K.V.P. houdt zelfde zeteltai in de Eerste Kamer ADENAUER SPRAK MET „IKE" AAN ZIEKBED Trein ontspoorde bij Reims - elf doden Niet ontevreden, maar hard werken blijft het parool Drees weer formateur? Piloot sleepte zich drie weken door oerwoud voort Restzetel naar P.v.d.A. ten koste van de CRN. DE DOODOP DE WEG Diefstal van juwelen snel opgelost AARDBEVING VERANDERDE LANDSCHAP K.L.M.-vliegtuig opgehouden „Wederopbouw indrukwekkend* Minimumprijs vervallen DAGBLAD VOOR PROVINCIALE STATEN KOZEN SENATOREN Prof. dr. Jos. Gielen Aanhoudend koel Dc nieuwe samenstelling Hoogtepunt van mijn bezoek ALS NEDERLAND MAAR AARDIG WAS Zwarte Ruiter" stond terecht In Afghanistan: ..Pas op voor de bom Truman in Den Haas: EINDE VAN EEN TIJDPERKNieuwe kabinet HONGERIG EN ZWAAR GEWOND MACKIEWICZ IN POLEN TERUG Borrel en „maatjes CPN: 4 ZETELS Meer dan 100 gewonden Vijf K. VP.-meningen over de uitslag: Plan van Prins Bernhardfonds Ziekenauto reed een huis binnen 96e JAARGANG No. 22175 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Relgerstraat 16. Tel.: Utrectie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofa- redacteur: J. J. ti A Bruna. Redactieraad. J. M. A C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem Mr. Dr. A J. J. M. Mes, Mr H. M L. de Rechter, L. J. v. t Westende, P. V M Ver- cauteren Abonn.pnjs bij vooruitbel t 5.85 p. kwartaal, p. post 1 6.55, p. week (uitsl bij niet postbestell.) t ü.45 Incasso wordt berekend Losse numm 13 ct Postrek 378841 Voor God, Koningin en Vaderland VRIJDAG 15 JUNI 1956 Advertentieprijs voor de gehele oplage t 0.33 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.83 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend ln de Zeeuwse editie t 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen a1 te geven, worden vernietigd. rsureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES. Westsingel 98, Telefoon 2236 Bureau vooi Zeeuwsch vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefooi 102 (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 OOSTBURG. Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) Dr. Josephus Johannes Gielen, die nu zitting krijgt in de Senaat, is in 1898 in Rucphen (N.B.) gebo ren. Hij studeerde te Tilburg aan de r.-k. Leergangen en vervolgens aan de universiteit te Gent Ger maanse philologie, waarin hij in 1931 promoveerde op een dissertatie „De wandelende Jood in volks kunde en letterkunde". Hij werd toen aanvankelijk onderwijzer en leraar M.O. Later directeur der r.k. Handelsschool te Hulst (Z.). Ver volgens was hij inspecteur van het lager onderwijs in Roosendaal en na de bevrijding hoofdinspecteur te Nijmegen. Bij het optreden van het kabinet Beel in 1946 werd hem de portefeuille van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen toegewezen, ln 1948 trad hij af als minister. In 1948 werd hij hoogleraar in de fa culteit der letteren en wijsbegeerte aan de r.k. Universiteit te Nijmegen. Prof. Gielen is Ridder in de Órde van de Nederlandse Leeuw. DE STAKENDE bouwvakarbeiders in Rotterdam gaan nog niet aan het werk. Dit is gisteren besloten, on danks een voorstel van de contact commissie om het werk te hervatten. WESTERSE cineasten gaan volgende week een film over de# Sovjet-Unie maken. De autoriteiten hebben hen toestemming gegeven te filmen „waar en wat zij willen". GENERAAL TANCO, een der leiders van de mislukte opstand in Argenti nië, is donderdag in Montevideo, de hoofdstad van Uruguay, aangekomen. DOOR DE staartschroef van een he licopter is gisteren op het Parijse vliegveld Le Bourget een mecanicien op slag gedood. De man werd letter lijk onthoofd. ONDER de Maas in Rotterdam komt een tramtunnel. Dit heeft de ge meenteraad van de Maasstad be sloten. In het voorjaar van 1957 wil men met het werk beginnen. OOK DE djongos van de „Oranje" lieten gisteren verstek gaan. Even als de ..Sibajak" moest het schip zon der Indonesisch personeel uitvaren. Men heeft nu enkele werkstudenten ingeschakeld. ENKELE Zwitsers zouden een procé dé hebben uitgevonden voor televisie in relief. Op 2 juli willen ze daar mee een demonstratie geven. VOOR DE Amerikaanse kust is een sleepboot in een tropische storm ver gaan. Drie leden van de bemanning worden nog vermist. HET vooronderzoek tegen Otto John, die indertijd naar het Oosten uitweek en daarna naar west-DuitsIand terug keerde, is nu gesloten. Er moet nu worden besloten, of tegen John een gerechtelijke vervolging wordt inge steld. IN DE zestiende trekking van de vier de klasse der 531ste staatsloterij is 'n prijs van 50.000 gevallen op lot nr. 15.895. OPNIEUW heeft de Andes-expeditie, waarvan dr. C. G. Egeler en dr. de Booy, beiden uit Amsterdam, deel uitmaken, een totnutoe onbestegen top beklommen, namelijk de 5700 meter hoge Soray. ^"F„,Indi8<he nationalisten zouden M»e-HaE aeen aanslaK hebben ge- pieegd op de gouverneur-generaal van n'2 Portugese enclave in India. e erneur werd door machinege weervuur gewond. Weersverwachting van het K.N. J t M.I. tot vrijdagavond, opgemaakt t donderdagavond 23.15 uur: Wisse- t i lende be\volkin,g en enkele ver- i J spreid optredende buien. Zwakke J i tot matige wind. overwegend tus- t i sen west en noord. Aanhoudend i t koel. t J Verwachting van het Belgisch J weerkundig instituut: Lichte tot t matige wind uit richtingen van t t west tot noord. Licht bewolkt met 5 opklaringen en hier en daar nog J J neerslag. J t Vandaag: zon onder 21.04 uur. t i maan op 12.52 uur. Morgen: zon, J op 4.21 uur, maan onder 0.35 uur. Blijkens de uitslag van gisteren gehouden verkiezingen voor de leden der Eerste Kamer zullen in dit college niet terugkeren ir. II. J. M. Verhey (KVP), prof. dr. F. C. Gerretson (C.H.), prof. dr. J. de Zwaan (CH) en de heer C. Geugjes (CPN). Als nieuwe leden zullen hun intrede doen prof. dr. J. J. Gielen (KVP), mr. W. F. Lichtenauer (CH), J. W. van Hulst (CH) en G. van Halle (Arb.). Door het niet verbonden zijn van de P.v.d.A.-lijstcn in de provincie Zuid-Holland krijgt de partij van de arbeid er een restzetel bij ten koste van de CPN. Dit is de enige wijziging die zich in de partij-gew ijze ver deling van het zeteltal heeft voorgedaan. Verwondering hoeft dit niet te wekken, waar ook de samenstelling van de Provinciale Staten ongewij zigd is gebleven. Als de Kamer wordt uitgebreid tot 75 leden, zullen er nieuwe verkiezingen moeten worden gehouden, anders dan met de Tweede Kamer, die automatisch wordt „aangevuld". De samenstelling van de Senaat is nu als volgt: KVP (17): F. G. C. J. M. Teulings, Vught; J. A. Middelhuis, Utrecht; H. M. van Lieshout, Eindhoven; J. J. Gielen, Nijmegen; H. J. J. Velthoven, Den Bosch; L. de Gou, Steenbergen; C. G. A. Mertens, Venlo; J. H. J. Mae- nen,Heerlen; L. F. H. Regout, Meers- sen; H. C. Nijkamp, Enschede; L. J. C. Beaufort, Nijmegen; E. M. J. A. Sassen, Vught; G. C. J. D. Kropman, Amsterdam; P. J. Witteman, Over- veen; J. H. M. Derksen, Amsterdam; E. H. A. Kraayvanger, Rotterdam; A. L. H. Roebroek, Den Haag. Partij van de Arbeid (15): J. J. Kramer, Brunssum; G. J. P. Cammel- beeck. Eindhoven; J. A. Jonkman, Den Haag; H. Oosterhuis, Amster dam; F. Wibaut, Amsterdam; mevr. H. Verwey-Jonker, Eindhoven; W. Schermerhorn, Delft; mcj. M. Tjecnk Willink, Den Haag; D. de Loor, Delft; J B. Broeksz, Hilversum; J. L. Hoog land, St.-Anna-parochie; H. J. de Dreu, Assen; J. in 't Veld, Den Haag; P. J. Kapteijn. Bloemendaal; G, van Hall, Amsterdam. A.R. (7): I. A. Diepenhorst. Am sterdam; W. Rip, Bennekom; J. Tjal- ma, Hoogeveen; H. Algra, Leeuwar- President Eisenhower heeft de West-Duitse bondskanselier dr. Adenauer donderdag in zijn kamer in het Walter Reed-zie- kenhuis te Washington ontvan gen. Er is gedurende het onderhoud, dat tien minuten heeft geduurd, gespro ken over het vraagstuk der Duitse hereniging en de Amerikaans-West- duitse vriendschap. Minister Foster Dulles was mede aanwezig. Adenauer noemde Eisenho wers spoedige herstel ,,een wonder". Voor zijn vertrek per vliegtuig naar New-York verklaarde Adenauer tegen over verslaggevers ,,zeer voldaan" te zijn over zijn besprekingen met de president, die hij ,,het hoogtepunt van mijn bezoek" noemde. ïn een communiqué is verklaard, dat de hereniging van Duitsland een belangrijk doel van het westen blijft. Op de Sovjet-Unie wordt een beroep SWALMEN: Op de Rijksweg Roermond - Venlo is gisteren de 28-jarige wegenwachter A. van de Kerkhof dodelijk verongelukt. Een vrachtauto, waarvan de remmen weigerden, duwde een personen auto tegen de motor van de we genwachter aan, waardoor deze naar de linkerweghelft werd ge drukt en vervolgens door de vrachtauto werd overreden. :APELLE a.d. IJSSEL: De 85-ja- rige H. Otterspeer werd door een vrachtauto gegrepen. Hij was vrij wel op slag dood. gedaan, aan de „wrede en onnatuur lijke verdeling" van Duitsland een einde te maken. Enkele Duitse bladen hebben nogal wrang op het communiqué gereageerd omdat er ten aanzien van Duitslands hereniging geen nieuw initiatief is genomen. „Indien de Nederlandse regering het middel zou vinden tot regeling van de kwestie Nieuw Guinea, zou den de Nederlanders en Indonesiërs zeer goede vrienden kunnen zijn". Dit zei president Soekarno tijdens een bezoek aan Pompei'. De minister van Buitenlandse Zaken Ruslan Ab- dulgani, zei daarop: „U kunt zelfs zeggen, dat, indien Nederland deze kwestie geregeld zal hebben, presi dent Soekarno zich gaarne direct naar Den Haag zal begeven voor een bezoek aan de Koningin en aan het land". Uit de kamer van, een Engels toe ristenechtpaar dat in een hotel in de Nieuwe Doelenstraat in Amsterdam logeert, was dinsdagavond j.l. een tas met sieraden ter waarde van 15 a 20.000 gld. gestolen. Het echtpaar had de diefstal ontdekt toen het na het diner op de kamer terugkeerde. De gestolen sieraden werden na en kele uren bijna allemaal teruggevon den. Op het dak van het hotel was de tas verstopt met verscheidene der juwelen en ook op enkele kleine plat te daken werden verstopte sieraden gevonden. Hiermede is het vermoeden van de politie, dat de dief tot het hotelpersoneel moest behoren, beves tigd. De recherche heeft nog niet kunnen vaststellen wie de dader is. tt In het gerechtsgebouw in Den Bosch begon donderdagochtend de behan deling van de rechtszaak tegen H. G. uit Mierlo-Hout, die in het Bra bantse land berucht werd onder de naam „de zwarte ruiter". De foto toont de rij belangstellenden voor het gerechtsgebouw. Voor het ver slag zie elders in ons blad. den- H J. Hellema. Amsterdam; A. Anema, Haarlem; J. Schipper, Utrecht. CH (61: H. Reijers, Kamerik: G. Kolff. Geldermalsen, G. Vixseboxse, Holten; R, Pollema. Leeuwarden; W. F. Lichtenauer. Rotterdam; J. W. van Hulst. Amsterdam. V.V.D. (4): H. D. Louwes, Zuid- horn; R. H. de Vos van Steenwijk. De Wijk; W. C. Wendelaar. Den Haag; A. N. Molenaar, Wassenaar. C.P.N. (1): J. Brandenburg. Am sterdam. Naar het radiostation van Kaboel, de hoofdstad van Afghanistan eerst nu heeft gemeld, worden door de aardbeving die het gebied van Kaboel Camian en de berg Sjikari zondag heeft geteisterd, zeshonderd mensen vermist. Men neemt aan, dat een groot aan tal van hen om het leven is gekomen. Duizenden mensen zijn gewond. Er is grote schade aangericht. In het gebied van Kaboel zijn dui zenden huizen ingestort. De beving was zo hevig, dat op een aantal plaatsen het landschap is veranderd. Sommige rivieren hebben hun loop gewijzigd, andere zijn geheel verdwe nen en nieuwe stromen zijn elders te voorschijn gekomen. Het KLM-vliegturg. waarmee de acht Russische kerkelijke leiders, die een bezoek aan de VS hebben ge bracht, woensdagavond uit New-York zouden vertrekken werd op 't vlieg veld Idlewild enkele uren opgehouden als gevolg van een anonieme telefo nische mededeling, dat er zich aan boord van het vliegtuig een bom zou bevinden. Het Russische gezelschap onder leiding van metropoliet Nikolai,en de 29 andere passagiers verlieten het toestel om de politie in de gelegen heid te stellen tot een onderzoek. Even na middernacht had men vast gesteld, dat er geen bom aan boord was. Het toestel kon vertrekken. O Oud-president Truman en zijn echt genote zijn gisteren per trein uit Brus sel in Den Haag aangekomen voor 'n bezoek aan ons land van vier dagen. In hotel De Wittebrug hield de heer Truman een korte persconferentie. Hij zei zeer onder de indruk te zijn van de wederopbouw m de landen die hij tot nu toe heeft bezocht (Frankrijk, Italië. Oostenrijk, west- Duitsland en België). ..Overal zie ik gelukkige mensen, er zijn meer auto's op de weg dan in Chicago, ik zie goe de oogsten en alles berust op een ge zonde economische basis". ,,De toe stand is beter, dan ik had gedacht en ik verheug mij daarover", zei hij. In het gebouw van de Tweede Kamer hebben gisteren verschil lende fracties afzonderlijk verga derd om de politieke situatie te be spreken. De A.R.-fractie die na het aftreden van de heer J. Schouten geen voorzitter meer had, heeft prof. dr. Zijlstra als zodanig be noemd. De oud-minister zal van- daag met de andere fractieleiders in het juist gerestaureerde Huis Ten Bosch te Den Haag door H.M. de Koningin worden ontvangen om te worden geconsulteerd in verband met de kabinetsformatie. Verwacht wordt dat de Koningin spoedig een formateur zal aanwijzen en het zal wel niemand verbazen als dit dr, Drees zal zijn. Bij de opstelling van een rege- rings-programma zal ongetwijfeld de kwestie van de burgerlijke en militaire verdediging een belang rijke rol spelen. Het oude kabinet heeft hierover reeds een algemene richtlijn opgesteld. Naar verluidt zou Min. Staf hebben aanbevolen de komende jaren het defensie-plafond te verhogen van 1350 tot 1600 a 1650 miljoen. Deze verhoging zou de vorming van een tweede divisie waarop reeds meerdere malen door Shape werd aangedrongen, moge. lijk maken. Ook wordt gedacht aan belangrijke uitbreiding van de B.B. die thans nog is gebaseerd op da veronderstelling dat Nederland in een atoomoorlog weinig gevaar loopt. Over de onderlinge verdeling van de ministeries doen in Den Haag tal van speculaties de ronde. Wel is het zeker dat de gedachte van prof. Romme om te komen tot een eigen ministerie voor de P.B.O. door de verkiezingsuitslagen minder kans heeft gekregen en een andere ge dachte is de opheffing van het De partement van Overzeese Rijksde len, waarvan de werkzaamheden eventueel zouden kunnen worden overgenomen door het departement van Algemene Zaken. Tenslotte wordt nog gedacht aan een andere taakverdeling voor het huidige De partement van Maatschappelijk werk. Als voorspel op de komende en naar alle waarschijnlijkheid langdurige besprekingen heeft Hare Majesteit gisteren in de loop van da dag de voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer, mr. Jonkman en mr. Kortenhorst, ontvangen, als mede de vice-voorzitter van de Raad van State, dr. A. A. Rutgers. Dr. Kortenhorst heeft van dit on derhoud verslag uitgebracht in de fractie-vergadering van de K.V.P. Achteruit, als wilde het voor de laatste maal front maken, rijdt hier het laatste Britse militaire voertuig uit de Suez-kananlzone het laad ruim binnen van het landingsvaar tuig ..Evan Gibb". De evacuatie van Britse troepen uit Egypte is vol tooid... De „Evan Gibb" voer later naar Cyprus' met het restant van de Britse troepen uit de veel omstreden zone. Een jonge sergeant van het Britse leger is uit het oerwoud van midden- Malakka gered, nadat hij daar twin tig dagen zonder voedsei en gewond had doorgebracht. Zijn toestel was op 'n routinevlucht van Ipoh naar Koe- ala Loempoer neergestort. Een groep inheemsen vond sergeant Ken McCon- nell met verwondingen aan zijn ge zicht, benen en lichaam, op een af stand van 25 km van Ipoh. McCon- nell sleepte zich op handen en voeten voort, uitgeput door bloedveidies en Stanislaw Mackiewicz, oud-premier van de Poolse regering in balling schap, is donderdag met zijn vrouw en dochter in Warschau teruggekeerd. Met ingang van gisteren is de prij- zenverordening verkoop gedistilleer de dranken per maat en de verorde ning glasprijzen jenever vervallen verklaard. Deze verordeningen stelden mini mumprijzen per liter en per glas vast voor jcnevei' en andere gedistil leerde dranken. Zij zijn thans verval len verklaard, omdat, naar het oor deel der regering uniforme minimum prijzen slechts aanvaardbaar zijn, wanneer zonder die prijzen het gevaar bestaat, dat duurzaam prijzen in re kening zullen worden gebracht, die liggen beneden de normale kost prijs. honger. Hij vond alleen water en had enige kininetabletten bij zich. Eerst kon hij nog lopen, maar de laatste twee dagen was het hem alleen maar mogelijk te kruipen. Zijn kleren wa ren aan flarden. MacConncll werd door een hef- schroefvliegtuig gered. Daar het toe stel niet kon landen, moest een poli tieman van een hoogte van drie me ter naar beneden springen. Hij slaag de erin de halfbewusteloze McConnell in het hcfschroefvliegtuig, dat ge vaarlijk dicht bij de grond was geko men, te gooien. In de verkiezingsstaat op de voor- pagina van ons blad van gisteren is door een misgreep ter zetterij een storende fout geslopen. Voor de CPN was een stemmenpercentage van 2.26 en een zeteltal van 2 aangegeven. Dit moest zijn 4.75 procent en 4 zetels. Elf mensen kwamen om het leven toen donderdagochtend de sneltrein Parijs-Luxemburg te Fismes, bij Reims, ontspoor de. Dertig personen liepen zware verwondingen op en 146 werden licht gewond. (Van onze redacteuren) In de weken vóór de verkiezingen hebben we een aantal vooraanstaande K.V.P.-leden aan het woord gelaten over hun verwachtingen met be trekking tot de verkiezingsuitslag. Het leek ons niet ondienstig, dezelfde mensen ook n u naar hun mening te vragen. Enkelen van hen konden we gisteren niet bereiken. Van degenen, die we wel aan de lijn kregen, volgt hier het commen taar: Dr. G. M. J. VELDKAMP, Staatssecretaris van Econo mische Zaken, was wat het aantal zetels betreft, aller minst ontevreden. Het aantal van 33 noemde hij „het maximum, waarnaar wij in onze propaganda hebben ge streefd". Het stemde hem overigens tot verrassing, dat de P.v.d.A. de grootste partij was geworden. Met prof. Romme was hij het eens, dat de winst in het socialistische kamp niet in de doorbraak, doch in de onkerkelijkheid te zoeken is. Aldus zal dit probleem vooral op geestelijk plan aangepakt moeten worden, meende hij, met name ook in het zuiden. Drs. G. C. STUBENROUCH, wethouder te Breda, ge loofde, dat de toestand van 1952 bestendigd was, voor wat de KVP betreft. Ten aanzien van de doorbraak oor deelde hij, dat Brabant zich goed gehouden had, hbtgeen ook gold voor Weert en Maastricht, doch niet voor de mijnstreek. De uitslag had hij met gemengde gevoelens gadegeslagen, „niet voor wat de KVP aangaat, doch wel voor wat de andere beginselpartijen betreft". Hij voegde hieraan toe, dat de klappen waren aangekomen op de rug van andere beginselpartijen. Vandaar zijn gemengde gevoelens. Mr. Dr. DE GOU, senator en burgemeester van Steen bergen: Over de winst die de K.V.P. heeft geboekt, mo gen we werkelijk niet ontevreden zijn. Door de grotere winst van de P.v.d.A. heeft ze tot verkeerde conclusies aanleiding gegeven. We hadden 'n zetel of drie winst verwacht en in die verwachting zijn we niet teleurgesteld. De K.V.P. blijkt de goede weg te hebben gekozen met haar program. Op die weg moet zij verder gaan. In de lagere regionen van de partij moet het werk worden ge activeerd. De katholieke jongeren zijn ons kennelijk trouw ge weest. Dat is een verheugend teken. Hun gezonde be langstelling voor nationale en internationale politiek, hun frisse kijk op de dingen, is voor de K.V.P._leiding een dankbare toetssteen voor haar werk. Mr. dr. A. MES, voorzitter Rijkskieskring Middelburg: Zeeland heeft zich prachtig gehouden. In vergelijking met 1952 is er een stemmenwinst van ruim drieduizend. Het percentage voor de K.V.P. steeg van 18,5 naar 20,9. Voor wat de landelijke uitslag betreft: ik had geen grotere zetelwinst verwacht dan 2. Dat is dus meege vallen. Jammer dat de christelijke partijen zich niet ge handhaafd hebben. Daardoor is de K.V.P. niet de groot ste partij geworden. JEF VAN DONGEN, burgemeester van Aardenburg (na drukke verkiezingstournee een beetje hees): de K.V.P. heeft zich goed hersteld, vooral ook in Zeeuwsch- Vlaanderen. Daar hebben we in bijna alle gemeenten successen geboekt. Natuurlijk blijft er nog heel wat te wensen. En te werken! Het zal niet aan Zeeuwsch-Vlaan- deren liggen als successen bij de volgende verkiezingen zouden uitblijven. Men gelooft, dat een gebroken kof>- peling de oorzaak is van de ramp». Plotseling, vlak bij het station van Fismes, sprongen tien rijtuigen van de trein pit de rails. Hiervan kantel den er drie, met het gevolg dat de volgende rijtuigen met grote kracht op de omgevallen wagons werden gedrukt. Reddingsploegen waren spoedig op de plaats van de ramp, maar het kostte veel moeite, de slachtoffers te bevrijden. Voor e enaantal passagiers kwam de hulp te laat, de anderen werden zo snel mogelijk naar zieken huizen in de omgeving overgebracht. Sommige gewonden konden eerst na enkele uren uit de wrakstukken wor den bevrijd. Verbogen en verwrongen staal moest met snijbranders worden losgemaakt. Enkele honderden brandweerlieden waren op de plaats van de ramp aan- wezig. Tezamen met medici en E.H. B.O.-mensen hielpen zij bij het be vrijden en het vervoer van de gewon den. Kunstenaar en publiek Het Prins Bernhardfonds heeft d« oprichting voorgesteld van een or gaan. bij voorkeur een stichting, dat zich zal belasten met de financiering van individuele aankoop van kunst voorwerpen. Dit om een gezondere sociale verhouding te scheppen tussen kunstenaars, publiek en overheid. Rijk, provincie en gemeenten zou den middels de stichting aan de fi- nanciering kunnen deelnemen. De zo genaamde „steunaankopen" van de regering zouden tenslotte niet meer nodig zijn, aldus het rapport van het Prins Bernhardfonds, dat overigens wel aankopen van de overheid toe juicht voor eigen functioneel gebruik. Een ziekenauto van een particuliere ondernemer in Amsterdam-noord is gisteren bij het nemen van een bocht recht op een woning ingereden, waar van een groot middenraam en een stuk van de pui werden vernield. De wagen moest uit de voorpui worden weggetrokken. Gelukkig waren de be woners vanmorgen wat later opge staan zodat 't gehele gezin zich nog op de bovenverdieping bevond. De wa gen werd bestuurd door de broeder, die nog geen rijbewijs maar wel rij lessen heeft.

de Stem | 1956 | | pagina 1