gde rond Eerste Kamer juicht het pensioen-voor-allen toe Zwijgend nachtelijk protest.... PNEM-gebouw van tien miljoen is verantwoord NU NOG HET EINDGESPREK Grieken slaags met Turken JAPAN VERKEERT IN PANIEKSTEMMING Italië keert zich af van extremisme Geen politiek TV-forum VASTE OEVERVERBINDING ZEEUWSCH-VLAANDEREN IS KEIHARDE NOODZAAK Politieman aangevallen na Sprundelse kermis Jlandlangers van Bcrici terechtgesteld Studenten bezetten kasteel WEL KRITIEK OP DETAILS, MAAR: de aspecten van Brabantse industrie 8 HULST DAGBLAD VOOR ZEELAND HELLEMA: Gevaar voor spiraalgang Massa-arrestatie geheime agenten ÊÉN CENT R A AI PENSIOEN BUREAU Iets minder warm istFMmmr&mEzs&msr- Het algemeen ouderdomspensioen CENTRAAL PENSIOENBUREAU Euratom ZUIVERING IN ALGIERS kiii'; H-bomexplosie of niet? Verkiezingen tonen aan: MINISTER WITTE IN UIER I OGEN BOSCH: Per kubieke meter honderd gulden Conclusies van het Rapport Hackou Door twee broers met mes bewerkt VEILIG ZONNEN RING GEVONDEN en Pe r hem ver- alleen kun- hwoordiger de heer OSTBURG, n niet van ten. terwijl s fabrikaat 1955). IZEN (Gr) 96e JAARGANG No. 22161 Uitgave N V Uitgevers My Neeilandia Verschynt elke werkdag Bureaus. Breda. Reigerstraat 16 iel.: Directie, Redactie en Administratie 3351 Verantwoordeiyk Hoofd redacteur: J J H A Bruna Redactieraad J. M. A C. v. Dongen G J v Hootegem Mr Dr A J J M Mes, Mr H M L. de Rechter. D. J v. t Westende, P V M Vet cauteren Abonn prys Oy vooruitbet 1 3.83 p Kwartaal, p post t 6.35, p. week (uitsl by niet postbestelL) t U43 Incasso wordt berekend Losse numm 13 ct Postrek 376341 Voor Cod, Kontnpin en Vaderland WOENSDAG 30 MEI 1956 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.85 per m/m) Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m/m) Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit» gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. bul »'HU tMtni if /ifpuwsp Eilanden Gt >ES. Westsingel 98, reletuun 228b— Bui eau V.,„, Zeeuwsch Vlaaruteien HUI.S'l Dubbele Rnori 7, Tele m.n 102 - (Bybureaus. TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 - OOSTBURG: Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) De Sovjetrussiscne „Arbeider van Bakoe", meldt, dat vier gewezen chefs van Sovjet - veiligheidsdiensten die in een proces werden gebrand merkt als „nauwe medewerkers van Beiia, de verrader van zijn vader land"] door de kogel zijn terechtge steld. De vier terechtgestelden, Bagi- rof. Borosjtsjef, Grigorian en Alarka- rian. bekleedden functies in de Sov jet-republiek Azerbeidsjan. De zestigjarige Bagirof, die de be langrijkste beklaagde was, is pre mier van Azerbeidsjan geweest. Bagirof en de zijnen werden be schuldigd van het „valselijk" in staat van beschuldiging stellen van vele vooraanstaande partijleden en func tionarissen in Azerbeidsjan. die later werden vermoord". Ook zouden zij in samenwerking met Beria, hebben deelgenomen aan de samenzwering tegen de vooraanstaan de partijman en gezagsdrager Ordjo- nikidze. terwijl zij „arrestanten heb ben gedwongen valse getuigenissen tegen Ordjonikidze af te leggen". (Ordjonikidze is in het begin van de jaren dertig overleden, algemeen werd aangenomen dat nij zelfmoord had gepleegd). Amsterdamse studenten heb ben in de nacht van maandag op dinsdag het Gentse kasteel „Gravensteen" bezet. Het wa ren er 88, die zich in de slotto ren verschansten. De studenten vierden op hun ma nier de tiendaagse veldtocht van 1831. Dinsdagochtend om half tien zonden zij in een fles een boodschap aan de burgemeester van Gent, waar in deze verzocht werd op het kasteel te komen onderhandelen. Hij is daar niet op ingegaan. De politie deed geen moeite om de studenten uit het kasteel te ver wijderen. Zij zette echter de omge ving af, zodat ontsnapping onmoge lijk was. Gisterenmorgen om half elf heb ben de bezetters zich overgegeven. Zij naren vergezeld van een Ne- clerlnndse journalist en een dito fo tograaf. Zij hadden voor twee da gen mondvoorraad bij zich: bier brood en verse haring. Zes van de drukste studenten zijn ter plaatse door de politie vastge houden om de lokalen schoon te ma ken. De overigen werden naar de politiepost geleid, waar proces_ver- baal is opgemaakt. Een der studenten had zich maan dagmiddag in het Gravensteen laten insluiten en .omstreeks drie uur des ochtends de hele groep binnengela ten. De capitulatie werd een feit nadat de Nederlandse consul te Gent, had meegedeeld dat de Amsterdammers aansprakelijk zouden worden gesteld voor de schade, ontstaan doordat de toeristen, die tegen een toegangsprijs het fort wilden bezoeken, niet kon den worden toegelaten. - T T n -r -m- -w 1 -mm- 1 I ..«1.1.»,-. Uil UmunnnrrlQ zil'bbn (van onze parlementaire verslaggever) Zoals ie verwachten was, heeft minister Suurhoff in «le Eerste Kamer jjeen on overkomelijke moeilijkhe den ondervonden hij «le be handeling van «le algemene Dud er doms ver zekering, waar door ie«lere INetlerlander ho ven 65 jaar met ingang van 1 januari een uitkering zal krijgen van 1338 guhlen voor gehuwden en 801 gul- «len voor ongeiluwden. Uit sociaal oogpunt werd het wetsontwerp zelfs aanvaard door de uiterst kritische profes sor Hellema (AH), die er grote economische bezwaren tegen in bracht. Hij zag de gevaren van een spiraalbeweging door deze automatische stijgende oudcr- domsverzekering weer groter worden. Immers zei hij, de be taling der premies zal door loonsverhoging worden gecom penseerd, maar als de Ionen stijgen worden ook de uitkerin gen opgetrokken. Bovendien was professor Hellema niet te spreken over de manier waar op deze uiterst belangrijke wet „door de Eerste Kamer wordt gejaagd". „Ik heb er wel begrip voor", merkte hij op." dat volgende week het 50-jarig bestaan van het NVV wordt gevierd, waarbij men natuurlijk met deze ouderdomsvoorziening voor de dag wil komen. Maar moet dit ten koste gaan van een verantwoorde parle mentaire behandeling?" De inmiddels al min of meer be rucht geworden aanpassing van de ouderdomsverzekering bij de al bestaande pensioenen werd door enkele leden ter sprake gebracht. De heer Middelhuis (KVP) wilde deze kwestie wel zien tegen de achtergrond van de pensioenver houding in haar geheel en het grote doel daarvan: een oudedags voorziening die een waardevaste bodem krijgt. Hij was bereid, voor dat goed iets minder goeds te rui len. De heer Schipper 'AR) verwachtte dat de aanpassing bij de bedrijfspen sioenfondsen weinig moeilijkheden op zal leveren, anders dan bij de on dernemingspensioenfondsen. De heer Middelhuis merkte nog op, dat de 1 Kamer zich door aanvaarding van de I wet in beginsel voor aanpassing van de pensioenen uitspreekt, maar for meel nog niet gebonden is. De heer Oosterhuis (PvdA) ver wachtte dat de uitkeringen hoger zouden zijn dan 1338 en 804 gulden in verband met de algemene loons verhoging, die bezig is zich te vol- (Advertentie) trekken. Hij herinnerde eraan dat de vakcentralen bereid zijn om. wan neer de economische toestand dit noodzakelijk maakt, af te zien van de compensatie der premiebetaling. De minister zal woensdag ant woorden. De Eerste Kamer heeft gisteren, in tegenstelling tot de Tweede Kamer, besloten de verdere behandeling van de wijziging garantiewet KNIL-mili. tairen uit te stellen tot de uitspraak van de rechter bekend zal zijn over de interpretatie van deze wet. De zaak waar het om gaat is de vraag, of militairen ook over de jaren waarin zij in Japanse krijgsgevangen schap zijn geweest recht hebben op achterstallig salaris. Alleen mr. Teulings (KVP) liet aantekenen, dat hij zijn stem aan het voorstel, dat afkomstig was van de heer Wendelaars (VVD) niet kon geven. Zonder beraadslaging of stemming heeft de Eerste Kamer haar goed keuring gehecht aan het wetsontwerp tot. afschaffing van de verevenings heffing, die voor 1955 op 300 miljoen gulden kan worden geschat en onge veer evenveel bedraagt als de kos ten van de noodwet ouderdomsvoor ziening. De oost-Duitse premier Otto Grote- wohl. heeft dinsdag in de Volkska- mcr verklaard, dat een „vooraan staande Duitse agent" van een organi satie van de Amerikaanse geheime dienst zich onlangs bij de oost-Duit se autoriteiten heeft gemeld. Hij bracht documenten mee. welke de staatsveiligheidsorganen onlangs in staat stelden 237 agenten van de Ame rikaanse geheime dienst te arresteren aldus Grotewohl. ONDER GROTE belangstelling heeft gisteren in Rome, mgr. Petrus Cani- sius van Lierde, sacrista van de H. Vader, zijn zilveren priesterfeest ge vierd. EEN Japanner, die van een bezoek aan China in Hongkong is aangeko men, heeft verklaard, dat alle Ja panse gevangenen in China voor het einde van de maand zullen worden vrijgelaten. IN DE SCHIE te Rotterdam vond men gisteren het lijkje van een onge veer tienjarig jongetje. De identiteit van het ventje heeft men nog niet kunnen vaststellen. DE gemeenteraad van Skegness, Engeland, zegt geen vertrouwen meer te hebben in de officiële weerstations. Hij heeft nu de hulp ingeroepen van een plaatselijke ..weerprofeet", die gratis zijn dien sten wil verlenen. DE RUIM 250 stakende taxi-chauf- leurs in Amsterdam hebben allen hun ontslagbnefje gekregen. De werkge vers zeggen zich het recht voor te behouden het ontslag te bestendigen van diegenen, van wie in de toekomst ei nstige obstructie te verwachten is, COMMUNISTISCH - China maakt aanspraak op een eilandengroep tus sen lndo-Chma en dc Philippijnen, me in d" oorlog door de Japanners weid bezet OP Ba-jarige leeftijd is te Utrecht "ede t' iaa?'"?1 df A' H Edc|koort. sedeit 194.1 hoogleraar in het oude manient aan de Rijksuniversiteit te utrecht. BIJ DE zesde trekking van de vierde klasse van de 351ste staatsloterij is nr m-Jl v?.n f 25 00° - gevallen op ni. 12 f-4 De prijs van 15.000.— is gevallen op lot nummer 12598. v!jLe"sl,«wachtm5 van het K. J N.M.I. tot vanavond: Aanvanke- I1|R veel hp-volking met nog en- tt Ie verspreide buien en hier en laar mist, maar later ook opkla I 'togen. Over het algemeen iets ST" "^dagtemperaturen dan J gisteren. Vandaag: zon onder 20.50 uur. torgen: zon op 4.25 uur. is slechts voldoende voor het allereenvoudigste levensonderhoud Werkgevers, die voor hun personeel een behoorlijke pensioen regeling wensen, kunnen deze met niet re hoge kosten bereiken door her sluiren van een aanvullende verzekering. Vraagt daarvoor tarieven en voorwaarden aan het waarin samenwerken onderstaande levensverzekeringmaatschappijen "ERK" "ST. WILLIBR0RDUS" "V.V.M." De ministers van Buitenlandse Za ken der 6 lan.den van de' Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal hebben heden besloten een nieuwe conferentie bijpen te roepen voor het opstellen van de verdragen met be trekking tot de oprichting van een Europese gemeenschap voor atoom energie (Euratom) en voor een ge meenschappelijke markt. Voorts werd besloten om de Belgi sche minister van Buitenlandse Za ken, Paul Spaak, aan te wijzen als president voor deze nieuwe conferen tie. Ni de begrafenis van een Turkse pol'tieman op een kerkhof bij Nicosia is het dinsdag opnieuw tot gevechten tussen Griekse en Turkse cyffriotrn j gekomen, waarbij een dode en zes gew-nden vielen. De ruim tweehonderd Ambonezen, die zich maandagavond voor de ambtswoning van dr..Drees in Den Haag in dekens hulden en uit pro test tegen de zelfverzorgingsrege- ling van de regering de nacht in de openlucht doorbrachten, zijn in de vroege ochtenduren van dinsdag u-eer m de bussen gestapt, die hen naar de woonoorden in Zeeland en Becnderibben terug moesten bren gen. Enkele dames van het Haagse comité voor schoolvoeding zorgden er voor, dat zij belegde broodjes en flessen tnelk meekregen voor onder weg. De hele nacht had de. politie getracht, de mensen onder wie ook veel vrouwen en kinderen te overreden, maar eerst tegen drie uur in de ochtend slaagden zij daar in. De foto toont een deel van de Ambonezen, nadat zij zich op het grasveld hadden geïnstalleerd- a v Nu de stemmen door de gemeente raadsverkiezingen in Italië voor het grootste deel zijn geteld, mag men vaststellen dat de Christen - Demo craten vrijwel overal een aanzienlijke grotere aanhang hebben gekregen. Ook de socialisten hebben de wind in de zeilen gehad. Een groot aantal stemmen, dat in 1952 op de commu nisten was uitgebracht, viel hun toe. In verschillende plaatsen krijgen de Christen - Democraten minder zetels, ondanks beduidende stemmenwinst. Dit als gevolg van een verandering van de kieswet, die nu op een even redige vertegenwoordiging is afge stemd. Pietro Nenni. leider van de links socialisten. heeft zijn bereidheid te kennen gegeven om met de andere partijen samen te werken. De Chris ten-Democraten zullen echter op dit aanbod niet ingaan, tenzij Nenni zijn bondgenootschap met de communis ten verbreekt. De uiterst rechtse partijen hebben bijna overal gevoelige klappen gekre gen. De televisieuitzending, waarbij ver tegenwoordigers van de vijl grote po litieke partijen door mensen van de jongerenorganisaties zouden worden geïnterviewd, gaat niet door. De liberale jongeienorganisatie die aanvankelijk het forum (zonder medewerking van de andere jongeren organisaties) voor de A.V.R.O. had willen brengen hield eraan vast, dat een van haar leden als discussielei der zou optreden. Alleen onder die voorwaarde wilde de heer Oud ook aan forum deelnemen. Dc andere jongerenorganisaties, die ac voorzitter van :le jongerencon- tp^traan als d'srussioloMer konden daarmee niet akkoord gaan. Een hele dag is een oude Moslim- wijk in Algiers het operatieterrein geweest van de Franse troepen en politie, die de wijk zuiverden van rebellen. De foto laat zien hoe een aantal arrestanten werd opgebracht. Het Japanse blad „Asahi" schrijft dat zich bij het Japanse volk een massaneurose ontwik kelt naar aanleiding van het on bevestigde bericht, dat de V.S. zondag in de Stille Oceaan een waterstofbom tot ontploffing hebben gebracht. Men is op nieuw bang voor radio-activi teit. Sommige zakenlieden gaat het ech ter goed. Verkopers van paraplu's en regenjassen zijn hun Voorraad bijna geheel kwijt. In Kioto leren de onder wijzers van dc lagere school hun leerlingen hoe zij een paraplu het best kunnen gebruiken om zich tegen ge vaarlijke regen te beschermen. Naar aanleiding van een bericht, i dat een jongen brandwonden aan zijn hand had opgelopen als gevolg van radio-activiteit, werd een onderzoek ingesteld. Hieruit bleek dat hij leed aan een huidziekte. De vakbond van havenarbeiders heeft zijn 7600 leden opdracht gegeven geen schepen te lossen die in het gebied van de proefnemingen hebben gevaren. Op net eiland Sjikoky ontstond een paniek, toen bekend werd dat talrijke mussen op geheimzinnge wijze waren gestorven. In de stad Kobe wil men geen aardbeien kopen, omdat men bang is, dat deze aan radio-actieve regen hebben blootgestaan. Amerikaanse geleerden zullen trach ten te weten te komen hoeveel radio actief materiaal zonder gevaar kan worden afgevoerd naar dc oceanen. Bij de vreedzame toepassingen van atoomenergie verwacht men de pro- duktie van zeer grote hoeveelheden radio-actieve afvalstoffen. Het nieuwe gebouw van de PNEM in Den Bosrh heeft een inhoud van 109.900 kubieke meter. Het kostte (exclusief inventaris) ruim tien miljoen gulden. Dit betekent in feite, dat iedere werknemer in Brabants hoofdstad van het bedrijfs- en administratiegebouw van deze elektriciteitsmaatschappij een ruimte voor zich beschikbaar heeft van bijna 200 kubieke meter. En dat a, raison van honderd gulden per kubieke meter... Toen de minister van wederopbouw en volkshuisvesting, ir. H. B. J. Witte, gisteren dit gigantische bouwwerk officieel opende, rekende hij dit alles niet zo precies voor. Wel ging hu nader in op de essentiële vraag, of de bouw van een dergelijke bedrijfsruimte, gezien het tekort van de woningbouw, in deze tijd aanvaardbaar was te noemen. „Ja", zei de minister zonder aarzelen. In het bouwcontingcnt voor 1956 was zestig procent aangewezen voor de woningbouw en veertig procent voor andere bouwvoorzieningen. Ge let op de industriële ontwikkeling in Nederland in het algemeen kan dit laatste cijfer al bezwaarlijk lager zijn, aldus lr. Witte. Gelet op de ontwik keling van Brabant en de specifieke functie van de PNEM in het bijzon der, moet dit percentage van veertig zeker gehandhaafd worden. In de afgelopen twintig jaar heeft in Brabant in de arbeidsplaatsen 'n jnrU'Hri :;ip uitbroHm" pWa+c: poVmd van achttien procent, in üe toekom stige jaren moet in die arbeidsplaat sen gerekend worden op een nieuwe toename van 25 procent van nieuwe industrieën. DROGE CIJFERS Rond een eeuw geleden was dit cij fer 482.000 en thans mag men reke nen op een beroepsbevolking van on geveer een half miljoen. Hoe zouden de toekomstige arbeiders in dit in dustrialiserend gewest kunnen wor den opgevangen, indien men niet bij tijds arbeidsmogelijkheid en arbeids- ruimte zou scheppen? Nog meer „droge" cijfers gaf de minister, die echter zijn verhaal tref fend illustreerde: vyf jaar geleden bedroeg de afgifte van de PNEM 240 miljoen kwh: in 1954 was dit... ~'8"> ♦niijo'Mi kwh Tegenover die toe name van 300 percent staat een toe name van het aantal werknemers van 200 percent... Dus moet, omdat de PNEM zorgt voor de energie van deze bedrijven, het nieuwe gebouw op de toekomst berekend zijn. Als formele reden gaf hij boven dien nog op en dit klonk min of meer als een verontschuldiging dat de rijksgoedkeuring in 1952 werd verleend, toen nog niemand een idee had, dat er zulk een wantoestand in de woningbouw zou gaan heersen, terwijl er op dat moment ook geen gebrek aan arbeidskrachten was. STIJLVOLLE PLECHTIGHEID Bij de vrome wens, dat Gods rijk ste zegen op dit gebouw zou mogen rusten, sloten zich ook prof. dr. J. E. de Quay, commissaris van de konin gin in Noord-Brabant, en de burge meester van Den Bosch, mr. H. J. M. Loeff, aan. Prof. de Quay memoreerde nog even het aantal werknemers in de provincie van de PNEM. nl. 1300, van wie 700 buiten en 600 binnen Den Bosch. Van deze laatste 600 werken er 200 in het bedrijfsgebouw en 400 in het administratiegebouw. Of het een mooi gebouw was? Er heerste een sfeer van gespannen hila riteit in de zaal. toen de commissa ris van de koningin deze vraag op wierp. „In ieder geval is het een trots en stoer gebouw, dat aan de eigen tijdse mogelijkheden beantwoordt", zo omzeilde hij iedere moeilijkheid. De burgemeester van Geertruiden- berg, mr. J. Ch. J. Faure, architect de Bever, aannemer van den Bouw- huyzen en uiteraard ook de directeur ir. J. P. A. M. Petit behoorden tot de rij van sprekeis, die iednr op eigen wijze iets bijdroegen tot deze stijl volle plechtigheid. Gegeven de onvermijdelijkheid van een vaste oeververbinding, verdient het GEEN aanbeveling met dure tussenoplossingen het tijdstip van haar totstandkoming te vertragen. Het is integendeel gewenst, dat deze voortijdig zal gereedkomen, omdat op grond van de 'minimum-veronderstellingen welke aan de berekeningen ten grondslag liggen, reeds omstreeks 1967 het tijdstip zal zijn bereikt, waarop in de spits-periode vier diensten per uur van beide zijden zullen moeten varen. Dit is de conclusie van een rapport van de Stichting voor Eco nomisch Onderzoek van de Amsterdamse Universiteit. Het rapport is samengesteld in opdracht van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Doel hiervan was, een on derzoek in te stellen naar de verbindingen tussen midden- en oost- Zeeuwsch-Vlaanderen met overig Nederland. Leider van het on derzoek was prof. Hackou. Tevoren concludeert het rapport dat het instellen van een zo danig hoogfrequente veerdienst onoverkomelijke bezwaren zal op leveren, o.a. in verband met het scheepvaartverkeer op Antwerpen. Dit rapport, dat streng-nuchter en uiteraard geheel onbevoor oordeeld is samengesteld, is de krachtigste aanbeveling voor een vaste oeververbinding welke sedert de strijd om dit desideratum is gehoord. Elders in ons blad gaan wij uitvoerig op dit rapport in. (Van onze verslaggever) De twee gebroeders J. en R. beide Sprundelaar van geboor te, waarvan er een sinds kort te St.-Willebrord woont, heb ben maandagavond de Sprun delse kermis een treurig slot gegeven. Ze hebben een aanslag gepleegd op de wachtmeester v. d. Ende van de Sprundelse rijkspolitie, die met een mes en waarschijnlijk met een bierfles je ernstig werd gewond. De onverkwikkelijke affaire speelde zich rond kwart over twaalf af, vlak nadat de wachtmeester vanwege het sluitingsuur een café had ontruimd. Twee van zijn collega's stonden buiten te wachten. Toen v.d. Ende naar bui ten kwam en met de andere politie mannen weg wilde gaan, kwam een groep van meer dan vijftig mensen hen achterop. Het kwam tot handtas telijkheden, waarbij de wachtmeester door de gebroeders R werd aangeval len. Terwyl de politiemannen de orde probeerden te herstellen, riep v.d. Ende plotseling-, dat hij gewond was. Zijn twee collega's haastten zich naar hem toe om hem te ontzetten en brachten hem naar de politiepost, waar bleek dat hij een aantal steek en snjjwonden aan zijn handen en in zijn nek had opgelopen eveneens aan zijn dijbeen. Toen v.d. Ende in veiligheid ge bracht was, zijn de twee andere po litiemannen opnieuw het dorp inge gaan en zij hebben toen de hand we ten te leggen op de daders, die on middellijk in Sprundel werden inge sloten. De gewonde wachtmeester, wiens toestand redelijk is. wordt thuis verpleegd. In de loop van dinsdag is een uitgebreid onderzoek ingesteld waarvan de officier van justitie te Breda, mr. K. Thijssen, de leiding had. (Advertentie) mei de Zwitserse Nu ook in handige, onbreekbare spuitflacons "V Enige tijd geleden plaatste de Steenbergse landbouwer van Dammen een advertentie, waar in hij aankondigde, dat hij bij het bewerken van zijn land aan de Afgeslechtedijk een gouden ring gevonden had. Hij riep mo gelijke verliezers op, de ring te komen halen. Zij moesten echter kunnen zeggen welke inscriptie aan de binnenkant van de ring was aannphrc-ht. Het schijnt dat, veel E'cnf>»r- genaren hun ringen op de ak kers van de heer van Dammen verloren hebben, want niet min der dan zeven kandidaten kwa men opdagen. Uiteraard was er natuurlijk maar één, die precies wist te vertellen, wat er in de ring stond. De „gelukkige verliezer'' was mevr. Melis sen-Gelten. die in 1928 dus liefst 28 jaar ge leden haar ring verloor.

de Stem | 1956 | | pagina 1