BAL MOTTOREN WAS LAAIENDE FAKKEL Vlissingen krijgt nog geen nieuwe Chr. Ulo-school Rioolbelasting Kruiningen wordt op 1 juni ingevoerd WAGTMANS MET FANTASTISCHE SPRONG NAAR ZESDE PLAATS Bordeaux-Parijs op 3 juni ,1 ZWAAR WERK Minder melk méér bier... Nieuw Nederlands succes in de Giro DIJNEN )UT IJFT )EL 11 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 26 MEI 1956 Dc timmerfabriek te Grijpskerke ontkwam aan catastrophe Zeeuwse bloesem weer voorbij Raadsleden verlaten vergadering na discussie beleid armbestuur Nog geen antwoord van Nederland Spaak heeft geduld Weer wielrennen in Lewedorp NOODLOT TREFT BERT TRAUTMANN CHARLY GAUL GISTEREN BESTE MAN IN ZEVENDE ETAPPE Fantini's koppositie door Wout bedreigd Wat Wim van Est ervan segt 'SPORTint KORT) Eerste helft bijna achter de rug Volleybal in Goes MARKTEN WATERSTANDEN HOLLANDSE NIEUWE 1931 v.v. Sluiskil 1956 i viering van het 25-jarig bestaan der j „v.v. Sluiskil" Stichting Zeeuwse Muziekschool I I - i mmmm i!!:a t J ?r?. hoe zo'n kan ook Dges tonen- lie de datum ie het getij maanen 'ing. kies in elk s zoals die. -AND n onze lezers, euilleton van n en verzame- wij even, dat van het ver dag verschijnt, e springen n. 1. op 26 (maan- aal gaat echter door. 11 Door onbekende oorzaak is vrijdagmorgen even voor tien uur brand uitgebroken in de mottoren van de timmerfabriek D. Coppoolse te Gryps- Ucrke. Korte tyd nadat men de brand had ontdekt, was de toestand bijzon der kritiek. De wind was weliswaar gunstig, doch het vuur vrat in het mot (schaafsel, spaanders hout) zo snel om zich heen, dat weldra grote vlammen uit de houten toren sloegen. De vlammen lekten langs de cycloon, het appa. raat, dat op de toren is geplaatst, waarmee het mot uit dc fabriek in de toren, die dus als bergplaats dient, wordt gezogen. Even leek de toren een fakkel, die de houten fabriek spoedig zou aansteken. Het gevaar werd afgewend, toen de Grijpskerkse brandweer zeer snel na de alarmering - ten tonele verscheen. Intussen was ook gebeld naar het Waterleidingbedrijf te Mid delburg, dat er voor zorgde, dat gro ter druk op het waterleidingnet werd gezet. Om geen enkel ri'sico te lo pen werd assistentie ingeroepen van 5e Middelburgse brandweer, die eveneens spoedig op de onheilsplaats verscheen. De brandweerlieden van Grijpsker ke hadden toen reeds twee stralen op de vuurhaard gericht die van Middelburg zorgden er tenslotte met hun moderne materiaal voor, dat voldoende druk op de tweede straal kwam te staan. MOT ERUIT De hitte was zo groot, dat de jonge aanplant in de directe omgeving verschroeide. Het lag voor de hand, dat het enig juiste middel voor een wiidering van het mot uit de toren was. Zulks geschiedde. Mannen, ge wapend met hooivorken, beklommen de toren, en begonnen het mot over te hevelen op de auto van bode Louws die aldus zijn medewerking gaf. Het mot kon worden afgevoerd naar een (Advertentie) De bloei van de boomgaarden be hoort in Zeeland weer tot het ver leden. Plaatselijk zijn er nog wel enkele laatbloeiende appelrassen, wel ke hun kleurenpracht laten zien, maar over het algemeen heeft het wit en rose van de bloesem plaats moeten maken voor het groen van de bladeren en de vruchtzetting heeft thans weer plaats gehad. Het is nog te vroeg om over de aard van de vruchtzetting een definitief oordeel uit te spreken. Voorzover thans kan worden nagegaan tonen sommige pe rerassen een matige vruchtzetting, evenals sommige percelen pruimen. Dj kersen zijn matig tot goed met vruchten bezet. De bloeiomstandigheden waren dit jaar zeer gunstig. In Zeeland is er geen schade ontstaan door nachtvorst. Dit in tegenstelling met andere delen van het land waar wel nachtvorst- schade ontstond en vooral ook wordt geklaagd over sommige pererassen welke weinig vruchten vertonen. (Advertentie) naast gelegen terrein. Het vuur was toen spoedig beteu geld. Hoewel de nablussingswerk- zaamheden tot in de middag voort gingen. was men het vuur reeds ver voor het middaguur meester. De hou ten toren was evenwel voor een groot deel uitgebrand; een wand moest worden gestut, daar de half ver koolde planken het dreigden te be geven. De schade was vrijdag nog moei lijk te schatten; het bedrag zal ver moedelijk boven de duizend gulden liggen. Het bedrijf is verzekerd. Een naast gelegen magazijntje liep enige waterschade op. Het produktie-appa- raat van de fabriek is gespaard ge bleven. Het ligt niet voor de hand, dat men de ooizaak moet zoeken in de machine, die de cycloon aandrijft. Dit is een zgn, kortsluitmachine, die geen brand kan veroorzaken. Het meest waarschijnlijke is, dat het vuur door de grote pijp, waardoor het mot van de fabriek naar de toren wordt gezogen, is binnengekomen. ONAANGENAME GEUR Voordat men de brand ontdekte, hadden de personeelsleden wel ge merkt, dat zich een onaangename geur door de fabriek verspreidde; men zoch dit.toen in de machines, zonder uiteraard iets te ontdekken. Het dient vermelding, dat de Grijps kerkse brandweer zich bizonder ver dienstelijk heeft geweerd, als men nagaat, dat gewerkt moest worden met een spuitwagen uit de twintiger jaren, met grove in de spaakwielen en massieve bandenHet kalf is gelukkig! - niet verdronken. En wie weet, gaan B. en W. en de raad de put spoedig dempen. (Advertentie) N- Bij een vermoeiende studie blijft U fit door ,V de natuurzuivere Lang hebben de raadsleden van Vlissingen vrijdagmiddag gediscussieerd over het voorstel van B. en W., afwijzend te beschikken op de aanvrage van het bestuur der Vereen, voor Chr. Ulo onderwijs voor de mederweking aan de bouw van een nieuwe school. Uiteindelijk gingen de raadsleden akkoord met het voorstel, doch niet, dan nadat men de volle overtuiging had, dat de bouw van een nieuwe ULOschool tóch te realiseren is. Waarschijnlijk zul len zowel de Chr. ULO en de Openbare ULO in één groot complex „ver nieuwd worden, zodat beide scholen daardoor de beschikking krijgen over èn een aula, een gymnastieklokaal en een sportterrein, zij het dan gemeen schappelijk. Ruimte voor het creëren van dit grote complex is reeds aan wezig. Wethouder Poppe nam de heersen de ongerustheid weg. door de verkla ren, dat de afwijzing niet in zich houdt het bestuur dwars te zitten, doch te voorkomen, dat iets verkeerd gaat. „We willen wel. doch dan op de goede weg, die ook de kortste is." In het mondelinge overleg met het schoolbestuur zijn echter vele mis verstanden ontstaan die hij betreurde. Op een eenvoudige manier kan men tóch aan een nieuwe school komen, n.l. éérst de mogelijkheid te doen on derzoeken of uitbreiding van de be staande gebouwen mogelijk is en of de kosten redelijk zijn tegenover nieuwbouw. Het bouwen van een heel nieuw complex van ULO-scholen werd eveneens reeds in het college overwogen en reeds met de directeur van gemeentewerken vond overleg plaats voor de juiste plaats. De gemeenteraad van Kruiningen besloot een rioolbelasting in te voe- ren. De desbetreffende verordening zal ingaan, op l juni. Eerst wanneer een ,7 °P de nieuwe rioleringi s aan gesloten zal van dit perceel belas- wng worden ingevorderd. Voor ver- ,.1.1,1ende straten zal dit dus vermoe delijk nog wel enige tijd duren. De belasting bedraagt 14 procent van dc belastbare opbrengst voor de gebouwde eigendommen, hetgeen neerkomt op gemiddeld 15.— per perceel. Naar aanleiding van het aangaan van een geldlening van 250.000.— y.?°f de riolering adviseerde de heer Witte om het trottoir in de Westhoek straat en de Berghoekstraat te ver breden. De weg is nu toch opgebroken, zo dat dc kosten, zo die er al zijn, ge ring zullen zijn. In de Welhoekstraat, cue 8 meter breed is, kan het trot toir zeker breder gemaakt worden. HEFTIGE WOORDEN. B. en W hebben onlangs de raad een nota doen toekomen betreffende armKo°c^?anlSaiie van het burgerlijk aimbestuur. Deze nota werd thans besproken. Ndat de heer J. van Bal- legooyen als lid van het burgerlijk armbestuur zijn mening over deze nota had kenbaar gemaakt laakte de heer Witte echter in felle bewoordin gen het beleid van het burgerlijk arm bestuur en sprak daarbij van Russi sche methoden en persoonsverheerlij king, Hierop reageerde de voorzitter burgemeester A. Schipper, heftig Beiden toonden zich zeer gegriefd. Het slot was, dat na een korte, doch hevige discussie de heer Witte op stond en de vergadering verliet. Zijn partijgenoot de heer M. van der Maas volgde zijn voorbeeld. De heer Weststra te hield daarna nog een uitvoerige beschouwing. De heer Pouwer wilde alleen het woord armenzorg veranderen en de instelling overigens onveranderd laten. Naar de mening van wethouder Suij wa ren door het burgerlijk armbestuur wel enige beleidsfouten tegenover de heer Witte gemaakt Uit de daarna gehouden stemming bleek dat slechts twee leden voor reorganisatie (in stelling van een sociale dienst) wa ren, namelijk de heren Suij en Jan sen De naam zal echter veranderd worden, want hier stemden de mees te voor Alleen de heren Lokerse en van Iwaarden waren hier tegen. In antwoord op vragen van de heer Delwaide in de Belgische Kamercom missie voor Buitenlandse Zaken heeft minister Spaak gezegd, dat er van Nederland nog geen antwoord is ont vangen op de nota betreffende de wa terwegen, welke hij naar Den Haag verzond. Hy verwacht wel een zeker begrip van de Nederlanders. Overi gens, zo zei hjj, moeten wjj niet ge haast zijn. Op 13 juni hebben er in Nederland nieuwe verkiezingen plaats en daarna zullen wfj toch met een nieuwe regering moeten onderhande len. Lewedorp, bekend om zijn wieler en motorwedstrijden op. de grasbaan in de vooroorlogse jaren, gaat opnieuw kennis maken met de wielersport. Op initiatief van de Zeeuwse ren en toerclub „Theo Middelkamp" is een comité opgericht, waarin ook personen uit Nieuwdorp zitting hebben, zodat van een combinatie Lewedorp-Nieuw- dorp gesproken kan worden. Dit comité organiseert in samenwer king met „Theo Middelkamp" een wie- ler-wegwcdstryd voor amateurs en onafhankelijken over 120 km op za terdag 4 augustus onder de naam „Mo- lentoer". Voor de start en finish heeft men een unieke oplossing gevonden, want deze is gelegen aan de oude Rijksweg, waar het publiek vanaf de hofstede van Vermue een fraai overzicht op het parcours heeft. In Ronde ran oost Frankrijk In de derde etappe van de Ronde van oost-Frankrijk van MontBeliard naar Vittel over 287 km. heeft het onze landgenoten niet meegezeten. Na 40 km. kreeg van Steenselen een lekke band, doch de achterstand op het grote peloton werd spoedig door hem ingelopen. Rusman, die al twee dagen over maagpijnen klaagt, moest bij de eerste col. 66 km. van de start' plaats gelegen, lossen; op dat moment bevonden zich de overige Nederlan ders in de kopgroep. Bij de afdaling kreeg Adri Voorting met pech te kampen. De remkabel van zijn fiets brak. De achtervolging werd evenwel samen met Rusman ingezet en op 80 km. hadden beide renners weer aansluiting gekregen. Van Steen selen kreeg daarna voor de tweede maal een lekke band en ook Voorting reed plat. Op het moment dat de strijd pas goed ontbrandde, dat gebeurde na 160 km., werd Voorting in een valpartij 'betrokken. Zijn hele fiets lag in el kaar. Met van der Lijcke, die opdracht kreeg om bij Voorting te blijven wachtte hij op Rusman, die in de ach terhoede son eenzame strijd leverde. Deze etappe, die de zwaarste en het langste van allen is, eindigde in een zege voor de Fransman Caput, die enkele kilometers voor de finish er alleen tussen uit was getrokken. Zijn Nederland is de laatste jaren meer bier gaan gebruiken, maar minder melk. Als daaruit te concluderen zou zijn, dat we steeds meer een geslacht krij gen van stoere jongens en dat de „papkinderen" schaarser worden, zou er niets op aan te merken vallen Het verbruik van sigaretten is sinds 1951 ook steeds toege nomen. Het eierenverbruik geeft van 1953 af een sterke opgang te zien. Ook wordt er door de huisvrouwen meer margarine op tafel gebracht. tijd bedroeg 8 uur 7 min. 45 sec. La Haye, van den Broek en van Steen selen, die zich voortdurend in de kop groep wisten te handhaven, werden met 30 andere renners 16e in 8 uur 12 min., terwijl Voorting, Rusman en van der Lijcke als respectievelijk 55e, 56e en 57e in 8 uur 30 min. de eind streep passeerden. In het algemeen klassement heeft de Fransman Mahé met 19 uur 7 min. de leiding vóór Bauvin 19.08.0, Picot 19.00.0 en de Nijs (Fr.) 19.10.0. De Nederlanders bezetten de vol gende plaatsen: 16 Lahaye 19.13; 38 van Steenselen 19.22; 60 Voorting 19.55; 62 van den Broek 20.04; 66 van der Lijcke 20.13; 67 Rusman 20.14. Bert Trautmann, de Duitse doelver- dedlger van Manchester City, die on langs tot voetballer en tot sportman van het jaar werd verkozen en die met zgn club de Engelse beker won, heeft sindsdien niet veel geluk meer gekend. In de Cup-Final liep hij een ver wonding aan de nekwervel op. Hier door kon hij Manchester City niet ver gezellen op de tournee door Duitsland, waarvan hij zich veel had voorgesteld. Thans is Trautmann door een wel bit ter verlies getroffen. Enkele uren na dat hij, in een gipsverband, per vlieg tuig naar Berlijn was vertrokken om daar zaterdag de wedstrijd west Duits landEngeland te gaan zien, is zijn zesjarig zoontje John Michael in Manchester door een auto aangereden en gedood. (Van onze speciale verslaggever). CAMPOBASSO, vrijdagavond. Het gaat de jongens van de Nederlandse ploeg steeds beter. Vandaag bezorgde Wout Wagtmans ons een zeer aangename verrassing, door in de zevende étappe die van Pascara naar Campobasso voerde (205 km) een fraaie tweede plaats te ver overen achter de Luxemburger Charlie Gaul die met een mi nuut voorsprong op Wouter na een prachtige race de over winning behaalde. Doordat Wagtmans op zijn beurt de favorieten, met name o.a. rose truidrager Fantini bijna twee minuten achter zich liet kon onze land genoot van de veertiende plaats in het algemeen klassement naar de zesde opklimmen. Een fantastische sprong, die hem op slechts 1 min. 25 seconden van leider Fantini bracht Jan Nolten was de tweede Nederlander vandaag met een zeer be hoorlijke tijd en ook Borgmans mocht als derde landgenoot daar nog op hogen. De overige landgenoten kwamen echter veel en veel later leiders, waar ook Nolten weer bü was, 2 min. 15 sec. voorsprong op de groep Wagtmans en 3 min. 35 sec, op de hoofdmacht, welke uit ongeveer 25 man bestond. Vlak voor Cantalupo, toen er 166 km opzaten, ging Nolten er tussen uit en snel had hij 300 meter voorsprong veroverd. Gaul Lauredl en de anderen lieten hem echter niet gaan en de dappere, maar roekeloos rijdende Limburger werd weer inge haald Maar Wagtmans, de Filippis, Ranucci en Grassi hadden inmiddels, elkaar uitstekend aan de kop aflossend, sterk gereden en dit viertal kon zich by de leidende groep voegen. In de daarop volgende vliegende étappesprint werd Wont eerste, gevolgd door Grassi en Montl.' DF. BESLISSING. Te Vinehiaturo (186 km.) na een lichte helling demarreerde Wagtmans bliksemsnel. Nolten moest lossen en ook de andere leiders konden het tempo niet houden. Alleen Gaul wist zich bij Wagtmans te voegen. Zij zet ten voortreffelijk door en langzaam maar zeker wist het duo de voor sprong te vergroten tot zeker 500 meter. Ongeveer 15 km voor de finish, in de lichte heuvels en afdalingen, moest Wagtmans op een helling de Luxem burger laten gaan. Zonder twüfel had onze landgenoot last met zün achter wiel, dat licht zwaaide, maar hyzelf voerde dit niet als verontschuldiging aan voor de nederlaag, welke hij te gen de schitterende rgdende Gaul had geleden. Wagtmans had zün voorsprong op de groep Lauredi c.s. kunnen behou den en finishte als tweede met 1 mi nuut 1 seconde achterstand op de Luxemburger. In de laatste kilometers passeerden Fantini en de verwoed rijdende Mag- ni, Schar, Nencini en anderen de ver moeide Jan Nolten. Voor de eerste maal in deze Giro moesten de Italianen tezamen het heofd huigen voor de sterren van het buitenland. ETAPPE-UITSLAG De strijd was hard en scherp en na een sportief verreden zeldzaam mooie étappe won Charly Goul, de sterkste man van de dag. De wijze waarop hu Wout Wagt mans in de laatste 15km vóór Campo basso loste, deed denken aan het rij der. van Fausto Coppi in zijn aller beste dagen. Met een ijzeren wil en in fantastische stiil klom hij een van de laatste hellingen op, zijn voorsprong op onze landgenoot voortdurende ver grotend, ondanks het feit, dat Wagt mans, met ploegleider Pellenaars vlak achter hem, moedig vol hield, In het bewustzijn, dat hij een stevige sprong in het algemeen klassement zou kun nen maken als hij de tijdwinst op zijn naaste concurrenten behaald, kon behouden. OOK NOLTEN Behalve Wagtmans had ook Jan Nolten laten zien, dat hij veel, heel veel in zijn mars heeft, maar dat de Limburger weer, als zovele malen in vorige seizoenen, te roekeloos en on nodig met zijr. krachten was omge sprongen om dat resultaat in deze étappe te behalen, hetwelk hij, gezien zijn meesterschap, volkomen zou heb ben verdiend. Over Bergmans was Pellenaars niet minder tevreden. Want deze jeugdige kracht, die im mers nog all* ervaring en routine in de bergen rpist, heeft vele wielerdes- kundigen de ogen geopend, toen hij enkele malen spelenderwijs meeklom met de allerbeste cracks van het veld. Gedurende de eerste 40 km was het peleton tezamen gebleven. Het ging van Peseara af langzaam omhoog- Leider Fantini was zeer nerveus. Hij wist dat zijn leidersplaats op deze dag in gevaar zou komen en juist vandaag wilde hij de rose trui niet verliezen, want de karavaan U'bk dg Abruzzen binnen, de streek, waar de Italiaan vandaan komt. Vijf renners waren tezamen In de laatste windingen van de Forehetta Palena. Op de pashoogte passeerde Charly Gaul als eerste, gevolgd door Monti, Buratti, Negro en Lauredi. Achter hen volgde een groepje van 5 renners, waarbü zich Couvreur be vond. op 45 seconden, terwijl Jan Nolten zün enthousiasme niet meer kon bedwingen en ook het peleton verliet en met een achterstand van 2 minuten 5 seconden op Gaul en de zijnen over de pas ging. Het veld kwam 25 seconden later door. COUVREUR ER BIJ Op de hoogvlakte van Rocearaso ontketende Couvreur een jacht op de leiders en in 't plaatsje zelf, toen er 107 km waren afgelegd, kwam hü bij de leiders, die dus toen met hur. zes sen waren. Jan Nollen reed fantastisch goed in zijn eentje, maar hij vergde veel van zijn krachten. Niettemin slaagde hij er h^bi.) de ravitaillering te Rio- nero Sanr.itico (127 km) de zes lei ders te pakken te krijgen. Tijdens de klim naar de Maeerone- pas moest Jan boeten voor zijn solo vlucht; bij werd gelost door de andere leiders, evenals later Couvreur. Intussen wga ook in het peleton de strijd ontbrand. Wagtmans ontsnapte, gevolgd door Filippis, Ranucci en Grassi. Dit vlertgl verscheen op de Maceronepas (138 km) met 4 minuten achterstand op de groep Gaul, terwgl het veld met de cracks Fantini, Bran- kart, Foriiara, Astrua, Clerici en Borgmans 4,5 minuut tijdverlies bleek te hebben. BU het plaatsje Boiano hadden de Het staat thans vast, dat o.a. de volgende renners zullen deel nemen aan de „klassieke" weg wedstrijd Bordeaux-Parijs, die op 3 juni a.s. wordt gehouden: Rik van Steenbergen, Stan Ock- ers, Ray Impanis en Fred de Bmy- ne voor België; Bernard Gauthler, Roger Hassenforder en Albert Bou- vet voor Frankrgk, W»m van Est van St. Willibrord; de Zwitser Hugo Kohlet en de Engelsman Brian Ro binson. Wim van Est, die nog onkundig bleek van de vrijwel definitieve sa menstelling van het rennersveld zoals hierboven vermeld is, verklaarde ons gisteravond, dat de deelneming van Stan Ockers zijn inziens nog niet vast staat. De kleine sinjoor heeft namelijk veel hinder van een dikke knie en als die niet snel geneest, zal Oekers volgens van Est onmogelijk kunnen meedoen. Dit laatste zou „yzeren Willem", die intussen in perfecte conditie ver keert en met goede moed en vol ver trouwen volgende week donderdag naar Bordeaux vertrekt, dit laatste zou Wim zéér te nade komen, omdat de St. Willebrorder in dat geval Der- ny-rijder v.d. Broek als gangmaker zou krijgen. Wanneer Ockers wèl mee doet, zal van den Broek als „entraineur" voor Stan optreden. In welk geval Wim van Est een bekende Fransman als gangmaker zal hebben. In het komende weekeinde zal al les, volgens van Est, definitief geregeld kunnen worden. Als ernstigste concurrenten voor dc overwinning beschouwt Wim Bernard Gauthier, Rik van Steenbergen en Fred de Bruijne. Officiële uitslag van de 7e étappe: 1 Gaul (205 k.m. in 6 uur 37 min. 8 sec. (gemiddelde uursnelheid 30.917 km)2 Wagtmans 6.38.09; 3 Monti 6.39.25. 4 Grassi, 5 Lauredi, 6 Buratti, 7 Couvreur, allen zelfde tijd als Mon ti 8 Magr.i 6.39.51, 9 Schar, 10 Sorge- loos, 11 Nencini 12 Padovan, 13 Ern- zer 14 Maule, 15 Moser, 16 Fallarini, 17 Coletto, 18 Agostini 18 Astrua 19 Fornara, 20 Gaggero, 21 Fantini, 22 Graf, 23 de Filippis, 24 Brankart, 25 Clerici, allen zelfde tijd als Magni. 33 Nolten 6.41.45; 36 Borgmans 6.44,32, 49 de Groot 6.54,44; 68 Schoenmakers z.t, 81 Stolker 7.05.31 98 van de Brekel 7.09.06. De Belgische renner Jahsen staakte de strijd. ALGEMEEN KLASSEMENT 1 Fantini 38.01.06 2 Austrua 38 01.36; 3 Fallerini 38.02.05 4 Moser 38.02.29; 5 Clerici 38.02.30; 6 Wagt mans 38,02,31; 7 Fornara 38.02.43 8 Couvreur 38.02.45; 9 Buratti 38.02.55; 10 de Filippis 38.03.46: 11 Brankart 38.03.51 12 Nencini 38,04,08; 13 Ra nucci 38.04.12; 14 Maule 38.05,10; 15 Giudi'ci 38.05.11 31 Nolten 38.10,35; 47 Borgmans 38.26.53, 62 de Groot 38,34,28; 77 Stol ker 38,48.39; 78 Schoenmaker 38.49,18; 83 van de Brekel 38.54.05. IN HET TOERNOOI om het offi cieuze wereldhockey kampioenschap voor dames heeft de Nederlandse ploeg met 0-1 van Zuid-Afrika ver loren; bij de rust was de stand 0-0. DE FRANSE WIELERROND heeft be sloten dat met ingang van 1957 de nationale ploegen, welke Frankrijk in het buitenland zuilen vertegen woordigen, door de bond zelf zullen worden samengesteld, waarbij als leider zal fungeren een directeur technique, aangewezen door de bond. TE DÜLKEN (D.) is het Int. tafel tennistoernooi voor de jeugd voort gezet. Tot nu toe bleven de teams van Hongarije en Tsjechoslowakije ongeslagen. Met Nederland gaat het niet zo goed. Duitsland A versloeg de Nederlandse ploeg met 53 en de Tsjechische spelers brachten on ze landgenoten een 15 nederlaag toe. Vanaf de tiende etappe (die a.s. maandag wordt verreden) t.m. de 13e rit, die in Bologna eindigt, vindt men in bovenstaand kaartje deze vier parcoursen uitgestippeld. Er moeten daarna nog tien etappes worden afgelegd om de finish in Milaan (zondag 10 juni) te kunnen bereiken. Morgenmiddag zal door de volley- oal-vereniging, onderdeel van de sportclub van de cultuurtechnische dienst te Goes, een volleybaltoernooi worden gehouden. Aan dit toernooi zullendeelnemen teams van o.a. ,,EOVC", Christelijk Lyceum en Keu ringsdienst te Goes, voorts teams uit Lamswaarde, Terhole, Hansweert (douane) en Middelburg (rijkspoli tie). Gespeeld zal worden op het sportveld van de Nederlandse Spoor wegen, gelegen aan de W. Barents- straat. GOES, 25 mei Groenten: Kropsla Al 6-8, A2 4, BI 36-50. Bloemkool Al 62-108, A2 52-61, BI 43. Komkommers Al 53-60, BI 43-50, Cl 39. Spinazie 1 23. 2 8-17. Radijs 2 6.50. Rabarber 1 4-6.50. Postelijn 39-43. Prei 36-46. Bos- selderij 9-12. Vr. aardappelen 79-94. Aardbeien p. st. 8, p. doos 56-81. KAPELLE, 25 mei Regina 1 68-73, 2 34-50. Deutsch Evern 1 67-89, 2 33- 51. Mach. Fruhernte 1 66, 2 51. Groen teveiling: Aadappelen 1 8-14, 2 6. Krop sla 4-5. Rabarber 5-8,5. Spinazie 8,5-12. KOEWACHT, 24 mei Gezwingeld vlaslint WR 160-180, DR 120-145. Ruwe lokken 18-15. Gezwingelde lokken 36- 60. Bobbers 100-115. Breekvlas geen notering Bolraap 4-6 et. Lijnzaad voor de slag 53-55. Zeer slappe markt. LEEUWARDEN, 25 mei 150 stie ren 3,00-3,20; 300 vette koeien le kw. 2,60-3,30, 2e kw. 2,40-2,59, 3e kw. 2.20- 2,39; 1178 melk- en kalfkoeien 600-1050; 250 pinken 325-540; 112 graskalveren 160-275; 778 nueht. kalveren 44-56; 709 vette weideschapen 85-125; 1422 lam meren 55-75; 336 vette varkens, oude varkens 1,55-1,75, vette biggen 1,65-1.78, zouters 1,80 van 85 tot 93 kg.- 383 biggen en lopers, biggen 35,54, lopers 55,95; 56 bokken en geiten, geen no tering; 82 paarden 500-900. Totaal aan voer 5756. - Overzicht: Stieren, aan voer matig, stemming willig, prijzen prijshoudend. Melk- en kalfkoeien aanvoer korter, stemming rustiger, prijzen lager. Pinken aanvoer zeer kort. stemming rustiger, prijzen lager. Graskalveren aanvoer matig, stemming willig, prijzen duur. Nueht. kalveren aanvoer minder, stemming willig, prij zen hoger. Varkens aanvoer kort, stemming willig, oude varkens gelijk in prijs, vette biggen en zouters ho ger. Biggen en lopers aanvoer matig, stemming rustig, prijzen gelijk. Scha pen aanvoer ruim, stemming rustiger, prijzen lager. Lammeren aanvoer ruim stemming rustiger, prijzen lager. Paar den aanvoer matig, stemming willig, prijzen duur. TERNEUZEN, 25 mei Sla 400-730. Bloemkool B2 51-71, C2 20-40, C afw. 25-34. D 9-20. Witte komkommers p. st. C 37. Peen 60-67 Kroten 25-27. Ra dijs afw. 4,5-7. Oharlotten 13-15. As perges 100-175. Kassnijbonen 201-225. Rabarber 8-11. Spinazie afw. 29-35. Witlof afw. 29. Glas-aardbeien p. doos je 1 60, 2 40. Mannheim 365 (+002), Kaub 249 (-002) Trier 155 0231, Koblenz 241 (-0031, Keulen 216 (-0041, Ruhrort 413 (+006), Lobith 1019 021), Nijmegen 792 (0251, Arnhem 809 (+018), Eefde 302 (-(017), Deventer 203 (+012), Namen la Plante 164 003), Maastricht hoofd- sluis 4384 (-006), Borgharen 3929 (-"-OóO) Belfeld 1101 (4 023), Grave 450 (-015). Heden zaterdag 26 mei verwachten wij de eerste Zorg dat U er bij bent. VISHANDEL „NEFTUNUS" A. B. v. Kolk, Noordstraat 40, Terneuzen, tel. 2730 Op 2 Juni a.s. I in Hotel „De Kroon" te Sluiskil, voor be- stuur, leden en genodigden. Aanvang 6 uur nam. I 1 Vooraf receptieert het bestuur van 5 tot 6 uur. 686-0 AFDELING HULST. Adj.-directeur J. Ivens Per 1 sepi. a.s. cursus BEWEGINGSSCHOLING (min. leeftijd 4 jr.) en BALLET (min. leeftijd 9 jr.) INSCHRIJVING vóór 15 juli a.s, op iedere 2e en 4e woensdag van de maand des namiddags van 34 uur in 't klein patronaat, of na schriftelijke aanvrage bü de administratie te MIDDELBURG SINGELSTRAAT 13 Op ZONDAG 27 MEI met prima orkest. In ZAAL RESEDA, ten bate van T.H.O.R.. Begin 6 uur

de Stem | 1956 | | pagina 11