„COLETTE" VAN DE HELLING H. Polderman Pastoor A. Schoutens was veertig jaar priester Middelburg heeft badhuis B.B. -ers leverden hevige strijd in Goes bij een Zeeuwse varkenshandelaren in Hulst overleden Amateurs-danstest te Terneuzen Kraagbrug komt aan Provincie Huug van Woerkom gaat vier weken door Italië trekken DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 19 JUNI 1 Voorzitter Col sen (tegen smokkelen) komt voor collega 's op Weinig bloei in handel Zesde K.A.B. bedevaart O. L. Vr. v. d. Polder Hoogwaterstanden Duidelijke verbetering van het peil T: Heel Terhole vierde waardig feest Fraai gebouw aan Zusterstraat n O Geen subsidie voor gegeven bijencursus Walcheren MIDDELBURG Zuid-Heveland GOES ZEEUWSCH- VLAANDEREN TERNEUZEN Burgerlijke stand HULST Gouden bruiloft GUNNAR MINES LTD. WOUWSE JONGEN UITVERKOREN Uitnodiging van de K.N.V.V.L. AGENDA Heden Morg en De afdeling Zeeland van de Nederlandse Bond van Varkenshandelaren hield dit jaar haar algemene vergadering in Hulst, in café „Het Centrum". Er was een heel lange agenda te behandelen die echter vrij vlot afgewerkt werd, dank zij de vlotte werkwijze van voorzitter H. J. Colsen uit Sluiskil. Traditiegetrouw hield hij aar. het begin van de vergadering een toe spraak waarin enkele dingen zonder omwegen werden uiteengezet. Zo wist hij te vertellen dat Zeeland, nog vier niet bij de bond aangesloten var kenshandlaren telt en hij spoorde de leden aan deze vier collega's snel te vangen. Verder gewaagde de heer Colsen van kritiek op sommige aspecten van 't voorzittersbeleid. Daarop wist hij een zeer eenvoudige oplossing: als men het met een bepaalde behande ling niet eens is, welnu, dan be- schouwe men de bedrijver daarvan maar niet als de voorzitter van de bond, maar als particuliere heer Colsen. „Als er in Dendermonde collega's ten onrechte van smokkel verdacht, met de gummistok op ulder donder krijgen, dan ga ik daar op af. En als dat dar. niet als voorzitter mag, dan doe ik dat als Colsen. Er. als er col lega's, na hun straftijd wegens smok kel te hebben uitgezeten, nog uitge wezen worden, dan ga ik in dezelfde particuliere kwaliteit naar de Raam- weg in Den Haag" zo zei hij, er na drukkelijk aan toevoegend dat hij het smokkelen op zichzelf veroordeelt. Hij wees vervolgens op de achter uitgang van de varkenshandel in Zeeland, o.a. veroorzaakt door het sterk teruggelopen particuliere var kens houden. Op zijn voorstel zal men aan de Blgische autoriteiten verzoeken tran- sitoverkeer voor vee toe te staar., in geval de veerdienst een te lange wachttijd zou opleveren. Hij gaf een dergelijk verzoek zeer veel kans op succes. „Met verzegelde wagens na tuurlijk. Zó erg vertrouwen ze ons ook weer niet." GEEN BEST JAAR. Het jaarverslag meldde dat het be reiken van een stabiele markt nog geen feit geworden was en t.o.v. de export raadde men het vormen var. kleine combinaties aan om anderen, vooral noord-Nederlanders, hun voor sprong op dit terrein, ontnemen. Het afgelopen jaar was blijkens 't verslag r.iet best voor de varkenshan- Voor de K.A.B. Bedevaart bestond minder belangstelling dan andere ja ren. hetgeen wel aan de weersom standigheden te wijten zal zijn ge weest. Het slechte weer was dan ook de oorzaak dat de bijeenkomst werd ver legd van Vrouwepolder naar de St Willibrord-kapel te Domburg, waar de aalmoezenier, kapelaan C.Kroon de Mariapredikatie hield, waarin de be tekenis van de herverdeling der bis dommen werd uiteengezet. De bedevaart werd besloten met een plechtig sluitingslof en predika tie door kapelaan W. van Egmond, in de parochiekerk te Middelburg. Voor de provincie Zeeland gelden voor morgen, woensdag 20 juni, de volgende hoogwaterstanden: te Hans- weert om 0.36 en 13.17 uur, te Ter- neuzen om en 12.49 uur en te Vlissingen om 12.21 uur. del. Hij gewaagde met vrij gemengde gevoelens van de P.B.O., in casu het Bedrijfschap voor de veehandel, welk bezorgd geluid later door de algemeen secretaris van de bond, mr. Wilde man, in wat lichter tonen omgezet werd. De iagndfeling Zeeland telt thans ruim 150 leden. BESTUURVERKIEZING. De bestuursleden C. Schrijver, Goes; G. Bossers, St.-Philipsland en A. Z. Meerdink, Zierikzee, werden herkozen en naar het algemene bondscongres te Hillegom werden af gevaardigd de heren D. Geencen, Hulst en (als plaatsvervanger) C. v. Buysse, St.-Jansteer.. Nadat men 't eens was geworden over de wijze waarop men 't afdelings- overlijdensfonds permanent zou ver stevigen, werd besloten de volgende vergadering te Cadzand te houden, ir. vertrouwen op een zonnige zomer 1957. e Het bij de N.V. Terneuzense Scheepsbouw Mij voor rekening van de Zeeuwse Rederij te Breskens ge bouwde 1000 Tdw. metende motor schip Colettewerd te water ge laten. Onze fotograaf maakte van het belangrijke moment deze juiste notitie. Was 68 jaar lid van Schtjldegalm te Hansweert Te Hansweert is in de ouderdom van ruim 81 jaar overleden de heer J. H. Polderman, oud-directeur van de „Scheldegalm". De overledene is 68 jaar lang (tot zijn dood) lid van „Scheldegalm" geweest. Op 14-jarige leeftijd kwam hij als kleine tromslager bij het korps. Spoedig ging hij over naar het blaas instrument, waarna al direct tot uiting kwam, dat hij een grote stuw kracht voor het korps zou worden. De opleiding van jonge muzikanten werd aan hem toevertrouwd en hon derder. leerlingen werden door hem geheel belangeloos opgeleid. In 1921 werd hij benoemd tot direc teur van Scheldegalm. Spoedig bracht hij het korps tot grote bloei en be- I kendheid. Tijdens zijn directeurschap zag hij het korps twee keer in de ere-afde- ling, n.l. eerst als fanfarekorps en la ter als harmonie. In 1949 werd hij met een konink lijke onderscheiding begiftigd. In 1953 legde hij wegens zijn hoge leeftijd de dirigeerstok neer en werd benoemd tot ere-direceur cn advi seur van het. korps. Op muzikaal terrein genoot hij een grote bekendheid in Zeeland en ook daarbuiten. Door zijr. joviaal karakter had hij een grote vriendenkring en bracht hij het culturele leven op het dorp tot grote bloei. Een goed en welbesteed leven heeft hij thans afgesloten. De begrafenis zal woensdagmiddag half 4, met begeleiding van Schelde galm, plaatsvinden te Kruiningen. De Terneuzense dansleraar, Cor Bilderbeek voert al sinds jaren een hardnekkige strijd tegen het slechte dansen. En hij doet dit warempel niet uitsluitend ter wille van den brode. Ieder die een klein beetje ge voel heeft voor stijl en zelf ook wel eens graag danst zal toe moeten geven dat er bij de vele gelegenheden dat er wordt gedanst dit dikwijls enorm slecht wordt gedaan. De heer Bilderbeek zal daarom dubbel blij zijn dat één der juryleden die de amaleursdanstest afnemen tot zijn grote vreugde moest constateren dat het feit sedert het vorige jaar een flink stuk gestegen is. behoorlijk te dansen. De jury, be- st-ande uit de heren Jordans, dansle- ;St r?a" te Bergen op Zoom en de Bra uit Breda kon tot haar genoegen con stateren. dat alle candidaten aan de eisen voldeden. Een zwaardere opga ve hadden zij voor de twee laatste candidaten. die voor zilver en goud dansten. GOUD EN ZILVER Twaalf leerlingen hebben in de bo venzaal aan de Dijkstraat te Terneu zen waar Bilderbeeks „leslokaal" is ondergebracht een proef van be kwaamheid afgelegd voor het bronzen speldje, de eerste waardering die dc r.-k. Bond van dansleraren „San Fi- lippo Neri" uitreikt aan diegenen die kunnen aantonen dat zij in staat zijn De kleine Zeeuwsch-Vlaamse pa rochie Terhole heeft haar herder, pastoor A.Schoutens, b(j gelegenheid van zjjn veertig jarig priesterfeest een grandioze hulde gebracht en, daarbij getoond hoe zij haar pries ters weet te eren en te waarderen. De feestdag in het in vlaggentooi gestoken Terhole begon met een plechtige H.Mis uit dankbaarheid welke in de fraai versierde parochie kerk werd gecelebreerd door de ju bilaris, daarbij geassisteerd door pas toor Wijtvlied als diaken, pastoor v.d. Heijden als sub-diaken, pastoor Dr. v.Beek, presbyter-assistens en pater v.Acker als ceremoniaris. De drie eerstgenoemden zijn' neven van de jubilaris. Eerbetoon werd daarbij ge geven door de diverse jeugdorganisa ties, die de jubilaris en diens familie ook aan de pastorie hadden afge haald. De feestpredicatie werd gehouden door pastoor Wijtvlied.. die de mooie maar vaak ook moeilijke taak van een parochieherder beschreef. DIEP ONTROERDE JUBILARIS In de namiddag celebreerde pas toor Schoutens een plechtig lof, dat door velen bijgewoond werd. Vervolgens vond in de gymnastiek zaal van de r.-k. Lagere school de officiële huldiging plaats. Velen moes ten echter door plaatsgebrek genoe gen nemen met een plaatsje op het schoolplein. O.l.v. mej. Vonck en mej. de Pot ter brachten de schoolkinderen een ware jeugdhulde aan de pastoor. Namens de parochie sprak de voor zitter van het huldigingscomité, Jos Cornelissen daarbij wijzend op het vele werk dat pastoor Schoutens tij dens zijn bijna twintig jarig pasto raat in Terhole verricht heeft. Namens de parochianen bood hjj de jubilaris een drietal kazuifels aan. Burgemeester C. van Hootegem vertolkte de gevoelens van het ge meentebestuur van Hontenisse en bracht de jubilerende priester dank voor de voortreffelijke samenwerking tussen de kerkelijke en burgerlijke overheid en zei dat hij in pastoor Schoutens steeds een ijverige pleiter gevonden had voor de belangen van dat deel der gemeente dat onder zijn parochie ressorteert. Door de officiële opening van het permanente badhuis aan de Zuster straat is 'n periode van 10 jaar afgeslo ten, waarin de badende Middelburger zich tevreden moest stellen met een nood-badhuis Hoewel dit laatste, houten gebouw aan de zgn. „Groene Ring", slechts voor een tijdvak van vijf jaar werd opgetrokken, heeft het dus gedurende en dubbel aantal jaren dienst moeten doen. De inrichting van het nieuwe badhuis moge een pleister zijn op de gelukkige niet ernstige wonde. Via 'n portaal betreedt men 'n ruim wachtvertrek, dat 's uitgerust met 'n royale bank. Daarna komt men in een zeer ruime hal, waarop alle ver trekken voor de baders uitmonden: 16 douchecellen en twee, iets grotere ruimten met een kuipbad. De douche cellen zijn ruimer dan ir. het noodge bouw; de inrichting is zeer functio neel, de frisse kleuren en moderne verlichting geven het geheel iets fleu rigs. LUCHTCIRCULATIE. Op koude dagen zal het mogelijk zijn warme lucht door de diverse cellen te laten circuleren; hiertoe is een aan- en afzuiginstallatie in de technische uitrusting van het gebouw opgenomen. In tegenwoordigheid van genodig den en autoriteiten werd dit badhuis officieel in gebruik genomen. Nadat de echtgenoot van de exploitante, de heer W. Kroon het woord had ge voerd, sprak de wethouder van open bare werken, de heer L. J. van 't Westende. Deze belichtte verschillende facet ten van de wederopbouw in Middel burg, die na de verwoestingen in 1940 en in 1944 krachtig ter hand moest worden genomen. Hij schetste de noodzakelijkheid van deze aanwinst voor de gemeente Middelburg, mede in noodzakelijkheid van deze aan winst voor de gemeente Middelburg, mede in verband met de volksge zondheid. Tenslotte complimenteerde hij de exploitante en haar staf met het nieuwe gebouw, dat de heer Van 't Westende fraai en functioneel zeer passend in het Middelburgse patroon noemde. In de wachtruimte zal t.z.t. nog een gedenktegel worden aangebracht, een geschenk van de heer Kroon. Het was tenslotte de diep ontroer de jubilaris die zich als laatste spre ker tot de samengestroomde parochi anen wendde. „Ik wist dat ge iets wilde doen om mijn priesterjubileum te vieren, maar dat ge zo ontzettend veel zou doen. dat had ik nimmer durven dro men" aldus de pastoor. Hij kon geen woorden vinden om zijn dank ten volle uit te drukken. De daarop volgende receptie werd door de parochianen en ook velen van buiten de parochie benut om de jubilaris de hand te drukken. Fanfare „Excelsior" bracht een klinkende serenade. Rest ons nog te vermelden dat di verse autoriteiten en organisaties aanwezig waren o.a. Deken Staal van Stoppeldijk, pastoors en kapelaans uit omliggende parochies. Burgemeester van Hootegem uit Hontenisse, diens echtgenote, de gem. secretaris en de beide wethouders, de burgemeester van Koewacht, deputaties van N.C.B. en r.-k. Smedenpatroonsbond enz. Pastoor Schoutens en zijn familie hebben het verdere gedeelte van de dag in intieme kring doorgebracht. De bevolking van Terholde deed het 'met volksspelen voor de jeugd en een dansje voor de volwassenen. De assistente van de heer Bilder beek, mejuffrouw T. v. Tiel uit Ter- neuzen. legde tezamen met haar dans leraar de proef af voor het zilveren speldje. Vanzelfsprekend gaf dit een groot verschil met de kandidaten voor het bronzen speldje, die nog niet zo lang de danskunst beoefenen. Juf frouw v. Tiel, de tweede kandidate in Zeeuwsch-Vlaanderen voor dit insigne slaagde met de hoogste lof cn be haalde hierbij niet minder dan 82 punten. Mejuffrouw T. Verwilghen, die vorig jaar het zilver bemachtigde is het eerste „gouden danseresje" in Zeeuwsch-Vlaanderen. Zij behaalde deze uitslag met eveneens de heer Bilderbeek als partner, met lof en 75 punten. UITSLAG De kandidaten, die het bronzen speldje verwierven, waren de dames T. Walrave, Goes, 53 pnt (met lof), M. Matthijssen Goes 48 pnt, M. Wijne Westdorpe 45 pnt, R. Verwilghen Ter- neuzen 54 pnt (met lof), M. Emma- neel Terneuzen 52 pnt, C. van Hecke Terneuzen 58 pnt (met lof) en M. Kesbeke Axel, 50 pnt. De heren Hermans te Kloosterzan- de 50 pnt, Peeters Kwadendamme 48 pnt en M. Borghout Goes 47 punten. De heer Jordans feliciteerde de ge slaagden en wenste eveneens de heer Bilderbeek geluk met het behaalde resultaat daarbij constaterend dat het danspeil in Zeeuwsch-Vlaanderen met sprongen omhoog gaat. De heer Jordans spoorde de ge slaagden aan in alle omstandigheden door waardige omgangsvormen het insigne steeds met ere te dragen en zich ook en vooral bij het dansen te gedragen zoals het katholieke jon gens en meisjes betaamt. Rond driehonderd B.B.-ers uit alle delen van Zeeland hebben een en thousiaste en verbeten strijd geleverd in de Goese dreven om de hoogste provinciale eer. De oude bouwval naast de brand weerkazerne (beter bekend als „Hui ze Doorsnee") was het ideale doelwit van de blokploegen. Hier was een bom gevallen en op de bovenverdie ping brandde het lustig. In het „Schuttershof" kermden de gewonden, waarop de M.G.T.'s wer den losgelaten. Hier was tenslotte Tholen de zegevierende eerste. De opruimings. en reddingsteams opereerden op het gemeentelijke ter rein van de Westhavendijk. Gewon den zweefden weldra langs vernuftig geconstrueerde touwladders vanuit hoge ramen naar de begane grond. De mensen van Zierikzee sleepten Gedeputeerde Staten stellen voor, afwijzend te beschikken op het ver zoek van de r.-k. Bijenhoudersbond van de Noordbrabantse Christelijke Boerenbond te Tilburg om een finan ciële bijdrage uit de provinciale kas van f 57,- voor verhoging van het salaris van de leerkracht, die in het seizoen 1954-1955 in Aardenburg een cursus in bijenteelt heeft gegeven. Bijdrage voor aanleg van industrie-terreinen Gedeputeerde Staten stellen voor om hun besluit inzake het verlenen van subsidie in de onrendabele kos ten van aangelegde industrieterrei nen, in te trekken. Voorts stellen zij voor om in daar toe leidende gevallen aan gemeenten subsidie te verlenen in de kosten van aanleg van industrieterreinen en wel ten hoogste tot de helft van het ver schil tussen de kostprijs per m2. na dat daarop de rijksbijdrage in 'min dering is gebracht en de verkoop prijs per m2. waarbij als kostprijs wordt beschouwd de prijs, welke tèn grondslag ligt aan de rijksbijdrage. hier de overwinningstrofee in de wacht. 's Avonds reikte de Commissaris der Koningin de prijzen uit in het „Schut tershof." Hij dankte de organisator van deze dag, de heer H. B Pilaar (KHBB van Z6) en de administra teur. de heer Johannese, die beiden handen vol werk hebben verzet. De uitslag: Blok-ploegen: 1 Serooskerke (W) 702 1/2 p.. 2 Terneuzen 680, 3 Middel burg (641), 4 Vlissingen (610). Opruimings- en reddingsdienstploe- gen: 1 Zierikzee 126 3/4, 2 Goes 122 3/4 3 Kring Walcheren 120, 4 Terneuzen 118 1/2, 5 kr. o-Z-Vlaanderen 114. 6 Vlissingen 106 1/4, 7 kr. w-Z-Vlaande- ren 102 3/4. M.G.T.s: 1 Tholen 91, 2 Vlissingen 90, 3 Axel 87, 4 Terneuzen I 87. Gedeputeerde Staten stellen voor, de z.g. Kraagbrug gelegen in de weg St.Annapolder-Zaamslag in eigendom beheer en onderhoud van het Rijk over te nemen. Dit alles zonder eni ge geldelijke verrekening, de ver nieuwing van de brug in de toekomst inbegrepen. RAADSVERGADERING Dinsdag 26 juni komt de raad der gemeente om 2 uur bijeen. De agen da vermeldt o.m. de benoeming van een bestuurslid van de Concert- en Gehoorzaal en van een delegatie leidsters cn hoofdieidsters bij de openbare kleuterscholen Bovendien onttrekking aan de openbare dienst en verkoop van grond aan dc Zus terstraat; verhoging van het bouw- voorschot voor' woningstichting „Volksbelang" ten behoeve van de bouw van 19 arbeiderswoningen cn de subsidiëring der Benelux-ronde voor 1956. HUURPRIJS ARBEIDERS WONINGEN VERHOOGD B. en W. stellen de raad voor aan de woningstichting „Volksbelang" toe te staan de huurprijs van de 19 te bouwen arbeiderswoningen tc mogen verhogen met een gezamenlijk be drag van f. 17.000. B. en W. achten deze verhoging, in verband met het stijgen van de materiaalpiijzen, nood zakelijk. (Advertentie) GEMEENTE GOES. Verkeersregeling tijdens de paardenkeuringen op 27 juni '56. Burgemeester en Wethouders van Goes maken bekend dat op woens dag 27 juni a.s., in verband met de te houden paardenkeuringen: a. het verboden is te parkeren tus sen des morgens 6 uur en nam. 17 uur op de Grote Markt en de Sin gelstraat. b. alle verkeer met elk soort auto's rij- en andere voertuigen tussen 's morgens 8 uur en nam. 17 uur ver boden is langs de Oost-, Zuid- en Westzijde van de Grote Markt, de Korte Kerkstraat, de Singelstraat en de Schoolstraat en c. het verkeer met rij_ en voertuigen langs de Noordzijde van de Grote Markt en andere dan de onder b. genoemde omliggende straten van de Grote Markt, slechts mag plaats vinden volgens ter plaatse te geven aanwijzigingen van de gemeente politie. Goes, 19 juni 1956. Burgemeester en Wethouders van Goes, W. C. TEN KATE, Rurgemeester M. J. TAILLIE, Secretaris. 1 rinkenssand ONFORTUINLIJKE MONTEUR Tijdens werkzaamheden aan een personenauto gleed de heer P. Pol derdijk, terwijl hij gebukt stond over het inwendige van de motor uit en viel mat zijn linkerhand in de draaiende propeller. De verwondin gen, welke hij aan die hand opliep, waren vrij ernstig. Dr. v. Maanen verleende de onfortuinlijke monteur eerste hulp. Benoemd De heer J M.Verschie- re. hulpbesteiler in tijdelijke dienst bij de P.T.T. te Heinkenszand, werd benoemd tot besteller in vaste dienst, te Go.es. 4i -n Kloetirtge GROENE KRUIS HIELD JAARVERGADERING Tijdens de jaarvergadering van de vereniging „Het groene kruis" kon de secretaris J.Verburg mededelen, dat het ledental in het afgelopen jaar met 11 steeg en op 1 januari 491 be droeg. In de vacature in het bestuur ont staan door vertrek van de heer K.L. Kramer werd voorzien door de heer J. de Gelleke. Als leden van de fi nanciële commissie werden benoemd de heren J.Leys en P.G. v.d. Bosse. Tenslotte gaf de wijkverpleegster zuster M.Bossert een verslag over haar werkzaamheden in het vorig jaar. In Kloetinge alleen legde zij reeds 3070 bezoeken af zowel voor verpleging als zuigelingenzorg. GEDENKSTEEN VAN BUYS-BALLOT VERPLAATST Het monument met de gedenkplaat van de natuurkundige Chr.Buys-Bal- lot, dat bij de oprichting geplaatst werd in de tuin van de Ned.Herv. Kerk is vorige week verwijderd. De gedenkplaat heeft nu een plaats gekregen in de gevel van het woon huis van de heer J.Q.C. Lenshoek. Zoals bekend is Buys-Ballot in deze woning geboren. Rilland HET JAARLIJKSE EVENEMENT De paters kapucijnen, geassisteerd door de dames van de missie-naai- kring en andere helpers, zijn weer druk in de weer om het jaarlijkse evenement der kleine parochie, waar in trouwens het hele dorp deelt, voor te bereiden. Dit evenement is dan de grote bazar, annex fancy fair en ten toonstelling in het St. Jozefgebouw, waaraan ook de loterij is verbonden. De bazar wordt geopend op a.s. za terdag; voortgezetop donderdag 28 juni en gesloten op zaterdag 30 juni. IJzendijke PLAATSELIJKE FILM De serie films, welke een filmonder neming in verschillende plaatsen ver vaardigt, zal worden uitgebreid met een rolprent over IJzendijke. Dit ge beurt met medewerking van het paro chieel Sociaal-Charitatief Centrum. Het wordt geen documentaire maar een film die op pretentieloze wijze een beeld verschaft van het verenigings leven in onze plaats en haar bevol king. Als de film gereed is, zullen vele IJzendijkenaren er ongetwijfeld genoegen aan beleven. Geboren: Olga d.v. David van Driel ~Le Mat; (wonende te Axel), Evely- r.e dv Désii'é VromanCharlier (wo nende te Axel; Robertus zv Aloui- sius van AvermaeteVergauwen; Pieter zv Dingenus Gorsel—Meijer; Jacobus zv Franciscus BegijnRoe- gies; Krina dv Augustus Aerens Hameliuk; Tanneke dv Jacobus Du- rinkFaas (wonende te Zaamslag) Antoon zv Christiaan BreenToorn- stra; Adriaan zv Marinus Nieuwdorp van Damme. Huwelijksaangiften: Alphonsus van Leemput 23 jaar te Vogelwaarde en Tilly van Leemput 25 jaar. Pieter Cornells van Doeselaar 23 jaar en Ca- tharina Moes 23 jaar. Gehuwd: Simon Blok 38 jaar en Amelia Baart 38 jaar. te Axel; Johan de Jonge, 28 jaar te Arnhem en Pie- ternella Hamelink 22 jaar. Overleden: Thomas Adelin 9 mnd., zv Arthur Ysebaertde Kesel; Maria Verdunnen 67 jaar, echt. van Petrus Neve; Cornells Ribbens 92 jaar geh. gew. met Teuntje Los; Abraham Op peneer 75 jaar te Axel; geh. gew. met Sara van der Hooft; Petrus Gelder land, 80 jaar, echtg. van Prudentia de Rooij; Christiaan Dieleman, 84 jaar geh. gew. met Adriana Herrebo.ut, Zuiddorpe PREMIEKEURING FOKVEE. Niettegenstaande het gure weer, was toch een behoorlijk aantal die ren aan de lijn verschenen en trok de jaarlijkse premiekeuring aardig wat belangstelling. De keuring geschiedde op twee plaatsen; onder de linden en op het pleintje aan de smidse van Al. Wael- put. De uitslag was als volgt Stieren 2 jaar oud: le prijs eigendom Renè d'Hert le prijs eigendom Renè de Munck Koeien: le Kallskoeien: le prijs Mol II van Frans Coppie- ters. 4e kalsfkoeien. le priijs Mol I van Frans Coppie- ters Oudere koeien: le prijs Martha van Frans Coppie- ters GESLAAGD. Te Oudenbosch slaagde voor het examen onderwijzeres mej. T. Naes. St.-Jansteen EERSTE PRIJS Bij de brandweerwedstrijden, die te Hulst gehouden werden, heelt on ze brandweer de eerste prijs in de wacht gesleept. Voor deze prestatie mochten zij de gouden medaille in ontvangst nemen. Clinge De echtelieden Karei Geubbels en Marie Cock mochten de gelukkige dag herdenken, dat zij voor vijftig jaar in de echt werden verbonden. Als landbouwersknecht ging Karei Geubbels geregeld bij de boeren wer ken, doch daarnaast onderhield hij thuis ook nog een paar stukken grond zodat hij de handen vol had. Zijn vrouw was hem hierbij behulpzaam. 's Morgens was er een H.Mis uit dankbaarheid, waarna de feest- telijkheden in de huiselijke kring werden voortgezet. De kinderen en de kleinkinderen met de naaste fa milieleden maakten er een gezellige dag van. Graauw GESLAAGD De dames J.Volle man en M.Brackè, beiden leerlingen van het pensionaat te Hulst, slaag den voor het examen machineschrij- ven. Koewacht GESLAAGD Aan de kweek school „Le sacrè coeur" te Ouden bosch slaagde onze dorpsgenote mej. Mariëtte Suij voor het examen onder wijzeres. Lamswaarde SLACHTOFFERS BEGRAVEN Onder grote belangstelling zijn de slachtoffers van het vreselijk auto ongeval te Dorst, het echtpaar Blom- maert- v.d. Kinderen naar hun laats te rustplaats gebracht. Na de plech tige uitvaartdienst in de parochiekerk die door velen werd bijgewoond, vond de teraardebestelling op het r.k. Kerk hof plaats. De oudste zoon van 't echtpaar, de heer J.Blommaert, die ernstig gewond is, verblijft in het St.Ignatiuszieken- huis te Breda. Zijn toestand baart op het moment -nog zorgen. Heikant UITVOERING FANFARE Op 25 juni a.s. zal onze plaatse lijke fanfare „de r.-k. muziekvereni ging Heikant" een uitvoering geven in de brouwerij ..De Haecht". Aan dit uitstapje wordt behalve door de muzikanten ook deelgenomen door de donateurs en ereleden. Vogelwaarde LOFFELIJK GETUIGSCHRIFT VOOR MOEDIG GEDRAG. Op 21 augustus van het vorig jaar deed zich bij het zwemmen in de Schelde in de nabijheid van de Helle gatpolder bijna een geval van ver drinking voor. In eerste instantie was het mej. Ria de Waal uit Bosch- kapelle, die hulp bood aan een in gevaar verkerend meisje. Toen ook zij bij haar reddingspogingen in ern stige moeilijkheden geraakte, was 't de heer A.Thomaes uit Terneuzen, die met gevaar voor eigen leven de beide drenkelingen aan de kant bracht. Zowel mej. de Waal als de heer Thomaes ontvingen thans uit handen van de burgemeester van Vo gelwaarde een loffelijk getuigschrift wegens moedige redding van het Carnegie Heldenfonds. Stoppeldijk Geslaagd Te Hulst slaagden voor het praktijkdiploma typen de dames Tilly de Beule. Wies Jonkheijm en Netty van Overmeeren, alhier. IJzendijke JONGE EENDJES. De grote familie eenden en zwa nen, die in de „Veste" huist, is uit gebreid met acht jonge eendjes. Het is aardig te zien hoe de trotse moe der met haar kleintjes over de Veste dobbert. Om haar kindertjes vroeg wereldwijs te maken maakt ze ook reeds uitstapjes met hen tot verdriet van de gemeente-werkman, die nu eens hier en dan weer daar het klei ne grut moet gaan ophaien. Tot in de Oranjestraat was het troepje op een morgen gewandeld. VERKEERSEXAMEN. Voor de tweede keer dit jaar is op perwachtmeester Vennix begonnen met een verkeerscursus. Voor de cursus die in de r.-k. jongensschool gegeven wordt zijn er evenals de eer ste keer weer een 15-tal deelnemers. BOTSING. Op de gevaarlijke hoek Brakken- straat-Minnepoortstraat kwam een Minor, bestuurd door mevrouw R„ uit Draaibrug in botsing met een vracht wagen van de boterfabriek „Eensge zindheid" van IJzendijke. Gelukkig deden er zich geen persoonlijke onge lukken voor. Wel was de Minor, die uit de Brakkenstraat kwam, aan de linker voorkant zodanig gehavend dat hij moest worden weggesleept. De rijkspolitie was spoedig ter plaatse. Uranium at» grondstof voor de verkrijging von atoom energie heeft onschatbore mogelijkheden. Eerste introductie te Amsterdam von een uranium mijnbouwmoatsehappij Een der meeitbeloveiMle Canadese uranium mijnbouw maatschoppijen. Introductie van certificaten van aandelen Gunnar Miner Ltd ter beurze van Amsterdam op woensdag 20 juni 1956. 722.- Koers 19.- C. IIND 8. ZOON Huug van Woerkom, een zoon van een architect uit Wouw en leerling van het Sint Norbertuslyceum te Roosendaal, mag door bemiddeling van de Koninklijke Nederlandse Ver eniging Voor Luchtvaart en op kos ten van de regering gedurende een maand naar Italië om een studiereis te maken langs de vliegvelden en autofabrieken van dat land. Hij gaat er samen heen met Jo Hermans uit Kerkrade, eveneens een scholier, die bijzondere interesse aan de dag legt voor |Iles wat met techniek heeft te maken. Huug van Woerkom maakte deel uit van een gezelschap van ruim tweehonderd jongens, die. door een commissie van de KNWL aan de tand werden gevoeld voor wat hun kennis van de techniek betreft en hun algemene ontwikkeling. De zeven tienjarige Wouwenaar had maar net de leeftijd om voor een oproep in aanmerking te komen. Hij moest en kele malen in Den Haag verschijnen en proeven van bekwaamheid afleg gen. Omdat hij gedurende enkele mi nuten een causerie hield over Italië besloot men hem uit te zenden naar dat land. Huug van Woerkom heeft al wat vliegervaring. Evenals zijn va der begeeft hij zich bijna elke zondag naar Woensdrecht om zweeftochten te maken. Huug is een liefhebber van zweefvliegen. Hij heeft er alles bij elkaar al vier uur in de lucht en in een zweefvliegtuig opzitten. Dat is voor een jongen van zijn leeftijd niet gering. Enkele dagen geleden maakte Huug zijn eerste solovlucht in een zweefvliegtuig, een Granaubaby. Hij bleef, doordat er nogal wat termiek was elf minuten in de lucht. In totaal maakte hij reeds meer dan veertig vluchten. Wijdt zijn vader hem in in de vliegsport, de jongen krijgt boven dien lessen van de heer Bruijs van de „West-Brabantse Aeroelub", die reeds meer jongeren opleidde. Op 20 juli vertrekt Huug met een vliegtuig van de Nato naar Italië om eerst 15 augustus naar Nederland te rug te keren. Italië is niet nieuw meer voor hem, want het is reeds voor de vierde maal, dat hij het gaat bezoeken. Met meer plezier is hij er echter nooit heen gereisd, want nu kan hij zijn technisch hart ophalen 1 HUUG VAN WOERKOM ....vliegtuigen.... HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Vrou wen en soldaten. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Het huwelijksfeest van Grace Kelly en Prins Rainier. TERNEUZEN Luxor 8 uur: De regen kwam. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 8 uur: De lustige weduwe. OOSTBURG Ledel-theater 8 uur: The Benny Goodman Story. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Het huwelijksfeest van Grace Kelly en Prins Rainier. TERNEUZEN Luxor 8 uur: De regen kwam. ANTWERPEN Rubensliuis: Tekeningen van Rubens.

de Stem | 1956 | | pagina 2