Hi irnova H-BOM-EXPLOSIE MET KRACHT VAN EEN AARDBEVING Terroristen Algerijns moorden dorp uit Thools tóch zeehengelconcours werd een succes send mooi huis, STEL Paddestoel van 40 kilometer boven Namu DOOD OP DE WEG MAKARIOS beklaagt zich B. en K. nu naar Frankrijk De haringrace kan weer beginnen Vier doden onder publiek op circuit van Chimay Familietwist met dodelijke afloop de schoenen uit Licht was 500 maal dan dat van de zon Mods en André Baranès werden vrijgesproken Krabben beten best, maar: Ambtelijke pensioenen ZWART EN WIT 10 815 2127 nuitputtelijke en. DAGBLAD VOOR Seismograaf in Brisbane trilde Prikkeldraad rond verblijf op Seychellen Mo liet weer thuis: Patrouille in hinderlaag Zuidoostelijke wind Natuurreservaat door brand verwoest 1 op-uitslagen voetbal Zuid-Koreaanse kabinet trad af Race-auto vloog uit de baan Uitspraak in zaak der lekken ONGEKENDE PINKSTER- DRUKTE Grote brand op de Parijse jaarbeurs r l^r EDERLAND jd en geld deze slijk te bediener hine de voor Uw gezin ardigen I eerde Necchi brochure bijl - Terneuzen lUREN-v. PUYVELDE, - Middelburg - Bresken» ;laap te hebben." ge ridder droogjes °P* maar zo .ij zün ,nahii te gaan," maar als nu r geopend heeft, slaak kreet van verrassing.- mer van Sylvester 96e JAARGANG No. 22154 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16 Tel.: Uirectie. Redactie en Admrnistiatie 3351 Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J J H A Bruna Redactieraad: j m a C. v Uongen C J v Hootegem Mr Ut A J J M Mes Mr H M U de Heenter L J v t Westende. f V M Ver- cauteien Abonn prijs by vooruitDet I 5 85 p war taal. p post t 6.55, p week (uitsl PU niet postbestetl t U 45 Incasso wordt berekend Losse oumm 13 ct Ros trek 378841 Voor God, Koningin *n Vaderland DINSDAG 22 MEI 1956 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend tn de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.35 pei m/m) Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt Staatwerk 3 cL per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. /.«•iliwse Eilanden 1.1'KS. Westsingel yü, ï>Tetc«.ti 2236 - Bureau voor Zeeuwsch Vlaanderen HULST. Dubbele Boort 7, Tele oon 102 (Bubureaus. TERMEUZEM, Noordstraat 56, Tel. 2601 OüSTBURG: Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) De president van Indonesië, it. Soeka-rno, die inmiddels in New- York is aangekomen, bezocht tij dens zijn verblijf in Washington o.a. het „Islamitische centrum". De foto toont de president, die als goed mohammedaan zich eerst van zijn schoeisel ontdoet alvorens de mos kee te betreden. BRtINSSUM: Een auto, waarin de heren F. D. uit Brunssum en M. uit Nieuwenhage zaten, bot ste in een bocht tegen een boom. Beide mannen overleden kort na het ongeval. De heer D. was vader van negen kinderen. WINSCHOTEN! Een bromfietser die geen voorrang verleende, werd door een personenauto aan gereden. Zijn echtgenote, die op de bagagedrager zat, liep zulke ernstige verwondingen op, dat zij»ïn het ziekenhuis overleed. In de vroege ochtenduren van maandag (zondagavond Neder landse tijd) is boven het eiland Namu in de Stille Oceaan een wa terstofbom uitgeworpen door een B-52-straalbommenwerpcr van de Amerikaanse marine. Het projectiel, dat op 17000 meter hoogte werd gelanceerd, ontplofte op 5000 meter hoogte en ontwikkelde een kracht, gelijk aan die van enkele tientallen miljoenen tonnen tnt. Op een afstand van 64 kilometer was het lichtschijnsel van de vuurbal 500 maal sterker dan dat van de zon. De atoomwolk die ontstond bereikte een hoogte van meer dan 40 kilometer en ver spreidde zich over een afstand van meer dan 160 kilometer. De bom was waarschijnlijk het krachtigste atoomwapen dat totnutoe tot ontploffing werd gebracht. Zoals men weet was het de eerste maal dat de Amerikanen een water stofbom uit een vliegtuig lanceerden. Tijdens zijn bezoek aan Londen had Kroestjev meegedeeld, dat alleen de Russen op een dergelijke proef neming konden bogen. Aartsbisschop Makarios van Cy prus en drie andere verbannen Cypri sche leiders hebben zich bij de Britse gouverneur van de Seychellen be klaagd over de behandeling die zij ont vangen. Dit blykt uit een brief, die een hunner aan een blad in Nairobi geschreven heeft. Boeken, kranten en brieven voor de bannelingen zouden een week achter gehouden zijn, een telegram aan de nieuwe aartsbisschop van Athene had zijn bestemming nooit bereikt en ver der beklaagde men zich over het feit, dat er prikkeldraadversperringen rond het verblijf van Makarios waren ge legd. De r.-k. aartsbisschop van de Seychellen had geen toestemming ge kregen om de Cyprische geestelijken te bezoeken. Van Britse zijde heeft men zich ge haast te verklaren, dat de zaak inmid dels in het reine is gebracht. In Limassol en Nicosia is het de af gelopen dagen weer tot terreurdaden gekomen. In Nicosia werd een Britse militair door een bomaanslag gedood. IN EEN TOESPRAAK tot 1500 artsen heeft de H. Vader een uitdrukkelijke veroordeling uitgesproken van de kunstmatige bevruchting in het huwe lijk als een immorele daad, die noch door de huwelijksband, noch door het nagestreefde goed gerechtvaardigd kan worden. EEN COMPLETE lijst van alle in- stallatie's van Amerikaanse lucht macht over de hele wereld is in de Verenigde Staten spoorloos ver dwenen. Een sergeant van de lucht macht is in verband hiermee gear resteerd. DE AMBONEZEN in de Nederlandse woonoorden, die uit protest tegen de zelf verzorging" in staking waren ge gaan. zullen op advies van de B.P.R. M.S. het werk weer hervatten. IN MAASTRICHT is een vijfjarig jon getje in de Maas geraakt en verdron ken. Een driejarig meisje in Rotter dam viel in de Schie en kon evenmin worden gered. BIJ EEN auto-ongeluk honderd kilo meter ten noord-oosten van Marra- kesj, in Marokko, zijn acht Marokka nen om het leven gekomen en 45 ge wond. De vrachtwagen waarmee zij reisden sloeg in een bocht om. FRANSE BOEREN hebben in het af gelopen weekeinde op veel hoofdwe gen versperringen opgeworpen met tractors, karren en boomstammen. Dit uit protest tegen het landbouwbe leid van de regering. DE FRANSE vogelman" Leo Valen tin is te Liverpool om het leven ge komen. Zijn valscherm ging niet open nadat hij uit een vliegtuig was ge sprongen en enige tijd met houten vleugels in de lucht had gezweefd. DE GRIEKSE reder Onassis en de Noorse vereniging voor de walvis vaart hebben tot een minnelijke schik king besloten van het conflict aan- l)?anTe de "Olympic Challenger". Men heeft afstand gedaan van vorde ringen en tegenvorderingen. IN UTRECHT is zaterdag het stof felijk overschot van mgr. J. G. van Schaik, proost van het metropoli- taan kapittel en protonotarius apos- tolicus, onder grote belangstelling ter aarde besteld. EEN BOTSING tussen een personen- en een goederentrein te Carregado, 30 kilometer van Lissabon, heeft zon dag drie doden endertig gewonden geëist. van Brisbane (op 5.000 km. van de plaats der proefneming) waargeno men. Dit toestel reageerde niet op de Britse atoomprocf. die vorige week op de Monte Bello-eilanden. ten wes ten van Australië, is waargenomen. De raad van Hirosjima, die streeft naar een verbod voor atoom- en wa terstofbommen, heeft bij president Eisenhower telegrafisch protest aan getekend tegen de jongste proefne ming. SOVJET-GELEERDEN hebben een middel gevonden tegen sclerose (ver kalking). Nederland en Zwitserland hebben elk een pakje met tien am pullen van de nieuwe entstof ontvan gen. Een wetenschappelijke medewerker van de New-York Times", die van de helse explosie getuige is geweest, meent dat de nu tot ontploffing ge brachte bom het eerste werkelijke I waterstofwapen is. Vroegere proef- j bommen waren volgens hem onhan delbare apparaten, die slechts dien den om de mogelijkheid van atoom fusie te demonstreren. Nu eerst zou de weg geëffend zijn voor de ontwik keling van reusachtige waterstofbom men, maar ook van miniatuurbom- men met geringere kracht, die in kleine vliegtuigen kunnen worden meegevoerd en als lading voor gelei de projectielen kunnen worden ge bruikt. Schout-b\j-nacht Hall Hanïon, die het bevel heeft gevoerd over de afde ling der Amerikaanse marine die de proef leidde, heeft bekend gemaakt, dat de besmetting van het nabije Bi kini door radio-activiteit betrekkelijk gering" is geweest. De proef was uit wetenschappelijk oogpunt beschouwd geslaagd. De wolk die na de ontplof fing ontstond, was, zoals voorzien, ten noorden van de Marshall-eilanden naar zee afgedreven. Japanse weerkundige stations heb ben zondagochtend abnormale at mosferische schokken waargenomen. De Japanse weerkundigen verwach ten tegen het einde van de maand veel regen met een vrij hoge, zij het ook onschadelijke, radio-activiteit. In de gevaarlijke zone was twaalf uur voor de ontploffing nog een schip, vermoedelijk een Japanse vis ser, waargenomen, die echter ge- waarschuwd werd. De schok van de ontploffing is door j een seismograaf van de universiteit Premier Mollet Van Frankrijk, die inmiddels van zijn bezoek aan de Sov jet-Unie in Parijs is teruggekeerd, heeft op een persconferentie verklaard, dat de Duitse hereniging wel met de Russische leiders besproken was, doch dat het een der kwesties was waar van het communiqué zegt „dat hier over geen overeenstemming bereikt kon worden." Ook verklaarde Mollet de Russische leiders tot een bezoek aan Frankrijk uitgenodigd te hebben. De datum hier voor is echter nog niet vastgesteld. Frankrijk en Rusland hebben te Moskou een communiqué getekend waarin de beide landen zich verbin den hun onderlinge relaties te verbe teren. Zij zullen een driejarig handels verdrag en 'n cultureel verdrag afslui ten. Ook zal er een scheepvaartverbin ding tussen Frankrijk cn de Russische Oostzeehavens geopend worden. De terreur in Algerië is tij dens de Pinksterdagen heviger dan ooit opgelaaid. Een dorpje bij Philipville werd door de re bellen uitgemoord, omdat de be woners de Fransen zouden heb ben ingelicht over sabotage-ac- ties. Slechts één man slaagde erin aan de slachtpartij te ont komen. Een 22 man sterke, uit jonge Fran se reservisten samengestelde patrouille is ten zuid-oosten van Algiers, in een door verzetslieden gelegde hinderlaag gevallen. De lijken van negentien pa trouilleleden zijn gevonden. Te Blida ten zuid-westen van Al giers, heeft een verzetsman zondag avond een bom geworpen in een res taurant, waarin circa 30 soldaten za ten. Een der militairen had de tegen woordigheid van geest om de bom naar buiten te schoppen. Daar ontplof te de helse machine. Een passerende Mohammedaan werd gedood- Te Oued-Imbert in het departement Oran heeft een vrouwelijke arts een opstandeling doodgeschoten die haar huis binnendrong. Franse troepen hebben in Tunesië drie dagen lang slag geleverd met op standelingen. De rebellen, die meer dan honderd in getal waren, werden door Franse vliegtuigen beschoten en verloren 50 doden. Zondagochtend is uit twee auto's, die langs het huis van de Tunesische premier Bourguiba reden op de wacht posten voor de woning gevuurd. Een der wachten werd zo ernstig getroffen. Verwachting; van het KNMI tot vanavond: Droog en over het al- 2 J gemeen zonnig weer met opnieuw 2 2 iets hogere middagtemperaturen. 2 Overwegend matige zuidoostelijke 2 wind. Verwachting van het Belgisch weerkundig instituut: Lichte wind 2 uit richtingen tussen oost en zuid. 2 Over het algemeen mooi. On- 2 2 weersverwachtin-g tegen de nacht. 2 Overdag vrij warm. 2 Vandaag: Zon onder 20.39 uur. Morgen: Zon op 4.34 uur. Het natuurreservaat ,,De Klotter- peel" in oost-Brabant is voor een groot gedeelte door brand verwoest. Ongeveer 20 hectare natuurschoon, voornamelijk heide, "gingen vertoren. Ruim vier uur heeft het vuur huis gehouden. De oorzaak van de brand is on bekend. Men vermoedt dat één van de vele bezoekers van het natuur reservaat te slordig met vuur is om gesprongen. dat hij later in een ziekenhuis is over leden. Een tweede wacht kreeg een schot in de hand. Twee der aanvallers werden bij net vuurgevecht, dat zich na de aans ag ontspon, gedood. Vorige week is volgens de Tunesi sche regering een Franse terroristi sche bende ontdekt, waarvan acht leden zijn gearresteerd. Andere leden, onder wie een hoge Franse politiefunc tionaris, zouden zijn gevmeht. I De hoofdklassers speelden in dit Pinksterweekeinde een dubbel prgramma. De uitslagen van Za terdag luiden: HOOFDKLASSE A. Stormvogels-Excelsior 0-0 ADO-Eindhoven 2-1 Ajax-Fortuna '54 1-4 NOAD-Roda Sport 3-1 HVC-Limburgia 2-2 Rigtersbleek-DOS 0-6 EBOH-Amsterdam 0-1 Vitesse-WV 0-0 Sparta-NAC 3-2 HOOFDKLASSE B. SW-Feyenoord 1-4 DFC-De Graafschap 3-1 EDO-Sportclub Enschede 0-3 Eïin kw i j k-Alkm aar 2-1 GVAV-Willem II 0-1 Rapid JC-Emma 2-1 Sittardia-De Volewijckers 3-2 PSV-BVV 1-0 MW-Schev. Holl. Sport 2-0 Tweede Pinksterdag waren de uitsagen als volgt: HOOFDKLASSE A. Excelsior-ADO 3-2 Findhoven-Atox 2-3 Fortuna '54-NOAD 1-1 Roda Sport-HVC 1-3 Tiimbi'rfna-Rigtersbleek 4-0 EBOH-DOS 2-4 Amsterdam-Vitesse 0-1 VW-Soarta 0-1 NAC-Stormvogels 5-1 HOOFDKLASSE B. De Graafsebao-F.DO 3-1 "•ortclub Fnschede-Elinkwijk 4-0 AlGmaar-GVAV 1-1 Willem II-Rapid JC 0-3 De VoVwijckers-PSV 0-6 BW-MVV 1-1 Srhev. T tol tor. 4 Sport-SW 2-2 F°vcnoord-DFC 1-1 Voor uitslagen mogen wij U ver wijzen naar onze sportpagina. Vandaag vaart de haringvloot weer uit voor de traditionele jacht op de Hollandse Nieuwe. In Vlaardingen, Scheveningen en IJmuiden heeft men zaterdag vlaggetjesdag gevierd. Dat gebeurde met optochten en vuurwerk en een feestelijk gepavoiseerde vloot. En in Vlaardingen ook met een toe spraak van „Willem Beukelszoon", die de lof van het haringkaken zong en van de visserij in 't algemeen. Bijzon der erkentelijk toonde hij zich tegen over de burgemeester van Biervliet, die een standbeeld voor hem wil op richten Op de foto ziet men de gepavoiseer de schepen die met passagiers aan boord de haven van Vlaardingen uit varen. H*»t Zuid-Koreaanse kabinet heeft president Syngman Rhee zijn ontslag aangeboden wegens de „ongunstige re sultaten" van de jongste verkiezingen. Bij deze verkiezingen is de liberale kandidaat voor het vice-president- schap door de democratische oppositie kandidaat Tsjang verslagen. De 81-jarige Rhee, die als president werd herkozen, zal waarschijnlijk een coalitieregering samenstellen waarin tenminste vier ministers van de demo cratische partij zijn opgenomen. Tydens de grote prijs voor sportwa gens op het circuit van Chimay (Bel gië) zijn vier personen uit het publiek om het leven gekomen, doordat de Maserati van de Zwitser Caillet even in botsing kwam met een andere wa gen cn vervolgens via een greppel tus sen de toeschouwers belandde. Negen tien personen werden gewond. Geen van hen verkeert echter in levensge vaar. Het ongeluk gebeurde kort na de start, doordat Caillet, na cp de berm te hebben gereden, de macht over het stuur verloor op het moment dat Trelfall trachtte hem te passeren Bei de wagens kwamen in de grer pel te recht, die de weg scheidde van het publiek dat op dat punt v rij talrijk was. De Maserati werd door zijn vaart uit de greppel temidcton- van de toe schouwers geslingerd. Een jonge mar, wiens identiteit nog niet vastgesteld is, kwam onder de brandende wagen en verkoolde. De drie andere slachtof fers, die het leven verloren, waren Een krijgsraad heeft zondagochtend te Parijs uitspraak gedaan in de „zaak der lekken". Jean Mons, gewezen se cretaris-generaal van het secretariaat voor nationale defensie, werd vrijge sproken van het onrechtmatig onthul len van oorlogsgeheimen tijdens de In do-Chinese oorlog in 1954. Ook André Baranès, gewezen jour nalist, werd vrijgesproken. De twee andere beklaagden, Roger Labrusse en Jean Turpin werden tot 6 en 4 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Toen de uitspraak werd bekendge maakt, pakte Labrusse een schaaltje op en sloeg Baranès daarmee in het gezicht. Deze kreeg een lichte snede aan zijn slaap. Bij het uitgaan van de rechtszaal deden zich in de gangen (Van een speciale verslaggever) „Een ontevreden hengelaar bestaat eenvoudig niet", zei de heer Jacobs, directeur van de Zeeuwse V.V.V., gisteravond te gen de roodverbrande sportvis sers, die begonnen te morren: „dat het zo lang duurde". Maar de jury had handen vol werk om het resultaat van ruim 650 deel nemers te bekijken, terwijl bo vendien hun auto in het drukke verkeer strandde. Maar toen de De heer A. N. But uit Middel burg hengelde ondanks zijn 74 jaar geanimeerd mee in de viswedstrijd op Tholen. Of de vis gesmaakt heeft weten we niet. De pijp in elk ge val wel prijsuitreiking in de Thoolse vei linghal eenmaal begon, was alle leed spoedig vergeten en juichte men de collega-winnaars spor tief toe. Het werkcomité heeft uitstekend tige start van het doel. dat de VW's van Zeeland en Brabant beogen: Pro paganda voor het sportvissen aan zee. Het was voor de buitenstaan der althans uitstekend weer, voor de vissers had het gerust wat ruwer kunnen zijn. De vangst viel dan ook tgeen, ondanks het uitstekende vis water dat de Strijenham is. Krabben, krabben en nog eens krabben was de oogst. Telkens opnieuw echter werden de lange nylonsn'oeren het zeewater ingezwiept en begon de strijd opnieuw. De heer Bal, directeur van de Thoolse WV leidde de prijs uitreiking en begon met de hengel sportvereniging ..Oosterschelde" uit Zierikzee te danken voor het fraaie vaantje, dat deze vereniging beschik baar gesteld had. Het leek wel of de mannen uit het Schouwense stadje het er om deden, ze kregen niet min der dan vier bekers en een lauwer krans mee naar huis. De burgemees ter van Poortvliet reikte de prijzen aan de winnaars uit, terwijl de heer Hout, directeur van de Bergse VW aan de verstkomende deelnemer, Mikkenie uit Haaksbergen, een klein aandenken schonk. De uitslagen zijn: Korpsprijzen: 1 Hengelsportver. Oosterschelde", Zie rikzee; 2 Hengelsportver. ,,Vlissin- gen", Vlissingen; 3 Goes; 4 Belg. deelnemers; 5 ,,IJzendijke 2", IJzen- di'ke; 6 Korps 21, België; 7 ,,Het loze vissertje", Steenbergen; 8 ..De Rietvoorn". Dinteloord; 9 ..De Kar per", Bergen op Zoom; 10 ..Ooster schelde I", Zierikzee; 11 ,.IJzendijke I". IJzendijke; 12 ..Oostkustvissers". België; 13 Oosterschelde V". Zie rikzee; 14 ,.De Brasem" B. op Zoom; 15 ..Rotterdam", Rotterdam. Pers. prijs: 1 L. Kiel. Terneuzen; 2 M. Aarden, B. op Zoom; 3 J. Maas. B. op Zoom; 4 Besne, Goes; 5 P. Harts, IJzendijke. Voor de prijsuitreiking begon, gaf de harmonie Concordia" onder gro te belangstelling een zeer verdien- werk verricht. Het was een prach-' stelijk concert op de Markt te Tholen. kleine schermutselingen voor. Vooral de advocaat van Baranès, Tixier-Vig- r.ancour, kreeg vele beledigingen naar zijn hoofd geslingerd. Duitsers, Fransen, Belgen, En gelsen. Bij duizenden en tien duizenden zijn ze dit Pinkster weekend ons land binnenge stroomd. Volgens voorlopige schattingen sliep in de nacht van zondag op maandag meer dan een half miljoen buitenlanders onder Nederlandse daken. Hotels cn pensions waren eivol, waar men ook kwam. In Limburg, Brabant, Gelderland, Utrecht, Noord- Holland en Zuid-Holland. Tienduizen den vreemdelingen zijn, dank zij de gastvrijheid van particulieren, aan bedden geholpen. Zondagavond moes ten de logies-informatiediensten der V.V.V.'s van Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en Delft via de radio hulp inroepen. Alle beschikbare adressen in deze gemeenten zelf, in de kustplaatsen, de Zuiderzeesteden, in Haarlem, Zaan dam, Alkmaar, Kcnnemerland, Utrecht, op de Veluwe, in de Zuid- Hollandse gemeenten tot in/Dordrecht toe, waren toen verbruikt". Ook in west-Brabant kon men niets meer krijgen. Geschat wordt, dat veertig percent van de bezoekers uit Duitsland kwam, vijfendertig uit noord-Frankrijk en Parijs, twintig uit België en vijf per cent uit andere landen. Deze schat ting berust op ruwe indrukken van de drukte bij de grenskantoren, waar op hoge spanning werd gewerkt om de g stage verkeersstroom gaande te houden. Alleen al te Vaals passeer den 20.000 vreemdelingen. en een Belgische vrouw, haar zoon haar dochter. De coureur zelf werd uit de wagen geslingerd. Hij liep brandwonden op en een zware hersenschudding, maar verkeert niet in levensgevaar. Op Eerste Pinksterdag om streeks elf uur 's avonds kre gen vader en zoon T. van het Olmendijkje te Philippine on der Bouchautse haven in Bel gië onenigheid over het feit, dat de zoon op de bromfiets van zijn vader wilde gaan rij den, terwijl hij, naar de me ning van de vader, daartoe niet meer in staat was wegens ge bruik van alcohol. Er ontstond twist daarover en na enige handgemeen kwam de vader zo ongelukkig te vallen, dat hij naar het ziekenhuis te Sluiskil moest worden overge bracht, waar hij in de loop van de nacht is overleden. De moeder van het gezin was hij het gebeurde aanwezig, want gedrieën hadden zij in een café vertoefd. De woning van de familie T. is sléchts onge-veer 200 meter verwijderd van de plaats van het ongeval. De 23-jarige zoon en enig kind heeft zich in de morgen van de Tweede Pinksterdag bij de poliUe te Philippine aangemeld. DE SOVJET-UNIE voert onderhande lingen met de V.S.. teneinde te komen tol de instelling van een geregelde luchtlijn tussen beide landen. Juist omdat de regering alles op al les zet om het mogelijk te maken, dat de algemene ouderdomswet per 1 ja nuari 1957 in werking zal kunnen tre den. streeft zij er ook naar om de re geling van de aanpassing van de amb telijke pensioenvoorzieningen, waar voor reeds een wetsontwerp is inge diend, tijdig in het Staatsblad te krij gen. De minister van binnenlandse zaken streeft ernaar nog vóór de verkiezin gen een wetsontwerp gereed te hebben inzake optrekking van de pensioenen aan het geldend bezoldigingspei) Aldus de M. van A. aan de Eerste Kamer betreffende het ontwerp Ou derdomsvoorziening. In de naclit van zondag op maandag zijn 76 stands op de Parijse jaarbeurs door brand verwoest. De schade wordt geschat op 40 tot 50 miljoen frank. De stands bevonden zich in de Franse af deling van de tentoonstelling. De politie heeft een Tunesiër ver hoord, die van een der brandende stands was weggevlucht. Hij bleek een particuliere bewaker te zijn, die door een der exposanten was aangesteld. "N Zaterdag zijn in de gemeente üassenheim in het huwelijk ge treden de heer T. van der Vel den en mejuffrouw Hubers, vóór naar huwelijk directrice aan een huishoudschool in de gemeente Bergeijk. De ambte nares, die het huwelijk voltrok was een tweelingzuster van de bruid. De twee zusters, die an ders sprekend op elkaar lijken, toonden vandaag wel een te genstelling in kleding: de bruid in een fleurige bruidsjapon, de ambtenares van de burgerlijke stand in haar zwarte toga.

de Stem | 1956 | | pagina 1