verbaal opge maakt. De kinderen hebben met een andere bus hun reis toch nog vandaag kun nen maken. toestemming op zevenduizend meter hij bevond zich toen op 6.700 meter te gaan vliegen, omdat hij last had van wolken. Zonder verder antwoord af te wachten ging de „Superconstel- lation" toen op zevenduizend meter vliegen. De controletoren kon niet meer medededelen dat ook de „D.C. 7" op die hoogte vloog. Kort daarna kwam de laatste bood schap van de „D.C. 7": „Wij vallen.." Deze foto toont het echtpaar Jos Heeffer-Cornelia van den Kleinen- Breugel uit de Groenstraat te Til burg, dat op 5 juli a.s. zijn 70-jarig huwelijksfeest hoopt te vieren. Een speciaal buurt-comité heeft voor deze dag een uitgebreid feestpro gramma opgesteld. 5? Twee getuigen in de zaak Schmidt „deze mensen hebben theorie en in- bebben de herroeping ongedaan ge maakt van bezwarende verklaringen, die zij indertijd hadden uitgebracht. In brieven aan rechter Roclijani ga ven ze te kennen dat ze hun aanvanke lijke verklaringen hadden herroepen „omdat ze bang waren voor een even tuele vervolging in Nederland". De getuigen in kwestie waren Hof man en Adriaan Reynst. Beklaagde Schmidt merkte met be trekking tot beide brieven op, dat hij niet verbaasd was. Zowel aan Hof man als aan Reynst, aldus Schmidt, is beloofd dat zij bij hun gezin zouden mogen wonen, indien zij hun eerdere intrekking weer zouden herroepen. Dit is een klucht", aldus Schmidt, Twee ontploffingen hebben maan dagmorgen een atoomlaboratorium voor vreedzaam gebruik van atoom energie in Queens, een voorstad van New York, op zijn grondvesten doen schudden. Negen personen zijn gewond. De ontploffingen deden zich enkele seconden na elkaar voor en vernielden de tweede verdieping van het labora torium der „Sylvania Electric Pro ducts Company". Vijftig brandweer lieden, twintig politie-agenten en een persfotograaf heeft men voor onder zoek vastgehouden om mogelijke ge volgen van radioactieve bestraling te voorkomen. De maatschappij heeft meegedeeld, dat het ongeluk niet door radioactieve stoffen is veroorzaakt. De Britse regering en de generale staf bestuderen op het ogenblik een algemene herziening van de defensie politiek, die ook van betekenis zal zijn voor de Britse deelneming aan de N.A.V.O. en de legering van Britse troepen in West-Duitsland. Wat de N.A.V.O. betreft zou de her ziening een gevolg zijn van de hui dige Britse financiële positie, gebrek aan enthousiasme voor de bewapening in Duitsland, het terugtrekken van een deel der Franse troepen uit Duitsland en de invoering van nieuwe wapens. Er is weinig kans, dat de in het afgelopen weekeinde begon nen staking in de Amerikaanse staalindustrie spoedig zal wor den geregeld. Men heeft zelfs weinig hoop op een regeling vóór het einde van augustus. Vooral aan de zijde van de vak bond van staalarbeiders acht men het waarschijnlijker, dat de staking twee maanden zal du ren- Beide partijen hebben te kennen ge geven, dat zij bereid zijn de zaterdag jl. afgebroken onderhandelingen te hervatten, maar zij handhaafden hun sterk uiteenlopende standpunten. Vol gens McDonald, president van de vakbond van staalarbeiders, ziet het er niet naar uit. dat de onderhande lingen deze week nog zullen worden hervat. Hij verklaarde, dat de arbei- ders vast besloten zijn een goede ar- beidsovereenkomst te verkrijgen, ook al zou hiervoor een langdurige sta king nodig zijn. Het hoofd van de federale bemid delingsdienst, Joseph Fianegan, heeft aangeboden met beide partijen te con fereren. Er was overigens reeds kri tiek geoefend op de regering wegens het feit, dat zij in gebreke was ge bleven tussenbeide te komen. Toen de president van het verbond van staalarbeiders het bemiddelingsaanbod werd medegedeeld, zeide hij: „Heb ben wij dan toch -nog een regering?" Volgens het Agence France Presse is het politieke aspect van de staking in dit verkiezingsjaar niet te verwaar lozen. De regering had zich aanvan kelijk niet willen mengen in een conflict, waarbij 650.000 arbeiders be trokken zijn, maar een staking van een dergelijke omvang (90 proeent van de staalproductie ligt stil), zou haar prestige afbreuk kunnen doen, indien men in de vakverenigingskringen zou gaan overhellen tot de mening, dat de regering de werkgevers in hun hou ding hebben gestijfd. HEEL WAT EISEN. Het A.F.P. vestigt er verder de aan dacht op, dat deze staking een vreemd karakter heeft, daar kennelijk noch de vakbond, noch de staalindustrie zeer veel moeite heeft gedaan om haar te voorkomen. De vakbond heeft zich er Ejede vergenoegd te ^«'klaren, dat het aanbod der werkgevers onvol doende was. Dc vakbond wenst een aanzienlijke, maar niet nader aangegeven verho ging van het loon, dat thans 2.46 dol lar per uur bedraagt, alsmede een toeslag van 100 proeent voor arbeid op zondag, een toeslag voor arbeid op zaterdag en verschillende andere voor zieningen. De staalmaatschappijen hadden oor spronkelijk een contract voor van vijf jaar aangeboden met een ver hoging van het uurloon met 7.3 dol larcents in elk jaar der overeenkomst. Dit contract voorzag echter niet in extra beloning voor arbeid op zater dag en in een toeslag van 4 procent voor arbeid op zondag. Dit aanbod werd later vervangen door een voor stel een contract te sluiten voor de duur van vier jaar en vier maanden met een evenredige verlaging van het oerspronJaeluke kxanaaabod. structie gekregen". Tenslotte hoorde rechter Rochjani twee nieuwe getuigen. De kapitein Tugiman, een vroegere sergeant-majoor van het K.N.I.L., ge tuigde dat hij beklaagde nooit een auto heeft zien besturen, zoals door getuigen a charge was verklaard. Mevrouw Bouwman heeft rechter Rochjani een vlugschrift overhandigd, dat het leger onlangs in West-Java heeft verspreid en waarin een beroep wordt gedaan op opstandelingen in dit gebied zich over te geven „nu de Nederlandse leiders van de subversie ve beweging zijn gepakt". Op het rondschrijven waren de foto's afgedrukt van wijlen Jung- schlaeger, mr. Bouwman en van de geheimzinnige „van Kleef", met daar onder een levensbeschrijving van be klaagde Schmidt. Maandagochtend zijn te Madrid 15 mensen, onder wie vijf brandweerlie den, omgekomen toen een gebouw na. een brand in elkaar stortte. Boven dien werden 42 personen gewond. De brand woedde in een huis, waar in veertig mensen woonden. De brand weerlieden waren twee uur lang met het blussingswerk bezig geweest. Toen het grootste deel van de brandweer lieden vertrokken was en slechts elf van hen en enige burgers bezig waren huisraad in veiligheid te brengen, stortte het gebouw onverwacht in el kaar, waardoor nog ongeveer twintig mensen onder het puin bedolven wer den. Mr. Utoyo Ramelan is zaterdag tij dens het spelen van golf op de Britse club in Djakarta tengevolge van een hartaanval overleden. Mr. Utoyo Ramelan was secretaris generaal van de Nederlands-Indone sische conferentie in Genève, waar voor hij ook namens de Indonesische regering de voorbesprekingen in Den Haag had gevoerd. Hij was daarvóór hoofd van de Indonesische vertegen woordiging in Singapore en ambassa deur in Canberra. Er is thans metterdaad een begin gemaakt met de uitvoe ring van het Drie-eilandenplan, de voorloper van het Deltaplan. Gisteren is de eerste bagger molen aan het werk gezet in het Veeregat, waar als eerste object tussen Veere en Vrouwenpolder een werkhaven zal worden ge baggerd, waarin de materialen zullen worden aangevoerd, die nodig zijn voor de grote afsluit- dam tussen Walcheren en Noord Beveland. Deze werkhaven komt te liggen op de plaats, waar de zee een stuk land van Walcheren wordt. De molen is begonnen op het punt. waar de in gang van de haven zal komen en waar een oud hoofd, een overblijfsel van de oude dijk, moet worden doorgegra ven. De havenwand zal, evenals het havenplateau, worden opgesloten tus sen dammen van mijnsteen. die te voren zullen worden opgestort. Perssteiger Zeer binnenkort wordt begonnen met 't heien van de perssteiger, welke zal bestaan uit een aantal hekken, waarover buizen worden gelegd, waardoorheen 'n perszuiger zand zal persen voor havendam en havenpla teau. Een voordeel van deze werkha ven, die vijf meter diep zal worden, is dat zij in de luwte van de kromming van de dijk zal komen te liggen. De uitkomende specie wordt voorlopig enige kilometers noordelijker onder de kust in zee gestort. Men hoopt de haven, waarvoor aog enkele metingen worden verricht, over 10 maanden gereed te hebben. Op ém dijk zijn twee keten neergezet voor Rijkswaterstaat en voor de aannemer* De minister van Buitenlandse Za ken van de Libanon heeft verklaard, dat alle installaties van de Iraq Pe troleum Company met terugwerken de kracht per 25 mei 1956 als Liba nees eigendom moeten worden be schouwd. Onderhandelingen over de eis van de Libanon voor extra royalties van de Iraq Petroleum Company, welke een buisleiding op het grondgebied van de Libanon heeft, zijn in januari van dit jaar afgebroken. Meer dan 300 oorlogsmisdadigers de eerste groep gevangenen die door China is vrijgelaten zijn op weg naar Japan. In totaal zullen 1.017 oorlogsmisda digers vrijgelaten worden. De 7.000 Japanners, die tijdens het eerste jaar na de wapenstilstand ifl de streek van Charbin werden ver mist, zijn volgens de officiële Chinese documenten, het slachtoffer gewordert van „massa-ongevallen". De Japanse pers leidt uit dit formule af dat zij vermoord, tot zelfmoord gedreven of uitgehongerd zijn. De Maastrichtste rechtbank heeft een 26-jarige Maastrich- de duur tenaar> die onlangs uit het Franse vreemdelingenlegioen terug keerde, wegens verduistering van een rijwiel in 1950 tot zes dagen gevangenisstraf veroordeeld. Dat was een straf, gelijk aan de tijd van zijn voorlopige hechtenis. De man had in juni 1950 bij een rijwielhandelaar te Maastricht een fieta gehuurd, waarmee hij toen, via België, naar Frankrijk reed, waar hij zich voor het Vreemdelingenlegioen meldde. Gedurende zes jaar heeft h(j toen als legionair in Afrika en elders rondgezwalkt. Enkele weken geleden, toen zijn diensttijd om was, kwam hij over de Nederlandse grens terug en werii aangehouden. Slechts enkele dagen zou het nog duren, of het feit der ver» duistering van zes jaar geleden, was wettelijk verjaard.

de Stem | 1956 | | pagina 1