DE KABINETSFORMATIE ZAL NIET LUKKEN DE DOOD OP DE WEG CONIUNCTUURPROGRAMMA WEST-DUITSLAND Incident in parlement van EGKS Alooinovcreeiikomst Vrij grote minderheid van Britse kabinet Yvil wel onderhandelen Kritiek Masjumi RTC-commissie Rusland onttrekt zich aan verantwoordelijkheid Straaljager landde op wegberm Het huurprobleem leidde tot scherpe tegenstelling Militaire parade te Brandenburg DE PRINS TE LEIDEN DAGBLAD VOOR ZEELAND Gebroeders Messina voor de rechter Compromis-voorstel KYP niet aanvaard De F.A.O. tc Rome Min. Manslwlt geen directeur-generaal In België Hoge ambtenaren pleegden fraude Investeringen worden beperkt Diplomaat schoot njn vrouw dood In Ycnraysc cafe's geen bui tenlandse televisiefilms DRIE DODEN TE BORN BIJ ONTPLOFFING LANDMIJN Twee wegwerkers gewond Moordenaar kreeg achttien jaar Noordelijke wind Nederland - Ver. Staten De kwestie Cyprus in de internationale pers Mogelijk wordt binnenlands elfbestuur aangeboden Z( Turkije gaf scherpe nota af te Londen Sovjet-Unie en de Duitse hereniging Verklaring van Bondsregering Egypte en Rusland zijn het eens 96e JAARGANG No. 22182 Uitgave Al. V. Uitgevers MO. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Retgerstraat 16. Tel.: Directie. Redactie en Administratie 3351 Verantwoordelok Hoofd redacteur: J J. H A bruna Redactieraad. J M A C. v. Dongen C J v Hootegem Mr Dr A J. J IV! Mes, Mr H M L. de Rechter, L. J. v. t Westende, f V M Ver- cauteren Abonn.pnjs ho voorultbet t 5.85 p. kwartaal, p post t 8.55, p. week (uitsi bu niet postbestell.) t 0.45 Incasso wordt berekend Losse numm 13 ct Postrek 378841 Voor God. Koningin en Vaderland ZATERDAG 23 JUNI 1956 Advertentieprijs voor de gehele oplage f OAS per m/m. (Ingezonden Mededelingen t OA* per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend ln de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m (Ingezonden Mede delingen f 0.35 pei m'm) Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236 - Bureau voox Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Tele oor 102 (Bijbureaus: TERNEUZEN^Noordstraat 56, Tel. 2601 OOSTBURG. Nieuwstraat 41, Tel. Te Doornik is gisteren een proces begonnen tegen de gebroeders Euge nia en Carmelo Messina, die o.a. van handel in blanke slavinnen of poging daartoe worden beschuldigd en 31 au gustus van het vorige jaar te Knokke- het-Zoute in een nachtgelegenheid werden gearresteerd. Volgens de acte van beschuldiging stammen de ver dachten uit een familie van bijzonder verdacht allooi. Zij leidden een luxe leven, hielden er dure auto's en weel derige appartementen op na en ver keerden steeds met jonge meisjes, die vervolgens in de straten van Londen aan het werk werden gezet. Dat waren de „Messinagirls". Eugenio voerde voor de rechtbank het woord. Natuurlijk wisten de heren van niets. Op de eerste dag zijn vijftien getui gen a charge en een getuige a déchar ge gehoord. Een Britse vrouwelijke inspecteur van politie verklaarde, dat veel Fran se en Belgische meisjes een Engelsman trouwen om Groot-Brittannië binnen te komen en hem daarna te verlaten. Een sergeant van de Britse zeden politie zei. dat hij gesproken had met vele meisjes, die door toedoen van de gebroeders Messina naar Engeland waren geholpen om daar prostituee te worden, doch dat zij niet van plan waren om in deze rechtszaak te komen getuigen. Hij verklaarde <3at alle vijf gebroe ders Messina bij de Britse politie be kend zijn en dat zij in Londen borde len houden. VELSEN. Een achttienjarige fiet ser uit Beverwijk is door onbe kende oorzaak onder een autobus geraakt. Hij overleed ter plaatse. EINDHOVEN. Een 14-jarige wiel rijder kwam op de Willemstraat te vallen onder een trekker met oplegger, die met stenen beladen was. De jongen werd zwaar ge wond en overleed kort daarna. Vit de vijf rapportendie dr. Urees zijn toegezegd over de eerste opzet om te komen lot een kabinet op zeer brede basis, zal aan de kabinetsformateur duidelijk blijken, dat iIe formatie een vrijwel hopeloze zaak dreigt te worden. Men is tot ernstige tegenstellingen gekomen over hel huur probleem. De P. v. dA. beeft de pogingen van de K. V. P., tot vermijding van een extra belasting op de hogere huur, die per 1 juli 1957 zal ingaan, onaanvaardbaar verklaard. Daarmee heeft zij deze poging om lot een compromis te komen getorpedeerd. Het is meestal de gewoonte, dat diegene, die de stukken gemaakt heelt, ook moet trachten deze staat kundig weer te helen. Maar het is niet duidelijk, wie hier werkelijk schuld is aan het mislukken. Ongetwijfeld zal de P. v. d. A. niets nalaten om prof. Romme met deze schuld te belasten. Hij heeft echter een redelijk compromis ingediend. IN ZUID-JAPAN heeft een kwartier lang een plotselinge storm gewoed, die gepaard ging met hagelstenen ter grootte van een mansvuist. 75 Japan ners liepen verwondingen op, terwijl er voor meer dan tien miljoen gulden schade werd aangericht. OP HET hoofdkwartier der Verenigde Naties is een internationale overeen komst getekend, welke ten doel heeft mannen, die hun gezin verlaten en zich in een ander land gevestigd heb ben, ook daar te dwingen in het le vensonderhoud van vrouw en kinde ren te voorzien. MET EEN GEMIDDELDE van bijna 3.000 bezoekers per dag is de Rem- brandttentoonstelling te Amsterdam de drukste, die ooit in het Rijks museum werd gehouden. Gisteren meldde zich de 100.000ste bezoeker, de heer B. Berger uit Den Haag. TEGEN EEN 53-jarige invalide uit Deventer is door de procureur-ge neraal van het Gerechtshof te Arn hem veertien dagen gevangenis straf gevorderd wegens het in ken nelijke staat besturen van zijn in validewagentje. Voor een tweede soortgelijk geval hoorde de ver dachte een maand tegen zich eisen: waarvan veertien dagen voorwaar delijk. Hij mag een jaar lang geen motorrijtuigen besturen. SIR WILLIAM Garthwaite, een Brit se reder, die zijn leven lang bezield is geweest door een hartstocht voor zeilschepen en die eigenaar was van het laatste Britse zeilschip, dat de oceaan bevoer, is op 81-jarige leeftijd te New York overleden. SPAANSE stierenvechters zullen de H, Vader, bij hun aanstaand bezoek san Rome, een toreadorsmantel aan bieden. Het initiatief hiertoe vloeit voort uit de gewoonte, volgens welke stierenvechters hun mooiste mantels aan Maria-heiligdommen ter beschik king stellen voor drapering van Ma riabeelden. IN VERBAND met de bekende juwe- lendiefstal in een hotel te Amsterdam heeft de recherche een lid van het hotelpersoneel gearresteerd waar de benadeelden wier sieraden inmid dels werden teruggevonden hebben gelogeerd. In een onderhoud tussen de vyf fractieleiders, die vergezeld waren van hun deskundigen op het gebied van huren en woningbouw, is deze zaak gisterenmiddag scherp komen te staan. De socialisten zijn nog met een tegenvoorstel voor de dag gekomen maar prof. Romme en de heer An. driessen, die namens de K.V.P. de be sprekingen voerden, hebben dit aan stonds verworpen als een schijncom- promis, dat de onteigening, die men er uit had gewerkt door de achterdeur weer zou binnen brengen. Het aanvankelijke voorstel van de K.V.P. was gebaseerd op een rapport van de Ned. Maatschappij voor han del en nijverheid. Hierin werd ge dacht aan een fonds, dat niet in han den van de staat zou berusten, maar dat de huiseigenaren zelf zouden be heren. Uit dit fonds zal wel en dat was het compromis de verbetering worden gefinancierd van de oude wo ningen. De gehate huurbelasting zou echter kunnen worden voorkomen. Hier De afdeling voorlichting van het ministerie van landbouw, visserij en voedselvoorziening deelt ons mede. dat berichten als zou de minister van landbouw, visserij en voedselvoorzie ning in het demissionaire kabinet, de heer S. L. Mansholt, kandidaat zijn voor de functie van directeur_gene- raal van de voedsel- en landbouwor ganisatie der Verenigde Naties, de FAO, te Rome onjuist zijn. voor in de plaats diende de P. v. d. A. een voorstel in. dat een gedeelte van de huurbelasting toch weer zou onteigenen. DE NIEUWE FORMATEUR...? Het is nog niet helemaal duidelijk wat de politieke gevolgen zullen zijn en hoe het nu gaan moet met de kabi netsformatie maar waarschijnlijk lijkt, dat dr. Drees dc tegenstellingen wel zo groot zal achten, dat hij zijn op dracht zal terug geven. Wie in dat ge val met de nieuwe formatie moet wor den belast is ook een zaak, die nog weinig duidelyk ii Drie hoge Belgische ambtenaren worden ervan beschuldigd, enkele ja ren lang met uitvoervergunningen te hebben geknoeid. Ze moeten zich ter beschikking van de Justitie houden. Het betreft hier de directeur-gene raal van het departement van Buiten landse Handel, de consul-generaal van België in Liechtenstein en de directeur van de buitenlandse markten van het departement. De consul-generaal zou aan beide andere ambtenaren grote geldsommen hebben laten overmaken, teneinde hun te bewegen tot afgifte van een abnor maal groot aantal uitvoervergunnin gen voor een leerlooierij, waarvan hij zelf beheerder was. In de kantoren van de leerlooierij heeft de politie huiszoeking gedaan. De malversaties zouden al enkele ja ren aan de gang zijn. Ook bij het op maken van handelsverdragen zouden de betrokkenen de leerlooierij hebben bevoordeeld. Dp Wrstduilsc minister voor econo mische zaken. Erhard, heeft vrijdag in de Bondsdag ccn ronjunctuurpro. gramma van de Westduitsc regering ontvouwd, dat de economische ont wikkeling in de Bondsrepubliek moet stabiliseren. De hoofdpunten van het program ma, dat, minister Erhard in de Bonds dag uiteenzette zijn: Maatregelen tot beperkine van par ticuliere en openbare in vestei ingen Grotere veriagingen van invoerrech ten met het doel de invoer te vergro ten en daardoor de binnenlandse prij zen te doen dalen. Nieuwe belasting-voordelen voor spaarders. Beperking op het gebied van loon eisen door vrijwillige commissies voor loonarbitrage. Grotere immigratie van buitenland- se arbeiders. Beperking van de m ntregelen tot vergroting van de export. Beperkingen op het gebied van de aankopen op afbetaling. Belastingconcessies voor gepensio neerden, die blijven werken. Het conjunctuurprogramma maakt, aldus Erhard, er geen aanspraak op, dat het met de uiterste middelen de hoogconjunctuur bestrijdt. Dc economische toestand van West- Duitsland analyserend, verklaarde Er hard, dat er geen reden is de conjunc tuur- en prijsontwikkeling te drama tiseren. Het normale inkomen van een arbeider is de laatste twee jaren met 16 procent gestegen, de kosten van le vensonderhoud ecï'uer slechts met 4 procent. De stabiliteit van de valuta is tot nu toe niet geschaad. VERKLARING ADENAUER Dr. Adenauer heeft tijdens het de bat over het conjunctuur programma in antwoord op de tegen hem gerichte aanval van de Sociaal-Democraten verklaard, dat hij de indruk wenste weg te nemen, dat er een verschil van mening zou bestaan tussen hem en de ministers van financiën en economi. sche zaken. Dr. Adenauer wees er met nadruk op, dat hij zich nooit achter de door het verbond van de Westduit- se industrie gestelde eisen had gesteld. De Bondsdag heeft de voorgestelde verlaging der invoerrechten met 20 a 30 procent goedgekeurd. Wegens tijdnood moest de Bondsdag de behandeling van het conjunctuur programma der Bondsregering tot dit gedeelte beperken, dat het dringendst werd geacht. De verlaging der douanetarieven geldt niet voor de produkten der EGKS, vlees, graan, zuivelprodukten en eieren. Vlak voordat de gewone jaar lijkse zitting van het parlement der Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal gisteren gesloten i zou worden, heeft zich een in de geschiedenis van die Gemeen schap ongekend incident afge-j speeld. Dc Duitse afgevaardigde Kreijssig j legde namens de socialistische fractie een verklaring af. waarin deze fractie, nadrukkelijk uiting aan haar be zorgdheid" gaf over wit zij noemde de „niet-actieve houding" van de Hoge Autoriteit op sociaal gebied, over haar kartelpoiitiek, over haar behandeling van het probleem der kolenprijzen en i over haar onwilligheid om het parle ment rapporten over de ontwikkeling van de algemene conjunctuur te ver strekken. Nauwelijks was de voorlezing van deze verklaring geëindigdof de voor zitter van de Hoge Autoriteit, Rene Mayer, sprong op om schorsing van de zitting te vragen. De Nederlandse afgevaardigde Sas sen merkte in zijn hoedanigheid van voorzitter der christelijk-sociale frac tie op, dat de socialisten weinig be wijs van moed gaven door met een „verklaring" van deze aard te komen. Zij dienden volgens hem de conse quentie van hun opinie te trekken en een motie van afkeuring van het be leid der Hoge Autoriteit in te dienen. Nadat er van beide kanten in voor het parlement ongewoon heftige ter men over de geste van de socialistische fïactie was gedebatteerd, schorste de president, de heer Pella, de zitting. Na de schorsing verklaarde Pella, dat het afleggen van „verklaringen" niet in het huishoudelijke reglement was voorzien, dat er over de socialistische verklaring dus niet gedebatteerd of gestemd kon worden en dat het inci dent daarmee gesloten was. Het par lement komt op 27 november weer bijeen te Straatsburg. De consul-generaal van Paraguay te Antwerpen, die in een echtscheidings proces was gewikkeld met zijn 35-jari- ge Belgische echtgenote, heeft deze laatste tijdens een autorit, waaraan ook door een vriend van zijn vrouw werd deelgenomen, in een vlaag van jaloezie met een revolver doodgescho ten. Daarop vuurde hij op de vriend, om tenslotte zichzelf twee kogels in de borst te schieten. De consul-generaal zal vermoedelijk in leven blijven. De toestand van de vriend is ernstiger De burgemeester van Venray, mr. A. H. M. Janssen, heeft, op grond van een artikel van de algemene politie verordening. de vertoning van buiten landse televisie-films in café's en res taurants verboden. Hieronder vallen niet de buitenlandse sportuitzendingen en journaals. Het gemeentebestuur is van mening, aldus de burgemeester, dat de desbe treffende bepaling in. de politieveror dening, die inhoudt dat café's en res taurants. voorzover het openbaar amu sement betreft, vallen onder de bio scoopwet. het vertonen van buiten landse films, die dus niet door de Ne derlandse filmkeuring zijn gekeurd, verbiedt. De Rechtbank te Zutphen heeft de 29-jarige boekhandelaar, N. J. de J. uit Apeldoorn, die in de nacht van 26 op 27 juni 1955 zijn tante uit Culem- borg in zijn woning te Apeldoorn met bijlslagen van het leven heeft beroofd, wegens moord veroordeeld tot een ge vangenisstraf van achttien jaar met aftrek. De eis was levenslange gevan genisstraf. Bij het leggen van een kabel langs de grote weg van Sittard naar Buchten is een landmijn (of granaat) tot ontploffing geko men. Drie wegwerkers werden ge dood, twee zUn met verwondingen in huet ziekenhuis te Sittard opge- Vermoedelijk is het pz'ojectiel tot ontploffing gekomen door het trillen van de stamper,'waarmede de aarde in een sleuf van de Postweg, ter hoog te van de spoorwegovergang te Born, wordt aangestampt. In het wegdek ontstond een gat van ongeveer een een halve meter diepte. De arbeiders waren op en afstand van tien tot twin tig meter van de ontploffingshaard aan het werk. Een hunner, de 44-jarige I^SVrïVachli"S van het KNMI, vriilt-f vanavond, opgemaakt 1 vrMdagavond om 33.15 uur. J "r,°°5.weer mft in het westen J 'le* 'alld veel bewolking, later op de dag voornamelijk in het oosten opklaringen. Overigens ma- "ge noordelijke wind. Dezelfde temperaturen als gisteren of iets hogere. J Verwachting van het Belgisch J weerkundig instituut: Zwakke tot matige noordenwind. Over het al- gemeen bewolkt met opklaringen. Regenmogelijkheden in Hoog-Bel- t g'e. Weinig verandering in tem- peratuur. J MVan8aag: zon onder 21.06 uur. J J Maan onder 4.38 uur. Morgen: zon J op 4.22 uur. Maan op 21.39 uur. G"- on<lor 21.06 uur. Maan onder 5.37 uur. Maandag: zon op 4.23 uur. Maan op 22.06 uur. i Te Brandenburg in de Russische zone bij Berlijn is een af scheidspa rade gehouden door de 200ste divi sie van de Sovjet luchtmacht, die de inleiding vormt van de aange kondigde repatriëring van 33.500 militairen van het Russische leger in Oost-Duitsland. Westelijke waar nemers en correspondenten taxeer den de belangstelling langs de kant van de weg op 100.000 Oostduitse burgers en militairen. Op de foto ziet men bewapende wagens voor troepenvervoer van het Russische leger over de paradeplaats gaan. De regeringen van Nederland en de Ver. Staten hebben een over eenkomst gesloten, welke voorziet in een uitgebreide uitwisseling van al dan niet vertrouwelijke ge gevens inzake het vreedzaam ge bruik van atoomenergie. Nederland zal daarbij tevens hulp kunnen ontvangen by de verwezenlijking van haar pro gramma inzake praktische toe passing van kernenergie. Alvorens de overeenkomst van kracht wordt, zal Nederlandse en Amerikaanse parlementaire goedkeu ring moeten zijn verkregen. De overeenkomst voorziet in de ver. koop door de Verenigde Staten aan Nederland van max. 500 kg uranium- 235 en in de levering van uitrusting, apparatuur en materialen, welke nodig zijn voor het Nederlands program- Volgens de New Statesman and Nation staat thans een tamelijk grote minderheid van het Britse kabinet, de premier uitgesloten, gunstig tegenover eventuele onderhandelingen over de kwestie- Cyprus. Het linkse weekblad schrijft verder, dat sommige leden van het kabinet er voor voelen de verbannen aartsbisschop Maka- rios naar Londen te laten komen. Het rechtse weekblad Time and Tide schrijft, dat de regering in de afgelopen drie a vier jaar alle mogelijke fouten ten aanzien van de kwestie-Cyprus heeft gemaakt. De Times schrijft, dat onderdruk king van het terrorisme op Cyprus het onmiddellijke doel moet zijn, maar dat dit niet als verontschuldiging mag gelden voor het opschorten van de hervormingen welke de regering in het vooruitzicht heeft gesteld, name lijk zelfbestuur en later, wanneer dat geslaagd is en de wereldtoestand het toelaat, zelfbeschikking. In een latere editie heeft de Times dit hoofdartikel gewijzigd. Het blad dringt daarbij aan op het bevorde ren van vertrouwelijke besprekin gen met Griekenland en Turkije. Turkse stem Twee Turkse bladen op Cyprus melden thans, dat de Turkse ambas sadeur in Londen een „in krachtige termen gestelde nota" aan het Foreign Office heelt afgegeven waarin „bijwij ze van ultimatum" de gedachte van verlenging van zelfbeschikkingsrecht aan Cyprus wordt afgewezen. Het Britse plan Nadere bijzonderheden van het plan van de Britse regering- ten aanzien van Cyprus, dat thans bij het Britse kabinet in beraad is, zijn niet bekend gemaakt. Men meent echter te weten, dat er plannen zijn om Lord Radcliffe, een vooraanstaand rechtskundige, naar het eiland te zenden om een grondwet op te stellen waarbij binnenlands zelfbe stuur aan Cyprus zou worden gege ven. De afgetreden Turkse minister van buitenlandse zaken, Koprulu, heeft in middels aan Reuter verklaard, dat zijn aftreden niet met de kwestie Cy prus of enige andere aangelegenheid van buitenlandse politiek in verband staat. Op Cyprus In een te Nicosia uitgegeven officië le verklaring wordt medegedeeld, dat de grote bosbrand, die het afgelopen weekeinde op Cyprus heeft gewoed, het leven heeft gekost aan twintig Britse militairen, terwijl er zestien ernstig werden gewond. Een. aantal soldaten kreeg lichte brandwonden. Nicosiaanse dagbladen melden dat elf op Cyprus werkende Griekse lera ren in de afgelopen drie dagen aan. zegging hebben gekregen het eiland te verlaten. De Britse autoriteiten op Cyprus hebben de inwoners van Limassol een gemeenschappelijke boete van 35.000 oond sterling (ruim 350.000 gulden) opgelegd als straf voor terroristische aanslagen, die daar in de laatste tijd zijn gepleegd. L. Penders uit Heerlen, vond ter plaatse de dood. Tijdens het vervoer naar het ziekenhuis te Sittard kwam de 53-jarige J. Leunissen, eveneens uit Heerlen, te overlijden. In het zie kenhuis overleed een derde slachtof fer, de heer G. Zelissen uit Sittard. Twee personen worden nog met zwa re verwondingen in het ziekenhuis verpleegd, allebei afkomstig uit Sit tard. De manen waren werkzaam bij het aannemersbedrijf Brands uit Ge leen. Vrijdagochtend heeft Prins Bern- hard het Nederlands leger- en wa penmuseum „Generaal Hoefer" te Leiden heropend. Op de foto ziet men de Prins, die tijdens de rond gang door het museum een middel eeuwse wapenuitrusting een hand geeft en met de stalen handschoen in zijn hand blijft staan, terwijl Ir. C. Staf, minister van Oorlog, lachend toekijkt. Isa Anshary, een van de leiders van de Masjumi heeft verklaard, dat het werk van de Indonesische staatscom missie, die tot taak heeft de gevolgen te onderzoeken van het opzeggen van de RTC-overeenkomsten, naar zijn mening „een mislukking" is geweest. Hij lichtte zijn verklaring niet ver der toe. De financieel-economische sectie was in vier onder-secties gesplitst, die rapporten hebben uitgebracht over scheepvaart, schulden en pensioenen, rechten en concessies en vraagstukken betreffende handel en betalingsver keer. Volgens welingelichte kringen in Djakarta zijn de aanbevelingen in het rappQft over de scheepvaart goedge keurd. De aanbevelingen over de an dere onderwerpen zullen worden be studeerd door de financiële deskundi gen van de grote politieke partijen, die in het parlement zijn vertegenwoor digd. Verwacht wordt, dat de finan cieel-economische sectie binnen niet al te lange tijd rapport zal kunnen uit brengen aan de staatscommissie, die onder leiding staat van de minister van financiën, mr. Jusuf Wibisono. De Westduitse regering heeft vrijdag in een officiële verkla ring gereageerd op de jongste mededeling van het Russische persbureau Tass over de ge wraakte uitlating van Kroestjev inzake de Duitse kwestie, waar van wij in onze editie van gis teren gewag maakten. De Bondsregering is van me ning, dat de Sovjet-regering zich blijkens het bericht van Tass aan haar verantwoordelijkheid voor de hereniging van Duits land wil onttrekken. Tevens houdt Bonn vast aan de weergave van Kroestjevs woorden, zo als die indertijd door Bondskanselier Adenauer is gegeven. Minister Pineau had deze versie bovendien onlangs in een rede te Washington bevestigd en aangevuld. Volgens de Bondsregering heeft de Franse minister de omstreden uitla ting van de Russische partijsecretaris toen als volgt weergegeven: „Ik geef er de voorkeur aan, 20 miljoen Duit sers aan mijn kant te hebben, boven zeventig miljoen in een herenigd Duitsland tegen ons. Zelfs als Duits land militair neutraal zou blijven, zou ons dat niet voldoende zijn. Wij wil len ook, dat hetgeen Oost-Duitsland op sociaal en economisch gebied heeft verworven, behouden blijft. Het hebben van Oost-Duitsland aan onze kant is daarenboven een prestigekwes tie." De regering te Bonn is van oordeel, dat hierdoor hetgeen de Franse minis ter-president indertijd te Luxemburg in tegenwoordigheid van de Westduit se en de Franse delegatie tegen Ade nauer heeft gezegd, is aangevuld. De Russische minister van buiten landse zaken Sjepilof, en de Egypti sche premier, Nasser, hebben een com muniqué uitgegeven waarin zij ver klaren het eens te zijn over alle on derwerpen, die zij in Cairo hebben be sproken, o.m. over de Russisch-Egyp. tische betrekkingen en over belangrij ke internationale problemen. -\ De chauffeurs van een vracht auto en een toerwagen, die op enige afstand achter elkander op de autoweg tussen Frankfort en Kassei reden, ondergingen de verrassing van hun leven, toen zij bemerkten, dat een laag overvliegende straaljager klaar blijkelijk wilde proberen tussen de beide voertuigen in op de weg te landen. De piloot bleek echter tot de conclusie te ko men dat deze manoeuvre te ris kant was en.... landde keurig op de grasstrook tussen beide rijbanen in. Het was een toe stel van het 48ste Amerikaanse eskader uit Chaumong (Frank rijk), dat verdwaald was ge raakt en in brandstof nood was komen te verkeren.

de Stem | 1956 | | pagina 1