IR. GEUZE: HERVERKAVELING VERLOOPT TE LANGZAAM 98f COUPON VERKOOP WONINGTEXTIEL HALVE PRIJZEN! KARPETTEN 155.- ALLééN Hetgeen leidt tot hogere kosten van het produkt Opleiding voor chemiciëns is dringende noodzaak Z.L.M.-tentoonstelling te Domburg geopend Pachtsom van Kleine Kreek vroeg om stemming Mgr. prof. dr. Th. Goossens verlaat de R.-K. Leergangen te Tilburg 50 morgen ZATERDAG 23 juni DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 22 JUNI 1956 Algemene vergadering Zeeuwse Landbouw Mij. Betaling niet door Alleen morgen zaterdag WILTON VROOM DREESMANN één geslacht Onbillijk De vleespositie in Nederland De algemene vergadering Waarschuwing Studie-commissie Raad van Axel zonder moeilijkheden Hoogwaterstanden Basiliek Oudenbosch Uitslag van de sportprij s vraag jeuk O-?er? nacht vandaag Dfcw.^üLi Tandtechnicus bestraft Diverse vonnissen voor VROOM A DREESMAUN BREDA BERGEN OP ZOOM Hardnekkige geruchten werden werkelijkheid -Eminent geleerdeorganisator en uitbouwer van het instituut ONDERWIJS ALS LEVENSIDEAAL ZEELWSCH- VLAANDEREN TERNEUZEN Gouden huwelijk HULST MOEILIJKHEDEN WINKELIERS VÓÓR PROEF-MARK T\ Voordracht hoofd ES. Houd uw snoer strak Zuid-Beveland Raadsvergadering Stavenisse in feesttooi Nieuwe burgemeester gisteren ingehaald AGENDA Heden Morgen „Niet doeltreffend doorwerken op het terrein van de herverka veling leidt tot duurdere exploitatie, tot noodzakelijke hogere schadevergoedingen en dus tot hogere totaalkosten." Deze woorden sprak ir. M. A. Geuze, voorzitter van de Zeeuwse landbouwmaatschappij, in zijn openingsrede van de algemene ver gadering van de Z.L.M., die gistermiddag in het badpaviljoen te Domburg is begonnen. (Advertenties* kunt U profiteren van onze exceptionele aanbieding tegen V3 van de oorspronkelijke prijs vervaardigd van fijne wollen garens harmonische kleurstellingen in 5 Perzische dessins •k een karpet waar U veie jaren plezier van heeft Deze partij karpetten welke oorspronkelijk voor de export bestemd waren en waarvan de normale prijzen 155.en 210.bedragen, brengen wij slechts 1 dag. Zaterdag 25 juni voor 200x280 cm 240x340 cm Profiteert hiervan! Haast U! ZIE ONZE ETALAGE! Breda - Bergen op Zoom Ir. Geuze hoopte bij een nieuw ka binet een royalere prijspolitiek voor de landbouwprodukten te vinden. Hij constateerde, dat de opmerkingen die hij negen jaar geleden op de algeme ne zomervergadering van de Zeeuw se Landbouwmaatschappij te Mid delburg had laten horen met betrek king tot de herverkaveling, nog steeds onverminderd van kracht zijn. Een feit is, zeide hij, dat een herverka velingsoperatie te lang kan duren. Dit betekent, dat een eenmaal begon nen verkaveling vlot en met partieel hoge bedragen per jaar gefinancierd moet worden. Want in plaats van te bezuinigen, snijdt de overheid zich nu financieel zelf in de vingers, ter wijl men verder slechts onlustgevoe lens onder de bevolking in de be trokken gebieden veroorzaakt. Het gaat niet alleen om passer en line- aal, hectares en schattingen, maar om het levensgeluk en de levensmo gelijkheid van de mensen, riep hjj uit. Met betrekking tot de vraag, of niet een verlenging van de termijn waarover door de eigenaren van de bij de verbetering betrokken gronden een verkavelingsrente is verschuldigd noodzakelijk is, meende Ir. Geuze, dat het niet oillijk is om ze te laten betalen door één geslacht, waar het komende er de volledigste vruchten van zal plukken. Ook roerde hij het punt aan, dat, naar nij zeide, het laatste half jaar in landbouwkringen een steeds groeiende ontevredenheid schept: het feit dat de landbouw niet deelt in de gestegen nationale wel vaart. Dit is te wijten, meende Ir. Geuze, aan de opgetreden wanverhou ding tussen opbrengstprijzen en kos ten. De gemiddelde opbrengsten per f 100,— kosten, die in de zeekleige bieden in de jaren 1948 tot 1953 la gen tussen 126-147, daalden in 1954 tot 124 en in 1954-1955 tot 115, ter wijl tijdens de eerste na-oorlogse ja ren de richtlijn voor de landbouw bij de prijsbeheersing was. een beloning volgens een landelijk gemiddelde marge van 20 pet. van de kosten per produkt. Deze wanverhouding is me de ontstaan door de schriele prijs politiek van de voormalige regering, aldus spreker. Deze kale kostprijs garanties geven voorts geen winst om te investeren. ,.En willen wij bijblij ven met of vooruit blijven op het buitenland, dan zal hier zeer veel in verbeterd moeten worden," besloot Ir. Geuze. Mr. G. A. van Hue f ten sprak te Terneuzen De voorzitter van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij, ir. W. Geuzeheeft de landbouwtentoonscelLug van ceze maatschappij te Dom burg geopend. Onmiddellijk na de opening werd een vlaggenparade ge houden en werd zie vlag van cle Z.L.M. door de voorzitter in top gehesen. Daarna weerklonk het volkslied. Hierna voerden de jongeren van de landbouwjongerengemcenschap volksdansen uit. Na deze officiële opening kwam de Z.L.M. in algemene vergadering bij een. Deze vergadering werd onder meer bijgewoond door de commissa ris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, het lid van Gedeputeerde Staten van der Weel, het voltallig college van B. en W. van Domburg, voorts de voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Landbouw Maatschappij, vertegenwoordigers van de bond van plattelandsvrouwen, van de gewestelijke raad var. het land bouwschap, de voorzitter van de Kamer van Koophandel, de secretaris van de N.B. Maatschappij van land bouw en het Tweede Kamerlid baron van der Feltz. Na de openingsrede van de heer Geuze sprak de heer J, O. H. de Veer, voorzitter van het produktschap van vee en vlees, over de vleesposi tie ir. Nederland. Spreker herinnerde aan het feit, dat de veestapel vrij is van mond- en klauwzeer, van t.b.c. en van abortus. Hij legde vooral de nadruk op de bestrijding van de abortus, die in het oosten van ons land thans wordt ge voerd en hij waarschuwde vooral het westen en zuiden, goed uit te kijken bij de aankoop van vee dat uit het oosten komt, opdat het vee vooral abortusvrij zou zijn. Hij achtte dit van groot belang voor de export. Voorts besprak hij de verschillende mogelijkheden van de verbetering van de veestapel vooral voor de voor ziening in de vleesbehoefte. Or.der meer merkte hij op, dat uit de sta tistiek gebleken is, dat het aantal paarden in Nederland sterk achteruit loopt, terwijl ook de gemiddelde leef tijd van deze dieren sterk stijgt. Aan het slot van de bijeen komst richtte de commissaris der koningin het woord tot de vergadering. Hij deelde mede dat binnen zeer korte tijd een commissie zal worden ingesteld teneinde de gevolgen voor de agrarische sector van de uit voering van het Deltaplan en 't Drie-eilandenplan te bestu deren. Hij zei verder, dat Walcheren veel verbeterd is wat de wegen betreft en door de herverkaveling e.d., maar dat daartegenover een andere bedrei ging staat. n.l. dat de bestrijding van het gevaar van het water leidt tot vernieling van het duinlandschap. De duinen worden afgevlakt en daardoor verliest Walcheren ook weer veel van zijn aantrekkelijkheid. Hij ver zocht de boeren niet alleen te zien naar de agrarische belangen maar ook naar de aantrekkelijkheid van Walcheren De agenda van de gemeenteraad van Axel bracht voor de raadsleden weinig moeilijkheden. C. L. de Jonge uit Wissekerke werd benoemd tot onderwijzeres aan de openbare lagere school. De woning Kijkuit 12 werd onbewoonbaar verklaard, terwijl de ontruimingstenmijn voor de wonin gen Spui N 120, Kijkuit 68. Oudewijk 2 en Zuivelstraat 2 met een jaar werd verlengd. De slagers van Axel hebben een verzoek aan de raad gericht om te komen tot een verplichte winkelslui ting tijdens de vakantie. Wat de re geling betreft, zullen zij dat onderling eens moeten worden, aldus het be sluit van de raad. Met 8 voor en 3 stemmen legen werd besloten de pachtsom van de Kleine Kreek voor de hengelsport vereniging ..Geduld overwint alles" voor een tijd van 5 jaar vast te stel len op f 250. Door de raad werd f45.000 beschik baar gesteld voor de aankoop van enige percelen aan de Kerkdrepf en Oude Wijk. Tevens werd nog f50.000 gevoteerd voor het rioleren en de verharding van de uitbreiding op het gehucht Spui- Het Juliana-ziekenhuis te Terneuzen kreeg een voorschot van f 12.800.—. Aan het bestuur van de VVZF werd een subsidie van 200.— ver leend voor de te houden paardenfok- dag op 5 juli a.s. Voor de behandeling van gemeen te- en bedrijfsrekeningen dienstjaar 1951 werden commissies benoemd. Voor de gemeenterekening bestond deze uit de heren Oggel. Hamelinck en Feijter. Voor de bedrijfsrekeningen en het burgerlijk armbestuur waren dat de heren Wondergem, van Ben- degem en Gerrits. Voor de provincie Zeeland gelden voor morgen, zaterdag 23 juni de vol gende hoogwaterstanden: te Hans- weert om 3.05 en 15.32 uur. te Terneu zen om 2.27 en 14.55 uur en te Vlissim gen om 2.00 en 14.24 uur. De uitslag van de sportprijsvraag ten bate van de basiliek te Ouden bosch is thans bekend. In hoofdklas se A behaalden het hoogste aantal van 5 punten: B. Fur.k te Ouden bosch en de afdeling burgerlijke stand ter gemeente-secretarie te Ouden bosch. In hoofdklasse B behaalden 'het hoogste aantal van 4 punten: A. Die- tus te Zundert, H. Goossens te Clin- ge. J. var. Hoek te Oudenbosch, Mevr. van Kaam te Breda en mej. van Min derhout te Langeweg. In de raadszaal van het gemeen tehuis te Terneuzen werd door inr. G.A. van Haeften, bestuurslid-secre taris van de stichting Opleiding Che micus, voor de hooofden van scholen, de leraren van de Technische School te Terneuzen en verscheidene verte genwoordigers van de industrieën uit de Kanaalzone een lezing gehouden over het onderwerp: De opleiding en tewerkstellingsmogelijkheden van chemiciëns. Deze vergadering stond onder lei ding van de directeur der Technische School te Terneuzen. A.F.H.Spijker die tot de aanwezigen n woord van welkom sprak. Mr. van Haeften gaf op onder houdende wijze een uiteenzetting over de opkomst en de groei van de Che mische Industrie in ons land, die vooral na Wereldoorlog II een ge weldige vlucht heeft genomen. Een en ander zal mede tot gevol hebben, dat men steeds meer gaat automati seren en daardoor ook meer behoefte zal krijgen aan mensen, die geschikt zijn voor het bedienen var. de appa ratuur in deze industrie. Mr. van Haeften schetste daarna de verschillende opleidingsmogelijk heden die er voor deze vaklieden zijn om via het door de Stichting Oplei ding Chemiciens f te nemen examen, het diploma chemicien te verkrijgen. Hij onderscheidde daarbij 3 ver schillende methoden: 1. de z.g klassieke methode, dit is na de lagere school 3 jaar op de Technische School, gevolgd door 2- jaar leerlingstelsel op de fabriek met aanvullend part-time-onderwijs.' 2. voor mensen die reeds in het bedrijf werkzaam ijn, de opleiding volgens het leerlingenstelsel, gecom bineerd met part-time-onderwijs aan de school. In het algemeen is voor het slagen van d ze opleiding een ondergrond van metaalbewerken ge wenst. Het part-time-onderwijs wordt genoten met doorbetaling van loon. Zuiver schriftelijke methode, waarvoor de leerstof wordt samen gesteld door de stichting. Het ligt voor de hand, zo betoog de spreker, dat de eerstgenoemde manier de meest gunstige is. Er zijn reeds schoolopleidingen begonnen en wel in Amsterdam en bij de Staats mijnen. In verschillende Chemische centra is men met de voorbereidin gen begonnen en ook Zeeuwsch- i Advertentie! 'Vlaanderen is een gebied waar aan een dergelijke opleiding behoefte be staat. gezien de veelzijdige chemische industrie die nier is gevestigd. Tenslotte belichtte mr var Haeften nog enkele eigenschappen die iemand al of niet geschikt maken voor che micien. Na de pauze verden nog ver schillende vragen gesteld en door spreker beantwoord. (Advertentie) De Tilburgse tandtechnicus E.N.A. D. is wegens het onbevoegd uitoefe nen van de tandheelkunde door de kantonrechter te Tilburg, veroordeeld tot een complex van straffen wegens overtredingen, waarvoor veertien da gen geleden de maximum straffen werden geëist. De straffen luidden: 3000.boete sub. 1 maand hechtenis, 10 dagen hechtenis, 10 dagen hechtenis, als mede acht dagen hechtenis voorwaar delijk met een proeftijd var een jaar. Bij herhalinig van het strafbaar feit binnen 't jaar moet het tandheelkun dig (niet tandtechnisch) instrumen tarium worden ingeleverd. Tenslotte werd over D.. die tijdens de vorige zitting verstek had laten gaan en zich evenmin door een raadsman had doen vertegenwoordigen, nog een von nis geveld van acht dagen hechtenis. De uitspraak tegen de Rotterdamse tandheelkundige P.J.S., waarmede D. samenwerkt, terzake van het verrich ten van extracties bij een meisje van nog geen 16 jaar (hetgeen S. blijkens zijn brevet niet was toegestaan) luid de 300.boete of 60 dagen hechte nis (de eis was 500.of 100 dagen). O GLASGORDIJNEN OVERGORDIJNEN VLOERZEIL COCOS TAPIJT LOPER enz. #.-vï»-4A .**5 "'rté Reeds lang deden geruchten de ronde, dat mgr. prof. dr. Th. Goossens, rector en leider van de r.-k. Leergangen te Tilburg, voor zichzelf de tijd gekomen achtte, om zijn activiteiten in dienst van de Leergangen te beëindigen. Thans is dit een feit geworden en heeft mgr. Goossens aan het Curatorium van de r.-k. Leergangen gevraagd hem zijn ontslag te geven. Met Prof. Goossens verdwijnt een onvervangbare kracht uit het Curatorium, die met zijn enorme werkdrift de grote organisa tor en uitbouwer van dit voor het gehele Nederlands katho liek onderwijs zo bij uitstek belangrijk instituut is geweest. Het levensideaal van deze 76-jarige is echter niet alleen uitgegaan naar de Leergangen. Mgr. Goossens heeft tevens eminente verdiensten gehad b(j de stichting van de Katholieke Economische Hogeschool, zowel als voor haar verdere uitbouw en bloei. Met ingang van 1 juli zal Mgr. Prof. Goossens de r.-k. Leergangen ver laten. Mgr. Prof. dr. Th. A. J. Goossens is op 8 februari 1882 te 's-Hertogen- bosch geboren. In 1895 begon hij zijn priesterstudie aan het seminarie Beekvliet te St. Michielsgestel. Van 1901 tot 1907 studeerde hij aan het groot seminarie te Haaren. Nauwelijks had hij na zijn priester opleiding, zijn studie in de nieuwe letteren te Amsterdam beëindigd, of de bisschop van 's-Hertogenbosch benoemde hem tot professor aan het seminarie te St Michielsgestel. Tijdens dit professoraat werkte hij verdei aan zijn proefschrift en in 1917 ver wierf hij de doctorstitel. Inmiddels gir.g het met de door dr. Hendrik Moller gestichte r.-k. Leergangen niet al te best. Financiële en andere zorgen bedreigden het be staan der stichting. Het bestuur deed een ernstig beroep op mgr. Diepen, die, hoe ongaarne ook, dr. Goossens, die toen reeds enkele jaren zitting had in het Curatorium van de Leer gangen, afstond. Dr. Goossens werd de tweede rector van de Leergangen, welke functie hij tot 1 juli zal blij ven vervullen. RECTOR MANIFICUS In enkele jaren tijds wist mgr. prof. Goossens de financiën te sa neren en de stichting over de moei lijke jaren heen te helpen. Zo zelfs, dat men het in 1927 aandurfde zon der financiële steun van het episco paat de r.-k. Handelshogeschool te stichten. Dr. Goossens werd hiervan de eerste Rector Magnificus en hoogleraar in de Economische Ge schiedenis van de Middeleeuwen. De financiële beslommeringen heb ben nooit kunnen bewerken, dat rec tor Goossens zijn interesse in de on derwijsvraagstukken als zodanig ver- MGR. PROF. DR. TH. A. J. GOOSSENS man van de wetenschap loor. Overal, waar daaraan behoefte bestaat, worden cursussen georgani seerd, die veelal ook weer over eigen docenten beschikken. Op veertien plaatsen ln ons land worden nu der gelijke cursussen gegeven. Rechts- streeks met de leergangen verbonden blijven de r.-k. Academie voor Li chamelijke Opvoeding, het Instituut voor Voortgezet Bouwkunstonder- richt en Hoger Bouwkunstonderricht, een opleiding voor Maatschappelijk Werk. Daarnaast nog opleidingen voor Gemeente Administratie en Ge meente Financiën, enz. Mgr. Goossens is ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw en Ka merheer van Z.H. de Paus. Ofschoon rector Goossens nog zeer scherp van geest is, dwingen zijn gezondheid en zijn hoge ouderdom hem zijn werk neer te leggen Hij zal zich metterwoon gaan vestigen in zijn vaderstad 's-Hertogenbosch. GENIEPIGE OPSTANDJES Een bekende figuur uit Terneuzen één van die mensen, die altijd jong blijven, had een paar glaasjes ge dronken. Het beste is dan maar de buiten lucht en zo verkoos hij per fiets de vrijheid. In de Axelsestraat zijn aan het trottoir, bij het kruispunt aan de Emmalaan en Leeuwenlaan beton nen opstandjes, geniepig vooral als het een beetje nevelig is voor de ogen. Enfin onze vriend die weet, dat het met natte zeilen goed laveren is, ging tegen de vlakte. Teen hij op stond was het vernis van wangen, neus en kin. Dat zag er up het eerste gezicht niet zo best uit maar het viel mee. De politie belangstellend als altijd legde hem zachtjes ter ruste en stoorde hem niet vóór hij de wereld weer van de zakelijke kant bekeek. DAME AANGEREDEN Op het kruispunt aan ,,de Leeuw tjes" stak een voetgangster de 61- jarige mevrouw de wed. van E. zonder op het verkeer te letten de Axelsestraat over. De heer J.W. uit Terneuzen reed met zijn personenauto in de richting van de stad en kon hoewel hij krach tig remde en uitweek een aanrijding niet voorkomen. Het slachtoffer werd tegen de grond gesmakt. Dokter van Zanten, die de eerste hulp verleende, constateerde een gebroken linkerbeen en liet 't slachtoffer per ambulan ce naar het ziekenhuis vervoeren. De bestuurder van de auto treft geen schuld. W estdorpe Woensdag vierde het- echtpaar J. Selis-var, Troost haar Gouden huwe lijksfeest. 's Morgens werd een H. Mis uit dankbaarheid opgedragen. Er was veel belangstelling toen de stoet met bruidjes, het gouden echtpaar en de familieleden aankwamen od het dorp, om de H. Mis bij te wonen. Des avonds bracht de muziekver eniging „Eikels worden Bomen" een serenade, waarna de Voorzitter van deze vereniging Dhr. A. Beleir een woord richtte tot het echtpaar en de feestende familieleden. Deze dag is voor het- gouden echtpaar een onver getelijke dag geworden. Z uiddorpe KERMIS WAS MAAR STIL Vanwege het slechte weer is het een stille kermis geweest, met opval lend weinig drukte. Teleurstellend was dat een van de aangekondigde kinderdraaimolens niet was versche nen, zodat voor de allerkleinsten op het kermisterrein geen enkel amuse ment aanwezig was. Drie dagen lang is er lustig ge danst in de verschillende gelegenhe den, terwijl het traditionele familie bezoek in bijna geen enkel gezin heeft ontbroken, evenmin als de be faamde „vlaaien" waarvan honder den schotels voor deze kermis ge bakken waren. Salzburgse kunstgroep treedt op Op 22 juli a.s zal de Volkskunst groep van de Salzburgse Volkshoge school, welke een tournee door Ne derland maakt, ook een voorstelling geven in onze stad, op de Markt. Deze groep verzorgt een buitenge woon aantrekkelijk programma dat de stad Salzburg karakteriseert in volksliederen, volksmuziek en in de fraaie klederdracht van de beroemde muziekstad. De leiding berust bij Ru- dolf Teichmann en als solisten tre den op Marianne Helmreich, als jo- delaarster en de gezusters Watzinger. Het programma, dat Salzburg in vijf typeringen uitbeeldt omvat: Mo- zartstadt Salzburg, St. Leonharder Kirchtag, lm Pinzgau, lm Pongau, en Maibrautfahrt am Wolfgangsee. St.-Jansteen BOERENKAPEL OPGERICHT Enkele leden van de muziekvereni ging hebben een Boerenkapel opge richt, die als „boeren" verkleed ver schillende feestelijkheden in de ge meente zullen opluisteren. VISWEDSTRIJD DE WEEL. Zondagvoormiddag zullen de leden van de plaatselijke hengelclub onder ling een viswedstrijd houden op het viswater De Weel. Aangezien dit voor de eerste maal is dat zulk een wed strijd gehouden wordt zullen alle le den aan deze wedstrijd deelnemen. Graauuj Nu men vorige week in de Melo- polder is begonnen met het grondwerk voor de nieuwe weg Grtauw-Duivels- hoek zijn er moeilijkheden gerezen met de boeren in die polder van wie men land heeft moeten onteigenen. Men heeft bij die onteigening ver goeding ontvangen voor een strook grond van 13 meter breedte, zijnde wegbed en sloten. Bij de werkzaam heden, die nu aan de gang zijn, wordt evenwel de daarbij vrijkomende grond buitfen die 13 meïerstrook in de groei ende vruchten te worden geschoven, zodat ook aan de niet onteigende oogst ernstig nadeel wordt toege bracht. Belanghebbenden hebben hiertegen geprotesteerd en maandag daarover vergaderd. Men praat van een gemeenschappelijke eis tot scha deloosstelling. Bresken In „Hotel Valk" hield de winke liersvereniging „Ons belang" een druk bezochte algemene vergadering. Er werd een nieuw bestuur geko zen waarin de volgende heren zitting hebben: P. Vergouwe, J. Leenhouts, W. Rookers, J. v. d. Velde en F. van Laarhoven. Het gemeentebestuur had van de vereniging van Marktkooplieden een schrijven ontvangen om bij wijze van proef gedurende zes maanden een maal per maand, op vrijdag een marktdag te houden. Dit schrijven was door B. en W. aan de Winkeliers vereniging doorgegeven, daar deze er het meest bij geïnteresseerd zijn Men was er in het algemeen voor de markt op zaterdag te honden. Het bestuur werd gemachtigd deze zaak verder met B. en W. te regelen. Men besloot voorts aan het Visscrijcomité een subsidie van f 100,te verstrek ken. Voor de benoeming van een hoofd onderwijzer voor de openbare lagere school te Breskens zijn op de voor dracht geplaatst de heren: J. Robijn, hoofd van een openbare lagere school te Vlissingen, en Fr. Kostée waarn. hoofd van de openbare lagere school te Breskens. In hotel „Luctor et Emergo" te Breskens, kwamen in vergadering, op initiatief van de heer I. Verduyn en kele personen bijeen om een hengel club op te richten. De aanwezigen gaven zich hiervoor direct op. Met algemene stemmen werd „Houd uw snoer strak" als naam gekozen. Besloten werd de contributie zo laag mogelijk te houden, en te stellen op f 2,50 per jaar. Op zaterdag 30 juni zal de eerste wedstrijd in de haven worden gehou den. Als voorlopige bestuursleden treden op de heer I. Verduyn en P. Brak man. IJzendijke RAADSVERGADERING Dinsdag 26 juni zal er om half acht een openbare raadsvergadering gehou den worden in het Raadhuis. De agenda omvat 19 punten, waar onder een voorstel van Burgemees ter en Wethouders tot wijziging van de verordening op de heffing van vermakelijkheidbelasting in de ge meente IJzendijke en tot vaststelling van een nieuw besluit tot wijziging van genoemde verordening. Ook de busverbinding IJzendijke - Belgische grens zal besproken worden. Geslaagd Aan de r.-k. kweek school voor onderwijzeressen te Dong en slaagde onze plaatsgenote Mej. M.de Buck tot onderwijzeres. Hein kenszand De raad dezer gemeente komt mor gen bijeen om 20 00 uur. Op de agen da staat o m. voorstel tot het doen bouwen van 6 woningwet-woningen; voorstel tot het doen bouwen van 2 middenstandswoningen: voorst-el tot aanleg van een brandvijver en plan soen; vaststelling regeling vergoeding personeel vrijw. brandweer en be spreking verdere realisering uitbrei dingsplan. Kwadendamme NOODGEBOUW KLEUTERSCHOOL Na eindeloos wachten is men hier nu zover, dat binnen enkele weken het houten noodlokaal voor de kleu terschool in gebruik kan worden ge nomen. Het gebouw staat nagenoeg overeind. Eén lokaal blijft nog on dergebracht in de meisjesschool. Geslaagd. Onze plaatsgenoot, de garagehouder C. J. Vermue, slaagde in Den Haag voor het patroonsdiplo ma B.O.V.A.G. vakbekwaamheid voor het automobiel- en garagebedrijf. Het Thoolse stadje Stavenisse heeft gisteren zjjn nieuwe burgemeester, de heer A. S I u y m e r s, een groots welkom bereid. Nadat de nieuwe burgemeester, die vergezld was van zijn echtgenote en vier kinderen, bij de Thoolse brug door motorrijders was afgehaald, werd naar de grens van de gemeente gereden, waar het gemeentebestuur, met de wethouders Hage en Moer land aan de spits, de nieuwe burger vader opwachtte. Met muziek voorop ging het daarna door het feestelijk versierde stedeke. Vanzelfsprekend ontbrak 'n aubade door de schooljeugd niet op het pro gram. Nadat de burgemeester met genoegen naar de kinderzang had geluisterd, begaf hij zich naar het dorpshuis, waar de installatie plaats vond. Deze werd verricht door wet houder Hage. Op de installatie volgde een receptie, die door zeer velen werd bezocht, 's Avonds onthaalden enkele muziekgezelschappen feestend Sta- vennisse op vrolijke muziek. Geldlening Ged Staten stellen voor ten behoe ve van de N.V. Waterleiding Mij Midden Zeeland een geldlening aan te gaan tot ten hoogste f 1.500.000. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Blackboard Jungle. TERNEUZEN Luxor 8 uur: To catch a thief; 2, 3, 4. 5 6 uur: Huwelijk van Prins Rainier lit en Prinses Gracia Patricia. ANTWERPEN Rubenshuis: Tekeningen van P. p. Rubens. AXEL Het Centrum 6.30 en 9 uur: Omstreden huwelijk. DE KLINGE Kinema v. Dijck: 08/15 trekt ten oorlog. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Brok kenpiloten. ST. JANSTEEN 2 uur: Wielerkriterium J. der Weduwe 5 uur: dansen. Zaal Bea: schieting. Em. Vermeersen 4 uur schieting. OOSTBURG Ledel 8 uur: De privé- oorlog van majoor Benson. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Blackboard Jungle. TERNEUZEN Luxor 8 uur: To catch a thief; 5.30 en 6.30 uur: Huwelijk van Prins Rainier III en Prinses Gracia Patricia. Concertgebouw 8 uur: O mijn Papa. IJZENDIJKE Hofzicht-theater: Jody en het hertejong, ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 8 uur: Iris.

de Stem | 1956 | | pagina 2