Zege belandde bij geweldenaar Charly Gaul (Luxemburg) V oetbal-uitslagen DE DOORBRAAK kwam als een dief in de nacht ZEER FRAAIE DERTIENDE PLAATS VOOR WAGTMANS IMPONERENDE SLOT-RIT VAN JAN WESTDORP THEO VAN WYCHEN WON TE COLIJNSPLAAT West-Brabant reed best Inkrimping van leger V.S.? Giro behoort weer tot het verleden DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 11 JUNI 1956 De Groot en Stolker goed geëindigd Ronde van s-Heerenhoek WHAT YOU CALL Walcheren, promo veert, Olympus niet Patrijzen jacht" in stromende regen Zo werd Sparta kampioen! IN RONDE VAN DE KAASSTREEK RONDE VAN ZUID-HOLLAND VOOR WIM RUSMAN Bij Wiedbachtalbrug i Twee Nederlanders omgekomen Eden, kreeg brief van Boelganin S versneflingsnaaf met terugtraprem HET OOG VAN SIVA MILAAN, zondagavond. Tegen de aanvankelijke verwachtingen in hoewel niet meer na die fantastische rit van vorige week vrijdag, die de lezer zich ongetwijfeld nog herinnert heeft de jonge Luxemburger Charly Gaul de negen en dertigste Ronde van Italië op zijn naam geschreven. Onder de gegeven omstandigheden een 18-karaats prestatie, want uiteindelijk was Charly alleen overgebleven van de gemengde Luxemburgs-Zwitserse ploeg, waarvan hij deel uitmaakte. In Italië winnen is overigens iets héél bijzonders, temeer omdat steeds de strijd aangebonden moet worden tegen een overmacht van renners uit dat wielerland bij uitstek. Gaul is de derde buitenlander, ■a Koblet en Clerici, die in de Giro kon zegevieren. Na die catastrofale rit van vrijdag, waardoor Nolten, van de Brekel en Schoenmakers waren uitgeschakeld (Nolten maakt het intussen goed!) hebben Wout Wagtmans, Daan de Groot en Mies Stolker tot in Milaan prachtig stand gehouden. Wouter neemt in de eindstand de zeer mooie dertiende plaats in. Daan de Groot de acht en twintigste en Stol ker de zes en dertigste. De Nederlandse ploeg mag dan gehavend uit de strijd zijn gekomen, het drietal dat de finish bereikte heeft het best gedaan! weet te waarderen. Gaul, de held van de Dolomieten, is dan ook luide toe gejuicht! Er waren in deze Giro misschien tien renners die een goede gooi naar de zege konden doen, al bezitten ze niet de grote klasse van de Luxem burgse crack. Bahamontes gold voor velen als een van de favorieten en de Spanjaard, die bij het vertrek uit Me- rano nog geen acht minuten op de leider Fornara achter stond, zou het Gaul inderdaad lastig genoeg hebben kunnen maken zonder het verbazing wekkend slechte weer in de Dolomie ten. Maar terwijl Gaul nieuwe energie putte uit de barbaarse omstandighe den, boog Bahamontes het hoofd vóór de finish bereikt was en verdween uit de strijd. Nederlanders animeerden Men zou lang kunnen disputeren over de vraag, welke van de buiten landse ploegen de beste indruk heeft gemaakt. De Spanjaarden hebben zich in tal van etappes duchtig geweerd, vooral Poblet. Maar toch zullen niet veel volgers van de Giro ons tegenspreken, als wij zeggen dat de Nederlanders door de bank genomen het meest actief zjjn geweest en dat zij er van alle buiten landers er het meest toe hebben bij gedragen de strijd te animeren en te verlevendigen. Al is dan ook een Luxemburger win naar geworden en staan er twee Bel gen boven onze best geplaatste man. Wout Wagtmans. Kees Pellenaars toonde zich tevre den over wat de jongeren hebben la ten zien en hij noemde van hen be halve de Groot en Stolker óók van de Brekel, die herhaaldelijk getoond heeft dat hij van klasse is en dat er pit in hem zit. „Maar, zei Pellenaars, na die abnor male omstandigheden in de Dolomie ten, waardoor het veld gedecimeerd werd, moet men in het algemeen wat voorzichtig zijn met zijn oordee.l Be kende cracks moesten opgeven om dat ze totaal uitgeput waren en an dere werden door pech getroffen, zo als Jan Nolten, die tot dan toe vaak prachtig had gereden. Tot Merano was ik, wat de jongeren aangaat, tevreden. En Wagtmans heeft inderdaad laten zien dat hij nog meetelt." De laatste etappe Over de laatste etappe valt weinig te zeggen. De beslissing was naar de mening van alle renners al gevallen en Gaul heeft, ofschoon hij er op be dacht was, geen enkele maal een aan val van de Italianen moeten afslaan. Van San Pellegrino naar Milaan had de karavaan natuurlijk weer veel be kijks en bij tienduizenden st-nden de wielerfans langs het 113 kilometer lan ge parcours geschaard. Toch was de geestdrift, uiteraard, minder groot dan wanneer een Italiaan als rosetruidra- ger fier voorbij was gereden. De Nederlanders hielden zich steeds In d« voorste gelederen op- De finish was ditmaal niet op de Vigorellibaan ingericht, maar in het voetbal- en atletiek-stadion waar Piaz za. die in de laatste kilometers ge vlucht was, met 13 seconden voor sprong op de sintelbaan als eerste over d estreep ging. De Nederlanders arriveerden met de hoofdgroep. En al was het dan niet een Italiaan die deze Giro heeft ge wonnen, toch heeft het publiek ge toond, dat het een grootse presattie Slot-etappe Klassement laatste etappe: San Pel- legrino-Milaan (113 km): 1 Piazza 3.13.20, 2 Baroni 3.13.43, 3 Filippi, 4 Sorgeloos, 5 de Santi. 6 Moser, 7 Ulia- na, 8 Magni, 9 Giudici, 10 Monti, 11 Cainero, 12 Coste, 13 Scudellaro, 14 Assirelli, 15 Gaul, 16 Carrera, 17 Bran- kart, 18 Chiarlone, 19 Padovan. 20 Gaggero, 30 ex aequo Albani, Baffi, Bartolozzi, Agostino Coletto, de Groot, Dall.Agata, Fantini, Guerrini, Stolker, Wagtmans, allen in 3 uur 13 min. 43. Eindklassement 1 Gaul 101 uur 39 min. 46 sec. (ge middelde uursnelheid van de Giro 34.677 km), 2 Magni 101.4316, 3 Agos tino Coletto 101.46.39, 4 Maule 101.47.11, 5 Moser 101.47.16, 6 Fantini 101.48.32, 7 Brankart 101.49.07, 8 Monti 101.50.40, 9 Bartolozzi 101-58.00, 10 Couvreur 101. 58.27, 11 Gaggero 102.07.19, 12 Padovan 102.08.04, 13 Wagtmans 102.11.26, 14 Sorgeloos 102.22.08, 15 Giudici 102.25.40, 16 Baffi 102.48.32, 17 Albani 102.56 16, 18 Benedetti 102.58.42, 19 de Santi 103. 02.24, 20 Scudellaro 103.04.34, 28 de Groot 103.30.27, 36 Stolker 103.36.24, Eindklassement vliegende etappes: I Albani 22 pnt., 2 Favero 11 pnt-, 3 Stolker 10 pn1., 4 deSantienBaroni 8 pnt., 6 Guerrini en Fantini 7 pnt., II Wagtmans 5 pnt. Geen kermiskoers te Zuiddorpe De Ronde van Zuiddorpe komt dit jaar te vervallen en er zal dus op de vooravond van de kermis (16 juni) geen kermiskoers verreden worden. De plaatselijke favoriet Jan West- marreerde Jan Westdorp op impone- dorp heeft zondag in 's-Heerenhoek rende wijze. Niesten ging aan zijn z*,n aanhang niet teleurgesteld en j wiel mee, terwijl Van Wijchen even een fraaie zege behaald dank zU een i later de aansluiting tot stand bracht, solo-actie in de laatste ronde. In de slotronde liep Westdorp van De talrijke toeschouwers hebben zijn naaste rivalen weg en ging met (Advertentie) echter lang moeten wachten voordat er enig leven in de brouwerij kwam. Bloetjes en Oosthoek waren de ee sten die een poging waagden om eer bres te slaan maar zij werden si-c edig tot de orde geroepen evenals Groot en Frans v. d. Zande, die het even later probeerden. De favorieten aleven eikaar angstvallig bewaken er» het kl :inc parcours werkte er ook riet aan mee om on ser'euze uit looppoging te ondernemen. Vóórdat dit tijdstip aanbrak, moest eerst het kaf van het koren worden geschei den. De azen stonden de zwakke broers toe in de wielen te blijven tot 12 ronden voor het einde. Op dit moment sprongen Huissoon, v. Houwelir.gen en v. Glerum weg en luidden het beslissende offensief in. Het veld werd nu door een hevige jacht van de overige renners uit eengereten en er onstond een kop groep van 13 renners w.o. alle favo rieten o.a. Westdorp, Huissoon, Van Wijchen, Geldermans, Van Sluys, Niesten e.a. In de tweede groep vochten Braspenninx, De Poorter e.a. tevergeefs om het verloren terrein te herwinnen. Enkele ronden .voor het einde de- (HANDBAL) Te Bergen op Zoom speelden de drie afdelingskampioenen handbal een promotietoern.ooi voor twee plaatsen in de zuidelijke tweede klasse. Bij de dames begon Walcheren met een 61 nederlaag tegen VHC uit Valkenswaard, maar in de tweede ontmoeting, tegen WSC uit Waalwijk, deden de Vlissingse dames het beter, zij wonnen met 51. Doordat VHC daarna met niet minder dan 120 won van WSC, promoveren zowel Walcheren als VHC. Bij de heren deed Olympus, Vlissin- gen, het heel wat minder. De Vlis- singers begonnen met een 105 ne derlaag tegen Longa uit Tilburg, waarna zij HVC uit Valkenswaard weliswaar goed partij gaven, maar tenslotte op het nippertje verloren (910). Hierdoor promoveren Longa en VHC naar de tweede klasse. e.a. 150 m voorsprong als verdiend winnaar door de finish. De eind sprint op de tweede plaats werd be slist ten gunste van Koen Niesten. De uitslag luidt: 1. J. Westdorp, 's-Heerenhoek, 110 km in 2 uur 38 mir..; 2. C. Niesten, Beeverwijk; 3. Th. van Wijchen, Goes; 4. J. Stolk, Zwijndrecht; 5. C. Pay- mans, Tilburg; 6. A. Geldermans. Be verwijk; 7. W. Heeren, Roosendaal; 8, A. van Sluys, Vlissingen; 9. A. van Steen, Etten; 10. J. Huissoon, Ierseke; 11. H. van Glerum, St. Wil- lebrord; 12. D. de Ruiter, Rotterdam; '.3 A. van Houwelingen, Sassenheim; 14 op 1 ronde A. Braspenninx, Zun- dert; 15. C. J. van Gooi, Rotterdam. (Zeeuwse korfbalcompetitie) Animo II bleef ongeslagen In de 2e klasse A van de Zeeuwse Korfbalcompetitie had Togo 2 wei nig moeite met het bezoekende Tjoba 2 (50). In de tweede klasse B ver overde TOP de tweede plaats, want het bleef met stevige cijfers haas over BKC (7-1). Zuidwesters en Volharding 2 namen ieder de helft van een dozijn doelpunten voor hun rekening (66), waardoor Volhar ding 2 de rode lantaarn kon overdra gen aan De Poel. Animo 2 bleef ongeslagen en zon der een enkel verliespunt aan de kop van de derde klasse A. Ditmaal moest Vedo er in Vlissingen met 24 aan geloven. KVL zorgde voor een verrassing, want het stuurde Stormvogels met eer. 7-3 nederlaag naar huis en kwam daardoor in de lift. De Zeeuwse veteranencompetitie De Zeeuwse ve ter a nen-voetn.-. re om- petitie ten bate van „Sport Steunt Zonneveld" werd voortgezet. Middelburg en Goes kwamen sa men aan de kop. De hoofdstedelingen bezorgden RCS in Souburg een 4—8 nederlaag, terwijl Goes in Vlissingen met 24 baas bleef over Zeeland Sport. Vlissingen trok in Middelburg bij Zeelandia aan het kortste eind (43), waardoor de stand als volgt werd; Middelburg 24, Goes 24, Vlissingen 22, Zeelandia 22, RCS 20, Zeieand Sport 20. De zaterdag in Coljjnsplaat ver reden Patrijzenjacht bracht een ge renommeerd veld van onafhankelijken en amateurs aan de start, waarvan de Goessenaar Theo van Wychen zich overtuigend de sterkste toonde. De solo-vlucht van deze renner die plaats vond nadat de helft van de te ver rijden afstand reeds onder de wielen waren doorgegaan, kon door het pe- leton met knapen Is Paymans, van Houwelingen, Braspenninx e.a. niet worden gepareerd. De kemphaan Piet Rentmeester was de eerste, die een directe actie ont- (Betaald) Eerste klasse B: Hermes DVS-Haar- lem 5-4, Be Quiek-Helmond 0-1, Wa- geningen-Baronie 1-0, Blauw Wit- Rheden 2-1. Eerste klasse C; TOP-Wilhelmina 2-2, Beslissingswedstrijd: Tubantia Fortuna (VI.) 1-2. (Amateurs) Kampioenschap van Nederland: Vlis singenHengelo 1-2. Eerste klasse B: Quick '20-Munten- dam 3-1, Robur et Velocitas-WW 8-5 Eerste klasse C: Sportcl. Emma- Brabantia 1-1. Promoie Eerste klasse: Wilhelmina '08—MOC (Weert) 0-3. ZUID I. Tweede klasse B: Roosen daal—WVO 5-1, Dongen—DESK 0-0, Dede klasse C: RWB-Zierikzee 4-6. Promotie 2e klasse: Reusel Sport- BSC 4-6, Boxmeer-RCS 4-1. Promotie 3e klasse: Grenswachters- Hansweertse Boys 5-1, Gilze-Nevelo 1-2. Res. Ie klasse E: Baronie 2-Fijenoord 2 2-5, Dosko 2-Sparta 2 2-0. Landenwedstrijden Portugal-Hongaije 2-2 (1-0). Rus- land-Turkije 3-1 (1-0). Finland-Zwe- den 1-3. Zweden B-Finland B 10-1. KORFBAL Kampioenschap van Nederland: Va- da-Rohda 2-15, Vitesse-Het Zuiden 7-5 Eerste klasse. Noord-Holland: Koog Zaandijk-AUen Weerbaar 7-7 (A-W. degradeert. Zuid-Holland: Deetos-Vieus Orien- tis 8-4. TENNIS Pomotiewedstrijden. Promotie naar hoofdklasse A: Dash-H'sumse LTC 4-7 Promotie naar hoofdklasse B; Joy- Philharmonie 9-2. Hoofdklasse B afdeling 2: Ensch. LTC-Leimonias 2 6-5. Promotie naar le kl.: Thor RW 3- Rhijnauwen 7-4, Festina 2-Thor RW 5 3-8. ketende in de 8ste van de 50 te rijden ronden, samen met Geldermans; maar drie ronden later werd dit duo weer door het peleton opgeslokt. Op dit moment moest Jan Westdorp van fiets verwisselen, wat hem aanzien lijke achterstand opleverde en kort daarop deed besluiten de strijd te staken. Ook Kees Oosthoek en Bram van Sluys gaven door bandenpech op. De gestadig neervallende regen kon aanvankelijk weinig vuur in het ren nerskorps brengen, totdat in de 28st« ronde van Wychen zijn reeds boven genoemde solovlucht begon. In kort* tijd had deze renner een voorsprong van 15 sec. genomen en hoewel het peleton toen de krachten samenbun delde, wist ook van Wychen het tem po op te voeren en zijn verkregen voorsprong niet alleen te handhaven maar nog te vergroten. Met nog tien ronden voor de boeg noteerden we een minuut voorsprong voor de kopman op Wout Heeren, die inmiddels uit de groep was ont snapt, maar later toch weer terug viel. Van Wychen ging tenslotte met ruime voorsprong als groot triomfa tor door de finish. Piet Rentmeester kwam bij de eindsprint van het pele ton ten val en ging tenslotte met zijn karretje onder de arm op de benen wagen over de eindstreep. Vooraf was er een wedstrijd op gewone fietsen een z.g. „Muggen- toer". De uitslag luidt: 1 Th. v. Wychen (Goes) 120 km In 3 uur 7 min. 2 sec.; 2 C. Paymans (Tilburg) op 45 sec.; 3 A. Braspenninx (Zundert), 4 A. van Houwelingen (Sassenheim), 5 J. Groot (Beverwijk), 6 J. de Poorter (Hoek), 7 A. Geldermans (Beverwijk) 8 A. Mannaart (Krommenie), 9 P.' Rent meester (Yerseke), 10 W. Heeren (Roosendaal). Uitslag Muggentoer: 1 D. v. d. Fliert (Hansweert), 2 K. Huissoon (Heinkenszand), 3 C. v. Espen (Axel), 1 A. v. Overdulve (Axel), 5 E. van jiere (Goes). Zondagmiddag werd te Rotterdam de wedstrijd Sparta-Limburgia ge speeld welke in een 1-0 overwinning voor Sparta eindigde. Het winnende elftal is hiermee kampioen gewor den van de hoofdklasse afdeling A. De foto toont het enige doelpunt "oor Sparta gemaakt door Bennings- hof. V.ln.r. Hoogen (L.), Droll (L.), v. d. Waal (S.), achter hem Moonen (L.) en geheel rechts Benningshof. De wielerclub „Arie van Vliet" or-t ganiseerde op een parcours in de omgeving van Woerden (over Alphen cn Aarlanderveen) de Ronde van de Kaasstreek over een afstand van 153 km., waarbij Wim Rusman (Haar lem) winnaar werd in de sprint uit een groepje van 12 renners. De tijd was 5 uur 5 min. 10 sec. Het verdere resultaat luidt: 2 Piet van As (Roosendaal), 3 Wies v. Don gen (Breda), 4 Thijs Roks (Zundert), 5 van 't Hof'(Haarlem), 6 Smits (Ny- len, België), 7 Piet Maas (Pindorp), 8 v. d. Pluijm (Dussen), 9 Pauw (Utrecht) en 10 Bergmans (Aalst). Voor de eerste maal werd voorts een wedstrijd georganiseerd om het militair kampioenschap van Neder land. Over een afstand van 35 km. werd van Engeland (legerplaats Vol- kel) eerste in de tijd van 3 uur 57 Geslaagde avondvierdaagse op Walcheren De avondvierdaagse op Walcheren voor de eerste maal georganiseerd door Astrow uit Souburg, zulks ter gelegenheid van haar tienjarig be staan, is bijzonder succesvol ver'o- pen. 404 Deelnemers volbrachten de tochten. De organisatie was uitstekend en hoewel het weer niet al te best was, hebben de wandelaars toch vrij wel geen regen gehad. De aspiranten wandelden elke avond 10 km, de senioren de eerste drie avonden 15 km en de laatste avond 20 km. Allen ontvingen de herinneringsmedaille, terwijl er groepsprijzen waren voor Mediobur- gum (21 deelnemsrs), EMM (101), Wilhelmina (65), Achilles (54), allen uit Middelburg; Astrow (28) uit Souburg, de ols Nieuwland (18), de Jacob Catsschool (38) en de VGLO (13), beide uit Vlissingen. Tenslotte was er nog een vrije groep van 19 wandelaars uit Vlissingen. Leo van der Pluym meteen in conditie Zondag is de wielerronde van Zuid-. Holland gereden over een afstand van ruim 200 km., met start en finish op de Fruitmarkt in Den Haag, een rit voor professionals en onafhankelijken, waaraan ruim 40 renners deelnamen. Vijf hunner arriveerden met een voorsprong van 500 m. op het pèleton. Winnaar werd W. Rusman (Haarlem) in 5 uur en 10 min. Achter hem ein digden: 2 P. Maas (Pindorp), 3 L. van der Pluijm (Dussen), 4 W. v. Dongen (Breda), 5 J. Driessen (Terheijden) op 500 m.6 N. Koch (Utrecht)7 Krijn Post (Nieuw-Vennep.) Ken Nederlandse automobilist, af komstig uit West-Indië, en zijn echt genote zijn bjj een auto-ongeluk nabij de beruchte brug bij Wiedbachtal, op de autoweg Keulen-Frankfurt, om het leven gekomen. Een met grote snelheid in de rich ting Frankfurt rijdende Duitse auto raakte bij het remmen aan het slin geren, vloog over de groenstrook in het midden van de weg en trof op het linkerweggedeelte de auto van de Nederlanders in de zijkant. De be stuurder van de Duitse auto werd zwaar gewond. min. 20 sec. In de sprint versloeg hij Schalk Verhoef (Ossendrecht). De winnaar van het officieuze militaire kampioenschap van het vorige jaar Bos (legerplaats Valkenburg) werd derde, Boss (Soesterberg) was vier de in de tijd van 3 uur 57 min. 48 sec. Van Dienst (Haarlem) eindigde op de vijfde plaats in dezelfde tijd als Boss. Gramser (Oirschot) werd zesde en van Leeuwen (Haarlem) zevende, beiden zelfde tijd als Boss. Voorzichtig koos ik mijn wóórden.... Zo er (nog vóór de verkiezingen) één doorbraak krachtig, snel en succesvol en met recht dóórge broken is, dan is het de puist in de nek van mijn broer geweest. Deze zeer verwante persoon heeft een behoorlijke nek en er was dus plaats genoeg om de bewuste puist tot een voorspoedige en uitgebreide groei te noden. Het kwaad was gesticht voordat Nico er erg in had. Toen hij er erg in begon te krijgen, moest ik helpen. Een nek is nu eenmaal een ran die weinige H- zhaamsgedeelten, die men niet op elk ogenblik van de dag rustig en met eigen ogen even. kan gaan be zien. „Kijk-es in m'n nek". De properheid van de familie en het eeuwig-en- altijd over de schreef zijn van het gemeentelijk toe gestane waterverbruik kennende, had ik niet het minste bezwaar. De nek was schoon. „Wat zie je". Het klonk ongeduldig. Voorzichtig koos ik mijn woorden. „Ik zie iets roods en., eh, 't is dik. Het moet een puist zijn.." Reeds de volgende dag was bij rood de mooi* kleur geel gekomen. Het werd geen oranje samen. De dokter kent Nico van jongs-af-aan. Om precies te zijn: de dokter heeft hem óp de we reld en van de mazelen geholpen. Het weerzien was hartelijk. De diagnose dichterlijk. „Het is met een puist als met een vrucht. Je moet hem plukken als-t-ie rijp is. De „vrucht" was nog niet rijp en Nico was blij. Dat „plukken" beviel hem niet. Nico werd een kwelling voor zijn omgeving. „Die pleister zit niet goed". „Komt die smerige bruine zalf eronder uit?" „Hé, plak-em nou niet op m'n haren" (waar moes ten wij die anders plakken). Wij werden allen geconfronteerd met die éne puist; met dat ellendig stukje ongewoonheid, dat van da miljoenen nekken in de wereld juist die stevige van mijn broer had uitgezocht. Om er te gedijen, te bloeien en (gelukkig).... te sterven tenslotte. „Je moe hem plukken als-t-rijp !s", had de dokte» gezegd. De doorbreek kwam "s nacht». Krachtig, snel, succesvol en in rijn slaap. Hij moet wel érg rijp geweest zijn. Volgens een Franse politieke com mentator zou de Amerikaanse rege ring van plan zijn, de strijdkrachten met 400.000 tot 500.000 man te ver minderen. Enkele functionarissen ver klaarden echter, dat zij van de plan nen niets afwisten. Ook Eden heeft nu een brief van Boelganin ontvangen, waarin de Rus sische premier er op aandringt, dat Engeland het voorbeeld van de Sov jet-Unie, tot vermindering van de strijdkrachten, zal volgen. Tito heeft in Moskou met de Russische leiders gesproken over de ontwikkeling van het socialisme overal ter wereld. Bo vendien bood de Zuidslavische presi dent Kroestjev e.s. geschenken aan. Bondskanselier Adenauer is zater dagochtend in New York aangeko men voor zijn bezoek aan de V.S. dat geen officieel karakter draagt (Advertentie) IN 7,IERIKZEB speelde het genwoordigde twaalftal ven de SID KB een korbalbalwedstrjjd tegen het Zeeuwse twaalftal» liet laah «te won met 4-7. /yae&z/ J Attentie! Sturmey Archer Gears Holland N.V. Is nu I gevestigd Nassaukade 387, Amsterdam, zodat een vlotte sendee voor dit beroemde fabrikaat In heel Nederland verzekerd. 38-15. „Mijn dochter" roept keizer Saladin verheugd tot het binnentredende meisje. „Heb je een prettige rit gemaakt door de stad? Wat heb je alzo te vertellen??" ,,Ik heb de ge vangenen gezien, die door Tarai zijn meegevoerd", zegt de prin ses met warme stem, „één van hen is een forse jonge krijger met de houding van een vorst. Hij kan onmogelijk schuldig zijn aan de diefstal van het oog. Tarai moet zich vergist hebben!" De keizer, noch zijn dochter zien hoe Tarai zich ge- ergerd op de lip bijt bij de prij zende woorden over Aram. „Heb je je vergist Tarai?" wendt de keizer zich lachend tot de krijger. ,,Is die knappe jonkman werkelijk onschuldig?' „Geenszins, mijn vorst", luidt het grimmige antwoord, „hij is zeer zeker medeplichtig aan de diefstal van het oog van Siva. „Mijn wijze mannen zullen het uitmaken!" zegt de keizer, ter wijl hij tevreden de smaragd bekijkt. Zij zullen zeggen, wie, als deze steen wordt terugge plaatst in het godenbeeld, zal moeten sterven als een zoen offer voor Siva!"

de Stem | 1956 | | pagina 6