JK itagbta? P extern De Eindhovense Technische Hogeschool START IN SEPTEMBER 1957 bij andere ten achter Boeren en tuinders bevolkingsgroepen ONZE PUZZEL Landbouwschap richt zich tot Drees: VOORLOPIG COLLEGE VAN RECTOR EN ASSESSOREN Bw V i_T P wj lW~Fm: EZELTJE STREK-JE BIJ GOUDA Dikken Bruines Dui Ja moet het goeie zien 4 DERDE BUD ZATERDAG 23 JUNI 1956 Bouwplannen houden rekening met groei tot 2000 studenten Voorbereidende activiteiten Curatorium benoemd Meer dan vakkennis j College van j Curatoren j In de Dommelvallei Verlangens: Wegenaanlegbetere huizengoede arbeidsvoorwaarden en redelijke garantieprijzen ..DOELMATIGE AANPASSING" Inpassing OPLOSSING f 11 'V I 'I (Van onze redacteur) Men kan bij de ontwikkeling van het Technisch Hoger On derwijs in het na-oorlogse Nederland twee belangrijke maat schappelijke stromingen onderscheiden, die op die ontwikke ling grote invloed hebben uitgeoefend. Ten eerste de indu strialisatie en ten tweede het streven naar vernieuwing van het hoger onderwijs. Het was vooral Noord-Brabant, dat de eerste factor, die van de industria lisatie, sterk beïnvloedde met als lo gisch gevolg, dat juist hier stemmen opgingen direct na de oorlog reeds over de mogelijkheden tot stichting van een tweede Technische Hoge school in het zuiden van het land. Dat leidde tot instelling van een ministeriele commissie-Holst in 1947, gevolgd door een tweede en derde commissie - Holst waarvan de voor bereidende studies leidden tot de re geringsvoorstellen aan de Sta ten-Ge neraal, om de stichting van een twee de T. H. te Eindhoven te doen voor bereiden. Men heeft er geen gras over laten groeien. De commissie-'s Jacob toog aan het werk en in iets meer dan een jaar werd de omvang rijke arbeid voor wat het voorontwerp van wet betreft voltooid. Een ideaal is bereikt. Vanaf september 1957 zal in Eindhoven in ruime mate binnen het bereik van de Nederlandse jeugd bijzonder voor de jeugd van de zui delijke provincies, zijn gebracht de mogelijkheid tot vorming van jonge mensen tot werkers in de technische wetenschap. Het is wenselijk allereerst nog eens te wijzen op de doelstelling van de Technische Hogeschool, die te Eind hoven het volgend jaar de eerste stu denten zal gaan ontvangen. Met na druk dient te worden vastgesteld, dat die doelstelling van de Techni sche Hogeschool te Eindhoven dezelf de is en zal zijn als die van de Tech nische Hogeschool te Delft. De in Eindhoven gevormde en opgeleide in genieurs zullen derhalve volkomen gelijkwaardig zijn met de in Delft ge vormde. Nu een geheel nieuw insti tuut voor technisch hoger onderwijs op gang moet worden gebracht, wordt de unieke gelegenheid geboden, om een frisse start te maken. Het studie programma. zoals dat is ontworpen getuigt daarvan. Het ligt namelijk in de bedoeling de te examineren leerstof in acht se mesters dus in vier jaar te behan delen. De bewerking van een afstu deeronderwerp zal afhankelijk van de afdeling, waarin de betrokken student afstudeert, een of twee semesters vra gen, zodat de nominale studieduur 4 1/2 a 5 jaar zal zijn. Elk semester zal ongeveer 15 a 16 collegeweken omvatten. De Eindhovense Techni sche Hogeschool zal de volgende af delingen omvatten: algemene weten schappen, werktuigbouwkunde, elek trotechniek, scheikundige technologie. Er is bij de voorbereiding van het studieprogramma bijzondere aan- i Met ingang van 23 juni zjjn by J k.b. van 14 juni benoemd tot le- den van het College van Curatoren van de Technische Hogeschool te Eindhoven. Commissaris der ko- ningin de provincie Noord-Brabant prof. dr. J. E. de Quay voorzit- ter; mr. H. Kolfschoten, burge- J meester van Eindhoven; mr. H. J 's Jacob, oud-minister van oorlog; ir. Th. Tromp, lid van de Raad van Bestuur van de N.V. Phi- lips' Gloeilampen; ir. W. Boom, president-directeur van de N.V. G. Dikkers te Hengelo; dr. ir. F. I van Berckel, chef afdeling ener- 2 gievoorziening staatsmijnen tc J Heerlen en drs. A. Wyffels die met de waarneming van het se- cretariaat zal worden belast. dacht besteed aan de niet-technische vakken, die van zeer grote beteke nis zijn voor de vorming van goe de ingenieurs en leiders van het bedrijfsleven. Er is voor de voor bereiding op de levenstaak van de ingenieur meer nodig dan vakken nis alleen. Daarom zulen wijsgeri ge en sociologische colleges worden gegeven. Het mag welhaast uniek worden ge noemd, dat in een plaats als Eindho ven zo onmiddellijk bij het hart van de stad een terrein kon worden gevon den voor de stichting en bouw van de Technische Hogeschool. Zulk een ter rein werd gevonden in de Dommel vallei, aan de zuidzijde van het Eind hovense spoorwegemplacement, on geveer 40 hectaren groot, een opper vlakte die groot genoeg is om voor de komende 25 a 50 jaar de groei van de T.H. op te vangen. Men is uitge gaan van een plan voor 100 studenten dat uiteraard niet ineens te verwe zenlijken is. Men zal dan beginnen vermoede lijk zal zeer binnenkort de eerste spa de al de grond ingaan met de bouw vai^ een provisorium, een paviljoen, bedoeld voor twee studiejaren en dat plaats zal kunnen bieden aan 150 a 200 studenten. Hiervoor-zal een in' vestering van 5,5 miljoen inclusief de installatie nodig zyn. De uiteinde- Het Landbouwschap heeft aan de kabinetsformateur, dr. W Drees, in een brief zijn wensen kenbaar gemaakt omtrent de toekomstige landbouwpolitiek. „Het toekomstig landbouwbeleid zal gericht moeten zijn. zo zegt het landbouwschap, op een zowel in sociaal als econo misch opzicht gelijkwaardige plaats van de land- en tuin bouw in het geheel van het maatschappelijk bestel, en zal de voorwaarden moeten scheppen voor de instandhouding van een zelfstandige boeren- en tuindersstand. De ontwikkeling in de laatste jaren wijst er op dat, zonder maatre gelen van overheidswege, de achterstand waarin de landbouwende be volking op het punt van de levensomstandigheden verkeert ten opzich te van andere bevolkingsgroepen, eerder toe- dan afneemt. De over heid zal met kracht dienen te bevorderen dat deze ontwikkeling in tegengestelde richting wordt omgebogen maquette voor het te bouwen paviljoen voor de technische hoge school te Eindhoven. lyke investering zal naar de thans geldende normen een bedrag van rond 60 miljoen vergen. In de opzet van het plan is ge streefd naar een zo levendig mogelijk contact tussen de stad on de burge rij enerzijds en de T.H. anderzijds Dit contact kan n.l. worden gezien als een essentiële voorwaarde voor het slagen van de T.H. Het terrein zal daarom over het algemeen geheel open blijven, doordat het geheel een parkachtige aanleg zal worden gege ven. Het oostelijke gedeèlte van het terrein, dat doorsneden wordt door de rivier de Dommel, zal in hoofdzaak worden bestemd voor onderwijs'gebou- we.n, het oostelijke gedeelte Voor de meer representatieve gebouwen, h dienstgebouwen eh rocreafi'egehoüwéh" derhalve op ruime schaal moeten worden overgegaan tot krotoprui ming, in vele landbouwgebieden een zaak van minstens even urgent ka rakter als in de grote steden. waarbij eventueel genheden voor de kunnen aansluiten. huisvestingsgele- studenten zullen Openbare nutsvoorzieningen en woontoestanden de aanleg van water- ,,De overheid zal haar beleid moe leiding en elektriciteitsvoorziening zal ^en rjc}yt;en> zo wordt gezegd, op het naar het oordeel van net landbouw- Wegnemen van de structurele belem- schap een belangrijk onderdeel moe-mer^ngen voor toepassing van ra- Van groot belang is vanzelfsprekend de kwestie hoe de Technische Hoge^ school ingepast zal moeten worden ten vormen van het beleid dat ge richt is op de verbetering van de le vensomstandigheden van de agrari- productieomstandigheden.' sche bevolking. De ontsluiting van ach teraf gelegen en achtergebleven ge- tionele produktiemethoden en voor 'n doelmatige aanpassing aan gewyzig- Grote nadruk meent het Land- ding van landwegen zal eveneens met kracht moeten worden bevorderd. Voorts wordt aandacht gevraagd PROF. DR. J. E. DE QUAY Voorzitter van het college van curatoren De bezetting van de sub-commissies van de commissie de Quay, die in het bijzonder belast zijn met de behartiging van het onderwijs en de beoefening van de wetenschap, is als volgt: De „kerncommissie" uit de adviseurs van de commissie de Quay tevens vormend het voorlopig College van Rector en assessoren van de tweede technische hogeschool in oprichting, bestaat uit Prof. Dr. H. Dorgelo, Rector Magnificus; Prof. Dr. K. Posthumus secretaris van de Senaat; Prof. Dr. C. Zwikker. voorzitter van de afdeling Algemene Wetenschappen; ïr. L. Smulders, voorzitter van de afdeling Werktuigbouwkunde; Prof. Dr. Ir. J. Jonker, voorzitter van de afdeling niek; Dr. Ir. W. van Loon, voorzitter van de afdeling Scheikun de; Prof. Dr. P. van der Leeden (als gast) Beheerder van het provisorium. Tot adviseurs van de commissie ter verdere uitwerking van de plannen voor de technische hogeschool en tot lid van een der subcommissies zijn voorts benoemd: Dr. J. Seidel; Prof. Dr. A. Oldendorff; Prof. Dr. C. Bouwkamp; Prof. Dr. F. van der Ven en Prof. Dr. C. Verhagen, Prof. Dr. Ir. J. Niesten; Dr. Ir. J. Perquin, Prof. Dr. Ir. W. Brandsma, Drs. P. Veenstra, Dr. Ir. J. Haringx en Ir. A. Seyffardt. HORIZONTAAL: 1 hemellichaam; 4 kussenovertrek; 8 deel v.h. varken; kippeneigenschap; 13 bevel; 14 speelgoed; 16 dun; 17 vis; 19 staats bedrijf (afk.); 21 vr. munt; 23 sap- P'g; 25 kleinst deelbare deeltje; 27 aanduiding; 29 opstandeling; 31 ak- xeropbrengst; 33 lidwoord; 34 marine cadet; 37 soort onderwijs (afk).; 39 tn orde; 40 deel v.h. oor; 41 drank; 44 ongedierte; 44 bos; 45 dunne; 40 meisjesnaam: 47 drank; 49 uit- eems rund; 51 smak; 53 voorzetsel; v 6 f~°vP; 58 stofmaat; 59 godin jacht; 61 alvorens; S3 tijdperk; 64 het telen; 67 metalen hechting; 69 loot; 71 nagerecht; 72 in dat geval; 73 lidwoord; 77 netto (afk.); 79 spoe dig; 81 windzijde; 82 electr. a.d. positieve pool; 83 wegkant. VERTICAAL: 1 bridgeterm; 2 voor zetsel; 3 gelijke; 4 heilige (afk.); 5 vorm van lappen; 6 jongensnaam; 7 rivier In Italië; 9 vaartuig; 10 water in Friesland; 11 vochtig; 13 te zijner plaatse (Lat. afk.); 15 de lezer heil (Lat. afk.); 18 rookgerei, 20 praalgraf; 22 nauwte 24 vlakte maat; 25 Eng. bier; 26 vorm ven morren; 28 eenh. v. druk (afk.); 30 iemand van adel; 32 ossehuid; 33 rustbank; 35 maatschappij v. zeever zekeringen; 36 guitige; 38 halfedel steen; 39 deel v.h. hoofd; 42 klein vertrek; 48 gewapende ruiter; 50 breedvoerig; 52 strijdperk; 54 groet; 56 vochtig; 57 geheel de uwe (Fr.) afk.); 58 aanzien; 60 meisjesnaam; 62 slot; 63 Bijb. naam; 65 niet lang; 66 stuk grond; 68 vervoermiddel; 70 ter plaatse (afk.); 72 zangnoot; 74 en omgekeerd (afk.); 76 rondhout; 78 voorzetsel; 80 onder het nodige voorbehoud (Lat. afk.) HORIZONTAAL: 1 adel; 4 kreta; 8 park; 11 ar; 12 af; 13 oer; 14 pi; 15 o.a.; 16 pook; 17 anker; 19 noor; 20 eend; 22 mond; 25 pil; 26 opa; 28 aal; 31 aar; 33 pa; 35 st; 36 eer; 38 goes; 39 alibi; 40 rede; 41 dr; 42 ra; 44 1.1.; 46 mode; 48 pers; 50 aa, 51 ever; 53 iep; 55 mank; 57 u.s.a.; 58 po; 60 ge; 61 esp; 63 dm; 64 nu 65 ai; 66 eg; 67 koe; 69 es; 71 l.o.73 eos; 75 iran; 77 lus; 79 karn; 81 ir; 82 sago: 84 stem 86 e.a.; 89 ko; 91 or; 93 olijf; 95 radio; 96 damp; 98 ons: 99 it; 100 na; 102 rie; 103 tin; 105 aap; 107 dok; 110 snel; 112 irak; 115 doel; 116 blank; 118 slot: 120 in; 121 af; 122 era; 123 te; 124 n.o.; 125 edam; 126 leest; 127 last. VERTICAAL: 1 aap; 2 drom; 3 lakei; 5 rondo; 6 eek; 7 trema; 8 pinda; 9 rood; 10 kar; 17 an; 18 r.o.; 21 elp; 23 nat; 24 nagel; 25 pret; 27 prik; 29 leed; 30 arena; 32 ao; 34 aard; 35 sire; 37 ed; 41 dorp; 43 arme; 45 lees; 46 me; 47 ei; 48 pp; 49 s.a.; 50 aks; 52 vader; 54 e.k.; 56 neger; 57 urk; 59 ons; 60 gil; 62 pas; 68 oir; 69 enak; 70 tu; 72 oker; 74 one; 76 as; 77 l.o.; 78 s.s.; 80 a.m.; 81 idool; 83 gort; 85 toon; 87 ampel; 88 rijst; 90 edda; 92 mark; 94 l.n.; 97 mi; 99 inn; 101 ada; 104 islam; 105 allee; 106 pinas; 108 oksel; 109 pond; 111 eb; 113 r.k.; 114 die; 117 are; 119 tot. sciiuoi Iiigepasu zaï moeien women —"S'-*-» h| bouw h te moeten leggen op in de Eindhovense gemeenschap. Er'| floor wegenaanleg^n vernar^ anhte^tanrj nn hpt nl;nf6van d* zullen daartoe een aantal voorzienin gen moeten worden getroffen o.m. met betrekking,, tpt de huisvesting ed. de gezondheidszorg van de studenten.' Er is uit een aantal Eindhovense no: tabelen een Stichtinggevormd, dij zich met deze ïo.nderw^rpen speciaal zal bezièHóuHf«.,'t 1 de achterstand op het punt van de arbeidsvoorwaarden en omstandighe den, waarin de landarbeid verkeert t.o.v. de arbeid in ander bedrijfstak voor de toestand der woningen op hetken. De overheid zal de ondernemer piattèland. In de komende jaren zal het in verband met de kosten nood zakelijke opbrengstniveau moeten waarborgen. Bij- dit garantiebeleid dienen tot de normale produktiekos- ten onder meer gerekend te worden de kosten welke verbonden zijn aan de eigendom van grond en bedrijfs gebouwen. alsmede een redelijk be drag voor grondrente. Uit de pachten moeten voorts ten minste de eigenaarslasten kunnen worden voldaan. „Voorts zal het garantiebeleid re kening dienen te houden met de gro te investeringen, welke in de eerst komende jaren in de landbouw zul len moeten worden gedaan onder in vloed van de snelle technische ont wikkeling en de toenemende schaar ste aan arbeidskrachten in de ag rarische sector. Het landbouwschap pleit voor een gelijkmatiger belastingheffing, bijv. door de aanslag te baseren op liet gemiddelde inkomen in de laatste vijf jaren. Voorts is het landbouwschap van oordeel dat er onder de huidige om standigheden alle aanleiding bestaat om de grondbelasting af te schaffen. Hiermede zal een niet le verwaarlo zen kostenfactor in de agrarische voortbrenging vervallen. Tenslotte acht het Landbouwschap het noodzakelijk dat het wordt inge schakeld bij de voorbereiding van de grote, voor de landbouw uiterst be langrijke werken ter drooglegging en inrichting van de Ysselmeergronden en ter afsluiting van de zeegaten in het deltagebied in Z.W. Nederland. Toen de chauffeurs van een bestel dienst in Gouda een bestelling wilden afleveren, kwamen zij tot de ontdek- kihg, dat een. bus met geld van de Nederlandse Bank te Rotterdam, in houdende 20 zakjes met i. 500.uit de auto was verdwenen. Deze kostbare vracht moest wor den afgeleverd bij de Nutsspaarbank té Gouda. Bliksemsnel keerden de mannen op hun route terug o'm de verdwenen specie te zoeken. Enige honderden meters voorbij de water toren op de Schielandse Hoge Zeedijk ontdekten zij de verdwenen bus op de weg. Volwassenen en scholieren wa ren toen reeds ijverig bezig de klin kende munt te verzamelen. Het bleek dat de bus uit de bestelauto was ge vallen, waarbij de verzegelde deksel van de bus was gesprongen. Acht tien zakjes met elk 500.- bleven heel, doch twee zakjes scheurden, met het gevolg, dat de weg en de daar naast lopende berm bezaaid werd met zilver. De Goudse politie was spoedig ter plaatse. Na ijverig zoeken bleef een bedrag van 100.nog onvind baar. Ze willen het in officiële mededelingen langs alle kapten verbloemen en verfoeilijken, maar ik zeg dat het de laatste weken slechts is voor de dui ven. Ik zit al een kleine dertig jaar in de duivensport, maar ik heug de tijd niet dat er op zoveel hokken zoveel goei achter waren. Sommige duivenboeren zijn voor het hele verdere seizoen uitgespannen. Af fijn, daarom niet getreurd er is niks wat zo hard aankweekt als konijnen en duiven. Met zulk weer noem ik het allemaal goeie, thuis of nog achter; men moet trouwens altijd het goeie willen zien in de mensen en in de duiven. Voor ik verder ga eerst mijn hoed af voor Toon de Jong, de grootste kampioen die Ulvënhout ooit gekend heeft. Eerst wint hij los vooruit de eerste van Angoulenne. met vijf en twintig minuten dak. Of dat nog niet genoeg is, pakt hij vervolgens de eer ste van Orleans en dat op een tijdstip dat er in heel Brabant nog nergens een veer bekend is. Toon heeft de echte „natuurduiven" zitten, ge mot er niet te veel aan lig gen te prullen, zegt Toon. Vroeger woonde hij to Chaam, alwaar hij de stiel van varkenshandelaar uitoefende naderhand werd hij lokaalbaas in Ui- venhout. Er zijn van die mensen waar ieder een graag mee te doen heeft en Toon is er een van. Om .van zijn waarde ring voor de Ulvenhoutse duivensport- gemeenschap te doen blijken ging hij zelf ook duiven houden. Daarnevens neemt ook NAC een grote plaats in zijn hart in, volgens Toon is de ploeg in deze opstelling niet te verslaan, ook Rapid en Sparta zullen in het zand moeten bijten. Is er een jonge liefhebber die dui ven wil gaan houden, dan stapt hij naar Toon de Jong om een jongske van zijn soort te vragen. Het ant woord dat hij dan steevast krijgt, is: „Witte wa ge doet,gaat eens in mijn kot kijken. Ik geloof dat er nog een koppel zit te broeden. Er motten ook nog een paar vlugge jongen over de vloer lopen. As ge dikkels denkt da ge ze kunt gebruiken, nimt ze dan maor mee." Toen ik het hoorde van Angouleme was ik als zijn beste vriend zijnde de eerste om Toon te gaan felici teren: Doe zo voort, jongen, gelijk mijnheer pastoor tegen Pallieter zei! Toon zijn hele wezen straalde, hij voelde zich als een koning. En maar inschenken, "al wie dorst had kon er eentje nemen op den Angoulèmenaar. „Ik zal gullie onderhaand eens gaan vertellen hoe het mot", ?ei Toon. ,,Ik zien wel da gullie niet veel verstaand van duiven het en dadde van mijn nog veul kunt leren. Zijde gullie dui venmelkers, ik denk da ge beter ko nijnen kunt gaan houwe.. Gullie praot mar over 't slechte weer. Moar doar is het niet dat het 'em zit. Slechte duive, pauwstèrte, dat edde gullie!" En dan begin ik nu maar seffens aan de uitslagen, er zijn er altijd die de rest niet lezen, aan mijn gerenom meerde conference vegen ze gewoon hun nobele voeten. Het was deze week on Pont St. Maxence te doen, in de Bredase Bond vlogen nog liefst 1688 duiven: I A. Blewanus, 2 H. van Nunen, 3 A. van Beek, 4 L. Remie, 5 J. Sterks 6 G.J. de Vries. 7 J.M. Arnst 8 Jac van Gils, 9 J. Brant 10. A. Spronk, II en 12 Gebr. Oomens (31. mee), 13 A. van der Linden, 14 C. van Gooi 15 C. Joosen, 16 J. Havermans, 17 A. Stucki, 18 M. Claessen, 19 A. de Craen 20 Jos. Frijters, 21 C. Jaspers, 22 J. Remie, 23 A. Hop, 24 A. van de Kerkhof, 25 P. de Kort, 26 A.P. Lee mans, 27 Chr. van den Berk, 28 Jac. Piederiet, 29 M. Pellenaars, 30 Th Ossenblok. 31 L. Smeekens, 32 A.J. Voeten, 33 Gebr, Schuurmans, 34 A. de Wit, 35 L. Goderie, 36 J.H Rij ken, 37 F. Vlemminx. 38. G. Struyer 39. F. Kapitein, 40 J. Bindels enz. Het rijwiel wordt deze week ge wonnen door de geweldige speler A. van Nunen jr., beroemde zoon van een beroemde vader. Groot is hij in alle dingen waarin een kampioen met weinig duiven groot kan zijn. De serie van honderd is voor Louiske Smee kens, die van vijftig voor A.P. Lee mans van de Teteringsedijk. In de C.C. Ginneken is Jaan Tim- mers de grote man, hij doet het niet minder dan 1 2 en 15, 3 C.A. Martens 4 O. Peters, 5 de gevreesde Jan Frij ters, 6 Jaan Struis, 7 J. van Rijen, 8 Koos de Kort, 9 J. van Eil, 11 A. van Dorst en 12 de kampioen der kampioenen Toon de Jong Frans Heyblom die nummer 13 was had het ongeluk in zijn haast om thuis te komen een politieagent omver te rijden, gelukkig echter dat alles op zijn pootjes terecht kwam. In Chaam vielen ze ook weer als 'mussen: 1 J. de Rooy 2 en 6 A. Laurijssen, 3 H. Cornelissen, 4 en 10 C. Hendriks, 5 H. Geerts, 7 P. van Loon, 8 C. van Boxtel, 9 Ch. Koks enz. V.B.P. te Bergen op Zoom (420 dui ven) 1 Gebr. Tebbens, 2 D. de Nijs 3 P. Hoppenbrouwers, 4 P. Mertens, 5 Koos Weijdt, 6 S. Mertens; 7 C. van Bergen, 8 J. van Beers, 9 Jac. Adriaansen, 10 Jos. Dingemans, 11 C. Augustijnen, 12 W.A. Schot. 13 J. Nuyts, 14 J. van Opdorp, 15 H. van Wijk, 16 J. van Beers, 17 R. Free, 18 F. Suikerbuyk, 19 C. Paassen, 20 J. Sebregts enz. Proficiat aan' de Gebr. Tebbens, ze zitten liefst zeven tien minuten los vooruit. De kruikjes Ouwe Taaie van d< heer van Coppenolle. voor de vij overduiven, worden leeg gemaakj door de grote kampioenen: C. Stoop L. Becht, P. Hoppenbrouwers, Gebr. Mutsaerts en G. de Zwart. Op uitnodiging van de Duitse Bond ben ik deze week naar Keulen ge weest voor besprekingen; ook daar was het donderen met het weer, het wou maar geen zomer worden en hoe veel duiven ze kwijt zijn is bij bena dering niet te schatten. Uit Bergen op Zoom krijg ik de uitslag van de uit gestelde lossing te Orleans (deze uit slag is uit de aard van de zaak van bijna alle maatschappijen te laat binnen geweest) met verzoek deze alsnog te willen opnemen. Het zou wel erg onbeleefd zijn zoiets te wei geren: 1 Gebr. Uitdewilligen, 2 L. Vos 3 A. van Elzakker, 4 Th. Paulus 5 A. Verbiest, 6 M. van Tillo, 7 Huisman- Dorremaal, 8 C. van Oevelen 9 J. Karremans Mzn., 10 Joh. Boef 11 G. Levoiger, 12 J. van Overveld 13. A. Muskens, 14 en 20 L. Stok, 15 C. Oerlemans, 16 Gebr. de Rooy, 17 Gebr. van de Kieboom, 18 Ant. Ber- naards, 19 P. Langcnberg Azn. enz. Ook van de K.P.V. te Kaatsheuvel moet Orleans er nog even in: 1 B. Ya" H.eesch, 2 en 14 c- de Bondt 3 J. Muizelaar, 4 A. Cauwenberg, 5' J. van Beers, 6 L. Mosselveld, 7 W. van Heijst, 8 P. Adriaansen, 9 J. Vloe mans, 10 H. Heselmans, 11 D. Ma- teysen, 12 en 18 M. Ververs 13 A. de Bie, 15 J. van Dongen, 16 M. vari der Velden, 17 J. van Heeswijk 19 Jac van Boxtel en 20 M. Lensveld. Tot mijn genoegen is er ook weer meuws uit de Westhoek, De Heen, Notendaal en Nieuw - Vossemeer. Eerst Orleans: 1 Jac. Lanen, 2 M. Elsevier, 3 en 10 M. Meesters, 4 J. Clarijs. 5 K. Bosters, 6 W. Raadts, 7 A. van Loenhout, 8 Gebr. Free, 9 C- van Loenhout, 11 M. Perdaems. 77 V' TS'°kke;'s. 13 Fr. van Loenhout, 14 J. Luisterburg, 15 J. Heijboer enz. Hier de uitslag van deze machti ge combinatie op Pont St. Maxence; 1 C. Bosters, 2 en 7 W Jansen, 3 12 en 14 C. Slokkers, 4 en 6 W. Raats 8 K. Bosters. 9 W. Geerts, 10 P. de Klerk, 11 H. Luykx, 13 M. Elsevier, 15 M. van Loenhout enz. Ook van „De Luchtbode" te Din- teloord heb ik nog een vermeldens waardige uitslag: 1 en 7 Piet Man- delaars, die teverts het harde voor werp wint, wel gefeliciteerd Piet, 2 M. Iriks, 3 en 8 de grote kampioen Casper de Geus, 4 L. de Jong, 5 C. Pietjouw, 6 C. van der Wegen," 9 N. de Zwart, 10 C. den Hollander enz. De Zaterdagvliegers te Kruiningen vlogen Nyon: 1 7 9 en 10 C. Sonke, 2 3 8 11 en 13 H. van Koeveringe, die mannen gaan er dus nogal tegen aan hangen, 4 C. van Stee, 5 C.C. van Paasschen, 6 A. Steenpoorte enz. De duivenmaatschappijen te Sluis en Zuidzande vlogen Moeskroen en de uitslag was als volgt: 1 P. de Broek, 2 en 3 P. Groosman, 4 6 en 7 O. Demeyer, 5 Crooymans-van Boven, 8 O. Clyncke, 10 de grote kampioen P. de Smit. Op Orleans waren de resultaten al hier als volgt: 1 en 4 J. Wille, 2 en 3 F. Dubois, 5 C. de Meijer, 6 P. de Smit, 7 J. Dubois, 8 en 10 J. Kools, 9 J. de Hullu enz. En dan heb ik hier de uitslag van de Antwerpse Union op Dourdan. ik had liever die op Chatereaux genomen maar van daar uit zijn de duiven wegens het slechte weer per trein teruggestuurd naar Vilvoorde en al daar gelost: 1 P. Heyman te St. Ni klaas, 2 J. Defossé te Deurne 3 G. Demeurichy te Klinge, 4 Schelfhout- Declercq te Klinge. 5 Van Rhijn- Kloeck te Merksem. 7 Petrus Seis te Schoten, 8 A. Ramsdonck te Merk sem, 9 J. Cop te Hoboken, 10 J. Geu- ens te Antwerpen enz. De Nederlander M. van Tuyn wint de 15e prijs. Onder de grote hokken zijn er momenteel in Antwerpen geen uitblinkers. De duiven zitten thans in de mand voor de tweede nationale fondvlucht van het seizoen Cahors. Terwijl zon dag 24 juni wordt togekorfd voor de internationale Barcelona in Cure- ghem-Centre. Frankrijk, België Lu xemburg en Engeland. Wanneer doet Nederland ook weer eens mee? Maandagavond 25 juni wordt in alle inkorfeentra in Nederland togekorfd voor de grote autovlueht van St. Vin cent. De matador op deze vluchten is de nationale fondkampioen Jan Aar den te Steenbergen. Ook Staf Dusar- duyn te Groede, de Ron te Steenber gen, Hopmans te Bergen op Zoom, Jaspers te Roosendaal, van Ooster- hout-Merks te Breda enz. behoren tot de grote favorieten. De vogels worden gelost vrijdag 29 juni om 12 uur des middags. Afstand 1002 kilometer tot Breda. Allemaal goeie, DIKKEN BRUINE

de Stem | 1956 | | pagina 5