NOG 4 DAGEN NOVA Markt Mot MOC wint ook zijn 3e promotiewedstrijd: 4-2 t t t Draai afgeb Henk Glerum winnaar van Ronde van Standdaarbuiten ROLF GRAF WON DE RONDE VAN ZWITSERLAND De hele nacht in een kast Dr. P. Dorrepaal Kwekerij M. H. Dekker Met één been in le klasse Ronde Kloetinge voor A. Kuit HUIJSSOON UIT YERSEKE WERD MACHTIG WINNAAR Goede wedstrijd van C v. d Horst DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 25 JUNI 1956 Van Ekmond en van Beers maakten de wedstrijd Zeeuwse aeroclub in oprichting Protesttelegram van judo-bond Luelor neemt leiding Zeeuwse competitie Ronde St.-Jansteen in drie delen Successen familie Woudstra Zeeuws kampioenschap snelschaken te Goes Nieuwe Franse Oceaanreus Maeneti is laatste rit nog uitgevallen EXAMENS MARKTEN NOVA'S verbouwingsopruiming THEODORUS VAN LANGE THEODORUS VAN LANGE THEODORUS VAN LANGE praktijk hervat EN TOEN... RIBBENS KNIP UIT! KNIP UIT.' Dinsdag Goes Woensdag Oostburg Donderdag voor 't stadhuis Zaterdag Middelburg en Vlissingen. VOOR DE GROENTEN. EN SIERTUIN VOOR DE KAMER MIDDELBURG. 835 0 96e JAARGA] De Commissaris dw Koningin in Zeelaivt Gemeente Borssele De kabin Verspreide Beide ploegen vertoonden voor 4000 toeschouwers een gaaf technisch spel met een tempo dat er vanaf het begin inzat en dat bleef tot het eind signaal. Toen dit over Rozenoord klonk had de thuisclub zyn derde overwinning in successie te pakken. Slechts één punt behoeven de Ber- genaren nog te behalen om de deur van de eerste klasse binnen te gaan. De defensies werden aan beide kanten vanaf het begin voor problemen geplaatst omdat de voor hoedes zeer snel opereerden. Telkens ontstonden zeer gevaarlijke momen ten. Uit een daarvan, n.l. in de zevende minuut van de eerste helft, vuurde midvoor Jansen tot tweemaal toe op de veste van Verbakei. Het laatste schot was raak. De MOC- aanhang kon juichen. Eén minuut later ko nzij dat weer doen, toen de strateeg van de middag, Verpaa- len, handig op het middenveld het leer meepikte en een goede pass gaf naar de snelle van Gaans, die Ver- Deze Spechten-kogel was raak on danks de moeite van de MOC-backs Heynen (3) en Bogers (2). Stopper de Rijk ziet al wel, dat het gebeurd is. Overigens toounen de Bergena- ren deze promotiewedstrijd met 4-2 bakel voor de tweede maal liet vis sen (2-0.De gasten rechtsbinnen Quik, die later in de strijd uitviel waardoor de rechtervleugel danig werd verzwakt, bracht in de 18e minuut een pracht schot tot stand, dat de Rijk niet klem kon krijgen. Het terugspringende leer kwam bij de toegesnelde v.d. Berg terecht die de Rijk toen geen kans meer gaf. Nonchalant terugspelen van Rooijak- kers werd in de 20ste minuut de aanleiding van het derde MOC- doelpunt. dat door de snel reage rende Verpaalen werd gemaakt. GEEN SUCCES. De gasten, die de laatste tien mi nuten voor zich opeisten konden geen resultaat boeken, mede door het uitstekend werk van de MOC- stopper Kees de Rijk. Na de thee was het eerste kwar tier voor de thuisclub, dat echter geen succes opleverde. De gasten kwamen terug en drukten Moe gerui me tijd in de verdediging. De Spech ten was een geslagen ploeg, toen in de 25e minuut een schot van Jansen zodanig door Neervoort van richting werd veranderd, dat het in het doel verdween (4-1). De actieve Poppe- liers bracht uit een corner de stand op 4-2, doch verder reikten de Spechten niet. De zondag in Kwadendamme ver reden wielercourse voor nieuwelin gen en aspiranten heeft grote be langstelling getrokken. Bij de nieuwelingen waar ca. 70 renners van start gingen leek de zaak spoedig bekeken toen van Eg- mond en v. Beers ruime voorsprong wisten te nemen. De koplopers behielden lange tijd het initiatief maar toen Kuijt, van Smirren, de Jager en Hermus uit het peleton wegsprongen en een achter volging begonnen kwam er leven in de brouwerij. Van Beers en van Egmond bleven ongenaakbaar tot tien ronden voor het einde. Toen was hgt eerst van Egmond die een gevoelige tik van de man met de hamer kreeg, terwijl van Beers kort daarop zijn cadans kwijtraakte. Beide renners die ca chet aan deze wedstrijd hadden ge geven werden ingelopen door de vier achtervolgers en later nog door het peleton. Kuyt ging tenslotte met een kleine voorsprong van van Smirren het eerst over de eindstreep. Ook de aspiranten leverden een aardige strijd die ten gunste van Hermus uit Berkel werd beslecht. UITSLAG. Nieuwelingen: 1 A. Kuyt (A'dam) 65 km. in 1 uur 49 min. 15 sec.; 2 W. v.d. Smirren (A'dam); 3 J. Her mus (R'dam); 4 A. de Jager (Den Haag); 5 J. Beuts (Zaandam). Aspiranten: 1 P. G. Hermus (Ber kel) 25 km. in 33 min. 16 sec.; 2 W. Schuling (Den Haag)3 J. Mes ters (Den Haag). Op Schouwen Duiveland is in op richting de Zeeuwse Aeroclub Haam stede. Het is de bedoeling dat er vliegdemonstraties worden gehouden op 30 juni te Haamstede ter herden king van het feit. dat 25 jaar geleden het vliegveld Haamstede werd ge opend. Getracht wordt die dag de Zeeuwse Aeroclub op te richten. De Nederlandse judo raad van de Nederlandse Jiu Jitsu en Judo Bond heeft zaterdag in Utrecht besloten 'n protesttelegram te zenden aan het Nederlands Olympisch Comité. In dit protesttelegram spreekt de Neder landse judo raad, waarbij 160 zwar te banden zijn aangesloten haar ver ontwaardiging en teleurstelling uit over de tweede afwijzing van de NJJB voor aansluiting bij het NOC. Het NOC meende deze aanvrage te moeten afwijzen op grond van het feit dat er naast de NJJB nog een tweede judo organisatie in ons land bestaat en dat deze beide organisaties eerst dienen te fuseren. Wielerkoers in Loverval De Belg Richard van Genechten heeft zaterdag het criterium van Lo verval gewonnen. Hij reed de 75 kilo meter in 2 uur 5 min. De Nederlan ders Smits, van Est en Cockx zaten in een peloton dat ex aequo 26e werd geklasseerd met 45 sec. achterstand. TWEE PLOEGEN van Patrijzen heb ben een voetbalzege weten te be halen op Walcheren. Patrijzen I won met 6-3 en II sloeg Walcheren II met 5-0. IN DEN BOSCH-hebben 41 atleten gestreden om het kampioenschap van Nederland 25 km. Winnaar werd Bleeker van „Lycurgus" uit Krommenie in 1 uur 26 min. en 5 sec. Janus v.d. Zande deed niet mee. (Advertentie) In Sas van Gent werd het eerste deel van de Zeeuwse zwemcompetitie verwerkt. De weersomstandigheden waren erg ongunstig, doch deson danks werd er met veel animo ge zwommen. Luctor begon uitstekend, want van de 15 nummers wonnen de Middelburgers er zes, terwijl zij voorts beslag legden op negen tweede plaatsen en twee derde plaatsen. Bruinvis uit Sas van Gent moest zich tevreden stellen met vier overwin ningen. twee tweede pl. en vier der de plaatsen. Scheldesttroom behaalde drie overwinningen en SZV uit Sou burg twee. Schelde uit Terneuzen en Ganze uit Goes moesten zonder over winning naar huis. Denog maar enkele weken oude zwemclub Ganze uit Goes begon wei nig fortuinlijk. Zij had met 17 dames en heren voor deze eerste competitie wedstrijden ingeschreven, doch deze strandden in Hoedekenskerke wegens een defecte veerboot. Zij kwamen eerst tegen half zes in Sas van Gent aan. waar zii echter vol enthousiasme aan hun achterstallige nummers be gonnen. Toen de 40 ingeschreven renners zaterdagmiddag hun rugnummers kwamen afhalen werd hen medege deeld dat de wedstrij van 110 km niet zou verreen worden in één wedstrijd maar in drie geeelten. Twee groepen van 20 renners zouden apart 30 km rijden, terwijl de eerste 10 renners van iedere reeks de finale zouden be twisten over 50 km. Deze mededeling werd door de ren ners en het publiek nogal met com mentaar begroet en enkele deelne mers dreigden zelfs niet te starten. Uiteindelijk kwam echter alles goed. Uitslag van de eerste 30 km door 20 renners betwist: 1 J. van Wetten, Noordwijk. 2 J- Huyssoon, Ierseke. 3 J. Hopman, Zaandam. 4 J. Rovers, Et- ten. 5 W. Vermeulen, De Klinge B. 6 F. Tel, Zaandam. 7 A. Geleyn, Meer- donck B. 8 A. v. d. Avoird- 9 v. d. Sluis, 10 Wouters. Uitslag van de tweede 30 km door 20 renners betwist: 1 van Egmond, Den Haag. 2 E. Verstraeten, Eede^ 3 P. Rentmeester. Ierseke. 4 M. v. Over- veld. Hoogerheide. 5 J. de Roo, Scho- re. 6 Th. v. Wychen, Goes. 7 M. Domi nicus. Nieuwdorp. 8 Verschuren, 9 v. d. Berg, 10 Verberckmoes. FINALE Na een kwartier rusten begonnen de 20 finalisten aan de laatste 50 km. Reeds in het begin liep Huyssoon met Hopmans uit het peleton weg. Na een tiental kilometers kon Hopmans het tempo niet meer bijhouden en ver volgde Huyssoon, in een zeer hard tempo, alléén zijn weg. Ondanks ver woede pogingen van v. Wychen, v. Overveld en Verstrateen slaagde nie mand er in Huyssoon in te lopen en Juichend hief de kleine Willebrordenaar Henk van Glerum de handen op toen hij na 105 km de zware lustrumronde van Standdaarbuiten won. In de lie van de 30 te rijden ronden was hij fel naar een kleine kopgroep ge sprongen, waarin de grote vedetten Huissoon, de Haan e.a. zaten. Samen met Huissoon verliet hij dit groepje, waarna het tweetal van ronde tot ronde hun voorsprong vergrootte. Met een banddikte wist hy Huissoon uit Ierseke in een felle sprint te verslaan.. dam op een ronde: 10. C. Suykerbuyk Nispen, op een ronde. NIEUWELINGEN v Om een uur waren de nieuwelingen gestart voor 70 km. Het waren hier Timmermans uit Roosendaal en de Klerk uit Nieuw Vosmeer die op de loop gingen. Zij wisten ronde na ron de hun voorsprong te vergroten. Ten slotte versloeg Timmermans de Klerk in de sprint. De uitslag is: 1. L. Timmermans Roosendaal 70 km in 1.52 21; 2. de Klerk N. Vosmeer z.t.3. H. Koger Haarlem op 3.26: 4. J. Horvest Breda z.t.; 5. B. Malipaard Willemstad z.t. Toen om drie uur het startschot in deze lustrumronde klonk, kwam er al direct vuur in de groep van 40 ama teurs en onafhankelijken. De plaat selijke favoriet Rijnvos nam de kop en zette er een flinke vaart in. Tonny Peeters, v.d. Borst en Kees v.d. Zandc lieten dit niet toe en na men de leiding over. Zij wisten on geveer 100 m. voorsprong te nemen. Het peleton zette een felle jocht in en de koplopers werden ingehaald. Even later sprongen van Oosterhout de Haan en Huissoon weg. Door slechte samenwerking vielen van Oos terhout en de Haan terug. Huissoon ging alleen door. maar kreeg spoe dig gezelschap van Henk van Glerum. Dit tweetal ging ronde ns ronde op kop. Hun voorsprong groeide zien derogen. PECHVOGELS Het peleton was ondertussen uit eengevallen in enkele groepen waarin verschillende "groten door pech achter volgd werden. Kees v.d. Zande, de Olympia-Toer-winnaar, moest wegens pech afstappen. Ditzelfde overkwam Rovers uit Etten cn Piet Hanegraaf uit Breda, die later weer aansluiting zocht, maar op de duur tcch afstapte. Bastelaar en Bol volgden zijn voor beeld. Geluk echter, die tot 4 keer toe moest afstappen wegens een lek bandje wist zich telkens weer naar voren te werken. Tonny Peeters wist met Jo de Haan het peleton te ontvluchten en dit twee tal reed fel om zich bij de koplopers te voegen. Het bleef echter bij een poging. In de eindsprint wist Henk van Glerum, J. Huissoon met een banddikte te verslaan. Huissoon won echter de prestatie- prijs. Jo de Haan wist op de derde plaats beslag te leggen, voor T. Pee ters. De Standdaarbuitenaar C. v.d. Horst won tenslotte de sprint van het peleton, zodat hij zich als 5e klas seerde. De uitslag is: 1. H. van Glerum St. Willebrord, 105 km in 2.48,21; 2. J. Huissoon Ierseke z.t.; 3. J. de Haan Klaaswaal op 2.21; 4. T. Peters Haar lem op 2.40; 5. C. van der Horst Standdaarbuiten op 3.50; 6. A. Geluk Rotterdam z.t.; 7. A. v. Hassel. Ruc- phen z.t.; 8. F. Stevens Dussen op een ronde; 9. W. Bravenboer, Rotter- na een sublieme koers ging hij alleen over de eindstreep met 30 seconden voorsprong. P. Rentmeester moest we gens een val de strijd staken. Uitslag: 1 J. Huyssoon, 2 Th. van Wychen op 30 seconden, 3 M- v Over veld, 4 van Egmond, 5 J. de Roo op 1 minuut, 6 v. d. Sluis op 1 min. 40 sec., 7 Vermeulen, 8 Verstraeten, 9 J. Rovers op 5 min. en meer, 10 Hop mans, 11 Dominicus, 12 Geleyn, 13 Teil, 14 Verberckmoes. Atletiekkampioensehappen voor Zeeland De Zeeuwse athletiekkampi- oenschappen zullen worden ge houden op de sintelbaan te Vlis- singen op zaterdag 7 en zondag 8 juli. Zatei'dag werd te Goes het toer nooi gehouden om het kampioenschap van Zeeland snelschaken- Het tempo bedroeg 30 zetten in de eerste tien minuten, daarna 25 zetten in vijf mi nuten. Dit toernooi is een groot succes ge worden voor de bekende schakersfa milie Woudstia uit Middelburg. Er werd gespeeld in vier groepen van zeven spelers. De finale ging tussen de broers Jaan en Gabe Woudstra. S. Sanders en C. Voogd. Jaap werd Zeeuws kam pioen, terwijl Gabe op de tweede plaa's eindigde. Sanders werd derde en Voogd vierde. UITSLAGEN Groen A: 1 J. L. Woudstra 5 pnt.; 2 L. Pieterse en M. de Wit 4; 3 A N'emaakt 3; 4 P. Hartboorn en J. de Mcy 2; 5 A. Smit 1; Groen B: 1 Gabe Woudstrr. 5; 2 A. Quakkelaar 4; 3 R. van Bennekom 3 1/2; 4 J. Goedblocd 2 1/2; 5 C. Rey- nierse 1; 6 A. Kiel 0; Croep C: 1 S. Sanders 4 1/2; 2 P. Pêk' er 4; 3 L. J Woudstra 3 1/2; 4. J. de Lang een W. FllssebaaDe 3; 5 M. Geenn 2; 6 J. Bas'meyer 1: Groen D: 1 C. Voogd 5; 2 A. Mast 4; 3 dr 17"mee Schaeffer en J. C. Lo-iws 3D3; 4 (v. van Be'.zen 3; 5 L. 4 A. Bander 0. Firn'r: 1 .1. L. Woudstrr 3: 2 G. L. Woi"t-»"i en G. D. Voogd 11/2; 3 S. Sandei; 0. Binnenkort zal begonnen worden, met de bouw van een nieuw Frans passagiersschip van 55.000 ton, dat 2.000 passagiers in vijf dagen tijds van Frankrijk naar New-York kan vervoeren. Het schip dat ruim 27 mil jard franc zal kosten, zal in 1960 in de vaart komen. De Zwitserse ronde is ionder vuur werk besloten. De laatste étappe, die de geslonken renners-karavaan zater dag van Chur naar Zürich voerde, werd beheerst door Rolf Schar, die elke aanval op zijn leidersplaats in de klem smoorde. Hij slaagde daarin en arriveerde dan ook ais winnaar van de Ronde 1956 aan de finish. Van de Nederlanders, die de dag tevoren drie man hadden verloren in de barre étappe naar Chur, plaatste Jan Nolten zich het best: Hij staat elfde in het eindklassement op dik 26 minuten van Graf. Van der Pluijm is als 26ste geëindigd. Jules Maenen betaalde het gelag voor zijn dapper volhouden in de Bernardino-rit. Hij was nog lang niet fit toen hij voor de laatste étappe aan de start verscheen, kreeg last van beenkrampen en staakte de strijd met de haven in zicht. Slechts twee landgenoten reden dus de Ronde van Zwitserland uit. LAATSTE UITSLAGEN. De uitslag van de laatste étappe luidt; 1 Strehler (Zwits.) 6.13.08; 2 Nas- cimberne (It.) z.t.; 3 Guerini (It.) z.t,; 4 Schaer (Zwits.) z.t.; 5 Schel lenberg (Zwits.) z.t; 6 Plankaert (B.) z.t.; 7 Robinson (G.B.) z.t.; 8 Traxcl (Zwits.) z.t. Een hele nacht hebben de politie mannen van Jupille (B.) samen met de rijkswachters g-zocht naar de ze venjarige Pierrot Neuforge, die na schooltijd niet thuis was gekomen. De moeder had de politie verwittigd toen het donker begon te worden en haar jongen nog niet thuis was. Eer der had zij zich niet ongerust gemaakt daar het nogal eens gebeurde dat Pierrot met makkertjes in de buurt bleef s.iel-n. Ook de vader, die metse laar is. sprong bij zijn thuiskomst on middellijk o> zijn motorfiets en reed de hele nacht door de velden echter zonder resultaat. IN EEN KAST En toen kwam de oplossing van het raadsel. Een onderwijzeres had de jongen, die tijdens de les verschillen en berispingen had opgelopen, opge- sBten in een kast waar niets anders wordt bewaard dan wat oud school gerief. En toen de school uit was en alle leerlingen naar huis waren, trok ook de juffrouw voldaan over haar voorbije dagtaak naar huis. En in de kast zat Pierrot Neuforge die door iedereen was vergeten. Men vond de jongen rustig slapend met zijn hoofd op een kussen dat hij van zijn sjerp had gemaakt. Hij was wel wat bleekjes maar scheen niet erg onder de indruk. Twee bergjes abuis In de voorlaatste rit van de Ronde van Zwitserland zijn rare dingen gebeurd. Het gekste overkwam de Duitse renner Maus, die 54 kilometer voor de finish door een officiële iwig- wagen de verkeerde weg werd opgestuurd. Hij sloeg 2 bergjes over, die de renners op de echte route wel degelijk dienden te beklimmen. Het gevolg was, dat Maus twintig minuten voor winnaar Schaer in Chur arri veerde. Daarna een groep van 21 renners, bij wie Rolf Graf, allen in dezelfde tijd als Strehler. Noften (Ned.) werd 34ste in 6.13.45 en van der Pluym 35e in dezelfde tijd. In totaal werden 41 renners eklasseerd. Het eindklassement luidt: 1 Ro'.f Graf (Zwits.) 47.05.02; 2 Schaer (Zwits.) 47.10.01; 3 Plankaert (B.) 47.12.48 4 Hollenstein (Zwits.) 47.15.19; 5 Jumkermann (Did.) 47. 17.19; 6 Rosselo (It.) 47.22.34; 7 Strehler (Zwits.) 47.24.59: 8 Nascim- bene (It.) 47.25.48 9 Robinson (G.B.) 47.28.27: 10 Massocco Ut.) 47.29.33: 11 Nolten (Ned.) 47.31.07; 26 van der Pluym 48.10.41. Het eindklassement van de berg prijs luidt. 1 Plankaert (B.) 43'p.; 2 Hollen stein (Zwits.) 41'! p.; 3 Rolf Graf (Zwits.) 28 p.: 4 Noltcn (Ned.) 24'5 p.; 5 Wagtmans (Ned.) 22 pt. FAMILIEBERICHTEN (uit andere bladen) Ondertrouwd; Gerry van Veen en Ad van Tigge- len, Maastricht-Breda. Overleden: Cornelis van Gelder, 84 jaar. Zeist. - Maatje van Tooren-Kooiman. 59 jaar, Breda. Pater Willi- bald ten Brink, O.F.M.. 75 jr. V/eert. kunt U profiteren van Damesmodezaak, Nieuwstraat 4, Terneuzen, Tel. 766 In onze Herenzaak, Noordstraat 28, Tel. 643 10 korting op heren- en jongenskleding. Heden overleed tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, na een geduldig gedragen lijden meermalen gesterkt door de H.H. Sacramenten der Stervenden. nze be minde echtgenote, moe der, behuwd- en groot moeder. mej. MARIA LOUISA BAART echtgenote van de heer Johannes Franc'scus De Theye geboren te Hontenisse 16 december 1883 en overleden in het St. Li- duina-ziekenhuis te Hulst 23 juni 1956. Ovetruigd van uw deel neming bevelen wij de ziel van de dierbare overledene in uw god vruchtige gebeden aan. Terneuzen: P. de Theye P. de Theye-Nieuwburg en kinheren A. de Bruyn-de Theye J. E. de Bruyn en kinderen A. van Tatenhove- de Theye P. J. van Tatenhove en kinderen Stoppeldijk: J. L. de Theye A. C. de Theye-Pouwels Roosendaal: E. A. de Theye M. C. de Theye-Baart en kind Stoppeldijk, 23 juni 1956. De uitvaartdienst, ge volgd door de begrafenis waarbij Uedele beleefd wordt uitgenodigd, zal plaats hebben op dins dag 26 juni 1956 om 9,30 uur in de kerk van de H. Gerulphus te Stop peldijk. Metten en Lauden heden avond 6 uur. 941-0 50-15. Even verdoofd door de val wentolt Aram met de tijger in het gras. Krampachtig klemt hij zich vast, want hij weet dat hij verloren is, als het dier erin slaagt, hem af te schudden. Het doffe gegrom van de tijger klinkt als een orkaan in zijn oren en hij voelt de hete adem in zijn gezicht. Met een boven menselijke krachtsinspanning weet hij zijn positie enigszins te veranderen en zijn ene arm om de nek van het dier te slaan. Dan durft hij een hand los te laten en tast naar de korte dolk in zijn gordelAls versteend kijken de anderen toe. Niemand kan iets doen om hem te hulp te komen, want dezelfde speer, die de tijger raakte, zou ook Aram dodelijk kunnen treffen. Doch reeds klemt Aram's hand zich om het wapen. Hij voelt zijn kracht verslappen en ter wijl er een mist voor zijn ogen trekt, stoot hij toe. Nog eens en nog eens. Dan voelt hij de druk op zijn ledematen verminderen en zakt slap opzij, in het gras... Heden over'eed tot onze diepe droefheid, na voor zien te zijn van de H. H. Sacramenten der Ster venden, onze dierbare echtgenoot, vader, be huwd-, groot- en overgrootvader de heer echtgenoot van mevrouw Elisabeth Biemans Lid van het Parochieel Kerkbestuur. in de gezegende leeftijd van bijna 81 jaar. Overtuigd van uw medeleven, bevelen wij de Ziel van de dierbare overledene in uw god vruchtige gebeden aan. riade: E. van Lange-Biemans Ulvenhout: P. van Lange M. van Lange-Ooms kinderen en kleinkind Oudenbosc'i: A. van Beek-van Lange A. van Beek kinderen en kleinkinderen Breda: Klundert: W. Janzing-van Lange H. Janzing en kinderen Made: H. van Gils-van Lange J. van Gils en kinderen A. van Lange W. van Lange-Smuldera en kinderen. 's-Gravenhage: J. van Lange Made: G. Th. van Lange A. van Lange-van Bavel en kinderen. Made, 24 juni 1956. Nieuwstraat 102. De solemnele uitvaartdienst zal plaats hebben op woensdag 27 juni a.s. om 10 uur in de parochie kerk van de H. Blasius te Stuivezand-Made, waartoe U beleefd wordt uitgenodigd. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis ten woonhuize, Nieuwstraat 102, Made. Rozenkransgebed 's avonds om 19.30 uur in de parochiekerk te Stuivezand. 394-00 Heden overleed tot onze droefheid, onze oud directeur, de Weled. Heer in de leeftijd van 81 jaar. Zijn ondernemingsgeest en onverdroten werklust maakten hem een voorbeeld voor ons allen. Wij zullen hem blijven gedenken door in zyn geest verder te werken. Dat hij ruste in vrede. Gezamenlijk personeel Confectiefabriek Th. van Lange Zonen N.V. Made, 24 juni 1956. 395-00 Hiermede vervullen wij de droeve plicht U ken nis te geven van het overlijden van onze vader, oprichter en oud-directeur onzer vennootschap de Weled. Heer in de leeftijd van bijna 81 jaar. Directie Confectiefabriek Th, van Lange Zonen N.V. P. H. van Lange A. Th. van Lang' G. Th. van Lange Made, 24 juni 1956. 396-00 4. Op 24 juni overleed za.h. en kalm, voor zien van de H.H. Sacra menten der Stervenden, onze dierbare echtge noot. vader, behuwd- en grootvader JOHANNES GELJON in de ouderdom van 84 jaar. M. Rjjk-Geljon C. de Jonge-Geljon J. F. de Jonge en kinderen Jobina Geljon Maatje Geljon De gezongen uitvaart dienst zal plaats hebben co woensdag 27 juni a.s. om 9.30 our in de kerk van O. L. Vr. ten He melopneming te Ove- zande. Ovcande. 24 juni 1956. Enige en algemene kennisgeving. heeft SPREEKUREN als volgt: St. Elisabeth-ziekenhuis Sluiskil: Maandag 1011 uur, Dinsdag 910 uur. Juliana-ziekenhuis Terneuzen: Woensdag 45 uur. Scbel.'.ekade 28, Terneuzen: Woensdag en donderdag van 12 uur. beter zitten en heerlijk liggen op schuimrubber Vraagt gratis advies bij HAVERMARKT 1 Breda Telefoon 8252 Alle soorten koolplanten, selderij, prei- planten. GROENTENZADEN. Tonkinstokken. bamboestokjes, rietmatten, kunstmest, eternit bloembakken in alle maten, tuinnetten, pot grond, slakkenpoeder 0.25 per pakje. Verder: asters, nemesia. leeuwen bekken, afrikanen, zinnia's, alles 25 c. p. 25. Mesembryamthemum. phlox, O.I. kers, ko renbloemen en strobloemen, petunia's, ver bena, ageratum, perk-dahlia's .alles l.W per 10, salvia's vanaf 1.per 10 lobelia' 1.20 per 10, geraniums vanaf 4.50 per 19, z p., struik- en knolbegonia's, veronica, tuin- calceolaria, margrietjes enz. Ficus vanaf 3.per stuk, Anthurium. hortensia, gloxinia, gesmesia, begonia, pri mula, franse- en dwerggeranium, spirea, philodendron. coleus, varens, klim- en han? planten, snijbloemen, sierpotten. hang- «J1 wandpotten enz. Beleefd aanbevelend. LANGEVIELESINGEL 38 TELEF. 2661 M.T.S. VLISSINGEN Aan de Middelbare Technische School le Vlissingen. werden de diploma's uitge- re kt aan hen. die met goed gevolg het eindexamen 1956 hebben afgelegd. De na men der geslaagden zjjn: A. de Bliek, B.reskens. I. den Boer Zierikzee. J. den, Eoer, Oost-Souburg. F. van Daalen, Sluis. F. Goedhart, Vlissingen. W.- van Gorgel, Rilland Bath, H. v. d. Graaf Vlissingen. R. de Greef. Vlissingen. D- van 't Hof, Middelburg. J. Kanaar te Yerseke. D. de Keijzer, Bergen op Zoom. P. Leenhouts, Breskens. A. Maas. Domburg. C. de Meij, Borssele. J. Reinhout, Vlissingen. J. Schmitz. Middelburg. R. Sissingh. Vlis singen en M. de. Wit. Middelburg. KAPELLE, 23 juni. Kersen: Ear ly Rivers 2 134, Aardbeien per doos: Deutsch Evern 1 36-50, 2 25-32, Regina 1 40-58, 2 22-40, Mach. Fruhernte 1 45- 55, 2 25-36, Climax 1 45-53, 2 26-45, Madame Lefeber 1 40-43, 2 27-40, Mad. Moutot 1 30-45, 2 23-32, Jucunda 1 36- 50, 2 22-36, Bowa 1 48-56. Soldwedel 1 42. Yden 1 47, Aardbeien per kg: 1 114-161, 2 95-157, afw. 87-126. maakt bekend, dat de eerste gewone zitting van de Staten van dat Gewest- zal worden geopend op dinsdag 3 iuli 1956. des voormiddags te 10.30 uur. in de Statenzaal aan de Groenmarkt te Middelburg. Middelburg, 22 juni 1956. De Commissaris der Koningin voornoemd. 933-o A. F. C. de Casembr*>ot Het hoofd van bet ge meentebestuur van Borssele brengt ter openbare kennis, dat op de secretarie der ge meente gedurende dertig da gen, met ingang van heden, voor een ieder ter inzage is nedergelegd een bij besluit van de gemeenteraad voor lopig goedgekeurd plan toi onteigening van bouwgrond, met alle bijbehorende kaar ten en andere stukken, over eenkomstig artikel 80 der ont eigeningswet. Belanghebbenden kunnen uiterdijk veertien dagen na verloop van de termijn van nederlegging hun bezwaren aan het gemeentebestuur op geven. De burgemeester, 934-o P. J. Dominicu'. Uitgave N. V. Verschijnt elke Reigerstraat 16. Administratie 33: redacteur: J. J. J. M. A C. V. 1 Mr. Dr. A. J. J. Rechter, L. J. v. eauteren Abonn p. kwartaal, p. by met postbest berekend Losse Bureau voor de Het langdurig kabinetsform gisterenavond Romme, Bu Korthals de afwezig in ve conferentie van de interns ging van geme nus heeft geh niet tot positi geleid. Wel is gebleke cipiële tegensl, scherp zijn, d beginsel wil i het streven va formateur m van een kabin brede basis. In het overleg staan, dat dr. Dree, ste te ondernemen voorzitters te over hoging van het dt miljoen voldoende NAVO - verplicht Ook zal worden g uitwerking te krij mis-gedachte, die van de kwestie de| hurer naar voren hoeve -e het moge le par .jen van de r van de pzet van d gen, za, >nder me gegevens die het ter tafel kan bren, ning van de plannel formateur. Zo lang deze gegi baar zijn, zullen e geen fraetievergadi houden. Een en a wel een aanmerke de gang van zake onder het begrip men" kan rangschi., nog geenszins zeke: stige meningsversch tische uitwerking lijnen uit de weg k ruimd. OP DE verbondsj de KAB is de heer gesalarieerd verb(| kozen in de plaats van den Akker, d pensioen gaat. TUSSEN EMMEN sterdam is een peil trein gegrepen. Df| licht gewond, zijrf naast hem zat, bra zoontje van dertier de wagen werd ges' te wonden aan het totaal vernield. VOOR DE kust Australië is een P' zonken. Zeven op vermist, 16 anderer EEN west-Duits heeft een opwin had bij het vervo ciële rode loper en vijftig potten het land tijdens Soekarno. Bij de van de Indone werd die loper u: OP DE 39ste inte conferentie te Gent goedgekeurd, waari gen op spoedige maatregelen voor automatisering. EEN JOYRIDER q Maastricht met een botste met die wa tegen een autobus, joycar slechts een bleef. EEN EERSTE grol toeristen, ten getal momenteel een bez In Amsterdam bit gaan winkelen dan de grachten te mak i i Weersverwachti J M.I. geldig tot i maakt maandaga' Zwaar bewolkt m klaringen en maa regen. Zwakke t uit westelijke ric meeste plaatsen peraturen. 0 Verwachting 0 weerkundig instit matige wind uit tot noorden. Zwa kans op enkele bi de van de dag or peratuur zonder Vandaag: zon c Maan onder 7 45 i op 4.24 uur. Ma

de Stem | 1956 | | pagina 6