Verspreide stakingen van le bouwvakkers Minister Sudibjo kondigt ^politieke aanval" aan Drie doden bij auto ongeluk te Dorst ARGENTIJNSE REBELLENLEIDERS TERECHTGESTELD STAFCHEFS VAN V.S. NIET NAAR MOSKOU In Den Haag wordt voor één dag werk neergelegd Proces legen Poujade TRIEST EINDE VAN BRUILOFT Alleen maar om „de prof." DAGBLAD VOOR ZEELAND Amsterdammers namen nog geen besluit Halve ton voor K. V.P.-fonds DE DOOD OP DE WEG E.V.C. trachtte vergeefs beslissing te forceren Romme laakt uitlating van Suurhoff Nederland en Nieuw-Guinea Nog te koud ™aan onder 23 29 Egypte boycot Franse schepen AARDBEVING IN AFGHANISTAN Slachtoffers zijn Zeeuwsch- Vlamingen ..Portret van Romme" niet door K.R.O. Wolkbreuk boven Hilversum Peron onthield zich van commentaar Antwerpen gaat zijn haven uitbreiden Tienjarenplan ingediend NAUWGEZETHEID UIT PROTEST Adenauer: ..Het blijft oppassen Tito in de knel Wild welkom in Stalingrad Renate LeonhardT, Werkput gaat uitvaren Soekarno niet naar „St. Pieter" 96e JAARGANG No. 22172 Uitgave N. V. Uitgevers Mjj. Neerlanctia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Relgerstraat 16. TeL: Directie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H A Bruna. Redactieraad: J. NL A C. V. Dongen, C J. v. Hootegem Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr II 11 1. dt Rechter, L. J. v. t Westende, P. V M Ver- cauteren. Abonn.prys by vooruitbet t 5.85 p. kwartaal, p. post t 6.55, p. week (ultsl bij met postbestelL) t 0.45. Incasso wordt berekend. Losse numnt 13 ct Postrek 278841 Voor God, Xonlnflin m Vaderland DINSDAG 12 JUNI 1956 Advertentieprijs voor de gehele oplage 1 0.89 per m/m. (Ingezonden Mededelingen t 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie: volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoor. 102 (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 OOSTBURG. Nieuwstraat 41, JTeb^no-JSj)^ Maandagmiddag: heeft een delegatie van de KNJBTB aan de Kath. Volks partij voor haar verkiezingsfon.ds een bedrag aangeboden van ruim 'n halve ton. De delegatie werd op het partij bureau ontvangen door voorzitter van Doorn, secretaris Albering en de heer B. Gras, propagandaleider. DORST: Op de Rijksweg Breda- Tilburg, op de grens van Rijen en Dorst, zijn drie Zeeuws-Vla mingen verongelukt, doordat hun auto tegen een boom vloog. (Zie ook elders op deze pagina). HILVARENBEEK: Het 17-jarige meisje J. Bosch uit Tilburg, dat van de Hilvarenbeekse kermis naar hui.: fietste, werd door een motorrijder aangereden en zo ern stig gewond, dat zij een uur la ter overleed. LEWEDORP: De 34-jarige verte genwoordiger J. Gulikx uit Til burg botste met zijn personenauto in volle vaart op een tegenligger. Hij kreeg een hersenbloeding en overleed in het ziekenhuis. In verschillende plaatsen in het noorden heerst er onrust onder de bouwvakarbeiders door het uitblijven van de uitkering ineens en het uitstel van de beslissing omtrent een loonsverhoging van zes procent. In Rotterdam besloten gisteren de stakende bouwvakkers hun actie voort te zetten, in Den Haag wordt van daag een proteststaking gehouden. Een groot aantal bouwvakkers in de Zaanstreek legden gisteren reeds het werk neer en hun voorbeeld werd gevolgd door een kleiner aantal collega's in Groningen en Delft. De Amster damse bouwvakkers willen vandaag beslissen of er gestaakt zal worden of niet. De stakingsactie wordt voorname lijk geleid door de EVC maar hier en daar hebben ook leden van de bona fide vakorganisaties in de actie-co- mité's zitting. In Den Haag weigerden de bouw vakkers een algemene staking te proclameren. Na lange discussies be- In de laatste van zijn 25 spreek beurten voor de verkiezingen heeft prof. Romme gisterenavond scherp geprotesteerd tegen wat minister Suurhoof in „Het Vrije Volk" van gisteren heeft geschreven. In dit artikel deed de socialistische minister een aanval op de verkie zingspropaganda van dc KVP en wei op een manier, die prof. Romme van de „bezadigde en nuchtere" Suurhoff niet verwacht zei le hebben. „Het wordt tijd." zei de KVP-lijst- trekkcr," dat we de verkiezingsslag gaan beëindigen". Romme toonde aan dat het verwijt van minister Suurhoff, als zou de SER het advies inzake de noodwet weduwen en wezen op de lange baan hebben geschoven, misplaatst was. Het is de minister zelf, zei hij, die te lang heeft getalmd met het verzen den van een brief, waarin om dit ad vies werd gevraagd. ?5 ,,Het Nederlandse kolonialisme in west-Irian ondergaat thans zijn laat ste stuiptrekkingen". Dit verklaarde de Indonesische minister van Voor lichting in een onderhoud met enkele buitenlanders. De anti-koloniale machten winnen aan kracht", zei hij, „en het wordt EEN Amsterdamse havenarbeider, die tijdens de staking van vorig jaar een brigadier van politie op het hoofd had geslagen, is gisteren door de Amsterdamse politierechter tot zes weken gevangenisstraf veroordeeld. DE RUSSISCHE minister van Buiten landse Zaken, Sjepilov, zal tijdens zijn bezoek aan Egypte o.a. de feestelijk heden bijwonen, ter gelegenheid van het vertrek van de laatste Britse mi litair uit de Suezkanaal-zone. MINISTER Suurhoff heeft gisteren twee van zijn naaste medewerkers bij de voorbereiding van de wet Al gemene Ouderdomsverzekering, de heren J. Berger en mr. A. Groshei de, hun benoeming tot officier in de orde van Oranje Nassau meegedeeld. UIT DE Nieuwe Meer te Amsterdam heeft de politie het lijk opgehaald van de 20-jarige C.H. van der Swan, die vermoedelijk bij het zwemmen onwel is geworden en verdronken. OVERSTROMINGEN in west-Atjeh hebben veertig huizen weggespoeld en een groot deel van de oogst ver nield. Men vreest dat er in enkele dorpen slachtoffers zijn. DE INTERNATIONALE politie-orga- nisatie „Interpol" die in Wenen con- gresseert, zal de V.N. om hulp vra gen bij het opstellen van een inter nationaal geldende uitleveringsproce dure. HET Amerikaanse vaccin-Salk tegen kinderverlamming: blijkt volledige immuniteit te verschaffen in 99.98 procent van de gevallen, waarin drie inentingen worden gegeven. HET communisme en de Islam vor men in Afrika een dubbele bedrei ging. Dit heeft radio-Vaticaan ver klaard in een uitzending, die aan het zwarte werelddeel was gewijd. PRINSES BEATRIX zal, als af scheid van haar schooljarenbin nenkort met haar klasgenoten van het Baarns lyceum, een veertien daags bezoek aan Rome brengen. DE EERSTE en tweede prijs in de Nationale Loterij 1956, ten bate van het Koningin Wilhelminafonds zijn °P d® nummers 84894 en mer 135413. PnJS Viel op "um" duidelijk, dat de pogingen van Ne derland om zijn koloniale positie in west-Irian te handhaven, niet langer gesteund wordt door de publieke opi nie in de wereld. Aangezien Nederland vroeg of laat toch west-Irian moet afstaan, zou het beter zijn voor Nederland op te hou den met het geld van de Nederlandse belastingbetalers te verspillen aan de ontwikkeling van dit gebied", aldus Sudibjo, die verder onthulde dat zijn ministerie een plan heeft opgemaakt om een politieke aanval" tegen Ne derland te openen. Mogelijk zullen er in Indonesië maatregelen worden genomen, die de activiteiten van de buitenlandse kranten beperken. Er worden in In donesië nog altijd zes Nederlandse kranten gedrukt. sloot men tenslotte voor één dag het werk neer te leggen. De voorzitter, resumeerde een aan tal voorstellen, waarvan het minst verstrekkende was, dat men één dag zou staken, waarbij een demonstratie voor 't gebouw van de Raad van Be stuur van het Bouwbedrijf zou wor den gehouden. Slechts 20 man der aanwezigen betoonden zich afkerig van dit voorstel zodat het met vrij wel algemene stemmen werd aange nomen. Medegedeeld werd. dat men van ochtend bij het Zuiderpark zou bij. eenkomen en daarna de duizenden arbeiders, die hebben doorgewerkt, zou opwekken om aan de protest demonstratie dee te nemen. De vergadering, die in Amsterdam onder leiding van de EVC werd ge houden, verliep minder rumoerig dan de leiders van deze communistische vakbond hadden verwacht. Zij slaag den er althans niet in de bouwvak kers tot een onmiddellijke staking te doen besluiten. Er is nu een actie comité benoemd, waarin ook leden van de erkende organisaties zitting hebben en dat vandaag, in een nieuwe vergadering, met de arbeiders overleg zal plegen. In de Zaanstreek legden een kleine 500 arbeiders het werk neer. Een groep stakers trok van het ene werk- object naar het andere om collega's aan te sporen hun voorbeeld te vol- gen. Een vergadering van de bij het N. V.V. aangesloten Nederlandse Bouw- bedrijfsbond is gisteravond in Rotter dam met gejoel en gefluit besloten. De bouwvakkers gaven de landelijke voorzitter geen gelegenheid om aan het woord te komen. Tevergeefs de den diverse sprekers een beroep op de 2000 aanwezige arbeiders, maar het enige resultaat was dat de sta kers naar het podium opdrongen, zo dat de politie te hulp moest komen om de orde te herstellen. Met een gevolg van diplomaten is dr. Konrad Adenauerde Westduitse bondskanselieraangekomen op het New Yorkse vliegveld Idlewild, om in de V.S. o.amet John Foster Dulles besprekingen te voeren Weersverwachting van het K.N. M.I. tot vanavond, opgemaakt maandagavond te 23.15 uur: I Zwaarbewolkt met op de mees- J te plaatsen nog enige regen of l t motregen, plaatselijk mist en ver- J l spreide opklaringen. Zwakke tot t matige wind, in hoofdzaak tussen J zuidwest en zuidoost. Dezelfde of iets hogere temperaturen. Verwachting van het Belgisch weerkundig instituut: Matige, J0?5 vrij sterke wind, vooral uit J0! zVidwesten. Zwaar bewolkt tot betrokken. Zeldzame opklaringen. J Regen en motregen bij tussenpo- J zen. Vandaag: zon onder 21.02 uur, Morgen: zon op 4.22 uur, maan J op 10.15 uur. De boycot van Franse schepen, die havenarbeiders en kruiers vrijdag in Port-Said zijn begonnen, uit protest tegen de Franse politiek in Algerië, is maandag uitgebreid tot Alexan- drië. Daardoor ondervond het Franse passagierschip ,,La Marseillaise" ver traging bij de aankomst in Alexan- drië. De bemanningsleden moesten de bagage van de passagiers aan wal brengen. In Franse rederskringen acht men het incident ,,zeer ernstig". Het gebied van Kaboel de hoofd stad van Afghanistan is door een Krachtige aardbeving, die ruim twee minuten aanhield, geteisterd. Men vreest dat er veel mensen zijn omgekomen en dat de materiële schade groot is. De telefoon- en tele graafverbindingen zijn verbreken. De foto laat zien hoe de bondskan selier bij zijn aankomst op 't vlieg veld de hand drukte van dr. Heinz Krekier, de Westduitse ambassadeur in de Verenigde Staten. V.l.n.r. dr. Krekier, mevr. Lisbeth Werhann, een dochter van dr. Adenauer, James J. O'Brien, die de kanselier begroette namens de burgemeester van de stad New York, dr. Adenauer en diens zoon Konrad Adenauer Jr. In Parijs is maandag een proces begonnen tegen Pierre Poujade en 7,es leden van het bestuur van rijn. anti-belastingbeweging. Poujade en de zijnen worden be schuldigd van het organiseren van 'n collectieve weigering om belasting te betalen. Het proces zal waarschijn lijk drie dagen duren. De beklaagden kunnen veroordeeld worden tot maxi maal twee jaar gevangenisstraf. Bij het gerechtsgebouw waren veel politiemannen samengetrokken. Een honderdtal Poujadisten bevond zich in de wandelgangen toen de zittiiïg begon. HET residentieorkest krijgt van het Haagse gemeentebestuur een extra subsidie van meer dan 23000 gulden, teneinde de orkestleden eer. uitkering van 3 procent en een verhoging van de vakantietoelage met 2 procent te kunnen uitbetalen. Maandagmorgen is in het St.- Ignatiusziekenhuis te Breda het derde slachtoffer overleden van een ernstig auto-ongeluk, dat op de grens van de gemeente Dorst en Rijen zondagavond heeft plaats gevonden. Dit derde slachtoffer is mevrouw De Bruyn uit St.-Jansteen, moeder uit een gezin van 12 kinderen. Zij zat in de auto, die bestuurd werd door de heer J. Blommaart uit Lamswaar- de. In deze auto zaten bovendien de ouders van de heer Blommaart, het echtpaar P. Blommaart-Van der Kin deren, eveneens uit Lamswaarde. Het gezelschap was op bezoek geweest bij een zoon van het oude echtpaar in Limburg. Het ongeluk gebeurde omstreeks tien uur in de avond, op het moment, dat een geweldige stortbui over de weg neerkletterde. Zo hevig was deze bui, dat de bestuurder alle uitzicht op de weg ontnomen werd, waar door hij de macht over zijn stuur verloor en in volle vaart tegen een boom langs de weg opreed. De gevolgen waren verschrikkelijk: uit het wrak van de wagen werden vier zwaar gewonden geborgen, van wie er één, mevrouw v. Blommaart- van der Kinderen, ter plaatse over leed haar echtgenoot de heer P. Blommaart, overleed in het St.-Igna- tiusziekenhuis te Breda in de nacht van het ongeluk. Ook de twee overige gewonden werden daarheen getransporteerd, van hen is mevrouw de Bruyn uit St- Jansteen in de loop van maandag morgen overleden. De bestuurder van de auto, die een zware hersenschudding en een bovenbeenfractuur opliep, maakte 't maandag jl. naar omstandigheden tamelijk goed. De wagen werd geheel in elkaar gereden en is later per takelwagen weggesleept. Verschillende wagens, waarvan de bestuurders parkeerden om hulp te bieden bij het ongeluk, zakten tenge volge van werkzaamheden langs de weg, in de zachte berm en hadden veel moeite om later weer weg te ko men. Eén auto moest zelfs opgetakeld worden. Een andere auto reed een waar schuwingsbord omver, dat voorzien was van een knipperlicht om tijdens het onderzoek van de politie het ver keer op de weg te waarschuwen. De agent, die er de wacht bij betrokken had, moest haastig terugspringen om te voorkomen, dat hij overreden werd. De betreffende wagen schoot de wegberm in en moest later even eens worden opgetakeld. Minister Cals heeft aan de K.R.O. medegedeeld, dat hij bezwaar heeft tegen de uitzending op vanavond van ..Het portret van Romme", dat aan gekondigd is in de KRO-gids van j.l. zaterdag. Hij is van mening, dat dergelijke uitzendingen in de laatste weken voor de verkiezingen alleen dienen te geschieden in de door de regering aan de politieke partijen toe gekende zendtijd. De K.R.O. heeft de minister daarop doen weten, dat zij bedoelde uitzending heeft overgedra gen aan de K.V.P., Boven Hilversum ontlastte zich gis termorgen een zeer zware en lang durige regenbui, die af en toe de omvang had van een wolkbreuk. Het gevolg was dat het laag liggende cen trum der gemeente, zoals steeds in dergelijke abnormale gevallen, in korte tijd onder water kwam te staan. De verkeerstunnels onder de spoor lijn stroomden vol en de straten in het centrum werden riviertjes. Ook de kelders liepen vol en de riole- ringsputten begonnen water terug te geven, in plaats van op te nemen. Het verkeer werd volkomen ont wricht. Het duurde ruim een uur voordat de ernstigste gevolgen van de regenval waren overwonnen. In totaal zijn totnutoe 38 per sonen 23 burgers en vijftien militairen doodgeschoten we gens hun aandeel in de misluk te Argentijnse opstand. Een kleine duizend rebellen werden gearresteerd. Zij zullen volgens de krijgswet worden berecht. Onder de terechtgestelden zijn drie kolonels, twee kapiteins, drie luitenants en zeven onder officieren. Majoor Philippeaux, die de op standige beweging in Santa Rosa, de hoofdstad van de provincie La Pam pa heeft geleid, is aangehouden toen hij per auto naar het noorden trach- te te vluchten. Voor de provincie Buenos-Aires, de hoofdstad uitgeslo- ten, is nog steeds een nachtelijk uit gaansverbod van kracht. Ex-president Peron, die als balling in Panama vertoeft, wilde zondag geen commentaar geven op de ge beurtenissen in Argentinië. Hij ver klaarde slechts, dat hij de ontwikke ling nauwlettend volgde. In een rede te Buenos Aires heeft president Aramburu gezegd, dat de opstand slechts het werk van een kleine minderheid was geweest. Toen hij na zijn toespraak op een balcon verscheen, juichten 50.000 mensen hem toe. Hoewel de staat van beleg voort duurt, is de toestand in Buenos Aires weer normaal. Volgens militaire waar nemers is het duidelijk dat de op stand geen enkele kans van slagen had. De rebellen konden niet rekenen op de steun van vloot of luchtmacht, en in het leger waren het slechts on derofficieren en jonge officieren die de opstand actief steunden. De leden van de vakbonden hielden zich afzijdig, hoewel men een groot deel van de arbeiders in de industrie wijken van Buenos Aires als een „Pe- ronistische massa" beschouwt. Generaal Roberto Dalton, die vori ge week van zijn post als stafchef van het leger werd ontheven, heeft de strijd tegen de opstandelingen geleid, omdat zijn opvolger, genei-aal Alonso, zijn nieuwe functie nog niet had aan vaard. Ook generaal Lagos, die op 5 juni als opperbevelhebber van het leger door generaal Zerda werd op gevolgd, streed aan de zijde der re. geringstroepen. Toen in een twee verdiepingen hoog gebouw in Madrid een bruiloft aan de gang was. begaf de vloer van de bovenste verdieping het plotseling onder het gewicht van de feestvie renden. In de chaos, die hierdoor ontstond, van het grote gebouw restte niets meer dan een enorme puinhoop vonden, zoals gemeld, 19 personen, onder wie vijf kinde ren, de doocl. De foto geeft een beeld van het reddingswerk. De Belgische minister-president en zes andere ministers hebben gisteren in het stadhuis van Antwerpen de plechtige zitting bijgewoond, die ge wijd was aan de indiening van het tienjarenplan voor uitbreiding van de Antwerpse haven. Eerst komt het vijfde havendok aan de beurt waarvan de bouw in 1953 moet voltooid zijn. Geleidelijk volgen dan de uitbreiding van het laadbrug- genbedrijf, de bouw van het zesde havendok en de verwezenlijking in twee fazen van het nieuwe noordelijk zeekanaal, dat als de eerste stap op Belgisch grondgebied naar de aanleg van het Moerdijkkanaal mag be- schouwd worden en waar belangrijke nieuwe mogelijkheden voor de vesti ging van industrieën zullen bestaan. Eerste minister van Acker legde er de nadruk op dat het plan waarmee een uitgave van 4,2 miljard frank is gemoeid, waarvan de staat 8.5 mil. jard frank voor zijn rekening neemt, binnen de gestelde tijd dient afge werkt te worden. En dat de regering er naar zal stre ven in het kader en het tijdsbestek van de verwezenlijking ook de oplos sing voor de Rijnverbinding te ver krijgen. Belgische douanebeambten hebben gisteren strikt volgens de voorschrif ten gewerkt uit protest tegen een niet opgeloste loonkwestie. Als gevolg hiervan ondervond vooral het goede renverkeer tussen Nederland en Bel gië vertraging. Ook sommige perso nenauto's hadden ongeveer een uur oponthoud door de „nauwgezetheid" van de Belgische douanebeambten. Aan de grens bij Wernhout was zondagavond al enige constematia ontstaan, daar plotseling vela Ne derlandse automobilisten, op weg naar België, door de Belgische douane werden teruggezonden. Zij waren namelijk niet in het bezit van een internationaal rijbewijs. Nederlanders hebben dit document voor reizen naar België echter al lang niet meer nodig. In kennis gesteld van de klachten van de vele telëurgestelden, heeft de A.N. W.B. ijlings contact opgenomen met de douane. President Eisenhower, wiens toe stand uitstekend blijft, heeft maandag: een niet-officiële Sovjet-uitnodiging: aan alle Amerikaan.se stafchefs om de vliegtuigschouw op 24 juni, de dag van de Sovjet-luchtmacht in Moskou bij te wonen, verworpen. De stafchef van dc Amerikaanse luchtmacht, generaal Nathan Twining heeft reeds een officiële Sovjet-uitno diging om de schouw bij te wonen, aanvaard. Eisenhower meende, dat het ,niet- praktisch' zou zijn als behalve gene raal Twining ook de andere stafchefs de vliegtuigschouw zouden bijwonen. Hij nam dit besluit maandag op 'n bespreking met zijn eerste assistent Sherman Adams, in het Walter-Reed- ziekenhuis in Washington. De west - Duitse Bondskanselier dr. Konrad Adenauer, heeft maandag in de universiteit van Yale, waar hij een ere-doctoraat ontving, verklaard, dat de nieuwe taktiek der Sovjet- Unie ..gevaarlijker is dan de vroegere agressieve gedragingen". De Sovjet leiders, zei hij, trachten het vredes- verlangen dat in ieder mens leeft, uit te buiten. Er zijn geen tekenen die er op wijzen, dat net loochenen van het Stalinisme de aanvaarding President Tito en de Sovjet-leiders zijn in Stalingrad door een menigte van naar schatting 200.000 mensen zo wild enthousiast ontvangen, dat zij bijna onder de voet werden gelopen. De schreeuwende en juichende mas sa brak door het cordon van politie en militairen, zodat de bezoekers op de trap verschenen, welke leidt naar het voor het station van Stalin grad gelegen plein. De politie en vei ligheidstroepen waren de situatie niet meer meester en de bezoekers onder wie zich ook mevrouw Tito bevond, moesten zich al duwend een weg ba nen naar hun auto, die geheel door mensen omringd was. Mikojan, die bijna viel, werd op de been gehouden door een Amerikaanse journaliste. Na tien minuten van hevig geworstel tus sen de veiligheidswachten en de me nigte, kon een smalle weg voor de auto worden vrijgemaakt. betekent van de geestelijke beginse len welke de grondslag van de vrije wereld zijn. De bondskanselier verklaarde, dat de eenheid van het westen in de laat ste tijd onloochenbaar is verzwakt en dat er duidelijke aanwijzingen zijn van een gebrek aan coördinatie van de buitenlandse politiek der wes telijke landen." De werkput van de coöperatieve bergingsvereniging „Renate Leon- hardt" zal zaterdag of maandag a.s. uitvaren naar de plaats waar het „goudschip" volgens nauwkeurige be rekeningen moet liggen. Dit heeft de voorzitter van de ver eniging, de heer P. Visser, gister middag meegedeeld tijdens een ver. gadering in Utrecht, die een nogal stormachtig verloop had. Tien leden werden geroyeerd, om dat zij de vereniging „ernstig bena deeld" zouden hebben. Twee van hen vroegen hun aandeel in het kapitaal terug, maar zij kregen ten antwoord dat het geld slechts terug gegeven zou worden als de bergingspoging succes zou hebben. Volgens de heer Visser hoopt men in het wrak van de „Renate" niet alleen goud te vin den, maar ook zilverwerk, schilde- rijen, Japanse vazen en ruwe edel- stenen. Omdat de vereniging de laatste tijd veel geld heeft moeten uitgeven vooral ook aan processen, besloot men nog tot een nieuwe emissia van 35.000.—. President Soekarno, die gisteren voor een officieel bezoek aan, Italië in Rome is aangekomen, zal morgen ochtend door de H. Vader in bijzon dere audiëntie worden ontvangen. Het protocol, gebruikelijk bij het bezoek van staatshoofden wordt ge wijzigd. Als Islamiet zal Soekarno namelijk geen bezoek aan de St. Pie ter brengen. Onmiddellijk volgend na de audiëntie biedt de Indonesische legatie aan de president een lunch aan, waarvoor behalve vertegenwoor digers van het Vaticaan ook de am bassadeurs van Italië en Frankrijk zijn uitgenodigd. Tijdens de KVP-meeting van zondagavond in Maastricht ont dekte een der mensen van de KVP-ordedienst een jongeman met een nijptang en hamer. De knaap gaf eerlijk toe, dat hij van plan was de kabel van de microfooninstallatie door te knippen. Niet omdat hij op tredende voor een andere poli tieke partij roet in het eten wilde gooien, maar eenvoudig zo zei hij, omdat hij als student een hoogleraar, in dit geval prof. Romme, een hak wilde zetten door tijdens diens rede de geluidsinstallatie onklaar te maken. De jongeman, een Maas trichtenaar van geboorte, is stu dent aan de gemeentelijke uni versiteit van Amsterdam.

de Stem | 1956 | | pagina 1