Mollet bracht Sovjet-leiders niet tot andere gedachten TULPEN VOOR DE MOEDER VAN KAPELAAN SNOEREN riendt Bestelwagen gekraakt r,rgoT^°n °p'4 38 uur- z°n °n- „Geen dollars of roebels zonder genoeg respect' „Lenin had gelijk" DRIE STRAALJAGERS VERONGELUKTEN Jeugdige herriescJioppers ontketenden tumult -J Ontwapening en het Duitse vraagstuk geen stap verder Geen ideaal Pinksterweer DOOD OP DE WEG Zonneschijn in het leven van Oostduitse moeders Encycliek over H. Hart-devotie r 8 DAGBLAD VOOR ZEELAND VRIENDELIJKHEID EN VEEL BEGRIP, MAAR Twee doden en drie gewonden Bespreking over Noord-Afrika Eer aan een groot meester Hetzelfde weertype Loonsverhoging heeft gevolgen voor premie Washington dweept met Soekarno Drie procent voor het aan herinnerde, dat hij de zoon van ^ndeis afhangu administratief personeel Piloten bleven 'gedeerd Dit is Oostpriesterhulp in concreto Enge banden tussen Breda en Lindau Haurietis aquas" Tijdens P. v.d. A.-meeting in Roermond KVP-bestuur laakt hun houding „Drie procent, wees geen krent" ÏIKANT SLUISKIL irodnkten r van AERT, HOES, A. C. 41. 96e JAARGANG No. 22153 Uitgave N. V. Uitgevers My. Neerlaodia. Verschynt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16. lel.: Directie, Redactie en Administratie 3351 Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H A. Bruna. Redactieraad: J M A C. V. Dongen, O. J v. Hootegem Ml Dr A. J J. M Mes, Mr H M L. de Rechtei, D. J v. t Westende, P V M Ver- cauteren Abonn.prijs by voorultbet t 5.85 p. Kwartaal p. post t 6.55, p. week (uitsl by met postbestelL) t 0.45 Incasso wordt berekend Losse numm. 13 ct Postrek 378841 Voor God, Koningin tn Vaderland fiWaJJ ZATERDAG 19 MEI 1956 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.38 per m/m. (Ingezonden Mededelingen t 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselyke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie t 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m/m) Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Tele oon 102 (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) 55 Op de Rijksweg Zwolle - Amers foort bij Nunspeet is vrijdagavond omstreeks zes uur een auto-ongeluk gebeurd, dat aan twee personen het leven kostte en waarbij drie personen werden gewond. De slachtoffers wa ren allen uit Harderwijk afkomstige werknemers van een aannemersbe drijf, die per bestelwagen van hun werk in de Noordoostpolder terug keerden, De bestuurder van de bestelwagen heeft /lijkbaar geprobeerd tussen 'n voor hem rijdende truck en een te genligger, eveneens een truck met oplegger,'door te glippen. Die bestel wagen kwam daardoor in botsing met de voorkant van de ingehaalde truck met oplegger en werd vervolgens door de tegenligger onder de aan hangwagen van de eerstgenoemde truck geschoven. Deze aanhangwa gen en de bestelwagen die geheel vernield werd, kwamen tegen een boom terecht. Op slag gedood werden de uitvoer ders CC. Visser, 38 jaar en A. Vliek 46 jaar. Beiden waren gehuwd en vader van twee kinderen. Zwaar' ge wond werden de andere drie inzit tenden. Vrijdag hebben de Franse en Sovjet-Russische leiders te Moskou in een bijeenkomst van 75 minuten, waarbij over econo mische en culturele aangelegenheden werd gesproken, hun laat ste gedachtenwisseling gehad. De besprekingen hebben géén wijziging gebracht in de fundamentele positie der beide landen. Het overlegademde een sfeer van vriendelijkheid en „weder zijds begrip", maar concrete politieke resultaten heeft het niet gehad. Hedenochtend vindt de laatste, formele, bijeenkomst plaats, waarop slechts het gemeenschappelijke slotcommuniqué zal worden onderte kend. Men verwacht, dat hierin slechts de bekende Franse en Sovjet- Russische standpunten zullen worden bevestigd. komen om het gehele ontwapenings beeld onder de loep te nemen. Stassen verklaarde op een persconfe rentie dat deze groepen de gevolgen zullen analyseren van een eventuele inkrimping van de Russische strijd krachten met 1.200.000 man en tevens de resultaten zullen bestuderen van de ontwapeningsbesprekingen die on langs te Londen zijn gehouden. Van Franse zijde wordt vernomen dat de vier dagen lang gehouden be sprekingen zeer openhartig van aard waren en dat zij meer als menings uitwisselingen dan als onderhandelin gen moeten worden beschouwd. „Niets wijst erop dat er enige wij ziging is gekomen in de beginselen, waarop de Franse politiek berust, of dat de Sovjet-Unie bereid is haar standpunt t.a.v. ontwapening of het Duitse vraagstuk te herzien", aldus Franse kringen. Het hoogtepunt der besprekingen was het onderhoud, dat de Sovjet- Russische premier Boelganin en partij secretaris Kroestjev vrijdagavond laat met de Franse minister-president Mol let en diens minister van Buitenlandse Zaken Pineau hadden en waarbij het onderwerp „Noord-Afrika" werd be handeld. Over de aard van het bespro kene is niets medegedeeld. ONTWAPENING Het Amerikaanse leger zal in het komende fiscale jaar. dat in juli be gint, met vijf percent van zijn totale sterkte worejen ingekrompen. Dit is vrjjdag bekendgemaakt. Met ingang van 1 juli zal het leger in totaal uit gemiddeld 1.032.100 man bestaan. Harold Stassen, adviseur voor ont wapeningsaangelegenheden van presi dent Eisenhower, heeft bekendge maakt dat op 29 mei te Washington speciale „taakgroepen" van vooraan staande Amerikaanse geleerden, in dustriëlen en diplomaten bijeen zullen De weersvooruitzichten voor de Pinksterdagen zijn niet roos kleurig. Nog altijd blijft de koude, polaire lucht naar ons land stromen. Er moet dan ook gerekend worden op aanhouden van het koude weer, met welis waar langs de kust zonnige pe rioden, maar met in het binnen land kans op hier en daar een bui. De wind blijft zwak tot ma tig, wat overdag wel prettig is, maar wat 's nachts de afkoeling bevordert. Er is kans op nacht vorst en de terrasjes zullen dus zeker in het late avonduur wel onbezet moeten blijven. Geen temperatuurtje voor shirts en shorts, maar laten we ervan trachten te maken wat er van te maken is. NIET MINDER dan een half miljoen Japanse leraren z\jn vrijdag in sta king gegaan uit protest tegen een wetsontwerp van de regering inza ke het onderwijs. In Tokio werd een protestmars gehouden. DRIE BRITSE zakenlieden zijn vrij dag in Londen veroordeeld tot gevan genisstraffen wegens onwettige uit voer van strategisch belangrijke me talen naar communistische landen. Het proces heeft maanden geduurd. DE Ambonese organisatie B.P.R.M.S. heeft exploot uitgebracht tegen de minister van Maatschappelijk Werk, waarbij kennis wordt gegeven, dat men de nieuwe uitkeringsregeling on verbindend acht en zich eventuele rechtsmaatregelen voorbehoudt. PRESIDENT Pieck van oost-Duits- land heeft in een brief aan president Heuss van west-Duitsland onmiddel lijke vrijlating Teëist van alle poli tieke gevangenen" in de Bondsrepu bliek. DE K.R.O. zal dit jaar in samenwer king met de heer A. M. Bergers te Rotterdam, voor de derde maal een SUS-actie houden. De opbrengst komt aan negen katholieke organisa ties ten goede. KONING FEISAL van Irak is vrij dagmiddag in Madrid aangekomen voor een officieel bezoek van ver scheidene dagen. Generaal Franco en al diens ministers ontvingen hem op het vliegveld van de hoofdstad. ENKELE dagen geleden is de eerste Belgische experimentele atoomreac tor in het centrum voor kernenergie te Moll (nabij Turnhout) in gebruik genomen. Ook nog een tweede reac tor zal binnenkort worden gebouwd. OP HET ERF voor het huis van de katholieke aartsbisschop van New - Orleans (VS) mgr. Joseph Francis Rummel, is door onbekenden een twee-en-een-halve meter hoog kruis in brand gestoken. De aartsbisschop had scherp stelling genomen tegen de rassendiscriminatie. LUITENANT - generaal - waarnemer A. Baretta, chef van de luchtmacht staf, is door de Amerikaanse regering onderscheiden met het commandeur schap in de Legion of Merit". IN Fithuizermeeden zijn 25 ambtena ren begonnen met het bouwen van een huis voor een collega. Tegen het einde van de zomer hoopt men klaar te zijn. De initiatiefnemers zouden graag zien, dat hun voorbeeld navol ging vindt., VAKBOJpSFUNCTIONARISSEN uit zes landen hebben de Russische lei- "Vohedige rechtvaar digheid te betrachten tegenover 330 vakbondsleiders en socialistische voormannen, die in oost-Europa ge vangen worden gehouden of al ver moord zijn. Door het onthullen van een van de zelfportretten van Rembrandt heeft H.M. Koningin Juliana vrijdagmid dag in het Rijksmuseum te Amster dam de tentoonstelling geopend van honderd werken van de beroemde meester. Dit ter gelegenheid van het feit, dat Rembrandt 350 jaar gele- Weersverwachting tot vanavond: Veranderlijke bewolking met hier en daar enkele buien maar ook t opklaringen. Koude ochtend, in de middag ongeveer dezelfde tempe- raturen als gisteren. Overwegend matige wind tussen west en t noord. Verwachting van het Belgisch weerkundig instituut: Zwakke tot matige wind uit noord tot west. Zwaar bewolkt met opklaringen. Enige neerslagvlagen. Tempera- den" overdag van 13 tQt 18 g™- Vaftdaag: zon onder 20.35 uur. der 20.36 uur J Maandag: zon op 4.37 uur, zon t onder 20.38 uur i J Dinsdag; zon op 4.36 uur. J Ouderdomsvoorziening (Van onze parlementaire verslagg.) De jongste loonmaatregelen zullen ook gevolgen hebben voor de bereke ning van de premie voor de alge mene ouderdomsvoorziening en voor de hoogte van de uitkeringen. De ge volgen zijn nog niet precies te over zien, omdat pas na september a.s. te berekenen valt. in welke mate het loonniveau is gestegen, maar naar wordt verwacht zal het premie-plich- tig inkomen aanmerkelijk hoger lig gen dan aanvankelijk was becijferd Het premiepercentage zal echter overeenkomstig de oorspronkelijke ra ming op 6,5 a 7% moeten worden ge steld, aldus deelt de regering mee aan de Eerste Kamer. Over de looncompensatie die voor de te betalen premie in het vooruit zicht is gesteld, wordt in de regering meegedeeld, dat hiermee rekening is gehouden bij de onderhandelingen over de recente loonmaatregelen. In dien zich geen grote wijzigingen in de economische situatie voordoen, is men van de compensatie verzekerd. De regering acht het absoluut nood zakelijk dat de wettelijke regeling tot aanpassing van de ambtenaren-pen sioenen zal zijn voltooid, alvorens de ouderdomsvoorziening zal kunnen in- gaan. den in Leiden werd geboren. De foto geeft een beeld van de onthulling President Soekarno is het onder-moeten worden gedragen, uitgeput werp geweest van zeer enthousiaste door hun zwoegen. Maar liever zullen President Soekarno tijdens zijn ge* ruchtmakende rede voor het Amt* rikaanse Congres. Links achter hené vice-president Richard Nixon, linkê naast de president zijn adjudant kolonel Sugandi. artikelen in de avondbladen te Was hington. De schrijvers van deze arti kelen zijn gelijk gestemd in de er kenning van „het diep menselijk ka rakter en de eenvoud van de kam- j wij ons land en onze rimboe's met de blote hand bewerken dan enig deel van onze vrijheid prijs te geven voor welke hulp ook." In antwoord op vragen verklaarde pioen van de Indonesische onafhanke-Soekarno dat de mogelijkheid om de lijkheid". j meningsverschillen die reeds zo lang 1 tussen Indonesië en XT~J11 1 De bladen halen in extenso de ver- Dagbladbedrijf T\ 1 klaringen aan. waarin Soekarno er" j ïande'rs"afhanér F een onderwijzer is en dat hij dertien; ^'in. 'an8»te a Nederland be staan, op te lossen, „van de Neder- Het bestuur van de Nederlandse Dagbladpers heeft zijn leden geadvi seerd ten behoeve van het admini stratieve personeel in het dagblad bedrijf gebruik te maken van de door het College van Rijksbemiddelaars verstrekte vergunning tot uitkering van ten hoogste drie procent over 1955. De CAO voor het administratief personeel in het dagbladbedrijf is, hangende de besprekingen over een nieuwe CAO, tot 1 juni verlengd. een onderwijzer is en dat hij jaar van zijn leven gevangen of ver bannen was. In een toespraak tot de Nationale Persvereniging zei Soekarno gisteren: ,.Men dient goed te begrijpen, dat wij leven in een tijdperk van Aziatisch en Afrikaans nationalisme. Geen stroom van dollars, geen waterval I van roebels kan daarin verandering j brengen. Noch dollars, noch roebels zullen voor ons iets betekenen als zij j geen respect hebben voor het natio- j nale streven van de volken dezer we-1 relddelen. Idonesië zal hulp aanvaar- j den van welke zijde deze ook wordt j aangeboden, omdat deze bijstand er j toe kan bijdragen, dat geen kind lan- j ger van honger behoeft te schreien, j of dat mannen voortijdig ten grave antwoord gaf Soekarno toen hem gevraagd werd of hij niet van mening was dat het gevangen houden van Nederlanders in Indonesië, gedurende twee jaar, indruiste tegen bet V.N.-handvest van de rechten van de mens. „Volgens het openbaar ministerie, aldus Soekarno, was Jungschlaeger schuldig. Het is niet tot een uitspraak gekomen, maar ik weet dat er in de verslagen over deze zaak veel onjuist heden zijn geweest. De wet is in ieder opzicht in acht genomen". NUNSPEET: Op de Rijksweg Zwolle - Amersfoort werd een be stelauto tussen twee trucks met opleggers gekraakt toen de chauf feur deze wagens trachtte te snij den". Twee inzittenden van de be. stelauto werden gedood. (Zie ook elders op deze pagina). RHENEN: Doordat een bestel auto geen voorrang verleende, kwam de 34-jarige motorrijder H. Spies te slippen. Hij sloeg tegen de grond en werd zo zwaar ge wond, dat hij even later over leed. Oil. Drie straaljagers van de Ko ninklijke Nederlandse Lucht macht zijn vrijdagochtend om streeks half twaalf boven het oosten van het land veronge lukt. De bestuurders van de drie toestellen konden zich allen met behulp van de schietstoel red den. Vier straaljagers van het type „Thunderstreak f 84f" van de vlieg- In verband met het Hoog feest van Pinksteren zal het eerstvolgend nummer van ons blad op dinsdag a.s. ver schijnen. basis Volkel waren bezig met een oefenvlucht boven oost-Nederland en West-Duitsland, toen zij door nog niet bekende oorzaak moeilijkheden kre gen wegens gebrek aan brandstof. Zij zetten koers naar de vliegbasis, doch drie van de toestellen konden de ba sis niet meer halen. Alleen de leider van de formatie, luitenant-vlieger «T. Cosijn. wist zijn Thunderstreak op 't nippertje op Volkel veilig aan de grond te zetten. De drie andere toe stellen moesten door de bestuurders, luitenant-vlieger Cornaat, vaandrig van Linden en sergeant van Heel, worden verlaten. Een toestel kwam neer in een wei land te Wijnbergen, in de gemeente Bergh. De piloot landde in de ge meente Doetinchem, waar hij zich bij de politie heeft gemeld. Het tweede toestel stortte neer in de buurtschap Markvelde van de ge meente Diepenveen. Het toestel raakte bij de weg van Hengeveld naar Neede een boom en boorde zich in de grond. De piloot kwam terecht in Haaksber gen, enkele kilometers verder. Het derde toestel is neergestort in het Westduitse grensgebied. Het kwam neer in Hau, bij Kranenburg, niet ver van de Nederlandse grens. De piloot landde bij Groesbeek. De waarschuwing van Lcnin in 1923 een jaar voor zijn dood dat Stalin neiging had tot machtsmis- i bruik, is vrijdag gepubliceerd in de Komsomol Prawda", het blad van de communistische jeugd, j Het blad zegt, dat Lenin erop ge- I wezen had. dat negatieve trekken in Stalins karakter, zoals grofheid, gebrek aan respect voor zijn mede kameraden, grilligheid en neiging tot machtsmisbruik, tot schending van de wetten van het collectieve leider schap zouden kunnen leiden". ^Onge lukkig genoeg is het precies zo ge beurd" aldus de Komsomol Prawda, dat antwoordde op vragen van de jeugd om uitleg over het kwaad, dat door Stalins persoonsverheerlijking" is berokkend. Matyas Rakosi, eerste secretaris van de (communistische» Hongaarse arbeiderspartij, heeft vrijdag in een rede te Boedapest zichzelf beschul digd van ..persoonsverheerlijking". Een twinkeling voer door holle, vermoeide ogen. Een twinkeling van vreugde, die de zorgendoorgroefde gezichten iets aangrijpends gaf. Daar stonden zij dan in de ruime kamer van het ouderlijk huis van kapelaan J. Snoeren aan de Baronielaan te Breda: Frau Schwan, Frau Freckmann en Frau Meixner, drie van de 38 Ostfliichtlinge, die gedu rende zes dagen een gastvrij onthaal hadden genoten op Bouvigne. In haar hand hield Frau Freckmann een bos tulpen. „Für ihre Mutter", zei zij tot kapelaan Snoeren. Een eenvoudig gebaar, groots en ontroerend echter, juist door die simpele eenvoud. voeren, dat de aloude Moederkerk haar niet in de steek liet. De Oostpriester hulp werd een begrip voor de diaspo ra langs het IJzeren Gordijn. Ook Nederlandse priesterzonen meldden zich voor dit werk. Onder hen was kapelaan J. Snoeren uit Breda. Vijf jaar werk op de akker Gods in de dorpen rond Lindau heb ben de jonge kapelaan gerijpt. De spraak der Ostfliichtlinge is zijn spraak geworden; het leed van zijn parochianen is zijn leed. Maar ook is hun vreugde tot zijn vreugde ge worden, juist omdat hij er zo'n groot aandeel in heeft mogen hebben. Zjjn oude parochiekapelaan Smit van de parochie van het H. Hart zette Wat deze moeders, sinds het einde van de tweede wereldoorlog uit hun woonstreek Silezië verdreven en thans onder grauwe omstandigheden woon achtig in de contreien van Lindau, juist 25 kilometer aan de goede kant van het IJzeren gordijn, kenden reeds lang geen blijdschap meer in hun le ven, laat staan de blijdschap van te leven. De eerste zonnestralen braken door, toen zij, temidden van een haar niet goedgunstig gezinde omgeving, er- een Sinterklaasactie op touw voor de dorpen, waar kapelaan Snoeren werk zaam is. Kinderen van de scholen in de buurt van de Baronielaan spaar den gedurende de Vastentijd hun snoepgoed op... voor de jonge catechi- zanten van kapelaan Snoeren. Een drukke correspondentie volgde over cn weer. Kinderen uit Lindau en omgeving kwamen op vakantie bij hun correspondentievriendjes en -vrien dinnetjes te Breda. HEIMAT EN MOEDERKERK En thans zijn de moeders op be zoek geweest. Moeders, wier man reeds jaren vermist is; moeders, die weduwe zijn. Of in het gelukkigste geval moeders, die nog een huis gezin bijeen hebben... in de grauwe grauwte van het IJzeren Gordijn. Zij zagen de bollenvelden, de Efte ling. Zij maakten kennis met de cor respondentievriendjes van hun kin deren. Maar bovenal maakten zij kennis met een andere atmosfeer, verfristen zij hun geestelijk leven Dat is Oospriesterhulp in concreto! Vanmorgen om zes uur zijn zij weer vertrokken. Terug naar hun Heimat, die hun eigen Heimat niet is... Toch weten zij zich daar thans, beter dan ooit, verbonden met hun Moederkerk, die overal hun Moederkerk is. In Lin dau even goed als in Breda. Vandaar die tulpen... De H. Vader heeft gisteren een en» cycliek het licht doen zien, betreffen# de de devotie tot het H. Hart» wun van dit jaar het eerste eeuwfeest wordt herdacht. In de encycliek die begint met de woorden ..Haurietis aquas" en waar* in vooral de theologische grondslagen van de H. Hartdevotie worden uiteen gezet, geeft Paus Pius 12 een aanvul» ling op de door zijn voorgangers Leo 13 en Pius 11 uitgevaardigde encyv clieken over hetzelfde onderwerp. Dn H. Vader vraagt nog eens de volln aandacht voor alle motieven die zo uitermate geschikt geacht zijn om de zielen tot een steeds beter begre pen en dieper doorleefde verering van het H. Hart van Jezus te brengen. Tijdens een verkiezingsrede van minister-president Drecs, die donder dagavond in een openlucht-meeting van de Partij van de Arbeid in Roer mond werd gehouden, is het tot onge regeldheden gekomen, die een ingrij pen van de politie hebben nodig ge maakt. Toen de bijeenkomst, waar dr. Drees het woord zou voeren, op de markt zou beginnen, hebben groepen van jongelui die zich hadden voorzien van schilden met verkiezingsleuzen van de K.V.P. zich naar de markt be geven, waar zij trachtten door lawaai te schoppen en door het toeteren met claxons de sprekers onverstaanbaar te maken. De politie dreef de groepen demonstranten uiteen. Toen dr. Drees het woord zou nemen bleek, dat de elektrische kabels van de geluidsin stallatie waren doorgesneden. De mi nister-president zei. dat hij kort te voren in Venlo had moeten spreken in een zaal, waar met stinkbommen ge werkt was. De politie moest herhaalde charges tegen groepen opgewonden jongelui uitroeren. Daarbij werd een aantal van hen meegenomen naar het politiebureau. Zij werden weer vrij ge laten, nadat de rust rondom 't markt plein was teruggekeerd. Het bestuur van de kring Limburg der K.V.P. heeft inmiddels verklaard, onaangenaam verrast te zijn door de wijze, waarop „enkele jongelui hun af keer hebben gedemonstreerd tegen de uitdagende propaganda-methoden van de PvdA in noord- en midden- Limburg". Voor het optreden van dez* jongelui die zich blijkens de persbe richten van reclameborden der katho lieke Volkspartij hadden meester ge maakt, wilde het kringbestuur geen enkele verantwoordelijkheid qemen. N.a.v. opmerkingen van Evert Ver meer, gisterenmiddag voor de radio, heeft de K.V.P.-voorzitter mr. van Doorn gezegd, dat hij het gedrag van de jongelui ten zeerste afkeurde. Hij betreurde het echter 'dat de Partij van de Arbeid achter dit op treden het bestuur van de K.V.P. meende te moeten zoeken. „De K.V.P. wijt het besmeuren van verkiezings affiches en propagandamateriaal van de K.V.P. ook niet aan de Partij van de Arbeid", aldus de heer van Doorn. DE WESTDUITSE Centrale Bank- raad heeft het bankdisconto met 1% verhoogd tot 5,5%. De verhoging is een half procent groter dan men had verwacht. ■N Tijdens de opbouwdag, die gis teren te Rotterdam werd ge houden, heeft zich een klein in cident voorgedaan. Toen het gezelscha-p, onder wie minister Witte, de nieuwe wijk Pen- drecht wilde bezoeken, bleek een van de toegangswegen plot seling versperd te zijn door een bouwkraan. Niettemin bleken de twee autobussen, waarin het gezelschap gezeten was, met enige moeite toch wel te kun nen passeren. Eenmaal op het pleintje „Zij pe" aangekomen, waar twee sierbeeldjes onthuld zouden worden, bleek dat on geveer honderd bouwvakarbei ders voor een uur het werk had den neergelegd. De reden voor deze staking kwam aan het licht, toen minister Witte uit gesproken was en de werklie den in spreekkoor aanhieven: „drie procent, wees geen krent,"

de Stem | 1956 | | pagina 1