le Collins „Zwarte ruiter op 14 juni voor Bossche rechtbank Ronde van Italië langzaam Erbarmelijke hitte in de naar het einde langste etappe DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 5 JUNI 1956 Dossier met 27 strafbare feiten Voor het reisseizoen EXAMENS De man op Asteri Oud zag neer op nieuw in Rome Landbouwarbeidswet treedt in werking Promotieprogram eerste klasse Aanvullingen KNVB wedstrijdprogram Beslissing bleef, uit In/ van ENGLEBERT BANDEN met Ferrari PRIJS VAN BELGIë Gemiddeld 190,614 km per uur 2 e Frere VAN ENGLEBERT BANDEN Jan Nolten: fraaie zevende plaats Olympus speelt promotiewedstrijden Künen en Roovers op recordjacht Tl-race op Man wéér met ongevallen Waroubi -orientatierit Ook eindrush van de scorers Reinaert toernooi te Hulst Kampioenschap VLISSINGEN gevierd Burgemeester Kolff huldigde (/SP0HTmt KOSTf MARKTEN WATERSTANDEN gevolgd uurDe uurA. Op donderdag 14 juni 's mor- va" bekend, echter niet de overval r o J - te Ravenstein. Hij is reeds meer dan een jaar in voorlopige detentie en is bij prof. Baan in de psychiatrische gens om negen uur zal voor de rechtbank van 's-Hertogenboseh de behandeling beginnen van de strafzaak tegen de 30-jarige H. G. uit Mierlo-Hout, beter be kend als de „zwarte ruiter." Er zijn door de officier van jus titie, mr. J.Dony, negen dagvaardin gen uitgebracht. In totaal bevat het dossier 27 strafbare feiten, waaron der een groot aantal vermogensde licten en twee misdrijven tegen het leven gericht. Deze laatsten zijn de aanslag op de postkantoorhouder te Ravenstein op 15 november 1954 en het schieten op zijn achtervolgers na een auto diefstal in Tilburg. In Deurnc heeft hij een dodelijke aanrijding veroor zaakt. Daarvan wordt hem echter alleen ten laste gelegd dat hij na die aanrijding is doorgereden zonder zijn indentiteit bekend te maken. Deze tenlasteleggingen gaan verge zeld van een aantal subsidiaire be schuldigingen. De misdrijven zijn gepleegd in de jaren 1950-1955 G. heeft er reeds veel Aan de handige Kosmos-reisgids- jes is weer een tweetal toegevoegd. Het ene beschrijft Brussel, Antwer pen, en west-België. Het andere Ve netië en de Dolomieten, In hun be knoptheid vertellen ze toch, veel en het formaat is uitermate geschikt, om ze in de zak mee te dragen. De uitvoering op sterk papier met mooie foto's laat ook niets te wen sen over. STENOGRAFIE EN MACHINESCHRIJVEN Voor het diploma stenografie Ned. met 130 lettergrepen per minuut zijn geslaagd de dames E. Haverbeke, J. Haverbeke en A. Reijniers, allen te IJze.ndijke en voor het diploma machi- neschrijven met 150 aansl. per min. Mej. A. Reijniers te IJzendijke JUDO 3e Graad jiu-jitsu: C. de Bruine, W. Verheijen, B. o. Zoom. Ie Graad jiu-jitsu: J. Burgs, Middel burg. Gele band judo: J. Pruyssers, E. Bleijenberg, D. den Duik, K. Stroo, J v.d. Bas, Vlissingen; A. Goedhart, M. Cosijn, M. Z. Cozijn, J. A. Blanker, J. Burgs, Middelburg; J. Koorevaar, Alphen a.d. Rijn; M. Geuze, B. P. v. Belzen, Souburg; J. Wielemaker, Kou- dekerke. Witte band beneden 14 jaar: Jopy Blaeke, B. o. Zoom. kliniek te Utrecht ter observatie ge weest. Waarschijnlijk zal de officier van justitie eerst op de tweede dag aan zijn requisitoir beginnen. BOEKFNPl ANK Deze roman van Stefan Andres be vestigt wel het uitzonderlijke talent var. deze Duitse schrijver. In een proza, rijk aan originele beelden en suggestieve vondsten, tekent hij hier de levensloop van een wijnbiuwer uit het Moezelgebied, die om een (onge gronde) verdenking van moord op z'n vrouw zijn land ontvlucht en eerst neerstrijkt in een Italiaans oord, toe vlucht van zonderlingen en deca denten. Daar wordt hij werkelijk schuldig aan de dood van een man, wiens vrouw hij is gaan liefhebben en ook deze vrouw ontvlucht hem onder tragische omstandigheden. Wederom moet hij vluchten, doch hij wordt bij het begin van de oorlog als Duitser vastgepakt en op Malta geïnterneerd. Na beëindiging van de krijg vestigt hij zich als eenzaat in Griekenland waar hij echter met een schuldig ver leden weer geconfronteerd wordt door de komst van zijn zoon, vrucht van een schuldige verhouding met 2en boerendochter uit zijn geboorteland. Na een reis door Griekenland met zijn zoon en de ontmoeting met ?en Grieks meisje. Galene, wint „de man op Asteri" het besef, dat hij zijn ver antwoordelijkheden niet mag int- vluchten in de eenzaamheid en zijn offergang moet gaan. Het is alles ver teld in een bijwijle visionair zicht op de werkelijkheid, een ineenvloeien van realiteit en verbeelding, een schouwen in het wezenlijke achter de uiterlijke verschijnselen en ge beurtenissen. Anders' vertelkunst bereikt zeldza me hoogten in een schildering als van de processie of in een relaas als dat van de aardbeving. Maar het hel eboek is vol bewogenheid zowel in de schikkende taferelen als in de stille mijmeringen van de eenzame. Een prachtige roman, aan volwassenen van harte aanbevolen. (Uitgave H. Nelissen, Bilthoven). Z.A.C. Plein XIII In het kader van de zomeravond competitie Plein XIII werden in de afgelopen week de volgende resulta ten behaald: De Ratten - Tridon Boys 51, Ro gier N. R. - v Mechelen 21, Buys - Beckers 13, ut Gaspitje - De Krabben 04, Stouthart - Steeds Be ter 2—1. Ter gelegenheid van de viering van hef tienjarig bestaan van de Itali aanse republiek is in Rome voor President Giovanni Gronchi en tal- van andere autoriteiten een grootse militaire parade (de grootste sinds de oorlag) gehoudenwaaraan 9000 officieren en manschappen deelna men en waarin 150 tanks en pant serwagens, 100 kanonnen, 400 andere militaire voertuigen en 350 paarden meereden. De foto geeft een over- zmht van de parade. Op de achter grond het eeuwenoude Colosseum, schril afstekend bij dit moderne wa- penvertoon. Verder op de achter grond bespeurt men nog de silhouet ten van de basiliek van St. Jan van Lateranen De Landbouwarbeiderswet treedt 4 juni in werking. Dit heeft tot gevolg, dat enkele bepalingen van de Arbeidswet 1919 aanstonds van toepassing worden op de arbeid in de landbouw. Deze bepalingen zijn: jongens beneden veertien jaar of nog leerplichtig, en meisjes bene den vijftien jaar mogen niet meer in de landbouw werken. Personen die elders (bijvoorbeeld in een industriële onderneming) reeds een volle dagtaak in loondienst heb ben, mogen daarnaast geen land- bouwarbeid meer als nevenwerk zaamheid verrichten, tenzij met ver gunning van de arbeidsinspectie. Ui teraard vallen werkzaamheden op een eigen bedrijfje buiten deze bepalingen. Voorts treedt 4 juni een koninklijk besluit in werking, waarbij uitzon deringen worden toegestaan op het verbod van kinderarbeid in de land bouw. Inwonende kinderen van het hoofd of de bestuurder der onder neming mogen, wanneer zij min stens twaalf jaar zijn, ten hoogste vijf uur per dag werken, maar niet tijdens de schooluren. Ook is het ver boden hen in de ochtenduren koeien te laten melken. Het wedstrijdprogramma voor de promotiecompetitie le klas is thans bekend. Het luidt als volgt: 10 juni: Heksenberg-De Spechten. Wilhelmina '08-MÖC '17. 17 juni: MOC '17-Heksenberg. De Spechten-Wilhelmina '08. 24 juni: Wilhelmina '08_Heksenberg. MOC '17-De Spechten. 1 juli: De Spechten-MOC '17. Heksenberg-Wilhelmina '08. 8 juli: Wilhelmina '08-De Spechten. Heksenberg-MOC '17. 15 juli: MOC '17-Wilhelmina '08. De Spechten-Heksenberg. In het K.N.V.B. wedstrijdpro gram voor zondag 10 juni zijn de navolgende wijzigingen en aanvullingen te melden. Ie klasse betaald (B) afgelast Hera- cles-Zwolse Boys (reeds gespeeld). le klasse C (betaald) ingelast voor woensdag (morgen) avond: Wilhelmi- na-TOP. Reserve le klasse E: ingelast: EBOH II-Longa II, TOP II.RBC II. Baronie II-Feyenoord II, Dosko II-Sparta II. DISTRICT ZUID I le Klas C Sportcl. Emma-Brabanlia; WH '16- Alliance. 2e Klas B Roosendaal-WVO; Dongen-Desk. 3e Klas C RWB-Zierikzee. Res. 2e Klas B Beslissingswedstrijd RKC 2-WSC 2 (terrein Baardwijk). Promotie le klas Heksenberg-Spechten; Wilhelmina '03- MOC. Promotie 2e klas Reusel Sport-BSC 18.00 u.; Boxmeer- RCS 18.00 u. Promotie 3e klas A: Grenswachters-Hansweertse Boys; Gilze-Nevelo. De beslissing voor de promotie naar de vierde klasse van de KNVB is nog niet gevallen. 's Heer Arendskerke, dat op eigen veld tegen Lewed. Boys aan een puntje genoeg had, heeft dat niet weten te behalen. De Boys behaalden namelijk een duidelijke 1-5 zege. Hier door zijn beide clubs precies gelijk ge ëindigd, zodat zij een beslissingswed strijd zullen moeten spelen. De eindstand luidt als volgt: Lewed. Boys 4 3 0 1 6 17—12 's Heer Arendsk. 4 3 0 1 6 1310 Renesse 4 0 0 4 0 1119 Toto „voltreffer" in Luxemburg Met een klein, maar keurig hand schrift had de Luxemburgse bank bediende Pierre Henry de voetbal uitslagen ingevuld op de wedformu- lieren van de zuid-Westduitse Toto club" waarvan hij lid is. Het gezel schap won een hoofdprijs van 534.790 Duitse marken. Daar kwam bij vijftien maal 9000 mark in de tweede ,,rang" en 12 maal 660 mark in de derde ,,rang". Zo beliep het totaal-bedra-g 737.107 mark, ruim 663.000 gulden. De hoofd prijs was de grootste, tot dusver in het groothertogdom gevallen. (Advertentie) jÏEffftEBEtf Wederom succes in de grote te Francorchamps, 509 Km. 3 juni 1956 een nieuwe bewijs van VEILIGHEID en BETROUWBAARHEID. In de Zeeuwse handbalcompetitie werden nog enkele wedstrijden ge speeld. Bij de dames eerste klasse B liet Volharding bq Luctor 2 verstek gaan, hetgeen dus wel op twee winst punten in mindering zal komen. In de eerste klasse heren zag Vol harding zich de beide punten ontfut seld door Hellas 2 (9-10), terwijl To- A illson won Grote Prijs van Italië (motorcross iirDr»i!eD ••Nllsson he<fft met BSA .P,. 'nn.e„ jUSjVar Ita,ië motorcross feWIe ?n ?eï,dc race «elke mee- schap. Europees kampioen- Som'iï'rm de ^edstriiden kwamen j? ,en p- van den Oever ten n ,MlnSels (B> in het klas sement voor het Europees kampioen schap met ieder 8 punten. ampIoen Oriënt<eringsrit op Tholen Op Tholen organiseerde de perso neelsvereniging van de Nederlandse Heidemaatschappij een oriënteringsrit voor bromfietsers, motorrijders en automobilisten. De uitslag was: Bromfietsers. IJ. Kaas, Goes; 2 A. de Dreu, Goes; 3 J. Jansen, Tholen; 4 M. Meijer, Kapelle. Auto's en motoren leden en dona teurs: 1 J. C. Quist, Goes; 2 P. Kamp, St. Maartensdijk; 3 mevr. Langejan, St. Maartensdijk; 4 G. J. ten Cate, Scherpenisse; 5 E. Lenstra, Goes; 6 Nieuwenhuysen, Goes; 7 P. Wassenberg, St, Annaland; 8 H. D. Harmsen, Poortvliet; 9 J. Bouwmees. ter, Stavenisse; 10 A. v.d. Broek, St. Maartensdijk. Niet-leden: 1 G. van Haaften, St. Maartensdijk; 2 J. Quaak, Tholen; l W. van Oosten, Kruiningen; 4 G. de Jonge, Poortvliet; 5 D. Lenting, Tho len; 6 v.d. Broeke, Goes; 7 J. van Schilt, Lepelstraat; 8 W. Moerland, St. Annaland: 9 J. Dorst. Stavenisse; 10 D. Quaak, Scherpenisse. nido 2 met 6-21 baas bleef over het eigen derde elftal. Tonido 2 eindigde op de eerste plaats, doch kan niet pro moveren. Volharding moet nog tien minuten spelen van de wedstrijd tegen Mara thon (voorlopig 10-7 voor Volhar ding) en zou bij een overwinning een beslissingswedstrijd moeten spelen te gen Olympus. Volharding heeft hiervan echter af. gezien en dus zal Olympus zondag te Bergen op Zoom uitkomen tegen Longa uit Tilburg en VHC uit Val- kenswaard voor een plaatsje in de zuidelijke tweede klasse. (Van onze speciale verslaggever) LECCO, maandagavond. Jan Nolten heeft vandaag in de verre van gemakkelijke étappe; Rappalo-Lecco (278 km) kans gezien de vaderlandse kleuren op uitstekende wijze te verdedigen. Als enige van de Nederlandse ploeg slaagde hij er in het Italiaanse geweld aan de kop (twaalf man) te weerstaan en tezamen met dit dozijn de finish in Lecco te bereiken. In de eindsprint bezette hij de zevende plaats, waar door hij een viertal plaatsen in de algemene rangschikking op schoof. De vijf overige Nederlanders, o.w. Wout Wagtmans, vielen ongeveer vijf minuten na de Limburger binnen, tezamen met o.a. Pobiet, die de sprint won, de Belg Sorgeloos, de Italiaan Maule enzovoort. Dit late binnenkomen werd hen echter niet noodlottig. Wagtmans behield namelijk zijn fraaie negende plaats en de andere landgenoten bleven in het algemeen klassement even eens practisch ongewijzigde posities innemen. Positie flink verbeterd Dat er betrekkelijk weinig slag ge- leverd is, behoeft niet te verwonderen. Bij alle moeilijkheden, die er reeds waren, niet het minst de geweldige hitte, kwam n.l. nog, dat de rit zich niet zo best tol het doen van uitloop pogingen leende. Aanvallen hadden nl. het best in de bergen gedaan kunnen worden. Maar de ..cols" lagen te ver vóór de finish (de belangrijkste, de Pellizone. niet minder dan 178 km.), om daarna nog een geslaagd slot van de vlucht te verwachten. Bij de eerste pashoogte, welke na 40 km. moest worden overwonnen, de steile ..Bocco". ging Bahamontes er dan ook kennelijk slechts tussenuit om zijn positie voor de bergprijs te versterken. De Spanjaard klom zo krachtig en snel. dat hij het eerst op de 955 m. hoge top arriveerde en de tevergeefs op hem jagende renners, resp. Couvreur, Monti, Fornara en nog enkele anderen, o.w. Wout Wagt mans, 1 min 10 sec. achter zich liet. In de afdaling, die over slechte kei wegen ging, liet Bahamontes zich weer inhalen. Maar toen de tweede col, de Pellizone, in zicht kwam, demarreerde hij wederom, zij het nu wat laat. Juist tevoren had zijn land genoot Pobiet de vliegende etapp.e te Bari gewonnen, vóór Zucconnelli en De Filippis. Maar in de „sprint" op de berg triomfeerde Bahamontes toch weer, zij het nu slechts dank zij een overtreding van de Italiaan Boni, die hem had gehinderd. Daardoor werd Moser tweede, gevolgd door Fornara en Ferlenghi. Het peleton, dat tijdens de beklim ming danig uit elkaar was gerukt, hergroepeerde zich in de afdaling en kwam in gesloten, gelederen bij de eerste verzorging in Val d'Arda (na 128 km.) Korte tijd daarna ontsnapte de Italiaan Petrei en hij slaagde er in, bij de tweede vliegende etappe te Codogno (180.9 km.) te zegevieren met een voorsprong van 2 min. 10 sec. op de Santi, Tognaccini, Benedetti' Fornara, Moser en Maule; het pele ton volgde op 2 min. 40 sec. OOK JAN NOLTEN. Inmiddels werkte de Santi zich los uit zijn groep en hij deed dat met zo veel vuur, dat hij de vermetele Pe trei bij de tweede ravitaillering te Crema (205 km.) inhaalde. Intussen waren er echter ook weer enkele renners uit de grote groep weg gesneld en daarbij was Jan Nolten. Even na de ravitaillering was de situatie aldus: op kop Petrei en de Santi; op 45 sec. Masocco; op 1 min. 45 sec. Zucconnelli, Nolten, Martino, Favero, Baffi, Guerrini, Be nedetti, Crippa, Albani, Chiarlone, Pa- dovan en Grassi. Zestig kilometer voor de finish had deze groep de drie er vóór rijdende renners inge haald. De nu ontstane kopgroep, die op Jan Nolten na, zoals gezegd, al leen uit Italianen bestond, reed en kele kilometers voor het einde Baffi los en betwistte vervolgens onderling de eindsprint, die op naam kwam van Albani. Etappe-resultaat Uitslag étappe Rappalo-Lecco (278 km): 1 Albani 8 uur 53 min, 56 sec. (gemiddelde snelheid 31.210 km/uur); 2 Favero, 3 Padovan. 4 Grassi, 5 Zuc- conelli, 6 Chiarlone; 7 Nolten, 8 Mar tino, 9 Petri, 10 Crippa, 11 Benedetti, 12 Guerrini, 13 de Santi, allen in de zelfde tijd als Albani. 14 Baffi 8.57.39, 15 Pobiet 8.58.37, 16 Sorgeloos. 17 Ba- roni, 18 Maule, allen in dezelfde tijd als Pobiet. De posities der overige Nederlanders Wagtmans, de Groot, Stolker, van de Brekel en Schoenmaker werden ex aequo 31e geplaatst eveneens in de zelfde tijd als Pobiet. Algemeen klassement 1. Fornara 76.36.44: 2. Fallarini 76.38.16; 3. Fantini 76.38.35; 4. Baha de Filippis 76.39.27; 7. Astrua 76.39.40; 8. Brankart 76.39.53; 9. Wagtmans 76.40.20; 10. Buratti 76.40.22; 11. Cou vreur 76.40.38; 12. Maule 76.40.55; 13. Schar 76.41.15; 14. Nencini 76.42.30; 15. Ranucci 76.43.36; 16. Magni 76.44.01; 17. Graf 76.44.23; 18. Coletto (Agosti ni) 76.44.51; 19. Ernzer 76.44.54; 20. Monti 76.45.04. De overige Nederlanders zijn als volgt geklasseerd: 26. Nolten 76.47.16; 50. de Groot 77,29.32; 65. Stolker 77.42.37; 67. van de Brekel 77.47.41; 69 Schoenmaker 77.53.22. Tijdens de j.l. zondag te Rotterdam gehouden selectiewedstrijden deden de beide westbrabanders Frans Kü nen (Sprint, Breda) en Wim Roovers (Thor, Roosendaal) weer geducht van zich spreken. Künen wist in een schitterende tijd van 14 min. 38.8 sec. de 5000 m. te winnen vóór Viset (Cialfo) 14 min. 43 sec. en Cujé (EMM) 15 min. 07 sec. Hij verbeterde hiermede het be staande zuidnederlandse record dat met 14 min. 48.4 sec. op naam stond van Lataster. Roovers wilde niet voor zijn streek genoot onder doen en wist in een enerverende eindsprint de 1500 m. te winnen in 3 min. 54.8 sec. Blan- kenstein (Trekvogels) die tweede werd, noteerde dezelfde tijd, terwijl Fekkes (DOS) er 0.1 sec. langer over deed. Met deze prestatie verbeterde Roo vers het zuidnederlandse record op deze afstand dat op naam stond van van den Wildenberg met een tijd van 3 min. 56.2 sec. Ondanks de waarschuwingen om voorzichtig te zijn," deden zich in. de maandag begonnen TT-races op het eiland Man tal van slippartijen voor. Zes deelnemers moesten naar het ziekenhuis worden gebracht. De Nieuw-Zeelander Coleman brak enkele ribben, kneusde een voet en liep een beschadiging van de wer velkolom op. De Engelsman King brak een been en de Australiër Hin- ton kreeg snijwonden en een shock. Reeds heel tvat inschrijvingen Voor de zondag a.s. te rijden oriën- tatierit in de Vlaamse Kempen, wel ke door de sportcommissie van de Vereniging voor Vreemdelingenver keer ter gelegenheid van de Waroubi in samenwerking met de Krabben- rijders en de Rozetoerclub wordt ge organiseerd, zijn reeds heel wat in schrijvingen binnen. Het wordt een. rit van ongeveer 140 km met een rustpauze onderweg. De start is zon dagmiddag om 1 uur aan de schouw burg Katholieke Kring. Dames van Hellas wonnen De dames van Hellas uit Góes speelden te Eindhoven haar eerste promotiewedstrijd voor een plaats in de zuidelijke eerste klasse van de handbalcompetitie tegen Agressieve. Zij hadden bij de rust reeds een 13 voorsprong. Na de hervatting scoorden zij nog acht maal. waar Agressieve slechts vijf doelpunten tegenover stelde. Hellas behaalde dus een verdiende 611 overwinning. montes 76.38.39; 5 Moser 76.38.51; 6. veer 70 km per uur. Ook de top-scorers In de hoofd klasse zijn begonnen aan een compe- titie-eindrush met niet te voorspellen afloop. Er zijn namelijk nog verschil lende kandidaten voor de (officieuze) scorers-titel. Met nog één speeldag in het voor uitzicht is de lijst van de beste twin tig als volgt: 1. Schouten (Feyenoord, hoofdklas se B) 33 doelpunten. 2. Dillen (PSV, hfdkl. B) 32. 3. de Jongh (Elinkwijk, hhfdkl. B) 30. 4. v. d. Linden (DOS, hfdkl. A) 29. 5. Lammers (DOS, hfdkl. A) 28. 6. Köneman (SV, hfdkl. B) 24; 7 Lenstra (SC Enschede, hfdkl. B) 24; 8 Oonk (SC Enschede, hfdkl. B) 24; 9. v. Roessel (Willem II, hfdkl. B) 24. 10. Canjels (NAC, hfdkl. A) 22. 11. Ehlen (Sittardia, hfdkl. B) 21; 12 v. Melis (Rapid, hfdlk. B) 21; Dodelijk ongeval in (auto) Ronde van Europa De Deense deelnemer Borge Me iander is in de Ronde van Europa voor automobielen, met zijn volkswa gen dodelijk verongelukt. In de buurt van Salamanka in Spanje moest hij plotseling uitwijken voor een pakezel, waarbij hij tegen een brug terecht kwam en over de kop sloeg. Zijn partner, de Deen Carl Ewald Rasmussen, verblijft gewond in een z' kenhuis. De verongelukte wagen reed volgens de Duitse automobiel club, die de ronde organiseert, onge- Tweevoudig succes voor „Hulst" Op het gemeentelijk sportterrein te Hulst werd voor de tweede maal het Reinaert junioren toernooi van de VV Hulst gehouden. Er namen vijf A-ju nioren en vyf B-juniorenelftallen aan deel. Voordat de wedstrijden aanvingen, hield de voorzitter van de VV Hulst, de heer A. Koppendrayer, een korte toespraak waarbij hij de verenigingen die hun medewerking aan het toer nooi verleenden, dank betuigde. De toernooileiding berustte hij Broeder Bernardo, die alle deelnemende elf tallen succes toewenste. De uitslagen luiden; A junioren. Hontenisse-Sportief (Stekene) 0-4; Axel-Patrijzen 2-3; Hulst-Hontenisse 5-0; Sportief (Ste- kene)-Patrijzen 0-1; Axel-Hulst 2-3; Patnjzen-Hontenisse 9-0; Sportief (Stetael-Axd 2-1; Patrijzen-Hulst 0-8; Hontemsse-Axel 1-5; Hulst-Spor tief (Stekene) 0-2. B-junioren. Patrijzen-MOC 0-12- Hontenisse-Hulst 0-0; Axel-Patrijzen 6-0; Hontenisse-MOC 0-4; Hulst-Axel 2-1; Patrjizen-Hontenisse 2-3; MOC- Hulst 0-1; Axel-Patrijzen 3-0; MOC- Axel 5-0. De totaal-uitslag was dus: A-junioren: 1 Hulst; 2 Sportief; 3 Patrijzen; 4 Axel; 5 Hontenisse. B-junioren. 1 Hulst; 2 MOC, 3 Axel; 4 Hontenisse; 5 Patrijzen. De voorzitter van het Rcinaert-co- mité reikte hierna de prijzen uit. VC Vlissingen anderzijds, om de be staande moeilijkheden tussen beide instanties openhartig en gedocumen teerd te behandelen. Na deze huldiging werd de spelers een diner aangeboden waarna zij in een open wagen, voorafgegaan door Ter gelegenheid van het behaalde de plaatselijke muziekkorpsen een kampioenschap van de amateur eer ste klasse C, zijn bestuur en 1ste elf tal van de VC Vlissingen op het gemeentehuis hartelijk gehuldigd. Wethouder van Popering, die namens de burgemeester de kampioenen toe sprak, zeide het op hoge prijs te stel len zijn gelukwensen voor deze ge legenheid te kunnen uitspreken. Hij bracht dank aan de vereniging voor het vele en goede werk, dat zij in het belang van de jeugd ver richtte en zei 'overtuigd te zijn van de vooraanstaande plaats, die de sport thans in de samenleving in neemt. Ook het tweede, derde en vierde elftal betrok hij in zijn felici tatierede voor de behaalde resulta ten. Een speciaal woord van dank richt te spreker tot trainer de Smit, die zo'n groot aandeel in deze "uccessen heeft gehad. Ook mevrouw de Smit deelde in deze gelukwensen en mocht bloemen in ontvangst nemen. Aanvoerder Struiwigh dankte het gemeentebestuur en noemde deze hul diging een grote eer voor zijn jon gens. DANK VAN VOORZITTER Ook de heer A. W. Levering dank te als voorzitter van de VC Vlissin gen voor de hartelijke blijken van belangstelling. Gebruik makend van de gelegenheid nam hij de vrijheid het gemeentebestuur een cadeau te vragen. Hij zou het n.l. zeer op prijs stellen wanneer op korte termijn een bespreking zou kunnen plaats vin den tussen gemeentebestuur en Stich ting Sportbelangen enerzijds en de rondgang door de stad maakten. Tot slot werd een grote feestbijeen- komst gehouden in het Concertge bouw. Alvorens de voorzitter het woord nam, werden schriftelijke feli citaties van burgemeester mr. B. Kolff voorgelezen. De vier aanvoerders ontvingen zijn gelukwensen waarbij ook trainer en TC niet werden vergeten. Hierna voerden diverse sprekers het woord, waaronder de heer Post namens de Stichting Sportbelangen, de heer Bom voor de afdeling Zee land KNVB en de heer van Poelje namens GS. Namens de KM de Schel de werd de verheugende mededeling gedaan dat de donatie zal worden verdubbeld. DE VOLLEDIGE dames- en heren keurkorpsen van het KNGV zullen op zaterdag 30 juni naar Souburg komen, waar zij het tienjarig be staan van de gymnastiekvereniging Astrow zullen opluisteren. TIJDENS een sabelwedstrijd tussen een ploeg spoorwegpersoneel uit Parijs en een team uit het noorden van Frankrijk is de heer André Touzard. president van een Parijse club en sinds 20 jaar een harts tochtelijk sabelschermer, gewond door het wapen van zijn tegenstan der. Hij werd naar een ziekenhuis vervoerd waar hij enkele uren later is overleden. 13. Rijnvis (ADO, hfdkl. A) 21. 14. Fransen (PSV, hfdkl. B) 20. 15. Brusselers (PSV, hfdkl. B) 19; 16. Geel (Amsterdam, hfdkl. A) 19. 17. de Boer (Stormvogels, hfdkl. A) 18; 18. den Edel (Ajax, hfdkl. A) 18; 19. v. Geen (Scheveningen Holland Sport, hfdkl. B) 18: 20. de Grooth (GVAV, hfdkl. B) 18. Sportvissen in Terneuzen De Terneuzense hengelaarsvereni- ging Ontspanning na Inspanning hield onder haar leden een hengehvedstrijd, die de volgende uitslag gaf: 1 H. Bakker, 4-delige bruine hengel, en wisselbeker; 2 D. v.d. Berge, werp- molen; 3 A. Hoek. werphengel; 4 M. Stockman, 3-delige bruine hengel; 5 J. Hamelink, 3-delige bruine hen gel; 6 A. Kouwijzer, werphengel; 7 C. v. d. Hoofd; 8 E. Lauret; 9 A. Loof; 10 P. Hamelink; 11 Jac. Ver- hage; 12 J. Bakker; 13 Zoetmulders; 14 C. Kroon; 15 L. v. Heule. Afdelingsvoetbal Voor het kampioenschap van de 2e klasse A speelden Aardenburg 2 en Vlissingen 4 te Schoondijke een be slissingswedstrijd. De Scheldestadbe- woners wonnen met 4-1 en behaalden daarmede dus de titel. GOES. 4 juni Groenten: kropsla Al 4-4.50. A2 3.50-4; bloemkool Al 44- 50, BI 28-32, afw. 10-36; spinazie 2 11- 17; rabarber 1 4-7; bospeen 52-57; gr. sjalotten 2.50-10; kroten 41; poste lein 33; radijs 8; aardbeien p. kg. 1 210-230. p. doos 1 55-66, 2 38-41, p. stuk 1 5. KAPELLE. 4 juni Deutsch Evern 1 55-89, 2 28-44. Regina 1 57-87. 2 30- 46. Macherauch Frühernte 1 59-87, 2 34-45. Mad Lefebre 1 50-59, 2 25-47, alles p. doos. Afw. aardbeien 79-110 p. kg. Groenten: kropsla 3-5; rabarber 6-10; postelein 31; sjalotten 9.5; bloem kool 14; aardappelen 7-12. ROTTERDAM. 4 juni Binnenland se granen. Officieuze noteringen per 100 kg. franco Rotterdam. Tarwe, met iets meer attentie; rode op vochtcon- ditie f 28. witte f 28,75. Voedergranen, goed prijshoudend. Zomergerst naar kwaliteit f 27-28. prima daarboven. Ha ver naar kleur en droogte f 26-27, extra blanke hoger betaald. Peulvruchten: groene erwten f 40, schokkers f 42, bruine bonen, zeer flauw f 39-40. TERNEUZEN, 4 juni Sla 2.60- 6.20; bloemkool A 50-66, A2 28-45, B 21-50, B2 15-29, C2 10-25, C afw. 10-20. witte komkommers B 46. C 33; spalot- ten 6-11; andijvie 35-56; asperges 93- 184; kassnijb. 176-180; sav.kool 24-38; rabarber 9-15; spinazie 2 19-42; natuur- aardb. 1 67-73, 2 43-71, glasaardb. 2 73. Mannheim 384 (+0.07), Kaub 270 (+007), Trier 158 (—019) Koblenz 269 (+004) Keulen 246 (+006) Ruhrort 444 (+007), Lobith 1053 (+009), Nijmegen 822 (+004), Arnhem 837 (+003) Eefde 341 (+001) Deven ter 242 (onv.) Namen La Plante 172 001), Maastricht hoofdsluis 4384 (—008) Borgharen 3915 (—025) Bel- feld 1122 (+003) Grave 477 (—006)

de Stem | 1956 | | pagina 3