Vier geleerden partij wilden de in een tweede Sovjet-Unie Mgr, F. N. J. HENDRIKX (69 JAAR) OVERLEDEN Ik getuigde, omdat ze me mishandelden MARIEKE VAN DIJK EN HAAR MOEDER TERUG IN NEDERLAND In sommige bedrijven meer deutersterfte" dan 75 pCt Zwitsers op Mount Everest DE DOOD OP DE WEG Ontslagen als partijlid en van functies ontheven In Nederland nog geen vaccinatie LEEUWIN GING DE STRAAT OP Dit zijn de lijsten PRINS SIHANOEK IN PARIJS Operatie in Stockholm prachtig geslaagd^ Onverwachte H-bomexplosie ZIEKEN MAKEN RIJNREIS DAGBLAD VOOR ZEELAND KROESTJEV RAAKTE NIET IN GEESTDRIFT Ook de Lhotse beklommen „GEVAARLIJKE VERZWAKKING" S WARM Kinderverlamming Ned. Oppositie-Unie wil alsnog zendtijd Op Cyprus: Britse patrouille in hinderlaag Op Duitse autoweg: Nederlands busje ging over de kop Geen „overleg" met procureur-generaal Veelzijdig en stuwend werker Barkey trekt verklaring in In bouwvakken: Regelingslonen met 3pCt omhoog Vader wacht met ongeduld Olympische uniformen Kind verdronken Onderzoek N.I.V.E. wijst uit: Reservisten konden niet vertrekken r A 96e JAAKGANG No. 22160 Uitgave IN V Uitgevers Mij Neeilanaia Verscnynt elke werkaag Bureaus: Breüa, Reigerstraat It). Tel.; Directie, Redactie en Administratie 3351 Verantwoordelijk Hoofd redacteur; J J H A Bruna Redactieraad j ivi A C. v. Dongen D J v Hootegem Mt Ut A J J 1V1 Mes Mr HMD de Reenter L. J v t Westenoe. R V IV1 Vei- cauteren Abunn prys DU vooruitdel I 0.85 p kwartaal p post t 6.55, p. week luitsl tul niet postbesteil) t 45 Incasso wordt berekend Uosse numm 13 ct Postrek 378841 Voor God, Kouinffin en Vaderland DINSDAG 29 MEI 1956 Advertentieprijs voor de gehele oplage 1 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen t 0,85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m/m) Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tariel en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Buieau viioi de Zeeuwse Eilanden GOEb Westsingei 98, Telefoon 2230 Bureau voor Zeeuwsch Vlaanderen HULST, Dubbele Poort 7, Tele oon 102 (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 ^^Ou^TBURG: ^Nieuwstraat^41^Tel^jio^35) Een Zwitserse expeditie heeft twee maal de top van de Mount Everest bereikt en ook de hoogste nog nooit bestegen top, namelijk die van de Lhotse. De top van de Everest is voor het eerst in 1953 beklommen door de Britse expeditie van Sir John Hunt. Degenen die toen de top bereikten, waren Sir Edmund Hillary, een Nw.- Zeelander en de sjerpa Tensing Nor- kay. Op 23 mei bereikten twee man van de Zwitserse ploeg, Ernst Schmied en Jurg Marmet, de top en de vol gende dag deden Adolf Reist en Hans van Gunten hetzelfde. De Everest Is ongeveer 8,800 meter hoog. Op 18 mei bereikten Ernst Reiss en Fritz Luchsinger de top van de Lhot se. Deze berg is ongeveer 8,500 me ter hoog. TILBURG: De 12-jarige P.A.B. de Beer uit de Reitsestraat werd bij het plotseling oversteken van de Ringbaan - West door een auto aangereden en zo ernstig gewond dat hij ter plaatse overleed, SPIERDIJK: Een aanhangwagen sloeg in de dorpskom los van de trekker en vernielde het hek van de pastorie. Een jongetje van vier jaar, dat achter het hek stond, liep zulk ernstig letsel op, dat het enkele uren nadien over leed. Volgens Daniel Cazel, speciale correspondent van hel te Bor deaux verschijnende dagblad „Sud-Ouest", hebben vier leden der Sovjetrussische Academie van Wetenschappen eerste partij secretaris Nikita Kroetsjev voorgesteld, in de Sovjet-Unie een tweede partij in het leven te roepen. Kroetsjev zou dit voorstel verworpen hebben en de vier academici zouden zonder pardon uit de communistische partij zijn gezet, terwijl zij van al hun functies werden ontheven. Cazel, die schrijft het boven staande van zeer betrouwbare zijde vernomen te hebben, verklaart dat net voorgevallene slechts aan de hoogste partijfunctionarissen is me degedeeld. Volgen hem heeft Kroetsjev te genover deze topleiders verklaard dat het toestaan van een tweede par tij in de Sovjet-Unie een ernstig ge vaar zou betekenen voor de nu on- ZESENZESTIG mensen zijn maan-1 dagochtend gewond, toen bij Biele feld (Did.), een trein in botsing kwam met een rangeerlocomotief, waardoor twee wagens van de spoordijk stort ten. DE Amsterdamse taxi-chauffeurs hebben gisteren besloten hun staking voort te zetten. De werkgevers had den namelijk geen antwoord gegeven op een verzoek om een oriënterend gesprek". DE SECRETARIS van de Maltezer regering heeft verklaard, het niet uit gesloten te achten, dat het veronge lukken van een Brits passagiersvlieg tuig op Malta, drie maanden geleden te wijten is aan sabotage door de Cy prische verzetsorganisatie Eoka. DE POLITIE te Apeldoorn heeft de afgelopen dagen vier autodieven ge arresteerd. Twee van hen kwamen uit Dortmund, twee anderen waren Amsterdammers. VOLGENS de secretaris - generaal van het Indonesische ministerie van Onderwijs zal Djakarta de Neder landse regering om teruggave ver zoeken van ,,vele historisch kunst schatten die zich thans in Nederland se musea bevinden". IN LAREN maakt de gemeentepoli tie, van gisteren af, gebruik van bromfietsen voor het doen van de ronde. De agenten zeggen dat het hun best bevalt. DE MINISTERS van Buitenlandse Zaken van Frankrijk en Marokko heb ben in Parijs een diplomatieke over eenkomst oyer nauwe samenwerking JP.i f gebied van de buitenlandse politiek getekend. vertegenwoordigers bij «f*, -D hebtMin geprotesteerd tegen nfil 7rÏÏÏe °ntwerP-resolutie, waarin kleeid S F115"6 van Hammars- naar het midden-oosten wordt goedgekeurd maar waarin de par tijen m het Israëlische geschil bo vendien worden uitgenodigd "een zoeken"?" aanvaardbare oplossing te ™nPAIi zou bereid zijn aan Indonesië 300 miljoen dollar te betalen als ver goeding voor oorlogsschade. Daar is bJri w .yan ?^chrokken, want het had 12 miljard gevraagd. HET vliegend personeel van de Sabe na gaat volgende week een 24-uurs- staking houden als protest tegen de aanwerving van Britse piloten. 5 - Weersverwachting van het K. N.M.I. tot vanavond: Over het algemeen zonnig en warm weer t met hier en daar een onweersbui. wind veranderlijke J "Verwachting van Belgisch weer- kundig instituut: Lichte wind uit J net oosten tot zuiden. Mooi en a J warm weer. a a Vandaag: zon onder 20.49 uur. Morgen: zon op 4.26 uur. a a De directeur - generaal van de Volksgezondheid, prof. dr. P. Munten dam, acht nog zovele onzekerheden aan de vaccinatie tegen kinderver lamming verbonden dat van over heidswege deze inenting voorlopig in ons land niet kan worden bevorderd. Dat men in Engeland dit jaar er wel toe is overgegaan een half mil joen kinderen te enten met een in het land zelf bereid vaccin, brengt geen wijziging in het standpunt van de Nederlandse overheid. Het verdere wetenschappelijke on derzoek naar een doelmatig werkend vaccin en een immuniteitsonderzoek bij de Nederlandse bevolking, zal worden gestimuleerd, evenals het scheppen van doeltreffende mogelijk heden tot behandeling van de patiën ten in het acute stadium en bestrij ding van de "gevolgen der ziekte. Prof. Muntendam komt tot deze conclusies op grond van het advies dat een commissie uit de Gezond heidsraad over de inenting tegen kin derverlamming heeft uitgebracht, en waaraan we indertijd al aandacht hebben besteed. aantastbare positie der communis tische partij. Ook zou het de regering en het land „op gevaarlijke wijze verzwakken." „Het toestaan van een tweede partij zou de deur wijd openen voor het binnensluiten van rechtse afwijkingen. Het zou allen die, om welke reden dan ook, ontevreden zijn, in de gelegen heid stellen zich in één organisatie te verenigen. De tijd is nog niet rijp voor een verzwakking der binnenlandse disci pline in de Sowjet-Unie. Want wel iswaar is de internationale span ning verminderd, doch samenwer kende westerse staten staan nog steeds gewapend langs de Sovjet- Russische grenzen", aldus zou Kroest- jev hebben gezegd. De betrokken academici zouden hun actie hebben gebaseerd op het, op het jongste, twintigste congres der communistische partij aanvaarde be ginsel van het gemeenschappelijke leiderschap. Volgens hen is de enige wijze, waar op een herhaling van een dictatuur, zoals die door Stalin is gevoerd, kan worden vermeden, het instellen van een onafhankelijke partij, die vrij zou zijn van het strikte toezicht der com munistische organisaties. Volgens Cazel hebben zich in de Sovjet-Unie, na de politiek tot ontluistering van Stalins streven, zo als die door de huidige Sovjet-leiders De lijstaanvoerders van de Neder landse Oppositie-Unie in de kieskrin gen Den Haag, Arnhem, Dordrecht en Leiden hebben minister Cals schrif telijk verzocht, de partij toch nog voor radio-zendtijd in aanmerking te doen komen. Zij waren onkundig van het feit, zeggen ze, dat een der kandidaten het kiesrecht was ontnomen voor de tijd van tien jaar. De laatste drie jaar had bedoelde kandidaat het ac tieve kiesrecht metterdaad uitge oefend. Ook waren bij het vooronder zoek geen bezwaren aangevoerd tegen de kandidatuur in kwestie. is gevoerd, twee stromingen geopen baard. De aanhangers van de ene willen niets meer dan het nu beter te krij gen, dan zij het hadden. De volgelingen van de andere stro ming zijn idealisten, die geloven in de mogelijkheid van een geleidelijke democratisering van het sovjetrus sische bewind. Tot hen behoren de vier genoemde academici die hun voorstel verworpen zagen en, volgens Cazel, prompt werden gestraft voor 't indienen ervan. Een Britse militaire patrouille is zondagavond bij Polis, in het weste lijk deel van Cyprus, in hinderlaag gevallen. De Cyprische verzetslieden doodden een Brit en verwondden er twee. De Griekse minister van Buiten landse Zaken, Theotokis, is afgetreden uit protest tegen de ..Britse onver zoenlijke houding en het gebrek aan begrip bij de Grieken". Maandenlang heeft hij met de steun van zijn rege ring naar een regeling van het geschil gestreefd. 8 Nederlanders werden licht gewond toen maandag op de snelverkeers- weg tussen München en Stuttgart 'n kleine autobus uit Hilversum in een twee meter diepe greppel reed en tweemaal over de kop sloeg. In de auto zaten veertien mensen van een reisgezelschap, die op de terugreis naar Nederland waren. De chauffeur van de bvr bleef ongedeerd. De bus kwam na de buiteling weer op zijn wielen terecht. De verwondingen bleken erg mee te vallen. Alle reizigers kunnen van daag de tocht met een andere bus voortzetten. De lijstnummers voor de a.s. ver kiezingen luiden thans officieel als volgt: 1. Kath. Volkspartij, 2. Partij van de Arbeid. 3. Anti-Revolutionaire Partij. 4. Christelijk Historische Unie, 5. Volkspartij voor Vrijheid en Demo cratie. 6. Communistische Partij Ne derland, 7. Staatkundig Gereformeer de Partij, 8. Gereformeerd Politiek Verbond. 9. Nationale Unie. 10. Ned. Oppositie-Unie. De lijstnummers van de Nationale Unie, de Ned. Oppositie-Unie en het Gereformeerd Politiek Verbond wer den na een loting vastgesteld. Alle partijen hebben in de 18 kieskringen kandidaten gesteld. De klacht tegen mr. Schokking Naar aanleiding van berichten als zou de heer Slui zijn klacht tegen mr. Schokking hebben ingediend na overleg met de procureur - generaal van dc Hoge Raad", heeft deze laat ste gezegd, dat er van zulk een over leg geen sprake is geweest. De pro cureur - generaal trad in deze niet op als gemachtigde van de minister van Justitie. Hij heeft met mr. ter Laan, die namens de heer Slui de klacht indiende, slechts contact ge had voorzover dit nodig was in ver band met het ter inzage geven van de stukken. Gisteravond om kwart over zeven is mgr. F N. J. Hendrikx, vicaris-generaal van het bisdom Den Bosch, op de leeftijd van 69 jaar overleden. Mgr. Hendrikx werden op 22 mei de H.H. Sa cramenten der stervenden toege diend. Mgr. Hendrikx werd op 8 april 1887 te Waalwijk - Besoyen geboren. Na zijn priesterwijding op 1 juni 1912 werd hij tot kapelaan aan de St. Petruskerk te Eindhoven benoemd. Dezelfde functie vervulde hij van 1915 af aan de kerk van O.L. Vrouw te Helmond en van 1921 af aan de St. Pieter te Den Bosch. In 1923 werd hij moderator van het lyceum te Den Bosch en in 1925 rec tor van de psychiatrische inrichting Reinier van Arkel aldaar. Zijn be noeming tot vicaris - generaal van het bisdom volgde op 9 juni 1931. Op dezelfde dag werd hij ook benoemd tot directeur van de congregatie der Dochters van Maria en Josef. de zus ters van de Goorstraat te Den Bosch. 55 55 Op de 48e zitting in de zaak - Schmidt heeft de Nederlandse getui ge E. Barkey, die sinds januari 1954 in arrest is, verklaard door de politie te zijn geslagen. Hij zei dat hij deelname aan ille gale activiteiten had „bekend" uit angst voor mishandeling. De leeuwin, welke men op bijgaande foto op de kap van een vrachtauto ziet, was ontsnapt uit een circus nabij Madrid, nadat zij twee stal knechten had aangevallen en licht gewond. Toen de leeuwin op straat verscheen was deze onmiddellijk ontruimd. In een bijeenkomst van werkgevers- en werknemersorganisaties in het bouwbedrijf is besloten, het College van Rijksbemiddelaars een verhoging van 3 pet. der regelingslonen voor te stellen. Ook zijn er onderhandelingen gaan de over verbetering van de uitkerin gen bij vorstverlet, de ziekengelduit kering en enkele andere bijkomende arbeidsvoorwaarden. De organisaties zeggen ervan over tuigd te zijn, dat de arbeidsvoorwaar den van de bouwvakkers de toets der vergelijking met andere bedrijfstak ken kunnen doorstaan. Voorzichtig zette de achtjarige Ma- Australië van deze blijde tijding op ricke van Dijk haar voeten op de de hoogte gebracht, landingstrap van het vliegtuig, dat Nadat de medische papieren uit haar na de geslaagde hersenoperatie Australië naar Stockholm waren ver in Stockholm, gisteravond met haai; zonden, constateerde men daar dat de moeder naar Nederland bracht. In in Australië gestelde diagnose ver haar handen hield zij twee al wat |<eerd was gesteld, zo vertelde me- verwelkte bosjes bloemen en een grij- vrouw van Dijk Marieke loopt nog ze teddybeer geklemd. wat onevenwichtig, doch dit is een Nog circa vier weken blijft me- kwestie van tijd en dan zal zij ner- vrouw van Dijk - Varekamp met haar gens meer hinder van hebben. De dochtertje en vierjarig zoontje Loddie grote wond op het kaalgeschoren ach- bi.i haar moeder in Amsterdam en terhoofdje genas sneller dan ver- dan gaat het drietal terug naar Croy- wacht werd, zodat de chirurg toe- don in Australië, waar de heer van stemming gaf om wel naar Neder- Dijk en de grote Gijs vol ongeduld land, doch nog niet naar Australië wachten Bij de operatie op 11 mei terug te vliegen. een hersentur^ weg genomen W'De ,.MarI«Jle is n°S «el gauw moe, doch Zweedse hersenchirurg nrofessor Oli- Z1- heef* See.n Iast meer van hoofd- Dijk die zelf al enkele souvenirs uit vecrona. deelde na afloop de moeder pBn,en is buitengewoon vrolijk. Dank Zweden meenam, zal allerhande ty- mee. dat de ingreep, waarbii de sche ?IJ ?e ^e«Je zorgen van het Austra- pische Nederlandse souvenirs bijeen Hel t.revH i:_Ut. U' j Uc aune- liSche Rode KrnU Ha* hot ug.in:. en haar beide kinderen in Stockholm prima geregeld. Aan belangstelling heeft het Marieke en haar moeder bepaald niet ontbroken. Reis en operatie waren, zoals be kend mogelijk dank zij een groot scheepse inzamelingsactie in Austra lië. De familie van mevrouw van ctei werd gelicht, vollediggeslaagd woue ivruis, nat net Neder- brengen, die als dank van de familie was. Twee uur later was de vader in cn Zweedse had ingelicht, was aan een aantal personen in Australië de ontvangst van mevrouw van Djjk straks zullen worden aangeboden. Tijdens ondervragingen in Bandung was hij door de waarnemenüe com- missaris Enduh, mishandeld. Barkey trok zijn verklaringen in, j dat hij personen, die bij deze activi- teiten waren betrokken, op een reis naar de bergen in west-Java zou j hebben vergezeld. Hij verklaarde nooit in illegale activiteiten te zijn j betrokken geweest en de beklaagde j Schmidt niet te kennen. Barkey is de vijfde getuige in de i zaak-Schmidt. die zijn verklaringen intrekt. Allen zeiden valse verklarin gen te hebben afgelegd uit vrees voor mishandelingen. Rechter Rochjani besloot, dat commissaris Enduh de volgende week maandag zal worden gehoord. Op de laatste zitting werd ook ge hoord de vrouwelijke huisbediende van de heer Schmidt, Alkatri. Zij ver klaarde beklaagde nooit een auto te hebben zien besturen. De heer Schmidt zei ze, was nooit 's nachts van huis, met uitzondering van een keer, toen hij een reis naar Sema- rang maakte. Vergezeld van enige militaire en politieke autoriteiten uit zijn land arriveerde prins Norodom Sihanoek, ex-koning van Cambodja met zijn sportvliegtuig op het Parijse vlieg veld he Bourget. Hij werd begroet door o.a. de Franse secretaris voor de luchtvaart (links). In 1931 werd hij kanunnik van het kathedraal kapittel en in 1936 huis- prelaat van Z. H. de Paus. In 1945 volgde zijn benoeming tot deken van Den Bosch, welke functie hij tot de cember 1953 bekleedde. In 1951 werd mgr. Hendrikx be noemd tot protonotarius apostolicus. Zijn activiteit strekte zich uit over vele terreinen van het geestelijke en maatschappelijke leven. De katholie ke Filmactie kende in hem een van haar pioniers cn stuwende krachten. De sport cn het jeugdwerk hebben zijn daadwerkelijke belangstelling ge had. Daarnaast deed hij veel werk op maatschappelijk gebied. Mgr. Hendrikx lanceerde als een van de eersten tijdens de bezetting het denkbeeld van de collecte voor bijzondere noden van het episcopaat. Zijn vele verdiensten vonden ook wereldlijke erkenning. In 1938 be noemde de Koningin hem tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. De uitvaart van mgr. Hendrikx wordt vrijdag a.s. gehouden in de St. Jan te Den Bosch. Mgr. Mutsaerts zal de Requiemmis celebreren. Om half elf is de begrafenis op het kerk hof van het doofstommeninstituut te St. Michielsgestel. Mgr. Hendrikx maakte deel uit van het bestuur van deze inrichting. Het Japanse centrale meteorologi sche observatorium heeft aaji de hand van waarnemingen geconcludeerd dat de Verenigde Staten zondagavond j.l. onaangekondigd een waterstofbom bo. ven het atol Bikini, in de Stille Oce aan, tot ontploffing hebben gebracht. De Japanse ..veiligheidsraad voor de scheepvaart" heeft de regering thans gevraagd de Verenigde Staten te verzoeken in het vervolg tevoren mede te delen wanneer er waterstof bomontploffingen teweeg worden ge bracht, opdat de scheepvaart hier mede rekening kan houden. Het 3-jarig zoontje van de fami lie Groenenberg te Nieuwendijk is, in een onbewaakt ogenblik, tewater geraakt en verdronken. De leden van de Amerikaanse Olympische ploeg hebben hun nieu we uniformen ontvangen. De zuiver wollen uniformen bestaan uit lichte jasjes en marine-blauwe broeken. Het geheel wordt gecompleteerd met een lichte pet. Zowel het jasje als de pet dragen het Amerikaans Olympisch embleem. De foto toont de bekende Amerikaanse sportsman en broer van Grace Kelly, Jack Kelly Jr., en miss Mann in hun nieuwe uniformen. Het Nederlands Instituut voor Ef ficiency wil de strijd aanbinden te gen het grote personeelsverloop on der het lagere personeel by de Ne derlandse bedrijven. Het verschijnsel dat werknemers binnen een jaar na indiensttreding ontslag nemen, en dat in het bedrijfsleven ,,kleutersterfte" genoemd wordt, bedraagt bij sommi ge bedrijven meer dan 75 pet. Het personeel dat binnen twee maanden weer opzegt, rangschikt men in de categorie ..zuigelingensterfte". Op een dei bijeenkomsten van de voorjaarsefficiency-dagen, die op 7 en 8 juni te Utrecht gehouden worden, zullen deze verschijnselen aan de orde gesteld worden. Er zal dan over wor den gesproken, hoe door een betere selectie, goede instructie, zorg voor betere communicatie en het bevorde ren van persoonlijke contacten, een grote binding aan het bedrijf ver kregen kan worden. Op grond van praktijkstudies is het N.I.V.E. tot de Omzetbelasting Nog geen besluit inzake textiel De huidige regering zal geen be slissing nemen inzake het al of niet handhaven van de vrijstelling van omzetbelasting voor textiel en enke le andere produkten. Dit heeft de staatssecretaris van Financiën, dr. v.d. Berge meegedeeld in antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid Hooy (KVP). Deze had er op gewezen dat de huidige wet die de omzetbe lasting op textiel afschaft automa tisch op 1 januari 1957 afloopt, in verband waarmee de textielhandel moeilijkheden zou kunnen ondervin den. conclusie gekomen dat het personeels verloop nog meer een gevolg is van de sfeer in het bedrijf dan van de mogelijkheid tot het elders verkrij gen van hogere lonen. Betogers hebben maandag het sta tion van Saint Nazaire, in west- Frankrijk en de omliggende spoorba nen overstroomd om te beletten dat tweehonderd onder de wapenen ge roepen reservisten naar Nantes zou den vertrekken, om zich aldaar bij hun onderdelen, met bestemming Al- gerië, te melden. Duizend man politie dreven de be togers met de gummistok en traan gas uiteen. De trein vertrok tenslotte zonder de reservisten, die door de betogers naar hun woningen werden vergezeld. Niemand werd ernstig gewond. Mgr. Groesz wil kardinaal Mindszenty terug in functie Volgens in Wenen binnengekomen berichten heeft de onlangs vrijgelaten mgr Joseph Groesz, aartsbisschop van het Hongaarse diocees Kalocsa, een bezoek gebracht aan de primaat van Hongarije, Joseph kardinaal Mindszenty. Volgens deze zelfde be richten stelt mgr. Groesz op het ogen- 5 jaUhet m°gelijke in het werk opdat de kardinaal in zijn functie wordt hersteld. Kardinaal Mindszenty wordt sinds zijn ontslag uit de ge vangenis gedwongen in het dorpje Puspok Szent Laszlo te verblijven. Aan boord van het salonschip de Dyphinazullen 54 langdu rige zieken uit een Schiedamse verpleeginrichting een Rijnreis gaan maken. Op jvoensdag 30 mei vindt de inscheping plaats, waarna de tocht via hobith naar Rüdesheim gaat. De financiering van deze reis geschiedt uit vrijwillige bijdra gen van vele belangstellenden. De verpleegden, 40 dames en 14 heren, zullen in twee salons op Rode Kruis-bedden liggen zo dat zij het landschap door de brede ramen zullen kunnen gadeslaan. Het verplegende per soneel en de overige leden van de staf hebben de hutten bene- dendeks. Aan boord krijgen de patiënten precies dezelfde ver zorging, ook wat dieet betreft, als „thuis" in de verpleeginrich ting, waarvan de deur tijdens de reis op slot gaat.

de Stem | 1956 | | pagina 1