Moordaanslag op Britse rechter Cyprus op Draad niet afgebroken BADEN TREKT WEER VERKLARING IN Pellenaars bozer krantestuk dan Wim van Est? op op Joy-vlieger Eisenhowers loes'and Uitgebreide klopjacht en scherpe maatregelen „.Doorslaande argumenten.. Brits vliegtuig verongelukt RUSSEN DEMONSTREREN HUN LUCHTMACHT DAGBLAD VOOR ZEELAND De kabinetsformatie Vrouw gedood door Britten Verspreide opklaringen I Duitse communisten beschuldigd van hoogverraad Communisten in VS. ook al ongelovig Uitkeringsregeling n ij verh e id son derw ijs Nasser 9.9.9 procent. NOODTOESTAND IN GUATEMALA Verrassing in zaak-Schmidt Destijds bang voor mishandeling Dertig doden in Nigeria Plan van Labour Nationalisatie huurwoningen Eis: „Net zo 'n groot stuk in Dagblad De Stem en anders niet naar de Tour..... Asjeblief een paar handgranaten Indonesië-Malakka Rubbersmokkelarij op grote schaal In West-Berlijn Sovjet-radiostudio wordt overgedragen Fhck komt er aardig bovenop 96e JAARGANG No. 22184 Uitgave W- V. Uitgevers MJJ- Neerlandl». Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16. Tel.: Directie, Hedactle en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A Bruna Redactieraad: J. M. A C. v. Dongen, C. J. v. Uootegem, Mr. Dr. A J. J. M Mes, Mr a M L. de Rechter, L. J. v. t Westende, P. V M Ver- cauteren Abonn.prys Dij voorultbet t 6.85 p. kwartaal, p. post t 6.55, p. week (ullsl by met postbestelL) t 0.45. Incasso wordt berekend Losse oumrn 13 ct Postrek 278841. Voor God, Koningin en Vaderland DINSDAG 26 JUNI 1956 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend In de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m. (ingezonden Mede delingen f 0.35 per m/m) Bij contract aan zienlijke reductie: volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST. Dubbele Poort 7, Tele oor 102 (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 OOSTBURG. Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) Het langdurig overleg, dal de kabinetsformateur dr. Drees gisterenavond met de heren Romme, Burger, Zijlstru, Korthals - de heer Oud was afwezig in verband met een conferentie te Stockholm van de internationale vereni ging van gemeenten - en Tila- nus heeft gehad, heeft nog niet tot positieve resultaten geleid. Wel is gebleken, dat de prin cipiële tegenstellingen niet zo scherp zijn, dat men zich in beginsel wil verzetten tegen het streven van de kabinets formateur met de vorming van een kabinet op een zeer brede basis. In het overleg is komen vast te staan, dat dr. Drees bereid is het uiter ste te ondernemen om de vijf fractie voorzitters te overtuigen, dat een ver hoging van het defensieplan tot 1450 miljoen voldoende is om aan onze NAVO - verplichtingen te voldoen. Ook zal worden getracht een concrete uitwerking te krijgen van de compro mis-gedachte, die de KVP i»n aanzien van de kwestie der afroming van de hurer naar voren heeft gebracht. In hoeve "e het mogelijk zal zijn om al le par ijen van de reële mogelijkheden van de pzet van dr. Drees te overtui gen, zaA mder meer afhangen van de gegevens die het ambtelijk apparaat ter tafel kan brengen ter ondersteu ning van de plannen van de kabinets formateur. Zo lang deze gegevens niet beschik baar zijn, zullen er vermoedelijk ook geen fractievergaderingen worden ge houden. Een en ander betekent dus wel een aanmerkelijke vertraging in de gang van zaken, die men gerust onder het begrip „krammen en lij men" kan rangschikken. Het is verder nog geenszins zeker, dat de vrij ern stige meningsverschillen over de prak tische uitwerking van de algemene lijnen uit de weg kunnen worden ge ruimd. OP DE verbondsjaarvergadering van de KAB is de heer Th. Loerakker als gesalarieerd verbondsbestuurder ge kozen in de plaats van de heer J.W. van den Akker, die binnenkort met pensioen gaat. TUSSEN EMMEN en Nieuw Am sterdam is een personenauto door 'n trein gegrepen. De bestuurder werd licht gewond, zijn echtgenote, die naast hem zat, brak een been en het zoontje van dertien maanden dat uit de wagen werd geslingerd kreeg lich te wonden aan het hoofd. De auto is totaal vernield. VOOR DE kust van Victoria in Australië is een Panamees schip ge zonken. Zeven opvarenden worden vermist, 16 anderen zijn gered. Cyprische verzetsleden hebben een moordaanslag gepleegd op rechter Bernard Shaw, van het speciale gerechtshot op Cyprus, dat de ernstigste, door Eoka-leden gepleegde misdrijven, behan delt. Shaw werd door twee schoten in hals en hoofd getroffep. Zijn toestand is ernstig. Deze rechter heeft verscheidene Cyprioten die aanslagen hadden gepleegd tot de doodstraf of levenslange gevangenisstraf veroordeeld. Onder meer Andreas Demetrioe, die werd opgehangen wegens door hem gepleegde moordaansla gen, was door Shaw gevonnist. De aanslag werd gepleegd nabij het hoofdbureau van politie te Nicosia. Twee verzetslieden schoten met revol vers op Shaw, toen de auto, waar Shaw achterin gezeten was, voor een verkeerslicht moest stoppen. Naast de rechter zat een met de zorg voor zjjn veiligheid belaste Britse militair. Toen de auto tot stilstand kwam, liepen de twee Cyprische verzetslieden erheen en schoten met hun revolvers op Shaw. Britse troepen hebben na de aan slag onmiddellijk een cordon om Ni cosia getrokken. Er is een uitgebreide klopjacht op de aanslagplegers inge zet, waarbij ook van politiehonden ge bruik wordt gemaakt. Op een gegeven ogenblik schoten Britse militairen op een jonge Cy prioot, die nabij het Metaxasplein over de oude Venetiaanse muren ter plaatse klom. Tezelfdertijd rende de vrouw van de Cyprioot naar haar man toe, waar door zij door de voor hem bestemde kogel werd getroffen. De kogel ging eerst door haar arm en drong vervol gens de maag binnen. Deze gewonde vrouw, Olga Constantinides, is later in het ziekenhuis overleden. Haar man kon toch worden gearresteerd. Met ingang van maandag, te mid dernacht, zijn alle openbare ver- maaksgelegenheden in het gebied van Nicosia, de dorpen in de omgeving in begrepen, tot nader order gesloten, zulks als strafmaatregel voor de aan slag op rechter Shaw. Nog een overval Kort voor de aanslag hadden ge maskerde verzetslieden een overval gepleegd op een politieagent te Def- tera, 13 km ten zuiden van Nicosia. Zij omsingelden de post, openden het west-Duitse verhuiswagen een opwindende week ge- EEN heeft had bij het vervoeren van de offi ciële rode loper (ruim 300 meter) en vijftig potten met planten door het land tijdens het bezoek van Soekarno. Bij de officiële bezoeken van de Indonesische president werd die loper uitgelegd OP DE 39ste internationale arbeids- conferentie te Geneve is een resolutie goedgekeurd, waarin wordt aangedron gen op spoedige en gecoördineerde maatregelen voor aanpassing aan de automatisering. EEN JOYRIDER, die zondagavond te Maastricht met een auto op stap ging botste met die wagen te Margraten tegen een autobus, waardoor van de joycar slechts een hoopje ijzer over bleef. EEN EERSTE groep van Russische toeristen, ten getale van 400, brengt momenteel een bezoek aan ons land. In Amsterdam bleken zij liever te gaan winkelen dan een rondvaart door de grachten te maken. Zes topfunctionarissen van de West duitse communistische partij staan in Karlsruhe voor het hoogste Duitse ge rechtshof terecht op beschuldiging van hoogverraad. Het zijn de partijsecretarissen Wal ter Fisch en Friedrich Rische, de be stuursleden Richard Scheringer en Karl Zemke, verder de afdelingsvoor zitter Josef Ledwohn en de fotografe Christine Zellner. Zij worden ervan beschuldigd als leden van een buitengewone commu nistische commissie een „programma voor de hereniging van Duitsland" op gesteld te hebben, waarmee beoogd werd, de Bondsregering door geweld ten val te brengen. Dit programma werd in november 1952 door de par tijvoorzitter Max Reimann bekendge maakt. Partijsecretaris Fisch is voortvluch tig. Men verwacht dat het proces, dat gisteren is begonnen, enige weken zal duren. vuur met jachtgeweren en wierpen een bom. waardoor een der Britse schildwachten werd gewond. Toen 't vuur beantwoord werd, vluchtten de aanvallers. Nieuwe ondergrondse Te Paphos is het bestaan gebleken van een nieuwe, ondergronds wer kende organisatie, de „REEN" d.i. de „radicale unie van de Griekse jeugd". De „REEN" heeft Ook de Amerikaanse communisten hebben hun stem gevoegd bij die van hun Franse en Italiaanse kameraden in hun kritiek op een deel van Kroestjevs beweringen. Het nationale comité van de Ameri kaanse communistische partij heeft een verklaring uitgegeven, waarin wordt gezegd, dat de partij eerlijk toegeeft, zonder kritiek de foutieve Russische beslissingen op het gebied van de buitenlandse politiek te heb ben aanvaard. Wat Kroestjevs beschuldigingen aan het adres van Stalin betreft, wordt echter gezegd, dat de Amerikaanse partij niet kan geloven, dat zulke ernstige fouten slechts aan één per soon te wijten kunnen zijn, hoe dicta toriaal de macht van deze persoon ook was. Volgens het ministerie van O.K.W. is er een uitkeringsregeling in voor^ bereiding voor tijdelijke leerkrachten bij het nijverheidsonderwijs, die in ge val van ontslag geen aanspraak kun nen maken op een uitkering. De rege ling zou in grote lijnen gelijk zijn aan het systeem dat ten aanzien van het personeel van het lager onderwijs is gevolgd. Aldus minister Cals in zijn antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid Gortzak (CPN). daar namelijk pamfletten ver spreid, waarin de Cyprioten wor den opgewekt, „onvoorwaardelijk het recht tot zelfbeschikking op te eisen" en elke samenwerking met het bestuur van Cyprus te staken; om zich geheel aan de nationale campagne te kunnen wijden". Volgens het Britse bestuur op Cy prus ontvangen de in Griekenland studerende Cyprioten aldaar een „op leiding in terrorisme". Daarom zullen deze studenten, wan neer zij weer naar hun eiland terug keren, worden ondervraagd, gefotogra feerd en onder speciaal toezicht wor den geplaatst. Volgens de officiële uitslagen is pre mier Nasser van Egypte met 5.496.695 i99.9 procent) tegen 2.857 stemmen ge kozen tot president. De uitslag van de volksstemming over de nieuwe grondwet luidt 5.488.255 stemmen voor 10.046 tegen. Ongeveer 94 procent van de stemgerechtigden heeft gestemd. Nasser was de enige kandidaat. De regering van Guatemala heeft de noodtoestand afgekondigd en de burgerrechten «ernstig beknot Deze maatregelen zijn genomen in verband met een demonstrate van studenten, waaraan door politie een einde moest wordén gemaakt. Verscheidene studenten zijn aangehou den. Het decreet waarbij de noodtoe stand werd afgekondigd werd op een spoedzitting van het congres bekrach tigd. De noodtoestand zal voorlopig 30 dagen duren. President Eisenhowei en zijn vrouw zijn van plan hun veertigjarig huwe lijksfeest. zondag aanstaande, op de boerderij te Gettysburg te vieren. Hij zal waarschijnlijk vrijdag of zaterdag het ziekenhuis verlaten. Op 21 en 22 juli bezoekt hij Panama voor de con ferentie van Amerikaanse staatshoof den. De besprekingen, die premier Nehroe van India met hem in begin juli zou voeren, zijn uitgesteld, evenals het bezoek, dat Nehr9e aan de Ver. Staten zou brengen. EEN TWEEJARIG meisje te Amster dam is in haar bedje gestikt. De klei ne had met een ceintuur gespeeld, die om haar halsje verward was geraakt. Gedurende de 51ste zitting van de zaak - Schmidt die giste ren voor het landgerecht te Dja karta is gehouden, heeft getuige Baden aan rechter Rochjani me degedeeld, dat hij had gelogen, toen hij voor de rechter zijn ver klaringen, die hij eerder voor de politie had afgelegd, introk. Zoals bekend had Baden enige maanden geleden zijn verklaringen die hij voor de politie had afgelegd en die bezwarend waren voor beklaag de, ingetrokken. Hij zei toen, dat hij voor de politic valse verklaringen had afgelegd uit vrees voor mishandeling. Gisteren zei Baden, dat hij de poli tie de waarheid had verteld, toen hij bekende, dat hij lid was geweest van een Nederlandse illegale organisatie, en dat hij beklaagde, Schmidt, op de hellingen van de Tangkunanprahu bij Bandung had gezien, toen leden van deze organisatie pakketten verzamel den, die waarschijnlijk door onbeken de vliegtuigen waren afgeworpen. Voorts zei Baden dat hij de waar heid had verteld, toen hij voor de po litie verklaarde, dat hij Jungschlaeger op een onderneming nabij Bogor had gezien. Maar hij had gelogen tegen over de politie over de schuld van andere Nederlanders, die hij geduren de zijn ondervraging had genoemd, aldus verklaarde Baden gisteren. De ze Nederlanders waren niet schuldig aan ondergrondse activiteiten. Hij had zijn verklaring voor de politie inge trokken uit vrees, dat hij door die Ne derlanders zou worden gedood en om dat de vroegere verdediger van be klaagde, mr. Herman Bouman, hem Een vliegtuig van de Britse maat schappij BOAC is bjj het vertrek uit Kano in Noord Nigeria verongelukt. Van bemanning en passagiers vonden 30 personen de dood. Het vliegtuig dat via Tripolis op weg was naar Londen, kwam di rect na de start in een regen wolk terecht en verloor door on bekende oorzaak hoogte. Het raak te hierdoor enige bomen, onge veer een kwart mijl van het einde van de startbaan. Het toestel stort te neer, en vloog in brand. De brandweer van het vliegveld was reeds na enige minuten ter plaatse en slaagde erin 15 perso nen te redden. had gezegd, dat hij in Nederland ge arresteerd zou worden indien hij tegen beklaagde getuigde. De verdedigster, mevrouw Bouman legde een brief over, die Baden in 1954 aan het Nederlandse Hoge Com missariaat had gezonden en waarin hij schreef, dat hij door de politie was afgeranseld. Mevrouw Bouman onthulde, dat Ba den na zijn eerste herroeping in afzon dering was gehouden. De Britse Labourparty heeft in een politieke verklaring, die in oktober zal worden voorgelegd aan het jaar lijkse partijcongres, de nationalisatie van zes miljoen huurwoningen voor gesteld. Als reden hiervoor geeft zij, dat de conservatieve regering in gebreke zou zijn gebleven om huiseigenaars met subsidies over te halen hun huizenbe- zit in goede staat te houden of te mo derniseren. Er zijn mensen, die de verkiezings spanning in otis land niet hoog ge noeg vinden. Wel, zoals uit deze foto blijkt, kunnen ze dan het beste naar Lima in Peru gaan: daar ver telden n.l. de twee grootste partijen twee dagen na de presidentsverkie zingen, dat zij gewonnen hadden en zij waren bereid dit ook toe te lich ten.... met de gummistok. De offi ciële uitslag van de op de 17e juni gehouden verkiezingen zal pas aan het begin van de volgende maand bekend zijn, zodat er nog gelegen heid genoeg is tot het uitwisselen van „gedachten"... Aan boord bevonden zich 38 passa giers, nl. 17 mannen, 12 vrouwen, 6 kinderen en 3 babies, alsmede een bemanning van zeven koppen. Bij de 15 overlevenden bevinden zich enige kinderen en vijf leden van de beman ning. Een der geredden is de Neder lander van Veen van de Holland- West-Afrikalijn. Het vliegtuig was van het type Ar gonaut, een in Canada gebouwd Ame rikaans model met Britse Rolls-Royce motoren. Sedert augustus 1949 zijn de ze types in gebruik bij de BOAC. Is het wielerprobleem van Est - Pellenaars gisteren onder een lekker kopje koffie met goe de en boze woorden opgeklaard? Wim van Est vertelde na het on derhoud, dat hij bij de machtige Nederlandse kiesman - ploeglei der had, dat ze diverse zaken hebben uitgepraat. De St.-Willebrorder heeft hem ver weten, dat hij geen al te lollige din gen over hem en van Breenen heeft rond verteld. Onder meer had Pellenaars vroeg in het seizoen al laten weten, dat de twee „re bellen" absoluut, niet mee mochten. Dit tamelijk kleine vuurtje „binnenshuis", dat eigenlijk alleen aan de insiders bekend was. werd een uitslaande brand, toen Dagblad De Stem in ronde woorden publiceerde, wat er gaan de was. Dit- heeft Pellenaars geweldig kwaad gemaakt .-Dat had je nooit mogen doen", zei hij gisteren. Wim antwoordde, dat ook de Pel tegenover jour nalisten wel eens kwade woorden over hem had gezegd. „En die ziin óók in de krant gekomen"... Kivestie w d s er Die publicaties hebben aan de buitenwereld ver- naden. dat er wel dege lijk kwestie was tussen Wim en ziin ..baas". Dat het de St.-Willebrorder op de duur ging wringen en dat hij precies en eer lijk aan het praten sloeg is dus alleszins begrijpe lijk. En dat een van onze redacteuren van Wims woorden een krantenver haal maakte is ook zon der meer duidelijk. De Bergse dienaren van Her mandad zijn wel wat gewend. Wat zij dezer dagen echter mee maakten, deed hen toch wel het hoofd schudden. Op het bureau aan de Wasse naarstraat vervoegde zich een Bergenaar, die laconiek mee deelde, dat hij bij de schoon maak in zijn woning nog het „een en anetër" had gevonden, wat hij wel kwijt wilde. Of de politie het maar in ontvangst wilde nemen. De man-in-kwestie opende een valies en voor de ogen van en- heeft Pellenaars zich in deze zm i j enkele hoogstverbaasde politie- uitgelaten. t mannen deponeerde hij vier handgranaten, een hoopje pa tronen en een bus met detona- ors en slagpijpjes op tafel. Vanzelfsprekend hebben de po litiemannen het gevaarlijke goedje met de nodige omzich tigheid naar veiliger oord over gebracht en zij hebben zeker niet nagelaten de laconieke Ber genaar te wijzen op het grote t gevaar dat hij voor zichzef en J voor anderen opleverde. Harde woorden In het interview met de Belgische journalist maakte Pellenaars trou wens van zijn hart wéér geen moord kuil. „Luister", zei Kees onder meer tegen hem. ..Wim was er zeker van, dat hij Bordeaux-Parijs zou winnen. Dan was zijn seizoen goed en had hij de Tour niet meer nodig. Hij slaagde niet in zijn opzet en nu wil hij na tuurlijk wel naar de Tour"... •J3Wr Weersverwachting van het K.N. M.I. geldig tot vanavond, opge- t maakt maandagavond 23.15 uur: Zwaar bewolkt met verspreide op- J klaringen en maar weinig of geen regen. Zwakke tot matige wind uit westelijke richtingen. Op de meeste plaatsen iets hogere tem- peraturen. t Verwachting van het Belgisch weerkundig instituut: Lichte to? matige wind uit het noordwesten tot noorden. Zwaar bewolkt met kans op enkele buien. Op het ein de van de dag opklaringen. Tem peratuur zonder veel verandering. Vandaag: zon onder 21.06 uur. Maan onder 7.45 uur. Morgen: zon P 4.24 uur. Maan op 22.48 uur. Grote grief Dat krantenverhaal is nu de grote grief van Pellenaars geworden, 't Gaat. nu niet meer zo zeer om merken-kwes- ties, om boze zinnen als: „Je bent eigenwijs", „Je wilt te veel geld" en „Je mag niet meer naar de Tour", maar vooral om wat er in Dagblad De Stem verscheen. Pellenaars heeft gisteren aan van Est de eis gesteld, dat hij het betreffende artikel „met een even groot stuk" moet herroe pen en dat hij anders niet mee mag naar de Franse Ronde. Ook tegen een verslaggever van het Belgische blad „Het Volk' Ben beeld van de grote Russische demonstratie, welke te Tushino bij Moskou is gehouden: een formatie helikopters „wentelwiekt" boven een kolonne gemotoriseerd geschut. ,Hij komt Het opmerkelijke van de hele zaak is echter, dat onze Parijse correspon dent in Parijs vernam, dat sedert vrijdagavond vast. stond, dat Wim v. Est aan de Tour zou deelnemen, hoe wel hij geen kopman zou worden. Deze functie zou worden vastgehou den voor Wagtmans. Wat is er nu pre cies aan de handt Goddet, de Tour-directeur, heeft zich in verbinding gesteld met zijn vertrouwensman in Nederland c#i deze schjjnt hem al of zonder rugge spraak met Pellenaars medegedeeld te hebben, dat de burenruzie niet zo vreselijk is en dat Wim in Reims aan de start zal verschijnen. De 25-jarige Thomas Smith, een me canicien van het grondpersoneel der Amerikaanse luchtmacht op de basis Wiesbaden-Erbenheim, heeft maan dag het luchtruim in dit gebied on veilig gemaakt. Nadat hij. zoals gewoonlijk, een vliegtuig, een tweemotorige C-47 start klaar had gemaakt, vroeg hij plotse ling aan de starttoren vergunning om op te stijgen. Hoewel dit verzoek werd afgewezen, reed hij het toestel naar de startbaan en ging er de lucht mee in. Tenslotte keerde hij terug en zette het vliegtuig volgens deskundigen „nog heel netjes" op de grond. Daar na werd hij „voor observatie" naar een hospitaal overgebracht. Een woordvoerder van het Indone sische consulaat-generaal te Singapo re heeft medegedeeld dat gedurende het jaar 1955 van Indonesië naar Ma- lakka meer rubber is gesmokkeld, dan op wettige wijze werd uitgevoerd, n.l. ongeveer 153.400 ton. Dit betekent twee maal zoveel als in 1954 en bijna tienmaal zoveel als in 1953. De ge smokkelde rubber vertegenwoordigde een waarde van bijna 40 miljoen pond sterling, gerekend naar de prijs van verleden jaar. De regering van West-Berlijn heeft een Russisch aanbod aanvaard om de grote radio-studio's in de Britse sec tor van Berlijn, die onder Sovjet-toe- zicht staan, over te nemen. Sinds 1952 worden de studio's die bij een 450 meter hoge zendmast lig gen niet meer gebruikt. De functio narissen van de Oostberlijnse radio werden in dat jaar teruggetrokken, toen de Britse militaire politie een prikkeldraadversperring om de gebou wen legde als represaille voor Sovjet- „speldsprikken" in twee enclaves van de Britse sector in Oostduits gebied. De thans 73-jarige Friedrich Flick, het Duitse financiële genie uit de tijd voor de tweede wereldoorlog, is rustig bezig het industriële rijk weer op te bouwen, dat hem voor dê oorlog nummer twee maakte in de Duitse kolen- en staalhierarchie. Flick had 75 procent van zijn enorme vermogen in de tweede wereld oorlog verloren, maar op het ogenblik worden zijn rijkdom en macht alleen geëvenaard door die van Alfried Krupp. Na van zijn straf, waar toe hij wegens oorlogsmisdaden was veroordeeld, ongeveer zeven jaar te hebben uitgezeten, begon Flick in 1950 met de wederopbouw van zijn vermogen, dat naar raming thans is aangegroeid tot ruim een half mil jard mark. Hij was in 1956 de eerste Duitser, die belangen verwierf in de Belgische zware industrie. Hij verkocht de Herpener Bergbau A.G., een der grootste kolenmijnondernemingen van het Ruhrgebied, die hij onder de geallieerde decentralisatiewetten verplicht was te verkopen voor 76,5 miljoen mark aan Franse belangen. Met de miljoenen die Flick ontving voor de verkoop van andere kool- en staalbelangen, kocht hij een belang van 25 procent in de Daimler Benz, de Feldmühle A.G., de grootste papierfabriek van west-Duitsland en de Siebel Gesellschaft, 'een vliegtuigfabriek en andere soortgelijke ondernemingen in noord-Duits- land.

de Stem | 1956 | | pagina 1