Tevreden Reden Eden Fraai Rapid slechts dan taai NAC0-1 even sterker Niet vechten om pro motie of degradatie Uitslagen OLYMPISCHE DAG ZONDER HOOGTEPUNTEN Bondselftal en Milaan deden het zonder doelpunten af Pirie kwam graag.... TITELKANDIDATEN „DOENDE" HHf Buitenlanders overheersten bij de atletiek-nummers Ronde van Luxemburg geeft felle strijd te zien Sparta en (fors) Elinkwijk gelijk Betaald voetbal sprak resoluut over tal van vraagstukken DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 25 JUNI 1956 3 Redelijke kansen RIJVERS IN NEDERLANDSE KLEUREN. Captein. verslagen Ruiterploeg Arts werd derde Toernooi Ycrseke voor For tuna Keeper Cox grote man in Limburgse defensie Canjels schoot veel en goed ff 'n Naam in Naven! 'Ms Mies Stolker wint halve étappe Promotie derde klasse Hansweertse Boys zijn kansloos NOAD veel beter dan GYAV 3-1 Hengelo won weer Niet „rekken' Publiek voetbalmoe 2 Maal 5 procent Buitenlandse profs Regionale indeling Beschermde jeugd Rapid het dichtst bij voetbaltitel Van ouds - een héél beste Virginia Ambtenarensportdagj in juni te Hulst mm (Van een speciale verslaggever) AMSTERDAM, zondag. Geen groot nieuws uit Amsterdams stadion, waar vandaag met 35.000 mensen op de tribunes de jaarlijkse Olympische Dag werd gehouden... Er werden in de verschillende programma-onderdelen welis waar aardige tijden genoteerd, maar de chronometers trilden toch niet heftig. Ook de voetbalwedstrijd tussen het bondselftal tegen Milaan de laatste jaren gedegradeerd van hoofdschotel tot moeilijk te verteren tussengerecht werd geen sensatie. De ploegen eindigden zoals ze begonnen waren. 00. De voetbalwedstrijd startte prachtig. Al in de eerste minuut rezen de toeschouwers geïnteresseerd omhoog, toen Kees Rijvers met een ver en keihard schot de Italiaanse doelman Buffon op de proef stelde. Dit begin van de strijd tussen een in witte hemden, oranje broeken en blauwe kousen gestoken bondselftal en Milaan, dat in de afgelopen Italiaanse competitie op de tweede plaats is ge ëindigd, bracht hoop en warmte in de harten van de 35.000 Ne derlandse toeschouwers. Maar toen Kees Rijvers, tot twee maal toe hoog over kogelde, was het keerpunt gekomen en zakte het spel terug tot het weinig boeiende peil van de laatste jaren. In de eerste helft kregen de Ita lianen twee redelijke kansen, de eer ste na te zacht terugspelen van van der Hart, waarbij de Munck een pan- tersprong moest maken om de bal voor de voeten van de toestormende Schiaffino weg te grissen en daarna toen rechtsbinnen Aronsson uit een voorzet van de snelle linksbuiten Frignani net naast de paal kopte. De tweede helft begon met een Ne derlands kwartiertje. Rijvers en Bos- selaar goochelden de bal door de Mi lanese verdediging, gaven Schouten een kans, maar diens schot werd ge stopt. Slecht uitschieten van Buffon zijn enig zwakke zijde gaf Rij vers de gelegenheid opnieuw een uit stekende pass naar Koopal tc geven, die vallend net naast de verste paal schoot. Het initiatief voor doel althans Bij de aankomst van Gordon Pirie op Schiphol bleek al spoedig dat deze atleet, die zich afgelopen week in het middelpunt van de internationale belangstelling plaat ste, niet naar Amsterdam was ge komen om het Nederlands Olym pisch Comité of de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie eens een plezier te doen. Met een char mante glimlach vertelde hij wel iswaar, dat hij de Nederlandse of ficials het vorig jaar, toen hij op de Olympische Dag bijzonder slecht gelopen had, beloofd had, het dit jaar beter te doen, maar... in werkelijkheid interesseerde de Olympische Dag hem minder dan het feit dat Shirley Hampton in Amsterdam aanwezig was Door de herhaalde ontmoetingen bij atletiekwedstrijden is Pirie zijn Iandgenootje wat beter gaan kennen en hij neemt de kans graag waar om haar meer te ont- J moeten. Toen hij in Scandinavië dan ook hoorde dat Shirley in Amsterdam t zou lopen, zond hij de KNAU als t de bliksem bericht, dat hij zijn belofte van het vorig jaar graag na wilde komen en op de atletiek wedstrijden van de Olympische Dag revanche wilde nemen voor zijn nederlagen van 't vorig jaar. De Nederlandse sprintkampioen wielrenner Joop Captein kwam op z'in zachtst gezegd ongeinteresseerd zan de start voor de sprintwedstrijd. Da' hij in zijn serie de Engelsman Brotherthon met een lenget klopte zeüt niets, want de Brit bracht er mets van terecht. I" de andere serie kwam Frans •vlahn driekwart lengte tekort tegen aa Duitse jeugdkampioen Bernd Fei- ler- In de finale nam Captein de kop, terwijl Feiler op korte afstand volgde >°f de Marathontribune liet Captein, voortdurend zat om te kijken, zich ioor de Duitser verrassen. De derde prijs was voor Brother- on. die meteen na het startschot als aen haas wegvluchtte en zeker veertig oor lag toen Mahn zich pas reali seerde wat er gebeurde. Na de wielerwedstrijden verschenen on LUllers 'n hun felrode jachtrokken deel' terrcin voor het laatste onder- na, van bet sportprogramma, de ""terwedstrijden. ..Slechts één van de vier teams nam hindernissen foutloos en wel lt.- van Zinnicq Bergmann met Ro om t" de ieuSdlge ruiters Carel Hey- -ia. ,,met Lady Jane en jhr. Loudon Napoleon. •j. z« het uitstekend rijden van heer Arts uit Tilburg kon deze Al bestaande uit genoemde ruiter, Putt "h'er Proetske Arts en Jac. ters toch nog de derde prijs in 06 wacht slepen w <LviercIe équipe bestaande uit Ca- Heybroek met Doesjka, van Vil- da.i Wbdan en Bertie Uyten- itiBt Vlt,Bre<Ia met Hanko, moest zich - i ae laatste plaits tevreden «tellen. Een onderdeel van het programma op de Olympische Dag was de voet- halwedstrijd tussen een Nederlands Bondsteam en Milan, welke wed strijd met dubbel-blanke stand ein digde. In het Bondselftal speelde de kleine Kees Rijvers, die met zijn voetbaltalenten de grens over trok, als gast mee. We zien hem hier in duel met de Milan-verdediger Maidini (links). bleef voorlopig aan de Nederlan ders. Na 25 minuten moest linkshalf de Wit van Willem II, die verdienstelijk werk had gedaan, wegens een enkel blessure het veld verlaten en werd vervangen door de PSV'er Brusselers. Een kwartier lang gebeurde er niets, dat enige opwinding kon veroorzaken In de laatste vijf minuten kregen de bondselftallers nog enige kansen, maar schoten van Koopal, Bosselaar. Schou ten en Carlier gingen naast of leverden Buffon geen moeite op. Bij de atletiekwedstrijden hadden onze landgenoten niet veel in te bren gen tegen de Oostduitse sprinters, de wereldrecordhouder op de 5000 meter en de 3000 meter, Gordon Pirie en de Hongaarse lange afstand specialist Sandor Rosznyo. Voor deze dag had de Engelsman de 1500 meter gekozen, en ook hierin bewees hij zijn kracht en zijn schit terende vorm. Met een enorme eind spurt passeerde hij de Oostduitser Klaus Ritchtzenhain, die tot op de laatste 100 meter gevochten had voor de leidersplaats. Pirie's tijd van 3 min. 43,7 sec., precies een tiende seconde beneden het Nederlands record van Slijkhuis, betekende ook voor Pirie een verbetering van zijn persoonlijke prestatie. Blankenstein van de Trek vogels was de beste Nederlander. Hij werd vijfde in 3 min- 54,2 sec. Vóór dit belangrijke nummer waren de 100 meter dames en heren gelopen, waarbij de Nederlanders evenmin iets te vertellen hadden. Bij de dames viel Puck van Duyne Brouwer tegen. Door haar vrij trage start kon zij de snelle Oostduitse Gisela Koehler niet van repliek dienen, die met ruime voor sprong in 11.9 sec. over de finish ging. Ook de 200 meter, die later werd verlopen, gaf hetzelfde beeld. Weel was Gisela Koehler ongenaakbaar voor haar tegenstandsters. Puck van Duyne, Shirley Hampton en Vera Neszmelyi bleken van dezelfde kracht. Alle drie noteerden zij dezelfde tijd (24,7 sec.) waarbij de Hongaarse iets eerder dan Puck over de streep ging. Saat slaagde er in op de 100 meter heren de derde plaats te veroveren, achter Steinbach (O.-Did.) en Goldo- vanyi (Hong.). Onbedreigd won de Oostduitser, ook de 200 meter. Verheugend was de derde plaats op de 3000 meter van Fekkes, De strijd om de overwinning ging echter tussen Sandor Rozsnyo en de Oostduitser Friedrich Janke, welke door Rosznyo op de laatste meters werd gewonnen. Drie handbalvereniging hebben te Yerseke deelgenomen aan een de monstratie-toernooi. Fortuna en To- nido speelden de eerste wedstrijd. Fortuna won tenslotte met 7-6. Ncp- tunus verloor zowel de wedstrijd te- g cnFortuna (5-2) als tegen Tonido (3-0). Eindstand: 1. Fortuna 4 pnt. 2. Tonido 2 pnt. 3. Neptunus 0 pnt. Zaterdagavond werden in de com petitie om het kampioenschap van Nederland de wedstrijden NAC Rapid J.C. en SpartaElinkwijk gespeeld. In Breda werd NAC voor eigen publiek met 1-0 geklopt en in Rotterdam kwam geen van beide ploegen tot scoren. Foto boven: een beeld van een aanval op het Rapid-doel door NAC; Canjels, de midvoor van NAC (rechts), tracht de bal, die doelman Cox (R.) heeft weggewerkt, nog terug te koppen, maar mist op enige centimeters. Geheel links de Rapid-speler Smeets Foto rechts: doelman Piet Kraak van Elinkwijk slaat een aanval op zijn doel door de Sparta-speler Da niels af. Geheel links Onink van Elinkwijk. Van onze speciale verslaggever. NAC is zaterdag met 0-1 verslagen in een bijna hoofs duel, waarin bijzonder werd gelet op fraaie manieren. Het soepele Rapid gaf show weg, geraffineerde show en 4e Bredanaars .haakten daar zo volledig mogelijk op in. De stijl van de Limburgers evenaarden zij niet. Maar wat zij aan snel, berekend figuurtjes-spel misten, haalden zij terug met taai verdedigingswerk en de verbluffende aanvalsstoten, die Leo Canjels ondernam. (Advertentie) Het enige beslissende doelpunt, dat de gasten aan de zege hielp, was merkwaardig genoeg niet mooi. Het kwam in de 17e minuut van de eer ste helft voort uit een vergissing in de NAC-defensie. Kees Kuys was door een razend- vlugge stormloop van van Melis te ver terug gedrongen van zijn spil- plaats om nog zeker te zijn. Hij greep in op een moment, dat doel man de Moor al attent positie had J gezocht voor een duik naar de bal. V00r versne/L ln8 en verlichting 1 Attentie 1 Sturmey Archer Gears Holland N.V. is nu 1 I gevestigd Nassaukade 387, Amsterdam, zodat een vlotte I service voor dit beroemde fabrikaat in heel Nederland 1 is verzekerd. 1 Kuys kon het leer niet ver genoeg weg krijgen. Het belandde bij Jans sen, die opnieuw schoot. Harder en juister. Daaraan was niets meer te verhelpen. (01). Schrielcr De gastheren hebben de rest van de wedstrijd onophoudelijk getracht met élan-voetbal de gelijkmaker te scoren. De 0-1 voorsprong van Ra pid ging steeds schrieler lijken on der de voortdurende aanvallen van de Bredanaars. De Limburgse defen sie, waarin steeds meer spelers wer den terug getrokken, sloot echter voortreffelijk. En bovendien leverde keeper Cox dikwijls zulk een fan tastisch werk, dat ook de thuis-sup- porters warm applaudisseerden. Cox had vooral moeite met schoten van Canjels, die herhaaldelijk cn op de meest onverwachte ogenblikken «uiver richtte. Elke keer was de jon ge Cox evenwel de laatste hinder nis. Van het overwicht, dat de Limbur gers in de eerste faze van de kam- pioenenstrijd hadden verworven, bleef op de duur niet veel meer over. Zij moesten tobben om de overwinning te behouden. de laatste fase echter stond Elink- In de competitie om het kam pioenschap van Nederland semie- profs speelden Sparta en Elink'T*?jk zaterdagovond te Rotterdam g< f k (00). Dit gebeurde in een wedsL-jd, waarin de Rotterdammers de beste papieren hadden voor de overwin ning. De gasten zullen over dit re sultaat zeker niet ontevreden zijn. Lang bleef de strijd gelijk opgaan. In De ronde van Luxemburg heeft tot nu toe twee dagen vol strijd ge geven, waarbij van de Nederlanders vooral Stolker en Gerrit Voorting zich krachtig hebben geweerd. Na de tweede etappe heeft de win naar van de ronde van Italië, de Lu xemburger Gaul, de leiding in het algemeen klassement. De eerste helft van de eerste etappe van Luxemburg naar Differdange over een afstand van 151 km., werd gewonnen door de Nederlander Stol ker. Elf km. voor de finish nam hij door een scherpe demarage een halve minuut voorsprong. Bij de finish was deze geslonken tot 19 se conden. VOORTING DERDE. De tweede rit van de eerste etappe ging over 75 km. op het circuit van Le Cents. Hier moesten 50 ronden verreden worden. De Fransman Re- mangeon sprong in de 19e ronde weg en wist zich een voorsprong van meer dan een minuut te ver werven. De Fransman won met ruim verschil en kwam in de leiderstrui. De goed in vorm zijnde Voorting werd in de sprint voor de tweede plaats geklopt door Forestier. GAUL OPPERMACHTIG. De tweede étappe, die gisteren over 207 km. van Luxemburg naar Diekirch leidde, begon zeer luste loos. Doch na 83 km., toen Gaul een lek bandje kreeg, nam Janssens (België) de benen en wist zijn voorsprong op te voeren tot 2 min 45 sec. op een groep van zes renners, waaronder Gaul, Forestier en Gerrit Voorting. Later vond achter de Belg een her groepering plaats van 17 renners. Op het circuit te Diekirch, waar nog 44 km. moest worden afgelegd en waarin een steile klim voorkwam, werd Janssens' voorsprong snel te niet gedaan. Gaul was hier de grote mats. Hij won met ruim 5 minuten voorsprong op een groepje van zes renners waaronder Forestier, Jans sens en Stolker. Gaul is nu met vier minuten voorsprong op Renangeon leider in het algemeen klassement. UITSLAGEN. Eerste deel le étappe: 1 Stolker (Ned.) 4 uur 12 min. 27 sec.; 2 Fo restier (Fr.) 4.12.46; 3 Ernzer (Lux.) z.t.; 4 Janssens (B.) z.t.; 5 Gaul (Lux.) z.t.; 6 Schmit (Lux.) z.t.; 7 van Cauter (B.) z.t.; 8 Kemp (Lux.) z.t.; 9 ex aequo een grote groep renners, onder wie zich onze landge noten van den Brekel, Post, West dorp en Gerrit Voorting bevonden. Allen in dezelfde tijd als Forestier. Tweede deel le étappe: 1 Reman- geon (Fr.) 2.02.56; 2 Forestier (Fr.) 2.04.06; 3 Gerrit Voorting (Ned.) z.t.; 4 Ernzer (Lux.) z.t.; 5 Gaul (Lux.) z.t.; '6 Poncet (Fr.) z.t.; 7 Valentin (Did.) 2.05.14; 8 Janssens (B.) 2.04. 17; 9 Post (Ned. z.t.; 10 Westdorp (Ned.) z.t.; 16 van den Brekel (Ned.) z.t.; 24 Stolker (Ned.) 2.10.16. Tweede étappe: 1 Gaul 6.35.52; 2 Forestier 6.41.10; 3 Ernzer; 4 Jans sens; 5 Stolker; 6 Remangeon; 7 Baele (B.), allen in dezelfde tijd als Forestier; 8 Poncet (Fr.) 6.41.45; 9 Post 6.46.59; 10 Schmitz z.t.; 11 Morn (Lux.) z.t.; 12 Petry z.t.; 13 van den Brekel 6.4704; 14 Gerrit Voorting 6.47.10. Het algemeen klassement na de tweede étappe luidt: 1 Gaul (Lux.) 12.52.44; 2 Reman geon (Fr.) 12.56.52; 3 Forestier (Fr.) 12.58.02; 4 Ernzer (Lux.) z.t.; 5 Jans sens (B.) 12.58.13; 6 Poncet (Fr.) 12.58.37; 7 de Baele (B.) 13.00.59; 8 Stolker (Ned.) 13.03.53; 9 Gerrit Voorting (Ned.) 13.04.02; 10 Post (Ned.) 13.04.59; 11 Petry (Did.) z.t.; 12 van den Brekel (Ned.) 13.05.04; 13 Westdorp (Ned.) 13.23.10. De Munster (B.), Bolzan (Lux.), die bij Vianden 'n lelijke val maakten, v. Cauter (B.) en R. Jacobs (Lux.) die te Vogelsmute door een auto wer den aangereden, hebben de strijd ge staakt. Wat Geminiani aangaat, die met grote vertraging te Diekirch ar riveerde moet nog een beslissing worden genomen. wijk met de rug tegen de muur. De eerste speelhelft was de minst aantrekkelijke. Veel levendiger werd het na de rust. Elinkwijk kwam geestdriftig naar voren. Dit initiatief duurde ech ter niet lang. Na een tiental minuten werden de Utrechters van de Spar taanse speelhelft verdreven en de Rotterdame aanvallen werden steeds talrijder. Vooral aan de kant van Elinkwijk werd nogal fors gespeeld. Er waren 18.000 toeschouwers. Hansweertse Boys en Gilze verlo ren gisteren resp. van Nevelo en Grenswachters. Dit houdt in, dat Hansweertse Boys kansloos geworden is voor promotie naar de derde klasse, terwijl voor Gilze de papieren diezelfde richting uitgaan. Nevelo prijkt stevig aan de kop. GILZE-GRENJ5WACHTERS 0-1. De beide ploegen hebben een span nende en frisse partij voetbal laten zien. Het enige doelpunt kwam in de eerste helft tot stand. Het werd gemaakt door de midvoor der be zoekers. Hoewel Gilze na rust alles op alles zette, bleef de stand onge wijzigd. HANSWEERTSE BOYS-NEVELO 2-5. De bezoekers kregen al spoedig een overwicht, dat zij in de eerste helft wisten uit te drukken in drie doelpunten van hun midvoor. Doel man van Eykeren van de Boys had een slechte dag en ging bij enkele doelpunten niet helemaal vrij uit. Na de rust verkleinde Verschuure de achterstand doch opnieuw scoorde de midvoor van Nevelo (1-4). Wel gaf Kalle de doelman van de bezoe kers nog een keer het nakijken, maar de midvoor van Nevelo boekte zijn vijfde treffer. De stand is nu: Nevelo 4 3 1 0 7 158 Grenswachters 4 2 115 108 Gilze 4 1 1 2 3 6—7 Hansw. Boys 4 0 13 1 818 DE 21-jarige amateur Raymond Pe rera is te Colombo, nadat hij in een bokswedstrijd een k.n.-neder laag had geleden, overleden. DE DERDE ontmoeting tussen de korfbalploegen van Nederland en België in dit seizoen, is evenals de twee vorige duels duidelijk door on ze landgenoten gewonnen. Het werd nu 50. De wedstrijd werd gisteren in Groningen gespeeld. Meer dan 10.000 toeschouwers wa ren getuigen van 'n promotie-wed strijd", waarbij GVAV onder de voet werd gelopen door Noad. Dat de score geen dubbele cijfers beliep heeft GVAV te danken aan het slordige schieten der Noad-voorwaart- sen, die zich vooral in de tweede helft in het geheel niet meer inspanden. Na zes minuten werd het 1-0, toen Meyer een bal doorschoof naar Louer die eerst de zaak eens bekeek en toen via de paal doelman Roffel kon passeren. De beste man van GVAV, Lacroix, kon in de 13e minuut de stand op 11 brengen. Hiermede was het ge daan met de gasten. In de 20e mi nuut kon Meyer handig profiteren van een aarzeling tussen Benninga en doelman Roffel (2-1). Na rust kreeg Noad vele kansen, doch men haalde de twee half-spelers ver terug zodat de schamele GVAV aanvallen nu geheel ten prooi vielen aan de Noad-mensen. Na tien minuten gaf Louer 'n afgemeten pass aan van Oseh, die er 3-1 van maakte. De andere ontmoeting in deze com petitie. RCH - KFC eindigde in een 1-1 gelijkspel. De stand in de promotie-competitie voor twee plaatsen in de ere-divisie is thans: NOAD KFC GVAV Hermes DVS RCH 7—2 4—6 5—3 3—2 1—7 Hengelo blijkt onbedreigd op te trekken naar de Nederlandse titel voor amateurs. Het won ook zijn wed strijd tegen RFC (2-1) en leidt nu met twee punten voorsprong. Vlissin- gen speelde niet. De stand luidt: Hengelo 2 2 0 0 4 42 RFC 2 10 12 6—4 Vlissingen 2 0 0 3 0 3—7 Het betaald voetbal heeft zaterdag in Utrecht uitvoerig gepraat over tal van vraagstukken, die in deze sector nog altijd gelden. Er werd in tal van gevallen resoluut houding bepaald. Dat geschiedde onder meer met de voorgestelde promotie-degradatieregeling. De Hagenaar Martens, die de bijeenkomst leidde, liet in zijn openingswoord duidelijk uitko men. dat geforceerde competities zoals in dit seizoen niet ideaal zfjn. „Het wordt tijd, dat er rust in ons voetbal komt", meende hij. Dat was in feite al het vonnis voor gedachten aan promotie- en degradatiewedstrijden. Later kwam de Hilversummer Lobsteyn met het voorstel af om na de competitie toch nog om promotie of degradatie te laten vechten. Toen werd het vonnis nog officiëler: Het voorstel werd namelijk verworpen. Het zal in het volgende seizoen met de promotie en degradatie als volgt gaan: In de eredivisie spelen 18 clubs, in de eerste divisie twee maal 16 verenigingen en in de tweede di visie betaald voetbal twee keer 15 clubs. Het sectiebestuur is van plan om de nrs. 17 en 18 van de ere divisie zonder meer te laten de graderen naar de eerste divisie. De beide kampioenen van de eer ste divisie promoveren (ook zon der-meer) naar de eredivisie. De nrs 16 van de eerste divisie degraderen naar de tweede divisie en de beide kampioenen van de tweede divisie promoveren naar de eerste divisie. In zijn repliek op het (afge stemde) voorstel van Lobsteyn zei sectie-voorzitter Martens nog, dat ook 't publiek voetbalmoe wordt, wanneer de competities zo gerekt worden. „De publieke belangstel ling", aldus de voorzitter, „hangt af van de prestaties, die „hun" elftal levert. Wanneer we het volgend seizoen weer moeten zitten in die gespan nen sfeer, dan zullen er zeker conflicten op de velden ontstaan, welke nu gelukkig tot een mini mum zijn beperkt. Bovendien dient meer aandacht besteed te worden aan de opbouw van het spel. Het voetbal moet aantrekkelijk zijn, zonder dat van sensatie sprake is." Er wordt binnenkort een com missie benoemd, die haarfijn gaat uitzoeken wat een contractspeler van de transfersom „vangt" wan neer hij als zodanig overgaat naar een andere semi-profclub. Het sectiebestuur heeft alvast voorge steld zo'n speler 5 procent van de transfersom van de oude vereni ging te geven en 5 procent van de nieuwe vereniging, indien hij op verzoek van de club op de tran- ferlijst wordt geplaatst. Uitvoerig werd gesproken over het aantrekken van buitenlandse spelers in de semi-profclubs. Het was duidelijk, dat er een algemene wens bestond om het aantal bui tenlandse spelers te limiteren en tenslotte werd men het, mede op voorstel van de heer D. J. van der Berg (Enschedesche Boys) er over eens, dat maximaal drie buiten landers in een club mogen mee spelen. Dat betekent evenwel, ook dat men vasthoudt aan de bepa ling, dat slechts 6 spelers in de periode van twee jaar door een club mogen worden aangetrokken, van wie er dus maximaal drie uit het buitenland mogen zijn. Het sectiebestuur zal zoveel mogelijk streven naar regionale indeling van de tweede divisie, zo dat de clubs niet zo ver hoeven te reizen. Bovendien zijn dan inte ressante derby's mogelijk. Elke semi-profclub kan voor de aanvang van een seizoen aan de KNVB vijf spelers opgeven tussen de 16 en 21 jaar al zg. beschermde jeugdspelers. Deze spelers kunnen geen overschrijving krijgen naar een andere semi-profclub, zolang z(j op de betreffende lijst staan. Een bepaalde speler kan maximaal drie jaar door dit besluit worden gebonden, Zonder meer kan zo'n speler echter naar een amateur club overgaan. Op deze wijze denken de clubs te kunnen profiteren van de moei te en de kosten, welke zij aan de opleiding van jeugdige spelers hebben besteed. Het Limburgse Rapid staat op het ogenblik het dichtst bij het Neder landse voetbalkampioenschap semi- profs. Het won zaterdag in Breda de strijd tegen NAC en liep daarmee uit op zijn gevaarlijkste tegenstander in de compettitie - van - vier. Sparta- Elinkwijk speelden (0-0) gelijk en ble ven dus achter NAC. De stand luidt thans: Rapid JC 2 2 0 0 4 4—1 NAC 2 10 12 3—3 Elinkwijk 2 0 111 2—3 Sparta 2 0 111 1—3 VOETBAL. Internationaal voetbal. Nederlands Bondselftal-Milan 0-0 Berlijn-Amsterdam 3-1; DOS-Legnano (Italië) 2-3; Denemarken-Noorwegen 2-3; Argentinië-Italië 1-0. Om het kampioenschap Nederland (Betaald). Sparta-Elinkwijk NAC-Rapid JC Promotie-competitie naa ere-divisie. NOAD-GVAV RCH-KFC Eerste Klasse B. (nog gespeeld voor competitie). Oosterparkers-Zwartemeer 6-0 Om het kampioenschap van Nederland (amateurs). Hengelo-RFC Promotie naar le klas West 1-West 2. Hollandia-Unitas Zeeburgia-Lugdunum Noord-Oost: HSC-Borne Be Quick Z-GRC Zuid 1-Zuld 2. Wilhelmina '08-Heksenberg MOC '17-De Spechten Promotie naar de 2e klas. Zuid 1: Boxmeer-Reusel Sport 2-2 RCS-BSC 4-2 Promotie naar de 3e klasse Zuid li Gilze-Grenswachters 0-1 Hansweertse Boys-Nevelo 2-5 Tivoli-Rhode 3-1 Woenselse Boys-UDI *19 8-1 0-0 0-1 3-1 1-1 2-1 2-0 5-4 2-3 2-0 1-2 4-2 (Advertentie) De Inspectie van de Invoerrechten en Accijnzen organiseert woensdag 27 juni te Hulst een sportdag, waar* aan wordt deelgenomen door belas tingambtenaren uit de directie Ter- neuzen (oost- en west Zeeuwsch- Vlaanderen), Tilburg, Breda, Eind hoven en Roosendaal. Met uitzon dering van de 100 meter, waarop maar liefst 103 deelnemers uitko men, zijn er op elk nummer 18 deel nemers. Het programma bestaat uit: 100 meter, 1500 meter, hoogspringen, ver springen, kogelstoten, vierkamp, vol leybal, voetbal en Zweedse estafette. Voor de vierkamp is een wissel beker beschikbaar gesteld door de heer J. D. Hamstra Pik, directeur te Breda en een lauwerkrans als tweede prijs door wijlen de heer C. H. Versteeghen, destijds hoofd- inspecteur te Eindhoven. De hoofd inspecteur te Roosendaal, de heer A. H. Simons heeft voor volleybal een Baronie-Markiezaatbeker beschik baar gesteld, terwijl de hoofdinspec teur te Terneuzen, mr. L. W. van Os een pyramide voor de Zweedse estafette beschikbaar stelde. TIJDENS atletiekwedstrijden te Hel sinki heeft de Fin Soini Nikkinen het wereldrecord speerwerpen ver beterd met niet minder dan 1.81 meter. Hij bereikte de afstand van 83.56 meter. Het oude record was van de Amerikaan Bud Held met 81.75 meter.

de Stem | 1956 | | pagina 5