obla» EERSTE POGING GERICHT OP ..ZEER BREDE BASIS" Formateur sprak met „grote vijf' Zóver zijn we al NU EENS GEEN SCHUTTERSFEEST IN ACHTMAAL O KOMST DES VREDES Welwillendheid naar alle kanten bij Tito's afscheid van Moskou Venezolaans vliegtuig in zee 74 doden Spoedig welslagen zou geruchten ontzenuwen hall )bile ;mc DAGBLAD VOOR ZEELAND Nederlander op Sumatra ontvoerd Respijt tot maandag Schriftelijk antwoord Cairo toonde zijn macht Drie uur trokken de troepen Drie gebroeders Commers waagden grote stap Weinig verandering Alleen Zhoekov viel even uit de toon Nieuw Frans offensief in Algerië Geen ontwapening zonder akkoord atoomwapens Prinses Beatrix gaal de hoofdstad bezoeken Hoofdredacteuren protesteren legen ONWAARDIG GESCHRIJF Exi sten tialismc veroordeeld Subjectieve ethiek is strijdig met de zedenleer" BRIL VOOR DE BIJNA-BLINDEN Voor kust bij New-York: Toestel had motorstoring Boer Hopman heeft weer hoop ATOOMAKKOORD MET DE V.S. Sport-triomfen IBANK 10 000,— 6 000,— kantoren RBANK DO 000,— 6000 [kantoren RBANK 00 000,— 6 000,— tkantoren RBANK. )00 000,— f 6 000,— tkantoren (RBANK XX) 000,— f 6 000,— stkantom RBANK 23 our. die <m/u uik J-2300-2400 01150-2258 46 70 01184-2866 dee JAARGANG No. 22180 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandla. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16. Teh: Directie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H A Bruna Redactieraad: j. M. A C v. Dongen C J v. Uootegem, Mr Dr. A J. J. 51 Mes, Mr H. M L. de Rechter, L. J. v. t Westende, P V M Ver- cauteren Abonn.prijs bij voorultbet. t 5.85 p. kwartaal, p post t 6.55, p. week (ultsl. bij niet postbesteli.) f 0.45 Incasso wordt berekend Losse numm 13 ct Postrek 278841. Voor God, Koningin en Vaderland DONDERDAG 21 J U N 11956 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijk» aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuws» editie f 0.14 per m/m (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m/m) Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. a,enw„ CUES. Westsingel T.l.loo, 123, - B„r„u v... Z.euw.ch -...„d.,.., HUI.ST. Dubl,.!. P-, 1. T.l...., 1.2 - <Bllbur.,u„ TERNEUZEN, 5., T.l. 2601 - OOSTBURG. N..uw,,„„ .1. T«l. 11» 1?? Na afloop van de bijeenkomst van gisteren met de kabinets formateurstapte professor Oud van de VVD, die in gezelschap van de katholieke fractieleider professor Romme naar het mi nisterie was komen wandelen, in de auto van de fractieleider van de PvdA, Mr. Burger. „Kijk maar hoever wij al zijn met de brede basis", zei prof. Oud lachend tot de hem omringende journalisten, waarop mr. Bur ger zich haastte eveneens lachend te waarschuwen „daar geen voorbarige conclu sies uit te trekken". De Nederlandse aannemer A. J Steenbeek is in oost-Sumatra door een bewapende bende ontvoerd. De heer Steenbeek werd zaterdag, in gezel schap van enige van zijn arbeiders, door zes bewapende onstandelingen aangehouden, toen hij op weg was naar Pantjur Batu. Een van de arbei ders werd gedood door de terroristen, die later de Nederlander ontvoerden. Twintig bewapende terroristen de den het afgelopen weekeinde een aan val op de onderneming Bandar Pinang in het zelfde gebied. Zij mishandelden de administrateur en roofden 60.000 rupiahs. Eerder hadden zij een aanval gedaan op een ziekenhuis en de di recteur gedwongen hen 60.000 rupiahs te overhandigen. In Atjeh zijn bij gevechten tussen benden van de Darul Islam en de spe ciale politie vier agenten gedood. Der tien burgers werden gedood door ver dwaalde kogels. De kabinetsformateur, dr. W. Drees, zo deelt zijn woordvoerder mee, heeft gisteren op het ministerie van Algemene Zaken een bespreking gehad met de voorzitters van de vijf grootste fracties in de Tweede Kamer, de heren Burger, Romme, Zijlstra, Oud en Tilanus. In deze besprekingen, welke een oriënterend karakter droegen, heeft de formateur zijn opvattingen over de kabinetsfor matie uiteengezet. Hij heeft daarbij tot uitdrukking gebracht dat indien overeenstemming over een aantal belangrijke punten te bereiken is, hij er naar wilde streven een kabinet te formeren waarin de vijf grootste partijen vertegenwoordigd zouden zijn. Vervolgens hebben de aanwezigen kennis genomen van de berichten in sommige buitenlandse bladen, als zou er naar de algemene mening der politici hier te lande geen kabinet kunnen worden geformeerd in dien H. M. de Koningin geen wijziging zou brengen in haar persoonlijke relaties. In werkelijkheid zal de formatie hierdoor op generlei wijze wor den beïnvloed. De formateur heeft een uiteenzet ting gegeven van de financiële toe stand als achtergrond voor de beoor deling der mogelijkheden op verschil lend gebied. Vervolgens zijn de uitga ven voor de defensie en de kwestie van de huren besproken. De formateur heeft verzocht voor a.s. maandagoch tend het standpunt van de fracties te mogen leren kennen, zowel ten aan zien van de bereidheid in beginsel om te pogen een kabinet in de aangege ven geest te vormen als ten opzichte van de meer in het bijzonder bespro ken punten. Aan deze officieuse mededeling kan nog worden toegevoegd, dat het ge sprek heeft geduurd van twee uur tot half vijf. Na dit overleg heeft Dr. Drees nog gedurende een half uur een afzonderlijk onderhoud gehad met pro fessor Zijlstra. De heren zijn uiteengegaan zonder enige conclusie of afspraak, behalve dan dat Dr. Drees in ieder geval vóór maandag meer van hen zal horen. Men is nog helemaal in het stadium van „polsen" en „onderzoeken." Bij het schetsen van de financiële toestand is de formateur uitgegaan van de voorlopige begrotingsgegevens. Bij de kwestie van de huizen is na tuurlijk ook het vraagstuk van een eventuele huurbelasting ter tafel ge komen. De fracties zullen in de komende da gen nu alle vijf bijeenkomen om een schriftelijk antwoord voor Dr. Drees op te stellen. Het is ook mogelijk, dat Dr. Drees nog afzonderlijke bespre kingen met enkele politieke leiders zal voeren. In eersle aanlog wordt dus zeker gemikt op een kabinet met zeer brede basis. In politieke kringen wij.t men or nog op, dat, een nvn of meer spoed'g welslagen van de Kabinetsformatie het beste antwoord zou vormen o» de campagne, welke met name de „Daily Express" nog steeds aan het voeren is. De volkomen onjuiste suggestie als zou de affaire-Kaiser-Hoimans Ne derland met een zeer ernstige corsti. tutionele crisis bedreigen, kan het best ontzenuwd worden door de for matie van een nieuw kabinet in vlot ter tempo dan Nederland gewoon is. Wat dan nog wel kan betekenen, cfat er verscheidene weken mee ge boeid zijn. Men is nu zeker nog niet aan het stadium van departementale afbake ning en personenkeuze toe. Toch wordt daarover ook in de politieke gesprek- kbn al gespeculeerd. Met name heeft het de aandacht getrokken, dat minis ter Mansholt wordt genoemd als op volger van de thans afgetreden direc teur-generaal van de voedsel- en land bouworganisatie van de V.N., die zijn zetel in Rome heeft. Woensdagmiddag heeft de forma teur Dr. Drees op het ministerie van Algemene Zaken de leiders van de grote fracties van de Tweede Kamer ontvangen. We zien hier v.l. n.r. de heer J. Tildnus, prof. dr. C. P. M. Rommedr. W. Drees, prof. J. Zijlstra, mr. J. J. Burger en *mr. P. J. Oud. Woensdag is. als hoogtepunt der feestelijkheden ter gelegenheid van de ontruiming van de Suez-kanaalzone door de Britten, te Cairo een grote militaire parade gehouden. In de Sov jet-Unie vervaardigde straaljagers en bommenwerpers vlogen boven de de filerende troepen, waaronder zich contingenten uit Jordanië, Soedan, Sy rië, Libanon en Saoedi-Arabië be vonden. De parade, die drie uur duurde, werd onder meer gadegeslagen dooi de voormalige Britse opperbevelheb ber in de kanaalzone, generaal Sir Brian Robertson, de Sovjetrussische minister van Buitenlandse Zaken Sjc- pilof en de Marokkaanse kroonprins Moelai Hasan, die opperbevelhebber is van het nieuwe Marokkaanse leger. „BUITENLANDS KAPITAAL en bui tenlandse deskundigen hebben jullie nodig. Maak daar gerust gebruik van" Dat zei de Indonesische vice-presi dent, Mohamed Hatta, in een bijeen komst van Indonesische scheepsbou wers. NEGENTIEN REBELLEN werden ge dood en dertien gevangen genomen tijdens zuiveringsacties van het In donesische leger op Celebes. AMERIKAANSE vliegtuigen zou den voortdurend hoven Russische oorlogsschepen cirkelen, die naar communistisch-China op weg zijn. De bemanningsleden van de sche den vinden dat erg grappig, zegt de Jsvestia". TWINTIG MEISJES van een levens- middelenbedrijf in Dordrecht zijn gis teren door de directie ontslagen, om dat zij in staking waren gegaan uit protest tegen het uitblijven van bete re arbeidsvoorwaarden. MINISTER ABDULGANI heeft laten weten, dat het gesprek in Bonn over de Ambonezenkwestie tóch door zal gaan. Een militaire attaché in Dja karta had dit eerder ontkend. OP VERZOEK van de Sovjet-Unie is de vergadering van de Veiligheids raad over de kwestie Algerië, die van daag gehouden zou worden, tot vol gende week dinsdag uitgesteld. DRIE MILJOEN schadevergoeding heeft de Tsjechoslowaakse regering geëist van de Verenigde Staten, „we gens het verongelukken in januari j.l. van een verkeersvliegtuig door een Amerikaanse propagandaballon". VERTEGENWOORDIGERS VAN de westerselanden waren gisteren aan wezig bij de afscheidsparade van een Russische luchtmachtdivisie in het Oostduitse Brandenburg. STEMPELING VAN eieren .is voor taan niet meer verplicht. Dit heeft het bestuur van het landbouwschap -en besloten op voorstel van de afdeling pluimveehouderij. (Van onze speciale verslaggever) Groot feest in Achtmaal. Dit maal nu eens niet, omdat schut ters van de kruisboogvereniging „Komst des Vredes" ergens in Europa de beste prijzen hadden weg gehaald, maar om heel iets anders. Er was bruiloft. Dubbe le bruiloft. En als je het wat rui mer neemt zelfs driedubbele bruiloft. Gisteren traden twee gebroeders Gommers in het huwelijk met de ge zusters Mertens. De week tevoren had broer Sjef de grote stap al gewaagd met Treesje Oostvogels. Dat die drie bruiloften zo meteen in verband wor den gebracht met de kruisboogsport, ligt niet alleen aan het feit, dat Acht- Al werd er veel over de kruisboogsport gepraat Weersverwachting van het K.N. I M.I., geldig tot vanavond, opge- maakt woensdagavond 23.15 uur: 2 Wisselende bewolking met 2 slechts enkele verspreid voorko- 2 mende buien. Matige noordweste-2 hjkc wind. Ongeveer dezelfde tem- 2 1 peraturen als gisteren. Verwachting van het Belgisch ^e,eFkl?ndi£ instituut: Bewolkt met 1 \v AarinScn. Wind uit noord tot - Temperaturen ongeveer het- «lfdc als gisteren. i vandaag: zon onder 21.06 u., I "P 18.43 uur. i j°rSen: zon op 4.22 u., maan 2 onder 2.59 uur. maal een waar centrum is van deze nobele kunst. Daar komt ook nog eens een keer by, dat de drie gebroeders Gommers behoren tot de beste schut ters van Europa. T ZIT IN DE FAMILIE Daarop werd gisteren met nadruk gewezen. Dat kon bijna niet anders, want de huwelijks-partners van gis teren zijn telgen uit befaamde schut- ters-families. Vader Gommers (mede oprichter van het bloeiende Komst des Vredes, dat tot het beste van het beste hoort in de Europese kruisboogsport) weet vandaag de dag nog altijd goed. hoe hij een „roos" moet raken. En Mertens, de trotse vader van de twee knappe bruidjes Jeanette en Coba kunnen ze eveneens met een gerust hart een kruisboog in zijn handen ge ven. De huidige kracht van „Komst des Vredes" wordt echter bepaald door de drie gebroeders Gommers, één gene ratie later, maar gevreesd op alle schutterstoernooien in binnen- en bui tenland. De heer van Aert uit Breda, voorzit ter van de Nederlandse Kruisboog- bond, zei dat gisteren tijdens een stil ogenblikje van het feest heel duide lijk. „Ik hoop", vertelde hij, „dat we jullie na je trouwen niet kwijt raken. Kruisboogschutters zijn nogal eens op pad. maar op de manier zoals de Gommers het doen is het verant woord". En tegen de bruidjes zei hij gauw: „Geef ze de kans om bezig te blijven in een sport, waarin ze zowat de besten zijn." ZELDZAME KLASSE Hij kan daar vermoedelijk vast op rekenen, want de gezusters Mertens l en de al eerder mevrouw geworden Trees Oostvogels knikten instemmend.i Ook de heer Geerts, secretaris van de bond, zei het zijne. Hij was eveni hartelijk in zijn felicitaties. Hij besloot met het uitreiken van de (zoveelste) medaille, die Frans (van Coba) op concours had gewonnen. Frans, die nog niet zo gek lang schiet, is trou wens toch een kruisboogman van zeld zame klasse, getuige onder meer zijn Nederlandse kampioenstitel. Sjef (van Trees) kan er ook het een en ander van, wat zijn vierde plaats in het Eu ropees kampioenschap bewijst en Ri- nus (van Jeanette) kwam vorig jaar met een begeerde gouden medaille r.aar huis, die hij eveneens tussen de elite van de kruisboogschutters had bevochten. AI (leze prestaties werden in de loop van de dag in het clublokaal van v. Aert en tijdens de maaltijd nog eens opgehaald. Het maakte cr een feest van in zuiver Achtmaalse snit: Want het schieten met de kruisboog is daar zo innig verweven met het leven zelf. dat ze het geen dag kunnen missen. Zelfs op een bruiloftsdag niet. Zeker niet als er zulke goeien trouwen.... Deze foto geeft drie bruids paren te zien. Plus een hele tafel vol bekers. Dat is niet zo onbegrijpelijk als het lijkt. De bruidegoms zijn namelijk de drie gebroeders Gommers uit Achtmaal, de beste kruisboog schutters van Europa. En als men dan tegelijkertijd weet, dat in Achtmaal de kruis boog „de eerste liefde" is, dan is het te begrijpen, dat de bruidsparen trots achter de prijzen gingen staan, die ze in de sport hebben helpen binnen halen. „De eerste liefde" is wat overdreven gezegd. Want dat waren (en blijven) natuurlijk de bruidjes. Van links naar rechts zijn dat Jeanette Mertens met Rinus Gommers, Treesje Oostvogels met Sjef (die vori ge week trouwden) en Coba Mertens met Frans. Met de plechtige onderteke ning van twee lvussisch-Zuidsla- vische verklaringen in de „mar meren zaal" van het Kremlin is woensdag aan het officiële be zoek van maarschalk Tito aan de Sovjet-Unie een einde geko men. De verklaring van de twee rege ringen, werd door president Tito en premier Boelganin ondertekend. De verklaring over de betrekkingen tus sen de twee communistische partijen door Tito en Kroestjev. De conferentie van Genève, aldus de verklaring, heeft het internationale klimaat aanzienlijk verbeterd. Enkele andere belangrijke punten behelzen het volgende: 1. Het ontwapeningsvraagstuk kan spoedig worden opgelost, vooral als men meer streeft naar afzonderlijke akkoorden. 2. Voor het tot stand brengen van een herenigd Duitsland zijn onderhan delingen tussen West- en Oost-Duits- land onontbeerlijk 3- De toenemende economische in tegratie in de wereld is een van de belangrijkste oorzaken van de ver betering van de internationale toe stand. 4. Voor steun aan de minder ont wikkelde landen is een collectieve internationale actie nodig. Natuurlijk wordt ook uitvoerig ge sproken over een nauwer aanhalen van de band tussen Rusland en Zuid- Slavië. Over de samenwerking tussen de communistische partijen van beide landen wordt gezegd, dat zij gebaseerd moet zijn „op het beginsel van de vrijheid tot het zelf nemen van be slissingen, de gelijkgerechtigdheid, de vriendschappelijke kritiek cn op het kameraadschappelijke karakter van Franse troepen zijn ongeveer 40 km ten westen van Oran een nieywe actie begonnen. Eenheden van marine en luchtmacht steunen de troepenmacht, die uit 3000 man bestaat, en mariniers zijn nabij Boe Zadjar geland, om aan de actie deel te nemen. Eenheden van de twaalfde divisie infanterie trachten de grensstreek tus sen Algerië en Marokko te zuiveren. Woensdag zijn in Algiers vijf aan slagen op Europeanen gepleegd, waar bij twee personen gedood en dertien gewond werden. Pineau-Dulles In een communiqué, uitgegeven aan het slot van de besprekingen tussen de Amerikaanse minister van Buitenland se Zaken, Foster Dulles en zijn Franse collega Pineau, zeggen de staatslie den dat binnen de V.N. gestreefd moet worden naar een ontwapeningsak koord. Eechter niet zonder dat ook voor de kwestie van de atoomwapens een. oplossing wordt gevonden. Belangrijke problemen, zoals de Duitse hereniging e.d., aldus het com muniqué, moeten worden aangepakt voordat tot een definitieve ontwape ning kan worden besloten. overleg tij meningsverschillen". Ove rigens moeten „op bepaalde onderde len de standpunten nog nader tot el kaar worden gebracht". Maarschalk Zhoekov, die van Tito een hoge onderscheiding kreeg, zei tijdens de afscheidsplechtigheid: „Wij zullen alles in het werk stellen, om de wereldvrede te verzekeren, doch indien ons een oorlog zou worden op gedrongen, zullen wij, evenals in de tweede wereldoorlog, schouder aan schouder strijden". President Worosjilov is door Tito uitgenodigd voor een bezoek aan Z-uid- Slavië. In haar radio-rede van 1 februari j.l. heeft prinses Beatrix de wens ge uit, na het afleggen van haar eind examen in persoonlijk contact te ko men met het Nederlandse volk. Dit eerste contact zal nu gelegd worden door een bezoek aan de hoofdstad op 30 juni a.s De Koningin en Prins Bernhard hebben destijds reeds het voornemen geuit hun dochter daarbij te vergezellen. De sectie hoofdredacteuren van de federatie van Nederlandse journalis ten heeft in een woensdag te Utrecht gehouden vergadering besloten een protest aan buitenlandse journa listen - organisaties te richten tegen de wijze waarop een aantal buitenlandse bla den in de laatste dagen sensaties heeft gewekt over hef Koninklijk Huis. Vele dezer publicaties waren, naar het eenstemmige oordeel der sectie zozeer in strijd met de hoge opvattingen van journalistieke verant woordelijkheid, die in Nederland gel den, dat een profest noodzakelijk werd geacht. De Vaticaanse „congregatie van de seminaries en universiteiten" heeft bij decreet het onderwijzen en verbrei* den van het „existentialisme" verbo den. Het decreet zegt o.a.: „Een ethisch systeem, beter bekend onder naam van „ethiek der omstandigheden" en strijdig met de traditionele zedenleer, verbreidt zich meer en meer onder de katholieken. Dit nieuwe systeem wil de beginselen van de objectieve ethiek negeren en geeft voor, gelijk en zelfs superieur te zijn aan de objectieve ethiek. De schrijvers die dat systeem aannemen menen dat de laatste norm voor welke handeling dan ook niet is de objectieve orde zoals deze door de natuurwet is aangegeven en welke, uit die wet voortvloeiend, met zekerheid kan worden gekend. Zij menen, in te gendeel, dat die laatste norm zetelt in het oordeel van de geest van elk mens, dank zij welk oordeel de geest weet uit te maken wat in een gegeven geval gedaan moet worden," Dr. William Feinbloom van de Amerikaanse Columbia-universiteit heeft een bril uitgevonden met spie gels in plaats van lenzen. Met dit in strument zullen personen, die niet meer dan twee procent van het nor male gezichtsvermogen bezitten, weer vrij behoorlijk kunnen zien. De wer king berust op meervoudige reflectie van een beeld, waardoor een drievou dige vergroting verkregen wordt met een gezichtsveld van 60 graden. Voor de geheel blinden is deze bril natuur lijk niet bestemd, maar het zal een waardevol hulpmiddel zijn voor de genen die zo weinig kunnen zien dat zij praktisch tot de blinden gerekend moeten worden. Deze categorie maakt ruim de helft uit van de „blinden." Alle 74 inzittenden van een Venezolaanse Superconstellation die woensdagochtend vroeg bij de Amerikaanse kust is veron gelukt, zijn om het leven geko men. Onder de slachtoffers bevinden zich 22 middelbare scholieren uit Venezuela, die particuliere scholen in de V.S. bezochten en nu op weg naar huis waren voor de zomerva kantie. Van de 64 passagiers waren er veertig afkomstig uit Venezuela, twintig uit de V.S., twee uit Spanje, één uit Frankrijk en één uit Zwit serland. De tien leden van de be manning waren Venezolanen, met uitzondering van de Franse stewar dess. Het vliegtuig was in de richting New-York teruggekeerd na reeds 250 mijl afgelegd te hebben. Toen het on geluk gebeurde had het nog slechts tien minuten te vliegen om het vlieg veld Idlewild te bereiken. Wel heeft boer Hopman uit Sloten het proces tegen de gemeente Amster dam verloren en zal hij dus wegens de stadsuitbreiding zijn stuk land en boerderij moeten verlaten. Maar de Hoge Raad heeft hem nog enige hoop gelaten, dat hij tenminste schadever goeding zal ontvangen. De Hoge Raad heeft nl. het vonnis van de rechtbank, waarin was neerge legd, dat Hopman geen recht op scha devergoeding kon doen gelden, ver worpen. Deze kwestie zal dus opnieuw door een rechtbank moeten worden bezien. De piloot meldde om 00.44 plaatse lijke tijd dat hij door motorstoring in moeilijkheden was. Om 01.25 berichtte hij dat hij benzine afwierp, als voor. zorgsmaatregel voor een noodlanding op zee. Om 01.30 waren zijn laatste woorden over de radio: „Benzine in brand geraakt." Een Amerikaans vliegtuig, dat voor hulpverlening was opgestegen, kreeg het vliegtuig in zicht, toen het reeds bezig was benzine uit te werpen. En kele seconden later was de piloot van het- Amerikaanse toestel er getuige van dat de benzine vlam vatte en het verkeersvliegtuig als een laaiende fak kel in zee stortte. Uit welingelichte bron te Washing ton wordt vernomen, dat de V.S. bin. nenkort met Nederland, Zwitserland en Australië drie overeenkomsten voor samenwerking op het gebied van het vreedzaam gebruik der atoom energie zullen tekenen. De overeenkomsten, die een geldig heidsduur van tien jaar zullen hebben, gelijken op het akkoord, dat dinsdag tussen de V.S. en Frankrijk is gete kend, maar zij zijn minder omvattend. Zuidelijke sportgroten hebben de woensdag uitgezocht voor het behalen van betekenisvolle triomfen. In Utrecht haalden de voetballers van NAG in de eerste wedstrijd om de landstitel een 2-3 zege weg bij Elinkwijk. Rapid ontving voor de zelfde inzet het Rotterdamse Sparta. De Limburgers wonnen met 3-1. En dan de wielrenners. Wout Wagtmans reed zich gisteren in de leiderstrui in de Ronde van Zwit serland, nadat hij op prachtige wij ze had slag geleverd op de Simplon. En tenslotte zegevierde Kees van de Zande uit Halsteren In de Olym- pia-tour voor amateurs, die in Am sterdam eindigde. Het fijne van al dit grote nieuws staat op onze sportpagina.

de Stem | 1956 | | pagina 1