BRUGGE'S SCHOONHEID IS VAN ALLE TIIDEN £)agblaO pejSlct» Maar waart ge reeds een keer in Oudenaarde KAMPIOENSDREMPELS MET VEEL VOETANGELS EN KLEMMEN Haalt NAC het en wordt Vlissingen titelhouder? Bonn blijft betalen EEUWFEEST VAN HET H. HART. Reizen (en ontdekkeneen kunst apart DERDE BLAD VRIJDAG 1 JUNI 1956 Belgische zeekust voor iedere beurs Alleen morgen ZATERDAG PU LLOVERS VROOM DREESMANN De geallieerden in Duitsland Minister van Thiel naar de Maaskant Toren door bliksem getroffen In Appingedam In taxibedrijf en 3 pCt vrijblijvend Voetbalzondag met hyper-spannende elementen BSC-WSC beslissend treffs in Oosterhout (Van onze redacteur). Ge kunt nóg zoveel gerend hebben, de hele wereld rond des noods, er blijft vaak heel dicht bij huis waarachtig nog een boel aan interessants en schoons te ontdekken over. 't Is alleen maar een weetZeker, wij Nederlanders gaan graag de grens over. Het avontuurlijke zit ons nu een keer in het bloed. Het liefst zien we de schoonheid van eigen land over 't hoofd, hoewel er méér dan genoeg te genieten valt en tallozen de moeite nooit ge daan hebben om haar te gaan ontdekken. Dat laten we graag aan de vreemdelingen over. die intussen steeds nombreuzer in aantal de schreden naar „Holland" richten. We zagen dat weer eens tijdens de Pinksterdagen bevestigd. Nooit tevoren pas seerden zovele vreemdelingen onze landsgrenzen! En ondanks het gril lige weer. (Advertentie) Sinds ook Nederland op grote schaal met vakantie pleegt te gaan (wie blijft nog thuis?) en wat meer van de wereld wil zien, rijst ieder jaar opnieuw de vraag: waarheen ditmaal? Vakantieduur en portemonnee spelen daarin de hoofdrollen. Men zoekt naar oorden waar het leven goed en niet te duur ,is en komt tot de slotsom dat die landen ver weg liggen. Oostenrijk, Joego Slavië, dat gaat, heel goed zelfs, maar de geldbuidel is in vele gevallen zelfs niet toerei kend om de reis te betalen... En dan wordt het probleem dieper beke ken. Toch maar in eigen land? Nou, liever eens wat anders, een andere taal, ander eten, andere drankjes. Eert wenk Adviseren in zulke gevallen blijft niet eenvoudig. Maar een wenk is toch wel te geven. Een wenk voor de toerist, die „dichtbij" wenst te blijven, om welke reden dan ook. Zo'n wenk gaat in de richting van onze Benelux-partner België, die ongetwij. feld zeer veel heeft te bieden. Zelfs de meer bereisde onder ons zal het beamen. Ook hier geldt ech ter: ge moet het maar weten, de por temonnee inbegrepen. Welnu, de op vatting, dat België zo duur is, gaat lang niet meer in die mate op, als enige jaren geleden. Het komt er al leen op aan, welke eisen men stelt. Die zijn voor eigen land gelijk aan overal elders. Maar de werkelijke toerist, die een maal van huis, het gewoon doet en een goede neus heeft voor het vinden van geschikte eetgelegenheden en plaatsen waar kan worden overnacht, behoeft yandaag-de-dag in België niet dieper in de zak te tasten dan in eigen land of elders. 4-daagse trip Onlangs waren wij de gast van het Belgisch Verkeerswezen en de Belgi sche Spoorwegen. Zij hadden voor een klein gezelschap Nederlandse journa listen een 4-daagse trip uitgestippeld. Met de bedoeling te bewijzen, dat het toeristen„peil" bij onze naaste zui derburen het langzamerhand gerust kan opnemen met dat in ons land. Het luxe „verkeer" bleek slechts in af. te wijken en dat voor de kleinere beurzen is ongeveer navenant. Onze trip begon in Brussel, maar ge kunt met minstens zoveel plezier via Zeeland (Vlissingen - Breskens of de weg kiezend door Zeeuwsch baanderen over Hulst) het doel of ter d°e'en.bereiken, die rustpun ten vormden in die trip. Het gaat ?in« e®nvoudlg m omgekeerde rich ting. En als Brussel u minder in- danSd»e^ (hoewel het. altijd meer da£ de moeite waard blijft), kunt ge rnt Czen ld 0udenaarde als eind- Binnenpretjes sei V z«nda". na een avond in Brus- orhtifj ben vertoefd, de volgende een t "aar Oudenaarde gereden, in derweo1* usïe' heel getuig. On- vlalt uSner weinig te beleven. Een alleen"? ,ands" landschap, waarbij kenrie i i koéien in de wei een afwij- nretiep hebben. Een boel binnen- schrifto veroorzaken echter de op- café'! v* en uithangborden aan de neo ,'m, tweede Jacob van Len- kunnen vuïlent" machtig boek mee MaïktSn11?5 "as de stilte op het eeheel heh r ln Oudenaarde, dat beheerst wordt door het prach- Ue Rozenhoedkaai te Brugge, een der mooiste gedeelten van deze beroemde Vlaamse, aan historie zo rijke stede, op de achtergrond het Belfort, met zijn machtig mooie carillon. Men waant zich hier in de middeleeuwen. (Cliché C.G.T. - Foto Sergijsels) tige stadhuis. Evenbeeld van dat in Middelburg en door dezelfde archi tect Keldermans, een viertal eeuwen geleden gebouwd. Het bleef ook in de tweede wereld oorlog gespaard. Niettemin zal de restaurateur er binnen niet al te lan ge tijd aan te pas moeten komen, want de tand des tijds heeft er zijn sporen geducht op nagelaten. Overi gens meer aan het exterieur, dan binnen, waar massa's curiositeiten: beroemde schilderijen, wandtapijten, muurschilderingen, vergaderzalen, ge bruiksvoorwerpen uit de bloeitijd van dit stadje: de tapijtweverijen, te bewonderen zijn. En er is een mijnheer Jules Rons- se, die als archivaris - uit - genoe gen bereid is, om in sappig Vlaams u desnoods uren te vertellen over de historie van Oudenaarde, dat thans nog een zesduizend inwoners heeft, maar in de bloeiperiode der Middel eeuwen er een kleine twintigduizend telde. Er is verder een prachtige kerk te bewonderen, waarvan het merkwaardig is, dat de bouwers des tijds de ingang aan de verkeerde (drassige) zijde hebben aangebracht. Een paar uurtjes vertoeven daar, hebben reeds een weldadige rust in uw gemoed gebracht. Ge rijdt verder, door de groene landouwen naar Yperen. Evenals Ou denaarde een befaamd stadje: sinds de eerste wereldoorlog echter wereld beroemd. Uitzonderlijk mooi is ook hier het marktplein, rijker nog en weelderiger aan bouwwerken, zoals die lakenhallen, waaraan jaar en dag wordt voort-gerestaureerd. Veel schoons valt er te ontdekken en zeer interessant is het oorlogsmonument, dat als herinnering aan de slachtof fers uit de eerste wereld-oorlog werd opgericht. ISaar zee Toen ging het naar de kust. Eerste doel was De Panne, niet ver van de Franse grens gelegen. Er is daar een zeer breed strand aangelegd, ver genoeg van de boulevard om deze bij de zwaarste stormen onaangetast te laten. Franse toeristen, vormen hier een belangrijk deel der bezoe kers aan wie er duizenden en dui zenden plaats geboden kan worden, zonder een mierenhoop te vormen. Op weg naar Oostende, dat als eind punt van deze dag was bestemd, be zochten wij Koksijde, meer in het bizonder de ruines van de Abdij der Duinen, die voor een deel reeds zijn blootgelegd. Heel vroeger een enorm klooster, dat tengevolge van verzan ding totaal werd vernield. In een nieuw opgetrokken gebouw, dat als museum is ingericht, worden de bij de opgravingen gevonden zalen be waard. Er is een maquette te zien van het klooster zoals het eens is geweest. Hoogst interessant. Oostende behoeven we de lezer vermoedelijk niet voor te stellen. Be faamd is zijn speelzaal ongetwij feld een der grote attracties van de Belgische kust, zoals trouwens die te Knokke maar uniek ook is de concertzaal daarin. De grootste en modernste van Europa, waar de meest beroemde orkesten, vocalisten en kunstenaars optreden. Enig! Die Belgische kust bezit trouwens nog iets „enigs" in Europa, we be doelen dat ongelooflijk luxe restau rant in Knokke. Weelderig, flonke rend en... peperduur. Maar die moe ten er nu ook eenmaal zijn! Voor de nabobs! Brugge, de scone Een der markantste hoogtepunten in onze trip is het bezoek aan Brug ge en het land van Tijl Uilenspiegel: Damme, geweest, onder de rook van Brugge gelegen. Brugge zien, is zich onderdompe len in middeleeuwse rust en schoon heid. Rust vindt men er zo gauw het het inmense marktplein met zijn indrukwekkend Belfort verlaat en de grachten opwandelt. Serene stil te houdt U in de ban. Schoonheid is er iedere stap, die ge verder zet. Niet het minst in de musea, waar de grootsten onder de Vlaamse schil ders te zien zijn. In het paleis der Heren van Grunt- huse; in het stedelijk museum, het prinselijk Begijnhof; het St. Jans hospitaal; de St. Annakerk; het Gui- do Gezelle-museumhet Gasthuis van de Potterie. Zij zijn alle boorde vol kunstwerken en_ verzamelingen, van onschatbare waarde. En dan rep. ten wij nog niet van de vele belang wekkende, eeuwenoude woningen en de hoogst merkwaardige stadsbouw, waarvan vele reeds acht eeuwen oud zijn. Acht eeuwen, denk eens in! Inderdaad een stad voor kunstken ners welke haar weerga niet kent. Ge kunt, natuurlijk, Brugge als uit gangspunt van uw trip bestemmen, maar wat ons betreft en om een on vergetelijk sluitstuk te krijgen, ver dient het aanbeveling uw vakantie- tocht er mee te beëindigen. Het wordt een fantastisch besluit. Zeker, als ge er als „aanhangsel" nog een bezoek je aan Damme aan vastknoopt. Damme, het land van Tijl Uilen spiegel en „Lamme Goedzak". De V.V.V.-directeur in Brugge vertelde daarover merkwaardige dingen. On der andere het volgende. Onlangs bezocht een aantal Russi sche toeristen deze stad. Valzelfspre- kend kwam er ook Tijl Uilenspiegel aan te pas. Toen die V.V.V.-directeur de historie van Tijl wilde gaan ver tellen, vielen die Russen als in koor in de rede: „Spaar u de moeite, bij ons in Rusland kent iedereen deze geschiedenis, ze wordt op school ge leerd kunt U profiteren van deze unieke stuntverkoop KINDER 100% zuiver wol voor jongens en meisjes in effen of streepje in 6 verschillende kleuren voor de leeftijd van 4 t/m 12 jaar. Te dragen zowel in, als op rok of broek. Wegens het te laat klaar komen van deze voor ex port bestemde pullovers hebben wij de gehele partij gekocht en kunnen U deze alleen morgen, zaterdag 2 juni, aanbieden voor (Normale prijs 9.75) Profiteert hiervan! Haast U! Breda - Bergen op Zoom Het westduitse kabinet heeft woens over de reeds maanden omstreden vraag, of de Bondsrepubliek, naast haar verdragsplichtingen, nog moet bijdragen in de kosten van de lege ring van geallieerde troepen op haar gebied. Naar verluidt zal men, niettegen staande de bezwaren van minister Schaeffer, overgaan tot zekere beta lingen in geld aan de bondgenoten. Er is sprake van, dat Bonn de beta ling van lonen en salarissen van Duitsers in geallieerde dienst en de kosten van dienstverrichtingen voor zijn rekening zal nemen. Dit zou op een bedrag van onge veer 1,6 miljard mark per jaar neer komen. De overeenkomsten, waarbij de Bondsrepubliek tot dusver jaarlijks 3,2 miljard mark voor de legering van verbonden troepen betaalde, zijn, zoals bekend, of vijf mei van dit jaar afgelopen. Op uitnodiging van het Diocesaan Sociaal Caritatief Centrum" in het bisdom 's Hertogenbosch, zal de mi nister van Maatschappelijk Werk, mr. F. J. van Thiel, op 1 juni een werkbezoek brengen aan het gebied de Maaskant. Dit is de streek, die zich uitstrekt van Empel langs de Maas tot Ravenstein en ten z.o. daar van alle dorpen omvat, die liggen tussen de Maas en de rijksweg Den BoschNijmegen. Voor de sociale achterstand van deze streek, die niet tot de officiële ontwikkelingsgebieden behoort, is de bijzondere aandacht van de minister van Maatschappelijk Werk gevraagd. En zo hebben wij dan vier zeer prettige, kunstzinnige, leerrijke da gen in dat deel van België doorge bracht. Het werd bovendien een zeer gezellige trip, dank zij de heer J. Roelkens, directeur van het Ned. bu reau te Amsterdam van het Belgisch commissariaat voor toerisme en van de Belgische spoorwegen, die mee reisde zomede diens collega's aan de kust en in Brugge. Al ge er eventueel heen gaat: goe de reis. Het is er best in dat deel van Vlaanderen! Het prachtige 16e eeuwse goti sche stadhuis van Oudenaarde dat onschatbare Kunst herbergt. (Cliché C.G.T. - Foto Robelus) In de nacht van woensdag op don derdag ontlastte zich boven Appinge dam een kort, doch hevig onweer, waarbü de kerktoren door de blik sem getroffen werd. Een zware houten lijst raakte in brand. De brandweer, die spoedig uitruk te, stond voor een bijzonder zware taak, omdat men vanaf de grond geen bluswater rechtstreeks naar de ze hoogte kon opvoeren. Via een aan tal nauwe trappen kon men tenslot te doordringen tot het bovenste ge deelte van de toren, waar de vuur haard met emmers water geblust werd. Na een half uur was men de brand meester. Krachtens een overeenkomst tussen werkgevers- en werknemersbonden zullen de ondernemers in het huur- auto_ en taxibedrijf worden vrijgela' ten met betrekking tot de uitkering van 3 procent over,1955. Over de uitbreiding der secundaire arbeidsvoorwaarden werd overeenge komen om zowel voor het rijdend als het niet-rijdend personeel de reeds toegestane 2 procent extra-uitkering bindend op te nemen in de landelijke loonregeling voor het huurauto- en taxibedrijf. Voorts mogen de ondernemers over 1956 1 procent van het vakantieloon als extraatje uitkeren, hetzij in geld, hetzij in de vorm van vakantiedagen. (Advertentie) ©v/gR DE Ktg|H£ GfcVoEGE*3 DE5 Heel wat clubs staan op de drempel van het kampioenschap, maar het is zeer de vraag of zij zondag in staat zullen zijn hem te overschrijden. Sinds woensdagavond is er bij de „betaalden" definitief een titelhouder bijgekomen: KFC, zodat er alleen nog in B. een kampioen uit de bus moet komen. Het zal het Schie- damse Hermes DVS zijn, en wel als het overmorgen in Hilversum van 't Gooi weet te winnen, hetgeen hoogstwaarschijnlijk een feit wordt. In die regionen is het er dan praktisch mee gebeurd. Slechts, een -enkele-club -heeft nog achterstand met een of twee wedstrijden, doch rife zijn dan van geen doorslaggevend belang Is het dus bij de betaalde eerste klassers „op een oor na gevild", tot het allerlaatste moment zal het waarschijnlijk duren, vooraleer de ont knoping in de hoofdklasse-gelederen kan worden aangekondigd, zowel wat de kampioenen, als de definitieve redding of ondergang der clubs rondom de beruchte scheidingslijn betreft. Zo spannend als het hier, tot het bittere einde toe blijft, is nog nimmer in een competitie vertoond. En nooit hing er voor de verenigingen zóveel van af. Stel u voor: met nog twee wedstrijden voor de boeg, een trits van mogelijkheden. Spraken wij vorige week reeds van een hyper-spannend slot, de kroon spant de wedstrijddag van over morgen. kampioenschap. Van het allergrootste belang, al thans voor NOAD, is het treffen in Rotterdam, bij Excelsior, en voor Eindhoven dat op eigen grond contra HVC. Voorts zijn, allemaal in ver band met het redden van 't vege lijf, de ontmoetingen waarbij Ajax en VW en zelfs Limburgia en ADO zijn be trokken. Als NOAD wint, wat we dur ven aannemen, Amstredam verliest van NAC, wat allerminst voor de hand liggend is, maar natuurlijk in alle opzichten mogelijk blijft, en Eind hoven het loodje legt tegen HVC wie weet? dan is NOAD voor een goed deel aan de veilige kant. Maar voor het zover is!?... Als we nu eens naar de situatie in B kijken, komen we tot de con clusie, dat het daar al even enerve rend toe gaat. Elinkwijk en Enschede zjjn op het ogenblik inderdaad de be langrijkste kandidaten voor de titel (resp. 47 en 46 pt.), maar Rapid heeft er 44 en PSV 43, waarmee we slechts willen betogen, dat Elinkwijk nóch Enschede ook maar één punt mogen verliezen. En dat zit er nu a.s. zondag in derdaad „in". Immers Elinkwijk is te gast bij Feyenoord dat veilig is en dus gemakkelijk speelt, met al de voordelen van dien. Enschede heeft het al even ongemakkelijk, met Rapid tussen de lijnen. Het zou niet behoeven te verbazen, als de twee leiders van vandaag het trotse hoofd moesten buigen. Gebeurt dat, dan is de boot in alle opzichten aan! Hoogst interessant in hetzelfde verband wordt de ontmoeting Willem IIPSV. maar méér nog EmmaMW, SWBW en de GraafschapGVAV. om dan tenslotte van AlkmaarSittardia nog te zwijgen. Bij dit laatste viertal wed strijden gaat het om min of meer definitieve veiligstelling van BW, DFC. zomede van gedeeltelijk Daar kan nu letterlijk van alles nog gebeuren. Als we eerst het oog rich ten op de twee directe kandidaten voor de titel in A: Sparta en NAC, dan ontdekken we, dat beide preten denten voor zeer moeilijke opgaven zijn gesteld. Sparta is immers bij DOS in Utrecht op bezoek en NAC heeft Amsterdam als gastheer. DOS mag dan als vierde op de ranglijst prijken, tenslotte heeft het slechts twee winstpunten minder dan de club van Terlouw, zodat er ook voor de Utrechtenaren nog een kam pioenskans ligt en een goede ook! In ieder geval kunnen zij, door van Spar ta te winnen hetgeen we aller minst uitgesloten achten daarmede op gelijke hoogte komen (42 pt.). Dus begrijpt u het wel. Van in feite nog vinniger gehalte zal de ontmoeting AmsterdamNAC worden. Voor de thuisclub is het nog altijd een kwestie van zich veilig stellen voor de ere-divisie (35 pt van_ daag), terwijl bij winnen door NAC, deelnemen aan het toernooi om het kampioenschap van Nederland voor hen zo goed als zeker is. Amster dam heeft de voorbije weken geducht van zich afgebeten en het zal de Bre- danaars waarachtig niet meevallen, met volledig succes uit de hoofdstad terug te reizen. We moeten ook nog even de lens op Fortuna '54 richten, de Limburgse club, die evenals DOS nog volop meedoet naar de hoogste titel. Wij verwachten dat de Munck c.s. de punten van het bezoekende Rigtersbleek zullen afnemen en daar mede gegadigde blijven voor deelne ming aan de strijd om het lands- Op de eerste vrijdag van de maand leeft er in de parochie iets op. Op die morgen zijn de kerken voller, sommige bijna helemaal. De priesters moe ten H.H. Communies uitreiken alsof het een feest dag geldt. De godsvrucht tot het H. Hart leeft dus toch wel. Het is dit jaar een eeuw geleden, dat het feest van het H. Hart, in 1765 door paus Clemens XIII ingesteld, over de gehele H. Kerk werd uit gebreid. Het ligt dus voor de hand, dat er dit jaar aan de Junimaand en aan de verering van het H. Hart nog meer aandacht zal worden geschonken; er zal meer over worden gepreekt, geschreven, het [eest zal met groter luister en voorbereiding worden gevierd. Tegelijk heeft men zich niet ontveinsd, dat er in bepaalde kringen een zekere weerstand of tegenzin openbaarde tegen de H. Hart-devotie en heeft men de vraag gesteld, of deze godsvrucht nog gesdhikt is voor deze tijd. Men heeft bezwaren tegen de verering van het nart van Christus. Waarvoor is dat nodig, zo rede neren sommigen, geef ons de gehele Christus! Zij vinden de godsvrucht te gevoelig, te zwak. Denken zij misschien aan de vele zoetelijke beelden, die het H. Hart voorstellen in zoetelijke kleuren met goud galon omzoomd? Wij willen de Christus, zoals Hij werkelijk is, in heel zijn forse mannelijkheid! Men kan deze bezwaren slechts waarderen, om- lat er inderdaad misstanden in worden aangegeven, die hun grond hebben. Maar daarnaast verzinne beeldt het Hart des Heren een stuk authentieke open_ oaring, door God zelf dus gewild. Waarom vereren wij Christus in Zijn H. Hart? We zouden dan ook eerst kunnen vi gen, waarom ons eigen spraakgebruik zo vaak gaat over het hart? Wij zetten ons hart voor iemand open, iemand treedt ons op het hart, we zeggen van iemand, dat hij een hart van goud bezit en er zijn er, die een hart tekenen en daarin graag twee namen schrijven. Niet om dat vleselijke hart gaat het. maar om hun ge hele persoon, waarvan het hart de verzinnebeelding is. Zo zegt ook Christus; „Zie hier is Mijn Hart, dat u zozeer heeft bemind!" Is dat geen duidelijke taal die iedere sterveling begrijpt? Dat Hart is maar symbool. Het staat daar voor de gehele Christus, Die ons is toegedaan. Wanneer ik naar mijn boeken kast kijk, valt mijn oog op het beeld van St.-Augus- tinus, die zijn hart in zijn handen draagt. Gaf hij zijn vleselijk hart aan God? Neen, het was maar een zinnebeeld van zijn volledige toewijding aan God, een antwoord op de Goddelijke uitnodiging: „Mijn zoon, geef Mij uw hart!" Diezelfde begrippen vinden we in vele uitdruk kingen van St.-Jan en van de H. Paulus. Bijzondere nadruk legt St.-Jan op de doorsteking van Jesus' Hart op het kruishout, waaruit het water vloeide en het bloed. St.-Paulus schrijft o.a. dat de liefde Gods uitgestort is in onze harten; dat hij ons bemint met het hart van Christus. Zo is dus de godsvrucht tot het H. Hart inderdaad diep gefundeerd en is zij niet iets nieuws of uitzonderlijks, niet iets voor ge voelige mensen. Wij vereren wel degelijk in deze zetelplaats der liefde de gehele Christus, met Zijn eindeloze liefde en barmhartigheid en uit Hem, uit Zijn Hart, stromen de genaden toe aan allen, die zich voor Hem buigen en die Hem in volledige overgave zijn gewijd. MW en GVAV. En als PSV bij Wil lem II zegeviert, spreken de Philips- lui „op de valreep" ook nog een woordje mee. Pak maar aan, jon gens! Eerste klasse „betaald.** Zoals hiervoor reeds werd te ken nen gegeven, zal overmorgen ook de derde kampioen in deze regionenx Hermes DVS, wel uit de bus komen» In die afdeling (B) is nog even van belang, althans voor de bezoeker, do ontmoeting BaronieBlauw Wit, zo* mede LeeuwardenLonga en Hel* mondBe Quick, omdat het voor Blauw Wit, Leeuwarden en Helmond er om gaat, zich een plaats in do eerste divisie te veroveren. Baronio zal er ongetwijfeld een eer in stellen, Leeuwarden in Breda te doen sneis* velen, hetgeen intussen geen eenvou* dige opgave wordt. RBC speelt zijn laatste wedstrijd tegen Xerxes. Ook dat wordt nog even een spannend partijtje, vooral wat Xerxes betreft. Enfin, de oranjewit- ten moeten in ieder geval hun spor* tieve plicht vervullen. Hetzelfde zal de Valk moeten doen contra VSV. Blijven nog over WilhelminaHilver sum van geen betekenis meer en TOPZwartemeer, waar evenmin nog belang aan vast zit. De amateurs Het ziet er naar uit, dat zon dag de beslissing valt in da eerste klasse der amateur-regio- nen, hoewel op dit moment nog vijf clubs aanspraken mogen la ten gelden. Vlissingen heeft het intussen in eigen hand om de vlag uit te kunnen steken. Het behoeft daartoe slechts van WH '16 (Heerlen) te winnen. Zeker, er zijn al méér kandidaten op het allerlaatste nippertje gestrui keld, maar vooralsnog achten we de ze Limburgers niet in staat in de De Ruyterstad winst weg te halen, zelfs geen gelijkspel uit het vuur te sle pen. Directe bedreigers blijven, tot zondagmiddag, Kimbria, dat uit speelt tegen die andere iets mindere kans hebber Limburgse club: Maurits; TSC, eveneens aan zijn laatste wed strijd toe, en Brabantia, dat in Oos terhout zijn laatste kans gaat ver dedigen. Intussen, we herhalen, mag men aannemen, dat Vlissingen het haalt. Tenslotte reist Alliance naar Schijndel, welke laatste hardnekkige pogingen zal doen om de onderste plaats te ontlopen, waarbij Almania, dat tegen Roermond speelt, dan nog een handje moet helpen. Tweede en derde klassers In de tweede en derde klassen is weinig of niets meer te beleven. In 2 A geraakte men immers uitge speeld, terwijl in 2 B slechts ont moetingen van ondergeschikt belang moeten worden afgewerkt. Hier speelt Roosendaal tegen Dongen, waarvan de uitslag niet twijfelachtig, wij be doelen in het voordeel der thuisclub is, terwijl Internos thuis het tegen Goes opneemt; ook hier zal de vol ledige winst bij de gastheren terecht komen. Ook die ene wedstrijd in 3 B: Con cordia SVDRKDVC is van ieder be lang ontbloot; het is mogelijk dat de thuisclub deze laatste ontmoeting in volledige winst omzet. Maar hier. In de derde klasse C zijn naar men weet WSC en BSC met een gelijk aantal punten (37) geëindigd. De beslissingswedstrijd wordt komen de zondag op het terrein van TSC gespeeld, vandaar dat de ontmoeting voor 1 C: TSCBrabantia zaterdag avond om zeven uur doorgaat. Van dat beslissende treffen tussen BSC en WSC valt bitter weinig te voor-i spellen; twee aan elkaar gewaagde teams, dat staat vast, zodat Vrouwe Fortuna er wel een bijzondere rol in mee zal spelen. Van de drie andere wedstrijden in deze klasse is DHVZierikzee de be langrijkste. De mannen uit Zeven- bergschenhoek gaan voor hun laatste kans strijden; zij kunnen altijd nog op gelijke hoogte met Zierikzee ein digen. Grijp die kans, jongens van DHV! De Schutters gaan wellicht de winst met bezoeker Virtus delen, doch zeer de vraag is, of RWB het zover bren gen zal contra VES. En dat is het dan weer voor deze week!

de Stem | 1956 | | pagina 5